ten gebrnike by de verschlUende inrlchtingen van enderwtjs. N.V. t|Il hbbms- COSTER ZOOM, Voordam C 9, Alhmaar. heer Brugman Op schitterende wijze voor electrische verlichting had: zorg gedragen. De 600 zitplaatsen bleken absoluut onvol- doende om aan het groot aantal belangstei- lenden plaats te bieden. Hiet grootste aantal bezoekers moest zich dan ook met een staan- plaats vergenoegen, of op de boschbermen plaats nemen, waartoe ruimschoots gelegen- neid was. 0 I 111 De beschermheer, burgemeester Van Ree- nen, hield vanaf de tent de volgeade rede: „Geachte aanwezigen. £lr is feest in ons doipl (Hfet is de eeredag van het Hiannoniecorps, dat zijn 25-jarig bestaan viert. diet geheele dorp viert (het feest inee, want ieder onzer voel-t, dat eere toekomt aan de rnannen, die gediurende 25 jaar voor 1-ange- ren of kocrteren tijd zoo helangeloos hun tijd en hun kracht hebben gegeven, om vneugdte te breugen1 in het ieven van hunne dorpsge- nlooitem. Vreugde hebben wij alien zoo moodijg in ons leven. •De vreugde, die de muzidk geeft, verheft en veredelt ons. iZij) geeft kracht en moed voor den arbeid, ziji dioet ons onze zorgeo voor een tijd verge- ten; zij dioet ons gevoelen, dat er hoogere waarden zijn, dan aileen de stoffeliijke. JEn| deze 'Vreugde heeft het Harmoniecorps ons gegeven op meniigen middag en avond. •Hlet heeft onze dorpsieesten opgeluisterd1 en de feestvreugde verhoogd. Oud en jong lloopen vol blijdschap naar de dieur, wanneer het corps zijn opwekkende niarschen spelende, door het dorp trekt. :Maar wanneer wij: van deze muziek genie- ten denken wij er meestal niet aan hoeveel moeite en inspaniniug het den directeur en de leden gekost heeft om al die mooie liedcren, die vroolijke marschen in te studeeren, hoe veel vrije uren, die ziji sorns liever op andere wiijlze besteed zouden hebben. daarvoor opge- offerd moesten worden, met welke moeiliik- hedeni de meesten te kampen hadden, voordat ziji hun instrument machtig waxen. lElr is ems tig en met toewijding gewerkt m die 25, jaar. De kradhitani hebben zich ont- wikkeid. Uit het fanfaresorpa is een Harmo niecorps gegroeid. lEto niettegenstaandie het gropte bezwaar, dat door vertrek of andere oorzaiken geoefen- de leden telkens weer vervangen moesten worden: door ongeoefende, klonken de toonen steeds zuiverder do a: de bosschen en lamem en was het samenspel steeds mteer verzorgd. IMde aan den wakkeren Voorzitter. wiens eerste taak het is de band onder de leden van het corps steeds zoo sterk mogelijk te houden. lEen) woord van hulidie ikiomt toe aan den af- getreden Directeur den heer Beekman, naar wiens laatste compositie, den feestmarsch, wij straks ziutlen luisteren, voor zijn onver- moeideu) ijver en zijne groote toewijding Langdurig applaus. Het Harmoniecorps neemt reeds aan groo- ter wedstrijden dee!I en1 meet zich met ande re Harmoniecorpsen. Dit zal naar wij: hopen niet aileen eer brangen aan ons dorp, inaar door het zich meten met anderen, warden- de eisdien, die wij: aan ons zelf moeten stellen, ook hooger. En dit beteelkent vooruitgang. Heden denken will met darikbaarheid- aan dit allies. IWiji zouden) ons Harmoniecorps niet meer wii'Men missen. Het heeft een bijzondere plaats ih) -ons dorpsleven en in ons hart in- genomen. Het is een band gewordien, die de menschen met gevoelens van welwillendheid en onderlinge waardeering nu en dan tot el kander brengt. v iDat dit zoo is bewijst het feest van heden. Oud en jong begeleid-en het corps op zijn riondigang, door het diorp, liuizen en winikels zijn varsierd, alle Berger Veneenigingen dra- gen het hare bdj: om het feest op te luisteren; ook de badgasten geven blijk van hunne waardeering, hetgeenl wij: zeer op prijs stel len. (Applaus.) Ik meen dan ook de folk te zijn van alle ingezeteneni van Bergen, wanneer ik hier hul de breng aan de ledeo en oud-leden van het Harmoiecorps, die in de afgeloopen 25 jaren hun tijd en hunne krachten gegeven hebben om vreugde te brangen in ons dorp; ik spreek den wenisch uit, dat het corps moge groeien en bloeien en verzoek u als bewijs van insteinming te roepen Lang leve net Berger Hlarmoniecoirpa. Hoera's etn Applaus. Hiema was het woord aan den heer C.- Bogtman Az., die namens de feeatcommissie het vol-gende zeide: Bergens Harmonie, feestgenooten. Namens de feestcommissie heeten wi} u hartelijk welkom. Toen ons ter oore kwam, dat Bergen's Har monic dit jaar zou jubileeren, hebben wij achterom eens geinformeerd of zij, dat jubi- leum feestelijk zouden jyillen herdenken, en toen hoorden wij, dat zij dit feest heel be- scheiden zou willen vieren. Toen v^isten wij genoeg en ziin ook wij be- scheiden aan het werk gegaan. Het resultaat is geweest, dat de sympathiebtuigingen van alle kanten binnen kwamen. Daarvan getuigt ook de hulde, die Vrijdagavond reeds aan Bergen's Harmonie is gebracht. Bergen's Harmonie is opgericht in het jaar 1897, op initiatief van den heer P. Rei- del en droeg toen den naam van Bergen's Fanfare. Het bestuur bestond uit de heeren: L. Top, voorzitter, C. Meijer, secretaris, W. Veenhuizen, commissaris. Tot directeur werd benoemd ae heer P. Reidel, tot assistent- directeur de heer J. de Boer. Werkende leden waren de heeren: C. Meijer, C. F. Blanken- daal, T. Plantijd', C. Bogtman Jz., L. Bogt man Az., M. Ven, C. Weijers en O. Prins. Door bemiddeling van de ingezetenen, die 207,25 welwillend bij elkaar brachten, kon- den de instrumenten gekocht worden. De heer Reidel, een idealistisch en sympa- thiek man, wist al heel gauw harmonie in gen. De heer Reidel is te vroeg heengegaan. Hij behoort niet meer tot de levenden. In die 25 jaren zijn er meerdere die van het aardsche afscheid' hebben genomen, die verbonden zijn geweest aan Bergen's Harmonie. Wij willen noemen de heeren W. Veenhuijsen, L. Top en P. van Hoorn. Een aangrijpend sterfgeval w;as dat van Hendrik Beeldman, een werkend lid, een sympathieke jongen, die op jeugdigen leef- tijd is omgekomen in de Noordzee. Op dezen dag moeten wij tot onzen grooten spijt nog constateeren, dat wij hier het werkend lid Blokker moeten missen, door een diroevig sterfgeval in zijn gezin. Geachte aanwezigen, ondanks deze schok- kende gebeurtenissen is Bergen's Fanfare gaar ■•'uen is het dank zij de bijzondere steun Van haar beschermheer, Burgemeester Van Reenen, een Harmoniecorps geworden. Na directeur Reidel trad als directeur op de heer Crefeld, die ook een steentje heeft bijg dragen om het corps omhoog te krijgen en daaraa kregen zij de onvermoeide direc teur,, de heer J. M. Otto, jammer genoeg in een tijdperk van verslapping. Iedere vereem- ging maakt wel eens een crisis mee. Toen hebben zij gekregen,als directeur een van de werkende leden, de heer J. Beekman, de onvermoeide zou men hem kunnen noemen. Als dilettant op muzikaal gebied heeft hij de vereeniging op een hoogte gebracht als nie- mand vo6r hem het heeft kunnen bereiken Jammer dat de heer Beekman niet hi zijn tijd aan de muziek heeft kunnen weiden. Zijn par- ticuliere zaken eischten hem op, voor zijn. huisgezin, muziek was voor hem liefhebberij. Beekman heeft dit begrepen en hij: heeft zijn plaats afgestaan aan den tegenwoordigen di- creteur, den heer Pranger. Dat de muzikale talenten van den heer Beekman niet onder- schat behoeven te worden, kan bewezen wor den, doordat het eerste muzieknummer door hem is gecomponeerd en dat hij dit ook zal dirigeeren. Dat Bergen's Harmonic met haar tegenwoordigen directeur, uitsitekend is ge- slaagdl staat voor ons vast. Dat die hr. Pran ger als directeur hoog staat, kan ik u wel vertellen. "Waar hij uitkomt met zijn vereen. gaat hij in concoursen met le en eere le prijr zen striiken. Tot slot wat de historic betreft, wil ik nog haar veteranen heeft. Bergen's Harmonie heeft er maar een en dat is de heer Bogt man Jz., die vanaf de oprichting tot op heden actief verbonden is geweest aan Bergen's Har monie. Bergen's Harmonie, namens de feestcom missie wil ik u hartdijk feliciteeren met uw 25-jarig jubileum. Wij wenschen u een lang bestaan en een aangenamen avond. Hoera en Applaus. Het woord was hierop aan den voorzitter van het corps, den heer P. Blankendaal, die verklaarde, hoewel hij aanvankelijk niet van plan was geweest het woord te voeren, zich lhans verplicht te gevoelen eeii hartelijk woord van dankte zeggen aan de vereenigin- gen, die hun medewerking hebben verleend om het feest zoo schitterend te doen slagen. Wij, aldus spr., hadden het ons bescheiden voorgesteld en zeker niet gedacht hedenavond te coricerteeren in zoo'n schitterend versier- den tuin, Dank bracth spr. hierna aan de zakenmen- schen, die door de versiering van hun winkel het feestelijk aanzien zoozeer hadden ver hoogd. Dan, zoo zeide spr., rust op mij nog den plicht, den man te her den key, die het mogelijk heeft gemaakt, dat wij 25 jareni hebben kun nen bestaan. Ook onze vereeniging heeft met veel moeilijkheden te kampen gehad. Deze moeilijkheden werden altijd opgelost door on zen beschermheer, Burgemeester Van Reenen, waarom ik den wensch uit, dat hij nog lange jaren onze beschermheer mag blijven, opdat onze vereeniging moge groeien en bloeien. Leve onze beschermheer. Applaus en hoe- ra's.) Het corps speelde hierop de jubile-marsch, gecomponeerd door den heer Joh. Beekman, die dit nummer tevens dirigeerde. De marsch kenmerkte zich door een vlotte levendige gang en bleek goed te zijn ingestudeerd. Bij- zonder goed speelde het corps later onder lei- ding van den nieuyrcn directeur, den heer P. PrangelFreischutz Fantasie sur l'Opera de Spr. maakte hierna van de gekgenheid ge- bruik om aan het 2e elftal van B. S. V. den prijs uit te reiken,des middags op het le elftal van het Patronaat veroverd en wekte de aan wezigen op om donateur te worden van B. S. V. en van Bergen's Harmonie. Hierna bood hij de jubileerende vereeni ging een mooi bloemstuk in den vonn van een harp aan, om te eindigen met een hoera van Bergen's Harmonie. (Applaus). Het Berger R. K. Mannenkoor, directeur de heer G. P. Druiven, zong hierna een paar lie- deren, de directeur riep voor de jeugdige ver- eeniging de clementie in en het publiek, dat in feestetemhiiflg verkeerde, was wel zoo wel willend deze ten voile te verleenen, zoodat ook deze liederen met een warm applaus werden beloond. Onder leiding van den heer Joh. Brands zong de Gemengde Berger Koorvereeniging hierna een drietal nummers, waarbij- blijk werd gegeven, dat deze vereeniging1 groote vorderingen heeft gemaakt en op een hoog peil is komen te staan. Het is jammer, dat in dit goede koor een enkel lid zich te sterk laat hooren en daardoor schade doet aan het ge- heel. Het glanspunt van den avond- was de hulde van Bergen's Boschbewoners aan- Bergen's Harmonie, door de tooneelvereemging „Kunst na Arbeid". In een handig in elkander gezet tableau- vivant, met schitterende lichteffecten, waar- voor de heer Brugman een woord' van lof ver- dient, brachten de elven en kaboutera hun hulde. De heer G. Kooijman zegde een door hem vervaardigd toepasselijk sprookje op. De be- langstelling was zoo groot, dat het mu-isstii kon worden genoemd. De heer Kooijinan bleek de juiste zeggingschap voor een openf luchtspel te bezitten en deed zich kennen als een artist. De vereeniging had met deze ge- brachte hulde dan ook veel succes. De op het programma vermelde hulde van de badgasten bleef achterwege, omdat deze hulde, zooals wij reeds bericbtten, reeds op den jongsten repetitie-avond; gebracht was. Namens de Kr-ebbianen had nl. majoor de Ridder ieder lid van het corps een herinne- ringsmedaille aangeboden. Om half twaalf sprak de burgemeester nog woorden van dank tot de jubileerende veree niging, die ook dezen avond hare onmisbaar- heid had gedemo-nstreerd. Onder leiding van het corps zongen de aan wezigen staande het liedj-e van den Berge- naar. Dank zij den zelfdzaam schoonen zomer- avond is het feest van Bergen's Harmonie tot een onvergetelij'k feest voor Bergen gewor den. Weber door M. J. H. Kessels, De heer Schalkwijk hield namens het Ber gen's Mannenkoor, dat Dinsdag in de Ned. Herv. Kerk een kerkconcert geeft, de volgende toespraak: Namens het Bergen's Mannenkoor feliciteer ik u hartelijk met uw 25-jarig jubileum. Jam mer evenwel vonden wij het, dat wij niet in staat waren hulp te verleenen voor het wel- slagen van dezen feestavond, doch wij vonden het niettemin een geruststelling, dat de gele- ;enheid werd geboden persoonlijk Bergen's armonie te complimenteeren. Als stoffelijk blijk van sympathie bfed ik u namens de vereeniging en haar directeur deze herinneringsmedaille aan, welke, naar ik hoop, nog vele jaren zal prijken op een plaats waar het niet zal vergeten wordeni, dat Ber gen's Mannenkoor de Harmonie een warm hart toedraagt. (Applaus). Het woord was hierop aan d'en heer On rush die namens Bergen's Sportvereeniging't woord voerde en Bergen's Harmonie dank bracht voor de aan de Sportvereeniging in den loop van haar bestaan betoonde inede werking. Spr. was overtuigd, dat de vereeni- gingen in Bergen het beste kunnen bestaan, wanneer zij elkander helpen. De Berger Sportvereeniging achtte zich dan ook geluk- kig, hedenmidda-g iets voor de jubileerende Sportvereeniging te hebben kunnen doen, Wel werden de gehouden wedstrijden niel door zoo velen bijgewoond als men wel ge- hoopt had doch toch kon aan de kas van Bergen's Harmonie als saldo van de wedstrij- Na een verblijif van een week, hebben de jongens met begeleid-ers van de Vereenigiing ,,,Oosterapeeltuiia" uit Amsterdam, en die in de boerdei'ij van den heer B-oeckel waren oa- dergebracht, ons'dorp weder verlaten. Za- terd'agmorgen, alvoren-s naar de Koed'ij'ker- vlotbrug te marchieeren, waar de boo't, die hun weder naa-r Amsterdam zo-u voeren, ge- reed lag, brachten d-e j-ongens den; burge meester op het Raadhuis een- serenade. Die Burgemeester sprak de jongens een fcorit af- scheid -toe, en- was het aardig om te -h-ooren, hoe de jongens op een vraag van den Bur- - gemieester, of ziji in Bergen plezier hadden gehad, met glund'erende gezichten- een „en of" uitriepen. Het bestuur -bedanikte dan 'Burgemeester voor zijne medewerking tij-dens hun varblijf in Bergen, en v-oor zijn gift welke bij het heengaan w-erd overhandigd. - Zaterdagavond cinstreeks half aeht, ont- stond, waarschijnlij'k tengevolge van h'ooi- broei, brand in dd bo-erderij: van deft -heer C. Schoen -in de Bergenneer. Toen de brand in het dorp bekend- was, en de klok werd ge- luid, rukte onmid-dellijk de brandvvoer met materiaal per vrachtau-to van den heer -Rij- niersce uit, en was binnen 15 minuten' ter plaa-tse. Ook de Burgemeester was al spoe- dig op het terrein van den brand aanwezig. Veel kon de brandweer niet uitrichten, het grootste gedeelte Van de boerderij lag reeds n den asch. Tegen 10 uur stortte de schoor- steen, die -tot het laatst was blijven staan, -in. Het za-1 nog wel een-i-ge da-gen duren, v66r de brandende puinhoopen gedoofd zijn. Wijd in den om-trek was de vuurzee te zien, en h onder den nieuwsgierigen kwamen te vo-et, per fiats, zelfs per motor an auto, den moeilijk te oerijden landweg_ langs om een kijkje te nemen. De boerderij' was ten van de -oudste plaatsen in de Bergenneer en mist d-it jaar door den heer Schoen aange- koch-t. Het vee en- h-et -grootste gedeelte van den inboedel fcon-den gered worden. Persoton- lijfee ongel-ukken kwamen niet voor. Huis en inboedel waren verzakerd. Op het terrein van B. S. V. aan dten Kerkedijk alhier had Zondag een voetbal- wedstrijd plaats tusschen Alkmaar (iGo- Ahead) 1 etn B. 'S. V. I, waarvan de -op- brengst ten bate van 'het jubileerende Har- m-oniekorps werd gesteld. Om 2 uur ving de selijke clubs Oeel Z-wart I en B. S. V. II een vriendschappel-ijken wedsbrijd, die door B. S. V. met 1'0 werd gewonnen. UIT LI'MiMEN. De slootenschouw in- de Groot-Liminerpol- der zal dit jaar 23 Augustus worden gehou den. UIT HEELOO. Op het feestelijk versierde sportterrein aan dm Rijksstraatweg had Zondag die opening van de serie-voetibal wedstrijden plaats. Het wakkere bestuur van V. V. H. had al- les in de puntjes geregeld. Echter had de be- langstellihg van het publiek grooter kunnen strandfeestje toch altijd belangsteUing wek- ken, zoodat een talrijk publiek de stemnuug verhoogde, terwijl het muziekgezelschap van Egmond-Binnen zorgde voor de n-oodige op- gewek-theid. De spelen liepen over't algetneen goed van stapel, al schijnt bet ons toe, dat een betere verdeeling der werkzaamheden, waarbij de hoofdleider de uitvoering zooveel tnogelijk overlaat aan de groepleid(st)ers, een vlotter verioop zou bevorderd: hebben. Het duurde nu wel wat lang, voor alles afgeloo pen was, zoddat op het laatst de belangstel- ling van het publiek merkbaar verflauwde De wedstrijden werden geopend door de kleuters tot dfen leeftijd van 5 jaar, die moes ten trachten om't vlugst een mandje naar een bepaalde plaats te brengen. Hun gering be- vattingsvermogen leidde tot koddige vergis- singen, terwijl de kampioentjes herhaaldelijk elkander-met vragende oogjes bestudeerden in plaats van door te loopen. Hiier ware vooral in den aanvang een beetje schooltje spelen niet misplaatst geweest. Op den duur evenwel kregen verscheidenen den slag te pa-kken, met het resultaat, dat Hilkje Sustering, Carel v. d. Tol en Wim Telman resp. den len, 2en eq 3en prijs behaalden. Niettemin werden alien voor hun moeite met een troostprijs beloond, het- geen zich na elken wedstrijd herhaalde. Het vlaggetjeshalen door de groep meisjes van 6 tot 7 jaar ging al dadelij'k beter, al klonk er nu en dan wel eens een „acb", wanneer een vlaggetje in de haast uit de hand wipte of een al te ijverig blondkopje heelemaal in't zand rolde Eltje van Tolen, Annie Wouters en Eefje Hoorn waren de gelukkige prijswinsters. E)e jon-gens van- denzelfdm leeftijd moesten trachten elkander den loef af te steken in het ophalen van achter elkander neergelegde bldk- ies Bij dit gedeelte werden de jochies uit- munten-d ingelicht, telkens weer, doch1 er ble ken nog verscheidene bewuste of onbewuste smokkelaartjes onder hen te schuilen, die uit versoberingslusf er maar twee tegelijk naar nest brachten Ten sl-otte gingen Bert Zon- de muzikale uitingen van de hoempa's te bren-den7 75 worden ujtgekeerd. (Applaus). w-edstrijd aan; beide elftallen waren vrijwel Volledig. Hloewel Alkmaar in een hoogere klasse van den voetbalbond speelt dan B. S. Onder de voortreffelijke leiding van scheids- rechter Smoorenberg stelden de dftallen van Krommenie en Schoorl zich op. De rust gin-g in met 00 en eindigde even- zoo. Bij loting heeft Krommenie gewonnen. Daaraa kampten Rood-Wit en V. V. H. De ze wedstrijd eindigde met 21 in het voor- deel van V. V. H. Dezer dagen heeft mej. dr. H. Schaiger van Sail-en, inspectrice voor N'oord1- en Zuid-Hol- -land, Zeeland en Utrecht, van het Staatstoe- zicht o-p de vol-ksgezondiheid, inzake tubercu- lose-bestrijding, bij. haar inspectiereds door N. Holland hier een bezoek gebracht. Zij 'heeft bij- deze geieg-enheid een oader- houd gehad- met den voorzitter van 'het co-mi- ite van „Herwo-nnen Levenskracht", die haar een vermoedelijk geval van tuberculose mede- deelde, dat in een groot gezin voorkwam, welk gezin door fmancieelen achteruitgang in een sohuur gehuisvest was. Hoewel het ge- memitebestuur hiervan kmnis draagt en van aile zijden moeite wordit gedaan om dit ge zin van een wondfag te voorz-ien-, meende de voorzitter dat er spoed moest betracht wor- den om dit -kind- van gewissen ondergang te reddm, waarvoor de imspectie haar mede werking toezegde. Het was haar opgevallen dat hier meerdere woningen onbewoond wa ren, d-och de mededeeling vo-lgde dat men 6f niet verhuren wil 6f een huur vraagt die te loog is. Het wilde de inspectrice voorkomen dait de tuberculose-bestrijthng plaatselijk moest zijn en d-at het de tank van ,vHet Witte Kruis moest zijn om de teberculose-besMjdiing ter hland te nemen. Men kreeg dan contact met Wijkverpleegster en dokter, reden waarom gevallen van tuberculose veel beter werden onderzocht, Zij achtte dit mogeliik omdat het bestuur van- „Het Witte Kruis'waarvan- bijna alle burgers lid zijn, reeds het verlangen had ge- uit om de tabcrculose-bestrijding ter hand te -nemen. De bespreking van de inspectrice met het bestuur van „Het Witte Kruis" heeft er toe gelei-d dat de tuberculose-bestrijding met al wat diaaraan vast zit, door onze afdeeling van „Het Witte Kruis" wordt ter hand ge nomen, hetgeen zeker een goed besluit kan genoemd worden. V., wist laa-tetgenoemdle goed party te ge ven; in het veld waren zij' wel teg-en ellkaar opgewassen doch voor doel hadden de Allk- maarders meer door-tastendiheid. De midl- denl-inie van :B. S. V. was wel het zwakke punt. Alkmaar wist ten- slotte met 512, waarvan 2 doelpunten uit strafschoppen ge maakt werden, de medaille te wi-nnen, diie door den Voorzitter van B. S-. V., dien heer Om-rust met een hartelijk woord' aan den win naar werd uitgereikt. Het warme weer in aanmerking -genomen, was het een geani- meerde wedstrijd. Het aantal toeschouwers maig -bevredigend genoemd wordien. (Nla af- loop van dezen wedstrijd speelden de pliaat- nevylle. Jos Elsenburg en -Berrt v. d. Tol met de hoofdprijzen strijken. Het zakloopen door de jongen® van 8 tot 9 jaar leverde het gewone schouwspel op van huppend-e en rollende concurrerten, totdat Tiddo Postma, Jaap v. Cafcar en Frits Bos de voetenbelemmering het best toonden te kun nen verdragen. De meisjes van die grootte droegen drie balletjes op een presenteerblad naar het eind van de baan. Of het nu kwam door aangeboren vrouwelijke lenigheid' en voorzichtigheid of doordat het randj-e van- het blaad'ie voor de balletjes was hoog was, hoe het zij. slechts in het vuur van de eindkam- pen tolden de laatste een paar maal in het zand. Ten slotte droegen Liesje v. d. Staal, Annie van Calcar en Kitty Baard die palm-en der overwinning wegf. - Dat een mensch ni-et als viervoeter gescha- pen is en het hem vaak niet gemafckelijk valt als zoodanig op te treden, bleek in den rob- benloop d-oor de jomgens van 10- tot 11 jaar. Nochtans konden enkelen n-o-g een reuzengan- getje maken en traden Ja'n- Reijnders, Dirk Haas en- Nico Borst als overwinnaars uit het renperk. De vroolijkste wedstrijd was wel die tus schen de meisjes van 10 tot 11 jaar, de stoe- lendans, of liever de dans om d-e stoelen. De directeur van het muziekgezelschap toonde zich hier een guitige poeisenbakker, door de meisjes, die onder het dansen de stoelen maar niet uit het oog verlpren en vaak al gingen zitten voor de muziek ophield, op de meest onverwachte oogenblikken muzikaal in't don- ker te zetten, waarop dan een ha as tig ge- scharrel om een stoel volgde, waarbij er tel kens een meisje overschoot en dus uaf" was, tenzij er twee tegelijk een zitplaats verover- d-en, zoodat de jury dan met wiskundige nauwkeurigheid- moest uitmaken „wie 'het meest bezat." Deze vroolijke, doch niet min der verm-oeiende kamp werd eim-delijk gewon nen door Lo-lty Meijboom, Jopie Borst en Topsy van Bellen. Verwoed werd er gestreden door de jon gens van- 12 tot 13 jaar bij het touwtrekken. Soms was er een zoo rap in' de beenen, dat hij het touw eerder te pakken had dan zijn rivaal, waardoor de strijd gauw beslist was, doch anderen gaven elkander geen kamp. Vooral Jan v. d. Vijsel en Paul Kamstra sche- nen het tegen elkaar tot in het oneinaige te kunnen volhouden; totdat de laatste het touw eenvoudig neergooide en wegliep. Jammer, dat hij hierdoor mede de kans op een hoofdprijs verloor. Deze vielen te beurt aan Wim van Balen, Bob de Boer en Jan v. d. Vijsel. Buiselijker ging het er toe bij: de meisjes. Als echte toekomstige huisvrouwen plasten ze rond in een teiltje zeepsop, om te zoeken, of er niets uit de wasch was achtergebleven, dat gevaar liep straks te worden weggegooid. Twee kni-kkers, al waren't geen go-udten, moes ten ze opdiepen en dat viel sonimigen nog UIT EGMOND AAN ZEE. Begunstigd door, uitgezocht zomerweer hadden Zaterdag aan het strand' een- aantal spelen plaats, door een daartoe uit de bad gasten gevormde commissie aangeboden aan de kinderen der tijdelijke Egmondbewoncrs. Het ongewoon exclusieve van deze feestelijk- heid had dit ei-genaardig voordeel, dat daar door gedemonstreerd werd,.hoe deze plaats aantrekkelijk blijkt voor ouders, die met hun kinderen naar zee gaan. burners niet minder dan ruim 250 landeren hadden zich- opgege- ven, terwijl dat nog niet alle jonge badgast- jes waren. Hoewel voor de ingezetenen een telken jare herhaalde afwisseling, blijft zoo'n mochten victone kraaien. De grootere jongens en meisjes kregen een wedstrijd met hinderaissen. Deze laatste be- stonden in het onderweg zich- kleed-en met muts of hoed, jak of pas, pantoffels enz. E>e meisjes kregen het kwaadste weric, daar de tijd dron-g tet spoed', zioodat voor de jongens de taak vereenvoudigd werd. Die akelige knoopen aan dat jakje geen drukknoopjes en dan vreeselijk koppige draad in dat schemerige oog van die naald en dat met voor je gezicht dat hinderliike „hygienische" mas ker1 Niettemin, het lukte toch. Het handigst bleken Nelly Bijlaart, Betsy de Jong en Gre- tha H-elleman. Van de jongens, die er zooveel gemakkelijker afkwamen, werden Hans Haas natuurlijk zou je haast zeggen Paap Ka lis en Henk Borst gelauwero. Alles te zamen genomen een gezellige Za- terdagmiddag, waarvoor den voorzitter der badgatten-commissie, den heer A. Sietema, voor zijn leeuwendeel in de werkzaamheden vornamelijk een woord van lof toekomt. Schoolboeken en Leermiddelen tngekomen ea vertrokkea persoaeta. Iageko-men: G. A. J. Blokker, geen, tuin? derskaecht, Bergerweg 85, vaa Oudeadijk. A. Roast, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Rot? terdam. P. Mus, N.H., kcliner, Breelaaa 31, van Nijmegeii. T. Groot, -.N.H., zjb., Ber? gerweg 83, van Akersloot. D. dte Haas, N.H., sohilder, Hjtweg 15, vaa Amsterdam. A. BLoem, N.H., dienstbode, Breelaaa 27, van Amsterdam J. J. Oldenburg, R.K., ass. ma? cilinist, Dorpstraat 17, vaa Amsterdam. W. G. vaa Deddea, N.H., z.b., vaa Reeaenpark 3, van Amsterdam. M, G. van den Broek, R.K., dienstbode, Kruisweg 12, van Edam. A. M. JNeijman, R.K., dienstbode, Beemsterlaan 13, van Amsterdam. C. A, M. Bleijs, R.K., kunstschilder, Kerkelaan 14, vaa Amsterdam. J. M. bleijs, R.K., costuumnaaister, Kerkelaan 14, vaa Amsterdam. B. E. M. Kleijn en gez., R.K., pensionhoudster, Okleaburglaaa 12, van Alkmaar. H. O. Selilapak, R, K., kantoorbe? diende, Prin-sesselaan 30, uit Oostenrijk. C. de Ruijter, R.K., z.b., Dorpstraat 46, van As? sendelft H. P. A. Graat, R.K.r arbeider, Ber? gerweg 92, van Alkmaar. G. W. B. Untied, R.K., kapper, Seboolstraat 3, van Amsterdam. Baron H. L. Taets van Amerongen, N.H., architect, Hoflaan 22, uit Zwitserland. J. Th. M. van Binsbergea, RJK.., z.b., Prinsesse? laan 28, uit Utrecht. R. H. B. Diesel, R.K., kellaer, Boulevard 2, van Amsterdam. Vertrokkea: R. A-bbenea en gezt, E.L., scheepsteekenaar ,van Kerkelaan 12 naar N.? Indie. C. R. v. d. Wetering, RJC., z.b., van Pensionaat, Loudelsweg 20, naar Gaasterland. Joh. Dekker, R.K., arbeider, van Jichtpad 17 naar Alkmaar, Lindeagracht 38. A Hoog? vorst en gez., N.H., landman, van Jichtpad 2 naar Sohoori, Heerenweg. --- J. N. de Goede en vr., N.H., van Karel die Grootelaan 2 naar Schoorl. M. S. Hart, geen, z.b., van Olden? burglaan 34 naar Amsterdam, 3e Hclmerstr. 49hui®. W. N. de Koning en vr., N.H., z.b., van Guurtjealaan 3 naar Princenhage, Bosch? laan 106. J. Hodges en -gez., N.H., artist, van Wieg naar Egmond (w:oonwagen) naar Eg? mond aan den Hoef. H. Th. Groskamp en vr., Rem., koopman, van Boulevard 2 naar Soerabaija, Javastr. 9. zijn. lv 1

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6