ten gebruibe bij de verschillende inrichtingen van onderwjjs. Bl&MSx COSTER ZOONL ¥oordam C! ft. Ill Marktfeiriehteu 4.50 tot 5.30, Ei'genheimers per 100 K.O. 3 tot 3.70, Blauwe Eigenheimers 5 tot 5.50, Drielingen per 100 K.G. 1.50 tot de voartdurende verwarming van het zwaveT- zuuir op 80 igr., het afdis-tilleeren van den ge- varmdten alcohol en voora-1 het regenereeren van het zunr eischen zoo'n groote hoeveel- held wanmite voor zich op, dait de ecnomische toepassing dezier weffcwijze slechts daar mo gelijk is, waar (groote voor nude-re d'oeleinden niet toe te passen hoeveelheden wairmte voor- handen ziijn. EEN MISLUKTE ZWEMTOGHT OVER HET KANAAL. De bekende Fransche zwemmer Pouilley heeft een vergeefsche poging gedaan het Ka- naal over te zwemmen. Pouilley ging des morgens om 8 u. 10 te Calais te water en zwom zeer snel, zoodat hij; om 9 uur 2% mijl van de kust verwijderjJ was. Aan boord van de hem begeleidende volgboot bevond zich de adspirant-kanaalzwemmer, de Italiaan Tira- baschi, die bij wijze van training Pouilly ge- durende een uur in het water gezelschap hield. Om 10 uur kreeg Pouilley last- van kramp in het rechterbeen. nij zwom echter door in de hoop dat dit ongemak van vooibijgaanden aard zou zijn. Om 11.47, toen hij 12 K.M. van Calais verwijderd was en ongeveer"30 K.M. gezwommen had, was hij' echter genoodzaakt den strijd op te geven. "ey, 'IMP was. zal binnenkort een tweed poging doen Pouilley, die in het geheel niet vermoeid EEN HARDNEKKIGE ZELFM0OR- DENARES. Een meisje, genaamd May Miller, dat te New-Vork werd gearresteerd1 wegens ladelich- tiniT, heeft verscheidene pogingen gedaan om zelfmoord te plegen Zij deed haar eerste po- eing in het politiebureau. Het meisje greep een meJkflesch. sloeg ze aan stukken, duwde verscheidene stukken in haar mond en slifcte ze door. Toen de doctoren in het hospitaal bezig waren de stukken glas uit haar keel te verwiideren, vroeg zij om een glas water en toen haar dit werd gebracht,' beet zij een groot stuk van het glas af en slikte het door. Een paar minuten later, toen' toebereidselen werden getroffen om haar keel en maag met X-stralfen te onderzoeken, bracht zij plotse- ling haar hand naar haar lippen en took haar gouden armbandhorloge van haar pols. Voor- dat men het haar had kunnen beletten, had zij het horlogeglas. een deel van het uurwerk en verscheidene schakels van den ketting doorge- slikt. Het meisje werd ten slotte op de opera- tietafel vastgebonden om de chirurgen in staat te stellen, het glas uit haar keel te verwijde- ren. EEN SPRINKHANENPLAAO IN DE KRIM. Met Int. Comtte voor Hulp aan Rusland te Genfeve maakt, blijkens medcdeeling van het Ned. Tel. Ag. bekend, dat volgens ingekomen berichten uit de Krim de te verwachten oogst er ongunstig begint uit te zien. Nauwelijks een vijfdq gedeelte van het bebouwde opper- vlak van voor den oorlog werd dit jaar be- zaaid. Door sprinkhanen is bijna de geheele winterzaaioogst vernield. Men heeft 36 ton jonge sprinkhanen op de akkers van een enkel dorp verbrand. Deze nieuwe plaag doet zich sinds kort ook voor in het gouvernement Sa mara. MIJNONGE'LUK IN POT.EN. Tengcvolge van de zware regens van de laatste dagen, ald'us een bericht uit Krakau, drong 'in die schacht van de kolenmijn Ar thur water binnen. De meeste dier in de scha'cht aanwezige mijowerkers kond'en zich redldcn. Tot dusver zijtn acht -lijfcen geborgen er wordlen nog zeventi-en mijnwerkais ver- mist, voor wie geenedei hoop op redding be- staat. WEEK E'EN SPGORfWEOONOEVAL IN FiRANKRIJK. In den loop can den nacht is bij Bonnte- res een- stoomketel, die van Nancy naar 'Ho- vre werd vervoerd, van uit een goedenentrein gevalien, waardoor een defailliement van eenige wagons werd veroorzaakt. Op dit oogenblik kwam op de andtere lijn een- pas- sa-gi-erstrein aan, die op de gederaiilleerd-e wagens liep. De machinist en een oondiuoteur alsmede twee postbeambten van den passa- gierstrein werden' gewond. TELEGRAAFKABEL AFGESNEDEN Die telegraafkabel van die Commercial Oa- bfe Company tusschen de Ver. Staten en Ier- laud, welke Amerifca met Engeland, Frank- rijk, Dui'tsohland en Noord-Europa verbindt, is gistermorgen afgesneden', vermoedelijlk ten gevolge van de vermeestering van het stati on Watervilte iin Ierlandi door de Iersche op- standelingen. TIWIEE, GIFTEN MOOR HET AERWOESTE OEBIED. tijden® zijn rei® in 'het Vertre Oosten zijn maarschalk Jofire in Sjanghai twee giften ter band ge®teld: 6en van lOO.'OOO frs. van het bestuur der Fransche concessde dezer ®tad; die andere van 10.000 frost van den consul van Portugal aldaar ten bate van het verwoeste Noord-rrankriik. De Fransche minister der bevrijlde gebie- den heeft deze gift than® voor die gemeente Barisiis Aisne) toestemd, die de bedragen zal bestedien voor de installatie van drinkwa- ter en electrisch' licn't. Oemeng-fl Nieuws. INTERNATIONAAL OONORES VOOR I RUNDVEETEELT. 1923. Door de Nederlandsclie Regecring is het initiatief genomen tot sanuenroeping van een wereldcongrefe voor de rundveeteelt. Hare Majesteit, de Koningin der Nedcr- landen, heeft Hare Hooge Besdierming voor dit Congres verleend, terwijl Zijne Konink- lijke Hoogheid, Prins Hendrik der Nedprlan- dien, het voorzitterschap van het Eere-Coomite uecrt aanvaard. inu uie unernauonaie vernouoingen weer van diox aaAi zijn geworuea, oai net mo- geujK. is sauieuKomsteu van aigevaarotguen van vexscnnnenae .tdjiken -te iiouUen, moet net van groot neiang geacht women, dait ile wetensdiappenjKe su'ooxrungen, die zicn op net geuteu van. de rundveeteelt m verscuilien- de lauaeii nenoen ontwikkeld, samenvloeiien., om op die wijze elikanders opvattuigen te tooc- sen en van gedachten te wisselea. Voor zeer vele lauden van de -wereld is de rundveeteelt een der meest belangrijike bron- nen van' inkoonst. Het is dus ook niet te ver- wondfiren, dait in aile ianden de regeeringen met buitengewone belangstellmg de ontwik- keling daarvan nagaan en zoo noodig steu- nen. Ook zijn in alle Ianden bekwaine personen werkzaam op het gebiedj van de veetieelt, het- zij door leiuing te geven aan organisaties, h'etziji door wetenschappelijke studie, hetzij als veefokkeis. Deze menschea tezamen te brengen en hunne gedachten te vememen is het doel van het Congres. Het is dan ook als vanzelf sprekend diat het plan der Nederlandsclie Regeering bij de verschiiliende Ianden in goede aarde gevallen is en dat ziji bijna alle syinpathie-betuiguigen met dit* plan hflbben toegezonden, terwijl doe" oot aantal regeeringen medewer- king reed® officieel werd toegezegd. Het Intemationaal Congres voor Rund- veetee't, diat van 29 Augustus tot 4 Septem ber 1923 te VGravenhage zal warden ge- houdtn, omvat vier afdeeliugen. De afdeeling Erfelijkheid' en Voeding zal onder het oog- hebben te zien: a. Welke nieuwe inzichten in de leer der en felijkheid moeten van beteekenis geacht war den voor de veefokkerij'? b. Welke zijn de nieuwere inzichten in de voedmgsleer Het is algemeen bekend diat zoowel op het gebied door a, als dat door b bestreken, in den laatsten tijdi zeer belangrijke onderzoe- kingen zijn verricht. Wij1 noemen hier alleen maar de studies op het gebied van het Men- delisme en de belangrijke ontdekkingen in verband met de beteekenis der vitaniinen. De tweede afdeeling, de afdeeling Regi- siiratie, omvat de volgeiide vraagpunten a. Welke gegevans diienen in een stamboek te worden vermeld en op welke wijze moeten die gegevens worden verzameld opdat vol- doende waarborg verkregen wordt omltrent de iuistheid er van? De wijze waarop de meilkproductie bepaald moet worden hier bui- ten beschouwing te laten. b. Hoe dient de melkcontrdle te worden uitgevoerd1 en zijn internationale regelingen mogelijk De derde afdeeling, die voor Overheidsbe- moeiingen en Veretemgingsleven omvat de punten: a. Hoe kan de overhead door andere i!an veterinaire maatregelen, de veefokkerij bevor- deren? b. Op welke wijze kunnen vereenigingen, die zich de vertoetering van den veestapel ten' doel stellen, practisch een nuttig gebruik maken van de gegevens door wetensckap en regis- itratie verstrekt De vierde afdeeling, voor Bedrijfsecono- mie, zal zich bezig houden met de volgende punten a. Welke eigenschappen dient het vee te be- zilfcten om onder bcpaalde bedrijfsomstandig- heden te vol doen b. Hoe kan de tuberculose onder het vee op praetische wijze bestredCn worden, welke ervaringen zijn daaromtrent in verschiilien de Ianden opgedaan? Wat bob eft punt a der vierde afded'ing kan worden opgemerkt, dat hier het verband bedoeld wordt tusschen bodem, voeding, kii- maat, behandeling en intenciteit van het be- drijf en de eigenschappen, die het vee in ver band daannede mioet bezitten'. (Melktype, vleeschtype of een combinatie van beide). In verband met bet laatste punt kan nog worden opgemerkt, dat hier geen studie over het wezen der tuberculose zelf verwacht wordt, maar wel over de wijze waarop, zon- der de fokkerij zoo ernstig te benadeelen dat de praktijk zich daartegen terecht zou kun nen verzetten, de tuberculose ondfer het vee bestreden kan worden. De verschilLerule punten zijn zeerrulm ge- kozen om een beperkirig in het aantal te ver- krijgen, het is echter geenszim de bedaetlng dat de nrae-adviseurs ieder punt in zijn ge heel hebben te behandelen. Zij kunnen vol- staan met daaruit dat onderdeel te nemen, dat hunne bijzondere belangstelling heeft. Men zal traehten uit de versdritlende Ian den de meest vooraanstaande personen op het gebied der verschillende genoemde punten. als prae-adviseurs te verfcrijgen. Daarvoor zal zoo spoedig mogelijk contact gezo'dht wroden met andere Ianden, opdat de prae-adviseurs niet haastig behoeven te werken en het te- vens mogelijk zal zijn, dat alle Congresleden geruimen tijd1 v66r den aanvang van het Congres in het bezit der prae-adviezen zijhi. wat zonder 'twijfel aan1 den ernst van het Congres ten goede zal komen. E)e Congresleden zullen hi de gelegenheid gesteld wroden tot het maken van excursieen naar vooraanstaande fokgebieden in Neder-" land. DE VERBODEN BOEKEN. In een artifcel over „Lectuur op de Middel- bare School" schrijft prof. R. Casimir in VolksontWikkeling: „.Er loopt ook een ge- ruchit, dat het geheele geval (het Amers- foortsche verbod van Nathan der Weise- Faust) een departementsche lapsus is. De Roomsche inspecteur Van Looy zou auctor intellectualils van bet verbod zijn] de chef der afdeeling, de beer De Boer, zou net afwezig zijn geweest en het antwoord' zou door den minister zijn geteekend, zonder dat bij: goed op de boogte was. De schrijver betoogt in zijn artikel, dat niet alles wat geschreven is, goede kinderkost kan heeten en deelt mede, dat Zola eens een jong meisje, dat zich bij hem beklaagde, dat ihaar vader haar't lezen van Zola's boeken ver- bood, in't ongelijk stelde. Hit het artikel nemen we over: „Het geldt bier dus de vraagwelke maat- staf van beoordeeling moet daarbiji warden aangelegd. Miij: dunkt, dat- het alleen deze kon zijiudat de te lezen werken niet aanste- keliijik zijin voor igoede zeden, geen sterfc, al gemeen gevoelde nadeelige inw«rking op de geestelijke gezondbeid der leerlingen hebben en het staatsgezag niet ondermijnen, Nu spreekt het vanzelf, dat de overheid hier bijna niet regelend kan opfcreden; er bangt bijna alles af van den geest der school en der fclas- se, van de pen»oonlijkheid van d'en leeraar, van de geaardheid der leerlingen. De bijbel, bijv. is ooik waar hij1 de meest onzedelijke toe- standen schildert, van een hooge heifigheid, die, eenmaai gevoeld, nergens Irvade senti- menten opwekt. Toch worden sommige passa ges door kwajongens uit ongepaste nieuwsgie- rigbeid gelezen. Uit bet reinste boek kan ver- gift gezoigen worden, honig gepuurd: uit de gifttigste bloem. Niet zoozeer de kunst is slecht, als well de wijze, waarop zdj genoten wordt. En daar deze zoo sterk individueel is, zijn er schier geen algemeene regelen te geven. „Ik verwonder miji albjd over de vele prul- lige Ebgelsche litteratuur die op de program- ma's onzer H. B. Scholen staat en lk vraag miij af, of een igriezeliige avonturen-roman als „King Solomons Mines" of 'Doyles „The Sign of the four", nu wel goede kost is. Mlijm hcoggeschatte directrice, mej. Heringa, had altijd bed'enkingen tegen „Voorbijgaande schepen in donkeren nacnt," zij vindt boek in wezen diep onzedelijk. Juist waar dit alles zoo persoonlijk is, moet men den leeraar zoo- veel mogelijk vrij! laten. „Mfen kan diit immera gemst doen. Men oversdhlatte den invloed1 der school niet, voor al niet dien der opzetteliijfce opvoeding. Wat een leerlinig in een bepaalde les opdoet, is zoo'n gering deel; van wat bijl hoort,'- ziet, be- spreekt, leest, staat zoo dikwijls onder den1 dbuk van proefwerk, cij'fer, rappoait, over- gang, alagen voor't examen, dat het meer aan den buitenkant van zijn wezen blijft. En de angstvallige zorgvuldigheid waarmee wij wtaken over onze woord'en, over de boeken voor onze schooljeugd, sdiijnt misscbien wel eens lichtel'ijk belacnelijk tegenover de vriji- heid, die zijl zich, in gesprek en eiigen1 littera- tuur, venoorlooft, maar blijft toch geboden. wegens den aard der sohobl, die naar bet schoone woordi van iDewcy een gezuiveide en vereenvoudigde werkelajkbeid aan den leer- ting moet bieden." IngeiBondeBi Stnkken. (Buiten ver ant woordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubrtek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). Geachte Redact eur. Ondergeteekende verzoekt U beleefd p'aatsing voor onderstaande regelen. Op haar laatste hu'ishoudelijke vergadering heeft eje afdeeling Alkimaar van den Alg. Ned. Bakkers-gezellen bond, gehoord de be- sprekingen, in overleg met haar hoofd-be- stuur, met algemeene stenimen bcsloten, in de eerstkomende weken een scherpe actie lie ont- wiikkelem tegen bet verregaande moedwil'lig saboteeren van d'en - wettelijk vas%estelden arbeidstijd in brocd-bakkerijen alhier. !Mee- nend'e dat het goed zall zijin, het Alfcmaarsche puhbek eenige iulichtingen te 'geven, verzoe- iken wiji den Redacteur i der Alfcmaarsche Courant, plaatsruknte hiervoor 'af te staian. Tegelijfcertijd d'e gelegenheid bied'ende, de hierin aangevailenien zich voor het publiek te verded'iigen. IHfet bafcker!ij!jbedirijif is lalbjd geweest den van die bedrijven, welke onzedelijk genoemd kunnen worden voor menschelijke beschaving. Over het gezinsleven van een bakkerij-ar- beider, zooals .dit was voor het in working treden der arbeidswet, heeft men nooit het voile licht laten schijnen. Mien denke zich een gezin, waarvan de vader*voor een kari'g loon honaerd en vier uur en meer per week moet werken- en wien dan veentiig uur per week overblijVen voor rust, slapen en ontspanning. Zulk een leven noem ik onzedelijk. Oe wereld-oorlog heeft hierin verandering gebradht, de gemeenten moesten zich hezui- nigen, ook op het licht en om dit te besparen, werd de nacht-arbeid in broodbakkerijten af- geschaft (eerste varbetering.) Onder den druk van de welbekende Novem- berdagen van 1918 kregen wij de vijf en veeritig urige werkweek (tweede varbetering). ID© geweld'ige opmarsdi, welke d'e vakor- ganisatie in die dagen: maakte, bracht de loonen op een niinimum-peil (derde verbete- ring.) net gezinsleven van den' baikkerij-arbeider, onderging door deze varbeteringen een ge- weldige zedeliijke verandering, wat de ge- zond'e samenleving oagetwijfeLa ten goede komt. iDoch de conservatieve mensch staat hier- tegen'over vijandig. Onder deze behoort de bakikerspatroon. Tegen die groote^ schoone, zedelijfce verbe- tering, in het bakkerij-bedrijf zidh te verzetten, is laag en misdadig, te meer daar deze groote moreele verbetering duizendlen menscben ten goede komt zonder dat het bedirijf er finan.- cieel' onder lijdt. IHIet bafckeriji bedlrijlf is gedurende de oor- logsjaren, daarna en op heden zeer winstge- gevend. Gezien de huidige meelprijizen, daar ik iede- ren bakkerspatroon hier in Alkmaar uit om bij een broodafslag van 2 centen op de 800 gram, een arbeidstijjd van ten hoogste 48 uur per week en een minimum loon, van 32.50, rnif te bewijzen dat zijn' zaak nfet winstgevend zal zijn. Ieder uur diat hij; zijtn gezeilen .1 anger laat werken, iedere cent dlien hij. zijn arbeider, ails het aangegeven minimum loon, minder uiit- betaait, staat m.i. gelijfc aan diefstaL Ook de arbeiders die om tijdelijike directe financieele voordeeltjes mede helpen de wet te saboteeren, plegen verraad tegenover hun medearbeidens en hum organisatie. Aan deze menscben, die ook bestreden' moeten warden, zeg ik, dat zij zich indirect een strop om den hails halen, diat aanstonds de dag zal komen, dat diuizenden vrouwen en kinder en deze ver- raders iter verantwoording zullen roepien. Dit schrijven is mede dlenende als een felle aanklacht tegen de gemeente-potitle, die weet dat de arbeidswet in' de hrood-bakkerijen en ook kan weten diat het venkoopverbod door de heeren bakkerspatroons, op verregaande, de brutaalst mogebjke manier, overschreden wordt. Hat levensgeluk van zoovele menschen staat op het punt weer ontnomen te worden. Dat ieder gestraft zal warden, die hieraan medewerkt. Wij zullen een circulaire zenden, aan de clientele van dien patroon, van wien wdji igeoonstateerdi hebben, dat hij de arbeids'- wet en de .arbeidsvoorwaarden in zijn bakkerij niet nakomt. Wij zijn vast besloten, alles te doen om onze recbtea te handbaven. U, mijnbeer de Redacteur, dank zeggende voor de plaatsing, voor de organisatie. W. Pieterse, Azn. Voorzatter aig. Ned. boiKl van bakkerijL, suiker- en chocoladearbeiders (sters), afdeeling Alkmaar. STAD- EN LANDONTSIERING. Verleden week werd in uw blad een klacht geuit tegen ontsierende reclame op eenige der mooiste punten onzer stad. Beteekent de door U onderstreepte uitvoe- ring van de gisteren in uw blad verschenen bijlage 112 geen ontsiering van bet prachtge- zicht op de Hoornsche Vaart? De houtzaagmolen van de firma Eecea be hoort feeds lang tot het verleden. Nu zal dan zeker voorgesteld worden de sluiswachters- woning van zijn schitterend dak te berooven, dat tlians nog met de molens langs de Hoorn sche Vaart het landschap aldaar tot het echter volmaakte siert. Of dan de beoogde verkeensverbetering niet gewenscht is? O, zeker, maar waarom den weg daarvoor niet aan de andere zijde ver- breed? Het vaar( ?)water kan- gemakkelijk zoo- veel versmald worden, dat, inocht later blij- ken dat b.v. een electriscbe overhaal daar ter plaatse noodig zal zijn, dit geen bezwaren zal opleveren. 'k Geef toe dat dan geenszins een ideale verkeersverbetering verkregen' wordt, daarvoor zou algeheele verwijdering van huis en schuur noodig zijn, doch door h6t verleg- gen in een wijdere bocht van het eenigszins gebogen gedeelte Weg vanaf de Hoogebrug tot het woonhuis, verkrijgt men nagenoeg de- zelfde verkeersveiligheid als de door B. en W. bedoelde, bovendien blijft het bovenvermelde landschap ongerept en het gevraagde crediet kan met 5000 verminderd worden-, voorze- ker toch ook een factor waar rekenschap mee gehouden moet wdrden, temeer nog als het plan in de West-Friesche Kanaalvereeniging besproken van gelijk water, met als gevolg verwijdering van de sluis, nog eens werkelijk- heid mocht worden. Ik meen te weten dat dit ook een motief was dat de sluisverlenging in hout is uitgevoerd. Met de uitvoering van het plan „gelijk wa ter" zijn de molens wel ten doode opgeschxe- ven en tevens de sluiswachterswoning, maar indien dit binnen afzienbaren ^jd nog te ver wachten- is, is het dan niet beter eerst deze beginselkwestie uit te maken en pas d-aarna de gewenschte verkeersverbetering onder de oogen te zien X. Met den inzender zijn ook wij van meening, dat het voorstel van B. en W. in bijlage 112 inzake de wegverbetering aan de Zes Wielen de schoonheid van het landschap aldaar niet zal bevorderen. De inzender mag echter niet vergeten, dat het voorstel van B. en W. tengevolge van het mQderoe verkeer een noodzakelijkheid is ge- worden en dit geldt niet voor de, door ons gewraakfe, het stadsbeeld1 ontsierende, recla- meborden. Ook na het betoog van den inzender zijn wij niet tot de overtuiging gekomen, dat de verkeersverbetering op de door hem gedachte wijze evengoed verkregen kan worden. De bocht zal dan grooter worden, wat ons ook met het oog op de nabijgelegen hooge brag van Huiswaard ongewenscht voorkomt Bovendien brengt het voorstel van inzen der o. i. met zich de opruiming van de zoo ty- pische overhaal, die met het voorstel van B. en W. meer tot haar recht zal komen. V66r alles wenschen wij echter, dat aldaar de zoo noodzakelijk geworden verkeersverbe tering tot stand komt. Wij zouden niet gaar- ne zien, dat tengevolge van een strijd over de wijze van uitvoering die zaak op de lange baan werd geschoven Red. Alkm. Crt. tot 1.60 per 100 Kg., Selderie 0.40 tot 1.30 per 100 bos, Spinazie 8.90 tot llS.'SO per l'OO Kg., Snijboon'eo 19.80i tot 26.50 per l'OO Kg., Spercieboonen- (dubb.) 6.10 tot 7.40 per 100 Kg., Spercieboonen Enfcele f 14.20 tot 17.80 per 100 Kg., To- maten 5 tot 18 per Kg., Wortelen 1 tot 4.4i0 per 100 bos. WIJIDEINIE'S, 7 Aug. 1922. Veiling Tuin- dersbelaog. Rood-e bessen 16'22 ct, Kruisbessen 10 15 ct., Gladstone appelen 5 tot /5.60, Yel low trans-par ant 9 tot 10.80, Fransche sui- kers 5,80 tot 6, iG o u d b a 1 4.50 tot 5, Kruidenier 13.10 tot 16, M<o- neeleai 3.50 tot 4, S. Lauwexs 3:.60i tot 5, Slaboonen f 3.10i tot 3.40, Snijboonm 6.70 tot '7.50 per ilOO K.G., Bloemkool 7 tot 8 ct., Roode fcool 2 tot 5 ct. per stuk. BROEK OP LANOENDIJK, 7 Aug. In de hed'em gehouden veliling werd) be ta aid) voor: Bloemkool1 le soort (p. 100 st.) lecerf 5.10 tot 10.10, iBHoemkool 'le soort (p. 10© st.) Lahgedijiker 1.90 -tot 4.90, Wortelen per 100 bos 1.30 tot 1.80, Roodte kool le sirt per 100 KJG. 1.20 tot f 1.90, Gele kool 'le soort per 100 K.:G. 1.80 tot f 2.80', Wit- to kool le soort per .100 K.G. 2.4)0 tot 3. Aardappelen: Sebotsche muizen per 100 Kg. 2.20 tot 7.20, Schoolmeesters per 100 Kg. 1.70 tot 4.80, Blauwe per 100 K.'G ALKIMAAR, 7 Augustus 1922. A'lkmaar- sche export-vei-ling. Ini de h-eden gehouden vedling werd) betaald voor: Aardappelen 2.10 tot f 4.30 per 100 Kg, AJalbessen- 34 tot 53 per 100 Kg Andij- vie 1.20 tot 3.40 per 100 stuks, Appelen 0.14 tot 0.31'per Kg., Augurken 11 tot 63 per 100 Kg., Bloemkool I 7.20 tot 9.10 per 100 stuks, Bloemkool II 3 tot 5 per 100 stuks, Kropsla 3.40 tot 6,60 per l'OO stuks, Komfcommers 4.10 tot /8.80 per 100 stuks, Pieterselie f 1.60 tot 2.70 p, 100 bos, Perzieken 0.08 tot 0.20 per stuk, Peren 0.15 tot 0.25 pea" Kg., Poste- l'ein 0.16 tot f 0.41 per ben, R'abarber 5.10 tot 6.80 per 100 bos, Rhode kool 0.90 3.80, Kleine per 100 K.G., 1.10 tot 1.30, K'Oksianea per 1100 K.G. 1,80 tot 1.90, Due per 100 K.'G. /1.50 tot 2, Zil'vernep per 100 K.G. 16.20 tot 16.60-, 'Gele nep per 100 K.O. 11.90 tot 13.50, Drielin gen per 100 K.G. 9.40 tot 13.10i, Losse wortelen- per 100 K.G. 1.'60 tot 2, Sla- Ixi-onen per 100 KG. 6.60 tot 7.310. Aanvoer 23400 stuks Bloemkool,' 1541700 K.G. roode kool, 8100 KG. witte kool, 1-5026 KJG. gele -kool, 3300 bos wortelen, 7000 Kg. losse wortelen, 1300 K.G. nep, 1'12.300 Kg. aardappelen, 6200 Kg. drielingen, 1226 Kg. slaboonen. 430ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag. 7 Augustus. 2de klasse ls-te lijst Prijzen van 30,—. 46 65 84 85 106 201 250 295 315 332 359 429 483 492 529 571 626 667 676 738 756 763 847 649 872 876 962 967 1163- 1192 1208 1281 1284 1314 1407 1432 1470 1585 1659 1666 1707 1722 1786 2032 2046 2077 2093 2112 2153 2197 2201 2246 2260 2268 2295 2386 2388 2433 2472 2507 2510 2514 252 8 2600 2669 2689 2712 2761 2811 2887 3001 3025 3112 3127 3211 3305 3352 3381 3393 3402 3491 3502 3629 3542 3605 3699 3708 7839 3831 3840 3891 3910 4009 4073 4113 4117 4158 4166 4230 4241 4309 4399 4402 4406 4475 4478 4502 4517 4521 4561 4582 4587 4612 4653 4729 4882 4886 4901 4902 4934 4942 4963 5011 5048 k 5052 5166 5171 5241 5366 5382 5393 5544 5578 5586 5596 5610 5702 5708 5710 5725 £764 5815 5848 5907 5987 6090 6135 6144 6186 6187 6190 6209 6281 6386 6398 6416 6443 6480 6535 6557 6560 6653 6834 6897 6913 6985 7012 7119 7136 7162 7168 7237 7317 7330 7364 7402 7417 7447 7478 7558 j 7578 7676 7815 7843 7869 7961 7975 8026 8168 8221 8264 8285 8301 8415 7437 8476 8528 8583 8744 8790 8861 8875 8908 9028 z 9243 9302 9382 9402 9586 9617 9657 9780 9809 9817 9827 9828 9867 10017 10074 10128 10142 10314 10396 10530 10582 10813 10832 10867 10878 10887 10942 10949 10972 10992 11020 11218 11254 11274 11397 11482 11492 11508 11586 11588 11612 11629 11717 11889 12006 12057 12136 12174 12213 12280 12315 12319 12320 12348 12389 12435 12459 12476 12479 12488 12582 12695 12813 13977 13036 13054 13121 13190 13203 13210 13234 13374 13462 13625 13631 13633 13655 13675 13703 13770 13819 13868 13896 13998 13999 14058 14097 14115 14162 14199 14242 14388 14412 14436 14438 14448 14489 14500 14561 14628 14630 14631 14662 14749 14751 14753 14758 14841 14872 14886 14925 14981 15023 15033 15034 15089 15114 15228 15232 15332 15425 15451 15467 15529 15544 15593 15619 15647 15688 15751 15783 15790 15806 15813 15826 15854 15883 15896 15928 1593) 15962 15974 16081 16138 16197 16211 16284 16287 16303 16339 16435 16642 16656 16676 16704 16793 16845 16876 16907 16917 16981 17022 17025 17076 17306 17307 17360 17375 17443 17476 17522 17542 17579 17707 17805 17818 17820 17958 18050 18054 18113 18120 18145 18208 18213 18299 18329 18334 18389 18437 18663 18751 18785 18846 18955 19188 19216 19291 19370 19403 19452 19489 19490 19500 19502 19535 19597 19627 19651 19736 19809 20015 20046 20058 20311 20338 20406 20409 20423 20456 20550 20561 20585 20589 20623 20664 20694 20771 20815 20875 20885 20961 21227 21262 21263 21271 21275 21290 21311 21338 21352 21369 21380 21382 21417 21429 21432 21433 21482 21546 21572 21582 21626 21653 21666 21678 21685 21753 21817 21933 21940 21960 22054 22149 22170 22256 22443 22463 22483 22542 22573 22680 22763 22770 22804 22825 22863 22870 22937 22963 22982 22991 22999 i Schoolboeken en Leermiddelen

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6