DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. I E Mo. 196. Ronderd Tier en twmtisrsts Jaargang MAAMDAG DteeeieorG. II. KRAK. BooMriMlaciourTJ. N. AblSMA. 21 AUGUSTUS F e n i 11 e t o n. Stormachtige hoogten. A.bonaementsprijs btj rooruitbetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.60. Bewijsn. 6 ct. Advertentiepr. 26 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte Brieveu franco N.V. Boqk- eii H&ndelsdr. v.h. llerms. Coster Zoon, Voordam C 9, Tel. Administr. No. 3. Bedactie No. 33. VREEMDELINCENWET. QPRQEIPIiNG. DE COMMISSAR1S VAN POLITIE DER OEMlEEiNTE ALKMAAR (MOOED DER VREEiMDELINGENWET) verzoekt die vreemdelmge EMiMA WORN, gdboren te Osmabriick, 1 Februari 18917, zich ZOO SIPOEiDIlO MOGELIJK aan bet Bureau van Politic (Afd. Vreemdelmgendkn&t) tie melden. Tevens wordeni vreemdelingeni, alhier! ver- blijf houdende, die bun paa voor visum-ver- lenging of wel voor eeni te maken reis van bet Bureau afgehaald hebben, IN HON EIlGEINi BEEANO AANOERADEN, wan- neer bun paa verlangd is of zij van de reis zijn teruggekeerd, de paa weder aan het BUREAU TE DEPONE EREN. Bureau-nrem van 9—12 vm en van 26 a.m. De Comniissaris van Politie: Hdofd der Vreemdelingenwet, v.n. W. Tb. VAN GRIETHUYSEN. ProTinciaal Nieuws UIT L1MMEN. De postbode V. kwam in aanrijding met een motorrijwiel. De slag kwam zoo bard aan, dat de rijwielen van beiden over den weg sloegen, De berijder van de motorfiets kwam er goed af, minder de hear V., deze moest met een gapende faoofdwonde naar den dokter worden vervoerd. Op het oogen blik dat wij dit schrijven is de toestand van den patient bevredigend. De inzamding langs de buizen der imge- zetenen, om op 31 Augustus (Komngkmedag) een schoolfeest te bereiden, is van dien aaid, dai de feestdag doorgaat Bij een paar inwoners dozer gemeente zijn kippenl gestolem. De politie doet onder- zoek, tot hedea ecbter zonder rmltaat UIT HEILOO. Zondagmiddag bad op bet Sporttermn de eindbeslissing der seriewedstrijden pliaats. Onder da vroolijlkie toneni van ons fanfare- corps „Eensgeziudheid" trok men vanaf bet duMokaai naar bet Jeestelijlk ver&ierde sport- terrein, waar reeds veel publiek aanwezig was ,dat door bet mooie weer aangdokt den wed- atrijd wilde bijwonen. De wedstrijd ving aan tusschen de V. V. H. Heiloo aapiranteni ep Vrone, St. Pancras, as- piranten. i 1 De rust ging in met 30 en eindigde even- eens. Aan onze aspiranten ons compliment. De prijs, een verzilverde medaille, was ver- diend. Daama ving, onder scheldsirechter van Lien, Alkmaar den wedstrijd aan tusschen Krommenie en Heiloo, om den lauwertak en oen groote zilveren medaille. Het was te voorzien dat de onzen bet on- derspit moesten delven, v/ant Krommenie is beslist veel sterker. De rust ging in met 20 en eindigde met 40 in het voordeel van Krommenie. Er is wel eenigszins raw, maar niettemia viug gespeeld. De onzen hebben tot bet laatste oogenblik bun best gedaan, doch waren ongelukkig, niettemiin hadden zij die nederlaag niet verdiend. fomiddels kunnen zij in den seriewedstrijd (2e prijs) best tevreden zijn. Daara had de wedstrijd plants tusschen V. V. H. Heiloo II en Schoorl II. De laatste bad 3 invalids van 'Scboorl I. De rust ging in met 10 en eindigde eveneens, zoodat Heiloo de kleine zilveren medaille won. Het H'eilooer fanfarecorps luisterde de wed- strijden op en gaf bieraan een vroolijk ca chet. 's Avonds half achf had in het dublokaal „De Nacbtegaal" de prijisiuitreikirig plaats. Alle deelnemers waren in vroolijke stemming. De wedstrijden behooren tot bet verleden. Vrijdagavond bad de afd. Heiloo van Naar het Engelsch van Emily Bronte, door W. A. C. van Strien. 4fl) Wel, Mr. lLodcwood, ik redeneerde en klaag- de, en weijgerde hem rondlweg vdjftig keer: maar ten laatste dSwong ihaj mij tot een over- eenkomst. Ik nam op mij om een brief van hem naar mijb meesteres te brengen; en als ze toestemde, beloolde ik, dat ik hem de mede- deeliinigi zou do en van Linton's eeretvolgende afwezigheid van fans, wanneer hij kon ko- men en binnenkomen alls Mj1 er toe in staat was: ik zou daar niet zijn en mijb mede-ge- diienstigen zou dlea ook niet in den weg zijn. Was dit in orde of niet? Ik vrees, dat bet nie|t in orde was, ofedhoon bet een uitweg was. Ik dacht, dat ik door mijn toegeven een nieuiwe ui'tbarsting voorkwam; en ik dacht ook dat bet mogelijk een gunstige crisis in Ca- tharina's geestelijke ziekite zou teweeg bren gen; en toen berinnerde ik mij Mr. Edjgars berisping, omjdat ilk vedhalen overbracbt; en ik tracbtte alle ongerustheidl over de kwestie te verfoannen, door ibdji bebhaling te verzeke- ren, dat dit verraad van vertroulwen als het zoc/n barde benaming verdiende, bet laatste zou zijn. 'Mettemin was mijb reis naar buis treuri- ger dan mijn reis hierheen; en ilk vericeerdte larig in bwijifel voor ik er toe kon besluiten om dm brief aan Mrs. Linton ter hand te stel- den R. K. Volksbond de dagelijksche besturen der verschiillende vereenigingeni bijeengeroe- pea, naar aanleiding van de uitnoodigjng tot bet bijwonen van een vergadering te Utrecht, waar bet 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en de bespreking der plannen voor huldiging voor September 1923 zouden worden besproken. De voorzitter, de heer B. Veltman, leidde de vergadering in 13 Vereenigjngen waren vertegenwoordigd. Het kwam den voorzitter vreemd voor, dat men op andere plaatsen niets van die huldiging hoorde en men geen uitnoodiging had ontvangen. Spr, gaf daar- om het woord aan de heeren Smits en Brand, die gecorrespondeerd hadden met bet bestuur van den Oranjebond te Den Haag en den voorzitter van den Nationalen Oranjebond te Amsterdam. De eerste decide mede, dat men op alle plaatsen had getracht verbinding te krijgen, meerdere malm was een oproep in alle bla- den gedaan. De heer Brand en spreker had den gaarne de uitnoodiging, om een voorloo- pig comitG te vormen, aanvaard, alleen om bier de vercenigingen op te roepen of het be stuur te Den liaag deze adressen kenbaar te maken, meer was er niet gevraagd en zij wil- den ook niet verder gaan. C>e huldiging van H. M. zal nationaal zijn en spr. meende dat alien daaraan kunnen deelnemen. Deze zal in Amsterdam geschie- den. Hoe die buidiging zal zijn, zal in Utrecht worden bepaald. Na een uitvoerige bespreking werd beslo- ten een afgevaardigd'e te benoemm. De kosten. zullen door alle vereenigingen worden ge- dragen. Als afgevaardigd'e werd gekozen de heer G. Smits Daama volgde sluibng. De Inkoopvereeniging van den R. K. Volksbond heeft de levering van brandstoffen gegund aan den' uit deze omgeving laagsten inschrijver, den heer S. M'orsdi, albier. Door den R. K. Volksbond zal een adres tot deni Raad gericht worden, omtekomenl tot de instelling van een Gemeentdijke Arbeids- beurs. Alhier zullen andermaal pogingen wor den aangewend om te komen tot oprichting van een' R. K. Woningbouwvei-eeniging. Ge- zien den woningnood, is dit niet overbodig,. Zondagmiddag gedurende de sportwed- strijden, welke opgeluisterd werden door ons Fanfarecorps J: ensgezmdbeid'", directeur de beer D. Harder Jr., werd lxaar een verassing bereid. De voetbalctuh V. V. H, fdiciteerde directeur en Men met den behaalden 2en prijs op het concours te Alkmaar en hood bij monde van haar voorzitter den heer K. Kia- ver een bouquet aan, wat dankbaiar werd aan- vaard Ook wij sluiten ons bij deze hulde aan. Wat het corps met een klein aantal leden gepres- teerd heeft, verditnt waardeering. UIT BERGEN. Het door den keuringsdienst in beslag ge- nomen schaap, dat veraietigd is, omdat bet voor de consumptie ongeschikt was, werd vervoerd door den zoon van P. de W., slager in 't Woud gem. Bergen. Wij vennelden dit nader, om te voorkomen, dat men' een anderen slager uit deze gemeente van deze te taken handebng verdemkt. Zaterdagmiddag vergaderde de Onderaf- deel'ing Alkmaar en Omstreken van den Ne- derlandschen B'ond1 van Gemeente-Ambtena- ren, onder voorzitterschap van den beer L. Eommcn, burgemeester van Casitricum, in de raadszaal albier. De voorzitter opende de vergadering met een woord van dank aan het gemeentebestuur van Bergen voor de welwillende beschikbaar- stellinig van de raadsizaal. Behandeld werden de agmda van de bimnenkort te houden ver gadering van de afdeeling Noord-Holland van den! Bond, en die der algemeene Bonds- veri 'tern. Maar hier is KennefflrJ; ik zal naar beneden gaan en zegigen boeveel beter u bent. iMijn igesdbiedenis is somber en zal dienen om een andieren morgen door te komen. Somber en treurig! peinsde ik, toen de goe- de vrouw naar benedeii ging om dten dokter te ontvangen; en niet precies van de soort, die ik gekozen zou hebben cm mij aangen aain bezig te houden. Maar dat doet er niet toe, ik zal gezonde medicijnen uit juffrouw Dean's bittere tkiraiden trekken en laat mij dan aller- eerlst oppassen voor de betoovering, die in Catharina IHeatbcM's sdiitterende oogen loert. Ik zou' in een merkwaardiige positie zijn als ik mijn hart aan dat jonge meisje verloor, en de dochter een tweede uitgaaf van de moo dier Meek te zijn. HDOFDSTUK XV. Nog week een week voodbij en ik ben even zooveel dagen didhiter bij de gezondheid en de lentel Ik heb nu de geheele geschiedie- nis van rniijn buurman gdhoord, op verschil- lende tijden, naarmate de huishoudster tijd kon lUitsparen uit belangrijker bezigheden. Ik zal bet in haar eigen woorden voortzetten, alleen maar een weinig verkort. Zij is over bet geheel een heel goede vertelster, en ik denk niet dat ik haar .-tijl zou kunnen vebbe- teren. Is Avonds," zd ze, op den avond van mijn bezoek aan de 'Heights, wist ik, evengoed als- rondlzwierf; en ik was bang om uit te gaan, of ik hem zag, dat Mr. Heathcliiff cm het talis ij het jaarverslag der afdeding over 1921 merkte een der leden op, dat de salarieactie in het afgdoopen jaar tot zeer povere resultaten heeft geleid, en het raadzaam is zich met de andere vak-organisaties te verataan, om in deze samen) te werfcen. Met de door de afdeding voorgestelde be- zuinigingsyoorstellen tot overbrenging der Bondsbibliotheek naar 't Bondsbureau werd instemming betuigd. Eveneens werd accoord gegaan met de voorstellen tot berziening der statuten en het huishoudelijk reglement van den Bond, waardoor het mogelijk wordt ge- maakt dat ook hd administratidf personed bij de gemeentebedriiyen lid van den Bond wordt, en wachtgelders en onbezoldigde ambtenaren als buitengewoon lid van den Bond kunnen toetreden. Het todaten van den Bond tot bet georganiseerd overieg wordt hierdoor mede bevorderd. Wat betreft de gevoerde salarisi-actie werd den te benoemen afgevaardigde naar de afdee- lingsvergadering opgedragen te wijzen op de noodzakelijkheidi meer contact te zoeken met de zustervereenigingen en te bepleiten dat de salaris-actie onverbiddelijk moet sammgaan met de actie voor de recbtspositie der ambte naren. Ofschoon de salarissen der ambtenaren in de laatste jaren nooit op pdl zijn gebracht, en daarvoor steeds werd aangevoerd dat elk oogenblik de Ievensstandaard wel zou dalen, wordt algemeen de tijd zeer ongunstig, het zelfs onmogelijik geacht thans de aalarisactie op denzelfden voet voort te zetteu. In de eer ste plaats zal thans actie gevoerd moeten wor den tegen elke willekeurige jaarweddevennin- dering voor alle ambtenaren, ook door ver- mindering wegens eventueel verhaal van pen- sioensbijdragen, aangezden dit zeer deprimee- rend zal werken op den ambteniaar, en deze zuinigheidspolitiek de wijsheid zal bedriegen en niet in't belang der gemeente is. Vooris voor alle ambtenaren over het gehoele land een nniforme wedderegeling te verkrijgen', waar die thane geheel ontbreekt. De salaris sen van ambtenaren met denzelfdenwerkkring loopen in de verschillende gemeenten niet al leen zeer uiteen, doch bovendien ziin de jaar- wedden wisselvallig, hetgeen te wijten is aan het willekeurig inzicbt van de gemeente bestu ren, die soms den eenen dag infrekken wat zij een anderen dag hebben tot stand gebracht, zoodat de ambtenaren zijn overgeleverd aan de willekeurige handelingen van sommige ge- meenteraden. Eene unifonne Rij;ksregeling aer jaarwedden van burgemeesters, secretarTssen en ontvangers blijkt noodzakelijk, daar de verschillende provinciale regelingen ook al zeer uiteenloopen. De wedden dozer titularis- sen in gemeenten met gelijk zielental in de eene provineie verschillcu in het ooglooi bij die in andere proviucies. Noord-Hol waar de Ievensstandaard hooger is dan in menige andere crovincie, nrnakt ta deze al een zeer armzalig figuur. De oveiige punten der agenda voor die af- deelingsvergadering lokten geen verdere be- sprekingen uit. Tot afgevaardigdea naar de afdeelingsver- gadering werden de voorzitter en secreiaris bij acclamatie aangewezen.. Nadat de voorzitter dank had gezegd voor de aangeboden thee en sigaren, v/erd de ver gadering gesloten en werd oncler leiding van den gemeente-secretaris van Bergen een. be zoek gebracht aan het gemeente-museum en de nieuwgebouwde U. L. O.-school, waaxna deze geanimeerde samenkomst werd besloten met een korte wandeling door het Meerwijk- park. Zaterdagmiddag is onder leiding van Jhr. Mir. K. J. Schorer weder de jaarlijiksche fortenwedstrijd te Bergen aan Zee gehouden voor de kinderen van de badgasten te Bergen aan Zee en Bergen-Binnen, waaraan niet omdat ik nog steecfe zijn brief in mijn zak droeg, en niet verlangde nog meer te worden bedreigd of geklwelri. Illc bad het hesluit genomen hem niet te geven voordat mij|n meester ergens heengiug, daar ik niet kon gissen hoe de ontvangs er- van Catharina zou aandoen. Het gevolg was dat hi} haar niet beraifcte, voordat er. 3 dagen verloopen waren. De vierde was een Zondag. en ik bradht hem in haar vertrek nadat het gezin naar de kerlk was gegaan. Er was een manoelijke bediende achterge- laten om met miji op het huis te passen, en in den regel deden we de deuren op slot gedu rende de urea van den dienst; maar bij die ge- legenheid was het weder zoo warm en aan- genaam dat ik ze wiid open zette, en om mijn verplidhting na te komen, daar ik wist wie zou komen, zei ik tegen mijn metgezel dat de meesteres zeer sterfc naar wat sinaasappells verlangde, en dat hij naar het dorp moest loopen om er wat te halen, die morgen betaald zouden worden. Hij vertrok en ik ging naar boven. MPs. Linton zap in een losse witte japon, met een lichte shawl over haar sdiouders, in dlen hoek' van het open venster, zooals ge- woonlijk- Haar dik lang haar was bij net begin van haar ziekte gedeeltelijk venwijderd, en nu droeg ze het eenvoudig gekamd in. zdin natuurlijke lokken over haar slapen en ba'ls. Haar voorkomen was veranderd, zooals ik Heathcliff vepteldemaar als ze kalm was sdheen er een bovenarsdhe schoonheid in de verandering. De sdhittering van haar oogen was gevolgd door een droomerige en wee- minder dan 16 groepen van 8 kinderen deel- namen. Het mooie weer heeft mede er toe bij- gedragen dat deze aardige attractie uitaemend geslaagd mag heeten. Met emst en ijver trachtte iedere groep een zoo sterk mogelijke vesting te maken, en toen het signaal „op- houden met scbeppen" gegeven werd, volgde de jeugd en de aanwezige ouders niet minder, met spanning de vemielzucht van den opko- raenden vloed, en telkens ging een gejuick op, wanneer een van de op elken berg geplatste vlag omviel, totdat ook de laatste vlag het niet meer kon houden. Des middags had in hotel „Nassau Ber gen" de prijsuitreiking plaats. De groep kin deren van den berg waarop de vlag het langst was blijven staan, kreeg den eersten prijs en mocht het eerst kiezen uit de volbeladen tafel met speelgoed en snuisterijen, en was het kiezen voor velen een groote moeite. En zoo mochten achtereenvolgens alle groepen een keus doen en keerde ten slotte iedex kind met een verheugd gezicht in't bezit van een> ge- schenkje huiswaarts. Den leider en dames en heeren, die dezen geanimeerden wedstrijd tot een waar kinder- Feeat hebben gemaakt, komt alle lof voor de regeling en dank voor alle moeite toe.. UIT KDEDIJK. Door den Minister van Landbouw, Nijl- verheid en Handel, is de heer W. de Geus, alhier benoetnd tot correspondent van den plantenzieiktenkundige dienst. Zijn woon- plaats is als district aangewezen. UIT ,ST. PANCRAS. 't E'erste elftal van Vrone kwam Zondag alhier uit tegen Go-AheadHCombinatie om 2 uur's middags. Vrone 1 won de match, en; wel met 41. Na deze match speelde Vrone 2 tegen S. DJW.-combinatie en moest de zege laten aan S. D. W. met 31. Vrone-adspiranten trokken naar Heiloo en speelde een wedstrijd tegeh V. V. H- adspi- ranten, die fen in jaren en in kracht de eer sten de baas waren. Vrone verloor de match met 0—3. UIT EGMOND AAN ZEE. Een onverwachte verrassing werd gister- raiddag een achtdental kinderen van badgas ten op het strand bereid. IDe heer en mevrouw Mante-Basse van Slin- elandt hadden spontaan het iniittatief tot een inderwedstrijd genomen en even later deden een achttiental grootere en. kleinere meisjes en jongens hun uiterste best om met een ballefje zoo veel mogelijk van tien naast elkaar gezet- te zandkegeltjes te raken. Er bleken heel wat goede werpkrachten on der het jonge volkje te schuilen en het was aardig te zien hoe ook de kleintjes hun uiter ste best deden. Het resultant was een prijsje voor alien, dat de heer Mante, bij wie® de leiding van den wedstrijd in uitetekende hianden bleek, met een vriendelijk woordje aan de kampioe! nen heeft uifgereikt. Met een hoeratje hebben de kleinen den lei der van den wedstrijd hun erkentelijkheid voor deze aardige verrassing betuigd. SPEENHOFF. Op aandringen veler badgasten, nog een ontspanningsavond te organiseeren, heeft de Egmondsche Kunstkring, leiding Ernst Krauss, de familie Speenhoff de heer en mevrouw Speenhoff en hun zoom, die op 't oogenblik in Brussel optreedt, uitgenoo- digd, a.s. Woensdag 23 dezer een avond te geven in het Badhotel „Welgelegen" te Eg- mond aan- Zee. Dit zal dan onherroepelijk de laatste kunstkringavond en het slot van het sdzoen zijn. Vele Alkmaarders zullen van deze geiegen- heid, den dichter-zanger in een aardig milieu te kunnen hooren, gebruik willen maken De moedige zachtheid; ze gaven niet laniger den indruk dat ze naar de dingen om1 haar heen kelken; ze sdienen altijd daar buiten en ver d'aarbuiten te staren je zou gezegd hebben buiten deze wereld. En dan droeg de bleek- heid van haar gezidhit het doodsbleeke er- van was verdwenen toen ze weer gevulder werdl en de eigenaardige uitdrukking die uit haar geestelijken toestand voortkwam, hoe- wel die pijinlijik duidelijk de oorzaak er van onthulde, bij tot de treffende belanigstelliing 'die ze wakker riep, en weerlegde altijd weer voor mij, dat weet ik zeker, en ik denk ook voor ieder, die haar zag meer tasitbare beiwijzen van beterisdhap en stempelde haar tot een die tot ondergang was genoemd. Een boek lag op het kozijn voor haar uit- gespreidi en de nauwelijks merkbare wind befwoog teschenbeide zijn bladeren. Ik ge- loof, dat Linton het daar gelegd had; want ze trachtte nooit zidhi met lezen of met welke bezigheid van welken aard te verstrooien, en hij beslteedde menig uur met pogingen om haar aandaoM) te vestigen op een of ander ondefwerp diat haar vroeger geamuseerd had. Ze 'begreep zijn doel en als ze goed' gehu- meurd) was vcrdroeg ze zijn pogingen met kalmte en toonde alleen de nutteloosheid er van door nu en dan een vermoeiden zucht te onderdlrakik.en, en hem tenslotte te stuiten met de droevigste glimladijes en kussen. Op andere keeren pi acht ze zich verdrietig af te wendten en haar gel a at in haar handen te verbergen, of zelfs hem toornig weg te duwen, en dan droeg hiji zorg om haar alleen te la- ten, want hij wist dan. zeker dat hij; geen goed Bergensche Kunsthandel zal voor de tooneel- aankleeding zorgen en een prachtige Ibach- vleugel (van defirma Yprna) is voor dit doel opgesteld. Buitenland BOLSJEW 1STISCHE PROPAGANDA IN BRIT'SCH-INDIe. De correspondent van de ,;Times" te Simla wijdt een artikel aa® de activiiteit der bolsje- whd in Britsch-Indie. Deze activiteit zou voomamelh'k uitgaan van uit Berlijn en Sa- markand. Samarkand is het centrum van agi- tatie voor het geheele Oosten. In Feb. 1921 reeds deden de bolsjewiki alle moeite om te Samarkand een schobl op te richten voor de opleiding van1 propagandisten. Onder de stu- denten, die de school bezochten, bevonden zich een duizendtal Hindoes. Na afloop van hun studie keerden dezen naar hun land te- rug. Inmiddels hadden person dit handel dreven op Afhanistan, aan de agenten den bolsjewiki gelegenfaeid verschaft om zich van nog meer nabij in te laten met de Britsch- Indisdie politiek. Te Berlijn, dat is bekend, wonen sinds eeni- gen tijd een aantal liindoe-extremisten. Do zen staan in gemakkelijk contact met de Rus- sisclie bolsjewiki em organiseeren. hun revolu- tiomnaire plannen zonder gestoord te worden. Op het oogenblik wordt in Britsch-Indie overal verspreid een blad, de „Avant-garde der onafhankelijkheid van Indie, dat in En- geland versdiijnt, maar waarvan de berich- ten uit Beilij®, Parij's, Louden, Zurich en Rome komen, Dat blad dient de bolsjewisiti- sche denkbeelden en streeft naar de instelling van sovjets. Fjet drijft zelfs dfen spot met de actie van Gandhi, welke het veel tie gematigd vindt. Het predifct openlijk de vonning van raden van arbeiders en boeren, niet slechte voor lijdfelijk, maar ook voor actief verzet. Met de R'ussische bolsjewiki, ed Kemalisten, de Iersche republikeinen e.d. staan ook in nauw contact de Bombay Chronicle" en de independent", welke te Allahabad uitkomt. Beidie verschijnen in de Engdsche taal, EENI BRUT ALE BEROOVINGSPOGING. Een zeldzaam brutaal stukje heeft dezer dagen een roover uitgebiaald aan de Gate St. Lazare te Parijs. Een voorwaardelijk ontsla- gen gevangene, die bij de politie zeer sledht stat aangeschreven, trachtte door den kashou- der van1 het stationsbuffet te berooven. De oudc man, welbekend bij de reizigers die vaak via Havre naar Emgeland reizen, verliet j'uiat zijn bureautje in het buffet, toen midden in de menschenmenigte een inaividu op hem af- stapte, hern Cayennepeper in de oogen wiarp en trachtte, den kaahouder zijn tasch, waarin zidr een 3000 francs bevond, uit de handen te rukken. De oude man giloe luld van pijn maar iklemde de tascli kraditig tegen rich aan, zoodat het booze opzet, niet dadelijk ge- lukte. Op de fcreten van, het slachtoffer isnelde toen w/ichtende reizigoni toe, die den aanvaT ler de vluchit oniuogelijk maakten, waarna deze door de poliie werd gegrcpen, geboeid en naar de 'Sante-gevangenis gebracht. OVERSTROOMINO IN« EEN MIJN. Te Aberdare in Wales waren dezer dagen 28 man in een mijnscltadit aan het work, toon een van de balken, die een oude schacht van die waar de mannen bezig waren scheddde, zich begaf en het water „met sneltreinvaart" gelijk een der arbeiders zei, de schacht bin- menstroomde. Een algemeen vlucht volgde, waarbij de menschen tot de borst door het water moesten waden. Twee meisjes, die aan het wandelcn waren op den weg die naar de mijn leidt, werden door het water achterhaald en van de been geworpen. Op haar kreten kwam de bewoner Van een der huizen langs dien weg toege- sneid, die ze uit het water redde. Achteraf bleek, dat het water omstreoks kon docn. De klokken van de Gimmerton kapel, luid- den nog steeds in het voile zaahte gekabbel van de beck in de vallei srreelde aangenaain hat oor. Het verving oj licfelijke wijze het nu nog afwezilge geruisch van het zomergebla- derte, dat die muziek rondom de Grange deed hooren als de boomen in blad waren. Op Wuiihering Heigths was het altijd te hooren op kalme dagen, die op .ware dooi volgden of op' een tijd van voortdurenden regen. En aan Wuthering Heigths dacht Catharina toen ze luisterde, dat jwil zeggen ate ze werkelijk dadht of luisterde, maar ze had den vagen, veiiwijderendten) Mile waarvan ik te voren sprak, die geen herkenning van stoffelijke dingen uitdrukte, noch door het oor, noch door het oog. i „Er is een brief voor u, Miss Linton," zei ik, terwiji ik dien zacht in de eene hand duw1- de die op (haar knie rustte. ,,U moet hem ter- stend lezen, want tajj wamt op antwoord. Zal ik het zegel taeken „Ja," antwoordde ze, zonder dat ze de rich- ting van haar oogen veranderde Ife opende hem hij was zeer kort. „Lees hem nu," vervolgde ik. Ze trok haar hand weg en liet hem vallen. Ik plaatste hem weer in haar schoot en bled waChten tdt het (haar zou gevallcn naar bene den te kijfcenmar de beweging werd zoo lang uiitgesteld dat ik ten slotte horn am „Moet ik hem lezen, juffrouiw? Haj is van mr. Heathcliff." Wordt vervolgd. MAARSCI1 COBRA i 3i iir r—

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5