H.¥. ten gebroike b|j de verscbillende inrichtingen van onderwgs. vlh. HERMs. COSTER ZOOM. IToordam fl <fe. Alb Marktberichten 300 M. beneden de bodemoppervlakte de mjn was binnengekomen, deze spoedig geheel had gevuld en toen met donderend geweld de siraat was komen binnengolven, waar het weldxa verscheidene voet hoog stond. Het heeie verkeer in de stad stond stil. DE ROYEERING VAN PROF. DAELS. De „Standaartf:' meldt, dat eenige voor- aanstaamde Engelsche en Nederiandsche gy- naeoologen aan het bestuur van de Belgisdie gyn aecologen-vereeniging hebhen medege- deeld, dat zij wpigeren voortaan met deze vereeniging samen te werken wegens het roy- eeren van prof. Daels, hetgeen uit politieke en niet uit wetenschappel fee overwegingen ge- schiedde. Inmiddels hebhen del Vlaamsche gynaecologen zich van de Belgiche vereeni ging afgescheiden en een Vtaamsdh genoatr schap opgericht. Voorte zegt het blad, dat prof. Dads een vervolging heeft ingesteld wegens taster te- gen het blad „Flandre Liberal" en tegen de ,;Niieuwe Gazet" van Antwerpen. LIGGENID SCHIETEN. De „Daily Chronicle" doet het volgende verhaal: Generaal-majoor Haragusji van het Ja- pansche leger, heeft dezer dagen de zomer- manoeuvres van de New-Yorksche Ratio nale Garde" meegemaakt. Tijdens de schietoefeningen vroeg een der Almerikaansche offlcieren aan den Japan- schen generaal, of de actieve officieren van zijn leger oak in 'liggend schieten werden ge- oefcnd. Een uur later kreeg hij eerst antwoord. Terwiji een keur-afdeeling van het zevende regiment aan het schijfschieten was, merkte de Japanner op, dat een der mannen, wellicht wat zenuwach'tig door de nabijheid van den hoogen bezoeker ieder schot miste. „M!ag ik eens een- oogenblik zijn geweer?" vroeg IHlaragusji den commandant. IDeze laatste zei natuurlijk van ja; de sol- daat salueerde en gaf den Japansehen offider zijh geweer. Daarop gihg deze laatste met zijn met schitterende gouden tressen afgezette uniform plat op den modderigen bodem liggen het regende mikte, en gaf vunr. Deze hand- greep herhaalde hij nog negen keer. Toen kwam van den waamemer het vol gende bericht: „Tien voltrefifers. Da's nog's schieten, Buddie!" „En liggend, hfe!" bramde generaal Hara- gusji. GEVEGHT TUSSCHIEN VLIEGfTUIGEN 'ENI BE'DOE'INENt Uit Jeruzatan wordt aan de „Daily-Mail" emeld, dat de Waihabi-Bedoeinen den Ara- iierenstom Benii Sokilir in de nabijheid' van Amman (ten' O. van den Jordaan) hebhen aangevallen, en dat Britsdhe vliegmachines toen een aanval hebhen ondemomen op de Wahabi's, waarhij deze laatsten ernsitige ver- liezen leden. IDe Waliabi's waren ten getale van 1200. De Arabieren wisten met behulp de Bdtsche vliegtuigen hun aanvallers een zware neder- laag toe te brengen. De Wahabi's verloren aan dooden en gewonden bijna 1000 man, de Arabieren hadden 60' dooden. Het sdhijnt, dat Bedoeinen een poging waagden om den emir Abdulla in handen te krijgen, doch dat ze toen op hun weg hij: Amman de Arahische troepen vonden. GEVOL'GEN VAlN BEN VU1CANISOHE WERKING. Een vreemd en interessant verschijnsel wordt uit Milaan aan de Times" gemeld. Op twee plekken van het Lucrinomeer, to- schenl Baja en Pozzuoli kwarnen) dezer dagen plotselinig duizenden vissohen aan de opper- vlakte. Zij; zwommen geruimen tijd voortdu- rend in het rond, om ten slotte te sterven. De oorzaak van deze ongewone gebeurtenis is ■nog niet vastgesiteld, doch mem vermoedt, dat de eem of andere vulcanische werking onder den meerhodelm, het grondwater op een hoo- ge temperatuur gehracht heeft. ONGELUK OP EEN SPEELPLAATS. Te Berlijin heeft zich op een der openhare speelplaatsen een' ernstig ongelufc voorge- daan. Een jongen had het op zich genomen, voor mol te spelen. M.en groef een kuil van eem meter diepte. IHijl sprong er in, liet zich daarop weer met aarde hedekken, zou 15 mi- nuten lamg onhewegelijik hlijven liggen en zou dam een uitgang naar boven graven. Nadat oe jongen eenigen tijd onder de aarde was begravem hoorde men zwakke ihulpkre- tenl opstijgen. Er werd daaraan evenlwel wei- nig aandacht geschonken. Toen de knaap op den vastgesitdden tijd evenlwel niet hoven de aarde kwam, werden de toeschuwers onge- rust. Men begon te graven en vond het doo- de lidiaam van den: jongen. Alle pogingen om de levensgeeslen weer op te wekken, hle- ven echter vrucbteloos. Hij had meer dan 20 minuten onder de aarde verkeerd. METAALARBEIDERSSTAKING IN HONGARIJE. In de ijzer- en machinefahrieken te B< eda- st stakem 30000 anbeiders. Het heet, dat het halve om een loonkwestie ook om de machtskwestie gaat. Ongeveer 30.000 meit:aal'arheiders te Boe- dapest zijn Vrijdag in staking gegaan. De meesten van hen waren gekant tegen een sta king, doch werden gedwongen door de ex- tremisitische elemental. De al'gemeene opimie is, dat met deze stalking niet alleen bedoefd wordt loonsverhooging te verkrijgen, doch ook zich van de politieke macht meestar te ma- ken. Alle noodige maatregelen zijn door de autoriteiten genomen. Naar de ,,Neue Freie Pressel" uit Boedla- pest meldt, zijn in1 het geheele land stakingen uitgebroken. Bijna alle industrieen en bedrij- ven liggen stil. BRAND INi EEN ENGELSGH BIOISOOOP THEATER. Te Norwich heeft een groote brand plants gehad. Hiet Mdcado bioscooptheater met het daarbij behoorende restaurant zijn Zaterdag geheel door de vlammen verwoest. De aan- gerichite schade wordt op tienduizenid pd. st. geschat. De hrandweer slaagde erin om de belendende gebouwen te beveiligen, doch toen zijn ter plaatse kwam, was bvt tour all te ver gevorderd om te kunnen vooankomem, dat de bioscoop eni het restaurant geheel uit- hrandden. Een naburig hotel moest veilig- heidshalve gedurende den brand ontruiimd worden. KORTE BERICHTEN. Te Hamburg zijn meer dan 6000 textiel- arbeiders in staking gegaan. Het geschil loopt over een loonkwestie. i Bij het bergingswerk van de Rvare" zijn ne'gen lijken gevonden. Twee slachtoffers van de vleesdivergif- tiging in het Lochmaree-hotel te Gar loch (Sdiotland) zijn Donderdag ook nog overle- den, waardoor het totaal aantal dooden thans bedraagt. De regeering van de onafhankelijke rep- bliek Boechara is gevonnd. De Sovjet-regee- ring te Moskou heeft Boechara'a onafhanke- lijkheid officieel erkend. D" Nirgemeester van Brussel, Adolf Max, aic koning Albert zal vertegenwoordi- gen bij do Braziliaansche onafhankelijkheids- feesten, is Donderdag naar Rio de Janeiro vertrokken. - Kroonprins Rupprecht van Beieren ma; t aanspraak op pensioen als „General Obe. st" van, het Duitsehe leger. Volgens de Parijsche bladen is de repa- trieering van 35.000 man van het leger in de Levant geheel voltooid Het onderzoek in zake den aanslag op den Engelschman Brown wordt voortgezet. Er hebben tal van arrestaties plaats gehad'. De autoriteiten gelooven, dat zij den daders op het spoor zijn. Alle gewonden verkeeren in bevredigenden toestand en hun spoedig herstel is verzekerd. Rechtzaken. KANTNGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 18 Augustus W22. W. K. te brock op Langendrjk, J. B., j. V. en j. V. te 8mt Pancras, overtredingi Jacht- en Vischwet, de le J 20 boete of 12 dagen necht, de 2e 35 boete of 15 dagen hecht., de ue j 120 boete of 40 dagen hechti, de 4e be- ju-achuging. J. N. te Bergen, in staat van di'caikenschaip de orde verstoren, 12 boete of 6 dagen ueciit. H. A. M. en L. P. *H. te Alkmaar, F. W. v W. te Heiloo, M. D. en A. D. te Bergen aan Zee, P. de V. te Wijde-Wormer, G. G. te Sint Pancras, R. J. G. te Limmen, overtreding Po- iideverordening, de le, 4e en 5e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 2e J' 4 boete of 2 da gen hecht, de 3e, 7e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 6e 1,50 boete of 1 dag hecht. G. H. te Heiloo, opgeven van een valschen naam, 10 boete of 5 dagen hecht. J. D. te Heerhugowaard, J. A. H., B. P. en C. M. F. te Amsterdam, D. de,R. te Schagen, te snel rijden met motorrijwielen, de le en 2e ieder 12 boete of 6 dagen hecht, de 3e, 4e en 5e ieder 8 boete of 4 dagen hecht. M. j. R. te Heiloo, overtreding Arbeidswet, 15 boete of 7 dagen hecht T. S. Pz., E. V. Jd. en D. G. Td. te Eg- mond aan Zee, W. G. te Rinnegom, loopen over verboden grond, de le, 2e en 3e ieder 6 boete of 3 dagen hecht., de 4e 15 boete of 10 dagen hecht. G. K. te Alkmaar, A. M. te Egmond aan den Hoef, R. K. te Knollendam, J. de B. te Blokhuizem, P. G. Cz. te 'Schoorl, C. D. Pz. te Egmond aan Zee, dronkenschap, de le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e ieder 2 boete of 1 dag hecht. J. de G. Jz., J. de G., J. P. Ez., K. I)., P. G., J. D., G. Z. Kz., E. V., A. K. Lz., W. Z. Tz. en C. G. te Egmond aan Zee, overtreding Vo- gelwet, de le, 2e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, lOe en 1 le ieder 10: boete of 5 dagen hecht., de 3e en 4e teruggave aan de ouders. P. J. G., J. H. A., A. J. S., D. C., J. J. C. B., H. L., C. A. M. B., J. A., J. V., P. B. en U. J. F. te Alkmaar, J. K., C. J. V. en J. H. te Bergen, C. S. te. Wijk aan Zee, K. B. te Ha- rencarspel, W. K. en J. Z. te Zuidscharwou- de, C. K. te Egmond aan Zee, J. S. en J. K. te Spanbroek, A. J. W. en K. S. tie Sint Pancras, N. S. te Heerhugowaard, A. B. te IJmuiden, T. R. te de Rijp, D. N. en L. H. te Graft, B. B. en E. G. te Beemster, J. K. te Ooster- Blokker, S. C. te Zaandam, W. j. J. H. te Vhssingen, T. K. en C. J. Z. te Egmond aan den Hoef, H. C. Q. te Zijpe, J. A. en T. de W te Heiloo, J. B., M. S. en G. H. te Broek op Langendijk, D. K., P. K. en A. S. te Schoorl, C. G., A. S. en H. S. te Uitgeest, W. K., J. A. B., T. K. en W. K. te Limmen', overtre ding Rijwielwet, de le, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, lOe, lie, 12e, 13e, 14e, 17e, 18e, 19e, 20e, 21e, 23e, 24e, 27e, 29e, 31e, 34e, 35e, 36e, 37e, 38e, 39e, 41e, 42e, 43e, 44e, 45e, 46e„ 47e, 50e en 51 e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e teruggave aan de ouders, de 3e, 22e, 26e, 28e, 30e, 32e, 33e, 40e en 49e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 15e 2 X if 3 boe te of 2 X 2 dagen hecht., de 16e 20 boete of 10 dagen hecht., de 25e 8 boete of 4 dagen hecht., de 48e 10 boete of 5 dagen hecht. Ingezonden Stukken. (Duitan verantwoordetijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubrlek bewijst geens- zirts; dat de Redactie er tnede instemt). Mijnibeer de Redacteur. Gelieve opname van onderstaand stukje, onder opsdhrift: ER 2AT MIUZIEK IN ALKMAAR. 'Er zijn tegenwoordig steden, welfce tracih- ten' te leven in het teeken der bezidrdging, er zijn er ook, welke pogingen aanwenden, te leven in het teelken tiex^kunst en onder aeze laatste meen ik sedert eenige wegen te mogen rekenen, ons vredig, landelijk Alkmaar, hoe- wel oogensdhijnlijk alleen gebouwd tot ber- ging van kaas-liefhebbend volk. Hiet sluimerend muzikaal gevoel onzer stadgenooten is gestoord in zijn landelijke rust door trompetgeschal en tromgeroffel, om eerstdaags weer te worden verstompt door cent on ig draaiorgel-geizaag onzer traditio- neele kermisfestiviteiten. Alkmaar heeft een wierookoffer gdbracht aan den god Apollo" en ik meen de tolk te zijn van velen, wanneer ik hulde brenig aan een comimdssie, die een dusdanige energie aan den dag legde, om, trots alle vasthoudendheid onzer stadgenooten, inbreuk te durven ma- ken' op het burgerredht onzer ooncenten in den Hloutj Een A'lkmaarder doet niet gaame anders dan anders en waar hij1 sedert jaren gewoon is, zijn afgemeten schreden te richten naar lien hfouit, daar krijgt men hem met geen stok naar een ander muzikaal oord; waarom niet, ja, vraag het hem zelf, om het antwoord te hooren„ik weet het niet", of in het gun- stigste geval,/nijn voder en grootvader gin- gen ook altijd dien kant uit." 'Het heeft miji dan ook niet verwonderd, dit maal een® weinig Alkmaarsche gezichten te hebben gezien op de plaats, waar vermoede- lijk vroeger onze ,,sdiutterende" voorvaderen hunne pijlen verscfaotea of de atmosfeer ver- mengden met het rookend kruit hunner „ach- terladers; wijl thans die atmosfeer door opgeblazen wangen werd geperst in grillig kronkelende, koperen pijpen. IHIet is n;et aan mij, om critiek uit te oefenen over de muzikale waarde, waarop de ze uiting van kunst tijdens het concours moet worden geschat; voorzeker was dit toe- vertrouwd! aan een jury, gevonnd door een drietal mannen, die hun sporen op het onef- fen terrein der muzidc reeds hebben verdiend, maar he meen, zonder onbescheiden te zdjin, wel te mogen opmerken, dat dit concouns zeer zeker zijh tijd eenigstzins ongunstig heeft ge- kozen en hiermede doel ik niet in hoofdzaak op den voor kunstzin-demoraliseerenden in- vloed der aanstaande kemus, maar op het feit, dat, indien dit coucouxs eens eenige maanden eerder gefixouden ware, er dan' wel licht eens stemmen waren opgegaan, die durf- den te vehkondigen: Jwij moeten die ondoel- matige, open tent in Den Efouit maar eens aflbreken en deze practische nis-vormige tent aan de sloopende handen zien te ontrukken." Ook mijto'leekebroeders op het slappe koord der muzikale kuusten zullen mij toegeven, dat wanneer haimoniuniHmuziek tot haar recht wil komen, dit niet moet worden uitgebtazen in een' open tent, maar in een tent, zooals het Doelenveld er ons een schema van geeft. Het deed1 mij daarom genoegen, een der trouwe bezoekers van het weggestorven con cours, het, voor Alkmaar stoute idee te hooren opperen: ,Jn Alkmaar ecu z.g. volksmuziek- park aangelegd te wil'len zien, met hefting van niet te hooge entree gelden, teneinde daarin wekelijfcs een concert te organiseeren door diverse korpsen van erkende qualitat, ineen nisvormige tent, al is het dan zon der jury, verscholen in een tent, welke deed denken aan de poppenkast-vertooning van Jan Klaassen. Daar die opmerking, welke getuigt van een breederen kijik op het chapitre: „volfcs- vermaak", door dien bezoeker in Groningsch dialect werd geuit, meende ik goed te doen, deze in het Hollandsch te vertolken en onze vroede vaderen, alsmede degenen, die tot oor- deelen bevoegd zijn of geadit worden te zijn, ter overdenking voor te Ieggen. Met beleefden dank, J. A. SONNEVELD.. Kuusten en Wetenschappen. In het 'Hotel Pension „Leonora" van den heer v. d. Garden aan den Laanweg te Schoorl heeft de reeds vele jaren in Schoorl werkende modeme Kunstsdiilder Frans Huysmans een ten/toonstelliing van zijn wenk georganiseerd, die een bezoek van alien, die belangstellen om onzen tijd, door den kunste- naar uitgebeeld te zien en zich bewust worden, dat de Haagsche 'School tot het verleden' be- hoort, overwaard is. Wij zagen'het werk van Frans Huysmans reeds eerder in de tentoonstelling van „Het Signaal" destijds te Bergen bij ae opening van het park „Meerwijk" en konden tot onzen vreugde co'nstateeren, dat Frans Huysmans, die reeds jaren in zijn composities toonde een helder bewuste werker te zijn, thans ook in zijn werk een toleur, warmte en atmospheer weet te Ieggen, waardoor hij schepper is met zijn verf. Dit komt vooral uit in het groote schiide- rij „Boerenhuis'1' een typische Hollandlsche boerenbehuizing te 'Schoorldam, met prachtig groen en rood. iBuysmans doet zich in zijn schilderijen thans kennen als een levensikrachtig mensch. Ook zijn atillevens doen weldadijg aan en zijn van een levendieg frischheid. iMoe meer men dit werk beschouwt, hoe meer bevredigin-g het schenkt. Men geraakt er niet spoedig op uitgefceken en ontaekt er steeds iets nieuws in. No. 7 een aquarel van een meisje uit 'Greet is gedurfd door de frissdhe kleuren en bij- zonder goed als compositie. No. 4 een aqua rel van een bekend inwoner uit Schoorl vol- deed ons bijzonder omdat het niet alleen ge- lijkend, maar ook het karakter weergevend en dus door den schilder vergeestelijkt is No. 6: ,Vaas met Oost-Indische Kers" is o.i. niet in overeenstemming met zijn for- sche iandschappen. 'Zijh teekeningeni melt O. I. inkt getuigen daar en tegen en' wilkskracht in wat men noemt flink bekekeni en geheel in stemming met zijn Iandschappen. Vvij Kunnen een hezoek aan aeze tentoon- steinng aanoeveien. me pnjzen zijm zoodaiug, dait de schdde- rijcu eu vuorai ae teeucenuigeu in net nerent iiiggeu van veieo. muz.lt.KWEDi>i KfJJJ. zaLcruagavond, to Augustus, gaf het Ste- aenjis. MuzKiu^orps weer een concert in ae tent up net. motitnveid. me neer Maas nad een prugramma gevonnd dat met gemakkelijk was „i>uue" uit ,d'Ariesiehne" van Bizet, tweede Khapaodie van Liszt, cerate „Peer Uynt suite" van Grieg, en als extra mun- mer Ouverture „Egmont" van Beethoven. Voorzeker een moedijke opgave voor de leden van het korps, doch die zij zeer goed hebben volbracht, waaraan de zekere, nauwkeurige directeur D. Speets, zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hendrik. De jury voegde in deze afdeeling nog een 3en en 4e prijs er bij, waarvan de derde, met 81 punten, medaille van den heer Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, aan de ,jZaanlandsche Kapel" ten deel viel en de vierde, na loting tusschen Be- verwijk en Wormerveer, met 78 punten, Be- venvijk verkreeg, de medaille van V. V. V. Eerewedstrijd Fanfare: le prijs, met 90 p., „Eerste Ned. Bakkersfanfare", zilveren me daille van H. M. de Koning in-Moeder. Tweede prijs, met 84 p., „Hlannome", As- sendelft, dir. J. K. Jongejans, zilveren me daille van Z. Exc. den Commissaris der Ko- ningin in Noord-Holland, en een toegevoegde -c derde prijs, medaille van V. V. V., met 78~p., leiding van den directeur met weung toe heeft aan „Excelsior" te Oostzaan. overeen- bijgedragen, Up dit concert werd medewerking verleend door het maxmenkoor „de Vereenigde Zan- gers", alihier, directeur de faaer L. G. Keere- weer. Met welluidenden zang heeft het in een vijftal nummers, benevens een eactra-nummer Red aan het gangspil" van Roeske dit concert opgeluisterd. De heer OMen dankte na uitvoering van het laatste stuk, di- recteupr en zangers voor die zeer gewiaardeer- de medewerking en bood de vereeniging, na- mens het Stedelijk Muziekkorps een herinne- rmgsmedaille aan.De voorzitter der „Ver- eenigde, Zangers" aanvaardde zeer gaame dit bnjk van waardeering en wist in zijn ant woord met een de bevordering der mannen- koorzang aan te bevelen. Reeds vroeg werden Alkmaar'a inwoners Zondagmorgen aan den laatsten dag van den wedstrijd herinnerd. Voor half negien toch trok een muziekkorps met slaande trommen en schelleboomen aan het hoofd de stad door. Het weer was prachtig en vaadaar op het Doelenveld 'smiddags to 'savonds bui- tengewoon groote belangstelling. De wed strijd zelve echter viel tegen. Behalve de eer- ste Ned. Bakkersfanfare, die in 't begin van den wedstrijd speelde, was het na dit korps fcruimen tijd een teleurstelling wat men te ooren kreeg, totdat de eereafdeeling Harmo- nie een groote verandering ten goede hracht. Holder's Stedelijk Muziekkorps, in de eerste afdeeling optredende, leidde die verandering in. Alvorens de heer Maas den uitslag bekend maakte, moest hij namens die jury ook over het gedeeltelijk minder goed siagen van dezen dag spreken, er bijvoegeade dat aan twee korpsen zelfs geen derden prfjs kon warden uitgereiit. De uitslag was aldus: Tweede aid. Fanfare (twee korpsen): Tweede prijs: „01ympia's Faniarekorps, Monnikendam, dir. F. van Diepenbeek, met 15414 p. Het duurde nog al wat eer de jury bij mon- de van den heer Maas deze bekroning bekend maakte, en in dien tusschentijd1 maakte de heer Ohlen gebruik namens het uitvoerend comite openlijk dank te zeggen aan de deelnemende vereenigingen, constateerde het welslagen van dezen muziekwedstrijd en prees het pubiliek, dat zich op deze drie Zondagen z66 had ge- houden, dat de commissarisscn van' orde het bizonder gemakkelijk hadden gehad. A. t. ALKMAAR, 21 Aug. 1922. Op de faeden gehouden weakmarkt waren aangevoerd: 218 koeien en osseni 250—/ '500, 30 vette kal- veren 55—/ 150, p. ned. pond 1.05- 1-40, 25 nuchtere kalvaren 14f 30, 13 vette schapen 40—/ O, 593 vette varkens p. ned. pond 0.92—/ 1.06. 'PURMEREND, 19 Aug. Afslagvereentj- ging „Beemster, Puxmerend en Omstreken." 698 zak Aardappelen 0.421—'/ 0.60 per ziafc (25 KJG.), 212i7 zak Slatoooneni 086 tot 2.30 per zaki (15 K.G.), Snijboonen 1.602.40 per zak (15 K.G.), Peren 0.02f 0.23 per K.G., Augurken: middel 0.60, basterd 0.57, stek 0.27, bommen 0.20 per miamJd (6 K.G.), Andijvie 2.50 per 100 krop. Handel matig. 'BOVENKARiSP EL „De Tuinlbowu", 19 Aug, 1922. Heden besteedde men voor: Bloemikool I 3J50—8, II 0.75— 1.25, Roode kool 0.10—/ 0.70, Witte kool 0.40f 0.90, Gele kool 1.90— 2.50, Komfcommers 0.70—/ 0.80, iSla- boonen 0.70—/ 1.50, Snijboonenl 1.50, Augunken 237 cent per kilogram. WA'RMENHUrZEN, 19 Aug. 1922. 'Schotsohe Muizeni 3.20—'/ 4.10, Negen- tigivouid 1.60, Dluken 1.60, Schoolmees- ters 2.40, Eigenheimers 11—3.60, Bilauwe 3.70—/ 3.90, Drielingen 2.80, Derde prijs: „Kunsigenot", Zuidscbaxwou- Witte kool 0.90, Bloemkool 10.80, Roo de, dir. Alb. Boon, met 141 p. 0.4O—0.50, Zlvemep 8.70 Verplicht nummer: Ouverture „La Fee du •L;,' Gewone Nep 1.40—;/ 3.40, Gewone Valton", van L. Amette. Afd. Uitmuntendheid, Fanfare, (1 korps): Tweede prijs: „Crescendo" van Sloterdijik, dir. P. Keijzer, met 163% p. Verplicht nummer: „Ouverture Reroxque" van J. Girardon. Hieina kwam de Eerste Ned. B'akkersfan 'Drielingen 3.10—4, Zilver Orielingen j 2.60—-/ 2.70, 'Gewone Uieo 4f 4.90, Slaboonen 5.60—6.60. Aanivoer: 15690 j K.G. Aardappelen, 3600 K.G. Witte kool, 490 stuks 'Bloemkool, 2'100 K.G. Roode kool, 980 K.G. Zilvernep, 970 K.G. Gewone Nep 1240 KjG. Gewone Nietp, 237 K.'G. 'Slaboo- men. fare, die op den eerstea Zondag van deni wed strijd had moeten uitkomen, nxaax door ziekte j iNOORDISIOHiARIWOUDE, 19 Aug. •van den directeur daarin verhimdexd werd ,1 iSchotsc'he muizen 2.505.60,BNegeh- Dit korps, directeur M. J. Komst, behaalde tigvoud 1.70, Koksianen 2, Duken 1.70 met 177 punten een eersten prijs en speelde i tot 1.90, Schoolmeesters 1.40—/ 3 als verplicht nummer: „Charles VI", opera 'Eigenheimers 2.30—/ 2'.90, Bilauwe aard- van Halevy, arr. L. Chomel. Vei'guld-zilveren lauwerkrans, zilveren lauwertak en groote en kleine zilveren medaille vormdem de prijzen. Hanuonie. Derde afd. Verplicht nummer: Rantasie sur ies Flots blues" van Meurgey. Eerste prijs met 18714 p. Rofwijck", Am sterdam, dir. M. J. Komst, vervangen door een ander groote zilveren medaille. Derde prijs: „Utile Dulci", Fiaaxkm, met 144 p., dir. F. J. v. d. Burgt, bronzen me daille. Derde prijs: „De Vooruitgang", Akersloot, dir. G. Kuiper, met 138 p., bronzem medaille. In deze afddeeling kampten drie korpsen. Eerste afd. Drie vereenigingen, waaronder Sted. Muziekkorps uit den Fielder, dat op een der vorige Zondagen niet kon verscbijmen en nu de plaats innam van de JPostharmonie" te Haarlem, die zich teruggetrokken had. ^Schagea's Harmonieikapel" en ..Crescendo' orkest der Ned. Sdieepsbouw-Maatschappij niet bekroond, Helder's Sted. Muziekkorps, dir. Jb. ter Hall, met 19014. p., eerste prijs, zilveren lauwerkrans. Verplicht nummer: „Ouverture „En Ete"„ van Perlat. Eereafdeeling. Drie korpsen. Verplicht nummer: Ouverture „du roi d'ljs" van Lalo- Pares. Alle drie kregen een eersten prijs. De Raan- landsche Kapel" te Koog aan de Zaan, dir. P. Swager, met 19614 p. „Beverwijk's Haimoniekapel", dir. H. W. Hofmeester, met 180 p. en „Ons Genoegen" te Wormerveer, dir. Alb. Meijns, met 184)4 punt. De prijs bestond uit een verguldrzilve- ren lauwerla"ans. 's Avonds bij den eerewedstrijd weer veel publiek, de belangstelling strekte zich zelfs uit tot het torentje van het Dianconiehuis aan de Nieuwesloot, waarin menschen zaten te luisteren. Zes korpsen streden hier, en toen het de beurt aan de Zaanlandsche Kapel was, werd den directeur, den heer Swager, namens be- langstellenden uit het publiek een fraaien krans aangeboden. De heer Swager mocht toch niet alleen drie eerste prijzen behalen, maar zich in den eere wedstrijd ook nog een' eersten prijs en derden prijs toegekend zien. In de liarmonieafdjeeling verwierf de Rie- mer Harmonic", dir. P. Swager, met 90 pun ten den eersten prijs, zilveren medaille van H. M. de Koningin. Den tweeden prijs, met 84 punten, „Amsterdamsche Postharmonie", appelen 3, Drielingen' 1.30—/ 3.80, Kleine 1.301.40, Spercieboonen; 5.60 tot 6.70, Snijboonen 7.90—if 12.80, Kro- ten 0.60, Zilveruien 2!—/ 3, Drielingen 3.60f 4.50, Nto 9.7012, Grave Uien 3f 6.30, Drielingen 24.50, Nop 2.40—/ 4.60, Peen 0.80—/ 1, Roo de kooil 0.40—/ 0.60, Gele kool 1.10— 1.20, Witte kool 1 .'50 alles per lOOi K.lG. Bloemkool 61—10.50 per 100 stuks. Aanvoer 18 Aug.: 1121443 K.G. aardap pelen; 447 K.G. Spercieboonen, 13574 K.G. Zilvernep, 4700 K.'G. roode kool, 13350 K.G, witte kool, 50 K.G. snijboonen, 2525 KjG. peen, 2653 stuks bloemkool, l lOO: bos peen. ZAANIDAM, 18 Aug. Veiling „De Zaan- str-eek." Peen 6—9 ct. per bos, Sla 2.40— 3.20 per 100 fcrop, Andijivie 1.601.80 per 100 str., PrUimen 171—21 ct. p. -pond, Pruimen II 12)415 ct. p. pond, Roode kool 2)4i—3 ct. per stuik, Selderie 2—5 ct. per bos, Pieterselie 1—J2)4 ct. per bos, iSlaboo- nen 3f 4.80 per pond, Aardappelen 3 tot 3.70 per 100 K.G, Meloen 26—68 ct. per stuk, Bessem 27—38 ct. p. pond, Suiker- peren 4—5 ct. per pond, Dirkijes 5—5)4 ct. per pond, Znre Appelen 434—8)4 ct. p. p. 'ZWA'AG, 19 Aug. Veiling Bangert en Otostreken. Aardappels, aanvoer 654: baaL Due 0.75, 'Schotsohe 1.25—/ 1.63 pier baa'l, Gewone besseni 8—14 ct., Pruimen 12 tot 14 ct., iSuikerperen 3—334 ct. alles per pond, Clape HO111 ct., Blauwe Kwetse 18 ct. per pond. BROEK OP LANGENDIJK ker Groentenveiling), 19 Aug. 1922. In heden gehouden veilingen werd betaald voor 'Bloemkool le soort (p. 100 st.) 4.60— 11.60, 2e soort 3.10—/ 3.90; Roode kool le soort 0.501, Gele kool le soort 0.80if 1.70, Witte kool le soort 1 1.60, Aaraappelen: Schotsche muizen 2.10—/ 5.90, Schoolmeesters 1.803, Blauwe 2.70—/ 5, Eigenheimers 160 3.50, Drielingen 3.80—/ 3.90, Kleine 1.40—/ 1.50, Koksianen 1.70, Due 1.60—/ 2, Zilvernep 4.10—/ 10.70, Drielingen 2, Uien le soort 3.30— 6.60, 'Slaboonen 5.20—/ 5.50, ales per 100 KG. Aanvoer: 3000 st. bloemkool, 80750 K.G. roode kool, 21650 K.'G. witte kool, 22760 KjG. gele kool, 4925 K.'G. uieni, 807 K.G. nep, 94000 KJG. aardappelen, 625 K.G. drielingen, 1012 K.G. slaboonen. Schoolboeben en Leermidtielen

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6