Begeerlijke gereetiten 8p«rt Marktberiehten nier te pogen Jacques eni Zizi op act spoor te komen, die een verk wis tend leven leiden van de opbrengst der beroovingen enz. door Zizi gepleegd. Het geluk dienf 'hem em .aIs een nieuwe diefstal is gepleegd' ion nadeele van den ouden baron de Montbrisson, komt Odette iten tooneele om hem te ontmaskeren en Jacques aan de politic over te leveren. Odette en Miarcel zien el'kaar l>ij dieze gele- gmheid terug en hij begeert haar nog als vrouw, maar zij weigert, wijzendte op hare afkomst. Dan komt echter 'haar vader haar vertellm, dat zij1 de dochter is van zijh jaren geleden naar Amarifca yertrokken vriend. Deze is t'hans onder den ha am mr. Hopton schatrijk teruggekeerd en neemt haar weer tot zich. Zoo is zij' toch die rijke Amerikaan- sohe, waarvoor zij- zicb uitgaf, toeni zij1 Marcel voor he? eerst leerde kenniea en kon een hu- welijk toch' tot stand' komen. iDht is, heel in het kort, de inhoud van het zeer vlot gespeeld'e stufc, waarin, behalve een lugubefe kroeg in het eerste bedrijf, tat van grappige scenes voorkomen, vooral tusschen den ouden baron!, een edrien pantoffelheld, en diens eChtgenoote. De verscnillende per- sonen in het stuk wordien prachtig gegaven en de zeer pittige liedjes werd-en luide toege- juicht, vooral de Omaha-coupletten met hu'nne eigenaardige dansen, waarbij „je beeft en trilt, schokt en rilit, wat zoo goed is voor je milt." We zullen over spel, zang en dans niet te veel uitweiden, in de overtuiging dat alien, die in den loop dezer week de operetta gaan hooren, ©pgetogen zullen zijn, evenals zij, die er gisteravond waren, en daarvan door uitbundig applaus (enkele keeren zellfs bij open doek) blijk gaven. ProTinciaal Nieuws VERSLAG VAN DE WERKZAAMHEDEN VAN DEN R1JKSZUIVELOONSULENT IN DE PROVINCIE NOORDHOLLAND OVER HET JAAR 1921. (Vervolg.) Orasland en hooibouw. iDe weiden waren half April reeds goed van gras voorzien, zoodat het mellkvee tijldig de stallen kon verlaten. Door het koude en droge weer gedurende de Meimaand was die gras- groei echter spoediig onvoldoende, zoodat sommige iboeren, vooral: op de hooggelegen gronden en in de zandstreken genoodzaakt werden, enkele perceellen hooiland als weide voor de koeien beschikbaar te stetlen. De aan- houden.de droogtie maakte het bijvoeren van groote ihoeveelheden hooi, lijnkoek, maismeel enz. noodig, te meer, waar ook van het et- froen zeer weinig terecht kwam. Eerst in eptember kwam de langverwa-cbte regen; kort daarna was ruirn voldoende gras aan- wezig. Op enkele p'aatsen kon men zelfis nog wat magras maaien en tot pensvoer maken. Door ruw weer en vroeg mvaltenden vorst moest het vee echter begin November al ge- stald worden. Het hooiland gaf een maitig beschot, onge- veer 2/3 deel van de normale opbrengst,; door het minder gunstige weer in Mei was het gras te gauw gaan bloeien, terwijil het zoo- genaamde „ondergras" of „de bodem" groo- tendeels ontbrak. Voor bet binnenhalen van het hooi was het droge weer gunstig; de kwa- Iriei't was dan ook heel goed. Over het algemeen waren in rnijn ambtsge- bied 'in 1921 de weiden slecbts xnatig van gras voorzien; het resultant van den hooi bouw was beneden het midddlmatige. Alleen voor de laaggelegen grondisoorten kan het oordeel in beide opzichten iets minder ongun- stig iniden. Weiderij, mesterij, enz. In verband melt de hooge arbeidsloonen in •het gewone veehoudersbedrijf en met het oog op de goede resultaten van de vetwdderij van koeien in de laatste jaren is in 1921 door verscheidene veebouders eenige uribreiding aan 'dit onderdeel. van het bedrijf gegeven. De uitkomsten hiervan zijh in heit afgdoopen jaa ongekend s'lecht geweesitde guste koeien werdeni in het voorjaar ingekoeht tegen bui-' fengewoon hooge prijzen; de dieren groeiden door den matigen grasvoorraad te tlangzaam en meermalen was bijvoeren noodzakelijk. In het najaar waren de vleeschpdjzen zeer sterk geda'ald, zoodat de vette koeien bif ver- koop diikwijls meer dan 100.minder op- brachten, dan ze bij infcoop hadden gekost. Een dergelijk verlies, gevoegd bij de kosten van bijvoer en landhuur, maaikte, dat een to- taal tdcort van 300.a 5iOO.per H,A. niet tot de zdidzaambeden behoort. Het voor den „afzet" in den herfst bestem- de vee bracht ook aanmerkelijk lageren pdjs op, dan algemeen in het voorjaar te verwadh- ten was. Een beste melkkoe, in Mei voor bijv. 800.gekocbt, kon in1 September niet meer dan 500.besommen. Deze prijsda- ling is ten deele veroorzaakt door meer aan- bod dan vraag, o.a. tengevolge van gras- en hooigebrek en van het uitvoerverbod voor fok- en stamboellcvee. Een prijs als bovengenoemd kan bij ver- koop van eigengefokt vee goed genoemdi wor- denop de in het voorjaar gekoch'te versche melkkoeien viel een bediuidend veriies te boe- ken. Gemiddeld wordt de afzet vrij goed1 go noemd. De schapenfokkerij gaf door de duuite van de lammeren over het algemeen goedte resul taten in weerwil van de vertninderde waarde van de oude foksdiapen en den Lagen wol- prijs. Daarentegen waren de uitkomsten van de weiderij van schapen en lammeren door snei- ie daling van de vleeschprijzen buitengeWoon sleCht. De vette schapen brachten meer ma- len 10 a 12 gulden minder op dan de magere bij inkoop hadden gekost; ook voor de bver- houders kon men in den harft den kostprijs van de lammeren diikwijls niet bekomen. Bovendden was de wol moePijlk te verkoo- pen en dan tegen lagen prijs, ongeever 1 per K.O. De uitkomsten van de'varicensfokkerij wa ren goed, doordat de biggen duur verkocht konden worden. Hoewel de fourage minder dnur was dan vooiheen, gaf de varkqnsmesterij dooreengo nomen verliies tengevolge van tamelijk regel- matig dalende vleeschprijzen. In de eerste helft van 1921 was de uitkomst nog wel bo vredigend, in den nazomer en herfst echter be neden middelmatig en sorns tengevolge van ziekte onder de varkens slecht. De kwcditat en de prijzen van kaas en borer. Over het algemeen was de kwaliteit van de kaas in 1921 vrij goed; gedurende de zomer- maanden werd hierop een ongnnstigen in- vloed uitgeoefend door het aanhoudende warme weer en door het ontbreken van goed water in voldoende hoeveelheid voor de reini- ging van het gereedschap op de boerderijen. Lto .prijzen van de kaas waren ook in bet afgeloopen jaar zeer hoog, in de eerste helft beduidend hooger en in de laatste maanden aanmerkelijk lager dan in diie gedeelten van 1920. Voor gemerlkte kleine Edammerkaas was de gemiddelde marktprijs in het begin van Januari f 70.per 50 K.G.; op een stijging tot f 80.— in de eerste week van Maart volgde tot en met Julil eeni schommeliende prijs. tusschen 70 en 80 gulden. In Augus tus liep db prijs op tot 90jwaarna ge durende September een dating intradl tot 70.die in October werd vooitgezet tot 55 A-. November gaf nog weer een verbete- ring tot 70.daarna volgde tot het einde van December een regelmaitige daling tot 55.—. Voor de kaas met het Rijksmeric kon steeds meer geld worden bedongen dan voor de on- gecontroleerde. Ook bestond er gewoonlijk prijsverschil tusschen fabrieks- en boerenkaas ten gunste van de laatste; nog dient te wor den vermdd1, dat voor commissiekaas gedu rende een groot deel van het jaar en speciaal in de zomermaanden een hoogere prijs was te maken dan voor de kleine Edammers; gedu rende eenige weken bedroeg het versdiil wel 10.en meer. De boerenkaas was bijma uitsiuitend com missiekaas die met het oog op den eisdh van het betrekkende buitenland bijzonder sterk gekleurd moest zijn. De prijs van de boter was in 1921 ook hoog; in de eerste maanden van het jaar en in Augustus ruirn 3.per K.G., in den voorzomer 2.h f 2.25 en in de laatste maanden ongeveer 2.50. Einde December volgde. nog een daling tot ongeveer 2. voornamelijk veroorzaakt door den invoer van groote hoeveelhedem boter nit het buiten land. OverzichU Uit die bovenstaande beoordeeling van de resultaten der versdnllende onderdeelcn af- zonderiijk blijikt, dat de uitkomst van het ge- heele veebouders- en zuivelbedriji in 1921 in deze province zeer uteenioopend was, ge- mddeld temauwamood voldoende. Weliswaar gaf de schapen- en varkensfok- kerij behoorlijke winst en waren de zuivel- pnjzen hoog, doch daartegenvoer staan be- duidende verliezen door de s'terke waardeda- ling van de gehruiksdieren en door den aan- koop van groote hoeveelheden duur kracht- voeder gedurende de zomer- en winterinaan- den als noodzakelijk aanvulling van de on voldoende hoeveelheid' gras en hooi tengevolge van de droogte. In het algemeen zijn de fi- nantieeie uitkomsten ook in omgunstigen ziin beinvlOed door de hooge land- en pachtprij- zen of hypotheekrente, hooge arbeidsloonen en andere explortatiekosten, door zware 'belas- tingen en in verschillende streken door extra- arbeidsloon en onkosten voor de watervoor- ziening van het vee gedurende de zomer maanden. De weiders hebben groote verlie zen geleden, en ook degenen, die in het voor jaar meerdere bedrijfsdieren moesten koopen. De nadeelige invloed van de droogte was zeer ongelijk, en hidd nanw veiband' met dlen plaatselijken toestand' van den 'bodem en met het al niet aanwezig zijn van nortonweiilien. De dgenaars en gevestigde pachters op oude voorwaarden waren i nbeduidend gun- stiger conditie dan zdj. die in de laatste ja ren extra duur vee hebben ingekoeht en ab- normaal hooge buurprijlzen moesten betalen het fdt, d'at de laatste varieeren yan 120 300 gulden per H.A., spreeikt voor zich zelf 'De prijzen van de consumptiemelk waren gedurende de zomermaanden redelijk in oven- eenstemming met die van db zuivdproducten. In de laatste maanden van 1921 daalde de mdfcprijs echter snd in verband met de ver- 1'agin.g van de waarde der boter, zoodat toen het maken van kaas tij'ddijk aanmerkelijk voordeeliger was. Statistische en andere mededeelbtgen. Op 31 December 1921 bedroeg het aantal kaas- en boterfabrieken 46 en het aantal kaasfa'brieken 63 tezamen 109, tegen)111 aan het einde van 1920. De cooperatieve kaasfa- briek „De Goede Verwachting" te Groot- Sdhermer (opgericht 1891) werd in April stopgezet; de melk wordt nu grootendbels ge- leverd aan de zuivelfabriek „Neeriiandia" te Stompetoren. De kaaSfabribk „Beemster" te Beemster (opgericht 1900) is omgezet in een ontvangstation voor consumptiemelk. Bij de Bond van Zuivelfabrieken waren op 31 Decemher 1921 55 fabrieken aangesloten, die in het afgeloopen j'aar 105.522.000 K.G. melk hebben verwerict. In 1921 is het leden- aan tal met 1 vermeerderd. De Nieuwe Bond' van Zuivelfabrieken telde einde 1921 31 ileden, dat as 1 minder dan ein de 1920. Van de 109 zuivelfabrieken komen 103 voor aanstui'ting bij een dezer Bondfen in aanmer- king; hiervan zijh dhs 17 fabrieken niet geor- ganiseerd. In 1921 zijn de rundveefokvereenigingen Zaanstreek en Uithoom opgeheven; van die te Veenhuizen en Oude N'iedorp is ben verefenl- ging gemaakt, en die te Sijbckarspel is om gezet in een controlevereeniging. Ein'de 1921 is een rundveefofcvereendging opgericht te Schoori1, 2X)'odat het aantal met 3 verminderde tot 29. Controlevereenigingen zijn begonnen te werken te Noord-Zijpe, Lutjewinkel ,Sijbecar- spel en Stompetoren, waardoor het aantal is gestegen tot 10. Het belangrijke verslag, dat nog tal van an dere gegevens bevat, is zoolang de voorraad strekt, gratis op aanvrage bij dien zuivelcon- suleni verkrijgbaar. UIT NOORDSCHARWOUDE. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig met kenn'isgevin'g wethou- aer Ootjers. De heyr de Geus kwam iets later. Een achttal vroeger genomen besluiten waren goedgekeurd terug gekomen. Ingekomen was hetv erslag over den toe- stand der gemeente, dat ter inzage is neerge- legd. Van het Harmoniegezelschap „Excelsior" was een verzoek ingekomeni om subsidie. B. en W. stelden voor 25 toe te staan De heer Kedzer, met waardeenng over hen ijyer der vereeniging sprekende, zou, evenals net vong jaar', 3 50 wiilen toestaan. De neer Heemian was van netzehde gevoe- len. De voorzitter wees er op, dat de g,emetn.ee- tmancien de uiterste zorg beiictven en ook andere plaatsehjke vereenigingen om subsidie tuiinen komen. De heer Barten merkte op, dat ze ook het gratis gebruik van het terrein hebben en ze een subsidie genoten hooger dan elike andere vereeniging, terwijl de voorzitter opmerkte, dat ook van de openluchtuitvoeringen geen plaatselijke belasting geheven wordt. Ten slotte kwam het voorstel-Keizer In stemming, doch de stemmen staakten, zoodat het de volgende vergadering opoieuw ter ta- fel komt. (Voor stemden de heeren Keizer, de Geus en Heeman). Het salaris voor den gemeente-ontvanger der toekomst willen B. en W. bepaald zien- op 800 met 4 jaarlijksche verhoogmgen van 75. Ze nemen hierbij in aanmerking, dat wel de werkzaamheden sterk verminderd zijn, door het niet meer innen van den Hoofdlelij- ken Omslag, doch de werkzaamheden ver meerderd zijn door de inning van scnoolgei- den voor het katholiek onderwijs. De heeren vanden deze zaak betxekkelijk een wassen neus, daax het beter zou zijn, wanneer het op den toestand van het oogen- blik van toepassing kon worden gebracht. Allen gingen echter met het voorstel van B. en W. accoord. De gemeenterekening werd hiema aange- bodten. De gewone rekening sioot met een voor- deelig saldo van 1052,56, de buitengewone met een nadeelig saldo van 2411,72y2, zoo dat de geheele rekening sluit met een' nadeelig saldo van 1359,16%. De voorzitter merkte op, dat dit resultaat niet ongunstig- is, daar nog ontvangen moet worden de Rijksbijdrage voor de Ulo-school en het herhalingsonderwijs en de 25 pet. in verband met de verbouwing van de Ulo- school. De rekening zal worden nagezien door de heeren Keizer, Duijves en Heeman. De aftredende zetters, de heeren A. Bar- ten Pz. en J. Ootfers, werden wederom No. 1 geplaatst. Als No. 2 werden de heeren J. Hee man en G. Duijves geplaatst. Hiema kwam aan de orde een' voorstel van B. en W. tot verbetering van het raad- huis. Voor te houden besprekingen ging de Raad eenigen tijd in comite, Na heropening wees de voorzitter er op, dlat venbtering noodzakelijk is. Dit is geen1 lokaliteit om te vergaderen. In een lokaal secretarie en verga- derzaal, terwijl het ook gebruikt wordt voor Poldervergaderingen, afsluitien van huwelij- ken, vaccinatie, en vergaderingen van de schattingscommdssie, waardoor naituuriijk de secretariewer'kzaamheden meennalen moetm worden onderbroken. B. en W. willen de verbeteringen zoo so ber mogelijk aanbrengen aan de hand van een plan door den gemeente-opzichter opgemaakt. Alle luxe is vermedea, doch wat voorgesteld wordt is dringend noodzakelijk. Uit de voorlezing van het plan bleek, dat het doel is het bestaande lokaal wat op te knap-pen en dit speciaal als secretarie beschik- baar te houden, om dan het achtergedeelte, „de kajuit", zooals de voorzitter het noemde, zoodanig te restaureeren, dat er een goed bruikbare vergaderzaal van komt Een en arnder kon do goedkeuring van al'e leden wegdragen. De voorzitter deelde mede, dat het doeli is om de 'kosten' door een geldleening te dekiken, op te nemen tegelijk met een kleine lee- ning, die noodig zal zijn voor het aanbrengen van brandkranen en spruitstukken en voor waterleiding in de openbare gebouwen. Daar- door drukken de uitgaven niet op een. dienst- jaar. Hierop volgde de benoeming van een lsten ambtenaar van den burgerlijken stand, ter voorziening in de vacature-Brmkman. Uit de aanbeveling: 1. A. L. van Spengler, 2. J. Ootjers, werd No. 1 met algemeene stemmen benoemd. B. en W. stelden hiema voor, om het sala ris van den 2en ambtenaar, den heer Reinders, die met het geheele administratieve gedeelte van den burgerlijkea stand belast is, te hren- gen van 25 op 100. De lste ambtenaar is uitsiuitend belast met het voltrekken van huwelijken. Nadat een voorstel van den heer Keizier, om het op 150' te bepalen, niet gesteund werd en een voorstel van den heer A. de Geus, om het op 125 te bepalen, was ver- worpen, werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Goedgekeurd werden hiernft de verordenling in verband met de vleeschkeuringswet, de ver- ordening op de heffing en invordering der keurloonen en de bepaling van het salaris van den hoofd- en hulpkeurmeester. Op het ver slag van de lichitbedrijyen, dat alle ledian ontvangen hadden, werden geen aanmerkin- gen gemaakt. Bij de rondvraag merkte de heer Duijves op, dat de straat boven de hoofdbuis van de waterleiding in orde gemaakt wordt, doch bo ven de zijstukken niets gedaan wordt. De voorzitter deelde male, dat dit toch wel de bedoeling is. De heer Zut merkte op, dat den vorigen herfst van de Achterstraatbewonens een ver zoek is ingekomen om plaatsing van een l'an- taam, doch dat zij! er nooit meer iets van ge- hoord hebben. De secretaris, door den voorzitter gevraagd, deelde mede, dat B. en W. daar eea kijkje zouden gaan nemen, wat echter tot heden niet gebeurd is. De voorzitter zegde toe, dat het spoedig gebeuren zou. Hiema slutting. UIT HEILOO. Voor den hier te houden Landbouwwihter- cursus, welke 1 October aanvangt, zal de heer J. Huisman, onderwijzer te Amsterdam, als hoofd optreden. UIT NOORDSCHARWOUDE. Zonidag hadden onder begunstiging van het mooie weer de laatste wedstrijdien plaats, uit- geschreven door de Vbetbalvereienigiing ^Hol land. Van de zijde van het pubTiek was voor deze wedstrijden veel bdangstelling. De uitslagen zijh als volgt S. E. W. 1—S. D. W. 2 met 1—0. Alkmaar 1—H. F. C. 1 met 1—1. Holland 1—H. F. Q 1 met 3—a Holland 1'Alkmaar 4 met 3Ol Holland 2S.D.W. 2 met 2—0. Zoodat Holland de eerste prijic Alkmaar de tweede prijs bij toting en H F. C. de derde prijs ten deel viel. In de tweede afdedling behaalde Holland 2 deni eensten prijs. S. D. W. den tweeden prijs en S. E. W. den. derden prijs. A, J. P's Pramboxen-Saus er over. Een halve liter saus van etin pakje h 71/g ets. ZWEMWEIDSTRIJD TE PURMEREND. In de gehouden zwemwedistrijd op 27 Augustus te Purmerend behaalde de 'heer C. H. Lind, lid der Alkm. Zwemdub :D. A. W. dm eersten prijs op de baan van 500 Meter in 9 minuten 1 5s/b seoonde. De heeren Van Zuijdam en van Beck kwa- men als no. 4 en 5 aan. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De kermisdraverijen hadden ditmaal pLaats op den eersten Zondag. Het weer was prach tig en het bezoek ruim voldoende. Maar tach haddm wij nog meer publiek verwacht op zoo'n bij uitstek g&chikten dag voor de paar- densport. De velden waren goed- bezet en de sport was spannend. De verrassingen, die de paardensport zoo intcressant maken, bleven ook ditmaal niet uit. Men zie slechts de overwinningen van Lady O, Koningin Daisine en Meteor. to. de vierdeklas-draverij startten 12 paar- den. Dit vorderde heel wat tijd. Kaptein H was spoedig de leider, maar moest zijn plaats afstaan aan LadyO, die, gevolgd door Kathi- ve en Leopold G, op den eersten prijs afging. Eh inderdaad deze volgorde wijzigde zich niet. Kathive blijft in deze afdeeling dapper strijden en't kan niet anders of de eerste prijs moet komen. Mignon, een fraai dier om te zien, ontwikkelde nog te kort snelheid. to de 2e en 3e klas draverij liepen slechts vier paarden Kampioen B, een zware concur rent, was niet verschenm. Ook Lord V, Kono- ra en Amie bleven weg. Kaptein de Bruane liep prachtig, werd door J. M. v. d. Berg keurig gereden en behaalde welverdiend zijn vijfde overwtonto'g in suc- cessie. Voor Mevr. Polak een prachtig suc- ces. Catrien R, gereden door B. ten H'agen, deed1 veto aanvallen, doch liep onzuiver en werd als tweede aankomende gediskwalifi- ceerd. Louise B, die eerst heel raar had ge daan, herstelde zich schitfcerend en kreeg nu nog den tweeden prijs. Frederika B, de oude bekende, kon het niet meer halen. to de eerste heat van de derde course liep Lizzie Burg, de favoriet, schitterend (1.294/B), maar in de tweede en derde heat, toen er slechts vier paarden liepen., had Koningin Draisine aan den kop het rijk alleen, terwijl Lizzie Burg in de achterhoede van de heeren Schuijl, rijders van Rising Tide en Great Night zeer veel hinder en tegenstand onder- vond. Juist toen1 Lizzie Burg to de tweede heat beiden zou passeeren, sprong zij er uit en moest v. d. Berg haar weer in de vierde positie terug nemen. Maar weer kwam de suelle merrie opzetten en't scheelde nog maar heel weinig of zij had nog gewonn'en. In de derde heat was T weer dezdfde strijd. Ock- horst profiteerde rastig van zijn 90 M. voor- gift en won ook de derde heat. Great Night liep in de eerste heat lang niet fraai, doch bleef gehandhaafd. De Kortebaandraverij (17 deetoemers) werd verreden in 5 series, waarvan de wimnaars in de finale kwamen. Van deze vijf werd Meteor ten slotte de winnaar (welverdiend). Long Ago was twee. Auto werd' als derde ged'is- kwalificeerd, waardoor Breton en Bandage resp. den derdeni en vierdien prijs fcregen. De gedetailleerde uitslag volgt h'ieronder: I. Ernaprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af- stand' 2000 M. Open voor 3, 4 en, 5-jarige paarden. togeschreven 15 paarden. Niet opgdkomen Lander (1950 M.), Laura H. (1965 M.) en Kaptein de Bruane (2080 M.) 1. Lady G. 1985 M. van J. v. d. Graaf te 's-Oravenh-age, rijdier edgmaar, tijd 3.29 (1.45). 2. Kathive 1985 M. van F. van Wiieringen, Vd'zen, rijder J. Witteveen, tijjdJ 3.30VS (1.46). 3. Leopold G. 2035 M. van J. Eiissen te Beemster, rijdter, edgemaar, tijdl 3.34 (1.45). Met geplaatst: Lord- B. 1950 M., Matse D. 1950 M., Mignon 1950 M., Leo 1950 M., MaxMiefje 1965 M., Kaptein H., 1965 M., Klaas B. 1986 M., Koosje W. 2015 M. en Koenraad 2045 M. II. Express M.-prijs. Prijdendraverij1 twee de en dierde klasse. Afstand 2200 M. Inge- schreven acht paarden. Met opgekomen Lord V. 2200 M., Kampioen B. 2220 M., Konora 2240 M. m Amie 2320 M. 1. Kaptein de Briiane 2200 M. van- sta.1 Bergen, rijder, J. M. v. dl. Berg, tijd 3.39'/# (1.39). 2. Louise B. 2200 M. van J. A. Hulsebosdh te Vogdenzang, rijder, J. P. Hulsebosch, tijd 3.46>r8 (1.43). 3. Frederika B. 2240 M. van J. C. Ben- ning Heemstede, rijder, eigenaar, tijdl 3.564/o (1.45). Gediskw. Oaitrien R. 2220 M., rijder, B. ten Hagen, tweede aankomende. III. Glorietteprijs. Heatdraverij handicap eerste klasse 1600 M. togeschreven 13 paarden. Met opgeko men: Pal 1600 M., Putzelinde 1620 M., Ca- triena Spier 1620 M., Meteor 1620 M., Sister Peter T. 1670 M., Queretaid! 1700 M. le heat. 1Lizzie Burg. 2e heal1. Kontogin 'Draisane. 2. Lizzie Burg. 3e heal, (beslissende). 1. Koningin 'Drai sine, 1600 M. van W. A. Ockhorst, snelste tijjd geest, rijder, C. F. Ochhonst, sndste tijd 2.314/»; (135). 2. Lizzie Burg, 1690 M. van J. N. Kaysar, Den H'aag rijder, J. M. v. d. Berg, sndste tijd 2.32. (l.294/s). Na de eerste heat geddistanceerdBandage 1650 M., Gediskw, Peter Stanley 1620 M. en Gloriette 1620 M. M'et geplaatst: Rising Tide, 1670 M. en Great Night 1710 M. IV. Kortebaanprijs. Draverij korte baan. Max. afstand 800 M. Ingesdireven 28 paar den. Niet opgekomen df. De 17 overgeble- paaiden liepen in 4 series, twee van vier en drie van drie paaiden. Allem de winnaar wead geplaatst. le serie. Catrien R. 760 M., Long Ago 770 M., Leo 680 M. en Ivan le Cosaque 800 Meter. Ivan maakte twee fouten wat hiem op 't laatst de ovenvinntog kostte. 1. Long Ago. 2e serie. Lady G. 720 M., Pal 720 M., Koenraad 730 M. m Bandage 770 M. Bandage ging door de finish toen de twee de nog '50 M. achter hem was. 1. Bandage. 3e serie. Edel A. 740 M., Breton 780 M., Barones 720 M. Een mooie strijd tusschen Bdd A. en Bre ton. Edd A. ging't eerst door de finish maar werd wegens onregelinatig draven gediskw. Breton, die nu ook juist niet zoo mooi liep, werd nu eerste. 1. Breton. Vierde serie. Frederika B. 750 M., Amie 740 M. en Meteor 760 M. Net op't laatste rechte eind sprang Amie weg en kon Meteor winnen. 1. Meteor. Vijfde serie. Auto 780 M., Gtorieitte 740 M. en Mignon 700 M. Mignon, een fraai dier, was wat onrustig, maar Gloriette nog erger. Juist toen Gloriette half gediraaid stand en geholpen moest wor den, ging het schoii af. Een sledhte start. Au to had Mignon spoedig te pakken. Gloriette eenmaal op gang liep prachtig en kwam nog heel dicht achter Auto Beslissing. Long Agio, Bandage, Meteor, Breton en Auto. 1. Meteor 760 M. van Stal Z. Hoom, rij der, P. Koto. 2. Long Ago 770 M. van W. Kool, Abbekeric, rijdjer, J. van Leeuwen. 3. Breton, 780 M. van Stal Bergen, rijder, J. M. v. d. Berg. 4. Bandage 770 M. van J. A. Baklcer, Wieringerwaard, rijder, eigenaar Gediskw. Auto, 3e aankomende. 1 October zullen db volgende draverijen plaats vinden. ALKMAAR, 2'8 Aug. 1922. Op db heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd1: 33 Koeien en' ossen 250 tot f 500, 17- Vette fcal- veren 55 tot 130, per ned. pond 1' tot /1.30 22 nuchtere kalveren 16 tot 30, 19 vette schapen 45 tot 56, 508 vette varkens per ned. pond 88 ct. tot 1.06. ZwAAG, 26 Aug. Veiling ^Bangert en Omstreken." Blauwe pru'imen- 8 tot 12 ct., Write prui- rnen 6—7' ct., Dirfcjes iy2 tot 2' ct., Reine Victoria' 10 tot 12 ct. per pond. A ardappen totate aanvoer 536 baal, Schot- sche 0.55 tot 1 de baal, Due f 0.65 tot 0.70 de baal. BOVENIKARISPIEL, 26 Aug. Veiling de Tuinbouw." Hbden besteeddb men oar: BlOemkool I 3.50 tot 6.50, Bloemkool II 0.76 tot 1.76, §!aboonen O.6O1 tot f 1.20, Snijboonen 1 tot /1.40, Roode kool /0.20 tot 0.70, Write kool 0.50 tot 1, Gele Kool 1.50 tot 2, Uien 1.410' tot /1.60, Bieten 1,10 tot /1.20, Augurken 3 tot /46 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 26 Apg. Schotsche muizen 2.60 tot 3.80, Negen- tigvoud 1.30 tot 1.50', Duken 1.30 tot /1.910 Schoalmeesters 1.30 tot 2.80, Eigenhei- mers/ 1.50 tot 3.10, BL Elgenh. 1.80 tot 2.60, Blauwe aardappeden 2.80 tot /3.30, Drielingen 1.80 tot 2.50, Kleine 1.30 tot 1.40', Spercieboonen 5 tot 6.30, Snij boonen 12.20, R'ammenas 5, Zilveruien 0.70 tot 1, Drielingen 1.70 tot 2.10i, Nbp 4.90 tot 6.50, Grove Uien 3.80 tot 4.80, Drielingen' 2.60 tot 3.30, Nbp 3 tot 3.70', Pegn 1.10 tot 1.30, Roode Kool 0.20 tot 0.70, Gele kool1 0.60 tot f 0.80, Witte kool' 0.90 tot 1.10 per 100 K.G., Bloemkool 3.40 tot 7.90 per 100 st. 'Aanvoer 25 Aug. 75164 KG. aard'appe- len, 17500 KG. roodb kool, 432 KG. sper cieboonen, 21000 KG. write kool, 19430 KG. Z'ilvemep, l'2'8O0 KG. gele kool, 100 KG. Snijboonen', 3900 KG. Peen, 3340 stuks Bloemkool, 760 bos peen. WARMENHUIZEN, 26 Aug. 1922. 'Schotsche Muizen- 2 tot 4, Negentigvoud 1.30 tot f 1.-50, Duken 1.40!, Scboolmeesr tens 1.70 tot 2.10, Eigenheimers 1.30 tot 2.60, Blauwe f 3.70 tot 4.10, Drielingen 1.80, Write kobl 0.50 -tot 0,60, Bloem kool 1.80, 'Roode Kool /0i.30, Slaboonan f -4,60 tot 4.80, Gewone nep f 3.10 tot 3.30, Gewone Drielingen 2.30 tot 3, Gb- wone Uien 3.20 tot 4. Aanvoer: 30417' KG. Aaidiappelen, 5200 KG. Write Kool, 130 stuks Btoemkool, 4000 KG. Roodb Kool, 1026 KG. GeWone Nep, 1565 KG. Gewone Uien, 835' KG. Sl'aboo- nen. IP-URIMIEIRIE'NID, 26 Aug. 1922 Afsl'ag- vereeniging „Beemster, Purmerend en Om streken?' 11917 zafc Aardappelen f 0.40 tot 0.53 per zak (25 KG.), 2197 zak Slaboonen 33 ct. tot 1.60 per zak (15 KG.), Peren 0,1 tot 0.9 per KG., Appelen 0.1 tot 0.20 per KG., 9163 mnd. Augurken: Middel 0.57, Bnsteid 0.51, Stek 30 ct., Bomm-en 22 ct. per 6 KG.) 'Roode Kool 1.20 tot Uien 1 tot 1.10 per zak (25 KG.). Handel stag. OBROEK OP LANIGENDIJK, 26 Aug. In de heden- gehouden veilingea werd be- taald voor: Bloemkool le soort (p. 100 st.) 5 tot 12.10, Bloemkool 2e soort (p. 100 st.) 1.70 tot 4.80, Roode kool le soort per 100' Kg. f 0.40 tot 1,10, Write kool le soort per 100 Kg. 0.80 tot l.l'O, Schotsche muizen per 10.0 Kg. 1.50 tot 4.50, Schoolmeesters per 100 Kg. 1.40'tot 3,40, Blauwe per lO'Oi Kg. 4.10, Eigenheimers per 1001 Kg. 2.20 tot 3.60, Drielingen per 100 Kg, 1.90 tot 2.80, Kleine per 100 Kg. 1.40, Ko-ksi- anen per 100 Kg. 1.30, Due per 100 Kg. 1.50 tot 2-, Negentigvoud1 per 100 Kg. 1.70, Bieten per 100 Kg. 1.20, Gele nep per 100 Kg. 3 tot 3.60, Drielingen per 100 Kg. 2.10 tot 2.90, Uien le soort per 100 Kg. 3.30 tot f 4.20, Losse wortelen per 100 Kg. 0.90 tot 1.30, SLaboonen per 100 Kg. 4.30 tot 7.90. Aanvoer 300? st. Bl'oemk'ool, 987-75 Kg. roode kool, 70550 Kg. write kool, 4570 KG. gele kool, 4000 Kg. losse wortolen, 5340 Kg. Uien, 1480 Kg. fele nep, '54000 Kg. aardappelen, 300' Kg. ieten, 700 KG. dridingen, I860 Kg. sl'a- boooen.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6