Vergadering van den Gemeenteraad ran 2 September 1922. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. WJ Advertentien. Ruys de Beerenbrouck heeft zich hedenoch- tend in verband met de oplossing van de kabinetscrisis naar de Koningin ten paleize op het Loo begeven. Stadsnieuws. DE KDMEiNPE. WINKELWEEK. De winkelweefc zoowel als de reclame-op- foohit beloven een su-cces te worden. Uit na- genoeg alle branches zijn reeds een' 20-tal toezeggingen tot deeliname aan de optocht gedaan. Voor de winkelweek met de kaartenattrac- tie hebebn vandaag nog de volgende winke- 'liers prijizen beschiikbaar gesteld: Firma Jac. van Beek, Schoutenstraat, een overhemd; A. Burger, Laat, een taart; Lauwers, Payglop, een fotographie-toeste 1C. J. Egger, Lange- straat, een colbert-costuumFirma M. Medjer en1 Zoom, Langestraat, een wollen, deken en een Zijden Blouse; Firma Butter, Mouttil, een paar Majolica vazen; J. P. Querelle, Langestraat, een tederen dames-handtasch Garard Worm, Houttil, een prachtige wan- dels tok. BRAND. Hedennacht ongever half een werd brand ontdekt in de vernisf abriek naast de gasfa- briek. De brandweer was spoedig ter plaatse en al aanstonds bleek, dait de brand woedJe in de brandstoffenbergplaats, die brandvrij is, zoodat de brand zich moest beperken tot de daarin aanwezige brandstoffen, een 1000 lur- vcn, die verbrandden en sen boeveelheid ko- len. De brandweer wist vanaf hcl dak, door het vernielen van de brandvrije asbestplaten, het vuur spoedig te doven POLITIE-NIELJWS. Door een inwoner dezer gemeente is bij de politie aangifte gedaan dat bij hem is inge- broken en een bed-rag aan- geld is ontvreemd. 3 personen, die nog lets met de Justitie te vereffenen hadden, zijn door de politie al- hier aangehouden en na betaling der opgeleg- de boeten weder op vrije voeten gesteld. Wed'erom is door een persoon bij, de po litie aangifte gedaan, dat hem op het kermis- terrein zijn portemonnaie met geld is onfc- rold. Tegen twee woonwagembewomers Lb d-oor de politie ter zake het wegnemen van gras (strooperij) proces-verbaal opgemaakt. L ANDBOUWTE NTOONSTEL LI NO ALKMAAR SEPTEMBER 1922. Geheel in den1 zin van de -groote tentoon- stellingen in Duitschlari^ heeft het Hoofd- comite der Landbouwtentoonstel'ling gemeend de ochtenduren der tentoonstellingsdaigen te benutten door korte excursien in den omtrek. Elk der dagen 14, 15 eni 16 September is zulk een uitstapje fcusschen's morgens 8.30 en 11.30 uur. De eerste dag zal de reis gaan naar de Langeddjker Groentemveiling te Broek op Langendijk. Aldaar zal alsd-an de veiling welke met een automatisch afmijn-systeem gesdhiiedit, in- vol-lem gang zijn. Tevens zullen) de pakloodsen en- laadplaatsen worden be- zocht alsmede het betaalkantoor. ■De tweed-e dag komt de duinbebossdhing nabij Schoorl aan de b-eurt. Onder leading van den bekenden opperhoutvester Steijn- be- looft dit een tocht van echt natuurgenot te worden. 1 ot slot den derden dag een bezoek aan de moderne zuivelf abriek de „Neerlandia" te Stompetoren, welike tijdens de bezoellcureni in voile werking zal zijn. De kosten van deze tochten kunnen nie- mand d-aarvan weerhouden want de totaal- onkosten voor elke tocht zullen met inbe- grip van auto en fooien de 2 niet te boven -gaan. Een ieder zal van de gebod-en gelegenheid om het nuttige met het aangename te paren gebruik kunen maken, mats voor of op 12 Sep tember zulks met op-gave van den tocht wel- ken men wenscht mede te maken, men een be taling doet van 2 per tocht aan den beer Jb. Swaag Jnr., Koogerdiijk, Bergen. REGELINO VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1922. Op 3 September zal geopend zijn de apo- theek van den heer HL J. F. Wanna, Ritsevoort No. 5. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- genden morgea 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend' is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. OPENBAAR LAGER ONDERWIJS. VERBOUWING le EN 5e GEM. SOHOOL. Geheel afgescheiden van de reorganisatie van het Gewoon Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs, zooals wij reeds in ons desbe- treffend voorstel mochten opmerken, bieden wij Uwe vergadfering thans de teekeningen voor de ontworpen verbouwing van de le en 5e Gemeenteschool met een begrooting van kosten ter goedkeuring aan, aldus B. en! W. m bitl-age 12i7 waarvan de indi-ening derhalve uitslUitend is gebasieerdi op de overweging, dat. afgezien van iedere ver- andering in de onderlinge verhouding der soorten van scholen, de momenteele huisves- vesting van sommige dier scholen onvoldoen- de is. Dit voorstel strekt om daarin een be- iangrijke verbetering aan te brengen, al mee- nen wij Uwe vergaderhig al dadelijk in zoo- verre gerust te moeten stellen, dat wij er voor gewaakt hebben, dat de aan te brengen verbeteringen niet in strijd komen met eene thans onafwijsbare zuinigheid bij het ge bruik van gemeentelijke belastingpenningen. Het is ons desniettemin gelukt gevolg te geven aan de meeste verlangens, die in ae be- sprekingen, welke de Wethouder van Onder wijs met|de betrokken hoofden van. scholen heeft gevoerd; naar voren zijn gekoinen; de Commissie van bijstand voor de Publieke werken heeft zich voorts blijkens haar op 8 Augustus hi. uitgebracht advies, hetwelk wij voor Uwe vergadering ter lezing leggen, una- niem met dit voorstel kunnen vereenigen. De aan te brengen verbeteringen zijn de volgende: le. d'e schoollokalen, waarvan het aantal van 6 voor iedere school op 7 is gebracht, zijn alle aan de voorzijde van het gebouw ge- projecteerd; 2e. de lokalen aan de Schoolstraat zijn ver- plaatst naar de binnenplaats, zoodat minder hinder wordt ondervonden van de melkinrichting, aan die straat gelegen; 3e. op de plaats, waar de schoollokalen zeer Koers van heden te Koers. 10.30 10.45 i U. 11.15 ongMEStig Mcbt ontvangen wegene de hooge gebouwen van de Handelsschool, is eeq gymnastieklokaal met kleedkamer ontworpen. 4e. die schoolhoofden hebben ieder een ver- trek voor- het voeren hunner administra- tie, waarin bovendien gelegenheid be- staat tot het ontvangen van de ouders der kinderen en het houden van vergade- ringen met de onderwijzers. 5e. de scholen zijn voorzien van centrale ver- warxning. Wij vestigen de bijzondere aandacht van Uwe vergadering op punt 1, waaruit blijkt dat, gelijk wij reeds in bijlage 73 bl. 6 in uit- zicht stelden, voor elk der scholen 1 en 5 met een 7e klasse-lokaal is rekening gehou- den, ten einde aldaar bij gebleken behoefte een zevende leerjaar te kunnen invoeren. Mocht Uwe vergadering met deze plannen instemmen, dan zullen wij hierop het bestek doen vervaardigen en op de bestekken met bij- behoorende teekeningen en begrooting ae goedkeuring van den Inspecteur en de Ko- ninklijke machtiging- ingevolge de Wet van 21 April 1922 (Stbl. 195) vragen. Wij stellen Uw vergadering derhalve v6or: VREEMD BANEPAPIER. de pl'annen tot verbouwing der le en 5e Ge meenteschool met daarbij behoorende begroo- thig, een en ander, gelijk venneld is in bij lage nr. 127 goed te keuren en ons voor die verbouwing een crediet te verleenen van rond 100.000.—, de kosten te bestrijden uit de opbrengst eener aan^te gane geldleening. SCHEIDSGERECHT GEMEENTE- WERKLIEDEN. B. en W. stellen voor om overeenkomstig art. 25 der Verordening, regelende de rechts- positie van de werklieden in dienst der ge meente Alkmaar (Gemeenteblad nr. 351) over te gaan tot benoeming voor den tijd van 5 jaren ingaande 1 October 1922 van een V-oorzitter en een plaatsvervangend Voorzit- ter van het scheidsgerecht. Wij bieden U daartoe hieronder de volgen de dubbeltallen aan en verzoeken U daaruit eene keuze te doen. Voorzitter 1. Mr. W. STAP, (aftredend), 2. Mr. M. MOENS. PI. v. v. Voorzitter: 1. Mr. P. A. OFFERS, (aftredend). 2. Mr. H. A. J. M. KUSTERS. De voorgedragenen hebben bericht eene eventueele benoeming te zullen aanvaarden. AANKOOP GEBOUW ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. B. en W. stellen, in overleg met het school- bestuur, voor te besluiten: le. behoudens de vereischte goedkeuring van Ged. Stat-en van de Schoolvereenigimg te koopen het onroerend goed, gelegen aan de Doelenstraat, kadastraal bekend te Alkmaar in Sectie A No. 1803, groot 5 area 55 cen-tiaren, zulks voor de som van 32,500, waarvan aanstonds wordt betaald 9800 tot aflossing van de op het gebouw rustendte hypotheek, terwijl de betaling van het overige dieel der koopsom ad 22,700 met bijvoegin-g van 5 pet. tot de betalingen geschiedt in jaarlijk- sche termijnen tot zoodanig bedrag a-ls be- loopt het jaarlijksch tekort op de exploitatie der school, dat bedrag vast te stellen door B. en W. in overleg met het schoolbestuur; 2e. behoudens voormelde goedkeuring het voornoemd onroerend goed aan het schoolbe stuur te verhureni voor onbepa ald-en tijd met een opzeggingstermijn van zes maanden tegen een jaarlijkschen huurprijs van 2275. Ini de wijze van betaling en de mogelijkheid van huuropzegging achten wij voldoende waar- borgen aanwezig, dat het schoolbestuur zal voortgaan zoolang het hem mogelijk is, te voorzien in de behoefte van neutraal voorbe- reidend onderwijs en de te v-erkrijgen gelden voor het beoogde doel zal benutten. Het schoolbestuur is door zijne leden ge- machtigd de gen-oemde ovhreenkomsten aan te gaan. BESTRATING EENDRACHTSTRAAT. B. en W. stellen den Raad- voor te beslui ten: le. aan Burgem-eester en Wethouders een crediet van 1270 toe te staan voor het be- straten van de Eendrachtstraat met bijbehoo- rende werken, onder voorwaarde, dat daartoe eerst mag worden overgegaan, nadat de daar ter plaatse niet aan de gemeente toebehooren- de strook grond, met de daarop aangebrachte vcrharding, door de eigenaara kosteloos aan de gemeente zijn overg-edragen 2e. dat de op bovenbedoelde overdracht vallende kosten voor rekening van de gemeen te komen; 3e. de totale kosten ten laste der buitenge- wone uitgaven van het dienstjaar 1922 te brengen. Nadat dit voorstel was ontworpen, hebben belanghebbernien1 biji adres' van 21 Augustus j.l. ointrent dezelfde aagelegenlheid eenl ver- zoek tot den Raad gericht. B. en W. meenen, dat het bovenstaande besluit tevens eene bp- slissing -op laatstgenoemd adres inhoudt. OE1M. DIENST DEW WERIKL'OOS- HEIDISVERIZEKE'RTNIG EN ARIBEIDS- BEMIDDELING. iDoelenisitiraat. Afdeeling: Arbeidsibeurs. Tdl. 645 2 X bellen, Geopend op alle werkdagen van des voonn. 9 tot des nam. 12.90 uur; bov-endien des Maandagsavonds van T8 uur. Aangeboden: 1 baggerm'an, 1 banketbak- ker-koik, 1- boekhouder, 1 boerenarbeider, 1 idruSkker-zetter, 1 electricien, 18 igrondwer- -kers, 1 aan-komend ihuisuaaister, 5 kantoor- bediend-eni, 2 aankomende Ikantoorbedienden, l1 kan-tooriooper, 1 kleermaker, 11 koetsier, 1 koffi-es'troop-brander, 2 -letterzetters, 1 maiga- zijnbedien-de, 1 machinaal h-outbewerker, 2 machinisten-stoker, 2 meiselaars, 2 meu-bel- mak-ers, 10 opperiieden, 1- pa-khuiskn-edit, 1 plaatwerker, 2 sciheep-sbouwers (ijz.), 2 schildars, 2 sdhippens, 2 sohoenimakersi, 2 slijpers, J sigarensorteerder, 2 slmeden, 1 sniid-rij:wielhersteller, 1) steenbikker, 1 steen- houwer, 9 sinker®, 1 tabaiksbewerk-er, 19 timmerliedeni, 2 tuinl-ieden, li ijzergieter, 3 ijzerwerkers, 1 zetter-drukker en 38 losse ar- beidens. Oepl-aatst: 1 grondwerker, 1 kellner, 1 meiselaar, 1 opperinan, 1 sigarentoaker en 13 1-oslse arbeiders. Oevraagd1: sen werkster, 2 dienBuboden en een meisje voor halve dagen. Alkmaar, 2 September 1022. Do Directeur, P. KIKKERT. Het was gisteravond niet druk, niettegen- staande het goede weer en den Vrijdagavond, die toch- gewoonlijk niet zoo s'lap pleegt te zijn. Enfin, de laatste 2 dagen der kermis zullen het wel goed maken. Wij komen nog even terug op het cabaret in „het Wapen van Haarlem, Nieuwesloot. We noemden van de artisten wel Dina Boe- len eni George Hoffman, doch verzuimden melding te maken van het Vlaamsch-Hol- landsche duo Chapro, dame en heer, die wel den lachlust weten op te wekken door hun komische vooixlrachten. Allen artisten' benevens denl violist, den heer Groen, die een goede vioolsolo ten beste gaf. werd een bloemstuk overhandigd onder luid applaua der aanwezigen. Zij verdienen deze hulde ten voile. In caf6 „Populair" aan de Laat zingt zoo als bekend is, de heer Diederichs. Deze heeft thans speciaal voor Alkmaar een lied ver- vaaidigd, waarin verschillende Alkmaarsche toestanden worden beizongen. 't Spreekt vanzelf dat o.a. ook de nog steeds niet verbreede Krebbesteeg een beurr heer Diederich? heeft met zijn gedicht veel suocesu BIJ TER HALL Het was gisterenavond weder tjokvol bij ter Hall, wat geen wonder is. De grappen van Kris en teas wekten weer in hooge ma te den lachlust van het publiek op. Het refrein „Weet jij 't" werd door de aan wezigen dapper medegezongen. Een hartelijk applaus beloonde de spelera -en bewees dat men weder genoten had. IN DE HARMONIE. Ook gisteravond- was de Harmaniezaal uitver'kwht. Gegeven werd- „De»onbekende Vrouw", een Fransch dramatisch tooneelspel in vier bedrij- ven van Alexandre Bisson, waarin destijds mevrouw Man-Bouwmeester met zooveel suc- ces de hoofdrol speelde en welk stuk ook hier op de film in de bioscoop is gegeven, zoodat wij den inhoud bekend kunnen veronderstel- len. In het kort is deze de volgende: De vrouw van den officier van justitie ver- vr-eemdt van haar man, die zich 'n voorbeel- dig echtgenoot waant, doch wegens zijn druk- ke werkzaamheden zijn vrouw verwaarloost, en gaat er met en ander van door. Na twee jaar verneemt ze, dat haar kind emstig onge- steld is. Ze keert berouwvol bij haar man te rug, smeekt hem haar te vergeven, doch deze, hoe wel hij haar nog steeds liefheeft, wijst haar in zijn trots af. Na deze scene komt juist den vriend, dieni 'hiji in j-aren niet gezi-en Eeeft en die men dood waande, hem bezoeken. Hij verneemt, dat d-eze vriend zijn vrouw steeds had- liefgdhad, doch zich eeni paar kogels dO-or het hoofd joeg, toen ze met den1 officier van justitie trouwde, maar na zijn poginig tot zelfmoord herstelde. De vriend verwijt den officier van justitie dat hij zijn plicht tegen- over zijn vrouw niet vervulde en door diens betoog wordt de officier van justitie bewogen zijn vrouw in huis terug te nemnn. Alle pogingem om haar op te sporeni zijn echter te vergeefech. Na 20 jaar fceert zij! met eeni minnaar, een Parijschen appache, uit Engeland naar Frankrijk terug, waar zaj hoopt te s-terVen. De apache komt in aanraking met een; paar zaakw-aarnem-ers, die hern bewegen om den of-fioier de bfuidsrih-at van zijn vrouw af te persen. De vrouw verneemt dit, stelt alles in het weric om haar minnaar h-iervan terug' te hou den, omdat ze voor alles wil dat haar kind slechts miooie herinneringen van. haar be- waart. Toen al haar po-gingen om den apache terug te houden vergeefsch bleken, schoot ze hem neer om te voorkomen', dat hij- de schur- kienstreek zou volvoeren, wel-ke streek denigo- nen die zij; zielslief had veel' Teed moest doen. iNa drie maanden voorarrest, waarbij zij elke inliichting weigerde, diende haar zaak voor die jury, waar zonder dat zij: het wist, haar zoom, in zijn eerste zaak, als toegevoeg- die verdediger optrad. Door de oniroering van de vrouw v.ordt de j-o-nge redhtsgelear-de bezield tot het leve- ren v.an een ach'i tier end pleidooi, met het ge volg, dat de jury haar vrij- sprak. Dank ziji den Ikellner uit het 'hotel waa-r de apache werd neergeschoten, werden de zaak- waar-nemers, die de zitting bjjwoonden, ge- h-oord en onder vardenking voor meineed in arrest gesteld. IDe vrouw verl-angde na haar vrijspraak niet anders dan te sterven. IDte officier die het eerste pleidooi van zijn zoom bijwoonde, onthulda zijn zoo-n het ge- hekn, waardoor deze nog tijd kreeg, om met zdjto-e moeder te spreken en haar wist te be wegen, zich met haar man, diem zijl ihaatte, te verzoenen. TerwijJ) de zoom zijn vader haalt sterlt zij echter in haar eenzaamheid. Mevr. v. d. Hdrstv. d. Ltiigt Melsert, le- vierde als onbekiende vrouw eem ontroerend speL waardoor nienige traan -geplenlgd werd. Ko van Dijk was eem ectote officier van Justitie. FritB Bouwm-eester, was in zijrn pleidooi ui't- nemend. lOnhewust, dat- zijn pleidooi strie- irnemd' voor zijn vader was, noemde hij1 den man die de vrouw- na- haar misstap in zijn trots had! afgewezem, m-eer schuildig, dan de ongeLukikige vronw, die geem -gewone misda- digster was. Een- fiijtne persoonllijkheid was Noel:, die doori dem heer P. Karsten uitstekend werd u-iigebeeld. Co I Balfoort speelde .de rol van Laroque de apache zoo goed, dat men een1 dergelijk imd-ividu, als het ware voor zich waande Mies Versteeg was als aanstaande van •Ray-momd allarliefst, -terwijl van Warmelo als zaakwaarnemer, kostelijk was, voora! in zijn protest voor de rechthank, toem hij, door de stommiteiten' van zijn compagnon m.b. een ex-professor im welsprekend-h-eid, onder ver- denking v-ani meineed in arrest werd gesteld. Een bespreking van alle achttien personen in het stuk- zou ons te ver voeren. Wij volstaan- daaromi met de verMaring, dat ook deze op- voaring voor het Schouwtoonieel een succes was. 'Het stuk komt ons wat al te gezocht voor, doch heeft als pleidooi voor de vrouw haar waarde, al- is een „Nora" van Ibsen in dit op- zadhit van hooger waarde. CINEMA AMiPKICAIN. lEen toeloop- alsnog zelden' te voren was er gisteravond voor de film: ,,-Het Jochie". Vijf voorstellingen achter elkaar waren uitver- kocht. Maar iedereen zal deze film willen zim. Itol prachtige heldere beeldem, trekt de gesChiedeniS van Charlie en zijn jomgen aan 't oog voorbij,. Alles zoo echt menschelijk. Charlie speelt als nimrner te voren en die klein-e Jackie Coogan is eem enorme -tr.ouvaiTle van Charlie. 'Hij heeft het ontdekt, en 't verwondert ons niet, dat elke fii.'ltni van dit eenige kereltje in' Am'erika schat- ten ophrengt. Komische tooneeltjes wisselen met gevoelige afMooi is de droom van Ch ar lie in de laatste acte. Edna Piurviance, die de rol van de jonge moedter speelt is ook door Charlie voor de film maar voren gebracht em ook im deze keus is hijl niet ongefuikkiig geweest. Verschillende allerieukste tooneeltjts zouden aam waarde verliezen als wij1 ze vertelden Maar waarora is dat ook rnoodig; U gaat natuurlijk de film ziem. Ook thans zal blijkem, dat bij- iets goeds de menschen zidh niet lateni wachten. ALKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. De held van Arizona! Wie kan een derge- lijke rol beter vervullen dan Douglas Fair- bank®. Dat is de man, die bij uitstek geschikt een cowboy-rol. of in elk geval die van een Wild Westman te vervullen. Vandaar dat hi} ook weer de hoofdrol heeft in de 5-acter, de held- van' Arizona, die deze week im A. B. T. gaat. Douglas is weer goed op dreef, hij geeft weer schitter-ende staaltjes van zijn rijkunst, lenigheid em kracht. Hij heeft het in deze fdlimi als Richard Denton gebracht tot luitenant, waarmede hij voor zich het ideaal van zijn leven bereikt dacht. Door kuiperijen echter van een kapi- tein van hetzelfde regiment wordt luitenant Denton uit den dienst gejaagd. Hij weet echter zijn goedeh naam te herstellen en trouwt een allerliefst meisje. 'n Eenige film, vlot spel met zeer goede opnamen. Van het bijprogramma mag de prizmafilm „Van Indianen tot toeristen" zeker wel in de eerste plaats genoemd worden. Prachtige na- tuuropnamen in het gebergte. Veraer volgt nog een komisch nummertje en gister ging als extra-nummer de cowboy-2 ac- ter „Uit medelijden", met in de hoofdrol Wil liam S. Hart. Inderdaad een rijk programma. Wij vestigen de aandacht op de lichtrecla- me, die aan het gebouw van het A. B. T. is aangebracht en's avonds in werking wordt gestelr. Deze, vervaardigd door den directeur der bioscoop, den heer Efd^ en den operaiteur Th. de Boer, is een mooi voorbeeld van de toepassing der electriciteit. op Donderdag 7 September 1922. Te behandeliem puntem: 1. Vastst-elling van de motul-em der vorige vergadering. Mededeelingem. Ingekomen stukfcem. 2. Ben'oemimg van eem voorzitter en' een pl.v. v-oorzitter van het sdh-eidsgarecht (Bijlage no. 1130). 3. Voorstel tot vasts telling van. het voor- schot -op de gemeentelijke -vergoeding der kosten van mstandhouding over 1922 van bijzondere schol'em (Bijlage no. 129). 4. Idem -tot wijziging der begrooting van dem Keuringsdienist voor Waren; dienst 1022 (Bijlage no. 124). 5. Idem tot herzienin'g van- het tarief van sluisi- em overhaalgeldem aan de Zesiwie- lem (Bijlage no. 125). 6. Idem inzake reorganisatie van 'het la ger onderwijs em varwisseling van per- someel (Bijlage no. 126). 7. Idem tot verbouwing van de lste em 5e Gemeehitescbool (Bijlage no. 127) 8. I-demi tot bestrating van de Eendracht straat (Bijlage no. 128) 9. Idem tot aankoop van het gebouw der Alg. Bewaaxschool (Bijlage no. 129). 10. Idem- tot herzien-ing van de s+roomlcv'e- ringsoverkomst (Bijlage no. 1311. 11. Idem' inzake bouw Middemsitandswonin- gem (Bijil-age no. 132). Margaretha Cornelia Umeijer, weduwe van den Heer 0. PE- TRUS Jr., in den ouderdom van 71 jaar. Alkmaar, 1 Sept. 1922. O. PETRUS Czk. M. 0. A. E. PETRUS- van Beek. Eenige kennisgeving. (Ontvangen per draadloose telefoon.) STA ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1922 BANK=INSTELLINGEN. Bank^associatio Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsoho Petr. Gee. Holl. Olio Oude Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber .N Nederl. Rubber I-ntercontin Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scbeepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oudo Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marino pref TABAKKEN. Oude Deli .Senembah Deli Batavia BesoekJ AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio 99% 16V* 118% 9'2 1237/8 3t% 2381/* 107% 344i 2938/* 149i 124 30 647/8 37 410% 121% 435 69} 42 6 42} 398/8 193} 109 868/8 10i/8 80 48 17} 15% 60% 186} 279 248 26} 28} 156 998/* - - 1188/* 118}-9 118J-9 92 92 125 124} 32} 32}-} 32 32-1 - 235-40 240 1108/j - 344 344-V* 344 344-i 293-3 293 1498/8 149 V* 149-} 149 124} 31 31 30} 37 413 410-5 120 120} 120} 438} 438 4378/* 438 70 71 42 - 109 MM 80 MM - 48 15 - i\ 188 - 284 248 27 28 - 156 PROLONGATES vorige koers 2i/j pCt., heden pGt. WISSELKOERSEN. Voorbeurs Berlljn Brussel Londen New-York Parljs Weenen p. 10.000 Zwitserland Vorige koers. 0198/4 18.921/s 11.441/* 2.568/4 19.921fa 0.35 48 80 koers op heden. 0.20 -0.21 19.10 laten 11.46 11.468/* 2 571/* 20.05—20.15 0.35-0.45 48.75-48.85 Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier 10900 0.248/* 050 0.25 l/j— 0.28 0.41-0.55 In plaats van kaarten. Verloofds MARTHA DE GELDER en G. J. DEKKER. Alkmaar, 8. Sept. 1922. Inplaats van kaarten Ondertrouwd: S. VAN KEULEN en II. VLAANDEREN. Broek In Waterland 1 2 g t ,22 Schoorl. Huweiyksvoltrekklng 16 Sept. 1923 Getrouwd bij volmacht A. J. SPOOR en I. GREEUW. Manggar Billiton, Ned. Indie. Schoorl, 31 Augustus 1922. Onse hartelijke dank aan alien voor de zoo groote belang- stelling, voor en by ons huwelyk ondervonden. Heden overleed te Ermeloo onze lieve Moeder en Behuwd- moeder,

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 3