Voetb. Ver. Alcm. Victrix. Provinciaal Nienws Seizoen 1922-1923. StadsnieuTTS. Rechtzaken. MarktbericMen Advertentien, ran 5 September 1922. Opgave van Noordhollandscb Landbouwcrediet. De voennan van D. uit Dodewaarcf is gistermiddag te Elst van zijn kar gevailen. Hij: kreeg een trap van het paard en is dade- lijk daarna overleden. Te Vuren bij Gorinchem is de steenfa- briek van de firma Heuff Co. gededtelijk door brand vemield. Een aanzienhjke partij turf is daarbij verloren gegaan. Te Winneweer (Gron.) is het lOjarig zoontje van den heer K in een balk- gat geraakt en verdronkien. STAKING GEEINDTGD. INa ruim 7 weken in staking te zijin geweest, is door het1 hiijna 60 man sterke personeel van 3e ketting en ankerfabriek te Rotterdam het werfc hervat. De larbeiders waren in staking gegaan wegens de aangekondigde loonsver- 1 aging van 12; Thans is na menige con- ferentie tusschen de directie en de vakorgani - saties besloten, dat het geheele personeel wordt teruggenomen, dat met ingang van 1 Dec. eene loonsverlaging van 6% zal worden ingevoerd en dat op Chr. feestdagen het loon zal worden doorbetaald. Van. verdere loons verlaging is afgezien, doch mocht dit nood- zakd'ijfc blijlken, dan zal dfeze niet zonder overleg met den vakbond worden ingevoerd. UIT HARENKARSPEL. De heer C. Mahein alhier is benoemd tot onderwijzer te Hel/der. UIT iHDORIN. Uit Hoorn schrijlftl men aan het N. v. d'. D. Te dezer sttede zijn onderscheidene ouders ontevredan over de reorganisatie van de school in verband met de eenheids-idee. Zon- dler medeweten der ouders, noch der ouder- commissie weiden een 30-tal leerlingen over- geplaatst van school 4 naar school 1. Deze leerlingen waren uit een 2-tal zesde klassen gekomen; bij: deze selectie ging men uit van de idee, dat ziijl niet geschikt geacht werden voor verder onderwijs aan 'HI. B. S. of U. L. O. De malcontent ouders kwamen bijeen om stelling te nemen: en besloten bij B. en W. een conference aan te vragen. Er werd eens en het is niet de eerste maal gesproken over die oprichting van eefl bijzondere schoolen- kele ouders waren voomemens hun kinderen van de openbare school1 af te nemen en over te brengen naar de Cliristelijke. UIT UlR'SEM. Twee luitenants-vliegeniers van het vlieg- kamp de Kooij bij. den I Iekler kwam op hun terugtocht van de Icar boveni de gemeenite Ursem, toenl plotseling de motor met eeni he- vigen knal weigerde. Zij waren dlaardoor genoopt een zweefvlucht te dden en landden op een weiland in de Wogmeer, een door vele freppels en slooten' doorsnedeni terrein, met orte akkers, wat voor een extra-landing groote moeilijklhedenl levert. Dank zij' de be- kwaamheid van den| bestuurder kwam het Vliegtuig op enlkele meters afstand van een sloot tot stilstand. Verdere ongelukken ble- ven achterwege. OUDE NIEDOHP. (Augustus.) Oeboren: Catharina Maria, dochiter van Gerardus Bruin en van Dirfeje Jansen. Overleden: Geene. Ondertrouwd en Getrouwd: Adrianus Bruin, landbouwer, 25 jaar, wonende alhier en Jiohanna Cornelia Wit, zonder beroep, 22 jaar, wonende alhier. Felegrammoa hedeit DE BIEPOOVLNIG IN BORDEAUX. BORDEAUX, 5 Sept. De politic heeft in een loods de auto ontdekt, welke ge- bruikt werd door de bamdieten, die eenigen tijd geleden van een ontvanger in de om- geving van Bordeaux frs. 2O0.0OO roof- den. In verband) met deze vondst werden door de politic eenige personen gearres- teerdi, welke verdacht worden aan dezen roof medeplichtig te zijn. Men vond op hen] nog een bedrag van frs. 14.000, a[f- komstig van dezen diefstal. HET ITALI'A'AIN'SOHBE CREDIET AAN' OQSTENIRIIJIK. ROME, 5 'Sept. In dipiomatieke kringen te Rome verluidt, dat de Italiaansche re- geering tengevolge van den ellenidigen toestand, waarin Oiostenrijk verkeert, be sloten zou hebben reeds vanaf 8 Septem ber a.s. de h'elft van het toegezegde cre- diet van 70 millioen lire te storten. De rest van het crediet zou binneni zes maanden ;estort worden. De onderlhandelingen in e Consulta tusschen den' Oostenrijksohenl gezant en die Italiaansche afgevaardigdien auren voort. Men beraadslaagt over de meest prao- tische wijze waarop Oostenxijk; nog gered zal kunnen worden. TE'LEQRAFISCH WEE RIBERIGHT naar waarnemingen1 verricht iin den morgen van 5 Sept. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorol'ogisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometersuutd 774.8 te Karl stad. Laagste barometerlstand 751.0 te Seydjis- fjord. Verwaohting (van den avond van 5 Sept. tot den avond van 6 Sept.) Zwalkke tot matigen Noordoostelijke 'tot Oostelijken wind, meest nevelig tot zwaailbe- wolfe:, droog weer, zelfde 'temperatuur. Goedgek. bij Kon. besl. van 23 Maart '22, Staatsbl. no. 52. Donateurskaart met inbegrip belasting f 10 (geldig voor Heer en Dame (overd. tribune). Seizoenkaart voor Heer f6, voor Dame f 3, Heer en Dame f 9, met, inbegrip belasting (geldig voor lste Rang- terrein of open tribune.) LEDEN SUPPORTERS-VEREENIGIN G hebben op vertoon van hun ledenkaart 20 p6t. reductie op bovenstaande prijzen. Opgaven worden gaarne aangenomen bij den Seer. H. G. REITSMA en bjj den Pen- ningmeester MARTIN OLIE. KAMER VAN KOOPHANDEL. jje Kamer van Koophandd vergaderde he- denmiddag ten een ure ten stadhuize onder ieidmg van den heer Ko'lster, die mededeelde, oat de voorzitter, de heer Visser, verhinderd was de vergadering bij te woneni. Afwezig waren voorts die heeren Gronds- ma, Dokter, Blauwboer, van Breda en Kuij- per, waarvan de laatste 4 heeren met bericht van venhindering. De heer Kuijper had nog een sehrijven ingezonden, waarin een betere treinenloop werd bepleit. Van de commissie van verkeer was inzake de sluis voor de Schagerwaard een rapport ingekomen. De commissie stelde voor om 100 voor de werkzaamheden beschikbaar tie stellen, hoewel 200 gevraagd. was. De secretaris las het rapport, waaruit bleek, dat de bijdrage mod: dlenen voor de voorbereidende onkosten. net voorstel werd aangenomen. In bespreking kwam hd adresboek voor Noord-Holland boven het IJ. Zaandam en Hoorn waren bereid mede te werkent aan de samenstelling. Haarlem wenschte een eigen adresboek uit te geven. Besloten werd met de Kamers van Zaandam en Hoorn over die uitgifte een bespreking te voeren. Van de-Kamer van Koophandel te Tilburg was 'n adres ingekomen verzoekende medewer- werking te verleenen voor't weddr in voeren van de fcdometerboekjes, waardoor ook Md- nere bedrijven van een vermindierif tarief kunnen profiteeren. Besloten werd adhaesie te betuigen met een door Tilburg aan de spoorwegen te zmden adres. Van de afd. Kleinbedrijf was een voorstel' ingekomen om de vergadering om 2 uur 'in plaats van 1 uur te openen om het mogelijk te maken, dat beide afdeelingen voor den aan- vang van een vergadering besprekingen kun nen voeren. De heer v. d Klei lichtte het nuit van dit voorstel nader toe. De voorzitter zag het nut van voorverga- deringen wel in, doch vond een half uur daarvoor te kort. Spr. herinnerde er aan, dab juist pas was besloten om in plaats van om 2 uub, om 1 uur te vergaderen. Spr. gaf in ov-erweging om als afdeeling des morgens te vergaderen. Voor de leden van buiten is het gewenscnt om te 1 ure aan te vamgen. De heer Holsmuiler was het hiermede eens. De heer Grunwald veronderstelde, dat de minister met de afdteeling klein- en groot-be- drijf slechls had gewenscht, dat uit beide be drijven personen in de Kamer zatea. Voorts meende spr., dat de Kamer zooveel mogelijk een moet zijn. De belangen van bei^en gaan samen. De voorzitter geloofde, dat het wel eens noodig zou zijn, dat de afdeelingen afzonder- lijk vergaderden. De heer v. d. Klei toonde aan, dat meer- malen zich zaken voordoen die alleen den kleinhandel raken of den groothandel. Spr. kon zich wel vereenigen met het voorstel van den voorzitter om als afdeelingen, wanneer het noodzakelijk was, om 11 uur te vergade ren De algemeene vergadering blijft dan op 1 uur gesteld. Van de Kamer van Koophandel voor het Land van Maas en Waal gevestigd te Nijpre- gen. was een adres binnen gekomen, waarbij te kennen werd gegeven, dat het zeer ge- .wenscht was, dat verbetering werd gebracht in de postverbinding met Engeland. Een adres was in. deze aan den minister verzonden. Een zeepostkantoor op de Harwichlijn werd ten zeerste noodig geoordeeld. De voorzitter stelde voor, om op het adr?a adhaesie te betuigen. Hiertoe werd besloten. Van den heer Wagenaar was een voorstel ingekomen om bij de Spoorwegen aan te drin- gen op 50 pet. verlaging van de vrachtprij- zen voor het vervoer van tuinbouwproductcn die thans op de veiling slechts de helft van de sooorvrachten opbrengen. De heer Wagenaar verdedigde dit voorstel en.vees er op, dat de prijzen der tuinbouw- oroducfen zoo zijn, dat voor veraf gelegen landerijen het ophalen der producten zelfa niet meer gedekt kan worden. Vooral voor hoeveelheden (beneden. 10.000 K.G. was de verlaging ten' zeerste noodig. De verlaging moet tot 50 pet. worden doorge- voerdi. De vereeniging van veilingeni ageert voor een verlaging van 75 pet., doch spr. meent dat deze te ver gaat. 'Spr. wil wel in verbinding treden; met het Centraal Bureau voor de veilingen en zou gaarne ziem, dat de Kamer een lid of eenige leden afvaardigden 'om die zaak bij dienl mi nister te bepleiten. Oe voorzitter steunde het voorstel van den. heer Wagenaar. De heer Metsdaar dacht dat de minister in deze Ihet laatste woord al gesproken had en veronderstelde dat ex weinig aan te doen is De heer Wagenaar bestreedi deze ziens- wijze en deelde mede dat de directeur-gene- raal van Landbouw en de minister van Landbouw ook overtuigd zijn van de nood- zakdijkheid van verlaging. Op een vraag van den heer V. d. Kiel dedde de heer Wagenaar mede, dat een verlaging zooals gewenscht wordt, het mogelijk maakt, dat wat nu op het land blijft staan, nog voor export wordt aangevoerd. Voor de spoor zal verlaging eeni hoogere ontvangst brenlgen. De Langendijk heeft nu reeds voor vervoer een vloot van 50 motorschepen. De heer v. d. Klei oordeelde dat het ge wenscht was om met kracht Ihet denkbeeld wan den heer Wagenaar te steunen. Hij zou daarvoor ook een beroep op de andere Ka mers willen doen. De heer H'oogland deelde mede, dat reeds tal van vereenigingen en1 het Centraal Bu reau van de veilingen' op verlaging hadden aangedrongen. Spr. vond het gewenscht dat de Kamer zich rechtstreeks tot de spoorwe gen wendde. De heer Amtz steunde het voorstel van den heer v. d. Klei om ook een beroep op de Ka mers in andere groentendistricten te doen. De heer Wagenaar deelde mede dat voor- heen alles naar D'uitschland ging, daar is nu alleen het bezettingsleger nog eeni afne- mer. Nieuwe afzetgebieden zijn gevondeni in Skandinavie, doch onvoldoende. Proefzen- dingen zijn naar Amerika gezondien en voor de prodiucten uit het Westland maken; studie- commissien reeds reizen. Overal groeit het thans eohter zeer goed en de groote afnemers van het N. H. l uin- oouwproduct is Duitschland. De voorzitter was er voor afgevaardigden naar de spoorwegen te zenden en samenwer- king met andere Kamers te vragen'. De heer Wagenaar was er voor, rnits het zoo gauw mogelijk gebeurde. Besloten wS'd de heeren v. d. Klei, alls voorzitter van het kleinbedrijf, wegens afwe- zigheid van den' algemeeneni voorzitter, en aen neer Wagenaar af te vaardigen. Hieritioe werd besloten. De heer Wagenaar vondl het ook gewenscht om voor granen en peulvruchten eeni verla ging van de vrachtprijzen te bepleiten. De beer Grunwald vond dit, met bet oog op export, ook in hooge mate wensehelijk. De spoorwegen zijn feitelijk staatsspoorwegen en ae Staat heeft er alle belang bij den tuinr bouw de gelegenheid te geven de artikeleni te verbouiwen. Heeft men1 bij de spoorwegen geen sueces, dan will spr. zich weaden tot dien minister. De voorzitter wilde verzwakking van kracht voorkomen door op een; algemeene verlaging aan te dringen. De kracht moet gelegd worden op de genoemde artikeleni. 'De heer Nobel vond het gewenscht zidh te bepaleni op de groente. Spr. was overtuigd dat men zich verzwakte door ook dadelijk op verlaging van de vraohten voor de granen aan te dringen. Spa* was overtuigd dat men voor die ver laging van de vracht voor de groente in den heer Loving een goed pleitbezorger zou hebben. Besloten werd een en ander aan het beleid van de afgevaardigden over te ilaten. Op voorstel van den heer v. d Klei werd besloten in zijn plaats den heer Kolster af te vaardigen. De l eer Wagenaar beple.'te om de kosten van certifdcaten van oorsprdng en van het niet voorkomen van.' aardappelenz.ekien, welke bij zenrhngeni naar het biutenlaiic. noodig zijn, var 50 cent op 10 cent te stel.fi In Hoorn cn Alkmaar zijn het volgend jaar zeker 5000 stuks noodig. De heer Nobel vond ook, dat de afgifte tot c .i minimumkosten beperkt moest worden De K. v. K. moest den handel bevordbren en mag daaruit geen mkamsten trdkken. De heer Arntz ondersteunue de zienswilze van d'en heer Nbbel1. Het betreft hier slechts het stempden van een gedtrukte verkllarmg. De heer v. d. Kiel wilde althans gedurende de malaise de certificaten voor 10 cent ver- strekken. De heer Wagenaar wees er nog op, dat ten slotte de consumenten moeten betalen. Besloten werd de certificaten voor 10 cent per sfuk te geven. Wanneer een onderzoek noodig is, dan zulfen de daarvoor te maken kosten ook in rekening worden gebracht (Wordt vervolgd.) GE9LAAGD. Voor het voorbereidend examen :ter aanwij- zing van candid'aten voor het arnbt van sur- numeraiir der directe belasitingen, invoerrech- ten en accijnzm is geslaagd die faeer H. H. Oushoorn alhier. BENOEMD. Mej. B Kooij, alhier, is benoemd tot on- derwijzeres te Harenkarspel. DAT BELOOFT IETS MOOIS TE WORDEN. E>e heeren Genefaas en Landman hebben zich belast met de electrische verlichting van den Waagtoren gedurende de landbouwfees- tm Heden zijn ze met behulp van den ladder- wagen van de brandweer met dit werk aange- vangen. Voor dit doel is in huur genomen een z.g. prikkelkabel, waarmede het mogelijk is op willekeurige plaatsen gloeilampjes in te prikken. Gij het onder stroom zetten van- den kabel branden alle lampjes. Wij zaigen een schema van het verlichtings- ontwerp en konden conetateeren, dat langs de hoofdlijnen van het Waaggebouw tot den gouden ball gloeilampjes zu'l'len worden aan- gebracht. De verlichting belooft dus iiets zeldzaams te worden. De prikkabel is van Fraasche vinding en bijzonder praktisch. Het komt ons gewenscht voor, dat de ge- meente voor versdhiMtende feesten een hoeveeb heid van dezen kabel koopt, om die bij gele- genheden aan particulieren te verhuren. De gemeente zal o. i. dan de verlichting veel goedkooper kunnen aanbrengen. EEN VRAAGi. Aan den Raad1 dezer gemeente is dloor den heer.H, van Drunen de volgende vraag ge- Dames en1 Heeren! Ondergeteekende, lid van Uwen Raad, ver- zoekt U beleefd de volgende vraag tot B. en W. te mogen rich ten: Is het U bekend, dat een ambtenaar uib- maakt of een commissie-vergadering lean doorgaan ja dan neen, en acht U dat toelaat- baar? i ARB EIDSVOORWAARDEN VAN CjEIMIEE'NTE-AM'B TE'NiAlREN Door de afdeelling Alkmaar van het Na- tionaal verbond van Gemeente-ambtenaren In Nederland is het volgende telegram verzon den, aan den Gemeenteraad van Amsterdam: „De afdeeling Alkmaar van het Nationaal verbond, steunt ;krachtig de motie def afdee ling Amsterdam, welke zich verzet tegem verslechtering der aibeidsvoorwaai-den1 ge- meente-ambtenaren. POLITIE-NIEUWS. Twee inwoners dezer gemeente werden met elkander zoodanig handgemeen, dat de een den ander met een mes in den rechterbo- venarm stak, waardoor deze een hevijg bloe- dende wonde bekwam. Op het bureau werd het eerste verband gelegd, waama Dr. Dege- naar hem verder behandeld h'eeft. Proces-ver- baal terzake mishandeling werd1 tegen den da- der opgemaakt. Door een inwoner dezer gemeente is bij de politie aangifte gedaan van de vennissing van een zafc met snijhoonen, welke hij voor het raanTzijner woning had neergezet. Maandagmiddag kreeg een koopman bij de veelading op het Station alhier een zooda- nigen trap van een paard tegen zijn hoofd, dat hij eenigen tijd buiten kennis geraakte. Hij is per poiltie-brancard naar het bureau over- gebracht en na aldaar eenigen tijd vertoefd te hebben, weder vertrokken. Behoudens een dikken buil aan zijn hoofd, kwam hij met den schrik vrij. Op de paardemmarict had Maandagntid- dag tusschen eenige kooplieden een vechtpar- Uj plaats, zoodat de politie tusschenbeide moest komen. Een dler vechteeden werd, ter kalmetring, naar het bureau overgebracht. Een persoon heeft bij, de poMe aangifte gedaan van de vermissing van zijn rijwid. Gedurende de kermis werden door de politie 24 precessen-verbaal ter zake openbare dronkenschap opgemaakt. L ICHTBE'EL'DEN AVOND. 'Door de ZondagsschoOl van den Ned. Prot. Bond wordt, blijkens een advertentie in ons nutnmer van gisteren, hodenavond te half acht een lichitlbeeldienavond geocrganiseerd in die Remonstnantsche kerk aian het Fnidsen. leder kind van 7 tot 11 jaar is welkom. Toe- gangsbewijzen worden, voor zoover plaats- ruimte beschiikbaar is, kosteloos verkrijgbaar gesteld Zaadimarkt 40. Q-IRISTELIJKE ORANJE-VEREENIGING. Men verzoekt ons verwijzing naar een in dit nummer geplaatste advertentie, waarin aangekondigd wordt, dat tot de vergadering van morgen der Christ. Oranje-Vereeniging de leden op vertoon vita diploma met ibi huisgenoot toegang hebben. 21ste VOLK90ONCBRT. Hjdens de Landbouwfeesten, en wel op 1*5 September zal des avonds te half zeven in de Groote Kerk het 21 site volksconcerb worden gegeven, dat ditmaal van, buitengewone at- tractie zal zijn. Mej. G. J. van Wijk, sedert korten tijd onze stadigenoote, leerling van de bekendle zangieres lAXike Zijp, iztal behalue eenige-soloniunmers ook een paar duetten met den bekenden tenor Hogervorst zingen. Mlej. v. W. bezit een mooie fclanfcrijlke en goed geschoolde Mezzo-Sopraan, waarmee zij gemakkelij'k de groote ruimte der kerk kan vullen. Voor Ihet instrumentale gedeelte heeft de heer 'Slinger de medeweriong vefkregen van 'het Simphonk Orchest „Sempre Crescendo" van 'No. iScharwondle, staande onder de uit- stekende leiding van den heer lP. Pranger. 'De heer Pranger is ook hier reeds bekend om zijn bij uitstek muzikale Ieidmg en de ver- rassende resultaten, die hij met zijn execuitan- ten weet te berdken. iMen denfce slechts aan zijln mooii Harmon i e-orcbest, waarmede hij reeds eenige malen hier in den Hout groot sue ces behaalde. Waar zulk een dirigent de Itei- ding van het S'triik-orchest heeft, 'kan men zeker wel iets heel mods verwachten. Het belooft dus eeni bijzondere avond te worden: stichitelijke muziek door 'n goed' strijk- orchest, moet in zoo'n omgeving wel een zeer gewijden indruk maken. Ondanks deze medewerkinig zal de foe- gangsprijs dezelfde blijven van vorige volks- concertem, zoodat ieder dit muzikaal genot zal kunnen smaken. Dat het publiek nui bewijs geve de Volkscon- certien waar alfijd' zooveel goeds wordlt 'gebo- den, te waardeeren door buitengewoon groote opfcomst. iHet concert zal tijdig genioeg geeindi'gd' zijn om de Mefhebbers van de eventueele gondlel- vaart in staat te stellen' ook hiervan te kunnen genieten. Later toomens we nog eens op t0t concert terug. WINITE RiL'EZI NOEN Eivenals verleden jaar zullen in de komen- de wintennaanden weder om eeni vijftal win- terlezingen in het gebouw „Waakt eni Bidt" gehouden worden. Als sprekers zulleni optre- den ds. Poot en ds. Ekering van Amsterdam, ds. Bolkenstein van Katwijk aan Zee, ds. Groot Enzerink van Leiden en ds. v. d. Bosch van -SHGravenhage. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTINO. Van' 27 Augustus tot en met 3 September zijn 402 heeren, 385 dames en 94 onvermo- gend, totaal 881 baden genomen. Hoogste temperatuur was 66 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 8.13 uur licht op. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van Dinsdag 5 September. Lerus Jean v. d. Tw., Utrecht, (ged.), op- lichting, 1 jaar gevangenisstraf. Conform den eisch. VERDUISTERING. Het O. M. bij de rechtbank te Assen heeft gisteren tegen H. R., boekhouder der Onder- linge Meppeler Brand assuran/tievereeniging, thans gedetineerd, wegens verduistering van een bedrag van 3000, een jaar gevangenis straf geeischt. STAATSlLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 3388 5000. No. 14790 1600. INs. 8806, 13964 f 1000. Ns. 1076, 7'09'5 400. Ns. 279:3, 86615 200. Ns. 513, 3088, '5427, 5645, 13170, 19985, 22774 100. BURGERLIJKE STAND. OEBOREN Cornelia Wilhelmina, d. van' Hermanua Koppijn en Johanna Cornelia Hogenstein. Adrianus, z. ran Petrus Lindeboom en Jo hanna Maaa. Frederikus Nicolaas, z. van Nicolaas Heijnls en Maria An'tonia de Mi ink OVERLEDEN: Johannes van den Hooff, 3 maanden. Al bert Pels, 76 jaar. AMSTERDAM, 5 Sept. De aardappelenr prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. Getrouwd: G.(J. EGGER en DEBORAH FRANKEN, die ook namena wederzijdsehe fami- lle hartelijk dank zeggeu voor de belangstelling bij hun huwelijk on- dervonden. Alkmaar 5 Sept. 1921. Langestraat 14. (Ontvangen per draadlooze telsfoon.) Kaers van heden te Verlge Koers. pl.m.1.30 p!.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1922 991%, 9913/,, BANK4NSTELLINGEN. Bank^associatie 17 Kol. Bank 1171 118 Indische Bank 92 91 Handel Mpij. Cert. v. 1000 1233/4 123} INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. 307/8 30 Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. 240i 110 110 CULTUUR MAATSCEL 344 H. V. A. 344} Java Cultuur 294 Cult. Vorstenl 1471/, 148} Dito actions 120 121} Compania 31 31} Poerworedjo 61 PETROLEUM. 37 37 Dordtscha Petr. 416} 417 Gee. Holl. Olio 121 121-} Oudo Kon. Petr. 439 444-45 RUBBERS 69 68 Amsterd. Rubber Nederl. Rubber 401/4 40 Intercontin Rubber 6V, Koloniale Rubber 42 Deli Bat. Rubber 37 Serbadjadi 193} SCHEEPVAARTEN. 107 Oude Vaart Scheepvaart Unio Holl. Lloyd 83} 83} 10 Paketvaart 771h Oude Boot 45 Holl. Stoomboot 173/4 SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm 143/4 14} Marine pref 59} TABAKKEN. 187 186 Senembah 2771/, 275 Deli Batavia 244% 242 Besoeld 30 32 AMERIKA. Southern Rails 278/8 28% Union Pacifio 158 158 118 118 91 91 123}-4 s 29} 240 345 346}-7 345}' 345 295 148}-9} 149 120}-2} 120}-3 - - 421 121} b 122 123 123 446 448 448} 4478/, 103-5 1 1 1 II 61f3 9 1 1 1 1 1 - WISSELKOERSEN. heden 2Vj pCt. Berlijn Brussel Londen New-York Parijs Weenen p. 10.000 Zwitserland Vorige koers. 0 17% 0.17 0.181/s 18.821/a 18.80- 18.87i/s 11.45% 11.45 11 45% 2.566/8 2 56-2.57 19.92% 19.871/,-19.95 0.40 0.30 - 0.40 4885 48.85 VREEMD BANEPAPIER. Duitsch Bankpapier 0.25 0.23—0.25 (rood) Oostenr. Bankpapier 10 000 0 45 Q.40-0.50 Voorbeurs koers op heden.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 3