OPENING HERFST- EN WINTERSEIZOEN. B. W. G. LIEBBSGH ALKMAAR. el* BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen SOLLICITANTEN op naar de be trekking van TIJDELIJK LEERAAR in Duitsch aan de HANDELSSCHOOL cn de HANDELSDAGSCHOOL, elke betrekking voor 4 uur per week. Zich aan te melden bij den Directeur. Do nieuwste stoffen toot Weeding naar maat. koesterd en naar hetzelfde doel gestreefd. In Zweden, evengoed als in Nederiand, eert men de nagedachtenis van Hugo Grotius, als van een der grondleggers van bet volkenrecht. Deze herinneringen hebben in het hart der Zweden ernstige gevoelens achtergelaten. Op het oogenblik nog bestaat er tusschen onze beide landen een gemeenschap van belangen en wenschen en een overeenkotnstige wijze van zien ten aanzien van de moeilijkheden van den huidigen toestand, die slechts de harte- lijkheid hunner betrekkingen kunnen bevesti- gen. Deze solidariteit brengt ze er ook toe elkaar wederzijdschen steun te verleenen, otn zich met met meer klem de beveiliging van hun belangen te verzekeren, die geheel en al in overeenstemming zijn met alles dat bij! kan dragen tot bestendiging van den vrede en tot vereffening van de geschiilen tusschen de vol- keren. Van mijn kant heb ik steeds, in de ernstige tijden, die we hebben doorgemaakt, en welker herinnering nog de geheel wereld drukt, ge- tracht een dergelijke samenwerking te bewer- kelijken en tot mijn genoegen kan ik in het bezoek van uwe Majesteit het getuigenis zien, dat gij deze inzichten deelt. Met deze gevoe lens bezield, hef ik het glas op en drink op de gczotidheid van uwe Majesteit en van uw Ko- ninklijke familie en' tevens op het geluk en welvaren van het edele Nederlandsche volk. AUDI5N1TIE MINISTER MAN KARNEBEEK. Uit Stockholm wordt gemeld: Zondagochtenld heeft de koning van Zwe den minister Van Karaebeek in bijzondere audientie on twingen,, die daairaa door den mi nister van Staiait en van buiteniandsche zaiken Branting ontvangen werd. De heer Van Kar- nebeek heeft vervoligens aangezeten aan een noenniaal te zijner eere door Branting gege- ven. De Nederlandsche gezant te StocMidlm gaf een maaltijd, waaraan aianzalten minis ter Van Karaebeek, minister Brantilng en ann detre op den voorgrond todende pcsnsatten1. DE KABINETSCRISIS. Naar de N. R. Grt. verneemt, staat het nu vast, dat ter „oplossing" van de kabinets- crisis1 helt geheele kabinot (behoudens dan de opheffing van het Depairiement van Land- bouw, Handel en Nijverheid, de verdeeling van de werikzaamheden van dit department over eenige andere, en het inet een en andter gepaard gaandie aftreding van minister van IJsselsteyn) zal wordeni gehaoidhaafd. Minis ter De Gortaaf, minister Konig, minister lAlah berse, aflle zwakke en minder zwakke minis ters, omtrent wier aftreden wel eens geruch- ten gingcn, MijVen aan. Alteon de koere zal worden gewiizigd. Hoe aan den nicuiwen fcoera het oude he- ginsel zall worden aangepast, wist die zegs- man niet mede te doelen. HET I. C. A. R. Gistermiddag mocst dc Fransche onderof- ficier Delipine met zijn Nieuport in de nabijr lieid van don Dordtschen straatweg landen. Het toestel is gedeeltelijk vemield. De vliege- nier zelf bekwam een lichte wond aan die neua en is ovzerigens ongedeerd. ONPEVALLEN DOOR AANRAKING VAN EILEGTRICITEITSD RADlEINl Het provinciaal electritileitsbedrijf van Nbord-d Holland heeft, naar het Hdbl. meldt, een circulaire aan de gemeentebesturen ge- zonden, waarin het wijst op een drietal onge- vallen met doodelijken afloop, in d'en laat- stcn tijd voorgekomen door aanraking van een laagspanningsnet eni het tweede doordat iemand in de duisterais in aanraking kwam met een gebroken telefoondraad, die over het laagspanningsnet was gevallen. Het derde vond zijn oorzaak hlerin, dat een opperman bij het beklimmen van een ladder in aanra king kwam met een stroomvoerenden draad van het laagspanningsnet. iln verband met de zich steeds uitbreidende toepassing van electrisch arbeidsvermogen voor verlichting en krachtdoeleinden en net daardoor ook toenemende gevaar wordt de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid van het nemen van voorzorgsmaatregelen, be- staande in het verspreiden van juiste denk- beelden omtrent het weren: van het gevaar, dat door het publiek nog te weinig wordt beseft. Allereerst is de dwaling nog ruitn verspreld zijn. Oat nieta minder juist getoond door de drie bovenvermeldc voorval- len. Inderdaad levert in het algemeen stroom onder lage spanning minder gevaar op, doch tegenover ongevallen met doodelijkeni afloop, .veroorzaakt door stroom onder lage span ning, zijn gevallen' bekend, waarin een stroom onder een spanning van 10.000 volt slechts enkele minder beteekeflende verwondingen den aangeraakt. Temeer is het wenschelijk dat hot publieb van de gevaren doordrongen is, in verband met Ihet feit, dat tot nu toe de arbeidsinspectie haar controle beperkt tot fabrieken en werk- plaatsen. Terwij! voor deze inrichtingen alle veiligheidsmaatregelcn minutieus worden voorgesdireven, ontbreelkt voor electrische in- stallaties en leidingen buiten zoodanige in richtingen elke controle van rijkswege. De gemeentebesturen zoudem kunnen be- vorderen, dat aan onderwijzers en andere ambtenaren, die door den aard hunner werk- zaainheden in staat zijn, juiste begrippen in deze te verspreiden, wordt opgedragen, aan dit onderwerp eenige aandacht te wijden. De ingenieurs van het provinciaal eleotri- citeitsbeiSrijf zullen gaarne bereid worden ge- vondfen de noodige voorlichting, waar die ge- wenscht mocht worden, te verstrekken. DE HOOGERE TEXTIELSOHOOL TE E'NSCHEDe. Toen in 1886 de gemeente Enschede de Nederlandsche School voor Nijverheid en Handel stichtte, verbond zij daaraan een in- dustrie-afdeeling welke diende tot opleiding van fabrikanten en bedrijfsledders in de tex- tielindustrie. Deze industrieschool mocht bo- gen op een voor dien tijd goede uitrusting van machines en de opleiding der jonge in- dustrieelen voldeed volledig aan de gestelde eischen. Maar terwijl de industrie groeide en STEUN PARTICULIERE BOUW- NIJVERHE1D. Bij beschikking van den Minister van Ar- beid d.d. 8 Septeniber 1.1. No. LIV zijn aan de navalgende gemeenten bijdragen uft 'a Rijka kas toegestaan ten behoeve van die particulie- re bouwnijverheid. Beemster 600.— voor 1 wooing ten be hoeve van R. W. Brand. Medemblik 1800.— voor 3 woningen tea behoeve van J. van't Hek. UIT BERGEN. Door den Minister van Oorlog Is met in- gang van 3 November a.s. aan den ingeschre- vene voor den dienstplicht Wilhelmus Abbo der lichting 1920 uit deze gemeente, voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke oninisbaarheid. Ter voorbereiding en uitvoering eener op 30 September a.s. in deze gemeente te faouden collecte, ten behoeve van het Neder landsche Roode Kruis, heeft zich in deze ge- meene eene commissie gevormd. Op het terrein aan den Gees twee had Zondagmiddag eene ontmoeting plaats tus schen GeelZwart III alhiar en S. D. W. Ill uit Oudorp. Laatstgenoemde club wist met 10 te winnen. Hierna soeelde Geel Zwart I tegen B. S. V. II. Beide clubs wisten elk slechts e&imaal te doelpunten. benoemde minister van Waterstaat Van Swaay is hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool en is sedert 1913 lid der Eerste Kamer. HET WERK HERVAT. WILKESBARRE, 11 Sept. De anthra- cietkolenvelden waren heden het tooneel van een koortsachtige bedrijvigheid, toen de meesten der 1.355.000 mijnwerkers, die het werk vijf maanden geleden neerlegden. naar de mijnen terugkeerden. DE SPOORWEGSTAKING. CHICAGO, 11 Sept. De leiders der sta- kende spoorwegarbeiders kwamen heden bijeen in een zoogenaamde „vredesconfe- rentie" tot het vaststellen van een nieuwe politiek. De leidens weigerden bijzonderheden der conferentie, welke, naar verwacht wordt, twee dagen zal dureo, mede te deelen. ERNSTIGE OiNLUSTEN, BERLIJN, 12 Sept. Op de Bismardcmijn nabij Kattowitz hebben blOedige onlusiten plaats gehad. 7000 arbeiders prtesteerden' voor de viililla van den directeur-generaal der rnijln' tegen het niet op itijd uitbetalen der loonen en het aankondigen van de uit- betaling der loonen in Poolsche Markem. De Directeur werd uit zijln woning ge- sleept en mishandeld. veroorzaakte. Alles hangt hier af van de om- standigheden, den vochtigheidstoestand van de lucht, den weerstand van het lichaam van den igetroffene, de innerlijke deelen welke door den stroom word'en getroffen, de wijze waarop de getroffene contact heeft met de aarde enz. Ook bij stroom onder lage span ning is deihalve de igrootste voorzicMigheid geboden. Gewezen wordt op de gevaren, verbonden aan het betreden van transformatorruimten, het klimmen in palen van- het geleidingsnet en het slingeren van touwen en; andere voorwer- pe over stroomvoerende draden, het verrichten van werkzaamheden in de nahijheid van stroomvoerende draden, welke dikwijls op ge- makelijk bereikbare plaatsen1 in de perceelen worden ingevoerd. Ook binnenshuis dierit de noodige voorzichtigheid te worden betracht bij het gebruik van apparraten voor huishou- bloeide, kon de school, die met jde H. B. S. en Handelsschool in een gebouw was geves tigd, dien groei niet bijhouden. Een nieuw [ebouw uitsluitend ten behoeve van het tex- ielonderwijs wa9 noodig. Lange jaren is er fewikt en gewogen en op de gemeentebegroo- ng stond telken jare een flinke post voor een nieuwe textielschool, doch daarbij blee! het voorloopig. Thans is deze er en.ze mag gezieo wor den 1 Een imposant gebouw 1 Een stichting, waarvan de bouwgrond 116.344 kostte, de bouwkosten inclusief de electrische installaties pl.m. 925.000: machinerieen enz. ongeveer 200.000, in totaal 1.250.000. Volgens de NijverheidWet draagt het Rij'k 75 pCt. der expolitatiekosten, de resteerende 25 pCt. worden door de gemeente Enschede bekostigd. De bouw dezer nieuwe school is opgezet met de bedoeling, dat behalve de fabrikanten- cursussen er ook cursussen voor bazen in de spinnerij, weverij en ververij worden gegeven. •aarnaast is de school ook aangewezen voor aan agenten Ibedoelde handelskringen slechte in zeer beperkte mate aanwezig is. Bij voldoende deelname worden ook cursussen ingesteld voor bleekers en wasscher9 van huishoudgoed. Op den duur zal de textielschool ook de vakopleiding geven betreffende de chemische wasscherjj en ver verij. Met het oog op de thans noodzakelijke zul- nigheid heeft men zich voorloopig tot de ka- toen bepaald, al hoopt men later ook de wol volledig in het leerplan op te nemen. Een be- handeling van de verwerldng ook van andere vezelstoffen als katoen zi] het dan ook wat minder uitvoerig zal plaats hebben. Maar hoofdzaak blijft de katoen. Aan de spinnerij, weverij, ververij, bleekerij, drukkerii en appre- teurij van katoen zal derhalve al het vereisch- te recht wedervaren. Bovendien zal onderricht gegeven worden in de kant-, vlecht-em tricota- ge-industrie. EEN CHINEESCHE JOURNALISTEN- 10. delijke doeleinden, waarbij: men toezie, dat bij snoeren de isolatie niet beschadigd is, 'terwijl men ook zelfs het gebruik van stopcontacten «n het inschroeveil van lampen de zorg in acht neme, dat slechts geisoleerde deelen wor- KRINC Er zijn, naar De Loc. melldt, te Se- marang besprekingen gehouden door aan verschiTlende Chineesche bladen verbonden ournalisten, waarvan het doel was te gera- .cen tot oprichting van een kring. Deze bij- eenkomst heeft goede resultaten gehad, daar definitief tot oprichting werd besloten, terwijl de ontwerp-statuten werden vastgesteld. De eigenlijke oprichtingsvergadering zal op 19 en 20 Augustus a.s. daar ter stede plaats hebben. Het was de heer Lauw Kong Hoey. de hoofdredacteur van de „Warna Warta die hiervoor sinds geruimen tijd geijverd heeft. ProTinciaal Nieuws UIT OUDKARSPEL. Heden, Dinsdagmorgen, brak brand uit iln de bekende stoomlioutzagerijl en edhaveriji van de flrma J. Eeoen albier, wolke ziiclh spoedig zeer dreigendl lliet aanzien. Ongeveer half vier ontdebte een vooibijganr ger brand in het maohinegebouw. Hij maalkte natuurlijk direct alarm, doch er viel aan blus- schen niet meer te denken. Spoedig waren zagerij en schaverij en machinegebouw een vuurzee en steeg een groote vonkenregen om- hoog, de omgeving. bedreigende. De plaatseiijke brandweer en de motor- spuit van de gasfabriek waren spoedig, ter plaatse, doch er kon niet veel meer gedaian wobden, dan die brandzeilen spannen en de omgeving naihouden ter voorkoming van uiit- breiding. Er was naltuuiiijk voedsel te over voor de vlammeni. Hdt was gelukkig in den nanacht bladstil weer geworden, waardoor de omgeving niet al te zeer bed'reigd werd. Toch was het noo dig om de rieten daken in den omtrek af en toe te inspecteeren en moest daarop af en toe een vlammetje gebluscht warden. De brand bleef beperkt itot hett genoemde. Dei omlggende houttoodlsen wisit men met eenige moeite te behouden. De motorspuit en de gemeentespuit gaven best water en de mansdhappen waren goed Scheddsrechter was de heer Laas uit Alk- maar, die zich als altijd op schitterende wij ze van zijne taak kweet. UIT SCHAGERBRUG. UMag der hekcnd'igheidsrit op motor- rijwielen, op 11 September alhier gehouden. Ingeschreven waren 18 deelnemera. le pr. /25 met verguld zilvenen medaille: A. de Goede, Oudesluis, me. (Zijpe, op lichte H. D.; 2e pr. 15 met verguld zilveren me daille: J. Bregman, Burgerbrug, op lichte H. D; 3e pr. 10 met verguld zilveren me daille: Koster, Bergen, op lichte H. D. Uitslag concours-hippique, alhier ge houden op 11 Sept, voor eCnspannen. voor twee- of vierwielige rijfuigen. Ingeschreven 16 deelnemers. le pr. 100: G. Schoorl, Haren- karspel, met Adjutant Capenor, Hackney-vos, 9 jaar; 2e pr. 50: H. F. Bultman, Haarlem- mermeer, met Melody, Hhckney-merrie; 3e pr. 20: D. Timmerman, Schagen, vos-merrie. Eervolle vennelding: C. A. Beudeker, Alk- maar, met Paulus, donkerbruine ruin; A. Wit, Akersloot, met Emina, meirie zwartvoet; J. P. Kraakman, Akersloot, met Rhoda I, zwarte merrie. Op de jaarlijksche paardenmarkt alhier waren op 11 September 180 paarden aange- voerd. Bestced werd voor: rijtuigpaarden f 500 tot f 600, 3-jarige paarden 300 tot 400, 2-jarige paarden 200 tot f 300, 1-jarige paarden 100 tot 150, werkpaar- den 200 tot 250, bitten 50 tot 300, veulens 75 tot 130, slachtpaardien 80 tot 160. De handel was matig vlug. UIT SCHAGEN. Sparta 1 van hier speelde Zondag te dezer plaatse een vriendschappelijke match tegen Alctnaria Victrix II van Alkmaar. Al spoedig kwamen wij1 onder dien indruk, dat deze partij voor Sparta te zwaar was. Het Alkmaarsche elftal bewoog zich zoo gemakkelijk op en over het terrein. Elke speler wist in het woe- lig samenspel zoo spoedig de voor hem meest gewenschte positie in te nemen, daar was bij elke warreling zooveel regelmaat en' orde, alle punten waaraan Sparta nog al euvel gaat, dat de uitslag reeds van af het begin vrij vast was. En zoo was bet ook. Alctnaria won met 20. Voor Sparta, waarbij groote lust, bij' goeden aanleg bestaat, kan dit eene leerzame nederlaag geweest zijn. Schagen II speelde tegen Quoa Ego I won met 2—0. en opgekotmem. De houtbewerking volkomen stilgelegcl houtbewerking is door den 'brand hier UIT ENKHUIZEN. Te Enkhulzen is Zaterdagavond binnenge- bracht de groote ijzeren klipper Verwisse- ling" van 'Zwolle schipper Jansen geladen met zand, komende van Vreeswijk met bestem- ming Leeuwarden. Het schip had1 den mast dwars afgezeild en bovendien nog eenige an dere averlj bekomen. Telegramraeri van hedon DE CRISIS OPOELOST. DEN HAAG, 12 Sept. Woensdag- avond verschijnt in de Staatscourant het Koninklijk besluit waarbij met ingang van Maandag 18 dezer aan uc leden van het missonaire kabinet ontslag wordt verleend en het nieuwe kabinet-Ruys de Beerenbrouck wordt benoemd. Het is samengesteld als volgt: Ruys de Beeren brouck Binnenlandsche Zaken en Land- bouw, Nijverheid Handel ad interim, Van Karnebeek, Buiteniandsche Zaken, Heemskerk, Justitie, De Visser Onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen, E. P. Westerveld Marine, De Geer Financial, Van Dijk Oorlog, G. J. van Swaay Wa terstaat, Aalberse Arbeid, De Graaf Ko- lonien. De nieuwbenoemde Minister van Ma rine de heer Westerveld is oud-zeeoHicier en was de laatste jaren directeur-generaal der Posterijen en Teiegraphie. De nieuw- Met bleed overdekt werd hij in het hos pital opgenomen. 'De mcnigte ontwapende de politic. De Poolsche infanterie greep in en solioot met een machinegeweer. Er zijn tien dlooden en vele zwaar- en licbt gewonden. DE RAMP VAIN DE ..HARMONIA". MADRID, 11 Sept. In tegenstelling met de tot dusver geplubiceerde berichten, wordt thans uit Vigo gemeld, dat 100 opvarenden van het iDuitsche stoomschip „Harmonia", dat nabdji de Spaansche kust schipbreuk leed, niet gered zijn door de sc^epen, die op het hooren van het noodsein assistentie kwamen verleenen'. GRIEKSCHE EXCESSEHi. LONDEN, 12 Sept. Uit Ouchah wordt gemeild, dat aldaar een 200Htaii hirfzen in brand werd gestoken. De Turkien beschul- digen de Grieken ervan, dat zij deze daad bedreven hebben alvorems zij1 de stad ver- lieten. DE TOESTAND TE SMYRNA. PARIJS, 12 Sept. Gerrue'd wordt, diat M'ustapha Kemal te Smyrna' wordt ver wacht. Tot nu too diedon zich nog gern wanorddijkheden voor. Verwacht wordt, dat een bdangxijlce bij- eenkomst van gealllieeidfe vertegenwoordi- gers binnen enkele dlagen zal worden ge houden ter bespreking van den toestand. De „Echo de Pari?' meenit, dat de Turk- sche eischen niet te verminderen zijn, doch gelooft, dat Britannie waarborgen kan krijgen voor de bescherming der minderhe- den. Marktberlchten AMSTERDAM,, 12 Sept. 1922. De aard- appelprijizeni waren heden: Zeeuw. blauwen 2.50—/ 2.75, Zeeuw. bonten 3—/ 3.25, Zeeuw. eigenheimers 1.601.80, Zeeuw. blauwe eigenheimers 2f 2.10. Aanvoer 5 ladingen. PURIMEIRIE'ND, 11 Sept. Afslagvereeni- ging „Beernster, Purmerend en Omstreken". 702 zak aardappelent 0.40'0.88 per zak (25 K.G.), 517' zak slaboonen 1— 2.28 per zak (15 K.G.), snijboonem 1.50 tot 4.50 per zak (15 K.G.), pereni 0.04— 0.45 per K.G., appelen 0.03—f 0.18 per K.G., pruimen 0.160.36 per K.G., bloeinkool 45 per 100, roodt kool 2.40 per 100, andijvie 2.50i4.30 per 100 krop. Handel vlug. .ZWAAG, 11 'Sept. Veiling Bangert en Omstreken. W'itte pruimen' 6—8 ct., Victoria 17—20 ct .,Trosperen 3 ct., Clapps 6^—7 ct., Prinsen 5, Jutte 1215 ct., druiven 28'35 ct., slaboonen 3^—6^ ct., snijboonenl 4'^— 6Yi ct. alles per pond. ZA AND Aim, 11 Sept. Veilingvereendging „De Zaanstreek. Peen 8H10J4 ct. per bos, Slaboonen 7.5010.40 p. 100 pond, 'Snijboonen 1617% ct. per pond, Roode kool 2%3 ct. per stuk, Gele kool 4 ct. per stuk, Andij vie 11.20 per kist, SI a 60 80 ct. per kist, Bloemkool I 6TYa ct. per stuk, Komkommers 14 ct. per stuk, Clapps fav. 7—8 ct. p. p., Druiven 34-38 ct. p. p., Tomaten 5%6 ct. p. p., Selderie 1—3 ct. p. bos, Pieterselie 1!2% ct. per bos, Zoete appelen '5—6 ct. per pond. Stadsnienws DE KANALISATIE VAN WEST-FRIESLAND. Verechenen is het zeer uitvoerige rapport over de kanalisatie van West-Friesland, uitge- bracht door de commissie, benoemd door den voorzitter der Westfriesche Kanaalvereeni- ging, Dr. C. j. K. van Aalst, op verzoek van de besturen der gemeenten All Hoorn, Enkhuizen, Schagen en Grootebroek van de toenmalige Kamers van Koophandel' te Alk maar en te Hoorn, de Ver. tot onitwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder- kwartier, de Ver. „Schuttevaer" en de West- Friesche Kanaalvereeniging. In een voorwoord wordt gezegd: De ondergeteekenden, leden van de commis sie van onderzoek van de Kanalisatie van West-Friesland. hebben de eer hierbij, het rap port omtrent die kanalisatie aan te bieden. Het is de vrucht van veelvuldig overleg, ondler de technische voorlichting van den Inge- nieur van den Waterstaat, den heer J'. A. Rin gers, die het rapport heeft opgesteld en' aan wiens arbeid de commissie gaarne de welver- diende huide brengt. Zij is overtuigd, dat de voornaamste voorwaarde voor de ontwikke- ling van de welvaart in dit bij uitstek vnicht- bare deel van Noord-xHolland in het mafcen yan 12 September 1922. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Kocrs Taa heden te Koers, 334 280 144 119 28j) 60 39 428J 127% 444% 70% 40 6* 43 37V* 190 1064 SlJ 10 75* 45% 16* 58 178* 261 232* 28 27% 160 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 118* 90*-l* 30 337 130 447 182 266 GEESTBRSINGEL 5. 6. F. VAN 'T HULLENAAR. t (Ontvangen pet draadlooze telafoon.) ST A ATSLEE NINGEN, 6 Nederl. 1922 BANK.INSTELLINGEN. Bank«associatie Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. 1 Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actioni Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtseho Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr, RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontln Rubber. Kolonialo Rubber Dell Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unle Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. i TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio lOOS/gj 18Vi 117% 91 123 297/, 240 109»/4 1001/s - 118* 118* mm* 901/, 123% 122% 30 30 235-40 110 - 335 336* 336 837 283-5 145* 145*-7 146 146* 118 28 -- 38* 39 415-20 126% 128* 128J 129* 441 444 4441/a 446 71 mtm 71 40 -mm. - 105*-6* 14* - 176 179 262 232 29 28 161 1226/8 WISSELKOERSEN. Vorige Voorbeurs koers koers. op heden. Berlijn 0.17% 0.16% - 0.18 Brussel 18.62% 18.62% laten Londen 11.461/, 11.45 11.45% New-York 2.57% 2 57-—2.57V, Parijs 19 671/, 19.70 laten Weenen p. 10.000 0.45 0.32% 0.37% Zwitserland 48.75 48.70-48.85 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier 0.20 0.191/,-0.23 (rood) Oosienr. Bankpapier 10 000 0.50 0.50-0.60

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2