Centrale voor Boekhouding den Landbouw. Br. STEER, Chauffeur, Faillissement J. KR6LLER, OPROEPING. Bergerweg 16, hulp in de huishouding. H. Holsmuller Hz., lezen van Erwten. bekwame Schildersknecht Dienstbode of Huishoudster. Marktberichten van 13 September 1922. Opgave van Noordhollandscb Landbouwcrediet. tandarts, Proyinciaal Nieuws Eoers van heden te Koers. 181$ 269 232$ 28$ 27$ 161 pl.m. 1.30 looy* 118 90$ 124-$ 30 110 338 287 145$ 121 29 39$ 422 130 448 69V 41 82 Ml/4 182 263 23i 29 28 161 pl.m. 1.45 30 235 337$ 145-6 pl.m. 2.- 117$-8 90$ 123 337-9 129$-30 447$ 107 39$-$ 132 4508/* pl.m. 2.15 338 pl.m. 2.30 117$-# 9(1$ !23$-4 338 131 451 69$-70 183 279 zich ook schrijvende KRULLER te Helder. alle werkdagen van 10-12 sn 2-3 uur. moge zijtn eni dat als voorheeni van Ata-aar opn.euw de victorie moge uitgaan. Thans geef ik gaarne het wpord aan den Inspecteur van dOni Landbouw. De beer I. G. J. Kakebeeke, insp van de Landbouw, decide mede diat de Di- reeteur-Gencraal, de heer Van Hoek, door de po r tef eu i 11 e wissel in g aan het Departeinenit, tot zijn spdj-t onvoorzieni met naar Alkmaar heeft kunnen komen. Toeh zal hi a- zijn stem weerklinken ondat de rede die spreker nu houden zal de v/oor- den; weergeeft welke de Direeteur-Generaal hier had willeni uitspreken. Toen het 'Uitvoerend Gomttie, aldus spr. voor deze tentoonstelling tot mij de vraag richtte, of ik bereid zou zijn deze exposi/tie op heden te openen, heb ik niet geaarzeld daar- op een bevestigend antwoord! te gevem. IHoewel het bijiwonen, al is het dan ook rnaar kort, van de vele tentoonstellingen, ik zoude haast widen zeggera de te vele ten- toonstellingen die er thans op land- en tuinbouwgebied worden gehouden, naar mijin gevoellan wat te veel beslag legt op mijnen tijd, wilde ik toeh gaarne van mdjne belong stelling doen blijken voor den arbeid van het comite, dat zich met zooveel moed en voort- varendneid heeft gekweten van de taak om de Algemeene Vergadering der Ilellaudsche Maatschappiji van Landibouw, gehouden ter herdenking van haar vij f-en-zeventig-j arig best a an met eene tentoonstelling op te luis- teren. IWannger ik zeg, dat er moed toe behoorde v om die taak op zich te nemen dan is doit geen ijdel woord. Er waren immers pogingen ge daan om eene landbouwwaek te s-GravenJui- ge te houden, welke moesten worden. gestaakt omdat de deelneming in het noodig geachte waarborgfonds geheel onvoldoenae moest worden geoordeeld. De Afdeeling Alkmaar, welke daarna word aangezooht omi de alge meene vergadering te ontvangen, verklnarde zich bij monde van den heer Covers, voorzit- ter van he't tentoonstellingscornite daartoe be reid en zegde daarbijl de organisatie van eene tentoonstelling toe. De Afdeeling Alkmaar gaf daardoor een blijik van moed en van toewijding -aan de zaak der Hjollandsche M'aatschappij en bleef daarbij txouw aan hetgeen zij in vroege- re jaren deed! In Alkmaar toeh werd de eer- ste tenitoonstelling biji gelegenheid van eene algemeene vergadering '(far Hollfandadhe Maatsohappij in 1860 met veel' suocea ge houden en steeds werd hier ter stede groote betengstellinig get oond voor olles wat den landbouw ibeflreft. Te verwonderen val't dit niet, wanneer men slechts bedenkt, welke eenia beliangrljke markt deze st'ad voor land- bouwproducten en inzonderheid' van vee en veeteeltproducten sedert jaren' is geweest 'en hoe nauw hare welvaart met die Van land- en tuinbouw samenhangt. Hare kroniekschrij- ver C. van der Woude noemde haar in 1743 reeds „de voornaamste beeoke der liohamelij> ke nooddruftigihaden van geheel Holland; spijskamer, koreuscliuur van- 't vruchtbaar Hoard-Holland." De Voorzitter van het comite mocbt er dan ook toen hiji zijne toezegging deed op reke- nen, dat de verschillende landbouworgaoisa- ties in de plaats zijner inworung, dock ook die, welke haar zetel in Noord-Holland heb ben, hare medewerking zouden verleenen en het zal voo.rzeker het tentoonstellingscomite bijizonder laangenaam hebben gestemd, dat die medeweirkinig iM alle opziohten is verleend. geworden en een programma kon worden samengesteld, hetwelk de sympathie der me- dewerkers kon verwerven. Naar ik veronderstellen' tnag, zal het nu en dan wel eenige moeite hebben gekost om den moed! er biji de medewerkers in te houden De alorn ingetreden mialaise, die op de plat- telandshevolking en inzonderheid op de tuin- bouwers zoo zwaar begint te drukken, zal de veerkracht bij mienigeen wel eens hebben vex- S'lapt, terwijl de groote droogte, die de voor- 'uitzichten voor velen in hooge mate versom- berde, zonder twijfel wel eens afbreuk aan de animo zal hebben gedaan. Het verdient d'aarom te grooter waardee- ring, dat het comite zijnen arbeid met voort- varendheid' heeft voortgezet en than® op zijne terreinen aan een zeer voldoend getal expo- s an ten plaats geeft. Het zal U gaan als mij1: wijl allien zullen gaa.rne nagaan, wat op deze expositie is bij- eengebracht en wat ziji on® te leeren1 geeft. Wie bekend is met de eultuur op den Nioord- Ho'iiandschen bodem en weet. dat in deze provincie in 192:1 de oppervlakte voor akiker- en tuinbouw bestemden grond '67625 H.A. en het grasland 126920 H.A. besloeg- dat 13 h 14 pCt, van al het grasland in Neder- land in Noord-Holland wordt gevonden en van- Neerlands tuingrond .14 pCt. in deze provincie moet worden gezodht, zal al aan- fhouds vennocden, dat aan de veeteelt m den tuinbouw eene ruime plaats zal zijn gege- ven. Voorts d'at aan de rubriekien rundvee en suhapen de noodige zorg zal zijn besteed. De rundveestapel van Noord-Holland, hoe- wel teruggaande met de vermeerdering van het bouw- en tuifllandi en de vermindering van het graslland, bedroeg toeh inT9i21 nog 193206 Stuks of 97 per 100 H.A. bouw-, tuinn en grasgrond, terwijl de schapensit'a- pel, sedert 19110 met 291 pCt. teruggegaan, nog 189448 stuks telde of 96 stuks per 100 H.A. bouw-, gras- en tuingrond, d.i. meer dan 3 maal het gemiddelde over dezelfde op pervlakte in geheel Nederland. IHoewel wij' dus wel met eenige zekerheid kunnen vermoeden wat ons te waehten' staat, is niettemin de bijzondere beiangstellling ge- wekt door de mededeeling, dat de 'tentoonstel ling een zuiver org'anisatorisdh kanakter draagt ien er zooveel mogielijki naar gestreefd is, dat organisatie en controle elkaar de hand reiken en in de vee rubrieken slechts bij wijze van uitzondering de ongeregistreerde klassen zijn toegelaten. Bijzondere nandacht van de bezoekers wordt gevr'aagd voor de klassen van rund vee met hooge productie voor de hengsteni en merrien met afstammdlingen, voor de ram- men, welke onder controle moeteni zijn ge- schoren. Het verheugt mij, dat het comite dezen weg is ingeslagen, die zoo geheel past in het kader van onzenl tijd. Wanneer de vee- houder toeh zooveel mogelijk profijt van zijne dlieren1 wil trekken, dan moet faij: bun productief vermogeni leeren kennem en dit zoo hoog mogelijk trachten: op te voeren. Daarom is het zoo dnngend noodig het melk- vee te controleererr op de opbrengst aam zni- vel, de fokdieren op hun overervend vermo- gen, het wolvee op de hoeveelheid en de kwa- lireit der wol enz, Door de dierenj met slechte en minder goede productiviteit v<an de hand te doen en die met goed en uitstekend productief ver mogeni te behouden, kan de veehouderij meer winstgevend worden gemaakt; j'a, door eenie goede controle in alle richtingenl kan de pro ductie van het gaheele bedrijif worden ver- groot zonder evenredig hoogere kosten en langs dezen weg ban nog het overgroote deel der Nederlandsche landbouwers door eigen) kracht de financieele result a ten van het bedrijf verbeteren. Dat op deze tentoonstelling ook de rubriak wetenschap eni organisatie vertegenwoordigd is, laat zich- denken. Konden vdle Rij'kslnstel- lingen niet aanwezig zijn of slechts met be- perkte inzendingen komen, toeh biedt eenl ge- bouw van 60 biji 13 Meter nog onvoldoenidie ruimte om al het ingezondene te bevatten. Zoo belooft dus deze expositie aan de be zoekers veel leerrijks en zal zij! ons een beeld geven van hetgeen ondferlinge samenlwreking vermag. In't bijizonder hoop ik, dat zij" bij' veleni het vertrouwen in eigen kracht, inzieht en metho- de van arbeiden moge versterken. Aan dat vertrouwen todh hebben de land- en tuin- bouwers in dezen tijd, waarin de toekomst voor velen zich zoo uiterst somber laat aan- zien, groote behoefte. En dit te meer. omdat op hulp van buiten, met name van de Regee- ring, die ook met alleriei zorgen1 heeft te kam- pen, weinig valt te rekencn, zoodat op eigen arbeidzaamlheid, op eigen kenuds en krachf zal moeten worden gesteund, wil men hef hoofd boveni water houden. Gelukkig hebben velen. der hier aanwezige ouderen ervaren, hoe -men de malaise dm taohtiger jaren van de vorige eeuw is te bo- ven gdcomen. De beproefde middelen van toen, waaronder organisatie op alleriei ge- bied en toepassing van de resultaten der we tenschap, gepaardl aan zuinigheid en vlijlt eene groote rol speelden, staan ook thans, en voorzoover de eerstgenoemde betreft in ruimere mate, ter besdiikking eni grooter is t getal dergenen,, die geleerd hebben1 deze miadelen in toepassing te brengen, waar- door het aanpassingsvermogen1 van land- en tuinbouw aan gewijzigde omstandigheden in belangrijke mate is vergroot. Laat deze tenitoonstelling ons leeren dat wij moed moeten houden ook in moeilijke tij- den. Laat deze Alfcmaarsche temtoonstellmig, nu donkere wolkeni alles dreigen te over- schaduwen, een lichtpunt zijn," evenals de victorie, die in 16173 van deze stad uitging een lichtpunt was in den grootea worstel- strijd voor Nederlands vriiheid. .Met dezen wensc' verklaan ik deze ten toonstelling voor geopend Na afloop der rede liet de muziek een driemaal heih'aalde fanfare hooren. 'De heer J. van den 'Koogh, voorzitter van de Hollandsche Maatschappiji van landbouw zeide hiero-pi het volgende: Gaarne wil ik nog een kort woord spreken bij, de opening dezer tentoonstelling. 'Hlet hoofdbestuur stelt het ten zeerste op prijs, dat de afdeeling Alkmaar onmiddellijk bereid gevonden werd, om de" algemeene ver- ■adering eni de tentoonstelling te Alkmaar te ebben. Het -bestuut der afdeeling wist, dat het bij: deze gelegenheid goed voor denl dag moest komen, omdat de herdenking van het 76-jarig bestaan- der Maatschappiji er aan verbonden was. Maar wat ik reeds -er van heb m-ogen zien, de enkele besprekingen, die ik tevoren met het afdeelingsbestuur moch-t hebben, doen mij vertrouwen, dat het bestuur der afdeelmg Alkmaar ten voile bevrediging zal geven. en zal blijiken) de taak volkomeni toevertrouwd te zijn. Waar eerst de Miaatschappij1 denl Haag als feeststad had verkoren eni door de weinige belangstelling der leden der Mij. voot deze zaak zuiks moest worden opgegeven, behoor de er biji het bestuur der afdeeling Alkmaar moed en zelfverlooChening toe, om nu tooh met ambitie aan te pakkeni. Moed, omdat de tijd van voorbereiding kort was, zelfver- 'oochening omdat het nu bij gebrek aan beter goedigenoeg was, de taak te vervullen. Tentoonstellingen kunnen nuttig zijn, als ze niet te vaak worden gehouden. Laat ech- ter de afdeeling, die de algemeene vergade ring wenscht te ontvangen, niet te veel uit- jreiding aan zijn tentoonstelling geven. Het kan wel bescheidener, dan de ricnting, die het de laatste jaren. uitgaat. Groote gebou- wen, groote tribunes, bezorgeni de afdeeling, de gemeente en alien die er aan medewerkten, ten. slotte eeni strop. La.at de tribune weg, richt op bescheiden" schaal dan. uw tentoonstelling in en: bepaal U er toe, om de landbouw, de veefokkerij, de eultuur ult de betrokken, streek te demon- •treeren. Het behoeft dan voor geen. enkele afdee- ing bezwaar te zijn, om de allgetneeme ver gadering te ontvangen, terwijil de Regeering gaarne haar matcnaal op onder wij a- em we- tensChappelijk gebied voor de tentoonsteliling ter 'beachikking zal stellen,. Ik heb gemeend, mijne heeren, dit op deze j'laats te moeteni zeggen. Niet alle afdee- ingen zijn in de gelegenheid alls hier, om over zooveel materiaal eni terrein te beschik- ken;. Moge het dus. andere afdeelingen. niet af- schrikken op bescheidene schaal de ontvangst der algemeene vergadering voor te bereiden. Ik hoop, dat de afdeeling succes mag heb ben en dat de tenitoonstelling moge bijdra- geni tot meerdere kennis in ruimen kring van den landbouw in deze zoo vruchtbare streken, met haar energieke bewoners. Ook na de rede van den 'heer Van der Koog weerklonken fanfares. De heer Govers danfcte de sprekers voor run ^ympathieke woorden1. Hij was er van overtuigd, dat al moge de leer Kakebeeke de rede van den Directeur- Gemeraal hebben weergegeven, deze toeh was uitgesproken door een autoriteit die deze tenitoonstelling hetzelfde goede hart toe- draagt. Spreker hoopte dat de uitgesproken' goede wenschen bewaarheid zullen worden^ enver- zocht het gezelschap de tentoonstelling in oogenschouw te willen' nemeni rervolgens begaven' zich de bel'angistd- lenden naar de verschillende afdeelingen waarvan voornanrelijk het gebouw voor We tenschap en Organisatie, de bijtjondere bo- langctelling trok. wij komen op een bespreking van deze tentoonstelling, voorzoover een en ander nog niet in de reed® gepubliceerde uitvoerige overzichiten gesdhied is, nog n'ader terug. Nu reeds mag geconstateerd worden, dat dze dag er een voor Alkmaar van groote beteekenis belooft te worden. De van alle zijti'en. in de feestelij'k versier- de straten sa-menstroomde menigte bewijsit wel, dat men van heinde en verre naar onze gemeenite getrokkeni is in de overtuiging dat er hier veel te zien, veel te leeren en. -ook veel te genieten zal zajn. - UIT, HARE NK'AR'S'PEL De raad dezer gemeente vergadexde Dins- dag a vond voltallig. 'Door het bedanken Van1 de verloskundige is een nieuwe oproeping gedaan en zijn twee sollicitatien dngekomen. In verband echter met de uitgesproken wensobel.ijfch.eid om- -met de plaatselijke ge- neesheer overleg te plegen inzake de moge- lijkheid van den compromis en het- niet be- n-oemen van een verloskundige. Dit onder- houd heeft plaats gehad -en na afloop van de openbare zitting zal de voorzitter dlaar- onrtrent mededeelingen doen. Medegdeeld kan echter wel worden dat bij, niet tijdige voorzieniing in de vacature de geneesheer be reid was, de f-unctie van verloskundige tijde- lijfc waar te nemen. .V-oorlezinig werd gedaan van het bekende schrijVeni van de vereeniging van Burgemees- .ter en| -Secretarissen, waarop besloten. werd voo-r de daarin, gen-oemde punten medewer king te verleenen. verzoek van het 'Groene Kr-uis om de su-bsidie van 6 op 10 ie brengen, werd op voorstel Van B. en. W. afwijzend beschikt. Voorgesteld en besloteni werd ook de subsi- diie van. 5 -in te trekken omdat het Groene Kruis in het oosten van het land) is, wat het' Witte Kruis hier is. Op verzoek is aan den h-eer Meij-er eervol' onts'lag verleend als tijddijk. onderwijzer te' W-aarland en1 als zoodanig benoemd mej. Kooi. Ingekomen was de .25. pert, voor de school- bouw te Dirkshorn totaal 1929.48'34. Ingekomen waren de verslagen over het' De voorzitter meende dat daaronrtrent een besluit genomen. was, dcch verwacbte dat de heeren er niets op tegen hebiben deni toestand op te heffen dat de secretaris op het raad- buis zijn eigen bureau gebruikt. -Het was -ge- kocht voor f 50 wat zeer billijfc was. De rekening werd goedgekeurd. De gemeentebegrooting werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van 86070.80 met 5450.87 voor onvoorzien. Gerekend is op een verlaging van H. 0 van S 24000 op 12000. Deze verlaging kan worden verkregen doordat de rekening van 1922 vermoedelijk met een groot voordeelig saldo zal sluiten, ontstaan door ongtveer 10.000 inkomsten waarop niet gerekend was. De begrooting voor het burgerlijk armbe- stuur werd aangeboden met een bedrag van 6887, gerekend op een gemeente-subsidie van 3500. Gervraagd was om 5500, doch het werd beter geacht 2000 voor dit jaar suppletoir te begrooten. Voor opzichter van de' algemeene begraaf- plaats zijn 13 sollicitanten ingekomen, waar- uit alphabetisch de volgende voordracht is op- gemaakt: 1. B. Elzinga. 2. D. Floor. 3. A. van Strien. 4. P. de Vries. De oproeping is geplaatst op een safaris van 125 met vn; wonen en het snoeihout. De instructie voor den opzichter werd vast- gesteld, waaromtrent eenige bespreking ge- voerd werd. De opzichter heeft niet zelve het snoeiwerk te verrichten doch zal er bij behulpzaam moe ten zijn. Met 5 van de 6 stemmen werd de heer P. de Vries benoemd. Ingevolge art. 46 van de gemeentewet bleef de heer R. de Vries buiten stemming, Daarna sluiting. herhalingsonderwijs en van de commissie tot ;ring van schoolverzuim. .Bij het iherhalingsonderwijis werd wegens on.gesteldheid .en andersinds nog al eens ver- zuimd. In. het al-'gemeen b'leek dat de toestand oed was beter dan met de vr-oegere regel'ing. on.geoorl-oof.de verzuimen in het waar- land waren. grooter dan vorige jaren, zoodat voor d-e commissie tot wering van .schoolver zuim meer dan gewoonlijfc te doen) w-as. Dc gerheenterekeniing is door de commissie nagezien en goedgekeurd op de cijfers in de vorige vergadering genoemd. Naar .aanleiding van de rekening merkte de 'heer de Vries op, dat in de rekening is opgenomen de aankoop van eenl bureau van djen secretaris waaromtrent nooit een1 be sluit genomeni is. PUR-iME'REND1, 12 Sept. Afsfagvereeni- ging „Beemster, Purmerend en: Omstreken". 373 zak aardappelen 0.38—/ 0.90i per zak (25- K.G.), 8.15 zak slaboonen 0.70' 2.10 per zak (15 K.G.), peren 0.-04 0.31 per K.G., ap-pelen. 0.03-—/ 0'26 per K.G., bloemkooll 3.50—/ 5.70 per 100 sit., andijvi-e 2.90'4.30. per lOOi krop, rapen 1.10 per 100 si., 'Bieten '5—/ 8' per 1000, Wortelen 4.70 per 100 bos, Ui-en 1—- 1.26 per zak. Handel vlug. TELEG RAF I'SOH WE'EIRB ERICHT naar waarnemingen verricbt in den moreen van 13 Sept M-edegedeeld' door het Kon. Nederl Meteo-rotogisch Instituut te De Bilidt. Hoogste barbmeterstand 759.0 te Seydis- fjord. Laagsite-barometerstand 736.0 te Holyhead. Verwachting (van den avond van 13 Sept. tot den avond van 14 Sept.) Matige tot krachtigen wind uit Zuidelijike richtingen, nicest betrokken of zwaaihewolkt, regenbuien, zelfde tamperatuur. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1922 BANKJNSTELLIN GEN. Bank*associatio Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgeng Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber. Kolonialo Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadl SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart ScheepvaaTt Unle Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marino comm. Marino prof, TABAKKEN. Oude Dell Senembah Deli Batavi* Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 100M. 181/i 118$ 90% 123 30V. 240 110$ 338$ 286 147 119 28 63 39 422 1288/g 4437/1 70? 4 41 6?/m 43 37$ 1851/* 107 81$ 101/* 75$ 46 16$ 14% 58 PROLONGATIE vorige koers 2Vt pCt., heden 3 pCt. 132 4518/4 70$ WISSELKOF.RSEN. Vorige Voorbeurs koers koers. op heden. Berlijn 0.17V* 8.16Vt 0.18 Brussel 18.65 18.55 18.68 Londen 11.45 11.451/g 11.457 New-York 2.57Vh 2 57l/j 2.577/1 Parijs 19.70 19.60-19.66 Weenen p. 10.000 0.35 0.30 0.40 Zwitserland 48.70 48.80-48.80 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier 0.20 0.191A—0.22V, (rood) Ooslear. Bankpapier 0.55-0.60 10 000 0.50 Wendt U tot HET ACOOUNTANTSKANTOOR van S. J. A. KEESOM, ALKMAAR. Waagplein B1. Telef. Nos. 152-610. De Curator in het failllssement der N. V. Zaadhandel en -Kwee- kerij „DE STREEK", gevestigd te GROOTEBROEK, geeft kennis dat de VERIFICATIE VERGADE RING bij besehikking van (ien E.A. Heer Rechter-Commissaris is uitgesteld en nader bepaald is op WOENSDAG 13 DECEMBER 1922 te 10.15 uur in het Gerechtsge- bouw te Alkmaar. De Curator Mr. C. A. DE GROOT. Alkmaar den 12 September 1922. Kantoor Nassauplein 41. De curator in bovengenoemd faillissement brengt, ter kennis, dat de lijsten .van voorloopig er- kende schuldvorderingen door hem zijn gedeponeerd ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Alk maar en het Kantongerecht te Hel der, alwaar zjj gedurende zeven aan de veriflcatie-vergadering voor- afgaande dagen kosteloos ter in- zage liggen voor een ieder. De veriflcatie-vergadering zal plaats hebben op WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1022, des voormid- dags lli/2 uur, in het Gereohtsge- bouw te Alkmaar. Alkmaar, 12 September 1922. Mr. Jb. ZEYLEMAKER Jzn. Curator. Die iet# te vorderen hebben van- verschuldigd ziju aan- of borg- tochten bezitten geteekend door dea heer C. KEIZER, gewoond hebbende te Oudorp en aldaar 8 dezer over- leden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen v66r 1 October 1922, ten kantore van den ondergeteekende te Schoorldam. f. J. LAURMAN, Notaris. De Curator in het faillissement der nalatenschap van ENTE LIG- HART, in leven koopman te Lutje- broek, geeft kennis dat de verifl catie-vergadering b*j besehikking van den E.A.Heer Rechter-Commis saris is uitgesteld en nader bepaald is op Woensdag 13 December 1922, des voormiddags te 10 uur, in het Gerechtsgebouw te Alkmaar. De Curator, Mr. C. A. DE GROOT. Alkmaar, den 12 September 1922. Kantoor Nassauplein 41. De Griffier der Ar rondissements-Recht bank te Alkmaar roept hierbij op JELKE EIZES EYZENGA, thans zonder bekende woon- of verblijf- plaats, om op WOENSDAG 29 NOVEMBER 1922, te 12 uur des middags, te verschynen v6or den President dier Rechtbank -in het Gerechtsgebouw te Alkmaar, zulks ingevolge besehikking van dien President d.d. 6 September 1922, gegeven op het verzoekschrift van TRIJNTJE VAN DER JAGT, echt- genoote van voormelden EYZENGA strekkende tot -het bekomen van echtscheiding. De Griffier voornoemd, L. A. v. n. BRANDELER. tegenovor de Ambachtsschool. SPREEKUREN^ Biedt zich aan Brieven onder K 128 bureau van dit blad. Net jMEISJE zag zich gaarne GEPLAATST als Leeftijd 17 jaar. AdresG. VAN ZANDWIJK, Balgweg, Breezand, N.-H. Biedt zich aau voorzien van diploma en goede getuigen. Brieven onder G 126, bureau van dit blad. zoekt gezinnen voor het Zich aan te melden ZAADMARKT 37 op Dlnsdag- en Donderdagmor- gen. GEVRAAGD een bij C. MEIJER Sr. Dorpstraat 27, te BERGEN (N.-H.)

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 3