DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. i Jfo. 232. Honderd Tier en fewintigst® Jaargang 1922. F e u i 11 e t o n. Stormachtige hoogten. IbomiementsprHs bij vooniitbetallng per 3 maanden f 8.fr. per post f 8.50. Be wij an. 6 ct. Advertentlepr. 86 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimtt, Brieven franco N.V. Boeh- en Handelsdr. v.h. Hems. Coster Zoon, Voordara C9, Tel. Admlnistr. No. 3. Redactie No. 33. MAANDAG Direoteur: G. fl. KIIAK. Uoofdred&eieiirTJ. N. A1)1£MA 2 OCTOBER Stadsnlenws BOND VAN MELKVEEHOUDERS Zaterdagmiddag vergaderde bovenge- no-emde bond in bet caite van dien heer Mooij, Koorstraat. De belangstelling was tamdijk. Voorzitter was de beer M. Mulder, die daze twaedie ajlgememe vergadering opendie, naar hii zeide met blijdschap. Spr. had evenwel verwacht, dat de vergadering druk- ker bezoeht zou zijh, iHSj bad echter nieit zoo'n goede uitwerking verwacht van de aan- eenshuting der 4 bonden. Dit is tochi zeker te dlanken aan het bestuur van dezen bond. Diit beeft allies gedaiani die bdangen van den bond' naar voren te brengen. De bond is ontstaan in een tijd van groote malaise, waarin organisatie een eerste behoefte was. Daardoor is men in staat een zoo hoog mo gelijken prijs voor de waren te ontvangen. Spr. betreurde, dat op de jongste verglade- ring te Amsterdam voorgesteld was den prijs te verlagen Spr. dankte de pers, op deze ver gadering vertegenwoord'igd door de Alk- maarsche Courant, voor hare aanwezigheid, daar men de pers niet kan missea. De secretaris, de beer de Jager, las faiema de notullen der laatst itie Scfaoorii gehouden vergadering, welke notulen onveranderd wer den vastgesteld1 met een woord van dank aan den samensteller. Aan de orde was een- besprddng over den wintermelkprijs. De voorzitter wilde hierover gaame het oordeel van de vergadering ver- nemen, waarbij spr. wees op de kortelings te Amsterdam gehouden vergadering, waar het- zelfde onderwerp ter sprake kWam. De heer Zeeman was Van oordeel, dat de prijs van 11 cent beslist miet te boog was. De voorzitter wees er op, dat men bier de bdangen besprak van 4 afdedingen, dus niet b.v. van Hdloo alleen. Wiji moeten een prijs stellen, die aannemdijk is, en die tevens de kostprijs is van den zuiveL lb' dit veiband wees spr. op een schrijven van dr. Seheij, waarmede ieder wel- op de hoogte zou zijb. Een der aanwezigen zou tevreden zijn met den prijs van 10 cent voor October, en dat is ook volstrefct niet te boog. De voorzitter wilde met ingang van a.s. Woensdag den melkprijs brengen op 10 cent, echter niet voor een maand, dbdi vrijblijvend Een lid wenschte 11 cent Een ander wilde beginnen met 1 October. Spr. vindit eveneens 11 cent niet te veel ge- vergd Een volgende spreker wenschte, dat men, wanneer een prijs was vasigesteld, men zich daar ook aan moest houden, anders bereikte men niet bet beoogde doel. De voorzitter decide mede, dat er de vori- week vergadlerd was met den R. K. Bond, sloten werd met dkander voeling te hou- den. De R. K. bond besloot met ingang van Odober den prijs te brengen op 10 cent. Een voorstd-Muijs, om den.1 pdjs met ito- gang van October te stellen op 10 cent, wilde de voorzitter in stemming brengen. De heer van Lienen vroeg hoe't moet, wanneer de fabrieken daarmede niet accoord gaan. De voorztter dedde made, dat men die uit- sllag direct bekend zou maken aan de fabrie ken. Spr. stelde voor in afwadifing van }t ant- woord door ie leveren Vereenigdle de fabrie- ken er zich niet mede, dan zullen de besturen telegrafisch worden opgeroepen, om te be- raadslagen, en direct een besluit te nemen. Dit werd bij acclamatie goedgekeurd, evenals bet voorsteLMuijs. dlalfi dan en-kef betrekking heeft op de leden. Punt 4 van dte agenda had betrekldng op het aan blijven bij den bond te Amsterdam. Verschillende zijn er naar de voorzitter mede- aeelde tegen, dat men de contributie aan dien bond moet afdragen. Spr wilde dit punt door de vergadering zien uitgemaakt. Tevens bevatte dit punt de aanvrage van' de tonin/- klijke goedkeuring op de statuten. Een der aanwezigen vond, dat men zich Ios moest maken van Amsterdam, daar aan- blijving geen doel heeft. De heer Muijs meende, dat men all zoo goed ais loa was. Spr. wees Ook op't bonds- orgaan. De voorzitter zeide, dat het mogelijk bled de knant te blijven lezen, want die is niet en- kd het orgaan van den bond te Amsterdam, doch, van den geheelen bond. Het bestuur zal dus oyer verdere toezending, bij niet aanblij ven bij: den Amsterdamschen bond1, kunnen onderhandden. Nog een der aanwezigen ten er zidh mede vereenigen tot afscheiding van Amsterdam. De voorzitter stelde ten slotte voor, om in zake dit punt (afscheiding van Amster dam en toch de krant ontvangen) te beslui- ten, 3 afgevaardigden naar Amsterdam te zenden om1 dte zaak te regden. Bij acclamatie aangenomen. Rondvraag. De heer van Veer vroeg, wan neer de Centrale toegeeft en „Uithoom" niet, hoe het dan moet. De voorzitter zeide, dat In dit geval de kosten door alle leden gcdiragen moesten worden De heer van Veer meendle, dat men geza- menlijik moest staiken; niet moet de een leve ren en de ander niet. Van de bestuurstafel werd gezegd, dat wanneer „Uithoorn" het besluit niet goed- keurt, er in geen geval aan geleverd wordL Hierover werd nog eenigen tijd gediscus- sieerd door de vergadering m1 het algemeen De voorzitter ontraaddd'e de melk aan de „Centrale,' te onthouden en stelde ten slotte voor, bijaldien de „Uithoom" niet accepteert, niet te leveren. De heer van Veen wilde stappen doen, om dengene die lid zijn, een hoogereni prijs te kunnen geven, dan - dengenen, die geen Ijiq zijn, b.v. bij de Haarlemsche tram. Dit kan meteen een prikkel zijn tot lid worden. De voorzitter zeide, dat het bestuur daarin wel wilde medewerken. Spr. ging ten slotte tot slutting over, dan- kende voor de belangstelling. Hij sprak dien wensch uit, dat het beliang van organisatie ook tot de niet-leden zou doordringen. (Ap- plaus). Puovinciaal Nieuws Naar het Engelsch van Emily Bronte, cbor W. A. G. van Stciea. 70) »>Dat deied zij," anffiwoordldle die huishoud- ster. Haar genegenheid voor hem was nog steeds het ovarheersdbenda gevoel in haar hart, en hiji sprak zonder toom; hij1 sprak met de dlepe teecferheid van iemandl die op het punt is om zijn schat te midden van gevaTen en vijanden achiter te laten, terwijl de her- innering aan zijn woorden de eenige hu'lp ton zijn, die hij' ton nalaten om haar te leiden. Eenige dagen later zei hiji tot mhir „Ifc wou, dat mijm neef schreef, Ellen, of aankwam. Zeg mij oprecbt wiat je van hem denkt is hiji in zijn voordeel ver anderd, of is er eenig uitzicbt op verbetering als hij! een man wordt?" ,)Hij! is 'hleeli teer, mynheer," antwoordde ik, „en het is heel onwaarschijnlijk dat hiji den miannelijken leeftijd beredfct; maar dit kan ik zeggen, hiji lijbt niet op zijn vader; en als Jutfrouw1 Catlharina het ongeluk had om hem te trouwen zou het niet onmogelijk zijh hem te leiden, behal've als ze op een uiterst dwaze wijze toegevend was. Maar, meester, u zult overvtoed van tiijd hlehlben om met hem1 be- UIT EGMOND AAN ZEE. De Raad dezer gemeente vergaderde Don- derdag j.l. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen was de goedkeuring van de Kroon op de verordening op de heffing dlex plaatselijke inkomstenbelasting en een pro- ces-verbaal van kasopname bij' den gemeente- ontvanger. AUes voor keanisgeving aangeno men. Ingekomen was mede een verzoek der Alg. Ned^. Ver. „Het Groene Kruis;> om steun. Op voorstel van B. en W. werd bierop zonder hoofdelijto stemming afwijzend beschikt. De heer Jac. Heere verzocht een billijker prijs te bepalen voor de aan- adressant te ver- koopen grond. Op voorstel van B. en W. werd zonder hoofdedijke stemming besliten den bepaalden prijs te handihaven. De heer Brand klopte aan voor den nacht- veiligheidsdienst Voor kennisgeving aange nomen. De vereeniging van gemeenten in Noord- Holland noodigde uit om lid te worden. De voorzitter wees op het nut daarvan. De ver eeniging heeft reeds stappengedaan bij het Ministerie en bij Ged. Statm in het belang yian het platteland. De kosten zijn 1 cent per inwoner, dus voor Egmond pl.m. 31, Op voorstel van a en W. werd! tot aanalui- ting besloten. De begrooting voor 1922 was niet goed gekeurd teruggekomen en wanneer Ged Sta- ten hun zin krijgen, moet de belasting ver- hoogd worden en kan er geen- leening voigens het oorspronkdijke plan gesloten worden. B en W. meenen echter een weg gevonden te hebben om die onaangenaamheden te ont- gaan. Van de achterstallige belasting over 1921 is en komt heel wat bimnen. Dit kan nu in rekening gebracht wordfen tot een be- drag van 14000. Daarbij' komt nu de nteu- we heffing der opcenten op de vermogensbe- lasting ten bedrage van 1000, zoodat er maar 10.000 te leenen overblijft, wat wel afgelost kan worden in 2 jaar. Koers van nib gffte 99, rente 6 pet. De heer Jonker vreesdle, dat later de op- brengst der belastingen minder zal worden tengevolge der malaise en dat we dan voor een grooter gat koinen te staan. De voorzitter wees er op, dat het jaar 1922 begon met een iekorl van 40.000 en 1923 met een van 17.000. Daarin zat toch vooruitgang. De heer van Hall zeide, dat het doel is: belastingverhooging te ontgaan en dat B en W. vermoeden dit op deze manier te kunnen bereiken. De heer Snoeks Is er echter niet zoo gerust op. Het zal met de inning wel niet zoo grif meer gaan. Hij hoopte het wel; maar zag het er niet in. De heer Krab: Waarom komen Ged. Sta- ten ons niet te hulp, wanneer we voor het on- mogelijke komen te staan? De Voorzitter: Rekcn daar maar niet op. Kijk maar eens naar Emmen. Dat zit er ge- heel buiten zijn schuld in en hoe wordt diat nu geholpen? Na eenige discussle werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangeno men. Voordracht van zettera. In de vacaturs- Conijn moet voorzien worden. t Geldt tot Januari. Gekozen werden dte heeren Snoeks en van Pel Strandlhuur. De heer Kockx heeft, bdnalve hetgeen waarvoor hij al huur betaalde, nog een limonadetent geplaatst B. en W. stelden- voor 60 huur daarvoor tei bepalen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De gemeente-rekening over 1921 werd me de bijilagen, waarondler het rapport van den accountant, den Raad aangeboden. Zij zal U dagen ter visie liggen. Een commissie tot het nazien ervan werd benoemd, bestaande uit die heeren Snoeks, Jonker en Medik. Salaris gasfitter. Met het oog op die pen- sioenwet stelden B. en W. voor de 3 wo- ningtoeslag, die den gasfitter geniet, bij zijh salaris te voegen met ingang van 1 October a.s Zonder hoofdeliite stemming aangeno men. Gasprijs. Dte directeur der gemeentebe- drijven heeft in een schrijven aan- het ge- Jcend te raken, en te zien of hiji voor haar zou passen het duurt nog vier jaiar en mwr voor hiji meerderjarig is." Edgar zuchitlte; hij liep naiar het venster en zag uit naar Gimmerton Kirk. iHet was een mistige achtexmiddag, maar de Febru- ari-zon sciheen flauw, eni we -konden juist de twee sparreboomen in den' hof onderscheiden, en de schaarscw verspreide grafsteenen. „Ik heb vaak gebedenl" zei hiji half tot zich zelf, „om de naderimg van wat nu tomt; en nu begin iki terug te deinzen en het te /vreezen. Ik dadht dat de herinnering aan belt uur, dat ik in! dlit dal kwarn als bruidegom minder h-eerlijk zijn zou dan bet vooruitzicht dat ik spoedig, binn-en ehkele maandeni of flnogelijk weken, opwaarts gedragen zou wor- ideta.1 en_ neergelegd in zijn eenzame diepte! 'Ellen, ik ben heel gelukkig geweeslt met mijn klieine Qathy;- gedurende winter avonden en zomerdagen was ze een levenda hoop naast itnij maar ik ben even gelukkig g-eweest als ik alleen' tusachlen die steenen, onder die oude kerk droomde -alls ik gedurende da lange luni-avonden op Hete groenen heuvel: van laar moederis gtraf lag, an verlangde, ja smaChita naar den tijd dat ik daaronder miochlt liggen. Wat kan Ms voor Cathy doen? 'Hoe moet ik haar vertaten? 'Ik zou er geen oogenMik om geven dat Linton Heaithidiffs zoon is; nodi Meromdat hiji haar van mij iwegneemt; als hiji haiar voor mijn verliea spek te brengen of liever aan E snoepen te houden. Zonder noemenswaardige vermeer- derin-g van kosten kan- dte gasfabiiek, zoodra de gewone onkosten door het gebruik golekt zijn, heel wat gas produceeren. Dat kosi de fabriek bijna niets en het kan dan ook met groote winst nog heel goedkoop verkocht worden. Daarom werd voorgesteld aan de verbruikers, die minstens 20 kub. Meters per maand afnemen, al het gas, diat ziji in een of andere maand meer gebruiken dan in de over- cenkomstige maand van het vorige jaar, tegien 7 cent per kub. Meter in rekening te bren gen1. B. en W. bevelea deze regeling aan. De heer van Pel oordeelde, dat dan alleen degeen die het vorig jaar weinig gebniikt heeft, er voordeel van hebben zal. Wie veel gebruikt heeft, schiet er niet mee op. Dit werd toegegeven, maar de gewone in- komsten moeten blijven om de kosten te deb- ken. Het is een lokmiddel om het gebruik aan te moedigen, b.v. in plaats van petroleum voor verwarming. De heer Snoeks vond, dat als het met de financien zoo gunstig staat, dat dan iedereen ervan profiteeren moet, de workman ook. Spr. zou een algemeene verlaging voorstel- len. De groote verbruikers hebben diaarte- genover ook grooter inkomsten. De voorzitter bestreed de idee, als zou al leen een groot verbruiker er voordeel' van hebben. Het zou integendeel best kunnen zijn, dat zoo iemand minder gebruikte dan yroeger. Het is in de eerste plaais voordee- lig voor degenen, dite zuinig zijn geweest. Ook moet uit het voordeel niet gedtetilleerd wordien, dat het met de financien zoo gun- kon troosten. Ik zou er niet om geven, dat Heath'oliff zijn doel bereikte, en triomfeerde door mij: van tnijo! laa-tsten zegen te beroo- ven! Maar als Linton onwaardig mocht zijn enkel een zwak werktuig van zijn vader i- dan kan ik haar niet aan hem overiaten! En hoe hard het ook moge zijn om haar leven- digen geest te onderdrukken, ik moet haar bedroefd blijyeni maken, terwijl1 ik leef, en haar eenzaam achterlaten ate ik sterlf. Lieve- ling)! Ik zou haar liever aan God overgeven en haar voor mij1 in de aarde leggen." „Geef haar aan God over, zooals het is, mijhheer," antwoordde ik, „an' als we u zou- den verliezen wat 'Hiji verhoede onder ^ijn Voorziendgheid' will ik haar tot het laatst als vriendin en raadgeefster bijstaan. Juf- frouw Catharina is een goed meisje; ik bai niet beVreesd dat ze opzettelijk verkeerde we- gen zal gaan; en mensoh'en die bun plichjt own worden ten dotte aMjid1 beloond." Dte lente naderde; toch kreeg mijn meester - - - en werkelijke kracht, hoewel hij! zijn warn- dlelingen door de velden met zijh dodhter faer- ivatte. Voo-r haar onervaren begrip was idit op zich zelf at een teeken van herstel; en dan waren zijn wangen vaak geklteurd en zijn. oogen waren fa elder - ze voelde zicfa zeker van zijn herstel. Op haar zeventilendten verjaardag bezocht hij net kerkhiaf niet: het regende en ik merk- te op—*1 stig staat, dat daarom verlaagd kan worden. Het gas, waarover he+ gaat, is datgene, dat boven het gewone kwantum gefabriceerd zou kunnen worden. Voor het nornale gebruik is de kostprijs 15 fa 16 cent per kub. M. Na eenig over en weer prateni werd het voorstel aangehouden tot de volgende verga dering. B. en W. stelden voor verschillende bedra- gen te leenen ten behoeve der gemeemtebe- drijven. Enkele waren door den Raad reeds toegestaan. Thans werd nog 1500 ge- vraagd voor een stoom-installatie aan den 3-retortsoven op advies van den directeur, op grond van ervaring met dezelfde Lnrichting aan den 5-retortsoven. Daar thans voor bei- de ovens evenveel cokes noodig is, berekeni die directeur, dat de instaltatie een bespanng zal geven van 2 H.L. per dag, dus pl.m. f 700 per jaar, terwijl ook op andere wijze nog 150 voordeel verkregan wordt. In twee jiaar zijn de kosten er weer uitgeslagen. De heer Snoeks verwonderde zich er over, dat dit nu pas wordt ingezien en vond het gunner, dat er niet eerder voor gewerkt is och spr. zag er zooveel heil niet in. 't Is om de 3 maanden een' geldleening en de bpel gaat toch achteruit. De voorzitter zeide. diat het voorgestelde een tcchnische kwestie is, die dbor B. en W. moeilij-k te beoordeelen is, waarop de heer Snoeks beweerde, dat de ondervinding bewe- zen heeft, dat technische lui ook dwalen kun- netf. Wij moeten rekening houden met de fi nancien De heer Jonker noemde het nieuwe zoo- men aan oude kleeren. Laten we maar door- sukkelen met het oude boeltje. De vorige di recteur gaf ook altijd alle mogelijke injirh- tingen, maar wij- blijven er mee zitten. De voorzitter achtte doorsukkelen den verkeerdlen weg. Dat loopt uit op duurder gas. Als voorgesteld wordt door cokesbespa- ring goedkooper te krijgen, moeten we dat doen. De heer Jonker: Ik vertrouw die technische lui zoo slecht tegenwoordig. Je hebt er ook leden van de roeivereeniging bij, zal ik zoo maar eens zeggen. De voorzitter: Het gaat niet aan om zoo te praten in verband met een ambtenaar dler ge meente. Dat is absoluut niet vleiend en ik zou wilien verzoeken. wat voorachtiger in die uit- drufckingien te zijin. JDe heer Jonker dacht aan het electrisch net en den bouw der gasfabriek. Wanneer hi gesproken had van wan trouwen, dlan was dat in't algemeen. Wanneer iemand zich daaraan stooten wil, wdnu, wien de schoen past, die trekke hem dan m,a a,r in. De heer Snoeks vond het niet goed om iemand maar al'les te geven waar hij om vraagt Het is grooter kunst met weinig mid- dtelen er uit te halen wat er inzit. Hiet kwam spr. verdacht voor, dat men met 1500 uit te geven, jaarlijks 800 verdienen kan. De heer Medik was van meaning, dat een fabriek met modeme werktuigen meer -produi- oeeren kan dan met anderen romtnel. Na nog eenige discussie werd het voorstel aangenomen. (Tegen de heeren Snoekes en Jonker). B. en W. stelden voor 1200 te leenen Voor het opknappen der gasmeters. De heer Jonker verzette zich- dlaartegien. De meters kunnen 25 jaat mee voigens de prijscouranten en deze zijn nu al onbruik- baar. Voor een paar jaar zijn- er nog 250 fa ,300 bij1 de menschen weggahaald. Zijn Hiaar geen goede m-eer bij De heer Medik meende, dat het onderhoud van de meters op de exploitatierekening thuis behoorde. Is er dan geen winst op gemaakt? De voorzitter zeide, dat een prijseourant zooveel zeggen kan. De meters zijn slecht geworden en wat ze opgebracht hebben is door de verliezen opgeslokt. Was er een to- taalwinst geweest, dan zou er ook een reser ve voor zijn. Nu is het er niet Het voorstel werd verworpen. (V66r alleen de welhouders). Een nieuwe leening werd door Be en W "U^g-aat zeker vanavond niet uit, mijn- IHiji antwoordde - „iN)een, ik zal' het dit jaar een weinig 1 anger uitstellein-." IHiji schreeft opmieuw aan Linton, en gaf uiiiiug >aan- zijn groot verliangen' om hem te zien; en als hij met den zieike voor dee dag had kunnen komen1 zou zijh vadter hem1 onge- twijlfeld veroorloofd hebben om te komen. Zoo als het nu was gaf hiji, zooals hem' bevolcn werd, eeni antwoord, dat meedeelde, dat Mr. Hieathcl'iff bezwaar had tegen zijh bezoeken aan de Grange, maar dat het hem' verheugde, dat zijh oom zoo goed was aan1 hem tie den- ken, en1 dat hij1 hem op zijh wamdelingen soma hoopte te oniimoeten en: persoohlijk te vragen dat zijn nilcht en hij niet lang zoo volkomen gescheiden' zoudlem bldjvenl. iDat gedeelte van zijn brief was eenvoudig en waarschijhlijk-van hem zelf. Heaithcliff wist dat hiji wolsprekend om Catharina's ge- zelschap ton pleiiten - „Ik vraag niet,'' zei hiji, „dat ze hier bezoe- maar zal ik haar nooit lag hIet,,, afleggen1, iat mijh va denl mag, a zieni o-mdat rnijin vader mijl verbiedt om naar laar huis fe gaan, en -u- haar verbiedt om naar 't mdjne te komen? Rijd nu en' dan' met haar naar dte Heights; en' (faat ons in uw te woordiiigheid ehkele woorden wisseien f - tefahen niets gedaan- om deze scheiding vertdiiieinenen u heat niet boos op mij - te u voorgesteld, nu voor een verwarmingskachel aan den gashouder. De oudte is totaal versle- ten. De heer Jonker deed het voorstel een stoomleiding te maken nu er toch een stoom- installatie bij de retorten komt. Spr. is wel een leek, maar dte directeur kan dat als techr nicus wel uitwerken. Boveukarspel en de Rijp hebben dat ook. B. en W. -trokken hun voorstel hierop in. Weer een leening, nu voor het buizennet aan den Zwarten Weg. De heer Medik meende, dat dte eigenaars der perceelen daarvoor moesten zorgen, doch 't blijkt, diat de grond vroeger verkodit is on der mildere voorwaarden. Het voorstel werd aangenomen. (Tegen de heeren Jonker en Medik.) In totaal- bedlragen de toegestane leeningen nu fl 0.500. B en W. steldten voor af te lessen In 12 jaar, een koers van uitgifte van 99 en 6 pet. rente. Aldus besloten. Het kohier dter schoo-lgelden is bestemd in geheime zitting behandeld te warden. Alvo- rens hierioe over te gaan, deed de voorzitter eenige mededeelingen- betreffende den keu- ringsdienst op het vleescb. Besprekinigen zijn gehouden, waardoor mogelijk een keuring ter plaatse zou kunnen komen. Het wachten 3is echter op den veterinairen inspecteur. (Rondvraag: De heer van Pel1 vroeg ieis omtrent de twee termijnen van het belasting- biljet. Dt blijkt niet goed de bedoeling weer te geven. Men kan deogewenscht elke week betalen. Voorts informeerde de heer van Pel naar de gaslevering aan den Hoef. De voorzitter decide mede, dat de voor- stellen van Egmond aan Zee op dan Hod! zijn. Wij- wachten dus op hen. (De heer 'Krab ddlaagde over de straatver- lidhtiqg in de n-evenstraten em vond stteun bij den heer Mlidik. 't Komt nui wel voor el- kaar, voigens den voorzaitter. De heer Snoeks klaagde over het onder houd van- de duinen, doch de voorzitter wenschte den kinderem toch' hier of daar een p-lekje te reserveeren, waar zij eens spelen kunnen, zij het dan, dat er dan wel eens wat gehavend wordt. De heer Snoeks vroeg tevens naar het be- straten. Er is een advertentie geplaatst voor het verwerken van 50000 klinkers, terwijl het in de bedoeling ligt de uitgebroken steen te benutten voor den nieuwen weg langs de kerk en de zijkanten der bestaande straten. De heer M-ed'ik kwam op tegen de manier, waarop de wegen verhardi worden en over het prikkeldraad aan de werf. Het eerste is de zuinigste manier, doch met de gemaakte opmerkin-gen zal rekening gehouden war den. Hiema sluiting om in comitte te gaan. UIT OT. PANCRAlS. De raad dezer gemeente vergaderde VtriJ- dagmidd-a-g. Afwezig met kennisgeviing wet- -houder Duif. Ingekomen was de goedkeuring op de geldleening voor de sthool. Bilijkans boekje loopende rekenling van dte boerenleenbank was aan de gemeente een kas- geld verstrekt van 5COO. Van het bijzonder sehooilbestuur was be- richt ingekomen dat de school op 311 August 'tuls geopend was eni blij-kens bijigevoegde po- lissen ook velrzekerd. Inlzake de mallariabestrijdiing had de voor zitter gecorrespondeerd met dr. HijCwerd die mededeeldle dat ook in deze gemeenite in de wintermaanden 1920/21' en1 1921/22 de stal- ilen zooveel mogeldjiki gereinigd zijn. Den eersten winter werden blijkens het rap port 'bij1 de eerste rondte in 46 pet., de tweede en derde rondte in 16 pet. van de stallen veel- vitiegen gevonden. In den tweeden winter waren deze djfers 33, 18 en 24 pet. zoodat ook hier evenals elders van het eene in het andere jaar een dating valt te constateeren. In Alkmaar en omgeving is de malaria hebiti igeen reden om een aflceer van- mij ite heb ben dat erkemt u zelf. Beste oom! zend mij miorgen, een- vriiendelijk briefje en' veriof om u op te zoeken waar het u maar bevallt, behal- ve op; Thrushcross Grange. Ik geloof dat een ondlerhoud u zou overtuigen dat het karakfer van1 mijn vader niet het mljne is; hij1 verze- kerf dait ik meer uw neef ben' dan zijn zoon en hoewel ik fouteni heb, die mijl Catharina onwaardiig maken:, hfeefit zij: ze verontschub digd, en> om harentwili moest u dat ook doen U infbrmeert naar mijn gezondheid die is beter; maar terwijl ik afgesnedten' blijf van allte h-oop eh tot eenzaamheid veroordedd, of tot het gezelschap van mensdhen die nooit van1 mij hidden en het ook nooit zullen doen, :ioe kan' ik dan- vroolijk en gezond zijn?" lEdgar ton, hoewell hij voor- den j-ongen voeldfe, zijh toestemming voor de inwilliging van zijini verzoek niet geveni, omdlat Mj Cailha- rina niet vergezelleni ton1, Mi zei) dat ze elkaar misschien- in dten zo- mer tohden' ontmoeteni; intussehen) gaf -hij zijhwenseh' te fcennieni dat hij voort modit gaan met nlu- en1 dan te schrijven, eni verbond ziCh nem allten raad en troost te geven', waartoe hij door brieven in staat was; daar hij zeer goed rijrn moeilij-ken toestand te midldlen van zijn 'amiliie begreep, (Wordt vervolgd). ALKMAARSCHE COURANT. hi;

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5