man wed. Berckel Bik, z.b., R.K., van Karel de Gr. laan naar Amsterdam, 2e Jan van dier Heijdenstraat 109. P. C. Labouchere en gez., N.'H., z.b., van Russeniweg 8, naar Wageningen, Haarweg 7. W. Stutner, E.L., buisih. van v. Hassel'tsitr. 10 biji J. C. Mosk naar Alkmaar, Nieuiwestraat B 9. E. M. M. Fiilster, E.L., dienstb., van Meer- weg biji Pilaari naar Duitschland. P. M. Sdhmiidt, E.L., dienstb., vanMeerweg biji Pi- laar naar Duitschland. M. v. d. Meulen, echitg. 'W. J. Oly, N.'H., z.b., van Bergerweg naar Alkmaar, Koorstraat 4. :M. Oly, N.H., z.b., van Bergerweg naar Enkhuizen, Stafcionsplein 1. A. Cn. Oly, N.H., z.b., van Bergerweg naar Workum, p. a. A. Zeij'l- sfcra. A. M. Mohren, R.K., dienstb., van Breelaan bij wed. Duits naar Duitschland. N. Kip en gezin, Eng. R. K., timimerman, van Karel de Or. laan 13, naar Amsterdam Amstellaan 20. J. H. Meijer, R.K., Kap- per, van Molenstraat 12 bij wed. Tegel, n. Dordrecht, Javastraat 32, rood. A. Kool, R.K., huish. van Weg naar Egmond bij' P. Kool, naar Egmondbinmen. H. J. Smits en gez., N.H., chef H. HJ. S. M., van Breelaan 4, naar VGravenhage, F ahrenheitstr. 692. M. Post, G.K., dienstb., v. Breelaan 26, bij Hekket naar Urk, Qnderbuurt p. a. H. Post. G. M. v. d. Poel, R.K., v. Pensio- naat Loudelsweg 20, naar Hilversum, Ko- ningsstraat 76. H. J. 'Schaalc, N.H., dienstb!, v. Weg naar Egmond, naar Amster dam, Jacob Obrechtstr. 40 boven. Mr. C. Briet en gez., N.H., Rechterl, Amb. van, Ker- kelaan 17, naar Haarlem, Verspronikweg 40. G. R. Pieters, E.L., huisknecht, van Bree laan 16 biji J. P. Kreb naar Lonneker. UIT B1ROEK OP LANG'ENDIJK. Mej. Teentsma, onderwijzeres aan de Openb. School alhier, die zich om gezondheidsrede- nen genoodzaakt zag onMag aan te vragen, en diat haar op de meest eervolle wijize wend verleenidl, iheeft Zaiterdag' all's zoodanig af- 6cheid genomen. Bij1 die gieletgenlheid werden haar door de leerllingen veel bloemen en ver- schillende cadeautjes aangeboden'. Godurende de maand! September werd op 17 dagen oeerslag in den regenmeter ge- vonden, tot een gezamenlijke hoeveelheid van 77.7 an.M., terwijll de gemlddelde regenval dier maamidl 64.bedraagt. In't geheef is nu dit jaar 313,1 m.M. afgetapt wat 502.4 m. M. had kunnen zijw. INIaar iwiji vernemem zijn de gellden op- gehaald ter viering van het kouinginnefeest op 31 Aug.. ji. niot toereikend om de kosten van dat frost te dekken. De Tuinbouwvereeniiginig „De Groente- Cuiltuur zal ook dezen winter weer een cur- sus houden in bevestigingsleer, planterziekte enz. waarvoor zich 13 leerlingen hebben aan- gemeld. Als leeranen zullen weer optreden de lieeren P. Ollas allhier en Wassenaar van Koe- dijlk. UIT SCHAQE'N. Op de October-paardenmarkt alhier waren 288 paarden en veulens aangevoerd. Besteed werd er voor: thtuigpaarden 300—600, 234-jarige 110—/ 250, l^ijarige 80— 220, veulens 40—120, werkpaarden 200—/ 400, bitten 60—/ 400, slacht- paardeni 60i—200. Sparta I van ihier speelde Zondag al hier eene competitie voor N. H. V. B. tegen Ale. Victrix III. Van beide zsijdenl werd met groote ambibie gespeeld. Volgens „hooren en zeggen", waren op de samens'telling van Alkmaar .aanmerkingen te maken, in hoeverre daarbij1 vreemde krachten speelden, zal later wel hlijken. Sparta verloor met 3-—O. Sparta III speelde tegen Excelsior II van Anna-iPaulowna en won met 3—1. VRIJOTELLING. Aan onderverjnelde dienstplichtigen, uit de gemecnte, aoh'ter hunne namien vermeld, is vrijistelling verleend van de berhalingsoefe- ningen tot 1926: D. Btrtuyn en A, Ruiter uit de Gem. Harertkarspel, Th. B. Vroling. uit de gem. Zuidscliarwoude, Ji. de Jong uit de gem. Oude Niedorp, O. Roedijk, J. Kouwen en A. Slot uit de Gem. Broek op Langendijk. UIT HARiENKAR'SPEU. (Met ontslag.) Aan den dienstpl'ichtige R. Roos, nit de Gemeente Harenkarspel, is het bewijs van onlt- slag uit den miffitairen dienst uitgereikt. St. PANCRAS September. Gehuwd Jan Vlug en Johanna Maria Snel. UIT HOORN. Voor het tijdvak van 1 dezer tot 1 October 1923 zijn benoemd tot leeraar aan de Rijlks- landbouwwinterschool te Hoorn M. Bolder, N. H. Bruins, A. Scherpenisse en S. P. Stuyf- bergen. alien aldaar. Gemen^d STienws. ADRES OVER HET ONDERWIJSONT- WEIRP. De Ver. van Nedl Gemeenten heeft aan de Tweede Kamer een adres gcricht in zake de aanhangige wijziging van de Lager Gnder- V'iiswct 1920. Zij wijst er op, dat een streven naar de groolst bereilkbare economie in het geheel'e Staatsbedirijt alls zoodanig haar voile instem- xning heeft. Evenwel is zij er van overtuigd, dat die economie niet wordt bcreikt, dtoor het omlaag ontkiken van de normen voor het gehedle land, zonder dat op' feitelijk bestaandte verschei- denheidl van toestandeni wordt gelet- Bovendien is de plaatselljike aanpassing aan de Lager-Onderwijswet 1920; niet in alle ge meenten op dtezelfde wijze tot stand gebracht Voorall daar, waar het plaatselijik heryor- mingsiwerk is voltooid mag met recht de eisch gesteld wordlenl dat, zoo nieuwe hervorming noodzakelijiki iis, deze met beleid in de richting van hetigeen juist is tot stand gebracht, wordt doorgevoerd. Wat de technische gebreken van dem Lager- Ondeiiwlijswet 1920 betreft, ook door deze te verhelpen, zijn aanzienlijke besparinigen te verkrtij'gen. Aangestipt wordt de buitengewoon ko6tbare wijze waarop het bes'aande instituut der school'geldheffing werlkt. Het is te betreu- ren ctat in het aangeboden wetsvoorstel dit onderwerp geheel onaangeroerd is geblevep, ttrwijl toch een juiste toepassing van de ten deze in de wet neergelegde beginseleu, zelfs ondanks de belangriike bedragen, welke daaraan ten taste wwdtem gelegd, in die prak- tijk onmogelijk is gebleken. Vervolgens wordt in een systematilsdh over- zicht uitvoerig stilgestaan bij die talrijke moeilijkheden die zich zullen voordoen m-- dien de voorstellem der Regeering ongewij-1 zigd wordea aangenomen. MODERNE BESTUURDE'RSBO'NDEN. Zaterdag en Zondag heeft te Utrecht 'tie eerste vergadering pilaats gebad van de Be- stuurdersbonden der moderne arbcrdersbewe- ging onder leiding van het Nederlanidlsch Vakverbond. De vergadering was zeer druk bezocht. In zijn openingswoord zeide voorzitter, de heer R. Stenhuis, dat de plaatselijke centra^- len, vooral in de komende maanden, een be- langrijke taak zullen hebben te vervullcn op het gebied van de propaganda, de arbeiders- ontwikkeling en de weikloozenzorg. Wat het laatste punt betreft, vestigde hij ook de aan- dacht op de agitaitie, die van de zijde der z.g. revoluiAomairen den laatsten tijd wordt gevoerd. Hij zeide, dat het thans onomstoote- lijk vaststaa't, dat de relletjes. welike dezer da gen hier en daar tebben piaats geliad, op- gezot zijn door de communis ten met politieke doeleinden, waarbij de werkloozen als proaf- dieren worden georuikt. Het is bekend ge worden, dat eanige weken geleden een, g3 heime samenkomst is gehoudlen van voorman nen der Communistisoie Partij in Neder- land, waarin de heer Lou de Visser gezegd heeft, dat op dit oogenblik, gezien de stem ming onder de Communistisclie Partij voor- deel was te halen." Eenige coaimunisten heb ben toen gezegd', dat zij dit niet geloofden, waarop de heer De Visser geantwoord heeft, dat hij in Den Haag het voorbeeld zou leve- ren. Spr. wilide de weridoozien tegen een der- gelijke gewetenlooze politick met nadruk waarschuwen. Het Nederlandsch Vaikver- bond zal, zoo zeide de heer Stenhuis, na- drukkdijik, aan geen enkele 'poging omt de moderne valkbeweging in eeniigerlei vorni aan deze agitatie te doen meewerken, gehoor geven, en hij tied den werkl'oozen, iederen steun aan deze soort van agitatie te onthou- den. Het Nederlandsch Vakverbond zal ook ten aanzien van de werkloozenzorg zijn eigen weg gaan en zelfstandig beslissen, welke middelen kunnien worden aangewend om de belangen van de werklooze arbeiders in ons land te behaidigen. De secretaris van het Neder1'. Vakveib'ond, de heer F. van' de Walle, hield vervolgens een inleiding over1 de tajak van de bestuurders- bonden, waarop een zakelijke bespreking vclgde. De heer E. Kupei's hield een inleiding over de propaganda voor de komende maanden, waarbij de maatregelen besproken werden, welke zullen worden genomen om de moderne vakbeweging te versterken. Er werd gezegd, dat deze versterking meer dan ooilt noodig was, nu de reactie liaar pogingen voortzette, de positie van de arbeiders en, van de beamb- ten in overhei'dsdienst en particu'liere bedlrij- ven in elk opzicht te verslechteren. In verband met het vergevorderde uur wend de behandeling van de arbeidersontwi'lckeling, waarover de heer S. J. Pothuis, secretaris van den Amsterdamschen BestnurdersbMiid!, een inleiding zou houden, van de agenda afge- voerd. Besloten werd, dat de heer Pothuis over diit punt in het maandschrift 'De Vakbe weging een uiteenzetting zal geven. DE IHOED BRACHT HET UIT. iBegiiifl Januaxi van' dit j aar werd te Rotter dam in een huiis aan de Boompjes, een verikoo- pmg gehouden van goederen, die haddfen toe- behoord aan mevr. van Niissen tot Panner- den, geboren iBrankesteyn. Een der nachten voor het boelhuis werd de bewaker, die in dat huis belast was met het toezicht op de juwee- len en gouden en z'lveren voorwerpen. die zouden worden aangeboden, opgesohrikt, dooidat ptotseldng twee mannen de kamer binnen kwanien, voorziien van een electrisch licht. Op het geruicht, dat de nachtwaker maakte^ sloegen de inbrekere op dte vllucht; een van hen verlloor in de haast zijn hoed, waarin een monogram A. S. voorkwam. De iribrekers kon men niet te paken krijgen. Dezer dagen nu werd weer ingebroken door twee mannen biji een Ehgelsche dame In de Van Brakelstraat. Deze dame wees onmid- deMijk twee inidividuen aan, die voordlen bij haar waren wezen vragen om een revolver, die ze wisten, dat zich in haar bezit bevond. De revolver was n.l. eigendom van een kennis der dame, welke kennis wegens oplichting tot zes maanden igevangenisstraf werd vexoor- deeld. En dleze mijnheer, een gewezen raadsld nit een der kleinere gemeenten boven Rotterdam, was in den tijd, dat hij- in die Maasstiad aan lager wal was geraakt, in contact gCkomen met de twee inbrekers. IDe twee mannen wer den aaagehoiudenze ontkenden1 echter den diefstal in de Van Brakelstraat ten stelligste. Aan- den hoedl, dien een van hen in Januari in de Boompjes verloor, zumiea ze echter waar- schijlnlijk hangeni. BiEROOVI'NG IN EEN TREIN? Een monteur uit Montevideo heeft biji de politie aangifte gedaan, dat hij in dem trein tusschen Dordrecht en Rotterdam in slaap is gevallen. Biji aankomst te Rotterdam miste hij zijn portefeuille met 720. Er bevonden zich eenige reizigers in zijn compartiment. DE PRODUOTIE VAN GEDiSTIL- LEE'RD. Volgens de Telegr. zou de staatscommissie voor de productie van gedistilleerd in groote trekken een project hebben! goedgekeurd, waarin van drooglegging geen sprake is, maar wel een samengaan nagestreefd wordt van drankbestrijders en dranikhandelaars, ten einde tot eem zeer geleidelijke beperking van de productie van gedistilleerd te komen. Dit project zal nader uitgewerfct worden in een' rapport met conceptwetsontwerp en concept-memorie van toelichting. KORTE BERICHTEN. Te Ufcrecht heeft de vereenfging voor M.U.L.O. Zaterdlag in buiten:gewone alge- meene vergadering benaadslaagdi' over de n i. gewenscfate wijlzigingen in die Lagerionder- wijswet 1920; een daarvan is die wedierimvoe- ring van het Fnansch. AF'LOQP VAN VER KOOPINGEN. Uitslag veiling. Biji dleni inzfet, gehouden 30 Sept. j.l. ten overstaan van notaris Nolet te de Rijp, zijnde onroerende goederen van de erven wed. de Koniug-Groenveld in bod gebracht als volgt: De boerderij „Vrederust" in de Schormeer onder Akersloot: perc. 1 op 7070, perc. 2 op 7'810, perc. 3 op 10606, perc. 4 op 910, samien 10.60.90 H.A. 26395. Het weiland in den' Oostw'eezenpoldex on der Alkmaar: perc. 1 op 3283.04, perc. 2 op 3839.52, samen 2.16.64 H.A. op 7122.56. De afslag blijft bepaald op Zaterdag 7 October 1922 das middags om 12 uur in het cafe van den heer Bos aan het Waagplein te Alkmaar. Kechtzaken. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 2 October 1922. KINDERZAAK. No. 1 van de rol betrof een kinderzaak en werd buiten tegenwoordigheid1 van publiek behandeld. Mr. Zeijlemaker trad op als ioegevoegd verdediger. MISHANDELING. Na heropeming der deiuren was aan1 - die beurt: Joh. K. te Alkmaar, aan wien te laste was gelegd wederspannigheid. Deze beklaag- de bevond zich in het Iluis van Bewaring cn w£rd gehaald. Intusscnen werd behandeld de zaak con tra Nic. K- te Opmeer. In deze zaak werd guhoord de heer Muhring, reclasseeringsamb- tenaar. Deze heeft rapport uitgebracht. Bekl. wil geen geheelonthouder worden. Hij' werd veroordeeld tot 40 boete subs. 40 dagen hecht. DOODEN VAN EENDEN. Voor dit feit moesten terecht staan J. J1. B. en Joh H. te Onderdijk, gem. Weivershoof. De gedoode eenden behoordten aan P. Schui- temaker. Het waren 8 eenden (1 oude en 7 ionge). De getuigen hebben niet gezien, dat bekiaagde met riemen de eenden' hebben doodgeslagen. Het waren geen wilde, maar Indische loopeenden. Het O. M. eischte voor iedier 40 boete subs 40 dagen hecht. Vonnis: ieder 40 boe te subs. 40 dagen' hecht. WEDERSPANNIGHEID. Hierna werd voorgebracht Jan K., aibeider te Alkmaar, geboren in 1879, thans loge- mentbewoner van „de Ster". Hij heeft zich' in Juli dezes jaars in dronkenschap met ge- weld verzet tegeh de politie. Het blijkt, dat men den verkeerden Joh. K. heeft gebracht. Bcbl. werd weer weggeleid. De andere bekL was niet verschenen. Eerst werd' nu behandeld een uitgestelde^ zaak contra Joh. K. De reclasseeringsamb- tenaar heeft rapport uitgebracht. Bekiaagde wenscht niet onder toezicht gesteld te wor den. Bekl. is een dronkaard, een wederspan- nige en een lastpost. Hij staat op de zwarte lijst. Bekiaagde werd tot 2 maanden gevangenis- straf veroordeeld ter zake wederspannigheid. Daarop werd behandeld! de tweede zaak contra Joh K., die zich met geweld heeft verzet op 1 Juli tegen den agent van politie Ter Horst. Bekl. was beschonken en werd door den agent aangehouden. BekL pleegde toen een ernstig verzet. Ook het publiek werkte tegen. Het O. M. vorderde 1 maand gev.; vonnis: 2 maanden gev. MELKVERVALSCHINO. De 58-jarige land'bouwer F. S. te Castri- curn moest zich verantwoorden ter zake melkvervalsching. Mr. Leesberg stond hem biji als raadSman en verdediger. Bekiaagde heeft met water vervalschte melk afgeleverd aan de stoomzuivelfabriek „Holland". De melk was met 15 pet. water vervalscht. Dr. Moll heeft deze melk scheikundig onder- zocht en rapport uitgebracht. Hij werd thans gehoord als getuige-deskundige. Bekiaagde bekende. Er is' spoelsel in de melk geraakt. De verdediger steide een vraag betreffende het verschil van vetgehalte bij' de beide ge nomen monsters. Dr. Moll beantwoordde ,deze vraag. Getuige grondde zijn conclusies hoofdzakelijk op het vriespunt. Aan deze me- thode wordt in Nederland veel waarde ge- hecht en zij is ook opgenomen in de codex alimentarius. Geeischt werd na uitvoerige beschouwing over het nemen van monsters van verdachte melk, 1 maand gev. Bekiaagde begon te snik- ken. Verdediger mr. A. M. Leesberg wenschte zich in hoofdzaak te bepalen tot ae strafmaat. De bekiaagde heeft een groot gezin niet min der dian 12 kinderen. Hij heeft zich' laten ver- leiden eenig water bij de door hem- afgelever- de melk te voegen. Bekl. is nooit met den strafrechter in aanraking geweest. Pleiter vroeg voor hem een voorwaardelijke veroor- deeling. De rechter kon met dit verzoek niet mee- gaan en veroordeelde bekl. na miotiveering van zijn vonnis tot 1 maand gev. De rechter was bereid een cventueel ver zoek tot gratie of strafverandering in geld- boete te steunen. De heer Muhring zal een en ander ondiex- zoeken B'ELEMMERING AMBTSHANDELING A. G. A. te Hel'der, die in dCn nacht van 18 op 19 Mei des nachts half e6n op een rijwiel reed, dat niet voorzien was van een behoor- lijk lichtgevende lantaarn, heeft niet voldaati aan het bevel der politic om af te stijgen, waardoqr de politic-ambtenaren in de uitoo- fenipg van hun ambtspli'cht werden belem- merd. Bekl. heeft voorgegeven dat hij door de groote snelheid niet kon stopped. Eisch: 15 boete subs. 15 dagen hecht.; vonnis20 boete of 20 dagen hecht. MISHANDELING. Aan den niet aanwezige bekiaagde Jan K. te Helder wordt ten laste gelegd: mishande- ling van den los-werkman Barend) Reijnders, op 6 Jul. Het feit is gepleegd bij! den' ingamg van de Scala-bioscoop. Bekl. werd door de politie uit de bioscoop verwijderd. Reijnders raapte de afgevallen pet van een der agenten op. Bekl. heeft toen 2 slagen aan den getuige Reijnders toegebracht. Reijnders was door deze slagen geheel ontdaan cn heeft van get. juffr r H Brink een glaasje water gehad' om op ziin verhaal te komen. Eisch40 boete of 40 dagen hecht. Von nis: 30 boete of 30 dagen' hecht. Ook Corn. Bl., geboren en wonende te Eg mond aan Zee moest terecht staan ter zake mi'shandeling. Hij heeft den getuige Willem Kok, 61 jaar, arbeider te Egmond aan Zee, op 4 luli in het cafe Gravemaker een slag en een schop toegebracht. Het feit is gepleegd ter gelegenheid van een door den beer Wes- terhof uit Alkmaar gehouden rede. Eisch: 25 boete subs. 25 dagen hecht. Vonnis: dito. WEDERSPANNIGHEID. Arie v. d'. H. te Helder, die op 9 Juli al daar zich bevond in kennelijken staat en des- wege door de politie was aangegrepen ten einde hem in verzekerde bewaring te stellen, heeft zich verzet tegen deze overbrengjng 'door rukken. en trekken en een der agenten te schoppen. Eisch: 30 boete subs. 30 dagen hecht. Vonnis: dito. Ook den visscher Wilem P. te Helder was ten laste gelegd: wederspannigheid1. Hij be vond zich in gezelschap van vorigen bekiaag de en was evenals deze in ikennelijiken staat. Het gebeurde op 9 Juli, iter gelegenheid van de kermis. Hij verzette zich op dezelfde wijze als bekiaagde in voorgaande zaak. Eisch40 boete of 40 dagen hecht Von nis: 30 boete of 3D dagen hecht MISHANDELING. De 25-jarige fabrieksarbedder Pieter W. uit Castricum heeft te Limmen in den laten avond van 2 Juli den tirinder de Wit mishandeld door hern in het gezicht te slaan. Bekiaagde bekende, maar zeide, het niet zoo kwaad bc- doeld te hebben. Bekl. was dronken. Eerst werd de hoed van getuige afgenomen en la ter zijn neus aan bloeden gesompt. Ook de spoorwegarbeider Kuis, de kameraad van vo rigen getuige, is door bekl. in het gezicht ge- slagen. Eisch: 15 boete subs. 15 dagen hecht. Vonnis: 25 boete subs. 25 dagen hecht Bekiaagde heeft reed's een veroordeeling ondergaan wegens vernieling, WEDERSPANNIGHEID. D. J. D. te Helder heeft zich op 3 Juli ail- daar schuldig gemaakt aan verzet tegen de agenten van poiltie Visser en Vlugge. Bekl. was beschonken en zou naar het politie-bu- reau worden overgebracbt, waartegen hij zich krachtdadig verzette. Eisch: 40 boete subs. 40 dagen hiecht. Vonnis: Dito dito. MISDRIJF TEGEN DE IZEDEN. De bekiaagde Bern. Adolf M. te Helder heeft zich schuldig gemaakt aan openbare scbennis der eerbaarheid. Deze zaak werd met gesloten deuren behandeld, doch het von nis in het openbaar uitgesproken. Dit vonnis luidde: 1 maand gevangenisstraf. ARRONDISSE'MENTS-R'EOHTBANK TE ALKMAAR. iZitting van 3 October. Uitspraken. N. v. R., god., diefstal, 2 jaar gevangenis straf. Kl. IN., Bedelarij, 3 dagen hechitemia en 2, jaar en 6 maanden opzending. H. iS., god., ilandlpoperij, 3 dagen hech- tenis en' 6 maanden opzending. W. C., ged., landlooperiji, 3 dagen hechte- nis en 2 jaar en 6 maanden opzending. H. v. W., Alkmaar, appelvonnis kanton- gerecht, 100' boete of 20 dagen bechtenis. A. L., Broek op Langendijk, appelvonnis kantongerecht, aangehouden. D. D., Schoorl, appelvonnis kantongerecht geen uitspraak. T. T., iSchoorl, appelvonnis kantongerecht geen uitspraak. J. V,. N oord-Scharwoude, appelvonnis kantongerecht, 60 boete of 30 dagen hec'h- tenis. H. J. B., Alkmaar, Zedenmisdrijf, 1 jaar en 6 maaniden igevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 29 Sept. 1922. E. S. te Oudorp, motorrijden zonder num- mer en rijbewijs, 2 X 4 boete of 2 X 2 da gen hecht. J. S Lz. te Egmond aan Zee, loopen over vei boden grond, 6 boete of 3 dagen hecht. G. H. te Alkmaar, overtreding Arbeid&wet, 2 X 4 boete of 2 X 1 dag hecht. D. de J. te Broek op Langendijk, J. B. te Zuidscharwoude, in staat van dronkenschap de orde verstoren, de le 4 dagen hecht, de 2e 10 boete of 5 dagen hecht. J. T. te Alkmaar, overtreding Trekhonden- wet, 3 X 2 boete of 3 X 1 week tucht- school. H. D., E. G Dz. en L. K. Mz. te Egmond aan Zee, Jachtwetovertreding, de le en 2e ieder 20 boete of 10 dagen hecht., de 3e 7 dlagen hecht. W. B. te Egmond aan Zee, A. H. te Broek op Langendijk, A. L. te Rotterdam, N. B., J R., W. R., N B. en D. B. te Alkmaar, dronkenschap, de le, 2e, 3e, 5e, 6e en 8e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 4e en 7e ieder 15 boete of 7 dagen hecht K. S. te Grootebrock, J. K. te Stompetoren, J. R. te Bergen, R. K. V. te Leeuwarden, Th. S., A. A. v. d. VA. C. M. A. en W. H. tc Alkmaar, overtreding Politie-Verordening, de le 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 12 boete of 6 dagen hecht., dte 3e 3 boete of 2 dagen hecht, de 4e 4 boete of 1 week tuchtschool, de 5e 1 boete of 1 dag hecht de 6e en 7e ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 8e 4 boete of 2 dagen hecht. G. P. te Koediik, C. B. te Oudorp, J. A. v W te Heiloo, P. S. te Noordlscharwoude, P. F. v. d!. S. te Heerhugowaard, J. V. te Broek op Langendijk, W. M. en J. J. te Schoorl, P. le G., C- v. V. en J. K te Zuid scharwoude, M. G. 0., P. Z., F. D. en C. H. te Bergen, P. O., C C. B„ S. M„ M. A. L., W. B., E. K-, S. E. S., M. H., W. E. S., W. G. v. D, T. W., C. A. J. de W., C. F. C. v. S., C. P., P. J'. M. W., P. S„ J. A. S., L. J. en C. H. te Alkmaar, overtredinik Rij- wielreglement, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, lOe, lie, 12e, 13e, 14e, 15e, 16e, 18e, 19e, 20e, 21 e, 22e, 23e, 24e, 25e, 26e, 27e, 28e, 29e, 30 e en 31e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 17e 2 X 4 boete of 2 X 2 dagen hecht., de 32e en 33e ieder teruggave aan de .ouders, de 34e 3 boete of 1 week tucht school. Zeettjdingen STOO MV A ARTLIJNEN. HALCYON LIJN. Julianapark vertr. 30 Sept. v. Bourgas n. Konstantinopel. HOLL. BR-IND'R LIJN. Koudekerk (uitr.) arr. 2 Oct. te Gol'ombo. Meerkerk (thuisr.) arr. 2 Oct. te Colombo. Nijkerk vertr. 2 Oct. v. R°dam n. Hamburg. STV. MIJ. NEDERLAND. Bengkalis arr. 1 Oct. v. A'dara te Hamburg. Celebes (thuisr.) Yertr. 28 Sept. v. Singapore, via Rangoon. Prinses Juliana (uitr.) vertr. 2 Oct. v. Suez. KON. HOLL. LLOYD. Kennemerland (uitr.) arr 1 Oct. te Antwer- pen. STV. MIJ. OCEAAN. Antenor vertr. 30 Sept. v. Batavia n. Soerar baja. Eurymachus, v. Batavia n. Amsterdam, arr. I Oct. te Suez. Laamedon, v. Tsingtar n. R'dam, arr. 2 Oct. te Hongkong. Patroclus, v. A'dam n. Batavia^ airr. 1 Oct. te Port Said1. KON. PAKETV. MIJ. Sawahloento arr. 1 Oot. v. Port 'Natal1 te Singapore. ROTT. LLOYD. Tjerimai' (thuisr.) air. 2 Oct. te Suez. HO'LL. OOST-AFRIKA LIJN. Heeniskerk (thuisr.) arr. 2 Oct. te 'Suez, send. Rijperkerk (uitr.) arr. 29 Sept. te Delagoai- baai HOLLAND ZUIDAFRIKA LIJN. Oostkerk (thuisr.) vertr. 2 Oct. v. Shanghai. Marktberichten AL'KMAARSCH'E EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 2 Oct. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappe- len' 2.20'-—/ 3.80 p. 100 K.G., Andijvie 1.10-—/ 2.50 per 100 stuks, Appelen 3 tot 16 per K.G., iBloemlkool I 3.10! 4.30, BLoemkool II 0.50i1.60, 'Groene kool 2.10—/ 4.40, Kropsla 1.202.60, Komkommers 3.80f 6.20, alles per 100 stuks, Druivenl 0.22f 0.28 per K.G., Prei 2.905.30 per 100' bos, Pieterselie 0.50~f 1.20 per 100 bos, Peren 4f 26 per 100 K.G., Postelein 0.1180.44 per ben, Roode kool 0.70—/ 1.70 per 100 K.G., Selderie 0.60—/ 1.80 per 100 bos, Spinazie 0.37f 0.55 per ben, iSpruiten l'Of 16 per 100 K.G., 'Snijboonen 21.40 tot 37.20 per 100 K'G., Spercieboonen dubbele 8.10—17.80, enlkele 7.30 7.3014.20' per 100 K.G., Tomaten 0.07—>f 0.14 per K.G., Uien 3.10— 4.30 per 100 K.O., Wortelen 2.60^- 470 per 100 bos. BQROEfK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 2 Oct. 1922. In de he- denl gehouden veilingen werd betaald voor: Biloemikool le soort per 100 at. le cerfi 3.30 tot 8.20, le soort Langedijker 1.30 4, Wortelen per 100 bos 2.70, Roode kool le soort 0.40—/ 1.50, Gale kool le soort 0.40—/ 1.60', Wrttc kool le soort 0.90—1.40, per wagon 117'122, Aardappelen): Schotsche niuizeni 22.20, Schoolmeesters 1.80—/ 2.10, 'Bliauiwe 3.10—1/ 3.30. Bravo 2.20, Kleine 1.40, Due 1.80i/ 1.90, Rammenas 3.60— 4, Bietenl 1.20—/ 1.90, Gele nep 2.70 tot 4.20, Drielingenl 1.70—/ 2.50, R'apen 4, Losse wortelen 0.80—/ 1, Slaboonen 7.50-t/ 13.20, alles per 100 K.G. Aanvoer 38600 st. bloemkool, 98400 K.G. roode kool, 186000 K.G. wltte kool, 48250 K.G. gele kool, 660 bos wortelen, 17860 K.G. losse wortelen', 4660 K.G. uien, 4100 K.G. gele nep, 16600 K.G. aardappelen, 7250 K.'G. bieten, 1600 K.G. rapen, 214 K.'G. slaboonen. BOVENKARSPEL ,,De Tuinbouw", 2 October 1922. Heden besteedde men voor: (Bloemkool I 4—/ '6.50, II 1.25 2.50, Roode kool 0.25—/ 0.80, Witte kool' 1—/ 1.40, Gele kool 0.60—/ 0.85, Slaboonen 1j501.95, Bieten 6— 7.76, Uien 1.10—/ 1.30. WIJDENES, 2 Oct. 1922. 'Veiling Tuin- dersbelang. William Duchesse 23, Beurre Merode 3.504, Beurrd d'Aman- II 2.30—i/ 3.50, Louise Bonne 45, MaagdepeeT 1.60f 2.50, Conseiller 1.20—/ 1J60, Hertogin Elsa 1.30— 1.80, Comtee de Paris 3'f 3.50, Gox Pomona 2.903.50, Zoete Kandij 4 tot 4.50, Slaboonen 2J50i4, alles par 100 pond. ZWAAG, 2 Oct. Veiling Bangert en Om- streken. Peren: Maagdeperen 3—4 ct., Wil liams 3—5 ct., Durandeaux 2—3 V, ct., Her togin van Elsa 23 ct., Bonne Louise 4-9 ct., Stoofperen 23 ct., iDruiven 2026 ct., Slaboonen 23 ct., Snijboonen 10—12 ot., Noten1 (hazel) 5—6 ct., alles per pond. Han del iets vlugger. WARxMENHUIZEN, 2 Oct. 1922. Witte taol 1.15—/ 1.36, Gele kool 0.50—/ 0.85, Roode kool 0.20—/ 1.20, Slaboonen' 1.10—/ 5.70, Gewone .Nep 2.40f 3.30, Gewone Drielingen 1.80 tot 2.40, Gewone Uien! 1.80i—2.50. Aanvoer: 45250 K.'G. Witte kool, 4400 K.G. Gele kool, 23150 K.G. Roode kool, 3475 K.G. Gewone Nep, 4625 K.'G. Ge wone Uien. NOOIRDISOHARIWOUDE, 2 Oct. 'Schotsche Muizem 1.80—2.20, Duken 2—/ 2.10, Schoolmeesters 1.80—/ 2.10, Negentigvoud '2.10, Bl. Aardappelen 2.90—/ 3.20, iBravo's 2.10, Kleine 1.30, Spercieboonen 4.70, Grove Uien 1.90J 2.40, 'Drielingen 1.90—2.60, Gele Nep 2.40—3.90, Peen 0.90—1, Roode kool 0.'40m1.50, Witte kool 1.10 tot 1.40, Gele kool 0.50—/ 1.40, alias per 100. K.'G., iBloemikool 2.70—/ 6.30 per 100 stuks. Aanvoer op '30 Sept.84'50 K.G. aardappelen1, 230 K.G. spercieboonen, 800 K.G. rammenas, 1809 K.G. uien, 3325 K.G. pen, 35650 K.G. roode kool, 46950 K.G. witte kool, 1115 stuks bloemkool. PURIMIERE'ND, 3 Oct. 1922. Op de heden gehouden marikit waren; de prtjzen als volgt: 12 stapds fa'brickskaas 4'9.50[, met rijks- merk 51, 36 stapels boerenkaas '48, met rijiksmerk 50', 2 s'tapels Goudsche kaas met rijksmerk 51, 804 K.G. boter 2.80— 2.90, 797 runderen, 386 vette 0.9'0— 1.40, 376 melk- en igeldekoeien 125— 450, handel matig, 36 stiereni, 34 paarden1 150—/ 250, handel slug; 87 vette kalve- renl 1.35'—/ 1.50, handel matig; 182' nuch- tere kalVereni: slachtkalveren 10'40, fokkalveren 16—/ 32, handel stag; 365 vette varkens voor de zouterij 0.92—/ 0.98 voor de slacht 11.08, handel vlug: 12 magere varkens 26—/ 48, handel vlug; 178 biggeni 12—/ 28, handel stag; 2319 schapen 35—/ 54, handel vlug; 73 bokken 116 ganzen 6.50—/ 7.50, kipeieren 10.50—/ 11.50, 700i zafc appelen 1— 3,800 zak peren 1—/ 4.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6