Marki|)erielite]i en „Amsterd. Algemeende verzekertn-gsmaat- sehappijen als herverlzekeraars jegens de jNeerlandia" verplicht zij-n en de chicanes, daarbij door hen gemaakt, leidden tot het be- doelde incident. Uit den aard der zaaic kan oyprigens, waar deze kwestie ondterwerp van gerechtelijk on- derzoek uitmaaikt, thans niet nader op de be- weerde feiten worden ingegaan. All een ver- klaarde mr. Troelstra, niets te hebben ge- daan, waartoe frijl niet, zoowel moreel als wet- telijk was gerechitigd. WFJIZIG INO' DIER LAJGE'H OINDERWTJS- WET 1920. Een wetsontwerp is ingediend, waarin wordt voorgesteld, door wijdgmg van art. 73 der Lager-Onderwijswet 1920 noodelooze ver- snippering van sdholen, waaruit opdrijving van kosten, voortvloeit, tegen te gaan. Het is den minister echter geblelcen-, dat met het voor- gestelde het feeoogde doel niet zal worden be- reikt. Hij| meent daarom nog een stap verder te moeten gaan, door de gemeenten naar het zielental in 6 mplaats van in 3 categorien te verdeelen voor de vraag, welke minimum aantal leerlinigen vereisdht zal zdjin voor de oprichting van een bijzondere lagere school en dat minuimium voor de hoogere categorien nog belangrijlk op te voeren. Voorts zal reeds bij de in art. 72 bedoelde aanvrage voor de stichting van een nieuwe school het toewijs moeten worden geleverd, dat de installing of vereeniiging voor de nieuwe school is toegelaten tot een groep van sdhool- besturen, die een commissie van beroep het> ben i-ngesteld. -Door middel van dezen nieu- wen eisc'h wordt in engen kring preventief tcezicht uitgeoefend op de stichting van nieuwe scholen, en kan de uitvoering van lichtvaardig opgezette plannen worden voor- komen. Omdat er gevallen zijn, waarin het getal inwoners der gemeente zonder meer een on- zuiveren maatstaf zou opleveren voor het te stellen minimum], is odki deze uitzonderingsbe- paling opgenomen, dat de bavolkingsdicht- heid -grond! kan opleveren om op advies van Gedeputeerde Staten (biijl K. B. van den wet- telij-kcn vormi af te wijken. Ter voorkoming van al te kleine schooltjes voor o.l. onderwijs wordt In de eerste plaats voorgesteld het aantal leer-plichtige kinde- ren, dat afwijking van den in art. 19 gestel- den regel toelaat te verhoogen. Het waken tegen noodelooze versnippering wordt opge- dragen aan Gedeputeerde Staten en aan de Kroon Een voorgestelid nieuw art 22 strekt om Gedeputeerde Staten dqmiddelen te ver- schaff-en voor een voortdurende controle. EEN MESSTEEK. Gisternaeht omstreeka halftwaalf ontistond twist tusschen twee personen op deni Zeedijk te Amsterdam. Toeni eem hunner naar huis ging, werd hij door deni ander gevolgd en in zijn woning aangefcomen ontving hij' van zijn tegenstander de uitnoodiging om den twist op straat voort te zettea 'Hij ga.f hieraam ge- volg en toen de 'beide manneni aan 'b vecehtien waren, stab een hunner zijn tegempartij een broodnies in deni buik, wa,ardoor een zware wonde ontstond. Het slachtoffer viel neer en werd door burgers in een bakkerijtje aan den Zeedijk: binnengedragen. Later ward 'hij per auto-brancard naar het Binnien Gasthuis vervoerd. 'Naar verluidt is zijn toestand ernstig. De dader werd na het gebeurde door bur- gei's en politie nagezeteu en ten slotte gegre- pen. Men bracht hem naar het posthuis Nieu we Markit. Later is hij: naar bureau War- moesstraat overgebracht. Het mes is niet gevonden. DE VRTJHEIDISBOND. De Vrij-heid geeft een beknopt overzichit van het verh-andelde in de huisihoudelijke vergadering van den Vrijheidsbond. iBehalve het bekende voorstel van een groep Haagsche leden (de heeren Van Bar men 't Loo c. s.) tot wijziging van statuten en reglementen, was er een voorstel-Zeven- bergen om deni naami van deni Bond te wijzi- gen in: Liberale Staabspantij. Voorts een voorstel Amsterdam om eem commissiee te be- noemen met opdracht, het program van actie te herzien in dezeni zin, dat het meer sprak tot de massa dan thans volgens die aidee- ling het geval is. x Een commissie uit het hoofdbestuur zal, aldus inelldlt de Vrijh., deze voorsteiien nood- zakelijk was, aangezien o.a. de wijze van sa- menstelling en verkiezing van het hoofd bestuur, naar duidelijk ter vergadering bleek, thans daatin op minder bevredigende wijze is geregeld. -Bij punt 4 van {Jp agenda: verkiezing van een nieuw hoofdbestuur tedide zulks tot een zeer langdurige, een oogenblik zelfs min of meer scherpe discussie. ,,In afwijking van het bestaand voor- schrifit", aldus vermeldde de agenda, ,gzal ditmaal ingevolge toezegging ter voriige ver gadering, een geheel nieuw hoofdbestuur worden gekozen. In den vervolge treedt jaar- lijks een vierde van het hoofdbestuur af." N-u had het hoofdbestuur. zooals verder werd medegedceld, overeenfcomstig de sta tuten een aanbeveling opgemaa'kt, waarbij voor ieder aftredend lid van het hoofdbe stuur een dubbeltal werd aangegeven. Stem- biljetten waarop deze dubbeltallen vermeld stonden, werden ter vergadering uitgeredeket aan de afgev-aardigden, met mededeeling, dat ziji konden stem-men hetzijl door van ieder dubbeltal een der namen te schrappen', het- zij door beide namen te schrappen en diesge- wenscht een anderen candidaat daarvoor in de plaats te stellen. Het bleeb nu, dat deze wijze van verkiezing bij velen der aanwezi- gen op groote bezwaren stuitte. Het resul- taat van de beraadslagingen was, dat ten slotte bet hoofdbestuur zicn bereid verkilaar- de zitting te Mijven nernen, totdat de desbe- treffende statuaire en reglementaire -bepalin- gen gewijzigd1 zouden zijn, zoodat de verkie zing op andere wijze zou kunnen plaats heb- ben. Verschillende voorsteiien betreffende wijziging in de samenstelling van het hoofd bestuur (waarvan het hoofdbestuur het mecst aannemelijk achtte dat van de afd'eeling Nieuw Amstei'dam, strekk-ende, om de in den Partijraad te kiezen personen uit elken kieskring door de betreffende kies- kringen- zelve te aoen aanwijzen, aangevuld door ervaren poliitici en anderen) werden naar de commissie ter herziening van de sta tuten verwezen. DE BRUID VERDWENEN. Gistermorgen zou een paartje te Derventer in het huwelljk treden, maar op het alter-Daaraa nam de oodervooizitteT ran laatste oogenblik kwam de bruidegom tot de 1":JJuTn" onaangename ontdekking, dat zijn braid spoorloos verdwenen was. De bruidegom is ijilings naar elders vertrokken om de voort- vluchtige zoo mogielijk nog op te sporen. CLAiSSIFICAEIE DEIR GEMEENTEN. Naar de Tel. verneemt, heeft de minister van binnenlandsche zaken aan de burgemees- ters een drculaire gericht waarin hij hen ver- zoekt verschillende opgaven te verstreliiken de het omtrent de prijZen van- de meesit voorlkomende voedingsmiddelenschoeisel, brandstoffen, verlidh'ting, wasch- en poetsartikclen, en be- dien-inlg dienstboden-). In gemeenten waar deze bestaan kan de medeweriring der vakbonden warden ingeroe- pe benevens die van vertegenwoordigers van den M'iddenStand. De verstrekte gegevens zul- len door de z.g. classilficatie-comrnissie wor den verwerkt iten einde de regeering te kun nen adviseeren o.z. een' niernve indeeling der gemeenten in klassen. iDe priijsopgaven moeten verstrelot worden over de week 5 t.m. 11 October. Etn groepee- nng der verbruikers in verband met hun w el- stand moet vooral voor de grootere plaats en in acht worden genomen en wel voor de groe- Cmet een jaarlijlks inkomen van- a. ten gste /2000; b. van /2000; /3000; c. 3000—5000; d. /5000 en hooger De wijze waarop de prijBopgave is vehkregen, dient belcnopt, dodh duidelijk te worden toe- gelidit. Vermelding van namen- der leveran- ciers voor elk artikel met de prajzen, waaruit men den gemidd'elden in de opgaven gedianen prijs heeft berekend, is voor het ho-uden van steekp-roeven igewenscht, evenals het bewa- ren van alle materiaal ten- behoeve van een eventueel plaatselij-k onderzoak. IDE DURE VERLOVING. OJsteren heeft de Amsiteridanische recht- banlk uitspraak gedaan in de zaak tegen den 31-jarigen Jan rfali. Eteze plaatste in Juni een advertentie, waarin een 30-jari_g heer met zoontje van vier jaar en nette positie aan de groote vaart kennismaking zicht met dame of weduwe met een- of twee kinderen. E'en we- duwe sdhredf op die advertentie, waarop, in het laatsit van Juni j.l. befkilaagde zidh als de schrijlver der advertentie bij de weduiwe kwam aanmelden. ifiiji stelde rich voor als Jan Halley en deed allerlei onjuiste mededeelingen over zijn pesitie. De weduwe hapte tod en do verfoving kwam tot stand. De man wist de weduiwe verschillende gddsbedragen tot een bedrag van /700 af- handilg te maken. 'De rechtbank te Amsterdam veroordeelde hem gisteren tot een jaar -gevan- genisstraf. OINVDOipKIGHTIO. Een tweetal Wortnerveersche politieagen- ten, die rich in een cate door de bezoekers na bezetten tijd hadden laten verleiden mee aan te rittien en wat te gebruiken, rijn daarvoor disciplinair gestraft. IDte een met een korte schorsing, de andere met aanzegiging van ont- slag op langen termijin (een jaar). Er wor den pogingen aangeiwendl om de onvoorzith- tigheid alsnog zonder- verdere gevoigen te doen afloopen. DE SIGARENMAKERSSTAKING. E>e secretaris van het Verbond van- Veree- nigingen van Sigarenfahrikanten in Neder- land deelt mede namens de Nederliandsche R K. Vereeniging van Sigarenfahrikanten, de Verecniging van R. K. Sigarenfahrikanten Eindhoven, de Vereeniging van R. K. Sigaren fahrikanten De Kempen en de Vereeniging van R. K. Sigarenfahrikanten Vlalkenswaard" mee: Naar aanleiding van de weigering van de werklieden-organisaties om te treden in de voorsteiien van de patroonsverbonden, die toch per saldo bij een 48-urige werkweek een nog iets grooter netto weekloon met rich zouden brengen, is ten slotte door alle pa troonsverbonden eenparig besloten, alle fa- brieken gesloten te houden, tenzij de werklie- den bereid rijn, den arbeid op de gestelde voorwaarden voort te zetten; ook op die fa- brieken in het Zuiden en elders, waar nog tij- delijk wordt voortgewerkt, zal deze week aan de werklieden de dienstbetrekking worden opgfzegd indien zij' niet in de patroonsvoor- waarden willen treden. Donderdag 4 Oct. wordt uit 'sHiertogen- bosch gemeld, dat ondanks het mislukkeni der Utrechtsche conferenitie, aldaar op alle siga- renifabrieken gewerkt wordt tegeni bet oude loon en met een werkweek- van 48 uur. Het hoofdbestuur van het Verbond van si- 'arenfabrikantenvereenigingen- in N-ederland eef-t met algemeene stemmeni en in samen- werkiing -met de vier R K. patroonsbonden in d-e tabaksnij|verheid. die zich- daarbij- eeni- stemm-ig aangesloten nebben, beslotienl om de bekende regeling Voor October, vervat in de circulaire van 20 September, te hand'naven en- alle siigarenfabrieken: in net land op 14 dezer te sfuiten, -tenizij- de betrokken, arbeid-grs bereid rijn den arbeid op de gestelde voor waarden voort te zettien. In het Zuiden enl overal elders waar nog gewerkt wordt, wordt het werk vandaag en morgen opgezegd. -Het voortwerkeni geauren- de deze week in het Zuideni is gebleken- op een- misverstand t'e berusten. -Het bestuur van den, Nederl. Bond1 van Si- garemmakers deel-t mede, dat in het Noorden van het land op tal van- plaatsen nog gewerkt wordt onder den ouden toestand, zonder loonverlies en 45 uur per week, terwijl op an dere plaatsen wordt gewerkt zonder loonver lies, maar, 48 u. per week. Van de 4000 leden, die de Bond1 in het Noorden: heeft, staaa glo- baal 1500 op straat. In het Zuideni wordt over het al-gemeen doorgewerkt. Van de globaal 1500 leden, die de Bond daar heeft. staan er 50 op straat DE MIDDIAIGIHOOGTE. IDe groote zaal van Bellevue aan- de Leid- sche kade te A'dam, feestelijk getooidi met bloemen- en met -lampions verlicht, was renavonld gevuld met meer dan 1200 belan- stellenden, die getu-igen wilden rijn van herdenking van 12% bestaan van de vereeni- fing de -Middaghooigte en de huldiging van aren sitichter dr. Hartog, hervoimid -predi- kant te Amsterdam!. Onder orgelspel van den heer A. van der Horst werdi de tubilaria met rijln edhtgenoote mevrouW Hartog-Meyjes, binnen-geleid en daarna begroet door een sopraansclo van mej Henriette Roozemeyer, een- eigen compositie van den organist op tdksiten uit Daniel. M'iddaghoogte de heer Jac. Rustige, woord. Sprker gewaagde van de geschenken, die men bijeen heeft gebrach-t. E-en be drag in geld, bestemd om een biuitenhuisie te Doom voor dr. de Hartog te ben wen of al- thans gelegenheid om cursussen te houden, is vocrloopig aan de Hartog-stichtinig afgedra- gen. -Een album met de gecalligrafeerde namen van achfhionderd deelnemers werd onder groot applaus overfiandigd, eveneens verscliil- lende kunstwebken van Jan Visser en Jan de Boer, symboliseerend„De ingaande 1'iefde Gods en de bewogenheiUi des tajds, door den schilder zellf ChriStus symbool geheeten. Het boelkje over dr. de Harl Hartog van de hand van dien he'er J-ac. R-ustige werdl in- pracht- band overiiandigd evenals een exemplaar van alle couranten, -die gisteravond artikelen aan dep stiohter van de middaghoogte hadden ge- wijd. Daarna fcreeg een lange reeks van sprekers het woord- die alien- om een of meer redenen den jubilaris wensdhen te hulldigen. TWEE MALEIN DE 100.000. Een cafebou-der in het Western, te 'Rotter dam, had, naar de N. R. Ct." meTdt, het ge- luk tweemaal- de 100.000 te winnen, n.l. Dins- dag op V« lot van de Haagsche Verzekerings- Sccieteit, die op de Staatsloterij1 -trekt en Woensdag op een 1/t lot van de Nl. V. „De Tijdigeesr'. SNELTOCHT. De resident te Bandjermasin seinde, naar wij aan het Bat. Nieuwsblad ontleenem, aan de regeering: uDe assistant resident van Sa- marinda meldt, dat in de onderafdeeling Be- rouw in de Ben-gakmstreek vier laboes uit kampoeng Langgatan door 2 Serawakas ver- moord zijn In de onderafdeeling West Koe- tei is een Maleische nederzetting aan den bo- venstroom van de Wahaurivier, dichtbij de grens van BerouW overvallen loor 'n deritig- tal snellende Dajaks, vermoedelijk afkom-stig uit 'S'iengei Keleisambalioeng. De -aanvallers maakten zes gewonden en twee dboden. Twee aanvallers zijn waarschijnlijk zwaaj gewond op den terugtocht meegenomen. Ik trof in overleg met den militairen commandant en de politie maatregelen tot a-chtervolging en op- vatting der snellers. HULP VOOR DE VLUCHTEL1NGEN. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft van Hr. Ms. gezant te Athene een dringend verzoek ontvangen om hulp voor de duizenden Christen-vluchtelin- gen uit Klein-Azi6, die naar Griekenland oVergebracht zijn en ten behoove van de Rus- sen, die, uit hun vaderllandi gevlucht, in Grie kenland verblijven. De nood, welke onder beide categories leerscht, gaat alle beschrijving te boven. Pest, cholera en- typhus rijn onder deze van alles beroofden uitgebroken. Het Grieksche Roode Kruis vraagt ook om hulp voor deze slachtoffers. Reeds bereikten eeaige belangrijke giften het Nederlandsche Roode Kruis, maar er is veel meer noodig. Gelden worden gaarne aanvaard door het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis, Ptincessegracht 27, 'srGravenhage; postgiro No. 22120, onder het motto: Christenvluchte- lingen. EEN -B ATAVENGiR'AE BIJ AMERS- FOORT. Op de heide tussdh-en iSoest en den Utrecht- schen weg bij- (Amersfoort, rijn, onder lei ding, van- den- heer H. Martin eenige -grafheuvelen opgegraven-. Reeds hadden opgravingen van den heer P-leyte, eertijds diixecteur van't rijks- rauseum van Oudheden te Leiden aangetoond, dat men hier vermoedelijk met 'n ,^teolithisch monument" te doen- had. Op iriitiatief van den heer -Croodkewi-t, conservator van het museum Fiehite, te Amersfoort, zijn nu die opgravin gen weder ter hand genomen. Een tweetal fraaie uinn-en-, gevuld met been- deren en houtskool, rijn reeds gevonden. Ook het grondonderzoek heeft verrassende re. sultaten opgeleverd omtrent den bouiw van den grafheuvel. Deze bestond- oorepronkelijk iut een lichte welivdng van den- grond, een plm. 11 c.M dik- be zandgrondlaag, waarop een humuslaag van ongevecx 9 c.iM. Om- dit heuvel-tje was een breede greppel gegraven, aangeduid door een steenlkrans. Hit de gemaakte redhte door- snede is dilt alle duidelijk te zien. Ook rijn piaatsen tera-ggevon-dea, waar de lijken wer den verbrand. Mien viadt hier nog ta'l van ur- nen en ook losse beenderen, die niet in uraen zijn bijgezet. De uxnen zijn cylindervormig en van grof aardewetk en behooren thuis in de groep van iBataafscfa aardew-erk. Zij werden vrijwel geheel gaaf te voorschijn genaald en zuflen overgebracht worden naar het museum Fiehite, te -Amersfoort. Het Zuiidelijlk deel van den heuvel Is bijna eel afgegraven-. Ales is nauiwflceurig in art geihradit en zal bovendien in de kadas- trale kaart worden aangeteekend. Het ter- rein is geheel afgezet en niet voor publielk toegankelijk. 'Door te trappen op de afgravim gen zouden belangrijke gegevens verloren gaan voor de verdere blootlegging van dit Bataven-graf. BESTEiLLER GEHUL1DIGD. Den nla 'n arrest en verhoor weder in- dieust gestelden brievenbesteller Sikking te War- miond, is- gisteravond door Harmonie en bur- gerij: een serenade gebracht, waarbij eenige notabelen ingezetenen 'hem gelukwenschtcn en toesipraken hidden, welke S. beantwoord- de. !Hij hoopte nog jaren- even eerlijk en trouw als tot nog toe, het publiek te dienen. HET BINDElNiD PRIJSTA-RI'EF. Naar de Telg. verneemt hebben met ingang van 1 O-ctober 50 drakkers-patroons te Rot terdam voor het lidmaatschap van den Bond- bedantot, naar aanlddlim-g van de gevoerde actie door het co-mite tot afschaffing van het bindend prijstarief in het boekdrukkersbo- drijf. Handd stag. B'ROEK OP LANOENDIJK (LarLgedij- ker Oro-entenveiling), 5 Oct. 1922. In ae he- den gehouden veilingen weird betaaldl voor: Bloemkool le soort per 100 st. le cerf 3.20 tot 8.40, le soort Langedijker 1—if 2.80, Wortelen per 100- bos 1.60-2-.50i, Roode kool le soort 0.40-/ 1J50, Gele koo-1 le soort 0.30f 1.30, Witte -kool le soort 0.70--/ 1.301, per wagon 10i4i125, Aardappeleni: Eigenheimexs 3; Bravo 1.501, Kleine 1.50, -Due 1.00, R-amrne. nas 2.70, Bieten 1.70—/ 1.80, Gele nep 3.301—-/ 4.30', Drielingen- 1.602' 10, Uieni le soort 2.-40—/ 2.70, Losse worte len 0.-80—/ 0.90, Slaboonen 6.80— 12.60, alles per 100 KG. Aanvoer: 168001 st. bloemkool, 5-1000 K.G. roode kool, 153700' K.G. witte kool, 41000 K.G. gele kool, 1080 bos wortelen, 15625- K.G. losse wortelen, 6190 K.G. Men-, 3690 K.G. gele nep, 4225 K.G. aardappelen, 4900 K.G. bietenv 270 K.G. ranimenas, 1100 KG. slabooen. BOVEN-KARQPEiL „De TuinbouV1, 5 Oct. 1922. Heden besteedde men voor: -Bloemkool I 2.50—/ 6, II 0.T5-/ 1.90 Rood'e kool 0.60-/ 0.80, Witte kool 0.70 tot 1 -40, Gele kool- 0.60—/ 1, Slaboonen f 1.2-5—/ 1.50, Bieten 6—f 7 per 1000 KG., Uien- 0.80—/ 1, Augurkeni 0.06— 0.42 per KG. WARMENHIUIZEN, 5 Oct. 19622. Sch-oische Muizen 1.60, Blauwe 2.70, Witte kool 0.75—/ 1.20', Roode -kool 0.40- tot 060, Slaboon-enl 5.10, Gewone nep 3.60—/ 4, Gewone Dridingen 1.80— 2.10, Gewone uien 2.10-f 2.40. Aan voer: 2350 KG. aardappelen, 152-75 KG. witte -kool, 7300 KG. noodle kool, 2740 K G- gewone nep, 38501 KG. gewone uien. NOORDSCH'A-RWOUDE, 6 Oct. ISchotsche Muizen 2.10, Dukera 1.80 2, -S-choolmeesters 1.90—/ 2.10, Negem tigvoud 1.80, Eigenheimers 2.26. Blauwe Aardappelen /2.50—2.90, Bravo's 1.40 tot 2.10, Kleine 1.10—/ 1.20, Spercie- boonen 5.50—/ 8.10, -Rammenas 2, Gro ve Uieni 1.90—/ 2-56, DrielingenJ IriO— 1.80, Gele Nep 3.40-/ 3.60, Peen 0.80—/ O.QOi, R-oode Kool 0.50—/ 1.20, Witte kool 1.20—/ 1.30, Gele kool-0.40 tot 1, alles per 100 KG., Bloemtkool 2.80 tot 5.30! per 106 stuks. ZWAAG, 5 Sept. Veiling Bangeft em Om- streken. Williams 5% ct., B-on Louis 5^— 9-li ct., Beurre H-ardy 6^—6 ct., Maagde- peren 2H—314 ct., Zoete Appelen) 3—4 ct Drielingen, 19475- KG. Pern, 23675 KG Roode k-oof, 19750 K.G. Witte kool, 36650 KG. gele kool, 1536 stuks bloemkool. Aanvoer op 4 Oct.: 18000- K.G. Aardap pelen, 284 K.G. Spercieboonen, 14267 KG. 430ste STAATSLOTERIJ. P-UlRMERlENlD. 5 Oct. AfslagvereenJ- ging „Beem®ter, -Purmerend en) Omstr." Aardappelen 0.521—/ 0.60 per 25 KG., 'Slaboonen! 1.36—/ 2.25 per 15 KG., Pe- ren 0.01—/ 0.14 p. KG, Appelen 0.01 tot 0.09 per 'KG., R-oode kool 0.20—/ 3 per 100, 'Spruitkool 1.65—/ 2.45 p. 15 K.G,. Amdijvie 1.30—/ 1.50 per 100U Peterselie 3.60 per 100 bos, Selderij 3 per 100 bos, Uien 0.40—/ 0.50 p. 25 Kg. Priizen van 70,- 593 69 177 312 398 564 598 831 940 1047 1064 1085 1087 1251 1473 1486 1531 1600 1653 1772 1781 1816 1918 2990 2053 2110 2300 2375 2406 2417 2459 2461 2602 2610 2664 2890 3012 3019 3020 3152 3212 3256 3279 3397 3404 3423 3456 3544 3582 3812 3832 3906 4088 4453 4484 4537 4542 4560 4736 4743 4788 5005 5071 5169 5207 5413 5435 5511 5549 5717 5865 5981 6030 6083 6395 6529 6667 6668 6813 6832 6899 7014 7015 7118 7178 7205 7272 7333 7445 7448 7505 7561 7589 7681 8174 8233 8244 8363 8569 8691 8991 9080 9114 9278 9294 9431 9860 9896 10578 9935 9972 10084 10104 10439 10589 10638 10897 11028 11407 11544 11682 11712 11844 11868 11940 12025 12096 12387 12437 12523 12587 12698 12978 13005 13064 13076 13168 13173 13312 13357 13509 13974 14076 14205 -14515 14684 14724 14788 14812 14832 14919 14934 15044 15071 15142 15172 15358 15605 15702 15990 16346 16443 16486 16506 16558 16646 16684 16808 16820- 16822 16894 17048 17244 17284 17796 17821 17834 17961 18055 18064 18156 18231 18234 18240 18382 18442 18521 18531 •18575 18592 18742 18800 18958 19005 19027 19096 19156 19190 19226 19682 19791 19848 20078 20142 20260 20741 20826 20848 20861 20874 20906 20957 21028 21042 21244 21276 21294 21303 21491 21602 21606 21999 22011 22041 22217 22263 22352 22438 22622 22641 22646 22690 22758 22776 Nieteo, 26 52 62 90 130 217 231 287 365 408 409 464 476 528 537 561 599 751 792 816 818 846 851 852 925 941 951 1024 1108 1157 1239 1322 1336 1418 1430 1488 1527 2559 1583 1634 1639 1777 1788 1808 1894 1905 1913 1923 2019 2039 2042 2049 2075 2085 2127 2131 2132 2151 2169 2173 2202 2209 2222 2265 2282 2288 2332 2385 2437 2457 2471 2497 2524 2573 2598 2612 2622 2649 2703 2719 2723 2727 2736 2746 2786 2816 2834 2897 2898 2899 2916 3053 3099 3182 3225 3246 3264 3269 3275 3306 3309 3014 3368 3373 3400 3528 3578 3611 3688 3717 3757 3863 3929 3941 3945 3952 3959 3980 3996 4064 4078 4143 4148 4151 4168 4191 4254 4263 4392 4393 4452 4469 4477 4486 4535 4572 4581 4628 4692 4728 4730 4783 4828 4832 4850 4928 5029 5044 5050 5100 5129 5147 5215 5237 5248 5308 5341 5349 5396 5430 5507 5508 5530 5573 5597 5604 5625 5652 5662 5683 5699 5701 5775 5829 5871 5894 5908 5925 5957 6111 6142 6211 6236 6253 6302 6390 6431 6439 6442 6461 6506 6523 6573 6586 6590 6628 6702 6849 6863 6926 6950 6958 6984 6992 7016 7051 7052 7070 7071 7089 7141 7183 7241 7297 7335 7346 73-50 7362 7387 7422 7438 7476 7495 7517 7518 7553 7609 7655 7735 7760 7873 7913 7946 7948 8003 8012 8112 8133 8148 8176 8191 8205 8231 8245 8256 8278 8317 8377 8397 8405 8582 8600 8609 8696 8699 8732 8774 8842 8876 9020 9182 9567 9950 10004 10083 10273 10454 10526 10700 10961 11309 11429 11979 12251 12509 12830 12992 13199 13366 13494 13592 13738 13898 14038 14112 14421 14588 14682 14800 14904 15147 15260 15341 15526 15763 15895 16114 16363 16687 16864 17032 17205 17461 17595 17726 17827 18002 18191 18341 18573 18834 19063 19125 19267 19485 19698 19952 20037 20216 20397 20546 20617 20744 20987 21066 21209 21323 21633 21663 21833 22072 22312 22537 22694 22959 5de 21642, 8906 9035 9193 9726 9953 10007 10102 10277 10460 10591 10714 10966 11328 11484 12036 12356 12581 12859 13025 13272 13382 13513 13617 13749 13952 14049 14214 14453 14609 14735 14810 14916 15151 15272 15379 15575 15795 15922 16126 16375 16709 16968 17040 17293 17472 17609 17740 17830 18016 18205 18346 18590 18956 19071 19128 19277 19573 19700 19961 20090 20217 20424 20547 20646 20752 20993 21097 21222 21342 21634 21689 21907 22158 22337 22550 22762 22978 Idasse, 5932 8937 8967 8990 9012 9050 9125 9157 9158 9195 9288 9398 9456 9748 9758 9836 9898 10013 10116 10315 10474 10602 10742 10979 11368 11610 12041 12362 12669 12917 13053 13293 13397 13526 13641 13768 13983 14065 14224 14479 14610 14748 14814 14921 15194 15273 15382 15621 15808 15979 16134 16407 16728 17001 17121 17299 17480 17646 17773 17856 18026 18209 18416 18594 19007 19077 19141 19308 19614 19708 19981 20103 20295 20432 20551 20653 20779 21007 21157 21250 21471 21637 21797 21934 22159 22384 22561 22799 02 10230 10351 10476 10640 10746 10981 11370 11655 12.114 12392 12673 12946 13057 13309 13416 13529 13644 13831 14006 14069 14238 14499 14659 14786 14840 14966 15202 15275 15412 15727 15838 15984 16169 16462 16763 17012 17144 17309 17536 17698 17785 17867 18060 18230 18449 18706 19026 19085 19159 19380 19628 19832 19993 20123 20317 20481. 20565 20658 20784 21017 21163 21251 21510 21646 21799 21955 22180 22394 22562 22874 10057 10256 10417 10478 10660 10756 11139 11390 11831 12163 12412 12790 12968 13090 13345 13421 13545 13704 13862 14012 14087 14243 14541 14660 14787 14842 14968 15209 15278 15443 15737 15876 16034 16181 16469 16764 17020 17171 17357 17546 17705 17802 17981 18083 18271 18496 18722 19042 19105 19165 19423 19657 19893 20009 20178 20318 20492 20613 20666 20838 21023 21191 21285 21516 21650 21808 21985 22240 22454 22621 22895 10062 10257 10440 10520 10685 10874 11304 11412 11864 12167 12420 12823 12991 13130 13362 13423 13547 13724 13895 14028 14110 14347 14586 14669 14797 14880 15094 15237 15289 15514 15753 15880 160-37 16256 16529 16812 17027 17204 17388 17575 17718 17826 17997 1-8175 18308 18524 18833 19050 19122 19223 19467 19678 19907 20024 20203 20390 20531 20614 20708 20963 21048 21204 21308 21612 21654 21823 21991 22251 22460 22679 22903 lOde lijst: 21641 moet zijn 70 moet zijn met niet. Zoet$$iiige* STOO-MV AA'RT-LI JNEN. STV. Ml J. NEDER'LANID. Boeroe (uitr.) vertr. 4 O-ct. v. Genua. Banka (uiitr.) arr. 3 Oct. te Sabang. Jan Pietersz. Goien vertr. 4 Oct. v. Bataviia n. A'dam. ROTTER'D. LLOYD. Menado vertr. 5 Oct. v. R'dlam n. Java. Buitenzorg arr. 4 Oct. te Soerabaya. Patria (thuisr.) vertr. 4 Oct. v. Colombo. Tabanan (uitr.) vertr. 3 Oct. v. Marseille. TOLLAND AMERIKA LIJ'N. Glamorganshire am. 3 Oct. v. R"dam te Seattle. Moerdijk arr. 5 Oct. v. San Francisco te Rot terdam. Nieuw- Amsterdam, v. Rotterdam, n. Neiw- York, vertr 5 Oct. v.m. 10 u. v. Plymouth, BiUjdendijk am. 5 Oct. v. Baltimore te Rot terdam. KON. NED. STB. MIJ. Amor vertr. 5 Oct. v. A'dam- n. R'<^ Btredia vertr. 4 Oct. v. Montreal n. Euterpe arr. 4 Oct. v. Passages te Bilbao- Fauna am. 5 Oct. v. A'darn ite Rotterdam. Vulcanus am. 4 Oct. v. Gibraltar te Barce lona. KON. TOLL. LLOYD. Maasland vertr. 5 Oct. v. 'Hamburg n. Am sterdam. Sal'landi (uitr.) am. 4 Oct. te Montevideo-. TOLL. AUSTR AL le LI'JN. Tjifcradi (thuisr.) vertr. 5 Oct. v. Sydney. TOLL. OOST-AFRI'KA L1JNI Mdiskeric (uitr.) arr. 5 Oct. te Antwerpen. Rij'perkerk arr. 4 Oct. v. -Delagoabaai te Port Natal. TOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Drechterland vertr. 5 Oct. v. A'dlam n. Wesfr- Afrika. Kilsitroom vertr. 3 Oct. v. Lagos n. Grand Popo. Pollux vertr. 1 Oct. v. Monrovia n. Dakar en Hhvre. STV. M-IJ. OCEA'AN. Teimesi-as, v. Japan n. A'dam, vertr. 2 Oct. v. Singapore. Theseus, v. Japan n. R'dlam, vertr. 2 Oct. v. Port Soudan. Troilus, v. Japan n. R'dam, am. 4 O-ct. v. Colombo. KON. WEST-IND. MAILD. Oommewijne am. 1 Oct. v. West-Indie te New- York. Crynssen am. 5 Oct v. West-Indie te Amster dam. Delft vertr. 2 Oct. v. Valparaiso- n. Corral Hermes arr. 2 Oct. v. Valdivia te Mexilo-nes. HALCYON LIJN. Sta-d- Arnhem arr. 2 Oct. v. Rosario te Las Palmas. HOLLAND B'R.-INDR LIJN. Ridderkerlc (thuisr.) arr. 4 Oct. te Marseille. N-ijkerk arr. 3 Oct. v. R'dam te Hamburg. KON. PAKETV. M-IJ. Roggeveen arr. v. Brisbane te Singapore. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Alyone (uitr.) am. 4 Oct. te Pernambuco.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6