DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. A. DAM A Co. Gemeentelijke Bezuiniging. Auto-garage No. 243. Honderd Tier en twintigste Jaargang 1922 Soaarraanslaan beek Sobarloo, Tel. 400, Voor het stalled, repareeren en grondig nazlen van Automoblelen Dlt nnmmer bestaat ait 3 bladen tboniiementsprUn bij cooniitbetaUnj? per 3 n.aanrteri f a.-, fr. per post r 2.60. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 26 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsmtmtr. Brieven franca N.V. Boek- en Uandelsdr. v.h. Uerms. Coster Zoon, Voordam C 9, Tel. Administr. No. 3. Kedactie No. 33. ZATERDAd Okrecteur(1. 11. H.KAK. UoofdradacieurTJ. N. Al>l£MA OCTOBER De malaise-jaren hebben ons de gevolgen van de ontwrichting van Europa door den wereldoorlog doen gevoelen. Zij hebben ons het tijdperk van schaarsch- te en werkeloosheid gebracht, zij hebben de koopkracht van het geld in belangrijke mate doen dalen en zij hebben, naast ae daaruit voortvloeiende noodzakelijke loonsverhoogin- gen, buitengewoon zware offers van de ge- meenschap geeischt ter voorziening in de nooden van hen wier levensbelangen door den druk der tijden in den knel dreigden te komen. En naast de onontbeerlijke overheidsbe- moeii'ng werd in die kostbare jaren onder den drang der arbeiders- en ambtenaren-organi- saties een den geleidelijken voortgang on- derbrekende te groote schrede op den weg der sociale wetgeving gezet. Dat alles heeft schatten geld gekost, en men berustte er in als in een noodzakelijk gevolg der abnormale tijdsomstandigheden. Maar zoo doorgaan kon het niet. Elke Staat, elke Oemeente moest, op zelf- behoud bedacht, op den steeds gevaarlijker, hellenden weg naar den afgrond der finan- cieele zelfvernietiging een keerpunt zoeken. En zoo gemakkelijk als het dalen ging, zoo moeilijk zou weer het kliil&nen zijn naar den veiligen, vasten bodem waarop een nor- male, geleidelijke ontwikkeling van ons eco- nomisch leven alleen maar mogelijk is. Na den tijd van steeds hoogere loonen en daardoor steeds dflurdere producten en al te kostbare en arbeidskracht uitschakelen- de sociale maatregelen moet een moeilijke tijd van tot normalere proporties terugge- brachte loonen, langeren arbeidsduur en minder kostbare overheidsbemoeiing volgen. Dat is het moeilijke weer opklimmen tegen de te'vlug afgegleden gevaariijke helling. Dat is het tijdperk waarin de uit zijn rust- punt naar een zijde doorgedrukte slinger van ons economisch leven zijn tegenschommeling ihaakt. Het tijdperk der bezuiniging. Wij zien overal om ons heen in dit tijd perk den strijd tusschen de zich naar norma lere toestanden wendende handelaren en in- dustrieelen en de organisaties der arbeiders, die vast blijvenj houden aan in de oneven- wichtige jaren veroverde loonen en arbeids vergemakkelijking. En wij zien ook hoe over het algemeen, noodgedwongen, de organisaties stap voor stap terugtrekkend, een deel van hun rechten weer moeten prijs geven aan de eertijds voor hun eischen wijkenae werkgevers. Omdat wij nu in het tijdperk zijn, dat voor vele arbeiders slechts ae keuze gaat tusschen loonsverlaging en werkeloosheid door stopzetting van het niet rendabele be- drijf. te gooien en wij achten zelfs hun rechtsposi- tie al ernstig ondermijnd wanneer de Staat willekeurig aan de in overheids-vertrouwen aanvaarde salarissen gaat tornen. Zijn er ambtenaren te veel, dan is dat de schuld van Staat en Gemeenten die hen aan- stelden en dan moet allereerst het terug- brengen tot een nonnaler aantal niet in af- vloeii'ng van overtolligen, maar in het niet meer bezetten van vacatures en daardoor ge- Staat en Gemeente volgen noodgedwongen het voorbeeld der particuliere werkgevers. Ook zij bezuinigen om tot vroegere norma lere omstandigheden terug te kunnen komen. Zij bezuinigen omdat de huishouding der gemeenschap op veel te grooten voet inge- richt is, omdat slechts de uiterste spaar- zaamheid tot belastingverlaging en daardoor weer tot gunstiger ontwikkelingskansen wan ons economisch leven kan voeren. Wij hebben vroeger, bij een bespreking van de wijziging der arbeiaswet wat ook al een erkenning van overheidszijde van een voor den tegenwoordigen tijd' te ver gaan in het treffen van sociale beschermingsmaatre- gelen was er reeds de aandacht op geves- tigd, dat bezuiniging allereerst door arbeids- tijd-verlenging moet verkregen worden. Wanneer men van werknemers- en ambte- naarszijde noodgedwongen iets van de ver kregen rechten moet prijs geven, zal men on- getwijfeld aan werktijdverlenging boven loonsverlaging de voorkeur geven. Laten wij riu den strijd tusschen werkge vers en arbeiders in particuliere bedrijven buiten beschouwing en bepalen wij ons tot de door Staat en Gemeenten te treffen bezui- nigingsmaatregelen, dan is het duidelijk dat allereerst bezuiniging zal kunnen verkregen worden door het nalaten van niet strikt noodzakelijke uitgaven. Alle werken welker uitvoering niet drin- gend noodig is, alle aankoopen welke niet door de omstandigheden geboden worden, dienen van de begrootingen te verdwijnen. En daarnaast moet zoo zorgvuldig moge lijk nagegaan worden op welke posten door verbeterde werkwijze en economischer beheer bezuiniging kan worden verkregen. Eerst daarna mag bezuiniging op de loo nen der ambtenaren en beambten in aanmer- king komen. En dit moet o.i. geschieden door werktijd verlenging, eerst daarna zoo noodig door salaris-vermindering en ten slotte noodgedwongen door buiten-werkstelling. Wij zijn geen bewonderaars van het stelsel in het eene jaar tal van ambtenaren aan te stellen en ze in het andere jaar zooals bij de onder-officieren eenvoudig over boord 1 leideliik betere verdeeling der overblijvenaen gezocht worden. En vddr men aan de eenmaal gegaran- deerde loonen gaat tornen. zou bepaala kun nen worden, dat lagere loonen en mindere vooruitzichten vastgesteld worden voor wie van nu af aan nog in overheddsdienst moch- ten komen. Brengt dit alles met voldoende of te lang- zame bezuiniging, dan maar ook niet eer- der is noodgedwongen het tijdstip voor de ondermijning der min of meer officieel ge- waarborgde rechtspositie aangebroken. Wij behoeven er na het bovenstaande niet meer op te wijzen, dat wij verwachten dat onze gemeente-begrooting voor 1923 van ernstige pogingen tot bezuiniging zal getui- gen. Dat wij verwachten, dat elke post daarop door Burg, en Weth. nauwkeurig onder het oog gezien is, en dat alle niet noodzakelijk uit te voeren werken en alle niet direct noo- dige aankoopen van die begrooting geschrapt zullen zijn. Dat bezuinigd zal worden zoo veel dit, zonder maatschappelijke belangen te scha- den, mogelijk zal blijken. Over de houding door de Gemeente tegen- over hare ambtenaren in te nemen behoeven wij, na het bovenstaande, niet veel meer te zeggen. De Gemeente bedenke, dat zij deze ambte naren ook die welke nu wellicht overtollig blijken aangesteld heeft en rechtszaker- heid heeft gegeven. Niet deze, maar de Gemeente zelf dient dus allereerst de dupe van een eventueel te veel aan werkkrachten te zijn en kan het bil- lijkst de begane fout herstellen door tijdelijke stopzetting van benoemingen. Mochten Burg, en Weth. het noodig ach ten tot werktijdverlenging te besluiten, dan zouden wij dat juist voor deze werknemers een wel invoerbaren en ook aanvaardbaren bezuinigingsmaatregel achten. Het personeel in overheidsdienst werkt in den regel onder de gunstigste arbeidsvoor- waarden en een korte werktijdverlenging b.v. de wederinvoering van de 48-urige werk- week zou eenerzijds tot een betrekkelijk gering offer, anderzijds al tot belangrijke be zuiniging kunnen leiden. Wellicht kan dan, bij een beleidvol ont- worpen begrooting, de noodmaatregel der salaris-verlaging achterwege blijven en toch een beduidende vermindering van het bedrag der op te brengen belastinggelden verkregen worden. In hoeverre het tot intrekking van niet noodzakelijke douceurtjes als buitengewone gratificaties, vacantie-toeslagen en dergelijke zal moeten komen, zal geheel afhangen van de vraag of door arbeidstijdverlenging alleen reeds de noodzakelijk geachte bezuiniging verkregen zal kunnen worden. Wij hebben ons dezer dagen eens tot den sleutelbewaarder van Alkmaars' schatkist, tot den wethouder van Financien, gewend om hem eens te polsen over de wiize waarop Burg, en Weth. van Alkmaar bij de aan- staande begrooting tot bezuiniging denken te komen. Hij persoonlijk bleek geerl voorstander van loonsverlaging van het personeel in gemeen- tedienst, zonder daarmede te kennen te wil- len geven, dat het geheele College er zoo over denkt, noch zelfs dat dit College reeds dienaangaande tot een weloverwogen beslis- sing is gekomen. De heer Thomsen acht het inflatie-gevaar ook voor ons land niet denkbeeldig zoolang de Staat er niet in slaagt sluitende begroo tingen te maken. Hij vindt den economischen toestand nog te onevenwichtig dan dat de overheid tot loonsverlaging mag overgaan. Nog is er geen stabiliteit in de prijzen der noodzakelijke producten en prijsverhooging daarvan is zelfs absoluut niet denkbeeldig te noemen. Daarentegen meende de heer Thomsen dat er over het algemeen geen bezwaren kunnen bestaan wanneer men van het overheidsper- soneel een medewerken tot de noodzakelijke bezuiniging verkrijgt door hen voor hetzelfde loon meer arbeid te doen verrichten. Z.i. kan er geen enkel bezwaar zijn om in Alkmaar tot de 48-urige werkweek te beslui ten. Over het beeld dat de begrooting voor 1923 zal toonen wilde de wethouder zich lie- ver nog niet uitlaten zoolang de eindcijfers der verschillende posten in het college van Burg, en Weth. nog niet definitief zijn vast gesteld geworden. Maar het is aan geen twijfel onderhevig, dat de begrooting in het teeken der bezuini ging staat en dat men er ernstig naar streeft zoodoende tot een belangrijke verlaging van den Hoofdelijken Omslag te komen. Een streven dat naar de wethouder on9 mededeelde zeer waarschijnlijk wel met succes zal bekroond worden. Buitenland DE KWESTIE VAN HET NABIJE OOSTEN. Men is in Engeland verontwaardigd over de schending der ovei'eenkolmst van Moeda- nia door het voortru'kken der Turksche troe- pen op het Ismidl-schierdiilaad (zie ons num- mer van gisteren). De waarschuwingen, wel ke dloor generaal Harington zijn gericht tc*t den bevel'hebber dezer troepen en tot Ismed Pacha, zullen de Tunken waarsdiijnlijlk er van overtuigen, dat de gealiieerden vast be- sloten zijn, de conventie stipt te dben uitvoe- ren. De correspondenten der bladen te Konstan- elnoipel kunnen, wat de vredesconferentie (be- treft, niet inzien, waarom deze niet te Vene- tie zou worden gehoudten. Wanneer hierop de keus niet modit*vallen, stellen zij Geneve of Lausanne voor. „De Volkenbond", zegt de „Times", moet onigeirwijfeld' stem hebben in de regeling van het vraiagstuk der minderheden en de vrij- heid der zeeengten, en het zou daarom aan- beveling verdienen de vredesconferentie te doen houden in de nabijheid van den zdtel van den Bond. Nu de Gridtsche regeering d'efintief heeft besloten om de dlausules van het protocol van Moedania te aanvaarden, zulilen de Grieksche gedelegeerden het hedien teekenen. Het oecuimenilsdhi patriarchaat te Konstan- tinopel is vooraemens zijn zetel te verplaat- sen om aan vervolgingen te ontkamen en heeft aan de geatlieerde mogendhedien getele- grafeerd om den tenmijo voor de ontruiining van Thracte te verlengen. De staat van beleg is over geheel Grieken- land afgekondigd1. Men is d)us wel bevreesid!, dat de bevolking het niet met die reigeeriilg eens zal zijn wat betreft hare houding ten opzichte van Thraeig. Overal heeracht rust, wordt aan het telegraim toeeevoegd. Of het er eohter wel zoo erg rustig is? 'De commandant van die Turksche atrijd- kr achten, die de grens van de neutrale zone Woensdag en Donderdag hebben overschro- den en dnie dorpen bezetten, heeft verklaard, dat hij: niet gewetan hadi, dat hij de grais van de neutrale zone had gepasseexd en dat hij geenszins de bedioeimg had, om de neutrale zone bininen te rukken. I Mien gelooft, dat de afbakening van de nieuwe grens der neutrale zone Zondga of Maandag zal aanvangen. Een Turksche stafoificier zal dlaartoij' de gealu lieerde militaire gedelegeerden ontmoetai. De Britsche regeering stelt alles In het werk om de conferentie inzake het Nalburige Oosten spoedig te doen houden en is met St doel in voortduiende gemeenschap met de ge aliieerden. De Britsche regeering hoopt, dat die conferentie vo6r half November zal kun nen plaats hebben. Over de plants van sa- menkomst wordt nog beraadslaagdi Men geeft hier de voorkeur aan Lausanne in Zwit- sefland, een stad in een neutraal! Land en aan een rechtstreeksche verbinding gelegen tus schen die geallieerde landen en die van het Naburige Oosten. Wat de kwesties betreft als die van de vrijheid der zeeengten en de beschemiing der minderheden, welke andere staten aangaan dan die, welke de conferentie zullen bijwo- nen als oorlogvoerenden, sdhijnt er in begin- sel overeenstemniing over te bestaan, daft aer- gelijlke staten op een of andere w'ijze zullen worden uitgenood'igd deel te nemen1 alls ddze kwesties aan de ordle zijn. De verklaring, door Litvinof in een inter view te Berlijh afgelegd, dat Riusland op aan- stichting van Engeland1 zou worden uitgeslo- ten van de Dardanellen-canferentie, word! te Louden iin officieele kringen tegengesproken. Rupsland is niet uitgeslioten van de Dardja- nellen-conferentie. Zijn belang biji de kwe&tie der zeeengten werd ten vctlle erkend op do onlangs te Parijls gehouden bijeenkoinst. Daar Rusl'and niet een der oorlogvoerenden is, was de kwestie zijner vertegenwoordiging op de eiiigenlijke vredesconferentie niet aan de orde en noch door Engeland, noch door iemand anders werd het initiatief genomen am de uitsluiting van Rusland voor te stellen. Een Reuterbericht uit Konstantinopeli d.d. gister meldt, dat de Turksche cavalerie, die over de grens van de zone van Isimid kwam, zich ithans terugtrekt. In de zone van Tsjanafc begon een alge meen- terugtrelkiken der Turken naar de nieuwe linie. Indien de Turken achter de nieuwe grenzen terugtrokken, zoud-en de (Britsche troepen wellicht enkele dagen rusit hebben, maar volgens beriehit uit Agora is 'Kemal druk bezig een leger te organiseeren op twee puruten van het front bij Tsj anak on der bevel van Noereddin Pascha. Aan- het ilsmid-front voert Yakor Pacha het bevel. Verwacht wordt, dat deze troepen ziillen worden geebzigd om pressie op de gealiieer den uit te oefenen! gedurende de vredesonder- handelingen. Er wordeni geallieerde troepen! naar Oost- Thracie gezonden om toezicht te oef enen op de ontruiming door de Griekien. Blijlkens bericht van 11.40 's inorgens trokken to-eni de Grieksche troepen algemeen uit de omgeving van. Tsjatsjaildslja terug. DE! HUiLlP A AN OOSTENR1JK. 'De correspondent te Rome van de „Cor- riere dell a Sera" meldt, dat er twee candi- d-aten zijn voor comimissaris van de con- trol-ecomimissie inzake het crediet aan Oo stent- rijk: mr. G. Vissering, president der Neder- landsche Bank en voor het geval deze be- dankt, „de Deensch-e bankier Zimmerman", waanmede het blad blijikbaar den burgemees- ter van Rotterdam bedoelt. FRAN1KRIHK EN RUSLAND. De Fransche afgevaardigde Hferriot, die eeaige weken) in Rusland heeft vertoefd, is op de terugreis naar Parija. In een interview met vertegenwoord'gers der „Iswestia" sprak hij over zijn irudruMcen be- treffende het voortscbreidende herstel van Rusland en zette hijl breedvoerig de noodza- kelijkheid uiteen om nauwere (betrekkingea tusschen Frankrijk en Rusland aan te knoo- pen. D'ANNUNZIO WEER IN ACT IE. De Petit Parisien" verneemt uit Mil aan, dat d'Aununzio tot de fnwoners van Fiume een proclamatie heeft gericht, waarin hij de mobilisatie gelast van alle arditi tegen mid- dernacht. Omtrent de plannen van den dich- ter is niets bekend. DE VERORDENING VAN DEN RIJKSPRESIDENT. De verordening van den Rijikspresideut wordt iin de pers verschillend beoordeelid!, doch over het algemeen wil men de uitwer- king afwachten. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" coneia- teert, dat de oorzaak van ale kwaad1 veel m-inder zit in de speculates dan de paissieve hapdelsbalans van Duiisdiland, veroorzaakt door de bovenmatige schadevergoedingslasr ten en de mindere productie. De „Vorwarts" meent, diait het buitenland ui't den strijd van Duiisdiland tegen de valu- ta-ellende zal moeten erkennen, dat Duitsch- land1 niet naar een frauduleus bankroet streeft en dat reeds daarotn alleen een versdierpte finanoieele contr61e verbitterend werken en het werken van de regeering oamogelijk zal maken. Volgens een telegram uit Parijs zouden de maatregelen der regeering te Parijs een goe- den indruk gemaakt hebben. DE SCI IADELOOSSTELLING. Geddes, d'e voorzitter der Engelsche bezm- nigingscoinmissie, hielid in ^ijne cliub te Lon- den een redb over de sohadeloosstdlingen, waarin hiji d-en gealiieerden de verkeerde tac- tiek verweet, dat zij uit Duitsahianid den laat- sten pfennig wilden pexsen, dien het niet meer bezait. Geddesi, die onlangs uit DuitscMaind is te- ruggekeerd, vond den toestand aliaar ver- twijlteld en gaf ten slotte ais zijn meeninjg te kennen, dat men een natie van 70 miilioen nienschen niet voor eenige gcneraties tot siar vcn kon maken. Niet de scbadeloosstehingen, maar de terugkeer tot handel was hoofdizaak. DE DUITSCHE SCH1ADEVERGOE- DING. Onder voorzitterschap van Poiincard werd gistennorgen in een conferentie, waarin Bar- thou, Mauctee, de Lasteyrie en Reibel tegen- woordig war en, de houding besproken, aan tamen met het oog op de toenemendfe daling d'er mark en de gevolgen er van op de beta- ling der schadevergoedingem en ten aantaien van het voorstel-B radbury, dat nauwkeurig door de betrokken diensten zal worden bestu- deerd. Het voorstei-Bradbury, dat aan DuitSchland een moratorium van vijf jaar toestaat voor ale stortingen in gelid, kom't dd FranisChe regeering reeds thams ontoe- laatbaar voor, daar het praesjudiceert op de I toekomst en de wdlvaiart van Duitsohland voor een te lange periode zonder dat de geali ieerden te dien aanzien eenigen grondslag voor een ernstige beoordeling hebben. De houiding van Frankrijk is overigen® sedert de conferentie te Londen van Augustus LI. niet gewijzigd. Daar echter de Camanissie van Herstel slechts een voorloopige besliisslihg heeft genomen, alleen van toepassilng o(p dfe betalingen van 1922 en nog geen beslUit heeft genomen over die van Duitschland te ei schen financieele hervorming, wordt het lo-- gi'sch geacht iedere besl'issing der commissie te dezen aanzien op te schorien tot de regee- ringen het geheele vraagstuk der schaidever- goedingen hebben bestudeerd en geregdd op de conferentie, eind November of begin De cember te Brussel te houden. Barthou deelde mede, dat bit voornemens was zijn callega's de volgende week op d'e hoOgte te stellen van de voorstellen, beva't- tende het standpunt der Fransche delegatie. Een radiogram uit Berlijn meldt, dat al- daar gisteren in het riiksiministerie van fiiian- cien de onderhandelingen met de Entente- vertegenwoordilgers Zijn begonnen omtrent de algemeene kwesties in verband met de compensatiebetaliingenl. DE BUTTENLANDSCHE HANDEL VAN RUSLAND. Het betrokken volkscomrnissariaat heeft een door het Gentraali Uitvoerend1 Comite nog te ratificeeren wetsontwerp aangenomen, waar- bij den staatsbedrijven ten aanzien van hun handelstransacties in het buitenland grootere zeltetandiigheidi Wordt verlfeend. De staiajtsbe- drijven, die tot dusver bij, transacties in het buitenland slechts een passieve rol speeliden, krij'gen het recht zelfstandig op te tredfen, doch- het commissariaa-t voor dien buitenland- schen handel behoudlt zich- het recht van veto het en contrdle voor. Alle besluiten moeten tij- dig te zijner kenn-is worden gebracht Het mo nopdlie van den buitenlandschen handel1 wordt dus in hodfdzaak gehandhaafd. KDRTE 'BIERICHTBN. Ingang 1 December zullen in Duitsch land alle post-, telegraaf- en telefoontarieven weer verdubbeld worden. Heden zal in het Rathenau-procea uit- spraak gedaan worden. Volgens een telegram van het W. B. te Wiesbaden heeft de Fransche krijgsraad een Algerijn (van de bezettingstroepen) we- gens moord op een 19-jarig mei3je ter dood veroordeeld. De staking der havenarbeidera en ko- lenwerkers te Marseille is geeindigd. Engeland heeft geprotesteerd tegen de Beiersche vreemdelingenbelasting. Binnenland. TWE'EDE KA'ME'R. Men verwacht in parlementaire krinp dat op Dinsdag 7 November de Tweede mer eeni begin zal kunnen maken- met de behandeling van de Staatsbegrooting voor 19213. Stadsnieuws. DE KONINGIN NAAR DEN1 HELDER. De trein, waarin zich de Koningin bevond op weg naar den Helder, waar zij aanwezig zou zijn bij de piechtigihcid ter gelegenheia van de ontbul'ling van het marine-monument, kwam hedenrnorgen 11.52 achter den boe- meltrein te Alkmaar aan. H-ij ging om 12.02 als exira-trein naar den Helder door. Te ruim 4 uur zou de trein weer van Jaar ver- trckken, in Alkmaar zal hij- eenig oponthoud hebben, waarna de trein weer als expres naar Amsterdam dooigaat. Deze extra-trein zal onder lei-ding staan van den Alktnaarschen hoofdooudiuoteur N. K. Bettink. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Gisterenmiddag om 3 uur had een work man het ongeluk van een steiger te vallen van de in aanbouw zijnde huizen achter de Ambachtsschool. De man liep verwondingen op aan den rug en aan den mond en bleef ge- durende eenige uren in bewusteloozen toe stand. De ongelukkige werd naar zijn wo- ning vervoerd, nadat hij ter plaatse verbon- den was. DE VRIAOHTDIEN'ST ALKMAAR— LONDEN. 'Naar wiji vernemen zal in tegenstelling met de in dit blad opgenomeni adV-ertemtie door onvoarzienie omstandigheden de afvaart van de vrach-tboot „Alkmaar" deze week niet plaats hebben. HUURVERHOOGING OEMEENTE- WONINGEN. Naar aanlddlng van een onderhoud van de coinxnissie, gevormd uit bewoners van de gemeente-woningen -aan dten Tienenwal, met den heer Burgemeester op 29 September 1.1.. werd op 4 October d.av. mede op voorstcl van Zijn Edelachtbare het volgende re- uest verzonden aan het college van B. en Edelachtbare Heeren, Geeft met verschuldigden eerbiedi te ken nen de Commissie uit bewoners van gemeen- tewoningen aan den Tienenwal; dat naar aanleiding van de op 18 Septem ber 1.1. ingegane huurverhooging een pro- testvergadering werd belegd op 22 Septem ber d.a.v. waarin besloten werd: a. in een onderhoud met den heer Burge meester de gerezen bezwaren kenbaar te maken; b. door verdere actie te komen tot een be- stendiging der voor de op gemelde huur verhooging geldende huren; dat bovenbedoeld onderhoud met den heer Burgemeester inmiddels heeft plaats gehad met als resultaat, dat haar werd aangeraden de bezwaren schriftelijk aan B. en W. ken baar te maken, hetwelk zij hierbii doet; dat allereerst, h.i., de aandacht dient te worden gevesitigjd op den termijm waarbij de huurverhooging werd aangezegd, zijnde slechts drie dagen tevoren, wat bij een week- huur, krachtens het Burg. Wetb. niet geoor- loofd is en waardoor de bewoners de gelegen- heid werd benomen eventueel een andere wo- ning te betrekken; dat het haar bekend is dat een exploitatie- rekening der semi-permanente woningen een tekort oplevert welk tekort echter, h. i., niet nxag worden- verhaald op het gering aantal huurders dier woniingen, omdat: a. zij niet ia de gelegenhfikl zijn, wegens den

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1