Firma R. J. HOUWING, Mient G 7 Tiger Nixe Vulkachels, De Lange De Moraaz. Incass heerschenden womngnood, een anidere wo- ning te betrekken; b. het vraag en aanbod, wat onder normale omstandigheden tot normale huurprijzen leidt, thans niet kan gelden, waardoor juist abnormale hutlrprijzen ontstaan; een huuropdrijving die echter door de Overheid geenszins in de hand mag wor- den gewerkt; c. dat volgens haar meening het tekort op de exploitatie meet worden beschouwd ails een crisis-tekort, heiwelk, evenals tot heden met alle andere crisislasten is ge- schied, dienit te wordien verhaald op de geheele gemeenschap, in casu de ge- meente; d. dat deze woningen abnormaal duur zijn van bouw doordat de kostprijs voor wo- nin'gbouw in die dagen zijn hoogtepunt had bereikt, waardoor het feit ook nog sterker naar voren treedt dat de kostprijs in geen geval een basis kan en mag vormen voor de te heffen huurprijzen; dat bij het maken van een vergelijking met andere, zelfs permanente perceelen hier ter stede, zoowel van particuliere bouwers als van woningbouwvereenigingen, tevens let- tende op stand en ligging, soliditeit, afwer- king en andere grieven, deze semi-pennanen- te woningen een allerongtmsitigste plants innemen en zeer zeker nog sterker als men die vergelijking doortrekt tot de huurprijzen; redenen waarom zij Uw geacht College verzoekt deze situatie ernstig te herzien, met dien verstande dat: a. de laatste huurverhooging wordt opge- heven en| gerestitueerd; b. de daarvddr geldende huurprijzen defini- tief zullen blijven vastgesteld waardoor aan de bezwaren van alle bewoners zal zijn tegemoet gekomen en het stelsel van huurheffing naar inkomen en kinderaan- tal voor mmderwaardige hulzen zal zijn teniet gedaan en een normaal standpunt van huurheffing naar den aard der per ceelen zal blijven gehandhaafd 't welk doende enz. De Commissie voornoemd. ONTSLAO AANGEVRAAGD. Door den heer C. D. Donath, secretarls dezer gemeente, is als zoodanig eervol ont- slag aangevraagd tegen 1 Januari 1923. Dit verzoek zal in de eerstvolgende raadsverga- dering ingediend worden. Mevr. Aukes heeft tegen 20 October a.s. wegens vertrek uit de gemeente haar ontslag aangevraagd als lid van den gemeenteraad. ALGEMEEN COMITS TOT STEUN AAN HONGEREND RUSLAND. J. N., die ons meermalen verblijdde, ver- raste ons gisteren weer met 2.50. 4793.44 mochten wij in het geheel uit Alkmaar e. O. ontvangen. Het is een prestatie die er wezen mag. Maar er is volgens de door mij ontvan gen berichten nog groote nood. Voor de op- voeding van 4 millioen weezen moet wordien gezorgd. C. J. T J ADEN, Secr.-penn. Lutiik-Oudorp 62, boven. VERVOLG-MOEDERCURSUS. Wij; verwijzen naar de advertemtie in dit nummer betreffende te houden Moedercur- sussen, uitgaande van het „Witte Kjruis" n samenwerking met de Huishoudschool. Voor aangifte enz. zie men genoemdie an- nonce. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NAGHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1922. Op 15 October zal geopend zijn die apo- theek van de firma Molenaar, Langestraat 1. Op Zon- en Feestdagen en gedlurende den nacht is siechts 6dn der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des 10 i uur) tot den vol- ajvoncfe 8 uur (Zaterdlags genden morgen 8 uur. In de apatheck, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende v/eelk de nachtdienst waargenomen. CINeMA AMeRICAIN. Aan wle het aordeel? De Zweedsche filta- fabriek „Svenska" geniet een bijzondere repu- itatie. Schitterend werk heeft zij weer gele- verd in de zeer enstige film: „Aan wie het oordeel?" die thans m de C. A. wordt ver- toond. Een verhaal uit de oude kronieken van de fonge vrouw Ursula, die, ofschoon de bewij- zen tegen haar waren, onschuldig verdaoht werd van moordi op haar echtgenoot, een man, dien zij tegen haar zin had moeten trouwen, De vuurproef brachit in dubbele be- teekenis, de iouterlng. De foto, de regie en het spel hebben het •eheel gemaakt tot een serieus kunstwerk. enny Tl'asselquist vervult tat een serieus unstwerk de rol van Ursula zeer mooi, maar daarnaast dienen offli hun prachtig spel ge- roemd Meester Antonio; de beeldbouwer, die aan Royaards deed denken, de monnik, die alls marskramer optrad, en de jonge man. die zich ten alette uit llefde voor Ursula wit opofferen. iDe regisseur van dit werk mag ten zeerste geroemd. Aan net hoofdhummer gingen vooraf een mooie natuuropname en twee komiadie nufflc mers, beiden qeel leerzaam voor getrouwde llC6r6Il A'LKMAARiSGH BIOSCOOPTHE ATER. Eieni mooie filmi is het die deze week als hioofdmummer draait in het Alkmaarseh Bioscooptheater. Ze draagt tot titel „:De God- loochenaar" eni is gelanceerd door de Catho lic Art Association1, die de film vervaaxdigd heeft naar een) roman van mevr Hughi E. Dieiker. Dit drama in 6 actem (jammer dat men het niet in 5 acten heeft gemaakt, waar door het eerste gecLelte wat minder gerekt zou zijln) behandelt de geschieden;is van een atheist, den jongeni dokt^r.John Brandon, die elehter ten1 slotte leert bidden, nadat bij God en alle menscheni heeft gebaat en vervloekt. Het sped, dat eerst wat saai is, wordt later imponeerend, vooral dat van den hoofdper- soon dr. 'Brandon. Ziin haat, wanneer hij door zijin collega uit cle associatie gestooten wordt, is schitterend uitgebeeld. Mede heb ben wij1 bewonderd het eenvoudige, roerenide spel van Mary, het blinde kloostermeisije. Ook Vader Farrell, de geestelij'ke is geslaagd en is op en top de herder die het verlorene zoekt. In't geheel eem mooi filmwerk. Van het bijprogramma memoreeren wij naast het gebruikelijke joumaal een cowboy- 2racter. Door Indianen overvallenl en de bij- zonder mooie prizma-film „Een natuur- vriend", een filmpje van bijzonder fijme kiwa- liteit. Alkmaar. GEM. D'lENST DIER ARlBEIDSBEMID- DELING ENiZ. DOE L EN'STR A AT. Geopend op alle werkdagen van des voorm. 9 tot des nam. 12.30 uur; bovendiendes iMaandagsavonds van 7 tot 8 uur. Aangeboden: 1 aanhouder, 1 baggennan, 1 baklker, 2 bahketbakkers, 1 bankwerker, 1 boekhoudervoor de avonduren, 3 boerenar- beiders, 1 bouwkundig teekenaar, 1 eacao- bewerker, 1 constructie-werker, 1 drukker- zetter, 2 electriciens, 1 emballeur, 14 grond- werkers, 1 kapper, 7 fcantoorbedienden, 2 kanioorloopers, 1 koetsier, 1 kok, 1 kruide- niier, 2 lefcterzetters, 2 loopjougens, 2 machi- naal-houtbewerkers,, 3 machine-bankwerkers, 1 machinist-stoker, 2 magazijubedienden, 14 metselaars, 2 meubelmakers, 15 opperlieden, 5 paikhuisfcnechts, 3 plaatwerkers, 2 poli- toerders, 1 revdverdraaier, 3 sdieepsbou- wers, 13 schilders, 3 schippers, 2 schoem- makers, 1 schrijiver, 1 sigarenkistenpfakker, 19 sigarerumakers, 2 slijpers, 3 smeden, 1 steenbi'kker, 3 stokers; 1 aank. sfucadoor, 2 tabaksbewerkers, 26 timmerlieden, 1 tuin- man,, 1 typewriter, 1 voeger, 2 voeriieden, 1 waker, 2 werksters, 1 ijzergieter, 1 ijzervlech- ter, 3'ijzerwerkers' 1 zadelmaker, 2 zand- vorm-ers, 1 zetter-drufeker en 70 losse arbsi- ders. Oeplaatst: 1 .grondwerker, 5 metselaars, 1 timmerman en 1 los arbeider. Gevraagd1 dienstbode en 1 werkster. Alkmaar, 14 October 1922. De Directeur, P. KI'KKERT. Provlnciaal Nleuws Het yreemde geval te Bergen. De Voogdijraad had op grond van het door de commissieledeni Stroink en' v. d. Kleij ingestelde onderzoek. de ovartuiging gekre; gen, dat ook het 14-]arig zusje van 'Guus bij zuster B^ in verkeerde nanden was en veel kans liep later den verkeerden weg op te gaan. De Voogdijraad vroeg dan ook een be- schenmiing van het meisije bij den officer van justitie te Utrecht aan omi ook het meisje, in afwachting van een definitieve beslissing, voodoopig ter beschikkiing van deni Voogdij1- raad te stellen. Om deze beslissing te bespoedigen, het was bekend geworden dat zuster Be met de moeder en het meisje naar Duitschland wilr de vertrekken, begaf de secretaris Mr. Dor- bedo zich g is tar met de stukken naar Utrecht, waar bij in spoedbeslissing de gevraagde beschikbaarstelling wist te verkrijgen. Telegrafiscb stelde hij; zijn mede-bestuurs- leden hiermede in kennis waarna de voorzit- ter, notaris van Toomenburgh en de beer Sitroink zich naar Bergen begaven om het meisje op te vorderien, waarmede zijl zuster Be, die voor hedenmorgen 5 uur een auto had besteld om naar Duitschland te vertrek ken. ten zeerste verrasten. iZuster Be noemde het nog een schandaal om een meisje biji haar moeder vandaan te halen, doch ae moeder Meef onbewogen. Het meiSje is nu door den Voogdijraad, onder de vertrouwde hoede van een dame in Bergen gesteld, Dat de psychiaters in het geval met den jongen te liehtvaardig op zuster Be zijn af- gegaan, blijkt well uit bet feit, dat aan het ficnt is gekomen, dat zuster Be destijds te Deventer als krankzimnige verpleegd is ge- weest. HET ONGELUK TE HEILOO. In strijd met loopende geruchten kunnen wij mededeelen, dat ae toestand van den dezer dagen te Heiloo verwonden venter J,. Bal steeds vooruitgaande is. UIT KOEDIJK. Koedijk Zondag 10 uur Ds. de Groot. faieiuengd Aieuws. ONTHULLING VAN BET MARIN'E- MONUENT TE HE'LDBR. Hedenmiddag werd op het Havtnplein in den Fielder door H. M. de Koningin bet Ma- rine-iminument onthuld. Dit gedenkteeken is opgeiicht ter nagedachtenis van de Marine- mannen, die in be jaien 19141919 om het ievvn kwamen bij de uitoefening van hun plicht'. Des middags te half een arriveerden Hi. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins te tfen Helder. Op het perron waren de burgemees- ter, zoomede de atelling- en garnizoenscotn- mandant ter begroeting aanwezig. Adelbor- sten hadden de Eerewacht 'betrolkken. Buiten het station werden de hooge gaBten door een groot gemengd1 koor toegezongen. Hare Majesteit en Z. K. H- begaiven zilch vervolgens naar het Raadihuia, aiwaar zij door het gemeentebestuur en den Raad wer den ontvangen. De burgemeester beette in een korte rede de Koningin en den Prins namens het ge- mentebestuur hartelijk welkom. De Koningin beantwoordde deze rede. Na de ontvangst ten stadhuize maakten de koninklijke bezoekers een' kortea rijltoer door de stad, aan het slot waarvan over den Ha- vendlijk naar het Havenplein werd geredien. Na een korte rede van den voonzitter van het Comite „Nederland gedenkt zijn slachtof- fers der Marine", sprak prof. P. Ji. Blok, hoogleraar te Leiden, de herdenkingsrede uit. Het monument werd daarop door de Ko ningin onthuld. Vanaf Hr. Ms. pantserdekschip „GeIdier- land1" werden vervolgens vijf saluutsdhoten gelost. Deze werden gevolgdl door een minuuit van absolute stil'te, klweer dnde wederom door een kanonschot werdi aangekondigdi. Door een groot koor van zangers werd daarna een voor deze gelegenheid vervaar- diigde cantate ten gehoore gebracht met bege- leiding door het Stafmuziekcorps der Marine. Verschililende deputaties legdien na afloop hiervan een krans aan deni voet van het mo nument. De Stafmuziek dier Marine speeldie hierbi} tresrmarchen. De koninkHjke bezoekers verlietea hiema hetterrein, terwijl de Marinekapel1 „Es ist be- stimmt in Gottes Rath" van F. Mendelsohn BarfhoUdy ten gehoore bracht, om met den trein van 4.09 namiddags weer hit den Helll- der te vertrekken. Na de onthulling werd bij. het monument een eerewacht van een aantal marineschepe- lingen betrokken. De voorzitter van het Oomite droeg het monument na de onthuliling met een korte toespraalk aan den burgemeester over. De burgemeester aanvaardde het namens het gemeentebestuur. Het monument, ontworpen en vervaardigd door den beeldhouwer A. G. van Lorn te Den Haag, heeft de volgende symboliek: De vrouwenfiguur stelt voor het Neder- landsche volk, hulde brengend aan de omige- komenen door zegenend de rechterhand uit te strekken boven het slachtoffer. De linker- hand steunt op het onklare anker, het ver- trouwen op de Marine voorstdlende. Het sladhtoffer, aangespoeld; op de kust, is gedtefct door de Nederland'sche vlag, wel'ks plooden worden vastgehoud'en door het kind, symbool van het tfemende geslacht, dat hulde brengt aan de onverschrokkeu mannen hunner plicht. Op dten eerezuil zijn de namen van aile slh'chtoffers gegrift. Daarboven zijn gebeiteld de wapens van Nederland en NederlandSchr OosMndie. Ook Inlandsche schepelingen hebben hun leveni gelaten voor ons Vader- land. Naast dit monument „Voor hen, die vie- len", zijn te Huipsduinen en Vlissingen door de zorgen van het Comite de ongedekte en verspreide graven van slachtoffers in 6en ge- mpenschappel'ijk graf vereenigd, diegedekt ziin door een eenvoudig passend grafteeken, naar on twerp van en uitgevoerd door den heer van Lom. Des avoncfs zal het monument door zoek- TVchten worden beschenen. STAATSPENSIONNEERING. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft in zijn Woensdag gehouden vergadering een commissie be- noemd, die tot tank heeft te onderzoeken met welke voorsteHen tot bezuiniging men bij de regeering zou kunnen komen, ten einde blij- vend de noodige gelden if vindlen voor goede sociale maatregelen. In die commissie zullen zitting nernen de heeren prof. Heeres, jhr. De Muralt en G. L. Janssen, DE SOCIALISATIEUGOMMISSIE. Naar het Centrum vemeemt, is het rapport van de z.g. Sodalisatie-commissie gereea en is de verschijnine ervan eerling te verwachten. Het geeft verschillende meeningen weer. Een- heid en overeenstemming is tusschen de leden niet verkregen. BEZOEK KONING EN KONINGIN VAN ZWEDEN. Naar het Hlbld. vemeemt, bestaan er plan- nen voor een konfc bezoek van den Koning en de Konignin van Zweden aan ons land in Maart van het volgende jaar. RUILVERKAVELING. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben bij den minister van binncnlandschc zaken aangedrongen, in deze tijden, nu het er zoo- zeer op aankomt, de rpoducten met zoo wei- nig mogelijk kosten zoo hoog mogdlijk op te voeren op de indiening van een wet op de Ruilverkaveling. „KWATTA" EN ,,SlICKESZ". De stoom choeolade- en cacaofabriek „Klwatta" te Breda, en de cacao- en chooola- defabrieken .gebr. Sickesz te Amsterdam, deeleni ons mede, dat zij; gezamemliik zijn overgegaan tot oprichtimg van de Naainl. Venn. Verfcoopkantoor van Cacaoproducten welke zich vanaf 1 November 1922 zal be- lasteni met dent verkoop in Nederland van alle cacaoproducten van beide ondergeteeken'- den. De vennootschap %al gevestigd zijn te Amsterdam. ALGEMEEN NEDERLANDSCH VAK- VER'BOND. Gisteren is te Utrecht de jaarlij'ksche alge- meene vergadering van het Algemeen Neder- landsch Vakverbond begonnen. De voorznier van het Veibona, de heer J. Dek'ker, hield de openingsrede. Volgens het daarna aan de orde gekomen iaarverslag bedroeg op 31 December 1921 het aantal bij: het A. N. V. aangesloten orga- nisaties 29, met een tetaal ledentai van 49,602, tegen 51,243 op 1 October 1921. Op 31 December zullen twee organisaties het Verbond verlaten, n.l. de Bond van procu- reurs- en deurwaarderskilerken en de Bond van procureurs- en deurwaardersklerken en de Bond van banketbakkersbedienden. In de avondbijeenkomst heeft prof. mr. G. W. J. Bruins, hoogleeraar aan de Handds- hoogeschool te Rotterdam, gesproken over den economiisdhen toestana van Europa en van ons land. KORTE BE'RIOHrrEN. Gisteren is te Breda de 8ste jaarlijk- sche vergadering van de Vereeniging van of- ficieren der Nederlandsdie landmacM ge houden. Ze was druk bezocmc. De minister van ooriog was vertegenwoordigd door kolo- nel Doorman, gamizoens-commandant te Breda. Gistemacht is de groote stoommachine van de cartenfabriek Raderland te Win- schoten gesprongen. De fabriek staat nu stop, en ongeveer honderd arbeiiders zijn zon- der werk ^ekomen. De 18-jardge M. S. heeft bij den land- bouwer A. aan den Ablsmeerderweg te Haar- lemmermeer bij: het aanmaken van een wasch- fornuis emstige brandwonaen gekregen en is in het ziekenhuis te Leiden overledten. Aan het Duitsche consulaat (passenbu- reau) te Maastricht is een Duitsche bediende, die er nog maar eenige weken in dienst was, met 2000, die hij naar de post moest bren- gen, er van door gegaan. In de Geldersche grensp'aatsen komen in de laatste dagen meermalen Duitschers om Nederlandsche couranten vragen, omdat ze hun Duitsche courant ongeregeld ontvangen; en deze bovendien weinig nieuws bevat. TELEGRAFISCH WEERBERIGHT naar waarnemingen verricht in den morgien van 14 Oct. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.8 te Bebliju. Laagste barometerstand 755.0 te Seyd'is- fjord. Verwachting (van den avond van 14 Oct. tot den avond van 15 Oct.) Zwakke tot matigen Zuidoostelijken wind. Nevelig tot llichtbewoikt, droog weer, mogelijk nachtvorst, zelfde temperatuur overdag. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. fDRAISlflA-vANVALKEMBURQ'S- A .-iLEVERTR; \\'l lngezouden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de Redactie er mede instemt.) Alkmaar, 14 Oct. 1922. M. de R. Het is niet zoozeer naar aanldding van den' inhoud van's heeren Pietersens schrij- ven als wel' tegen die schrijverij op zichze'f dat ik onderstaande regels hoopt te zien geplaatst. Ik vermoed dat de heer P. eenl gebrek aan zijn oogen heeft dat hem belet ook eens een anderen kant uit te kijkem. Een kleine opera- tie zou misschien voldoende zijn om den heer P.'s oogen naar gelieven te richten. Als de heer P. na deze bemerking zijn oogen eens ondersteboven richtte dan zou hij zien wat een bakkerksbaas em andere werkgev jrs in bet algemeen nu zien, en als hij daarna zijn oogen binnenste buiten draaide, dan zou hij, daar ben ik zeker van, zien dat de heer P. in geenen deele verschilt van .andere menschen en dat enkeli de middelem waarmede en de leuze waaronder gestreden wordt slechts ver- schl'len. 'En zoo lang nu de heer P. niet de be- kiwaamhieid bezit om dingem die hem scheef toesdiijnen recht te zetten, zou ik hem willen aanraden zijn oogem in de laatste houding te laten staam om ook nog te zien dat hij de rechte man is op de rechte plaats n.l. bak- kersknecht in. een: arbeiders-coCperatie. Zelf neb ik mijn oogen alle mogelijke wendingen laten ondergaan, maar ik kan nog altijld niet imzien: dat het schrijven van den heer P. in het algemeen belamg is. Men zou dergelijke menschen in den waan brengen dat zij' het leveni hier in Alkmaar richting gaven em wij; wetem bij; ondervinding dat waan niet alleen een zeer verspreide, maar in de meeste gevallen een ongemeeselijke ziekte is en dit te bevorderen li'gt toch m. i. niet op den weg van de Alkmaarsche Ct. U, mijnheer, dankend voor de verleemde plaatsruimte. J- (Alia inzender zijn oogen eens zoo wffl draaien, dat hij bmnen in zijn hoofd kan kij- k.en, zal hij' bemerken dat de journalistieke af- deeling van zijn 'hersens nog in het eerste stadium1 van ontwikkeling verkeert. Allereerst diemt hijt zoo flink te zijn onder stukken die een min of rneer aanvallend ka- rakter hebben zmi vollen naam te plaatsen, IStukken als aie van den heer P. en van inzender worden door de sChrijvers als ar- tikelen in het algemeen belang beschouwd. Zoo eenigszins mogelijk en "zeer zeker wanneer het over den broodprijs gaat wil len wij dat algemeen belang erkemnen daar wij ons steeds op het standpunt plaatsen, dat de vrije meemingsiuiting van alien die een ernstige kwestie in. het openbaar willen1 be- spreken, zoo weinig mogelijk belet diemt te worden. Red. Alkm. Crt.) Telegraiiinien van hpdi'n DE KWESTIE VAN HET NABIJE OOSTEN. ROME, 14 Oct. De Italiaansche mi nister van Buitenlandsche zaken, Schan- zer, die op het oogenblik te Brussel ver- toeft, zal zich Maandagmorgen naar Pa- rijs begeven, tot het houden van een be- spreking met Poincare. Ook een Britsche vertegenwoordiger zal bij de besprekingen, welke beoogen een basis te leggen voor de a.s. conferentie inzake het nabije Oosten, aanwezig zijn. STEIGER INGESTORT. VALKENBURG, 14 Oct. Hedenmor- fen is de steiger van de in aanbouw zijnde leisjesschool ingestort. Drie werklieden vielen van aanzienlijke hoogte naar bene- den. Een van hen kreeg een dubbele been- fractuur en inwendige kneuzingen. Hij moest naar het ziekenhuis te Maastricht worden overgebracht. Ook de beide andere arbeiders bekwamen ernstige verwondin- gen. De oorzaak van het ongeval is het bre- ken van een ketting van den steiger. Marktberichten ALKMAAR, 1'4 October 1922. Op de he den gehouden weekmarkt waren aamgevoerd: 12 paardem 1'50f 375, 85 fcoeien en os- sen 32'5f 550, 36 nuchtere kalveren 1<W 25, 803 vette sdapen 4057, 2 vette varkens 100f 105, 9 magere var- kens 3555, 84 biggen, 10 w. 20 32, 23 botoken en geiten 413. Hoogste markt 1.40; middel markt 1.35; laagste markt 1.25. Aamvoer 1143 kop. Eienen 1213. van 14 October 1922. Opgave van Noordhollandscb Landbouwcredlet. Eoers van heden te 10.30 Vorlge Koers. 349 2994 1503/* 1244 34* 64% 36* 444 128 459% 947/a 56% 6'Vu 53% 67* 237* 117 91% 161/s 83* 56 18* 15"/u 63* 204 292* 260 44* 26% 157% 99% 119% 91* 128 44* 112 351 304 154% 124 35 36* 444 128** 457 94* 57* 93 16% 15% 206 295 260 27* 157* 10.45 45 352 152% 125 65 4 127% 457 944-54 57% 16%-7 210 301 II.- 250 351 153 127J-8* 457 95 57* 122-3 97 21 206-10 300 265 11.15 hot niet-afspringen der emaille wordt door ons gegarandeerd. Vraagt eerst onze prjjzen alvorens elders te koopen. I 1JXC1V (Ontvangen per draadlooze telefoon.) ST A ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1922 BANK.INSTELLINGEN. Bank.associatia Kol. Bank Indisehe Bank - Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Juraens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Hotl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Koloniale Rubber' Dell Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN, Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA.. Southern Rails Union Pacific 99'/i, 18% 1194 91% 126% 46% 254 111% PROLONGATIE verige koers 4 pCt., heden 4 pCt. WISSELKOF.RSEN. Voorbeun 119f-20 90f-2* 128-9 350* 152% 35 128 457 95 57 54 167/, 207 298 261 Berlljn Brussel Londen New-York Parijs Weenen p. 10.000 Zwitserland VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier Vorige koers. 0 09% 18.10 11.39 2.571/, 19.47% 0.35 47 80 koers op heden. 0.091/, - 0.10% 18.1518.20 11.39 11.39% 2 56% 2.57% 19.45-19.50 0.30 0.371/, 47 75 (rood) Oostenr. Bankpapier biljetten van 1000 per 10.000 Idem van 10.000 0.111/9 0.80 045 0.11%- 0.131/, 0.80 0.50

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2