gevangenisstraf. Hierna is behandeld de zaak tegen J. H. en G. A. R. betreffehde den diefstal van on- geveer 16 rijiwielesn ten nadeele van A. N. Sr. te' Rotterdam,, welke diefstal gepleegd zou zijiii in vereeniging met A. N. Jr. 'De eerste beklaagde verklaarde, dlat hij van meaning was, dat A. N. Jr. over de fiet- sen mocht besehikken. De 'tweede beklaagde bekende. IHijj wist zich even we! niet te herinneren of er, ooit met H. over gepraat was, hoe de zaak in dkaar zat. Getuige A. N. Jr. decide mee, dat beide beklaagden van de zaak afwisten, tenminste de tweede beklaagde had nit verschillende dingen wel kunnen opmakan, dat de zaak niet in orde was. De off icier van justdtie meende, dat ook het bewijls tegen 'H. is gdeverd door de om standigheden, waaronder dat misdrijf is ge pleegd. Spr. eischte tegen ieder der beklaag den 6 maanden gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming bij vonnis van deze beklaag1- den terzake van dozen diefstal. De moeder van bekl. B. voerde het een en ander aan ter verontschuldigiing en verdedi- ging van haar zoon. De verdediging. f Mr. H. P. Marchant, verdediger van bekl. J. H., pleitte spr. vrijspraak in de zaak be- treffende de rijiwieldiefstallen. PI. meende, dat wettelijk hier geen reden gieweest is voor voorloopige hechtenis. En toch is spr. den officier dankbaar, dat de beklaagden in voorloopige hechtenis zijm ge- zet. Uit paedagogisch oogpunt was dit zeer jnist geziera. Een ramp zou het echter wor den, als dezen beklaagde, die zwak van ka- rakter is en meegasleept is door de anderen, gevangenisstraf werd opgelegd. PI. vroeg een voorwaardelijke veroordeeling voor dezen beklaagde. Mr. Van Roy, verdediger van den 16-jari- gen B., sloot zich, wat de eerste feiten be- treft, aan bij het betoog van mr. Marchant. Wat de kleine diefstallen aangaat betoogde spr., dat men in den beklaagde niet den die! moet zien, maar het kind, dat gelegenheid zag om zich enkele genoegens te verschaffen. Verder vestigde pi. de aandacht op den in- vloed dien de andere beklaagden op dit kind hebben gehad. PI. aohtte ter beschikking stel- ling van de regeering van dezen beklaagde hier niet op haar plaats en meende, dat de ouders van B. zeer wel gesohikt zijn om de opvoeding verder in hianden te houden. ,Mr. Andreoli voerde verschillende verzach- tende omstandigheden aan voor beklaagde van V. en pleitte voor enkele feiten' vriji- spraak. Hij' vroeg voor dezen bekl. oplegging van een voorwaardelijke veroordeeling. Mr. Winkelhof verzocht de rechtbank, be klaagde N. te behandelen als een psycho- paat. Uitvoerig betoogde pi., dat beklaagde als zoodanig beschouwd moet worden. Ook hier zou een voorwaardelijke veroordeeling met scherpe bijizondere voorwaarden op haar plaats zijn. Ten slotte heeft mr. Van Rossem het woord gevoerd voor den vijfden beklaagde. 'Hij: pleit te het instellen van een onderzoek naar de geestvermogens van beklaagde, subs, een lichtere straf als de officier heeft geeischt. Uitspraken Donderdag 26 dezer. Gem«ng<5 $i«uw8 DE ZEVENDEi NEDERLANIDSGHE JAARjBEURlS. In verband met de tegenstrijdige herichten, welke omtrenit de resultaten en het succes der jongste najaarsheurs te Utrecht in de dag- en vakbladpers de ronde hebben gedaan, heeft de Raad van Beheer onder de deelnemers ,aan deze beurs een enquete ingesteld, naar hunne bevindingen en bun twee, zoo a'ige- meen mogelijk gestelde, vragen voorgelegd. De twee vragen luidd'eni: le. Zijtt U over het algemeem de heer- schende malaise In aanmerking genomen tevreden over uwe deelnemimg aan de Zeven- de Nederlandsche Jaarbeurs? 2e. Zijit U tevreden over: a. de opgenomen orders? b. het aanknoopeni van nieuwe relaties? Qp deze enquete waren tot 10 October bin- nengekomeni 334 antwoorden; waarvan '248 de gestelde vragen! bevestigend en 86 de ge stelde vragem ontkeninend hebbend beant- woord. Uit deze cijfers, maar meer nog uit de opmerkingen, welke aan de antwoordem wa ren toegevoegd, kunnen de volgende condu- sies getrokkeni wordeni: lo. het aantal deelnemers, die over de resultaten bunner deelneming tevreden wa ren, is circa driemaal zoo groot als het aan tal dergenen, die op de gestelde vragen negatief reageerden: 76 pet. tevredenem te- genover 25 pet., die niet tevreden waren. Ant- woorden in den geest van „zeer tevreden" >?zelfs meer dan tevreden", „volkomeni tevre den" kwameni zeer veel voor. 2e. In alle groepem behalve die der in- dustriegenoodiigdheden, waarvan slechts 6 antwoorden binnenkwamen is het aantal tevreden en grooter dan dat der teleurgestel- den. De grootste percentages tevredenien le- verden onder de grootere groepen de afdeeling „huisboudelijke artikelen" (95 pet.) en de grpep „Voediinigs- en Genotmiddelen1" (87 pet.) op. 3e. De tevredenheid der deelnemers gold inzonderheid het aanknoopeni van nieuwe re laties; velen voor wie de directe oogst van opgenomen orders te wenischen had overge- laten, prezen hun deelneming aan de Jaar beurs uit een oogpunt van verkregeni nieuwe relaties. 4e. De groepen, die het meest tevreden zijn geweest over ae resultaten, waren die afdee- lingen, wier. industrieen zich toeleggen op de vervaardiging van voorwerpen, benoodigd voor het dagelijksch gebruik, artikelen, welke voor de groote massa bestemd zijn. E'en na- dere beschouwing van elk der antwoorden afzonderlijk vult deze conclusie nog aan in dezen geest dat in groepen, waarbij in de- zelfde artikelen-soort verschil gemaakt wordt tusschen luxe artikelen! en, eenvoudiger fabri- lcaten, in laatstgenoemde soort meer omging dan in de luxe soorten. DIE RECHTSiPOSiITIE VAN HTE MILITAIR' PERISONEEL. De afdeelingen Vlissingen en Middolburg van de Vereeniging van Militairen van Lana- en Zeemacht hebben dezer dagen, te Vlissin gen een vergadering gehouden ter bespreking van de verslechteringen in de positie van het militair personeel. Ingez©nden Mededeeltegen. Er werd een motie aangenomen, waarin er bij de Regeering reap, biji de Ministers van Oorlog en Marine op aan wordt ge- drongen, dat belangrij:ke kwesties als af- vloeiingsmaatregelen, rangschikkingsrege- ling, wachtgeldxegeling en reglemenit van krijigstucht, alvorens tot de invoering ervan wordt overgegaan, alsnog onderworpen wor den aan de goedkeuring van .de volksvertp- genwoordiging. Overwegenoe, dat de inhouding van 6 pet. op de salarissen als onbillijk moet worden beschouwd, verzoekt Adr. den Ministers dringend, de salarissen der militaire ambte- naren (de schalen in de R. B. L. en de be- zoldigingsregeling voor de Zeemacht Circ. v. d. Z. 722 dus) met terugwerkende krac'-t te verhoogen met den bijslag, resp, verhoogde soldij, zooals deze inkomsten voor 1 Juli j.l. nog bestonden, opdat het evenwicht met de salarissen der burgerlijike ambtenaren' en de weduwen en weezen-pensioenen niet langer worden gedrufct. COMITe VAN' ACTIE SPOORWEGPERSONEEL. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt: In de bespreking, die Zaterdag j.l. plaats had tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de Commissie van actie uit de erkende organisaties over d'e loonkbrting van 8V2 pet., werd door deze commissie de keuze tusschen deze loonsverlaging of de pensioenkorting van 8% ipet. niet aanvaard. Zij heeft cchter toegezegd, omtrent de kwes- tie zich te willen beraden, indien daarbiji ver- scheidene andere verslechteringen, die ook dreigden, nader onder de oogen werdien ge- zien. Als gevolg dezer besprekingen werd d'oor de directie toegezegd, dat er tot 1 Janui- ari 1924 geen loonsverlagingen meer zullen plaats hebben, terwijl ook verder in dien tijd geen verslechteringen in de arbeidsvoorwaar- den zullen worden ingevoerd. Met betrekking tot de classificatie werd'en vrijg geruststellende mededeelingen ontvan- gen omtrent et bedrag, dat men daaruit dacht te halen. Zonder dat de directie zich te dien opzichte wilde binden, gaf zij toch als hare meening te kennen, dat daaruit niet meer dan een miilioen zou worden gehaald1. Omtrent een meer doelmatige vermindering van dienstkleeding wil de directie nog na^er overleg plegen, al mag niet verwacht wor den. dat daarvan nog veel resultaat te wacb- ten is. Ten opzichte van het werkplaatspersoneel word betoogd, dat voor dat personeel deze kortin? van 8'4 pet zeer drukkend1 zou wer- ken De directie verklaarde zich echter bereid, om deze kwestie nog nader te overwegen. Zij heeft thans medegedeeld, dat zij, bij1 het op- Vg?en der pensioenkorting van 81/, pet. de reeds ingevoerde loonsverlaging van 10 pet. ferug zal brengen tot 7 net De commissie zal nn nog in nadere ond'erhandeling treden. EEN MAL FIGUUR. In verschiiiiende bladen heeft de roinide ge daan het verhaal van een gesprek, dat de di- recteur van landbouw aan boord van eeni K. 1J. M.-stoomer ,ter reede van boerabaja gehad heeft met een foods, die, dien beer Smmga Mufkler met kennende, dezen.... in zijln geziciit ui'tscho'ld. Het verhaal is juiist; het gaf het gebeurde echter zeer onvoliiedig weer. Een der getui- gen heeft het echter te boak gesteld en zood er aan de N. R. Grt. een afschrift van. Hier volgt het: Aan dek zittien biji een tafel vier passagiers. De foods komt aan boord en zet zich bij de heeren aan het tafeltje en daar ontwikkelit zich het volgende gesprek tusschen dien loods en een der passagiers Goeden avond, heerien! Ook goeien avonid, loodis. Is er nieuws op de kust Nou, ik heb gistermorgen de Treub bin- nengebrach't. Daar was die Sibinga Mulder aan boord. Zoo? Wat is dat voor een man? Wel, dat is die directeur van landbouw, die man van die groote strop daar ergens op Sumatra met zijn rijst. O zoo, is dat zoo'n idikke strop? Zalt waar wezen, 18 miilioen volgens die laatste berichten. 'it is bar dat dat maar zoo mag, hoe ziot die vent er uit? Nou, zoo'n echte rooie venijnige kop! En dat reist maar ronld. Waar ging hij' nn naar toe? Wie weet of hij straks niet hier aan boord1 komt. Kan rnij, niks schelen, maar hij is op die v. d. Wij'Ck overgestapt naar Makasser. Wat moet hij' diaar nou weer doen, die neemt het ervan hoor, nou weer naar Makas sar. Ja en dan zoo'n strop. Maar die Cra mer in. den Vollksraad, die durft hem aan, n socialist is t niet? Ja, een socialist, een echte. Maar ik hoor dat die Sibinga Mulder toch a'ltijd ge- weldig van zich afbijt. i Zal' -waar wezen, 'n echte pekrekel Ik geiloof loods, dat het zoo'n man cieta kan satolen, hij- heeft geen plidhtsbesef. Plicbtsbesef Geen donder! En van al die duiten zal er toch zeker ook wel wat in. de pocket glijdien, gdoof je niet? Nou dat zal wel, hij zoo'n zaak op aan- deelen, daar blijf t altijid) well wat van over. Hbe hooger die menschen zijn, hoe meer of ze gappen en dat neem ik ze niet kwalijk. Ik ben er niet toe in de gdegenheid,, anders deed1 ik 't ook. Zoo!! Enifin, op't eind hcefi ie zich toch fat- soenlijk tegen me gedragen. I Hoe dan sitietd. Nou, toen heeft ie zich an- me voorge- Loods, nou lieg je, dat is niet waar. 't Is wel: waar, aan de valreep neeft-ie zich aan me voorgesteid. Loods, je zit te hegen, want die Sibinga Mulder zit hier tegenover je. Nou't kan me o ok nilks schelien. Mag ik me even aan u voorsteliten, ik ben X. Loods, ik heb je rustig laten praiten, maar nu je zit te 'liegen, kan ma je nanm niets schelen. Nou, 't kan me ook niets schelien, 't is toch een heel andere tak van dienst! Van de vier heeren waren twee onder dit gesprek opgestaan en hadlden zich aan de ree ling, uit het gezicht van den loods, opgestdld, hun best doende om het niet uit te schateren van lachen. De derde hieldl zich' met groote moeite tot het eind! toe goed en bleef moedig op zijn stoel zitten, totdait de ontknooping kwam en de vreugde niet meer hehoeflde te warden in- gehoudlen. Na een oogenblik verdiween de loods naar die brug, waar hij den fcapitein alleeni vertel- de: „Ik geloof een rnal figuur geslagen te hebben." ERNSTIGE BRAND TE HARLING'EN, Gistermid'dag 12 uur ontstond1 brand in de koemelkerij van S. van den Schuit, in Alme- num, onmiddellijk over de grens van Harlih- gen In een minimum van tijd' sloegpn de vlammen hoog boven het dak uit Een klein deel van het huisraad kon worden gered'. Hoewel1 de brandweer van Harlingen spoe- dig ter plaatse was met twee motorspuiiten, brandde het geheele huis en de stall met een voorraad hooi af. Zes arbeiderswoningen, die onmidid'ellijk naast de koemelkerij staan., zijn eveneens ge- heel uitgebrand. Het huisraad uit deze wo- ningen kon in veil'igheid worden gebracht. De koemelkerij was laag verzekerd. Van de woninginboedels waren sammigen geheel' nilet verzekerd Omtrent de oorzaak van den brand1 is nog niets bekend. EEN BARON ALS OPLICHTER. De Haagsche politic heeft, naar ,,Het Vad." veraeemte den 38-jarigen baron van P. aan- gehouden, daar hij zich schuldlg zou hebben gemaakt aan oplichting van twee winkeliers voor een bedrag van een paar honderd gul den. Verder wordt hij verdacht van verduiste- ring van ongeveer 1000 ten nadeele van eenige werkgevers. De verdachte was name- lijk in dienst van den Raad van Arbeid. Ge- malczuchtige en daardoor onvoorzichtig ge- worden patroons, gaven hem het geld om d'aarvoor voor hen zegels te pl'akken, maar de bereidwillige meneer plakte geen enkel zegel- tje en heeft, naar men vermoedt, het geld ei door gebracht. NEDERLANDERS UIT SMYRNA. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis meld't: De toestand, waarin de viuchtel'ingen ver- keeren, maakt verderen steun noodzakelijk. Zoowel te Konstantinopel als pp Malta en elders bevinden zich Nederlanders, die te Smyrna alles hebben moeten. achterlaten. Wanneer zij naar hun vropgere woonplaats zullen kunnen terugkeeren, is nog geheel on- zeker, en de ingekomen berichten maken het zeer weinig waaischijinilijk, diat zij daar van hun have nog iets zullen terugvinden. Hr. Ms. gezant te Konstantinopel schrijft oyer die vluchtelingen „De 'kolonie bevmdt zich thans grooten- deels aan boord' van het stoomschip „Deuca- lion" alhier en staat, ondanks de groote hulp- vaardigheid van gezagvoerd'er en bemanning, nog vanzelfsprekend aan vele ontberingen bloot. Het is mijn bed'oeling, dat deze men schen, zoodra de omstandigheden zulks toa- laten, weer naar Smyrna zullen terugkeeren. Ten gevolge van de verwoestingen, waar- door de meesten alles verloren hebben, zal hun ook hierbij de noodige ondiersteuning moeten worden verleend." Daartoe in staat gesteld door voor het doel ingekomen giften (waaronder een van 500 van het centraal comite voor hulp aan Nederlanders in het buitenland!) kon voor- meld hoofdbestuur weer 1000 verzendien aan den gezant te Konstantinopel en 1000 beschikbaar stellen voor de gevluchle Neder landers op Malta. In totaal met die vorige op- gaven: 11000. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27, den Haag (postgiro 22,120) blijft zich dringend aanbe- volen houden voor toezending van giften, on- der aanduid'ing: Nederlanders in het Oosten. Proyinciaal Nieuws UIT ST. PA/NORAS. 'De heer J. teni Gate, broodk koek- en be- schiuitbakker, alhier, mocht dezer dagen. de verblijdende tijding onitvan^en; dat zijn in- zehding beschuit bekroond is met een diplo ma," een onderscheidEmg, welke, zoo meldt't bericht der Zeeliandia-fabnek, als een hooge ondersdheidimg is te beschouwen. De concurrenjtie toch teas zwaar. 'Door dui- zenden deelnemers warani honderdduizendien beschuitjes ingezonidlen. Gnze complimentenj aan den heer Ten1 Gate voor het behaaldi succes. UIT OUDIKARISIPEL. Tangevolge van het overlijden van dte heer A. Kroom en heti bed'ankem vanl den Heer A. Borst Az. als IKerkvoogdlen zijin gekozen de heeren J. iEecen Az. en G. Hart. UIT SCHERMER'HD'RNl Tot l'eden vani het College van zetters zijn herbenoemid' de heeren' Jo. Klerk en Th. J. WesterfaOfI UFP fJEILDO. Alhier te die oudbte inwooneter Miej. Wed. M. Bakker-Dijkman overladen in dfen ouder- dom van 93 j aar. I Dank zij. de actie der veehoudters Is de melkpdjs door de slijters op 15 cent per liter gebracht. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn bij den heer R., alhier, een 16-tal kippeu ontvreemd. Naar den twee- of vier-voetigen dader stelt de politic een onderzoek in. BRDEK OP LAJNGENDIJK. E*e 'Hleer A, OuwehandL sedert 30 jaar Hfoofd der .Bijzondtere School alhier, heeft pensiioe® aangevraagd en' gaat deze gemeen- te verlaten, om zich te vestigen te Rijswijk. 'Die bijz. sdiool verliest aan den hear Ouwe- hamdl een .uitstdkend onderwijzer. Dat hiji nog vele jaren van zijn welverdiende rust moge genieten. Mej. Goievaar, o-nJdlerwijzeres aan de Bijzond'ere 'School alhier, gaat deze week deze gemeente verlaten, omi te Scboonhaven in dienst te treden, waar zii onlangs werd be- UIT 8GHAGEM Bij Kon. besiluit van 13 dezer is benoemd tot ontvanger der registratie en domemen al hier de heer F. A. van Seters, thans onto vanger dier midde'en te Omrnen. Ing^ezonden Stufcken. (Batten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). WINTEKVERlP'LEGIJNG' BI J MET CE.N- TR'AAL GE'NOOTSGHAP. Geachte Redactie! 'De winterverplegin(g bij! het Centraal Ge- noolschap wordt, behalve in het herstellings- oorid te Nunspeet, dat permanent open is, toegepasit in de tehuizen. Zwartendijk te Es mond aan Zee, Huis Heelsum te iHleelsum eq het Rivierhuis te Die Steeg, iHlet Bestuur van het Geatraal Genootschap dirinigt er steeds bij! afddelingen en anderen sterk op .aan die kinderen zoo wel te winters als 's zomers te zenden. Voor zwakke kinderen zijn de resultaten te winters niet minder dan te zomers; reletief ko- men de kindleren te winters zelfs in betere con- ditie. i Voor het apleiden en1 het behouden van ge- oefend personeel is de permanente verpleging onontbeerlijk. Dit iisi een hooidvoorwaarde om het „vak" vooruiit te brengen. lln dit opzicht gaain' we in Niederland reeds flink in die goede richting. Uit een zuinigheidsoogpunt iis de winterver- plegiing ten slotte een gebiedtende eisch. Van iMiei tot October heeft het Centraal Genoot schap chonischi plaatsgebrek. Met eeni alge- meen toegepaste permanente verpleging heb ben de bestaande tehuizen een dubbele capa- citeit. Dte belangstellilng der overheid wordt ode steedls grooter. De proviincie iNbordholland heeft de subsi- die voor het tijdvak 1 Oct. tot 1 Mei verdrie- dubbeld en op 76 cents per dag en per kind gebracht. Door de stedelijke autoriteilten van Am sterdam wordt de winterverpleging zeer be- vorderdL Voorwaarden van opnemiing worden gaar- ne door mij. verstrekt. IMiet dank voor de plaatsing. Hoogaohtend, A. C. BOS, admonish; ateur. Egmond aan Zee. Aan de R.edactie der „Alkmaarsche Cou- rant." 'Beleefd verzoefc ik u nevensgaand stuk als ingezonden stuk in uw blad van hedenavond te plaatsen. Aannemende, dat de inzender van het in- ezonden stuk in Uw Courant van 17 Octo- j.'l. en onderteekend Ktfk Uit niet alleen bedoeld heeft afbrekiende loritiek uit te oefe- nen, zou ik hem hiermede willen verzoekea, naast publicatie in de bladen van misstanden waarop de keuringsdiensten hebben te let- ten, die misstanden ook en dan nauwkeurig aangeduid, waar die bestaan of bestaan heb ben, aan de keuringsdiensten op te geven. Dan toch kunnen deze miet den meesten spoed zich daarover een oordeel vormen, en die maatregden nemen, die moeten worden toe- gepast, om aan de overtredingen direct een einde te maken. Dat een worstmolen, na 14i dagen buiten gebruik te zijn geweest, zonder reiniging weer wordt gebruikt, zai slechts biji toeval door den vleesehkeuringsdienst kunnen worden ge- constateerd en dat onzindelijlk werken in een bakkerijl wel eens eerder door een buiten- staander dan door den keuringsdienst voor Waren wordt opgemerkt, zal niiemand ver- wondqren, die weet, dat deze dienst met 6 keurmeesters, 77 gemeenten moet bewerken m op een massa artikelen' heeft toe te zien. Juist als de buitenstaanders, de gebruikers, die goed hun oogen' den kosit geven, zooals in zender blijikbaar doet, mee willen werken tot het opsporen en aanbrengen van verkeerde praktijken, is van de genoemde diensteni het meeste effect te verwacnten. Het Kijk Uit van deni inzender aangevuld met Deel mede ter bevoegder plaatse kunnen dan de symbp- leni zijn waannede dit doel kan worden be- reikt. Dankend voor de .plaatsruimte: De directeur van den keuringsdienst voor Waren in het gebied Alkmiaar, Dr. D. M'QL. UITSLAG PUBLIEKE VE'RKOOPING, gehouden op Dinsdag 17 October 1922, des namiddags 1 uur, in het caf van den heer Broersen te Kalverdijk, gem. Harenkarspel, door notaris Johann W. C. Kroon te Zuid- 'IScharwoude, van: Een huis, schuur en erf, schuitemakerij te Kalverdijk, gem. Harenkarspel, sectie A, Ns. 394 en 909, groot 7 a 75 c.a., eigendom van Hen heer Riienk Schaaip. Kooper de heer F. Potveer te Warmenlhuiizen voor 2:160. Zeetfldingen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Baitj an (uitr.) art. 16 Oct. ter reede vanl Leit!h. Prinses Juliana (uitr.) arr. 15 Oct. te Sa>- bang. Rembrandt (uitr.) vertr. 16 Oct. v. Suez. Sumatra (uitr.) arr 16 Oct. te Sabang. KON. NED. STT MIJ. Achilles vertr. 16 Oct. v. Adexandiie n. Jaffa. Amaz'one arr. 16 Oct. v. Valencia te Malaga. Amor vertr. 16 Oct. v. Melilla n. Malta. Adriadne vertr. 14 Oct. v. Portimao n. Am sterdam. Bacchus arr. 17 Oct. v. Archangel te Am sterdam. Castor arr. 17 Oct. v. Span je te Amsterdam. Ino arr. 16 Oct. v. A'dam te Kopehhagen. Venus vertr. 16 Oct. v. R'dam n. Vigo. Vulcanus vertr. 16 Oct. v. Napels n. Catania. Amersfoort arr. 16 Oct. v. Montreal te Ham burg. KON. WEST-rMD MAILD. Ares, y .Callao n. A'dam, arr. 17 Oct. te Havre. Oranje-Nassau (thuisr.) vertr. 17 Oct. v. Plymouth. Rhea vertr. 16 Oct. v. Port au Prince n. San tiago de Cuba. HOLLAND AMEIRIKA LIJN. Leerdam, v. R'dam n. Nbw-Orieans, arr. 16 Oct. te Tampico. HO'LL. OOST-AZIe LIJN. Gemma (thuisr.) arr. 15 Oct. te Daliny. Oostkeilk vertr. 12 Oct. v. Yokohama n. Rot terdam. ROTTERD. LLOYD. Anjer (thuisr.) arr. 16 Oct. te Bombay. Rijndam arr. 17 Oct. v. New-York te Rotter dam. Glamorganshire vertr. 13 Oct. v. Sain Fran cisco n. Ver. Kon./Rott. Djocja (thuisr.) vertr. 16 Oct. v. Port Said. Rind j ami (uiitr.) arr. 16 Oct. te Marseille. STV. MIJ. OCEAAN. Helenus vertr. 13 Oct. v. Tientsin' n. Rotten darn. Laomedon y. Japan n. R'dam, vertr. 12 Oct. v. Penang. Rhesus, v. J'apaml n. R'dam, vertr. 14 Oct. v. Port Said. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Hoogkerk (thuisr.) vertr. 14 Oct. v. Ouddlah lore. Koudekerk (uitr.) vertr. 15 Oct. v. Ran goon. HALCYON LIJN. Stad Ml'aardiingen vertr. 14 Oct. v. Liverpool n. Hamburg. Stad ZWolle vertr. 17 Oct. v. R'dam n. Kon stantinopel. KON. HOLL. LLO YD. AmstelS'andi (thuisr.) vertr. 14 Oct. v. Monte video. m Oraniia (udtr.) vertr. 16 Oct. v. Rio Janeiro. HOLL. ZUID-AFRIKA LIJN. Jagersfonltein (uitr.) vertr. 14 Oct. v. Wal- vischbaai. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) art. 16 Oct. te Santos. Poeldijk (thuisr.) vertr. 14 Oct. v. Las Pal- mas. HOLL. AUSTRALIe LIJN. Aagtekerk (thuiisr.) veitr. 15 Oct. v. Alexan dria. Marktberichten PUR'MEiR'END, 17 Oct. 1922. Veiling „Beemster, Purmerend en' Omstreken." Aard- appelen 52 tot 1.06 per zak (25 K.G.),'Sla- boonem IjQI tot 2.95 per 15 K.G., Peren f 0.04 tot 0.14 per K.G., Appelen 0.03 tot 0.12 per K.G., Rioode Kool 2.30 tot 1 2401 per 100 stuks, Sprultkool f 1.75 tot 2.30 per 15 K.G., Andijvie /2 tot 2.20 oer 100 krop, Rapen 1 per 100 stuks, Bie- ten 12 per 1000 stuks, Wortelen 35 tot 40 ct. per zak (25 K.G.), Uien 55 ct. per 25 KG. Handtel stug. NOORDSCHA'R'WOUD'E, 17 Oct. 'Schotsche Muizeni 1.60, 'Schoolmeestens 1.80, Bl. Aardappelen f 2.40J 2.90, Brayo's 1.70—'/ 2.10, Roode ster 1.90, Kleine 11.20, Spercieboonen 10.20 tot 13.90, Grove Uien 2.1012.60, Drielinigeni 1,5'0—1.60, Gele Nep 3.30 tot 3.70, Peen 0.90—/ 1.20, Kroten 0.89—/ 1, Roode kool 1—/ 3.60, Witte kool 0.99-/ 1.10, Gele kool 0.50- 2.10, alles par lOOl KG., Bloemkool 3.60 tot 10:50, 2e soort 1.39—/ 2.20 .per 100 stuks. Aanvoer op 16 Oct.: 10225 K.G. Aardap pelen 70 K.G. Spercieboonen, 1000 KG. R'ammenas, 25420 K.G. Uien; 25850 K.G. Peen, 4250 K.G. Kroten; 25550 K.G, Roo de kool, 87450 K.G. Witte kool, 29000 K.G. Gele kool, 366 stuks Bloemkool. WARME'NHOIZEN, 17 Oct. 1922. Peen 0.9'5—1.05, Witte kool 0,85— 1.05, Gele kool 0.791.06, Roode kool 1.05:f 2.60, Bloemkool 5.90—/ 12, Gewone Nep 3.30f 3.50, Gewone Drie- lingen 1.30—/ 1.40, Gewone Uien 2.10 tot 2.40. Aanvoer: 58100 K.G. Witte kool, 2040 K.G. Gele kool, 166001 K.G. Roode kool, 3000 K.G. Peeni, 8015 K.G. Gewone Nep, '4400 K.G. Gewone Uien; 1640 stuks Bloemkool. BOYENKA'RISPEL „De Tuinbouw", 17 Oct. 1922. 'Heden besteedde men voor: IBloemkool I 7—/ 15, II 2—i3.50, Roode kool 0.80—/ 1.50', Witte kool! 1— 1.30; Gele kool 0.90'<f 1.26, Slaboonen 1.89—/ 2.80, Bieten 5.50—/ 7 per 1000 stuks, Uien 0.65—/ 0:70. BROEK OP LANGENDIJK ker Groenitenvedliag), 17 Oct. 1922. IoT heden gehouden/veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. le cerf5.10 tot 13.90, Reuze 8.3(Mf 12.40, Roode kool le soort 0.710—/ 2.80, Gele kool le soort 0.60—/ 2.60; Witte kool le soort 0.901.30, per wagon 103, Aardap- peHeni: Schotsche muizen 1.40, Schoolmees- ters 2.50, Blauwe 2'20i/ 3.40, Eigen- heimiera 2.60, Bravo 2.60, Drielingen 1.201.30, Due 1.30, Spruitkool 9.40, R'ammenas 0.80, Bietenl 0.70— 1.60, Gele nep 3.10—/ 3.60; Drielingen 0 90—/ 1.20; Uien le soort 2.10—/ 2.90, 'Rapenl 1.10, Losse wortelen 0:601.10, SHabooneni 7.80—/ 17.20. alles per 100 K.G. Aanvoer: 11950 st. bloemkool, 91000 K.G. roode kool, 91200 K.G. witte kool, 41000 K G. gele kooll, 34000 K.G. losse wor telen, 10400 K.G. uien; '5600' K.G. gele nep, 8500 K.G. aardappelen, 5950 K.G. bieten, 1400 K.G. rapen, 160 K.G. slaboonen, 165 K G. spruitkool. nop.md-

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6