EEN SCHAAKWDNDER? Hit Washington wordt aan de doming Post gemeldSamuel Rzeschewski, een tien- jarige Poolsche knaap, die zijn debuut maakr te als toumooispeler in het meestertoumooi van de International Chees Cluib te New- York,' sloeg met zwart in een geweigerd Damegambiet David Janovsky. Rzeschewski offerde spoedlg een pion, waarschijnlijk om een aanval te doen. janovsky kwam met een tegenaanval, en offerde zijn koningin. In den beginne weigerde de Poolsche knaap het of fer, maar nam het later. Na 65 zetten gaf Janovsky op, die zijn pionnen een voor een zag kaipen. Volgens de toeschouwers zou de knaap met de groote meesters kunnen spelen. EEN! DURE K3US. Jonige mannen moeten leeren, dat fatisoenlij- ke vrouwem op straat en in de parken kunnen wandelen, zonder te worded gemalesteerd1, verkilaarde dte redder van) Old Baily. toen hij dezer dagen een 17-jarig jongmensdi met 10 pond! beboete en1 veroordeelde tot het betalen van de kosten van't ged;ng voor 'n zelfde be- drag wegens het aanranden van de vrouw van een diokter te East 'Sheam. Smith, zoo heette het jongmensch, volgd-e zijn slacntoffer mrs. iDrinonet, toen ziji op de Thorntonroad liep, sloeg zijn armen om haar hals en kuste haar. De vendlediger vain Smith bood namens zijn client aan mrs. Dtrinond verontschuldii'gingen aan. De rechter was van meening, dat mrs« Drinond, door een. vervolging in te stellen, heeft gahandeld-, zooals men van een eerbare vrouw kon verwacbten. IDE GEVAHEN DER ZEE, Een trawler uiitl Hull kwam dezer dagen in dte haven terug met die bemanninjg van het Deensche zeilschip ,,'Danebnog" aan boord, bestaande uit den kapitein en diens j-onge vrouw, vier matrozen an een jongmaatje Ter- wijl men op den trawler aan het visisdhen was geweest, had men in de verte een kleine boot bemekt, die noodseinen gaf. Ommiddeliijik stoomde de trawler naar het bootje en redde de opvarenden. (Hlet bleek, dat de „Danebrog" een1 lek had gekregen en vol water was ge- loopen. Ziji sloeg om en die reddingboot, die te voren was neergelailten, sloeg ook bijna om, voordat de -touwen al warem dOorgesneden. Op dat oogenbliik was dte vrouw van den ka pitein nog even naar de hut teruggegaan om eenig-e diingeni van waarde te ihalen. Zij en de kapitein moesten dioor de mannen in ale red dingboot van dte kiel van het amgeslagen schip word-en gered. Nadat de reddingboot vier uur op het zilte nat had rondgediobberd, werd zij door den trawler opgemenkt. DE RELLETJES TE BERLIJN. Naar uit Berlijn wordt gemeld, eischt de referendaris voor politiezakan in het departe- ment van binn-enlandsche zaken in verband met de gebeurtenissen van Zondag 1.1. het on- voorwaardelijk aftreden van den Berlijn- schen poiltiepresident Richter. Naar de „Rote Fahne" meldt, zijn dte redac- teuren van dat Mad, die in verbandi met de rel- letjes van Zondag werden gearresteerd, weer op vrije voeten gesteld. In de gister gehouden zitting van den Rljlksdag weraen de debaften over de inter- pellatie der Duitsch-nationalen naar aanleir ding van de relletjes verdaagd. KORTE BERIQHTEN. De Grieksche regeering besloot om rede- nen van bezuiniiging verschillende legaties op te heffen, o. a. die in Den Haag. Gemeenteraad. (Vervolg). Ten aanzien van de bestrijding der werk loosheid kan de overh-eiid bitter weimi!g doen. Het is niet aan ons gegeven op dergelijke vraagstukken zoo in te grijpen, dat het veel betcekent. Spr. wil doen wat mogelijk is en in iedere vergadering kwam het vorig jaar d'tt vraagstuk ter tafel en steedis belemmett het de werkzaamheden. Spr. komt er tegen op, de uitvoerende macht steeds verantwoordelijk te stellen. Het is niet aan de uitvoerende macht om de wenkloosheid op te heffen, dit is de taak niet van het gemeentebestuur en dit is er ook hiet toe in staat. Men probeert ze ten onredbte op onzen nek te schuiven, die eenigszins aansprakelijik zijn, zijn ter goeder trouw, maar het mag wet gezegd worden, omdat spr. getroffen is door het gesprokene v*an den burgemeester te den Haag. Hij zei- deer is wel werk, maar geen werk voor deze loonen. De heer Westerhof: O. De V o o r z i 11 e r Ik wil alleen de fei- ten stellen precies zooals ze zijn. Zoolang de arbeiders het loon niet lager willen, blijft tr een ander d-eel werkloos. Zoodra de loonen lager zijn, zal er meer werk zijn. Spr. wil niet zeggen, dat zij, die de loonen op peil willen houden, de werkloosheid in dte hand willen werken, doch zij doen het wel. Spr. hoopt, dat de arbeiders dit onder de oogen willen zien. De beste bestrijding zou zijn, loonsverl'a- ging, al zegt spr. niet, dat men het doen moet. net is een hard woord, dooh spr. heeft het plicht gedacht dit te spreken en gaf in over- weging er rustig over na te denken. De heer ,v. d. Bosch kwam op tegen de wijze van btehandteling van deze zaak. Miissehien is het mogelijik geweest, dat de wethouders vroeger h add en kunnen komen, doch spr. betreurt het dat dit wordtt aange- grepen om er politieke winst uit te slaan. Het stopzetten van de werkverschaffing werd van t voorjaar ook van werkliedenzijde juist geoordeeld. Er 'was in ieder .geval iets wordt moet zij weer ter hand genomen wor- wordt moet het weer ter hand genomen wor den en spr. vond in deze het standpunt van den R. K. Volksbond mooier, dan dat van den heer Westerhof en die zijnen, die heeft afge- wacht om een aanval op B. en W. te kunnen doen. Spr. hoopt ook, dat de weg naar Bergen- spoedig komt, al gelooft hij niet dat de zooveel menschen werk zal geven. Tegeni een vergadering over veertiem dagen is spr. niet, mits aangevangen wordt, met wat men reeds ter hand kan nemen. De heer H. E. B o s m a n vroeg aan den heer Cloeck of hij wildle opnoemen wie het remmende blok in het college van B. en W. is. De heer Cloeck: Er was maar teten die mif hier dtwars zit. Dat is Westerhof (Ge- lach.) De heer H. E. Bosman heeft dit niet gevraagd. Hit veronderstelt dat de ronrner in het college de zwijgende heer Thomsen is. Hij' hoopt dat deze zal antwoordien inzake de verspilling, van de 800. lot Mr. Leesiberg zegt hij nat hiji van hem als fractjegenoot niets gedaan krijgt. Spr. zial dan ook steeds met interpellaties komen en zegt op een inter- ruptie van Mr. Sluis dat hij inderdaad met de verkiezingen niet met leege h an den wil komen. De wethouder van financien spreekt tot de kiezers in dte Alkmaarsche Courant over de begrooting. Mr. Sluis spreekt tot zijn reactidnnaire kiezers door zijn interruptie en spr. zal op zijn wijze trachten niet met leege handen te komen. Over de gedragslijn is er versehil in het college. Spr. wil liever met het houden van raadsvergadieringen bezuinigen en vroeg aan Mr. Leesberg de toezegging om Maandag met 100 menschen aan te vangen, of een be- naderend getal. De heer v. Drunea: "Wat voor loon krijgen ze dan? Laat jiji dat zoo maar loo pen? Mr. Sluis (Stel jij dat vast van Dru- nen. (Gelach.) De heer Westerhof had met verba- zing de onmacht van B. en W. gehoord om in deze zaak een goed figuur te maken en vond den heer H. E. Bosman de enfant terri ble van rechts. 'Hij betreurde het dat de voor- zitter de spreektrompet van de starre reactie was geweest. Den heer Cloeck noemde hij cn- noozel daar deze beweerd had de 3rbeidl:rs te crkennen dc-ordat bij een a rbeider te woord had gestaan. De heer Cloeck had nagelaten de organisaties te kennen en spr. verzekert hem dat dit niet gemakkelijk vergeven wordt. Rochdale kan niet verweten worden, slechts een enkelen dag te hebben uitgestdd. Va>r't college zou het een geluk zijn, dit ook te kun nen zeggen. Als Rochdale gaat bouwen en de aanne- mer is cp tijd klaar, dan heeft spr, niets te zeggen. loch heeft hiji iets gezegd. De aan- nemer heeft echter gevraagd wat hij' kan ver- dienen, als hij eerder klaar is, taangezieni het hem anders geld kost. Spr. zal het mogalijke doen om te bereiken dat daar zooveel mogelijk arbeiders te werk worden gesteld. Wijst.de aannemer- het af dan kan hij niets doen. De heer Cloeck h'ad z i. moeten spreken over spr.'s verkiezing als wethoud'er. Hi} is dte gekochte wethouder van recliis en gekluisterd aan Mr. Leesberg. De heer H. E. Bosman: De heer ThoD> sen is ook door ons gekozen. De heer Westerhof Doordat men bij links niet inziet dat alle wegen naar Rome leiden en men er niet voor p'ast onder het Oalvijmsche juk door te gaan. Spr. was van meening, dat Mr. Leesberg zich steeds in staat van zelfbteschuldiging stel- dc en bleef van meening, dat door hem slechts een nieuw werk was genoemd. Het werk bij: de muziektent was maar in voorbereiding. De burgemeester is riddterlijker dan Mr. Lees berg en den heer Cloeck, die een rad voor de oogen pogen te draaien, doch niets dan ouden kost bieden. Spr. bleef van meening, dat die. voorzitter de verdeddging van dte reactie niet had behoeven te zijn. Is de heer Thomsen de rem,- dan verneemt spr. dat gaarne, maar in het college heeft hij slechts een stem en in den Raad is er een meerderheid' voor werkver- schaSing. Mr. Leesberg: Wiji ook. De heer Westerhof: De voorzitter zei- de dat die overheid er niet voor aangewezen is en dat het loon op peil houden de oorzaak is. In Amerika is percentsgewijze de werk- ibosheid het laagst en juist daar zijn diie groote stakingen door de arbeiders gewoa- nen om het loon op peil te houden. De groo te oorzaak is de lage valuta, daardoor kun nen de land'en met hooge valuta niet uitvoe- ren. -Men kan niet concurreeren met dte lage valutalanden, de loonen zouden dan tot 10 terug moeten. - DeVoorzitter: Dat kan niet. De heer Westerhof Lloyd George gaf reeds aan dat de werklooshei'd sltechts kan worden weggevaagd door het kwijtschel- den van de schulden door de wcderzijdsche land'en. Er is ook een kunstmatige werk loosheid om de ruggen der arbeiders voor de reactie te buigen. Het speet spr., dat de voorzitter de gangmaker heeft willen zijn van de meeningen van de heeren Govers en Bak, dte elke werkvoorziening widen stopzetten. De heer Govers: Niet waarBoeren- bedrog. De heer Westerhof: Ik' noemde het reedfe oneconomisch werk als de bouwvakar- beiders 80 verd'ienen, al zouden zij wel stom zijn, ze niet persoonlijik te nemen. De contractuede loonen zijn overal echter veel lager. Verlaging is niet mogelij'k nu de eerste levensbthoeften niet merkelijik zijn gedaald en de imren weer omhoog mogen. De uiting van d'en heer H. E. Bosman deed z. i. vreemd arm als politieke geste. De soc.-dem. komen niet vlak voor, doch ook vlak na de verkie zingen met de interpellaties. Wanneer de Raad niet heden een vergadering binnen twee weken eischt met concrete voorstellen, komt er van de geheele zaak niets en wordt slechts een klein aantal werkloozen te werk gesteld. Doordat het burgerlijk. blok een rechtsche meerderheid heeft, regcert Mr. Leesberg in deze zaken en met deze chaos in het college wil spreker niet regeeren. Hij wensdit con crete toezeggingen over de voorziening. De vergadering duurt voort. Staten-Generaal TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren was allereerst aan de ordte de regeling der werkzaamheden. De interpel'latie-jVan der Temp el over de werkloosheid werd toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. De Voorzitter deelde mode de Kamer tot 27 October bijeen te zullten houden en 7 Nlo- vember de behandeling der Staatsbegrooting te doen aanvangen. Voortgegaan werd met behanidding der Wi.jzi.ging in de erfapvolging. Het amendement-O u d .om den edhtgenoot in ieder gevall ten- mimsite een vierde der na- latenschap te doen1 erven werd! verworpen met 55 tegen 52 stemmen; het amendement der commissie van rapporteurs om de bestaande praetijk, dat bevoordeelingen icrachtens huw- lijfcs-goederenrecht en krachtens erfrecht bij het tweede huwelijk niet mogen cumuleeren te bevestigen, werd aangenomen met 67 tegen 10 steirmen. Het amendement-O u d tot in/voering van den „Voratls,, (bevoegdheid1 voor den overlo- venden echtgenoot om de meubelen ea lijf- goederen tot zidh te nemen in mindiwing van het erfdeel werd verworpen met 48 tegen 28 stemmenhet amendement der commissie van1 rapporteurs aangenomen met 65 tegen 12 stemmen. Het amendement-O u d om een eind te ma ken aan het verbod om bij testament aan na- tuurlijk erkende kinderen meer te vermaken dan de wet bij; versterf toekent; werd1 met 45 tegen 30 stemmen verworpen. !Nla verwerp'ing van de overige dmendemen- ten werd het ontwerp zonder hoofdelijke stem- minig aangenomen. Provinciaal Nienws UIT EGMONDERMEER. 1 De kaasfabariek „Brederode" in de Eg- mondermeer, zal 1 November a.s. twaalf en een half jaar hebben bestaan: Op dienzelfden datum hoopt de heer P. Smi't zijn 12K-jarig ambtsjubileumi te he:- j denken, gedurende welken tijd hij: als plichts- getrouw ambtenaar heeft meegewerkt tot den 1 bloei van de fabriek. UIT HEIDOO. Maandag van1 de vorige week is de heer Th. B. Brand alihier zijn nachtveiligheids- dienst begonnen. U1T CODE N1EDORP. Woensdag werd! een1 stemming gehouden vanwege de banne alhier tot benoeming van een lid van het Dagdijksch bestuur in de plaats van' dten iheer Jb. Plufsiter, period'iek aftiredendi de rtiwee Hoofdlingelandien in dte plaats van den heer ML Rootjes, overledten en oten heer P. Wit, die bediankte, en een' Hoofd- ingelandi voor de iSdiager en Niedorper kog- gen, in de plaats van den heer J. Ligihart, aftredend. De heeren J. Pluister en J. Ligt- hart werden herkozen. In de plaats van den heer P. Wit werd ge kozen de heer J. Waiboer me 10® stemmen-, terwijili op die heer P. Steur 06 stemmen wer den uitgebracht. In de plaats van dlen heer M. Rootjes wendi gekozen' de heer J. Mijts met 114 stemmen. Op den heer IML iSmilt werdten Q6 stemmen' uitgebradii Besloten werd den vrouwen bij Neder- landsche Oervormde 'Kerk alhier het passief en' actitef kiesrecht te verleenen voor kerkvoogd en n-otabel1. -— Tot zetters van 'a Rijfea direotle belas- tingen werden door den' heer Coram issaris der Koningin, alhier benoemdl de heeren J. Ligthart en A. 'Strij'bia. UIT HOORN. Voor het Akte-examen onderwijzef slaagde te Amsterdam o.a. de heer J. Best aihler. Voor het examen van Adispirant-Bouwkun- dig Opzichter, afgenomen door het Polytech- nisch Bureau „Ned'erlandi" te Arnliem, slaag de o. a. de heer J. C- van Veldhoven, alhier. UIT HARENKARSPEL. Bij besthikking van den Minister van Oor- log is aan den dienstplichtige W. Wester, uit deze gemeente, met ingang.van 9 Januarai 1923, voorgoed vrijstelling van den dienst- pli'cht verleend, wegens persoonlijke onmi's- baarheid. UIT HEERHUGOWAARD. Voor de betrekkmg van hoofd der op 16 December te openen openbare lagere school No. 3 alhier hebben zich 9 solfidtanten aan- gemeld. UIT OUDKARSPEL. Uit de halfjaarlijksche balans van de Coo- peratieve verbruiksvereenigihg „Nieuw Le- ven" blijkt, dat er over dit tipvak een netto- winst na afgedane afschrijvingen is gemaakt van 1349,7714. De omzet bedlroeg van bak- kerij- en kruidteniersproducten 47952,27y2. Afgeschreven werd op de steenen gebouwen v5 pet., de houten gebouwen 15 pet., de inven- taris 10 pet. en op den nieuwen oven 10 pet. Het bedrag aan afschrijvingen is hiennede gestegen tot f 1756,06. 4 Verschillende'ingezetenen werden de vorige week aangenaam verrast door gratis bezorging van birandstoffen en levensmidlde- len. Op deze wijze gaf dr. Vogelenzang ui ting aan dankbaarheid voor de belangstel- ling, hem op den dag van zijn 25-jarig ambts- jubileum betoond. AFL'OOP VAN VERKOOPINiGEN. Bij' de op Dinsdag 17 October 1922 ten overstaan van notaris J. van der Veen te Alkmaar gehouden eindtoewijzing van twee heeremhuizen gelegen in de gemeente Alk maar zijn in koop toegewezen: Het heerenh-ui.s met tuin aan de Oude- gracht no. 182, kadasier Sectie A no. 1774, groot 3 aren 54 ccr.tia, en, ben'evens dc on- verdeelde helft in de daarnaast liggende steeg, voor de som van 11100, aan de Ka mer van Koophand-el en Fabriekeu in Hol lands Noorderkwartier, gevestigd te Alk maar; en het heerenhuis met tuin aan de Emmastraat no. 64, kadaster sectie F no. 2259, groot 2 aren 63 centiaren. voor de som van 14000 aan den heer J. G Schaaf te Alkmaar. Sport. VOETBAL IN ENGELAND. Zaterdag a.s. zal de eerste zg. imtematio- nale ontmoeting plaats hebben tusschen En- filand en Ierland en wel op het veld van est Bromwich Albion (Birmingham). [Het is voor Ierland een geduch-te handicap, dat verschillende Engdsche- en Schotsche clubs geweigerd hebben spelera af te staan. 'Bovendien kan Mc. Cracken niet uitkomen, daar hij geschorst is. Liverpool wilde 'Scott (keeper) en Lacey (rechtsbuiten) niet misi- sen. Celtic heeft Gallagher als voorwaarts fa'ard noodig en de Glasgow Rangers hebben geen goeden plaatsvervanger voor Mc. Candless (l.baok) zoodat zij dien ook liever houden voor hun competitiewedstrijd. 'Het Iersche telftal bestaa-t nu uit: Harland (Linfield, Iersche club). Rpllo (Blackburn) en Ciirran (Ponty pridd')-: Emerson (Burnley), Smith (Cardiff City, Captain) en Hamill (M. City); Lyner (M. United), Irvine (Everton), Nells (N. Forest), Qiitespie (Sheffield United') en Burns (Glenavon, Iersche dub). Engel-and zet daar een elftal tegenover, dat wel eenige verrassingen heeft gebracht. In- plaats van Dawson (Burnley) is als keeper gekozen: Taylor (Huddersfield)1, die't vorig seizoen zoo goed keepte voor Oldham. R'echtsiback ia Smith van West B. Albion. Zeker enn de dub op wier tesnredn de match word! gespedd, ten pleaner t« doen. Lintel back is Harrow, van Chelsea, een schittaren- de achiterspder. De half-linie is zeer sterk en bestaat uit Moss (Aston Villa), Wilson (Sheff. Wednesday 2e kl'as club) en Grimsr dell (Tottenham). 'De voorhoede is Carr Middlesiorough Seed, (Tottenh'amV, Osborne (Fulham, 2e Has club), Chambers (Liverpool) en Willi ams (Clapton Orient 2e Has club). Wiji ge- looven wel dat dit team er in zal slagen het verzwakte Iersche team te slaan. Miaar toch, zal/men Dawson, Olay, Kelly en Walker wel missen. Maar misschien heeft men er rekening mee gehouden, niet meer dan een speler uit een- zelfde club te nemen, omdat deze even goed haren competitiewedstrijd moet spelen. Alleen Tottenham mist Grimsdell en Seed. D'aar Smith geschorst is, kon men haar ook Clay (r. back) niet ontnemen, want zij' zal het Za terdag op eigen veld- tegen We&t Brom zwaar genoeg hebben. Wedstrijden van 9 October. Liverpool behaalde een schitterende 5—1 overwinning op Everton. Voor de rust miaakte Liverpool geen goals. De linksbinnen van Eiverton seoord^ na 17 minuten. 'Direct na de hervatting maakte Chambers met een kop- bal gelij'k. Toen was het met Everton gedaan. Mc. Nab, de rechtshalf, maakte pradhtig no. 2. Chambers zorgde voor drie en vier, terwijl de linkshalf Bromilow het vij-ftal volmaakte. Het prachtige samenspel tusschen M. Nab en Lacey langs den grond dient afzonderlijk vermteld. Aston Villa wist met 2L-0 van Tottenham te winnen. 'De linksbuiten Dorrell maakte beid'e goals. Burnley verricbtte mooi werk, door in New castle met 2i0 te winnen. Kelly maakte ba de goals, onhoudbaar voor Bradley. De eer ste na een kwartier, de tweede tien minuten voor't einde. Bij Newcastle was de geschors- te Mc. Cracken vervangen door Hampson. Sunderland won. met 4-—2 in Cardiff, dank zij: 't fijne sptel van haar rechtsbinnen Bu- chan. Clennell maakte de eerste goal voor Cardiff, maar Hawes (1. binnen), P'aterson, (m.voor), Buchan en Paterson, maakten 't 4—1 voor Sunderland-, totdat Clenell er twee minuten voor tijd 42 van maakte. 'Bolton won met 1—O van iHuddersfleld, dlank zij een goal van Jack (r. binnen). Ar senal- kon met 31 van W. B. Albion win nen. Boreham en White gaven 'Arsenal een 2—0 voorsprong. Gregory (linksbuiten) zorgde voor een tegenpunt, maar tien minu ten voor't eind maakte Voysey (spil) aan al- le omzekerheid een elnde door een derde goal voor Arsenal te maken. Notto Forest sloeg Preston met '3—0. Ttnsley (1. binnen) en Nells (m. voor, nu ge kozen voor Ierl'and) maakten die goals. Be gin! de voorhoede van Notts inderdaad los te -komen, dan zal deze club met haar sterke verdediging, zeker nog m-eedoen in- den strijd om .'t kampioenschap. Wedstrijden van V4 October. De grooiste verrassing was zeker wel- de 7'0 ned'erlaag, die Arsenal leed- tegen W. B. Albion. Tottenham' verloo-r ten tweedema- le (nu thuis) van Aston Villa met' 2—1. Bolton won opwieuw van Huddiersfield 20. Sunderland versloeg weer Cardiff City (2-1). Ghelse deed mooi werk door in Sheffield mk 20 te vinnen. Howard Baker keepte schi-b- terend. Liverpool beh-ield de Mdling door een 1-0 op Everton en Middlesborough bleef in die running door met 21 de baas te blijven over Oldham. 'Stoke bleef onderaan. Zij ver- loor in Manchester met 2—1. - BirminghamBlackburn, 11, Burnley Newcastle (00) en Preston-Notts- (2-2) bleven onbeslist. Liverpool staat no. 1 met 14 p. uit 10 wed strijden en' Aston Villa staat no 15 met 10 p. uit evenveel matches. Wiji vermoedlen da-t de wedstrijden van a.s. Zaterd'ag verschillende verrassingen zullen opl-everen en dat de ranglijst er na Zaterdag wel eenigszins anders zal uitzien. Spanning is er genoeg, en de matches worden dan ook geregeld door plm. 40.000 menschen bdj'ge- woond. In de tweede Masse -gaat thans de strijd- tusschen Leicester City, Barnsley, Blackpool en. Notts Country. Deze clubs gav-en el-kaar tot op heden niets toe. Manchester United, de gedegradeerde eer- steklasser is door twee achtereenvolgende ne- dlerlagen tegen Port Vale leelijkl gezakt. De andere gedegradeerde club staat vier van on- deren. G. Marktberichten AL KM A ARSCHE EXPORT-VEIL IN'G ALKMAAR, 78 October. Op de heden ge houden veiling waren aangevoerd: Appelen 0.041—0.17 per K.G., And-ijivie 0.902.60 per 100 stuks, Bloemkiool I 10.40—/ 14.20, II 5.207.80 per 100 stuks, Koolrapen 1.10—/ 1.40 per 100 K.'G., Kropsl-a 1.10j 2.20 per 100 stuks, Prei 3.40—/ 6.20 per 100 bos, Postelein 0.4'5—0.66 per ben, Peren 0.03f 0.26 per K.G., Rood-e kool 1—/ 2.50 per 100 K.G., Gele kooii 1.20—/ 2.80 per 100 K.G. Spercieboonen 8.40—/ 25.90 per 100 K.G. Spruitm li f 17 per 100 K.G., 'Spinazie 0.440.'58 -per ben, Selderie 1.10— 2.40 per 1-00 bos, Ui-en 23.80 per 100 KG., Wortelen 2.10—4.80 per 100 bos. -SOHA'GEN, 19 Oct. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd: 8 Paardem 100—250, 323 geldekoeien (mag.) 125—/ 375i, 60 idem (vette) 275 tot I 560. 45 kalfk-oeien 225f 500, 86 vaarzen 7-0—/ 230, 59 graskalveren 30 tot -80, 14 nuchtere kalveren1 1826, 724 schiapen (vette) 40—/ 54, 125 over- h'ouders 22-38, 40 bolok-en en geiten '5—/ 6, 1 varken (mag.) 46, 45 idem (vette) p. K.G. 0.92i1.03, 87 biggen 26—/ 32, 2'5 konijnen 0.50—2J50, 3'31 kippen 0.750.90, 4:1 eendten 0.90 -tot 2.'50, 136 K.G. boter 2.602.80 p. K. G., 4176 st. kipderen 12-14 per 100 st., 617 st. eendeieren per 100 st. 'P'URlMEiRlENID, 18 Oct. A'fslagvereend- ging „Beemster, P-urmerend en Omstreken". Aardappelen 0.55—/ 0.85 per 25 K.G., Slaboonen 1.49'3.49 per 15 K.G., Peren 0.030.30 per K.G., Appelen 0.02— 0.17 per K.'G., Bloemlkool 10—/ 12.40 per 100, -Spruitkool 1.46—/ 2'.'80 per 15 K.G., Andijvie 1.90—/ 2.40 per -100 krop, Bieteni 7.50u-/ 12 per 100, Ui«m 35—75 ct. per 25 K.O. Handel vlug. i BROEK OP L-ANOENDIJK (Langedfy ker Gxoentenveiling), 18 Oct. 1922. In de hed-eni geho-uden veilingen werd betaald voor: Bloeinkool le soort per 100 st. le cerf 8.80 tot 16.80, le soort -Reuze 6.70:13.40, Roode kool le snort J 0.70—/ 2.60, Gele kool le soort 0.70—/ 2.60, Witte kool le soort 0.90-/ 1.50, Witte kool per wagon 106117, Aardappelen: Schoolmeesters 2, B'lauw-e 2.20-/ 2.80^ Eigenlheimers 2.30', Bravo 2.30', Due 1.60, R-amme- "V. L7'0—3, Bieten 0.90-/ 1.80, Gele i u^p j 2.503.40, Drielingen 1—1.30, Uien le soort 2—/ 3.20, Losse wortelen 0.90f 1.10, Slia-boonien 12—/ 15.10, alles per l'OO K.'G. Aanvoer: 8064 st. bloem- kool, 94250 K.G. roode kool, 137000 K.G. witte kool, 46350 K.G. gel'e kool, 50000 K.G. losse wortelen, 19500 K.'G. uien, 6000 K.G. fele nep, 14725 K.G. aardappelen, 1000 10. bieten, 3300 K.'G. rammenas, 910 K.'G. slaboonen. ZAANDAM, 18 Oct. Veilingvereeniging ,yDe Zaanstreek'*. 'Hiandperen 615% ct. p. p., drui-ven 2636 ct. p. p., zoete appelen 46 ct. p. p., stoofperen 46i ct. p. p., Peen 634—10U ct. p. bos, Pietersblie 234—6 ct. p. bos, Selderie 35 ct. p. bos, Gr. kool- 4 634 ct. p. st-uk, Boerekool 36—'56 ct. per kisit, Spinazie 38—60 ct. p. ben:, Postelein 60—72 ct. per ben, Prei 7—8 ct. p. bos, Slaboonen 6.90—/ L2.50 per 100 p., Spruiten 8.90 tot 9 per 100 d., Andijvie 5062 ct. per kist, Roode kool I 6 ct. per stuk, Uien 1.60 p. 100 pond. NOORDSCHARWGUDE18 Oct. Aardappelen:, Duken 1.70—/ 180, Schoolmeesters 1.80i Bl. Aardappelen 2.36—/ 2.60, Bravos 2, Drielingen 1.10, Kleine 1, Spercieboonen 11.76— 14, Grove Ui-en 1j60—2.50, Drielingen 1.30—/ 1.60, Gele Nep 3.30—/ 3.60, Peen 0.901.10, Krotem 0.70i—1.30, Roode kool 0.803, Witte k-ool 1— 1.20, 'Gele kool 0.70f 2 alles per 100 K.O., Boswortelten 2 per 106 bos, Bloem- kool 6.80f 10.70 -per 100 st., 2e soort 2.10. Aanvoer op 17 Oct.: 15960 K.G. aardappelen, 187 K.'G. Spercieboonen, 15329 K.'G. uien, 35400 K.G. peen, 3700 K.O. kroten, 38950 K.G. roode kool, 11390© K.G. witte kool, 55275 K.G. gele kool, 160© stuks bloemkool. WIJDENES, 18 Oct. 1922. Veiling Tuin- dersbelang. Beurre Cla-irgeur 66, Con- seiller 4—/ 5.80, Boeregxoen 2.-8©i—3, Winterjan 2.50i—3, Calebas 4.90— 6.16, Zure appels 4—/ 5.90, Zoete Ap- pel-s 3—/ 6, -Slaboonen 2.96—/ 4 per Id© pond. WARMENHfUIZEN, 18 Oct. 1922. Aardappelenl: Blauwe 3.10, Witte kool 0.95—1.15, Gele kool 0.70—/ 1.10, Roode kool 0.95f 3.05, -Gewone Nep 2.80—/ 3.50, Gewone Drielingen 1.30— 2, Gewone Uien 1.90—/ 2.50. Aanvoer: 850 K.G. aardappelen, 35400 K.G. witte kool-, 4775 K.G. gele k-ool, 17000 K.'G. roode kool, 3135' K.G. ^ewone nep, 6410 K.'G. ge- j wone uien. BOWEMKARlSiPEL „De TuinbouV, 18 1 Oct. 1922. Heden besteedde mem voor: j Bloemkool I 7.50—/ 15, II 2.25— j 3.50, Roode kool 0.75—/ 1.45, Witte 1 kool 1—/ 1.25, Gele kool 0.9-5—/ 1.25, i Slaboonen 1.752.75, Bieteni 5.75— 7.25, Uien 0.65—/ 0.70. Zoetfldingen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAN-D. Enggano arr. 14 Oct. v. Makassar te Sydney. Grotius (uitr.) vertr. 17 Oct. v. Southamp ton. Sa-paroea air. 18 Oct. v. Java te Amster dam. KON. NED. STB. MIJ. Ceres vertr. 17 Oct. v. Archangel nc Lodin- gen. Irene vertr. 17 Oct. v. Venetie n. Triest. Neptunus arr. 17 Oct. v. A'dam te Bordeaux. Nero arr. 16 Oct. v. A'dain te Gothenburg. Orpheus arr. 17 Oct. v. Vigo te Bordeaux. Trito vertr. 16 Oct. v. Konstantinopel' n. Candia. Vesta arr. 16 Oct. v. Smyrna te Samos. Zeus arr. 17 Oct. v. Ceuta te Genua. Hector arr. 17 Oct. v. Salonica te Konstan tinopel. Helena arr. 15 Oct. v. A'dam1 te Newport. KON. HO'LL. LLOYD. Flandria (uitr.) vertr. 15 Oct. v. Lissabon. Orania (uitr.) vertr. 17 Oct. v. Santos. Waterland (uitr.) vertr. 18 Oct. v. Hamburg n. R'dam. Zeelandit (thuisr.) vertr.17 Oct. v. Santos. Amstel'land (thuisr.) arr. 18 Oct. te Santos. RO'TT. ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitr.) vertr. 17 Oct. v. Rio Janeiro. Aldabi (uitr.) arr. 17 Oct. te Montevideo. Poeldijlk (thuisr.) vertr. 17 Oct. v. Las PaT- maa (verb.) ROTTERD. L'LOY-D. Djember (thuisr.) arr. 16 Oct. te Col-omb\ Merauke vertr. 14 Oct. v. Melbourne n. Rot terdam. Rindjani (uitr.) vertr. 17 Oct. v. Marseille. HOLLAND ZUID-AFRHKA LIJN. Jagmfontein (uitr.) vertr. 17 Oct. v. Lude- ritzbucht. Randfontein vertr. 18 Oct. v. R'dam1 n. Z.- STV. MIJ. OCEAAN. Hyson, v. Japan n. R'dam1 arr. 16 Oct. te Hongkong. Sarpedon arr. ,16 Oct. v. A'dam te Hamburg. Theseus, v. Japan n. R'dam, arr. 16 Oct. te Londen. KON. WEST-IND. MATED. Alrnelo arr. 15 Oct. v. A'dam te Coquimlbo. Ares, v. Callao n. A'dam, vertr. 17 Oct. v. Havre. Oranje Nassau (thufsr.) arr. 18 Oct. te IHhvtre. KON. PAKETV. MIJ. Tasman arr. 17 Oct. v. A'dam: te Batavia. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Marken arr. 18 Oct. v. R'dam te Hamburg. Texel vertr. 16 Oct, v. Mozambique m. Lindi. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Qio vertr. 14 Oct. v. Axim n. Secon-dee. -Mjervevo vertr. 14 Oct. v. Secondee n. Grand Bassam. HOLLAND AMERIKA LIJN. Rotterdam vertr. 17 Oct. v. R'dam n. New- York. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Ridderkerk (thuisr.) vertr. 17 Oct. v. Lon den. Afri-lr-i

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6