DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DRUKWERK Feestvergaderingen No. 251. Honderd vier ©b twintigst© Jaargang 1922 N.Y, Boek- en Handelsdrukkerij, voorheen Herms. Coster Zn., Voordam C 9, Aikmaar, Dit nnmmer bestaat nit 2 blaflen ibomiementsprijs bij roorafthotaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post t 2.50. Kewijsn. 6 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar pjaatsroimta, Brieven franco ST.V. Boek- en liandelsdr. v.h. Herms. (Foster Zoon, Voordam CO, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. DINSDAG DirecteurG. II. KRAR. Il06fJredactnurTJ. N. A OEM A g4. OCTOBER Buitenland. DB POLITIEKE TOESTAND INI ENGE- LAND. Zooalis verwacht was. kozem dte conserva tieve peers en leden van t parlement in hunne gister gehoudten vergadering met algemeene stemimen Bonar Law tot ieider van, hunne partijiKoirt na het eimde -riter vergadering be- zocht de aangewezen premier den koning op hiet Buckingham-pateis en nam officieel de taak op zicih, eenie -regeering itte vonmen. Oet voorstel, Bonar Law tot partijllieider te kiezen, werd ingediend door markies Curzon, en gesteund1 dioor Stanley Baldwin, die, naar algemeen geloofd1 wordt, kanselier der schat- ikist zal wordeni m die nieuwe regeering. Bo nar Law werd met geesiidriftigi gejuiich be- ;roet, toen hiji zicfa verhief, om zijn dank te lEr is geen verslag openbaar gemaakt van de particuliere onderhandelingendie gevoerd1 zijni, maar de nieuwe premier heeft, naar men vemeemi, geene verblaitog omitrent zijne po- Mek afgeltegd. iHSji zal editer DOnderdiag zijn kiesdisllrict te Glasgow bezoefcen en ©ngetwij- feldi van die gelegeniheidl gebruik maken, om zijn ircgeeringsp-rogramma aan te kondigen. HKjl gaf evenwel -te kennen, dat de nieuwe re geering hare toezeggingen ten opzichte van het Iereche verdlrag ten uitvoer moet bren- gen en zelfs diiegene van zijnie aanhangers, die zich verzet hebben. tegen 'die lersche coali- tie-poliiitiek, erkennen, dat de alatificatie der overeenkomst met Ierland de eerste handeling van het nieuwe parlement moet zijin, wanneer het na de verkiezinigieni bijleenkotmt. Naar vernomem wordt ze'de Bonar Law nog, dla-t het niet de itijidl was groote plannen in te dienten, die voordeeliig zouden zijn voor het rijk, hoezeer deze hem na aan't hart la- gen;. Mien' moest liever hopen op een tijdperk van kalmte dan op een van heftige disc'ussies. Deze opmerkimig wordt uitgelegd als een aan- wiijizing dat Bonar Law nieil voomemens is een. plan inz-ake tariefhervorming naar voren te hrengen. I Van Llloyd George gewagendle zeide hij, dat fai| bij toek-omsteige gaschil-len, die tusschen hen modi-ten rijzen, den strijid! niet to vijand- schap zou aangaan. Hij zou zich steeds de tij- dfeni herinneren, dat zdjl samenwerkt'en gedu- rende die groote crises in de geschiedtenis der na-tien eni hij kon de diensten niet vergeten, die Loyd1 George toen aain) zdjn land had be- weze. Op voorstel van Bonar Law werd door de vergadering -dhnk gebradit aanl Austin Chamberlain, terwijl hij hulde bracht aan de diensten, welfce htijl zijne p-ariiji ;en het land bewezen1 had. De premier voegde er bij, dat hiji voorstelde, diegene tot medtewerking in zijne regeering uit te noodigen, die de vorige week Chamberlain gesieund en zilch tegen hem verzet -haritden-. Hij gaf als zijne meening te ikennen, d'at de conservatieve partij thans als een vereenigd Ikhaam te werk zal gaan. Men neemt algemeen aan dat onmiddellijk aligemeene verkiezingen te wachten zijn en dat het ihiuiidige parlement dleze week -waar- schijnlijk IDonderdag zali warden1 ontbon- rieni. Men haudt 15 Nov. voor dteni datum, waarop de stemmingein ventnoedelijk zullen plaats vinden, in welk geval men verwacht, dat het niieuiwe piarlement op 20 November zal bijieenlkoraen. Dte bekendmaking der benoe- mlngen tot de voomaamste functien in de ieuwe regeering wordt hedlen verwacht. Lloyd George bracht gister zijn offideele afscheiidlsbezoek aaml het Buckingh am-pal t'is en nam farmeel afscheid van den koning. De ex-premier is ijverig aan het werk voor zijn verkiezingscampaigne en zal het woord voeren in meerdere vergaderingen in Londeni en de provincien gedurende deze week. iDe conservatieve aanhangers van Cham berlain zouiddn gisteravonidl bijeen komen, om hunnie verdere actie te bespreken.. Mleni bericht, dat de vergadering zou plaats hebben in den meest vriienid'schappelijmi geest jegens die nieuwe regeering. HET COMiPLOT TEGIEN DR. WIRTH. O'ber-reichsanwailt Ebermayer heeft alle takken van dienst de /meest strenge discretie opgelegd in zdke den tegen dlen rijkskanse- lier beraamden aanslag. Slechts kan worden gezegd idlat geheel onafhankeliijk van de zelf- beschuldiging van den jeugdigenkoopman uit Hagen nog geheel andere feitenl ter kennis van den Oberreichsanwalt en depolitiekepoli tie zijn gekomen, n.l. het duiddijk bewijs dat inderdlaad1 eani nieuwe samenzwering heeft be- staan, welke ten doal had nijkskanselier Wiirth te vermoorden. DE DALING VAN DE MARK. Gisterochtend is de Duitsche" rijksregee- ring bijeengekomen om zich bezig te houden met de verordening in zake de deviesen en in het bijzonder met de kwestie hoe de val van de mark door verdere maatregelen kon wor den tegengegaan. In parl'ementaire kringen verluidt met stellighdd d'at het rijksministe- rie voor economische aangelegenheden voor een aanzienlijke verscherping der verorde ning is opgekomen, terwijl het ministerie van financien daarentegen het liefst de verorde ning zou willen intrekken, in geen geval ech- ter bereid is een verscherping der bepaliingen good te keuren. Gistermiddag had een bespreking der par- tijleiders bij den rijkskanselier plaats over de verscherping der verordening en de daaruit voortspruitende politieke moeilijkheden. Zij zal morgen worden voortgezet. De rijkskanselier heeft ook de politieke kwestie opgeworpen, of Duitschland in den toestand, waarin het op het oogenblik ver- keert, nog langer in staat zal zijn om de ver- plichte leveringen in natura te kunden vol- houden. Voorts heeft de rijkskanselier met veel nadruk gewezen op de noodzakelijkheid van een samenwerking van alle economische factoren in Duitschland, hetgeen onvermiide- lijk is, wil men de groote moeilijkheden, waarvoor het land' staat, met sueces uit den weg ruimen. In deze verklaring van dr. Wirth heeft men een duidelijke vingerwijzing meenen te zien, dat het volgens hem noodza- kelijk is om de coalitie uit te breiden. In rijks- dagkringen verluidt, dat de rijkskanselier voomemens is, stappen te doen om te komen tot" een nieuwe orienteering in de binnen- landsche politiek om te komen tot een uitge- breide coalitie of tot de vorming van een bo- ven de partijen staande regeering uit perso nal, die in zekere mate van de partijen onaf- bankelijk zijn, ofschoon zij wel zeer dicht daarbij dienen te staan. Deze nieuwe regee ring zou dan met een vast-omliilid politiek en economisch program den riiksdag om zijn vertrouwen verzoeken. Met. een zoodanig program zou dr. Wirth aan het hoofd van de nieuwe regeering willen blijven. In een ander geval zou hij er den voorkeur aan geven, af te treden. Anderzijds wordt beweerd. dat de sociaal- democraten emstige bezwaren hebben tegen de politiek van de regeering zooalls deze in den laatsten tijd is gevoerd, vooral tegen hiare nalatigheid om energieke maatregelen te ne- men voor de verbetering van de mark, terwijl zij ook aan de regeering verwijten, dat deze geen vaste richtlijn vol'gt in haar buiten- landsche politiek. DIULTSGHIL ANiD EN HET PROCES- ISMIEIETS. In de rijksdagzitting van gister verklaarde de rijksikanselier Wirth bij de beantwoording der interpellatie van alle partijen (behalve de commumsten) over het verbod van de inter- geallieerde Rijnlandsche commissie, om het vermis tent uitvoer te brengen) tegen Smeets' uit Keulen, die eeni afzonderlijkenl Rijnstaat had willen sticbten, dat het hier eenie emsti ge imbreuk betrof op de vrijlheid en onafhan- kelijkheid der Duitsche rechtspraak. Het zou een ierugkeer beduiden tot de kabinetsjustir tie van net ahsolutistische regime van vroe- gere eeuweni, wanneer oen poiitiek lichaam gerechtigd kon zijn, het vonnis van eeni on- ailiankeUjk gerecht te vermietigen. De Duit sche vertegenwoordigers te Louden, Parijs en Brussel haddeni reeds hunne bezwaren1 hierover kenbaar gemaakt en| zich zoowel be- klaagd over de beleediging den Duitschenl rediterstand aangedaan, als ook op den on- houdbaren toestand gewezen, dat aan het' staatshoofd der Duitsche republiek op Duit- schen grond beschierming tegen snoode laste- ring geweigerd werd. Van Duitsche zijde werd dringend veriangd, dat de verschillen- de vertegenwoordigers in de Rijnlandsche commissie van hunne regeeringen de op- dracht zouden ontvangeni, hun besluit weder in te trekken. Het antwoord dezer regeerin- gen was nog niet ingekomen. De rede van den kanselier werd door het geheele Huis met grooten bijival ontvangen. DE TESTAlM'ENTE'N VAN EX-K'EIZER KARiElL. 'Binnen eenige dagen zal, zegt het Hbl., te Weenen de gerechtelijke behandeling een aan- vang nemen over de nialatenschap van ex- keizer Karl, voor zoover deze op het vermo- gen in Oostenrijk betrekking heeft. 'De zaak betreft een testament uit het jaar 1917, dat Karel in Baden, bij Weenen, heeft gemaakt.- Een later op Madeira gemaakt testament werd om politieke en formeele redenen van de hand gewezen, daar Karel hierin bijna uitsluitend van de Oostenrijksch-Hongaar- scherfnon archie spreeikt, welke bij het op-ma- ken van het testament niet meer bestond. MASS A-ARREST ATIES IN RUSLAND. Gemeld wordt. dat tweeduizend communis- ten, leden der oppositie-sovjet in het Oeral- gebergte, gearresteerd werden wegens agita- tie tegen de regeering te Moskou. Ook wordt gemeld, dat vijfhonderd aanhangers van de Oeralpartij naar Moskou znij overgebracht. Miasnikof en eenige andere leiders der oppo- sitie zijn naar Siberie gevluch't. Te Moskou is een nieuwe communistische oppositiegroep opgericht, welke verlangt, dat er een einde zal komen aan de nieuwe econo mische poiitiek van de Sovjet-regeering. DE VERANTWOORDELIJKHEID VOOR DE GRIEKSCHE DEBACLE. De commissie van onderzoek naar de ver- antwoordelijkheid voor de militaire gebeurte- nissen in Klein-Azie heeft de gevangenne- ming gelast van den sous-chef van den gene- ralen staf, generaal-majoor Stratigos, die be- schouwd wordt als degeen, die het meest ver- antwoordelijk is voor de ramp. VALSCHE RENTEZEGELS. Voor de rechtbank te Duisburg heeft zich de fithograaf S. aldaar te verantwoorden ge- had, onder verdenking op groote schaal en iangs machinalen weg Nederlandsche rente- zegels te hebben vervaardigd. De beklaagde verklaarde zich niet bewust te ziih een straf- bare handeling gepleegd te hebben, d'aar hij noch deze zegels verspreid had, noch gewe- ten had dat het Nederlandsche rentezegels waren. Hij1 had slechts deze zegels voor zijn N-ederlandSchen opdrachtgever tegen betaling van 4 Mark per stuk vervaardigd1. Overigens was hem beduid dait de zegels vereenigingscontributiezegels waren. De rechtbank schonk aan de verklaringen van bekjaagde geen geloof en veroordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf. EX-KEIZE R WILHELM CONTRA EMU LUDWIG. Volgens de „Berliner Zeitung a. M." heeft het Kammergericht in het proces van den ex- keizer tegen Emil Ludwig, den schrijver van htet drama over Bismarck „Die Entlassung", het recht van den auteur op het dramatisee- ren van gebeurtenissen uit de hedendaagsche geschiedenis erkend, het vonnis van het Landgericht vemietigd, en de verspmding van het boek, alsmede de opvoering van het drama toegestaan. DE COMMISSIE VAN -HERSTEL. De Commissie van Herstel heeft gistexen in een officieuze bijeenkomst van vier uur tot half acht beraadslaagd over het Fransche voorstel tot instelling eener controle op de Duitsche financien. Barthou verdedigde het memorandum en antwoordde in het bijzon der op de juridische bezwaren van Bradbury. Heden zal de commissie de maatregelen onderzoeken om de daling van de mark tegen te houden. OVERSTROOMINGEN IN COSTA RICA. Bij overstroomingen in de streek van Cri- tina (Costa Rica), welke het gevolg waren van hevige regens, zijn 15 personen verdron- ken. KORTE .BERIGKTEN. De ©mllustien in Oost-Galidie leidddn, vbl- gen's eeni telegram uit Czemowitz, tot een ge- ragelden) boerenoodog. De Oekrainsche op- silandelingen1 hiebben meeds meer dam 90 Poolsche boerderijen bezet. Tenlgevollge van idle voortdurende stort- tegens is -een muur van de Alphons XIII- schiool te Tanger ingestart waardoor verschei- dene Meiine Arabische hui-sjes werden verplet- terd. iNa-ar veduiidt zouden twiaailf personen gediood1 zijn. - Twtaalf Almerikaansdhe Torpedojagm, die van tw-ee jaar patrouilileidliiensit1 aan de Chii- neesch-e kust teruigkeend'en, zijn naar de „be- graafplaats van iter d'-ood veroordeelde sche- pen" gebradht ital de baai- van San Oilega. De bouw van deze sdh-epen had ongeveer 126 mil. lioen dollars gekoet. Uit Weenen: wordt gemeld dat als -ge volg van de van alle zijdem ingekomen protes- ten- de regeering besloot de boasting van 60 pet. op luxe artikelert te verlageni. De tram- tarieven worden in November, indien tot aan dat tijidstip d'e Kroon stabiel blijft, op 1300 kronen verminderd. iHlet den-kbeelidl, door de Parijische „Mla- itiu" geopperd', -om een nieuwe Fransche post- zegel voor het internati-on-aal verkeer uit te geven, met de beeltenis van Louis Pasteur, zal worden verwezenlijkt. B'ij rechiterfliijke beslissing is dte toep-as- s'ing dter Amerikaansche drankverbodbepalan- gen ten aanzien van buiten-l-andsche en van Amerikaansche schepen itijdtelijk gesch-orst. - De vroegere (Duitsche knuiser „Em-b- den meestbiedlenidie warden verkocht, om daar- na gesl-oopt te warden:. - GiStermiididiagi werd1 te Athene een ma®- sabeiioogiing gehiouden, welfce door ruim z-e- vanitigduizend p-ersomen- werd bijigewoond. De betooging had ten doel, uiting te geven aan den wenschi van het Grieksche volk tot het herstel van de ouidle vriendschapsbanden tus schen1 -Griekeniland en dte gealilieerden B-iji Verd'un is in het Boils dtes Caures een oorlogsmonument onithulidt. - De Ital'iaansdhe oud-premiter, wiens naam in verband; met de thans bestaamde strubbelingenj in Itali-e, worrit Vrijdag 80 jaar. Hij' zal dien dag ieen politieke rede houden, waaraan groote beteekenis wordlf) gehech-t. 'De Fransche monitor „Gamlbetta" heeft schiipbreuk geledlen. Zes man van de tequipage worden vermist. Een hevige brand heeft Zaterdagnacht te Parijs eeni leerpafchuis verw-oest. De sc^ade wordt -op 31 millioen geschafi; 150 'arbeidtera worden werklioos. —i Te Frankfort a/Main is gister' het in- temattonaal vrijhandelscongTes geopend Tot voorzitter, werd gekozen de En-gel-sche lord Sheffield. Btehandeld zullen worden valuta- em vrijhanidelsvraagstuklken, -anti-dlumpings- maatregelen, enz. Eenige personen zijn gedood en een aantal ernstig gewond bij een brand in een huis van zes verdiepingen, gelegen aan de 110th Street te New-York. Gemengd Nienws H'ET GEZ ANTSCHAP TE WASHINGTON. Naar het Nederl. Correspondentiebureau in >Den Haag vemeemt, -komt Hr. Ms. gezant te Tokio, jhr. mr. A. C. D. de Graeff, oud-vice- president van den Raad van Nederlandsch- Ind-ite, ernstig in aanmerking voor den post van gezant te Washington. DE B LOEMBQLL E'NINIVO E R IN A ME RIKA. Dezer dagen meldde de Telg. dat volgens het orgaan van de Alg. Ver. voor Bloembol- lencultuur de door dte Amerikaansche regee ring aangekondigde najaars-conferentie-no- pens den bloembo'leninvoer in de V. S. op 30 October a.s. te Washington zal plaats heb ben. U-it nadere, door het blad ontvangen tele- grammen blij-kt thans, dat deze conferentie tegelijkertijd zal worden gecombineerd met de in de wet voorgeschreven hearing", zoodat dus op 30 October ook buitenlandsche afge- vaardigden zullen kunnen worden gehoord. Deze hearing is zeer belangrijk, wel'icht beslissend, want al valt zeker pas zes weken later het besluit van den Amerikaanschen Minister van Landbouw, op dezen hearing wordt door den Federal Horticultural Board het advies aan de regeering der V. S. opge- steld. De Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft onmiddellijk na het ontvangen dter be- richten een spoedvergadering der Commissie voor den invoer in Amerika belegd. Op deze vergaderingen' werd1 besloten, dte heeren Krelage en Wamaar uit te noodigen naar Amerika te gaan1, ten einde op den hea ring de belangen der Nederlandsche bo-llen- -kweekers te verdedigen. Deze heeren hebben de uitnoodiging aanvaard en zijn onmiddel lijk per s.s. „Paris" naar Amerika- vertrok- ken. AMBTENAREN DER GEMEENTE-FINANCIeN. Te Amsterdam zijn 'Zaterdag, behalve de algemeene vergadering, vergaderingen ge- houden van de vakgroepengemeentelijke ac countant, belasting-ambtenarax en gemeente- ontvangers van de vereeniging van ambtena- ren bij de gemeente-financien, EEN NIOTARIS FAILLHET. Aangaande het faillissemenit van notaris J. P. Vener te Groenlo, kan worden! bericht dat de geldelijike verliezeni zijn gel-ed'enl ten gevolge van de daling der effecten in en na den oorliog. De boeken der spaar- enl voor- sch-otbank, die onder V's totezicht stond, zijn volgens tot dusver gedaan onderzoek in orde gefoleken. De directie der bank heeft die facu- ders der spaarbankboekjes hun boekj boeken. -Notaris Vener was 33 jaar ris aldaar werkzaam. DE POSTDIEFSTAL TE KERKRADE. De pstbeambte B., die, in verband met den posidtefstali te iKerkmadle verdacht van hier- aan debet te zijn, aangtehouden was, is vol gens de Telg. weder op vrije voeten gesteld en heeft zijn dienst hervat Een anaer spoor der recherche, dat naar Duitschland leidde, bleef tot heden zonder resultaat. KEEIS BOEKE FAILLIET VERKLAARD. Het „U. D," meldt: Kees Boeke te Bilthoven is failliet ver- klaard. N-aar wij vernemen is dit faillisse menit uitgesprofceni in verband met belasting- schuld, die Boeke in gebreke is gebleveni te voldoen. Dit kan weer een m-erkwaardige ge schiedenis worden, want volgens zijn printi- pea erkenit Boeke geen bezit en geen wet en dus 66k geen curator. Zijn wiji goed inge- licht, dan moet Boeke ook al reeds geweigerd hebben aan den curator in zijn faillissement, mr. VuijOtingh, mededeelingen te do-en om- trenit den stand van zafcen, financieel, zoo dat deze na zijn eerste bezoek bij den gefail- leerde onverrichterzake been kon gaan. GEHEIME JENEVE.RSTOKERIJ. De rijksveldwachters Bothe te Ntes aan den Amstel en Wolters te AmstelVeen hebben eenie goede vangst gedaan Toen ziji bij den veehouder P. J. L^ wo- nende onder Bovenkerk, te Nieuwer-Amstel, die ter zake van melkvervalsching reeds eeni ge malen is bekeurd, de betrekkelijke dagvaar- ding uitbrachten, viel het hup. op, dat in zijne woning en hare omgeving steeds een sterke dranklucht werd geroken. Deze omstandig-' heid bracht hen op het denkbeeld, dat aldaar wel eens eene geh-eime jeneverstokerij kon zijn. Zondagmiddag deden zij1 daar een inval, met het gevolg, dat eene geheele instaU-atie voor eene stokerij werd aangetroffen. L. werd geroepen en bekende dadelijk. Ook zijn compagnons, W. P. v. d. M., vroeger aldaar woonacbtig, thans te Uithoom, en zekere V., onder Aalsmeer, werden door hem aangewe zen, en beiden hebben ook bekend aan de zaak schuldig te zijn. Voorts moet hieraan nog een scheikundige te Amsterdam debet zijn, van wien nog niet bekend is, of hij; zijn me- dedaderschap bekend heeft. GRIEZELIGE VONDST. Aangaande het in de bosschen te Stouten- burg gevonden lijfc, kan nog worden gemeld, dat den vol-genden d-ag in de nabijheid dier pick ook een revolver is gevonden. De naast net lijfc liggende voorwerpen waren niet ge- stolea' in het St. Jozelfsgesticht te Achter- veld, zoo als eerst gemeld" is, doch bij den hr. D., hoofd der openbare school te Stouten- burg. TEGEN LOONSVERLAGING. iMr. Marchant heeft in een open-bare ver gadering van de afdeeling Middelburg van den Vrijz.-Demoer. 'Bond gezegd, dat de vrijfcinnigrdtemocraten de ambtenaren in hun strijd teg-en- loonsiverlagin-g moeten steunen. NEIDERLANDSCH FABRIKAAT. In die afleverimg van 20 Oct- treffen wij o.a. aan: ,,'De Outillage der1 bedrijvenff waarin dte -Hleer C. die Clercq kort en dui-dtelijk uiteenzet de verhouidling tusschen verbetering van fa- brieks-outilliaige en werktijrii. iDte Heer IS. van Dam vervolgt to dteze af- levermig, zijp belangwekkend averziicht aver voor LEVBRT SPOEDIG EN NET Telefoon No. 3. „de Nijverlheid toen om Etorilhoven',; in deze bijdhage wordt to het bijzonder behamdteldi de itoestand) van deze toldustrie gedurende de oorlogsjaren en' daama. „;Dte strijid tegen die werkloosh-eid" zet uit- een op wdke wijze hiter te lande deze strijd wordt gevoerd1. Bern -onderwerp zeer zeker sa- metnfaangand met het tenrein waarop de Ver. Nederl andsch Fabrikaaf" zich beweegt. Dat deze strijid aanzienlijke geldoffers met zich brenigt wanneer werkloosheid intreedit, hlajfct uit dit artikel zeer duiddijk. iDte lezeressen zullen weer met belangstel- lingl kennis nemen van die rubriek „V-an en voor de Vrouw". ONTHJULDIGD MO-NIUMIENT. Onder zeer groote belangsteling en1 in te- genwoordigheid van dlen' insp-ecteur-generaal bijl's Rijks Loodswezen, den inspecteur v.h. Loodlswiezen to fast eerste dietrict, den burge- meestter, de wethouders en ledten van den ge- meenteraad van Delfzijil vondi gisternamid- diag dte plechitige onthuiling plaats van het monument ter nagedarihtenis aan het veronge- I'ukte loodlspersonieel to het eerste district. GIEGREPEN. Vrijdagav-ond omstreeks 5 luiur gevoelde de overste ®r Zuster® Urselinen' mere Mariie Mlarie 'Louilse (in die werdd Eiigenie Pil- gram) te Venlo, die stods eeni'gen tijd lijdcn- dle was aan een hartkwaal zich onwel. Om dte benauwdheid1 te verdrijven- ging zij' een- wan- deling maken en begaf ziichl m de rich-ting van de Duitsche grens. Gekomen to de nabijlheid van dlen Onrieraten iMiolen, raa'kte zij, w-aar- schijulij'k door d'e duistemis mastoid den! weg kwijlt. Zij; wilde dten) spoorwegi iKaldenkirdien- Venlo overstteken, juist toen1 een' trein van Venlo aanlkwam. Zijl liet dien treto eerst voor- bijlgaan em stafc -toen die rails over- met het ge volg, dat ziji dioor een -andteren treto, komemdle van KaldtenkilrChen, werdi gegnepen en ver- pletterd. Toen des avonds mtere Louise nog niet in het klooster terug was, waarschuwde men die politie, die op onderzoek uitging en haar lijfc -dies nachts omstreeks 1 uur o-p de spoorbaan vondl. 1 (Mfere Louise bereikte dten ouderdom van 55 jaar. NEDERLANDSCHE OROANISATIE- VAN ACCOUNTANTS. Tusschen de Nationale organisatie van ac countants en de Nederlandsche academic van accountants is een fusie tot stand gekomen. Onder de fusie-voorwaarden komt de bepa- ling voor, dat de Nationale organisatie voor accountants blijft voortbestaan en de werk- zaamheden der beide vcreenigingen zal voortzetten, met dien verstande, dat zij voortaan zal heeten: Nederlandsche organi satie van accountants. HET AMSTERDAMSCHE BOKS- VERBOD. Nu Burg, en Weth. van Amsterdam het boksen hebben verboden,. zijn de boks-wed- strijden overgebracht naar de Zaan, waar in „De Waakzaamheid" te Koog reeds drie ont- moetingen onder toel-oop van een groot pu- bliek, waaronder zeer veel Amsterdammers, plaats hadden en a.s. Zaterdagavond even- eens zal worden gebokst. In den raad van Koog a. d. Zaan maakte dez aangelegenheid een punt van debat uit. Er was ni. een voorstel van het anti-rev. lid Schippers om de bokswedstrii-den ook in De Koog te verbieden. De burgemeester, die den eersten wedstrijd had bijgewoond, wilde daar niet van weten en antwoordde o. m.„dat hij boksen een vrij onschuldig vermaak vond- van kwajongens, die met gehandschoende vuisten op elkander losbeuken. Doch de Happen val- len er nooit bij op het publiek. Het raadslid Graftdijk dach-t, dat menl het boksen niet zou kunnen verbieden, en voegde er bij, aen ied-er zijn genoegen te gunnen. Hij vond evenwel, dat boksen een idioot werk was en zij die er naar gingen zien, nog idioter! Met 9 tegen 2 stemmen werd het voorstel- Schipper verworpen, zoodat er in De Koog voorloopig iedere week zal gebokst worden, nu Amsterdam het heeft verboden. EE'N TEKORT VAN 6000 -GULDEN. Men schrijft uit Leiden aan het N. v. d. Dag: Toen de accountants der Woningbouwver- eeniging „Ons -Belang", de heerem Knol en Liese dezer dagen onverwach-t de kas kwamen opnemen, bleek dat een1 bedrag van 6000 dat volgens beschdden aanwezig moest zijn, ontbrak. De penningmeester, de heer A., zei de het bedrag er een paar dagen te voren er te bebbeni uitgenomen om een vordering voor zijn zaa-k te voldoen. De accountans moesten natuurlijk van hun bevindingen rapport aan het bestuur uitbrengen en daar de penning meester niet het geld kon overleggen en niet direct borgen bij de hand had,, op welke voor- waardte een geldschieter de som al-leen wilde

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1