Ingezonden stukken. Marktberichten vcrbruikers rente vergoed van 15 Augustus De Staat heeft zich voorts tegenover het centraal verrekenkantoor verbonden. te zijnen laste te ncmen a lie betalingen, die het cen traal verrekenkantoor krachtens het vonnis en de overeeirkomst zal hebben te doen, voor- Zoover het daartoe niet bij machte mocht zijn. Als eischer in het proefproces zal optreden de grootstc belanghebbende, n.l. de gemeente Amsterdam. - TOENEMEN'D AANBOD EUROPEE- SCHE VRACHTENIMARKTEN. Uit scheepvaartkringen verneemt het Pers- bureau Vaz Dias. dat de binnenkort vripEco- mende tonnage, welke in de vaart op Noor- delijk gelegen Europeesche havens benut werd en thans in die richting wegens het aangebroken winterseizoen nagenoeg geen emplooi meer kan vinden, elders zal word-en aangeboden en de vrachtenmarkten, met na me Europeesche, niet gunstig zal belnvloe- den. Het aantal opgelegde Deensche vaartuigen neemt weer toe. V Batten verantwoordelijkheid van de Redaotie. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat de Redactie er medt instemt.) DE (HIEER J. WESTERHOF EN DE WAARHEID. (letter! Ik verzoek een grooten af stand itusscheni de woorden „W esteritof" en „W aarheid." Ik heib bereikt wat dk gaame wilde, de heer Westerhof heeft moeteni toegev-eni dat hij de waarheid niet sprak toen hiji vertelde dat ondergeteekende met behulp van de stemmen der soc. dem. fractie tot lid van het armbe- stuur was gekozem. N-atuurlij'k gaat de heer Westerhof een omwanideling makeni en zegt, maar in het Ziakenhuis ben je toch wel met onze stemmen gekozen. Zeer juist mijnheer Westerhof, maar u sprak over het Armbe- stuur en niet over het Ziekenhuis. Draaiende kom je er altijd, al is van A tat Z een heele af stand. Ik wees u toch -ook niet pen. nieta. Het gevaar wordt dreigenderer wordt in de couranten over geschrevem. Moeteni de bewoners bedolvea worden? Ook de voorbdjgangers? Niemand doet iets, de gemeenite niet, de Staat niet, niemand. En als het op een goeden dag bistort en vele slachtoffers miaakt, dan staan de cou ranten er vol van. „Schande is het!" „S-traft de schuldigen!" Doch wie? ..Er had tijdig moeteni worden fewaarschuwd .Maar dit was immers ge- aan in de couranten? Er is een mooie groote instelling voor wee- zen, „Zandbergen", bijna 50 jaar oud. Haar leden zijn als de steenen van het Amster- damsche huis; zij vallen eeni voor een uit. Ontstellend is het om te zien, hoe dagelijks de leden afvallen. Bekende ou.de namem van ge- fortuneerde families; zij! kunneni hun- 5 in het jaar niet meer voor- Zandbergen opbren- Pro.vinoiaal Nienws DUUR LAND. Vrijdagavond werden eenige akkers bouw- land pub!irk v: rkocht, welke opbrachten door -elkander 140 per snees V», H. A. Dat is bus bijna 6000 per H A. Het is land, ge- legen ondcr Broek op Langendijk, waarop tweemaal per jaar geoogst kan worden. UIT HEILOO. V. V. H. II tegen! de voet- (oktij'k" te Koedijk en werdggekolpt Zonda balclub met 21. De adsi gen de a. iranten van V. V. H. speelden te- .piranten van N. A. A. te Egmond aan Zee en verloreni eveneens met 21 Door den heer Th. B. Brand i® aan den burgemeester dezer -gemeente verzocht om als onbezoldigd rijksveldwachter aangesteld te worden. UIT BlRlODK OP LANGENDIJK. Vrijdlagavond wendlen hiier eenige akkers bouwuandl publiek verikocht. De opbrenigstbe- droeg gemiddieldl 130 per snees of 5638 per H. A. UIT OUDKARSPElL. Bliji de op -gister gehouden vergaderin-g van het dagelijlcsdh bestuur en Hloofdingelanden Van de Banne alhier is in de plaats van wij- len den heer A. Krooni Pz. als bestuurslid gekozen de heer G IH&rt Hz. en in de pliaats van den heer Bonst Az. de hear C. Wageoaar Dz. Tot voorzittter is in de plaats van1 den heer A. Kroon Pz. gekozen1 de h-r. !M. Rootjes Cz. en tot vice-voorzitter in de plaats van dlen heer A. OBorst 'Az. is gekozen de heer F. die Boer Fz. Tot Hoofdinigelandien van. den polder Geest- merambacht, Oositendijlk! en Molenigeersen zijn gekozen' in de plaats van' dte heer A. Kroon Pz. de heer J. Pranger Jz. en in de plaats'yan dlen heer lA. Borst Az. de heer F. deBasFz. v - UIT OUDE NIEDORP. Zondag speelde V.V.V. II haar 3den thuis- wedstrijd in de competitie tegen Voorwaarts II van Barsingerhorn. De rust ging in met 10 voor V.V.V Na de rust was V.V.V. nog meer in de meerderheid en drukte zich.beter in doelpunten uit, zoodat einde kwarn met 40. V.V.V. I speelde daama tegen LAV.V.C. I Uitslag 11. De stand van beide elftallen van V.V.V. is: V.V.V. II heeft geslpeeld 3, gewonnenl, ge- lijk 2, verloren 0, doelpunten voor 5, tegen 1, 4 punten, gemid. 1.33. V.V.V. I heeft 4 gespeeld, 0 gewonnen, 2 gelijk, 2 veHoren, doelp. voor 3, tegen 8, 2 punten, gemid, 0.50. Gisteren vergaderde de vereeniging voor straatverlichting ih het cafe van den heer T. de Jong. De, vergadering, die niet best (bezocht was, werd geopend met een woord van wdkom door den vorzitter, den heer Jb. Pluister. De rekening over het afgeloopen jaar, door de heeren J. Nagelhout en A. Strijbis nage- zien, werd1 goedgekeurd met een voordeelig saldo van 60,85. De heer Jb. Pluister, die af moest' treden als bestuurslid, werd herbe- noemd. Besloten werd de lantaarns 4 maan- den te laten branden van 5—9 uur's avonds, te beginnen in November. De heer G. Smit werd benoemd tot lantaarnopsteker. UIT HEERHUGOWAARD. Maandagmiddag reed de ru-im 7'0-jarige Dirk van Schageni met een wagen, beladen met planken, door den Middlelweg. Plotse- ling schrok het paard en! ging er van door. De oude voerman slingerde van het rijtuig en kwam er, wonder boven wonder, met betrek- kelijk weinig letsel af. op uw tweede onwaarkeid in dezelfde Raads- zitting toen u beweerde dat de R. K. archi- varis met behulp van uw fractie was gekozen, terwijl er in werkdijkheid 6 bianco stemmen in de bus waren. Of heeft u voor dezen amb- tenaar ooik al een tweedb functie gevonden w-aarin u hem wel hieeft gesteand of za' stem- men!? En thans het tweede punt. Ik heb geiwacht tot u dit zwart op wit had gezet, je hebt dan altijd wat meer houvast. Einae Maart ontstond er eeni vacature in het Burg. Armb. Zaterdag 15 April was u bijl ons aan de zaak. U vroeg ons u een dienst te bewijzeni (It staat in mijn boeken, dlus van vergissen is geen sprake), we stonden nog bij' de kassa toen u opmerkte: Er is nu eeni vaca ture in het Burg. Armbestuur. Nu krijgen wij toch zeker eeni 'Soc. Dem. Ik heb u toen gezegd, dat ik zeer veel voel- de voor de vervulling dezer plaats door mevr. Van't Veer. Ik voegde hieraan toe, dat ik hiervoor zou vechten. iNooit kon ik zeggen, dat het B. A. besloten had, want officieel was het ontsfiag nog niet verleend, dit geschicdde in die RaadsziHing van 2T April 1922. Dat ik ernstig gewerkt heb voor mevr. v. 't Veer kunnen en zulLen alle led'en van het B. A. u getuigen. Waar evenwel later ongeveer eind Augus tus van B. en W. een! schrijven inikwam dat men in dit college bij. de sarnemateiling van het B. A. in 1918 zich op het standpunt had gesteld 5 plaatsen te weten: 1. vertegenwdordiger diaconie; 1 idem R. K. Armeninstelling; 1' idem in directe verbinding met den Ar- menraad; 2 z.g. vrije plaatsen waarvan 6en door een arbeider, daar kon ik toen eerst weten dat deze vacature een diaconale was. U kon dit trouwens uit de stukken weten, teniminste als u ze persoonlijk met aandacht gelezen had. Ik heb preciesi ged'aan-, wat ik mij op 1'5 April voorstelde om te doen. Ik kon de waarheid van mijn woorden door getuigen doenstaven.. U ook altijd de uwe? Met dank voor de I En zoo geen wonder gebeurt, zal de mooie instelling ineenstorten. Niemand helpt kracb tig genoeg om dit te verhoeden, geen gemeen te, evenmin de Staat, evenmin de rijke zuster- instellingen zonder weezen, dochi badentde in hun geld! En de bewoners zijn de weeze"" zij weten niet, dat de dag met rassche schxe- den nadert, dat zij op straat staan. Reeds 1587 weezen zijn er verzorgd, over al uit het land, van alle kerkgenootschappen en van alle standen. Verleden jaar zijn er nog 64 aangekomen, tot nu toe in dit jaar slechts 26 door de be- zuinigimg van alle icanten. i En toch zijn er zooveel weezen1, die hoog noodig moeteni worden opgenomem. Zij gaan anders dood, of worden voor hun lev-en1 ongelukkig. IBijha niemand weet dit, omdat men het niet ziet; doch1 ik geef U, die dit leest mijn eerewoord, dat vele kindereji van ons eigeri volk, die hun ouders missen, van honger, ge- brek en door mishandeling dreigen om te komen. Ik weet dit, omdat ik nu ruim 13 jaar ge- zien heb, in wdkent toestand zij aankomen! zelfs v66r den oorlog U kan zich inden- ken, hoe het nu is. Nog dit jaar kwamen er weezen' aan, die in de bitterste kou, in sneeuw en vorst buiten moesten loo pen op ibloote voeten zander on- derkleeding aan. Aardige lieve kinderen' .waren het. Een van hen, een meisje van 5 jaar had een misi- muakt voetje en is nu reeds drie keer daar- aan geopereerd. Het zal in orde komen, daf arme verdraaide voetje, dat op straat liep in lOo C. vorst zonder schioeneni of kousen aan. Doch hoe zou't met dat kind gegaan zijn zonder Zandbergeni? Wie betaalt het, om Zandbergen in staat te stellen, die weesjes op te nemeni enl te verzor- geni? HM'oeten ze nu alien maar dood gaan? Is er dan geeni versichil tusschen de toestan- UIT SCHER;MiE'RHORN Door niet voldoende uitwijken had Zondag avond hier een aanrijding plaats tusschen een automobiel, komende van richting Beemster en een paard en rijtuig komende van richting Schermer. Een lantaarn van de automobiel werd verbrijizeld, terwijl tevens de voorruit werd ingedrukt. Ook de tilbury werd ten dee- le vernield. De schade is belangrijk doch persoonlijike ongelukken zijn niet voorge- komen. Het is niet uitgemaakt wien: de aanrijding ten last? gelegd kan worden. UIT SCHAGEN. De heer P Ruinard, kommies biji de belas- tingen alhier, wordt met 1 Januari overge- plaatst naar Eindhoven. Ds D. E. Boeke, alhier, heeft voor het beroep naar Overdinkel bedankt. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den dicnstplichtige G. P. Har- tog, uit deze gemeente, met ingang van 10 November a.s' vrijstelling van den dienst- plicht verleend wegens kostwinnerschap. Sparta I alhier speelde Zondag te Uit- geest tegen V. V U. I aldaar. Sparta bleef ovcrwinnaar met 0. Sparta II spee'de alhier tegen H. R. C. 5 van Heldei Dp '-latsP club won met 10. Snar'r III ?t'eed tegen Quos Ego II al- Haar parHj eindigde met 22 doch tegen ^ep ."T d'op'-' -•en van Snarta werd' door de ipp-pn narfu pippcteekend. als verkre- pti >egpn do regelen van het spel. GERARD CLOECK, jongste lid van het huis Cloeck. Mijnheer de Redacteur, Sta ons naar aanieiding van het ingezon den stukje, getiteld: „Front maken tegenover Rome!" in Uw iblad van Maandag 23 Oct., een enikel wederwoord toe. Bij. voorbaat on- zen hartelijken dank! Het is onze gewoonte niet om met men- schen, die hun stukken niet -met hun vollen naam onderteeken-en, in polemiek te treden. Toch willen' wij, ditmaal om mogelijk mis- verstand, vooral hij Uw Roonisch-Katholieke lezers, weg te nemen een enkele dpmerking maken. L. B. heeft volkomen gelijk, als hij de Evangelische Maatschappij beschouwt als een vereeniging van Protestanten van aller- lei schakeering, die „eendrachtiglijk front te genover Rome maken." Maar, „front maken tegenover Rome" wil niet zeggenFront ma ken tegenover de Roomsch-Katholieken. Wij hebben niets tegen onze R.K. medeburgers, ja hebben heu' lief als broeders en zusters meermalen reeds wezen wij daarop doch „front maken tegenover Rome" beteekent: Dat drijven der R K- kerk bestrijden, dat be- stempeld wordt met den naam van yitramon- tanisme, d.i. „regeeren van over de bergen". Als vrije burgers van een vrijenstaat wen- schen wij geen vreemde inmenging, ons niet te buigen voor de kracht van den paus van Rome. Daarvoor hebben onze voorouders goed en bloed veil gehad, mannen, Hervor- mers, van wie Pius X in de Borromeo-en- cycliek van 1910, dus van1 ze6r jongen da tum nog, zegt: „Er verhieven zich hoovaar- dige en oproerige menschen, vijanden van het kruis van Christusmenschen van aard- sche gezindheid, wier God is de buik", en verder: „ln waarheid waren zij bedervers" enz. enz. en nu halen wij nog een vrij zachte 1) uitspraak aan, die met tallooze veel scnerpere zou zijn aan te vullen. Rome, dat in zijn Ultramontaanschen vorm het Protes- tantisme en zijn geestelijke goederen in zijn officieele uitspraken meermalen een „pest der pesten" noemt, kan zich er niet op beroepen, aat het ,/t Protestantisme niet belastert." En hiermede nemen wij voor goed afscheid van den a-chter de schermen blijvenden L.B. (laffen broeder!) Het Beshmr van de afdeeli-ng Alfcmaar e. o. der Evangelische Maatschappij, W. D. M. BAAR, Voorzitter. F. W. H. WIEG'MAN, Secretaris. M. ZWAAN Mz., Penningmeester. (Het ziet er naar uit of men opnieuw een godsdiensttwist in onze courant wil gaan uitvechhen. Het debat tusschen Ds. de Pree en Pater Van der Sande heeft wel bewezen hoe vruch- teloos een dergelijke polemiek is. Wij hebben destijds dezen- ibeiden vooraan- staanden volop gelegenheid gegeven om op eerlijke wijze de degens te kruisen en meenen het daama gesloten debat niet in anderen vorm weer te moeten heropenen. Wij sluiten dus hiermede de 'discussie over dit onderwerp. Red. Aim, Crt.). BEZUINIGI NGSE'L'LE'NDE. E-en1 mooi groot huis in Amsterdam is op1 't punt in te storten. Eeni voor eeni vallen de steemeni er uit. Er dreigt gevaar voor Je bewo ners en1 voor de voorbijigangers. De eigenaars hebben! geeni geld om1 het te restaureeren!; de staat, de gemeente doen den in- Rusland enl in Nederland? lErgerlijk die Directeur van Zandbergen, die maar steeds om geld vraagt, mem wordt' letterlijik overstelpt door bedelbrieveh; men kan toch niet aan alles meedoenl! Waarom ergert men zich aan die bedel- brieven en waarom niet aan brieven met uit- noodiging tot deelname aan eeni loterij? Ze gaan alle de prullenmand in, doch waarom de bed-elbrievenl met een gevoel van ergermis -en de amdere niet? Omdat eeni in- wendige stem zegt: ..Ik moest, ik kan belpen, maar ik wil niet". Qmdat men moet zoeken naar verontschuldigingen om niet behoeven te helpem em dat geeft onrust em inwemdigen strijd. En als ge's avonds uw kinderem in hun lekkere warme bedjes ziet liggem en zelf warm bij de kachel zit, dam flitst nu -en dan door uw h-oofd het beeld van dat klfeine meisje met het verdraaide voetje em biijm ver- zekering, dat er thans nog velem zoo em erger lij'den. Dat laat u niet los, evenimin, dat er eem instelling „Zandbergen" bestaat, die hem op wil nemen, doch uit geldgebrek niet kan. Help dan me'e, wat ge kumt. Redt onze arme weesijes! Amersfoort. De 'Directeur van Zandbergen, W. A. -ORTT. Mijnheer de Redacteur. B-eleefd verzoek xk U; ait even te plaatsen, geiaenae ter beantwoording van Dr. D. Mol, Dirfecteur van den Keurxngsdienst voor Wa ren te Alkmaar. Mijnheer! Het doet mij een groot genoe- ge, dat U de vrijheid neemt en heeft geno- men, om hetgeen ik in het bl-ad van 17 Octo ber heb g'eschreven, even te beantwoorden dat bewijst in de eerste plaats dat ook U uit- kijkt, en ten tweede is de kritiek zoo, dat U vermeent, dat wanneer de waren goed ge- keurd zijn, het al lang al goed is, volgens de Warenwet. In zekeren zin is dat zoo, maar bij mij is dit anders. Ik geef aan schoonheid de voorkeur, want als b.v. het meel goed! is gckeurd, en men doet dit in onreine vaten, dan kan het door oni'einheid tot bederf over- gaan en dat duurt soms zeer kort, en dat be- grijpt U ook wel. Maar ik ben een beetje fo-u- tief, want U zulbzeggen: Dit hoort thu-is bij een Officier van Gezondheid, maar ik vraag mij dan af: Waarom dan keurin-gsdienst op de waren Ik zeg het nogmaalsWordt op de schoon- en reinheid niet gelet, dan is keu- ring der artikelen ook niinmer noodig, Dat U overal niet gelijik kunt zijn, spreekt vanzelf, maar dat er in 77 gemcenten 6 keurmeesters zijn, die het groote terrein moeten bewerken, is toch zeker wel wat al te kras. En zijn daar geen andere middel-en voor te vinden, dan als door Jan, Piet1 em Klaas de nieuwtjes in stilte worIcii aangebracht, om dan zoo spoedig mogelij-k op de plaats des onheils te zijn om' keuring te doen. Ik vermeen van well, maar wil daar nog niet op ingaan; ik moet eerst nog eenmaal uitkijfcen. U vraagt mij om de adressen enz., waar ik dit en dat heb onder- vonden. Dat zou ik zeer gaarne doen van wat ik n u zal ontmioeten, door mijn kijken, en dan moest ik de bevoegdheid bezitten, om hen er op te wijzen, dat door verscbillende onrein- heden ook het een en ander kan komen, b.v. ziekten enz., en dan niet zoo zacbtzinnig, maar het een en ander schoon laten maken en dan direct weder onderzoek en gaat dit met zachtheid niet, dan maa-r op andere manieren;, waarvoor men wel wil bukken. Dan slaat men spijkers met koppen en roeit men de on- reinheid uit. En dat zal wel kunnen. Degeen waar ik dien worstmolen heb ontmoet, die "niet was schoongemaakt, zal door het schrij ven in het blad zeer goed begrijpen dat de keurmeester (al ligt het niet op zijn weg) ook da.'.r z;jn licht over z?.l xa:en gaan. Maar vee;- al komt de keurmeester in winkel of bakkerij, maar beschouwt het niet zoo als een buiten- man, die overal in alle hoekjes zit te kijken, ja zelfs of de m-uis op den zolder ook iets heeft ged'aan in het meel. Ook dat wordt immers niet geproefd. Zou het niet wenschelijk zijn, dat van Rijkswege of andere instelling toch meer op een en ander wordt gelet, tot heil der gezondheid? Ik dank u, mijnheer de Redacteur, vo-or de plaatsing en hoop van Dr. Mol in jxw blad nog eenmaal een antwoprd te mogen krijgen. Bij voorbaat mijn dank. KI IK UIT. Mijnheer de Redacteur! Naar aanieiding van het voetbalverslag van Egmond a. d. Hoef tegen V. V. H. II van Heiloo, voorkomend ,in uw blad van 23 October, verzoek ik u plaatsing voor het volgende. Door het mooie naja-arsweder aangelokt, volgde ik den wedstrijd tusschen Zeemeeu- wen en onze club en kan daardioor het vol gende constateeren Dat onze club zeer wild speelde is ten deele waar, doch de Zeemeeuwen deden ins- gelijks. Er werd met vuur gespeeld en dan is eemgszins „wild" verklaarbaar. Dat er ge- trapt werd zonder bal is leugen. Dat er van de Zeemeeuwen 3 spefers werden verwijd-erd1 aanschouwdcn de toeschouwers geenszins met groote oogen van verwondering, want dit was verklaarbaar, doordat de scheids-- rechter niet beleedigd wilde worden door den eerste die uit het veld werd gestmird; de tweede vroeg er zelf 'om en om welke reden de derde er uitgestuurd is, heb ik niet juist kunnen beoordeelen. Verder zegt het bericht: De scheidsrechter voldeed slecht. HBet wil -mij toeschijinen, dat hij streng was en uitdrukkingen van hem als: „Lpopen jelui allemaal maar uit het veld", zijn m ,i. niet op haar plaats, evenmin als: „Hang jij maar een jaar je schoenen op", doch den wedstrijd leidde hij zonder aanzien des persoons. Misschien kwam de berichtgever van Eg mond- a. d. Hoef er toe om- te zeggen„Er werd getrapt zonder bal", doordat hun kee per een trap van een onzer spelers kreeg. - Ik zelf vond die trap veel te bard, doch moed- willig was hij niet. Het wil mij voorkomen-, dat de Zeemeeu wen ontstemd zijn over de nederlaag, wat ook de reden was dat een paar heethoofden dit luchtten op spelers van V V. H. en op den scheidsrechter. Doch er waren in die club ook andere, juister oordeelende, spe lers Zoo vertelde mij de keeper van Zee meeuwen, dat de voorhoede van V. V. H. voortreffelijk speelde, en hij1 in de tegenstan- ders hun meerderen erkende. Echter had V. V. H. een tweetal doelpunten te d-anken aan het niet in conditie zijn van den keeper van Zeemeeuwen. Met dank voor de plaatsruimte, Uw correspondent te Heiloo. (Het verloop van elken voetbalwedstrijd wordt d-oor supporters van diverse vereeni- oino-en natuurliik op verschillende wijzen be- oordeeld. f Polemiek daarover is eindeloos en dod loos. Stukken als het bovenstaande bewijzen te meer hne wensrheliik de maatrep-el is om zich hii ^nortvprslanen z^o veel moa-dijk tot het vprmplden van dp uitslawn te benalen. Red Alkm. Crt 1 Bloemkool f 6-9.40 per 100 stiuks. Aanvoer op 21 Oct.3o51 K.'G. aardappe- 1-en, 40 K.G. Spexcieboonen-, 19'400i K.'G. ui-em 28000 K.G. Peen, 63000 K.'G. Roode kool, 114550 K.G. Witte kool. 1.7925 K.G. Gele kool. -485 stuks Bloemt^o... ZWAAG, 23 Oct. Veiling Bangert en Omstre-ken. Pereni: Wil-iams 121—17 ct., Beurre 'Hardy 12'16 ct., Boeregroen 3.20' 4.40, Conseil'ler 8.50, Sisteremijnen 3—4, Octo-berjutten 6-7.20, Stoofperen 35%, No-tien 5—6 ot-.,Slaboonen 8-10 ct. Zeetqaingen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Batjan (uitr.),vertr. 22 Oct. v. Gravesend. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) arr. 22 Oct. te Suez. Koningin der Nederlanden arr. 22 Oct. v. Batavia te A'dam. Krakatau (thuisr.) arr. 18 Get. te Medan. Prinses Juliana arr. 21 Oct. v. Amsterdam te Batavia. Vondel (thuisr.) vertr. 20i Oct. v. Singapore. Billiton (thuisr.) vertr. 22 Oct. v. Madras. Grotius (uitr.) arr. 23 Oct. te Genua. Saparoea arr. 22 Oct. v. A'dam te Ham burg. KON. NED. STB. MIJ. Amazone arr. 20 Oct. v. Cadix te Faro. Amor vertr. 21 Oct. v. Malta n. Alexandria Amersfoort vertr. 2.1 Oct. v. Hamburg1 n„ Middlesbro. Ariadne arr, 22 Oct. v. Spanje te Amster dam. Breda arr. 2!1 Oct. v. Montreal te Hamb. Erato vertr. 20 Oct. v. Danzig n. A'dam. Hector vertr. 21 Oct. v. Konstantinopel am. Bourgaa. Ju-no arr. 2-1 Oct. v. Tarragona te Londen Mereunus arr. 22 Oct v.- Carthagena te Malaga. Merope arr. 23 Oct, v. Omskjoldsvik te Am sterdam. Nepfunu8 arr. 21 Oct. v. Bordeaux te Opor to. Triton vertr. 20 Oct. v. Candia n. Algiers. Venus vertr. 21 Oct. v. Vigo n. Lissaibon. Vesta vertr. 22 Oct. v. Cavalla n. Piraeus. Vulcanus arr. 21 Oct. v. Messina te Trapani. Calypso arr. 23 Oct. v. Hamburg te Bremen. Deucalion vertr. 20 Oct. v. Konstantinopel n. Algiers. Euterpe arr. 23 Oct. v. Grangemouth te Kings Lynn. Fauna arr. 21 Oct. v. A'dam te Piraeus. KON, HOLE. LLOYD. Amstell'and (thuisr.) vertr. 21 Oct. v. Rio Janeiro. Orania arr. 20 Oct. v. A'dam te Buenos Ayr Wai A L KM A AR SGHE EXPORT-VEI LING. ALKMAAR, 23 Oct. Appel-eni 0.03 tot '0.18 per KG., Andijivie - 0.90—-/ 2.20, Bloemkool 1 10.60—/ 16.40, II 5.10— 7.60 per 100 stuks, Bieten 1.501.90, Gele kool 2. HO—-/ 3.30, Koolrapeni 1.60 tot 2. HO per lOOi KG., -Kropsl-a 1.20 2 per 1010 stuks, Spruiteni 14—/ 27 per 100 KG, S'pinazie 0.54f 0.69 per ben, Spercieboonen lO.l-O—/ 31.90 per 100 KG., S-elderie 2.20—/ 3.20 per 100 bos, Uien! 3'f 4 pen' 100' K.G, Druiveni 0.44 tot 0.60 per K.G, Pereni 0.04"f 0.31 per K.G, Wortelen' 4.20—/ 7.-40 per 100 bos, Witlof 0.14—/ 0.32 per KG, Roode kool 1.503.30 per 100 KG. B ROEK OP L ANGENiDI JIK (Lan-gedij- ker -Groentenveiling), 22 Oct, 1922. In de he- den gehouden' veiltngem werd hetaald- voor: Bloemkool le soort per 1001 st. 1-e cer-f 7 17, Reuzen 7.1-012.60, Roode kool le jsoort 0 80—/ 2.-80, Gele -kool le soort 0.702.60, W'itte kool l e soort 0-.80— 1.50, per wagon H07—/ 113, Aardap-pe- len: Bravo 2.10^/ 2.50, Rammenas 1— 2.20, Bieteru 0.901.90, Gele n-ep 2.102.80, Dr-ielin-gen 1.10-/ 1.40, Ui-en le soort 1.80-f 2.70, Losse worte len O1.70-/■ 1.30, ailes per lOO- 'K-'G. Aan voer: 9600 st. bloemkool, 623150 KG. roode kool, 145000 K.G. witte kool, 32000 K.G. gele kool, 15250 KG. losse wortefen, 82-50 KG, uien, 2460 KG. gele nep, 1200! K.G. aardappelen, 10.000 K.G. bieten, '5.50 K.G. rammenas. WARMENIHUIZE'N, 23 Oct. 1922. Roode kool 14900 K.G. 0.901—1.80, G-ele kool 3400 K.G. 0.90—/ 1, Witte kool 120600 KG. 0.90f 1.50,- D'rielingen 200 K.G. 1.20, Nep 2-75 KG. 3, Peen 12900 KG. 1.05—/ 1.15, Bloemkool- 450 stuks 9.60'f 12. aterland arr. 22 Oct. v. Ar.twerpen te Rot terdam. Zeelandia (thuisr.) vertr. 22 Oct v. Pen- nambuco. ROTTE'RD. LLOYD. Kawi (uitr.) arr. 22 Oct. te Southampton. Kedoe arr. 22 Oct. v. R"dam te Hamburg. Patria (thuisr.) vertr. 21 Oct. v. Tanger. Ri-ndjani (uitr,) vertr. 23 Oct. v. Suez. Samarinda arr. 21 Oct. v. Java te Brisbane. Tabanan (uitr.) arr. 23 Oct. te Padang. KON. WEST-IND. MAILD. Alkmaar arr. 23 Oct. v. Hamburg te Am sterdam. Crynssen arr. 23 Oct. v. Hamburg* te Am sterdam. i Delft vertr. 20 Oct. v. Caleta Buena n. Mcl- lendo. Haaiiem, v. A'dam u. San Antonio, vertr. f 21 Oct. v. Grangemouth. Jan van Nassau arr. 22 Oct. v. A'dam te Hamburg. Rhea (uitr.) arr. 19 Oct. te Kingston, J. Amsterdam, v. A'dam n. Guayaquil, vertr. 19 Oct. v. Colon, Ganymede-s, v. Corral n. A'dam, vertr. 20 Oct. v. Crastobal. Hermes vertr. 19 Oct. v. Cristobal n. 'Duin- kerfcen. STV. MIJ. OCEA'AN. Astyanax arr. 22 Oct. v. Java te Amsterdam, Eurydamas vertr, 21 Oct. v. A'dam n. Java. Helenus, v. Tientsin n. Rotterdam-, arr. 19 Oct. te Hongkong. Peleus vertr. 19 Oct. v. Singapore n. Rot terdam. Teiresias, v. Japan n. R'dam, arr. 20 Oct. te Suez. HOLL. AMERIKA LIJN. Eem-dijk arr. 22 Oct. v. Hamburg te Ant- werpen. Noordam arr. 21 Oct. v. R'dam te New- York. Nieuw-Amsterdam vertr. 21 Oct. v. New- York n. Rotterdam-. Boschdij-k arr. 22 Oct. v. Belfast te' Rotter dam. Abbekerk (uitr.) vertr. 21 Oct. v. Genua. ROTTERD. Z-UIEXAMERIKA EIJN. Poel'dijk arr. 22 Oct. v. Buenos Ayres te Am sterdam, Athena (thuisr.) vertr. 21 Oct. v, Rio Ja neiro. I TOLLAND—ZUID-AFRIKA LIJN. Randfontein vertr. 22 Oct. v. Antwerpen n. Hamburg. Springfontein arr. 21 Oct. v. Port Natal te EasteLondon. HALCYON LIJN. Stad Arphem arr. 21 Oct. v. Rosario te Bor deaux. WIJDENE'S, 23 Oct. H922. Veiling Tuin- j Stad Kampen 20 Oct. v# Hamburg n. Liver- dersbelang. Boeregroen 3—/ 3.10, St. Germain 2.^03, Sol-dat Labo-ureur 4.50—/ 6, Napoleon 2.80—/ 3.50, Knol- peen 2.503, 'Gratiool 3.20—'/ 3.50, iScbellinkhouter 4--/ 4.50, R. van Wijde- nes /'3.504, Oranje Pipipeling 3.80 4.20, Zoete Kandij 4.90—/ 5.50, iSiaboo- neni '5—/ 6, 'Spruitkool '5.30^/ 5:50i per 100 pond, Gele tool 35 ct., Bloemkool"61 8 ct., Kool'rapem 35 ct. per stuk. BOVENKA'RSPEIL „Dfe Tuinbouw", 23 Oct. 1922. Heden besteedde men voor: -Bloemkool I- 8—/ 14, II 2—/ 3.50, R-oode kool 0.70—/ 1.10, Witte kool f 0-.60 tot 0.90, Gele kool 0.70—/ 1, Slaboonen 1 603.10, Bieteni 6'9.50, Uien 0.801.10. NOORDSOHARWOUDE, 23 Oct. Aardappelen: 'Schoolmeesters 1.70' 1.80, Kfeine 1.10, Spercieboon-enj -4.20, Grove Uien- 1.90—/ 2.60, Drielingen 1.30, -Gele Nep 2 603, Peem 1.10— 1.30, Kroteni 0.50—/ 0.60, R-oode kool 0.70—/ 1.80, Witte kool 1.10—/ 1.50, Gele kool f 0.401.70 alles per 100 K.G. pool. Stad Schiedam air. 20 Oct. v. Hamburg te Manchester. HO'LL. AUSTRALIA LIJN. Garoet (thuisr.) vertr. 22 Oct. v. Brisbane. Merauke (thuisr.) vertr. 21 Oct. v. Ade laide. Aagtekerk (thuisr.) arr. 23 Oct. te Genua. HOLL. OOST-AZIe LIJN. Oldekerk (uitr.) vertr, 21 Oct. v. Genua. Oostkerk (thuisr.) vertr. 21 Oct. v. Kushiro. Ouderkerk (uitr.) vertr. 21 Oct. v. Manilla. Zosma arr. 22 Oct. v. R'dam te Esbjerg. HOLL. WE'ST-AERIKA LIJN. Kilstroom (thuisr,)arr. 22 Oct. te Monro via. Marmevo vertr. 21 Oct. v. Gr. Bassaam n. Rnfisque. Pollux arr. 22 Oct. v. West-Afrika. te Am sterdam. Drechterland (uitr.) vertr. 18 Oct. v. Dakar, (verb.). HOLLAND OOST-AFRIKA LIJN. Texel arr. 21 Oct. v. Dar-es-Salam tie Zan zibar. iyii af.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6