dere gemeentegebouwen worden geconfro- Letird, bad hij nog niet nagegaan. Verder idtfwf adresaant nog over tie afwlj'rhig van j jrijn verzoek om te wordeni, aangeetdti tot on- baoldigd rljikaveltiwackUfr, lietwelk hij had gociaan omdat hll ook in andere gemeenten cen niachtveslUffheldadienat, wilde inrichtcn en dan daar niet weer om' aans'telliflg uib blul- tengewoou politiemnn zou behocven te via* gen. De Voorzitter zei, dat het plan-Brand hem desiijrts goed was voorgekOmen en dat hij adressant had aangeraden kt a it ten te zoeken en op te geven' wie hij' als wakera 7,011 willen aansteilen, opdat B. eni W. over hunne ge- scHikilieid zouden kunnen oordeelen. De liter Brand Llet echtcr niets meer van zich hooren en totn intusschen de heeren Haa- ens en Vcrwoert met hunne plannen kwa- tt n meende spr dat de heer Brand de zaak had opgegeven. Wat betreft de amdere klacht, Ged. Statien wil'l-en geen ombezoldigd rijlksvelcDwachter meer aansteilen en daarom had de burtre- meester eem mogelijlke aanstelling a Is buitenn gewoon gemeentevcldwachter in uitzicht ge- steld. De voorzitter deelde dit'imede, hoewel hij wist, dat de Raad in deze politiezaak geen zeggenschap heeft. 'De heer Sengers vroeg of het juiist is, dat de gemeen'teeebouwem met voldoende gecon- troleerd worsen. De voorzitter was overtuigd van wel en zou nog eem onderzoek instellen aam school II De heer Maas Gees-t-erantus zei nog, dat hij dem nachtveiligheidsd'ienst meermaleni werk- zaarn ziet em dat die dienst wel terdege con- troieert, bewijst het felt, dat reeds 6en-maal het openstaan van eem deur biji de secretarie is gerapporteerd. Het schrijvem werd hierop voor kennis- geving aangenomen. j. Verzoek van' diem heer G. 'Smits, om nu het contract tueschen, de gemeente em de Ned. 'Heidemaatschappij! Is afgeloopen, in aanmerfctng te in-ogenj komen voor de levering van plantsoen. Nad at de voorzitter had medegedeeld, diat biji voorkotnend'e gelegenheid' op het verzoek zal worden gelet, werd het schrijvem voor kenlnisgeving aangenomen. k. Adres van de vereeniging St. Bonifa- cius, omder-afd. van den R. K. Volksbond, met verzoek om' prodiuctieve werkverschaffing voor hare leden. In verband met dit verzoek las de voorzit ter tevens het adres van dien R. K. Volks bond', waarin gevraagd werd om' geor- ganiseerde werkloozcm in de eerste plaats te werk te stellen) biji werkverschaffing. De voorzitter deelde m-ede, dat B. em W. geeni omderscheid' wenschem te makiem hp schen al of niet georganisearden. De comimis- sie voor de wegen deed het verledem jaar goed, zij ga'f allereerst de hoofdem vam groo- te gezinmem werk. Dit inzicht van B. en W. werd goedge keurd.. 2. Overeenkomsten met de gemeente Alk maar in verband met de uitvoering der vleeschkaurimgswet. De concept-over eenkomy- stern, waarin 0. 01. bepaald wordt dat de ge meente 10 oemt per inwoner zal moeteni be- talem, werden. na voorlezing vastgesteld. 3. Aanvaarding schenking van mevr. wed. Wollenstein. Van notaris van der Veen was ingetoomem eem kwitantie, waarop door de ge meente 'Heiloo tern zijn-en kantore 500' kan worden gei'nd, galegateerd door mevr. de wed. Wollenstein onder voorwaarde dat /20O daarvam zal worden bestemd voor de algemeeme arment em dat van de rente der resteerende 300 het jaarlijiksch onderhoud vam het graf van erflaatster zal worden be- kostigd en. tevens het eens in de drie jaar schilderem daarvam. Op voorstel van dem voorzitter werd beslo- tem net legaat op deze voorwaardem te aam vaardem. 4. Verzoek van dem heer J. J. Beerda om ontslag als onderwijizer met ingang van 1 Jan. als. Verleemd op de meeest eervolle wijlze onder dankbetuiging voor de vele em gewichtige dienstem in zijn lamge; loopbaan aam de gemeente bewezen. >5. Benoemiing lid coimmissie van toezioh't op het L. O., noodig gewordem door het ver- trek van den heer Panman. De voordracht der comim. luidde: 1. iN. iH. Reuvers, 2. mej. M. F. 'Hollander. Benoemd werd de heer Rieiuvers met 2ms stemmen, no. 21 had' 1 stem. 5. Verzoek bestuur Oningepolderde lamden onder'Egmond-binnen,, om, als tot dusver, weer voor 5 jaar t grasgewas langs den Ven- newatersweg ten bate van diem weg (e mogen verpachten eni tevens om eem snbsidie van 50' per jaar voor het onderhoud! van den weg. Het bestuur erkende, dat het onderhoud berust biji de Oningepolderde landen em wijst er op dat het ook alitijd goed is ujitgevoerd, maar dat, sinids er hiuizem langs dem weg werdem gebouwd, de gemeente toeh ook be- lang heeft biji het onderhoud, terwijl het be stuur bovendien nooit heeft 'kuninen rekenen op eem materialemprijis als diem vam thans em ook niet op eem verkeer, zooals het tegenlwoor- dig is. De Voorzitter lichtte toe, dat in PS70 bij den aanleg vam dem weg de Oningepolderde landem het onderhoud op zich mamen, waar- Voor de gemeemte Heiloo als tegemoetkoming het grasgewas afstond. Spr. acht'te het ver zoek om '5© subsidie niet onbillijik, omdat destijds eem wijiziging in de omstandigheden, zooals wiji die mu kemnen,, niet was te voor- ziem. Ook achtte de voorz. het juist, dat de gemeemte meer belamig heeft gekregen1 biji den weg, oinda't zich ingezetemem daar vestigden. B. em W. stelden daarom voor de gevraagde subsidie te verleemenl vopr hoogstensi vijf jaar, om. haar weer in te trakken, als de materialen goedkooper worden. De heer Mulder was er tegem, omdat de weg is aangelegd in het belaing vam Egmomdr binnen, De heer Vahl miste eem overzicbt vam de onderhoudskosteni em wist dus rniet o'f subsi die noodig was en! ook niet of Egmond wat geeft. Hij; wilde zijh stem van nadere gege- vens la,ten afhangen.. De heer Sengers wilde wel subsidie ver- leenen. De menschem mogen) wel eem goeden weg. Zij: missem ook de waterleiding. De heer Mulder: Met subsidie hebbeni zij' tocb nog geen water. De heer van't Veer achtte het bedrag van 50 miefc hoog. Door Heiloo wordt de weg nogal gebruikt. (Stemmen: door Egmond meer.) Wethouder Bakker bepleitte inwilliging Tegea leretfrwalen, van het verzoek, omdat 50 voor onderhoud op eem wijze als tot dusver is geschied, niet veel is. De heer Opdam was tegem subsidie, om dat de Boekelermeer dan ook zou vragem. De wegeni in de gemeemte diemeni vo6r te gaan. Egmond-binnen profiteer! meer van omze we- gem dan wij/ van de wegen aldaar. De heer Mulder: Juist. Spr. wil dan ook het voorstel van B. em W. wijzigem en, niet langer dan voor eem jaar subsidieeren. Men moet zich schamem voor de wegem in Heiloo zelf. De heer Vahl bleef aandringem op eem re- keming em verantwoording over het onder houd em wilde pas na ontvangst daurvan oordeelen. Egmond heeft wel voor 80 pet. be- lang biji den weg. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. bij. het voorstel niet eenstemimig waren ge- weest en dat het slechts bij, meerderheid van stemmen was verkregem. Met algemeene stemmen werd hierna op voorstel van den heer Vahl tot aanhouding besloten. 7. Aanvulling instructie gein.-ontvanger met het oog op 'belegging van kasgelden. De Voorzitter zeide, dat de gem-ontvanger soms veel geld in kas heef t, doordat het rijk elke maand een deel van- de belastimg uitkeert, (em dat die gelden zondet wijziging van de in structie niet aan het beheer van den on tv an ger mogen worden onttrokken. ;Spr. stelde daarom voor tot die wijiziging over te ga an en voor de belegging aan te wij- zen de Bank van de Vereeniging van Ned. Gemeenten te dent Haag die 33/* pet. rente ■geeft met recht van twee dagen opzegging. De heer Gpdarn zou.1 het geld liever biji de iplaatselijike Boenenileembankem brengen, die het best kunnen gebruiken en meer rente geven, terwijl men in den Haag blijkems eigen mededeeling geld over heeft. Na eenige bespretking over het voor en tegen (de gemeente kan geeni lid worden en dus geen geld krijgem van een Boeremleen- bank en de opzegging is vi(-er dan twee da gen) werd' het voorstel van B. en W., gewij- zigd naar het idee-Opdam, zonder hoofdelij- ke stemming aangenomen. 8. Wijiziging verordening heffing school- geld. Ged. Staten deelden mede, dat de minister bezwaar maakt tegen de bepaling, dat van inkomen® benedeni 1200 geen schoolgeld behoeft te worden betaald. Hiji wil niet ver der gaan dan 1000. Daarom stelden. B. en W. voor de verordening in dien geest te wij- zigen. De heel Vahl hield vol dat iemand met een inkomen beneden f 1200 geen schoolgeld kan betalen; z. i. was de verordening goed. De heer van 1 Veer was het hiermee eens. De voorzitter wilde nog eens aan den mi nister duidelijik maken, dat 1*200 de grens behoort fe zijin. Alzoo besloten. 0. Verzoek van den heer S. N. Stikkel en anderen inzake straiatverlichting aan den Westerweg. Adressanten vroegen doortrek- king van het electrisch net en verplaatsing van een lantaarn. 1 'Na voorlezing van het advies der com- piissie van bijstand, strekkende tot gedeelte- lijlke tegemoetkoming aan de wenschen van adressanten, werdi hiertoe besloten. 10. Verzoek van den heer H. J. Tietjens e.a. inzake verlichting iHeilooerddjik. De commissie van bijstand adviseerde twee lantaarns te plaatsen, waartoe na ampele bespreking werd1 besloten. 11. Verzoek van den heer P. Stoop aan den iHleereweg om) plaatsing van een lantaam bij zijn huis. Ook dit verzoek werd na eenige be spreking ingewilligd, overeenkomstig het voorstel der commissie van bijstand. 12. Verzoek om plaatsing van een, lantaren aan den- Moleniweg-'Slemppad biji het prikkel- draad van den feuin van den heer Van Geme- iren. De commissie van bijstand s'tdde voor 1. a 2 lampen, te plaatsen en met de doortrek- fcing van het electrisch net langs den. Molen- weg nog te wachten. 'De heer Vahl achtte het prikkeldraad ge- vaarlijik, voorai zooals het hier is a,ange- Ibracht: aan den buitenkant der palen. Het is schandelijik. In het algemeen zou spr. het 'prikkeldraad langs open'bare wegen willen verbieden. De heer Mulder: Dan mag de gemeente wil vo orgaan. Sprek er noemde eenige pun ten, waar de gemeente prikkeldraad deed span- nen. De voorzitter achtte het publiek zelf er de schu'ld van. Gewoon draaa is voor jongens geen beletsel meer am er over te klimmen. 'De heer van.' 't Veer: Wie er over wil, blijft ook niet voor puntdraad staan. Voor het al gemeen belang kan men het prikkeldraad be- ter weg nemen. De heer VahlWie er niet over klimt, scheurt zijn jas toch ook. De heeren van t Veer en Opd'am meenden, dat toch ook geen> kwaad gebeurt waar heele- maal geen afscheiding is en noemden daar- van voorbeelden, De heer Mulder wilde een prikkeldraad- verbod in de politie-verordening opnemen. Al zoo besloten. Het plaatsen van 1 a 2 lampen op het aangevraagde punt werd goeage- keurd. 13. Voorstel tot plaatsing van sper-schake- laars bij motor-aansluitingen en in verband daarmee wijziging van' de tarieven van kraebf- stroom en aangaan 'van, een1 geldleening van f 4000. Uit de toelichting van den heer Maas Gees- teranus bleek, dat het voorstel in het voordeel is van1 gebruikers van kleine motoren. De prijs van den dagstroom kan nu tot 15 cent verlaagd worden. De bedoeling is om het stroomveibruik overdag te bevorderen. De heer Mulder wees er op, dat soms tot 4 uur des middags geen stroom op de 1'iju is en dat dan velen hun motor niet meer tegen dagstroomprijs kunnen gebruiken. Aan de over dit punt gevocrde discussie namen alle leden deel. Wij' vingem er uit op, dat in gevallen als door den heer Mulder be- doeld' werkzaainheden aan de lijn de oorzaak zijn, waartegen niet veel valt te doen. Ten slotte stelde de voorzitter goedkeuring van het voorstel voor onder bepaling, dat den administrates van het G. E. B. zal worden op het hart gedrukt om in het belang van de veehouders te zorgan, dat gedurende Dec. en Jan. minstens om 3 uur stroom op de lijn pioet staan. Dit werd1 goedgevonden. Ook werd goedgekeurd het aangaan van een geldleening van 40G0 ten behoeve van het electrisch bedrijf voor 16 jaren tegen hoogstens 6 pCt. rente, ter voldoening van verschillende posten voor sperschakelaars, me ters, huis-aansluitiingen, enz. 14. Begrooting 1923. De heeren Mulder, van't Veer en Opdam die de begrooting had- den nagezien, dienden hun rapport daarover in. Zij wenschten; den post, onderhoud plant- soenen" met 700 te verhoogen, om het be st aan de hout te kunnen sparen en nieuw aan te planten, waarvoor enkcle wegen in aanmer- iking kwamen. De post „onvoorzien" kon dan' met een zelfde bedrag verlaagd worden. Voorts was 6en lid der commissie tegen de uiigaaf voor de burgerwacht geweest. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. zich vereenigen met het voorstel inzake de plantsoenen en daarvoor een commissie wil- den aanwijzen:, waarin spr. de heeren Bakker, Opdam en Vahl verzocht zitting te nemen. Zij zouden moeten aanwijzen waar boomen ge- plant moeten worden en daarbij' hum' oogen over de heele gemeente moeten1 laten gaan. E>e heeren namen met deze aanwijzing ge- noegen. In verband met dit punt deed de voorzitter mededeeling van een mgekomen stuk van de vereeniging Heiloo Vooruit, waarin de aan- dacht werd gevestigd op een haars inziens on- oordeelkundig kapuen van boomen en slecht onderhoud van plantsoenen en waarin aan- gedrongen werd' op deugdelijk onderhoud en bijplantdng van boomen. De voorzitter waar- deerde het, dat de vereeniging het oog liet gaan over de heele gemeente en, vertrouwde dat de heer Vahl wel voorsdiriften zou wil len geven. De heer Vahl zei, dat de boomen aan den Stationsweg te dicht zijtn geplant en dat daar nu niet veei meer aan te verbeteren valt. Uit- nemen om den ander zou mischien nog het beste zijn, Er is daar met het snoeien niets verknoeid. De voorzitter drong bij de pas benoemde commissie er op aan om spoed te betnachten met hare werkzaamheden. Eenige veranderingen, die de begrooting nog dient te ondergaan, werden' door d'en voorzitter aangegeven. De post „Burgerlij'k Armbestuur" dient gebracht te worden van 4000 op f 4500 (verleden was hij 6000) en de posten „subsidies hoofdeursus te Alk- maar en Rijwielpadvereeniging" kunnen vervallen. Na de wijziging der wet op het L. O. werden de salarissan zoodanlg, dat de onderwijzers het cursusgeld zelf wel kunnen betalen. Van de Rijwielpadvereeniging heeft de gemeente nog nooit iets gehoord en zij zal er mischien ook nooit wat aan hebben. Deze wijiziigingen werden goedgekeurd, waarop de heele begrooting werd vastgesteld. 15. Verzoek van den heer C. .Sluis e.a. tot vei'betering van den weg voor hunne woniin- gen (in de kom van het dorp). Zeer uitvoerig werd gesproken over de vraag hoe het best en op de goedkoopste v/ijze is te voorzien in den slechten toestand van den' weg daar ter plaatse, die door alle heeren werd erkend. De voorzitter meende, dat er wel wat gedaan moet worden en schilderdie den. toestandwet houder Maas Geesteranus wilde direct gron- dig verbeteren of alles laten zooals het is. De heer Opdam achtte reeds veel te verbeteren door een laag uit den, weg te hakken en er b.v. 20 c.M. sintels weer op te brengen. De heer Vahl (commissie van bijstand) was van oordeedat de waterafvoer i et ergste euvel is, wilde nu voor een' paar jaar verbeteren en dan later verharden met klinkers. De ter ver- betering van den toestanddoor* den gem. opzichter den heer Boumian ingediende plan nen konden geen genad'e vinden bij: <Je com missie. Het slot van de discussie was, dat nadere plannen zullen worden opgemaakf, Waartoe die heer van't Veer tot het betrach- ten van spoed aanspoorde. 16. Verzoek van de heeren S. N. Stikkel e.a. to t het aan brengen van bebard ing op den weg voor hunne woningen biji den Wester weg. -De commissie van bijstand stelde voor, dat de gemeente sintels zou beschikbaar stellen, die de betrokken personen dan zelve op den weg zouden moeten laten aanbrengen op hare aanwijzing. De heer van't Veer vond het onbillijik, dat de omwonenden zelf de sintels op den weg moeten- brengen. Dit gebeurt ook nog op den 'Boterweg, terwijl het op andere wegen- van gemeentewege geschiedt. De heer Vabl rnerkte op, dat de osderha- vige weg niet voor bebarding in- aanmerking was geikomen, omdat er niet genoeg menschen wonen en dat het daarom niet onbillijik is de- zelfde voorWaarden1 te stellen als biji het door dien heer van't Veer genoemde weggetje. Verschillende heereni bepleitten verharding fcooals ook aan de Zandersloot is geschied: door nxiddei van de vuilnisbelt H'et voorstel van de commissie van bijstand werd echter 'aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor aankoop van. sintels werd 40 uitgetrokken. 17. Verzoek van den heer J. P. Kroon om grind voor den berm van den weg voor zijn wooing (hoak Stationsweg). De commissie van bijlstand- adviseerde afwijizend te beschik- ken, omdat het niet op den- weg der gemeente iigt in particuli'ere behoef ten te voorzien. Wel is mogelijik, dat er wat neergegooid wordt, als de gemeente daar toch, bezig is. De heer Opdam meende dat grind op het lbedoel.de hoekje wel noodig is. Het publiek rijidt den weg daar stuk. De voorzitter zegde 'toe dat de vraag nader onder oogen zal worden- gezien- em meende, dat tegen de bepleite oplossinig wel geen be zwaar zal zijn. 18. Leggeni van een paardenpad in d'en •weg naar de Boekelermeer. De voorzitter zei, dat puin voor, de verharding is aangekomen, maar dat hiji het wenschelijk vond- om, al'vo- irens het te kloppen en te verwerken, de vraag nog eens te bespreken of het niet beter is er een paardenpaci van te leggen. De bewoners •hebben, het liever en het zal niet zooveel du-ur- der komen, omdat het door den gemeente- wegwerker kam gedaan worden- 'De heer Opdam wilde het -plan niet tegen- werken, maar hield vol dat de weg er te diep voor ligt. Hli| gaf de commissie van bijstand' in overweging- niet veel meer van dat puin aan te koopen, omdat het, als het geklopt wordt, evenduur is als bazalt. •iNa een deioat tusschen de heeren Opdam en Vahl over de deugdelijkheid en geschikt- heid -enz. van puin en bazalt werd besloten tot het leggen van het paardempad. 119. B-eharding van den Molenweg. Het ad vies der commissie voor de wegeni acht bet plan van B. en W. om een, flinken verkeers- weg te mak'en, goed, maar meent dat bestra- ting o,p den duiur goedkooper zal zijn dan vermarding met puui. De kosten, van bestra- tin-g zullen 2800 meer bedragen en zijn ge- scliat op f 10800. biji evenlueele beplanting niet boomen zal bovendien bestrating beter (zijn. De voorzitter zei, dat de kwestie t':ans ter tafel werd gebracht, omdat de gemeente puin kan bekomen en er uitgezien moet worden naar productief werk ter werkverschaffing. De weg stond al lang op hat program voor volled-ige behandeling, omdat cLe 8-traatweg overbelast is. De gemeente-opzichter maakte een plan, waarbij, hdji zicti aan- weerskanten een fietspad' dachit van 1 Meter breedte. De weg zou dan f 12500 kosten. De voorzitter achtte echter de fiefspaden niet noodig, wilde echter wel de beharding doen opsluiten door sintels, getijk aan den Straatweg Voor be harding van den weg op verschillende breed- te werden nog begrootingen gemaakt. De voorzitter wenschte een verharding op 4 M. ibreedte. De heeren van't Veer en Mulder wilden den weg na beharding verbieden voor auto's. De heer Vabl beval sterk bestrating aan. tEen beharding van 4 Meter wordt in het nat- te jaargetijde spoedig stuk gereden. iDe heer Opdam had zich den' Molenweg; voorgesteld als een groaten- verkeersweg ter breedte van totaal plm. 10 meter met aan weerskanten een nuimte van 3 meter en met beplanting. De wegen der tpekomst zijn niet straat-, maanpuinwegen, daar eerstgeno-amde door vrachtauto's worden stukgereden. Puin- wegen kosten -1/3 van straatwegen. Spr. ge- voelde niets voor een autoverbod op den Molenweg, dien hij, ter breedte van 4 meter wilde zien behardi met pdjin, afgedekt met een tlaa g asfait. De heer Vahl ontkende dat een straat drie (keer zoo duur zou zijn dan een puinweg en igaf de voorkeur aan een straatweg 'De heer Opdam wilde nu reeds den noodi- gen grond voor een breeden weg zien te krij1- gen, omdat door meerderen- aanbouw de ontr eigening steeds moeilijker wordt. De heer Vahl was ook voor een breeden weg en had zich 0 meter gedacht. De heer van't Veer w-nde, als.de nieuwe weger komt, een die voldoet aan alle eischen. (Spr. merkte o-p, dat met het oog op werkver schaffing een aanleg ais straatweg niet veel werk zal geven. De heer Vahl: Dat heeft de commissie ook overwogen, daar moet dan op andere wdjize in worden voorzien. De voorzitter meende, dat biji aanleg als straatweg toch ook verschillende menschen werk zouden krijigen met wallen opruunen, -dien weg uitzetten, -enz. De heer van't Veer merkte op, dat, als die ,weg 9 a 10 meter breed zal- worden, B. eni (W. dan- toch eerst met eigenaren moeten spreken over aankoop van dien grond. De Raad moet echter eerst nog uimiaken of die weg zoo breed zal worden. De Secreta-ris zei, dat B. en W. zich een, totale breedte van plm. 7 meter gedacht had- den- en dat zeker is, dat die breedte kon wor den verkregen. f 1 De Voorzitter, constateerend, dat de hee- ir-en algemeen veel voelden. voor het idee-Op- (dam, zegde toe, dat B. en W. met nadere iplannen zullen komen en vroeg den heer (Opdam om daaraan te willen meeWerken. iDeze vond beter, dat alle leden er aan Imeewerkten en stelde voor, dat alle leden zul len komen' kijlken. als de weg is uiitgezet en 'dat dan planuen zullen worden beraamd tot ontei-gening. De heer Sengers vroeg of thans nog wordt dngegaan op het aanbod van puin, nu het imisschien niet gebruikt zal worden. De voorzitter antwoordde, dat de commis sie het toch zou willen nemen. Het is puin van de Toelast in Alkmaar. 1 De heer Opdam Dat is een heel zuinig fpuintje. Spr. von-d het beter den weg niet te stoppen met dat puin, maar liefveai bazalt te Uebruiken. De heer Vahl dacht, dat het puin, voor op- vulling in de iBoekeiermeer wet noodig zal pijn. De h-eer Opdam achtte het puin wel ge- ischikt om- den, weg te maken, maar niet om hem te beharden. N'u het nog niet zeker is, pat de M'oLenweg wordt bestraa-t, is het beter imet den- aankoop van het puin nog wat te 'wachten. i In dien geest werdi besloten. 20. Verzoek van bewoners van den Hol- lenweg (Hondsbosschelaan-Nieuwe kerkhof) om verbetering van dien, weg, waarlangs zij ihet verkeer biji nat weer onm'ogelijk noemen. De voorzitter meende, dat met net oog op werkverschaffing wel. wat gedaan kon wor den. Al wilde men dan, niet direct verharden, dan zou men, toch door het afgraven der wal len al veel verbeteren. Zoodxa de Molenweg in or.de gemaakt is, is aan yerharding van den iHollenweg met zoo'n groote behoefte pneer.- De heer van't Veer wilde den- weg verbe teren' en ooik wel beharden' in het belang van de bewoners en in dat van vestiging van am deren. De heer- Mulder: Zou het puin daar nog ni-et gebruikt kunnen worden? iDe heer Vahl vond d'en- weg zeer slecht. Men' kon wel, zooals de voorzitter zei, den Miolenweg gebruiken, miaar de 'Holleweg is ,de korfste weg naar de r. 4c. kerk en station. iSpr. wild'e nu reeds de wallen in' gemeente- bezit zien te krij'gen. De voorzitter wenschte dit ook, om met afgraven te kunnen bginnen zoodra de werk- loosheid in het dorp het noodig maakt. Dit werd goedgekeurd. 'Nadat op voorstel van den1 voorzitter we- igenls het vergeVorderd uur de behandeling van het suppletoir k^hier van den hoofdelij- keni omslag was uitgesteld, werd de open- bare vergaderinig gesloten. UIT BROEK OP LANG.EiN)DIlJK. Verzad-ering van het ziekenfonds „Steunt Elkander". De waarnemende Voorzitter de heer Stam- mies opende de Vergadering, gedenikende de werkzaamheden van den- vertrokken voorzit ter den heer J. Strijbi* naar Warmenhuizen ten slotte wees spreker op den achteruitgang in het ledental, wat het bestuur niet aange- naam is, met het oog op de a.s. ziektewet moest geen bedanking plaats vinden. 'De penningmeester deelde mede, dat het bezit der vereeniging op 1 Oct. 1922 groot was 6919.82. Bij, monde van den heer Jb. Kruk w-erd de vergadering medegedeeld dat en boeken £n gelden in de beste orde bevonden waren door de Commissie. De nieuwe Commis sie van onderzoek werd samengeateld uit de heeren J. J. 'Keizer en Jc. .Kiruk. Door den secretaris wend medegedeeld, dat het leden tal sinds 1 Jan. 1922 achiteruitgegaan was met 47, dat de gelden der donateurs(trices) opgehaald waren, waaruit bleek, dat men in korlen tijd ook hierin 41 achteruitgegaan was; thans was /170 afgedragen; dat advies in zeker zaak gevraagd was aan den adviseur, Mr. Elinfc Sdiuurman; dat er bonnetjes verkodht zullen worden ten bate van een eigen Sanatorium; d'at eene districtver- gadering uitgeschreven zal worden, waarvoor een paar af'geVaardi'gden zullen moeten be noemd' word-en. Als bestuiurslid werd geko- zen de heer W. Giltjes, met 17 van de 33 uit- gebrachte stemmende heer H. Vinke bekwam 16 stemmen. De Voorzitter leidde daarna het volgende punt in; reglements-aanvulling, be- treffende bepaaldelijke gevallen.. Spreker schetste gevallen die vootkomen, waar de uit- keering verstrekt wordt aan hen die lijdten aan< verval van krachiten. Het reglement spreekt van ziekte en onge- val, maar niet van verval van fcrachten. Een -geval kwam voor, dat er uitkeering gedaan werd, terwijl het onderzoek des dokters uit- wees dat geene ongesteldheid gepaard ging met't verval der krachten. Hoe nu te hanaelen in deze. Mr. Elink iSchuurman erkende dat geene uitkeering mag gedaan worden in zoo'n geval, maar drong er op aan dat eene onder- steunmg in het leven- geroepen werd in, zake dit punt. Na veel discussie werd besloten in dusdanige gevallen de geheele uitkeering te verstrekkem,.en dan komt men niet meer in- aanmerking. iDe penningmeester fcesprafc de houding van somimi-ge trekkende leden. Zonder toe- stemming van het bestuur, gaat men uit logeeren, naar 't con-cert, fietsen, enz. enz. Seeker vond dat dit niet opgaat, en stelde voor dat men voor deze handelingen, zich eerst moet vervoegen biji het bestuur. Als treik- ken-d' lid behoort mem zich- in' acht te nemen. De secretaris wees op den wantoest-and' die er heerscht inzake het bedanken- voor het lid- maatschap. 'Spreker stelde voor, hand'liaving van- het reglement. Mto do-et het schriftelij-k aan -den penningmeester; de week waarin inert bedanikt is men nog verschuldigd te contribueeren.'Zij' die bedanken-, terwijl hun contributiekaart acht-er is, zijn verplicht hun achterstallige contributie te betalen. Ver- volgens besprak de secretaris het punt: de on- gevallenwet in verband met het ziekenfonds._ S-preker achtte het van belang voor het zie-" ikenfonds, en voor dte leden, dat men' verze- k-er-d! was tegen- ongeval. Nu is er eene groote groep van de arbeiders, leden van het zieken fonds die los arbeider zijn men d-enke aan de associatie van losse transportarbeiders. Gaarne zag spreker dat een weg gevonden werd, dat dezulke verzdeerd' waren. tHlj' hoop- te dat de verschillende organisaties hierover besp-rekingen zouden houiden, en, gaf de ver- zekering, dat de vereeniging „Steunt Elk ander" de'patroons hierover zou raadplegen of er een midd-el was te vinden ter oplossing in dezen. Vervolgens gaf de secretaris eene toelich ting over het besprokepi plan medegedeeld op de Bondsvergadering te Amsterdam be- treffende het oprichten van een- eigen sana-, -torium. Voorgesteld werd' dat de bode zal trachten een- bonnetje a 10' cents voor dit doel den- leden te verkoopen, als hij hiji hun de con tributie int. 'Het verslag Amsterdam „Bonds- vergadering" werd wegens het vergevorderde uur aangdiouden tot de Jaarvergadering. Een voorstel kwam ter tafel, dat el'keen die lid wensdite te worden, (hieromtrent een' schrif- tel'ijlke kennisgeving van het bestuur zal ont- vangen van zijh aanneming, waarop hij dan -een Reglement biji d'en secretaris vand'aan kan halen, waarin hiji op het eerste blad zij'n han-d- teefcening moet plaatsen. Goed gevonden. Een volgen-s voorstel, om aan leden, die van hunne arbeidsorganisatie tijdens ziekte ook eene uit keering krijigen, wel uit te keeren van het zie kenfonds (evens, doch in totaal mag het 't loon niet overschrijden. Aangenomen. De uit keering werd voor de e.ik. drie maanden vast gesteld op het bedrag van heden. In de n-aver- gad'ering werd P. -'Stammes tot Voorzitter gekozen, en Giltjes tot Commissaris. Eene verandfering in d-e wijkverd-eeling zal plants grijpen, en nader bekend gemaakt worden. Hierna slutting. UIT WIERINGERWAARD. 1 Dinsdagmiddag 2 uur zou de Raad dezer gemeente vergaderen, doch behalve de voor zitter waren alleen present wethouder Lim- fers en de heer C. Blaauboer. Wethouder leutel had schriftelijk kennis gegeven van verhindering, terwijl de heer Peper, wetende dat ook de heer Koster niet zou komen, mon- delins: heeft te kennen gegeven dan ook maar niet te zullen komen, omdat de vergadering dan toch niet zou kunnen doorgaan. De voorzitter zeide: Waar volgens de wet geen besluiten kunnen worden genomen in- dien de Raad onvoltallig is, stel ik, voor de vergadering tesluiten en opnieuw een oproe- ping te doen. Van den heer Blaauboer vemamen we la ter, dat gedurende het elfjarig tijdvak dat hij lid is geweest van den Raad, dit de lste keer is dat de vergadering niet kon doorgaan. De melkprijzen, die de vorige week wa ren verhoogd van 12 tot 14 cent, zijn nu weer met 1 cent per 'Liter verhoogd', alzoo 15 cent. UIT OUDKARSPEL. D. T S- I speelde op eigen terrein tegen Pood-Wit II uit Alkmaar en won met 5—-1. D T S. II was op bezock haar Egmond II on "inn met 2—0 D T S IILspeelde tegen Broek op Lange- diik I on maakte irelijk spel met 22 Dp VorfbaVlub S. SSI snee'de 7nndag r n-inren frrrcin een competitiewedstriid tegen v I v. S. II uit Alkmaar met als uitslag 22. I TIT NOORD-SCHARWOUDE De veteranen van Holland speelddn Zon- dag hun eersten wedstrijd en niet tegen Hol land III. De veteranen wonnen van de Balegs met 1-0. g'amucht, hartwaUr, varatoppiug on all* voedingsstoomisaea, gebruike men d* ze«r zaeht werkende Poster'# Msagpillen, we Ike geen krampen veroorzaken en geen veretop- peude reactie hebben. Prijs f 0.35 per flacon, aiom verkrijgbaar.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 7