njk gehouw betrekfrelijk weinig ruknte biedt, althans voor de velen, die bij eeni gelegenheid als deze willen tegenwoordig zijn, vond de openingsplechtigheid gistermiddag plaats in de groote zaal van h>et Concertgeibouw. Binnenland. 9QHIRIFTELIJK BE A NTWORDOE -VRlAG'EIN. Op een vraag van den beer Braat in zake het sluiten van kantoren op Zondagen, voor de post-, telegraaf- en telefoondienst luidt bet antwoord van d'en minister van waterstaat iSluiting van hnlpkantoren op Zon- en feestdagen, welke maatregel sinds Juni j 1. geleidelijk over het geheele land is 'doorge- voerd, heeft voor zoover den telegraaf- en telefoondienst aangaat slechts betrekking op de kleinere hulpkantoren, waar na gehou- den opname is gebleken, dat in het algemeen gemiddeld niet meer dan een telegram of ge- sprek per Zondag of feestdag werd behan- aeld. Wat den postdienst betreft, is over het al gemeen op de hulpkantoren het aaijtal han- delingen op Zondag zoo onbeteekenend, dat sluitfrg van die kantoren voor dezen dienst geen bezwaar behoeft op ie leveren Nochtans werd niet overgegaan tot sluiting voor den postdienst van die vereenigde hulpkantoren, welke voor den telegraaf- en telefoondienst ge- opend bjeven, terwij'l voorts op plaatsen, waar de besteiling op Zondag is opgeheven de ge legenheid bleef bestaan tot het afhalen van al-l-e niet aangeteekendie correspondentie. Tot de invoering werd! overgegaan, omdat bespariiig aan het personeel word't verkregen De ondergeteekende doet nog opmerken, dat vo6r 1 Januari 1920, toen de hulptele- graaf- en telefoonkantoren nog niet door het rijk werden geexploiteerd, maar door do ge- meenten weraen bekosiigd, er reeds ruim 180 hulpkantoren (w.o. belangrijke) waren, wel ke op verzoek van of in over leg met de be- trok'ken, gemeentebesturen op Zon- en feest dagen voor den telegraaf en telefoondienst waren gesloten. In verband met het vorenstaande kan on dergeteekende geen vrijheid vinden de be- doelde hulppost- en telegraaf- en' telefoonkan toren wederotn op Zondag open: te stellen. VERTROKKEN PERSONEN. H. C. H. Blom, R.K., huishoudster, Stati- onsweg 34, Wijk aan Zee en Duin. K. Schilp, N.H., leerl.-machinist, Lindenlaan 33, Uithoorn. A. C. de Moel, R.K., dienstbo- de, Kooltuin 11, Amsterdam. C. E. H. He- ber, R.K., dienstbode, Oudegracht 219. Uit- geest. H. N Sman, R.K., los werkman, Keetgracht 6, Amsterdam. L. V. Ledeboer, N.H., Kennemerstraatweg 79. Leiden. J, F. Bulens, mach.-bankwerker. Druivenlaan 19, Broek op I.angendijk. K. Tiemes, N.H., bankdirecteur, Huigi>rouwerstraat 2, Helder. T. H Meijer, Ger., Nassaulaan 40, Leiden. C. v. d Gragt, R.K., landarbeider, Voor- meer 7, Koedijk G. A. van Houwehingen, N.H., Kennemerpark 25, Leiden. J. Koe- man, N H., Schermeerstraat 16, N.-Frankrijk. G J. Dikkeboo-m, G.G., Koningsweg 62, N -Frankrijk. R. Schrieken, N.H., los werkman, Verl Landstraat 21, Frankrijk. G Korver, R.K., werkman, Laat 34a, Noord- Amerika. D. Schrieken, N.H., arbeider, Voorderkade 68, Frankrijk. T. Poorter, N.H koopman, Mient 8, Schagen. W. van Dijk-Talma, Laat 72a, Leeuwarden. Y. Tuinstra, NH., dienstbode, Luttik-Oudorp 46 Helder N. A. van der Oord, N.H.. in- spect.-ass. Mij., Eikelenbergstraat 2 Heiloo J. M. Bosman, Voormeer 35, Amsterdam. R. G van Mastrigt, R.K., winkelbediende, Laat 103, Rotterdam. S. Wiglama, Nieuwe- sloot 2, den Haag. A. Hoek, N.H., lijia- werker, Stuartstraat 26, Hoom. G. Jonker, RK., Koorstraat 49, Schermerhom. A- v. Straaten, R.K., smid, Vrouwenstraa-t 1, Am sterdam. W. Kreijt. N H., werkman H. S., Geest 7, Uitgeest. C. Mantel, N H.. metse- li'ar Schermerweg 70, Belsie J. M. Feld- h'Tg. R K., Druivenlaan 43, Apeldoom. W E. Soeteman, N.H., dienstbode, Emma straat 109, Monster. V. Conneman, R.K, Gest 11, den Haag. J Bos, R.K., Linden- Hsn 80, Castricum. D. C. van Reijendam, NH., electrotechnicus, Nassau pi ein 39, Lei den C M. A Driehuis R.K. onderwij- zer, Baansingel 12a, Schoorl. F H. C. A Rooders R K.. dienstbode, Geest 47, Bussum -- M. Gieling. R K., dienstbode, Nieuwesloot -'in Wermenhuizen C. H. Groffen, RK. dienstbode Breedstraat 9, Oud Vossemeer S. Hoogland, D O., electricien, Geest 19. N.-Frankrijk P. E. J. Cramer, R.K., elect, ingenieur, Langestraat 79, Wormerveer. P. F. de Bruiine, R.K., kleermaker, Stuart straat 80. Aardenberg. H. J. Evers, R.K., banketbakker, Langestraat 39, Vriezeveen. H. M van Vliet, R.Kdienstbode, St. Joseph straat 11, Amsterdam M. Bos, R.K., huis houdster Nieuwpoortslaan 75, Oudorp. p A Hofman, R K kellner, Stationsweg 106, iFnkhuizen. A J. Frankenoudt, N FL, Ko- n-'rifrsweg 21 Bergen. J. M. Selborst, G K., Oudegracht 165, Velsen F. A. Snellen, PK. riiksklerk registrat'e. Ramen 14a, Hil- vprR1im L T Kliin R.Kseer, landbouw- crerliet. Steinstraat 41, Heiloo. A. Nlater RK, uitvoerder, Paardenmarkt 1, Purmer- end A. E. Pranger, N.H., Wilhelminalaan 22 Graft 1.. P Monchen, R.KLamoraal- straat 6. den Haag. F. T Aukes. NH., hoofd Burgersehool. Oudegracht 198, Cas tricum H Molenaar, R.K., dienstbode, mndeo-racht 108, Castricum. A. <H. Musen, P K T nat 8 den Bosch. T de Haas, E L dir rnnn yn-r VprdronVenord 123. Bergen. door STELLA MARE. „Ja en en. als het ging, dan zou ik adviseeren dat mevrouwtje eens- een paar weken rustig aan zee zou doorbrengen U is zwak heel zwak rust en zeelucht zou- den wonderen doen maar de oude mie- dicus haperde even. Zulke dingen zijm soms gemiakkelijlker gezegd dan gedaan. Ik ken natuurlijk den toestand van uw brandkast niet. Maar nu va.lt mijl in, dat u mijl wel eens verteld heeft van eene zuster, geloof ik, die in Scheveningen woont en die er nogaT warmpjes in moet zitten. lk> weet natwurTijlk niet of u. enfin. hoe de verbouding tus- schen.u en uwe zuster is, ja, als 't ie goed is zou u daar zou dat perfekt zijm, maar. „0 we zijm erg goed met el'kaar. Dat kan best. Als ik het vraag, zal ze het stellig hee prettig vinden. Ze is aldjd heel aardig voor me. Ze heeft altijd zoo veel logCn dlus mijl wil ze zeker d61 graag hebben Is daar toch altijd de zoete inval. En v oor't geld hoeven ze't niet te l a ten wel Jan?" 'Jan, haar man, knikte van neen. „Des te beter. Hoe eerder u gaat des te liever is het mij. En als u terugkomt laat u zich eens gau'w biji miji zien, nietwaar?. Jan had' Go opgebeid intercommunaal; t Was voor 't eerst, dat hiji het deed. ^Na tuurlijk, Lien kon komen, wanneer ze wilde.w' Lien, te zwak en te afgetobd om zelf ietfl te doen1, liet Jan zorgen. De kinderen zouden biji zijne oudera gaan. 's Morgens toen hiji naar het postkantoor was om Go op te bellen was hiji daar meteen maar even aangeloopen m ze vonden het best. Willemien was in de wolken dat ze eens een tijdje over de kind'eren kon bieze ba- zen zoo veel ze wilde. 't Waren zulke achat es! I Jeanne, die in hetzelfde huiis van Jan en Lien woonde, maar Eoven, kwam zoodra ze van Liens uitstapie hoorde naar beneden om te zien of ze wat helpen kon. Ze was handig met de naald en had veel smaak. Ze contro- eerde Lien's goed, knipte van een ouder- wefcsche, wijde wit cheviotten japonrok, die in een hoekje in de bast hing eene moderne blouse, en borduurde in bonte kleuren een aardig randje om hals en mouwen. Ze zei te- gen Jan, dat Lien er beslist nog iets warms biji moesf hebben. 't Kon, soms zoo koel aan. zee zijn. 't Was nu todh opruiming en omdat het voor Lien te druk was in de stad, ging ze er zelf op uit. Ze hadden toch immers dezelfde maat. 's Middags kiwami een witte, lange mantel echt geschikt voor aan zee, en een donker blauwe japon met zwart zijiden tres gegar- neerd. Jan had haar gezegd hoever ze gaan kon. Hiji had wat geld van zijn spaarboekje ge- haald. Je kan je vrouw toch niet zoo raar uit logeeren sturen. Dat zou te pdjinlijik voor Go zijn. Van een: goeden kennis leende hiji een rfeten handtasch, die zoo goed als nieuw was. Hij1 zelif kodht zich een nieuwe zwarte das, dat stond gedistingeerd bijj zijn blauw pak. Ze mochten1 gezien worden. „Ze zullen je wel met dien anto afhalen? Ze hebben er toch- een?" zei Jeanne.- „Ja een pracht, een voor zes personen twee voor, twee achter en dan nog twee klap- banknes, en in de zilveren vaas hebben ze altijd mooie versche bloemen!" „Ja in den oorlog geworden, met thee, koffie en- rubber". „Dat had Go vroeger nooit gedacht, dat ze 't nog eens zi66 zou krijgen." ..Neen. „Wonen ze mooi?" ,,Fijn! In alle kamers ecbite 'Smyrna tapi?- tenEn ze hebben een stofzuiger, en op alle kamers stroomend water, warm en koud!" ,,-Nfat als in een hotel!" „Ja". t Zal je thuis wel weer eens afvallen z eg?" „Nee hoor. Als ik thuis kom en ik ben ge- zond, zal ik wat bliji zijn als ik weer alles terug zie, mijin- buffet en nrnjn leuningstoel en de gordijnen voor het raam, en de bloembak voor het, balkonnetje. Zal je voor mijlne bloemen zorgen, Jeanne? Kijk eens wat 'n knoppen aan dien rozenstruik. Die ziullen wel uitgebloeid zijn als ik weer thuiskom. IDa's jammer". „Nou, ze zullem daar oak wel rozen in hun turn hebben". „Q ia alerlei en heel bizondere met vreemde namen." jSchri|f je eens Lien?" „StelligP „En je adres is?". „Villa. „Villa Dorothea" Badhiuis- weg 27". „Villa" dacht Jeanne. Go op een villa, wie had dat kunnen denken!" Enfin, als Lien daar opknapt gunde ze Go den rijkdom van harfe. Lien leunde moe van alle emoties adhte- over in de rood fluweelen kussens. Ze hadden „tweedei" genomen. Derde ging niet om Jaap. Lien had nare oogen gesloten. Wasbleek was haar gezichtje. IBezorgd sloeg Jan haar gade. In monotonen driekwartsmaat schokte de trein verder. Hindert de trein je niet schat? Voel je je wel goed?" Lien lachte flauwtjes, ja." „Als je biji Go bent, kan je dadelijik rus- ten hoor, kind. Voor het middageten heb je nog wel tijd om een dutje te doen. En van- avond gaan we samen naar bet strand om de zon te zien ondergaan. Heerlijk met ons beidjies. Net alsof we op onze hiUwe- lii'ksreis zijn. -En dirie heele dagen samen. Wat 'n bo'f, dat ik Maandag nog weg mag blijven! 't Is een bests kerel mijn baas sprak Jan al maar door om1 zijn eigen onrust over Li-en' weg te praten. Toen ze het station binnenstdomden, liet Jan het raampje zakken. -Hiji keek naar bui- ten om Jaap e!n Go tusschen de vele men- schen op het perron te zoeken, maar hiji kon ze -niet vinden ook niet/biji den ui'tgang bo- ven aan de trap. Ze lieten eerst de breede menschenstr-oom voorgaan en wandelden toen een- paar malen bet Mjna verlaten perron op en neer. Mogelijk hadden ze zich verlaat. Maar Lien werd moe. Wat dorn, ze zul len natuurlijk in den- auto zitten, we gaan gauw naar beneden," trachtte Jan opgewekt te zeggen. Geduldig gingen ze het rijitje auto's langs, die beneden aan bet station stonden. Die van Jaap enl Go, 't was een) heel boog nummer, was er niet bij. IWe moestem maar weer naar Rotterdam teruggaan," zei Lienl verdrietig, „Beni je mal kind. Ze zuileni plotseling verhinderd zijm. 'Of, misschien st-aat het niet „deftig" biji erge rijke lui om iemand van den trein te halen. Lien zuchtte. Ze 'begon te huilen. Ze stapten neerslachtig in lijn I. Als ze ons niet lief ontvangen, ga ik dade lijik weer weg," zei' Lien' terwijl ze op het Plein in lijln IX overstapten, die hun naar dien! 'Badbuisweg moest brenigen-. „Niet lief, niet lief? Je bent beusch niet wijs, kind. Go is veel te blij, dat je komt 1" Aan de halte voor Villa Dorothea" stap ten ze uit. Al van verre noornen ze lutaruchtig lachen en1 praten. In de veranda- zat een groot gezelschap. Uit den klank der stemmen kon men op- makeni dat er geborreld was. De auto stond voor. Voor het hek gekomeni aarzeldem ze even... Toen gebeurde het onverwachte. Jaap zag ze, waggelde op Jan toe, greep naar zijne portefeuiTle, haalde er wat uit en du'wde zonder het hek te openen Jan een bankbiljet van drie hondero gulden toe en zei: „Ik kan jullie niet logeeren hoor. 'Heb «een reuzen-connectie opgedaan. Moet met ze uit rijidem." Den volgenden dag ontving Jaap de drie- honderd gulden per expresse uit Rotterdam terug. Sport DE STRAFBAARHEID VAN VOETBALLEN OP ZONDAO. In den loop van dit jaar heeft de raad der gemeente Kesteren het voetballen op Zondag strafbaar gesteld. •Ingevolge deze verordening werd eenige weken geleden proces-verbaal opgemaakt te- gen het bestuur der voetba Ivereeniging Kes teren tijdens den wedstrijd Kesteren—Amical Tiel. Naar de T. Crt. vemeemt, is het bestuur thans bericht, dat de ambtenaar van het O. M. e Tiel deze zaak niet strafbaar acht. VOETBAL I'N ENGElLAND. IDe uitslagen) van Zaterdag j.l. (28 Octo ber) zijn zoo mericwaardig, dat wij ons dib- maal tot die wedstrijden zullen bepalen. Van de acht „bovenste!" clubs wist alleen Manchester City te winnen op eigen veld met 2—1 van Preston North. End. Chelsea deed verder uitmuntend werk door in Sunderland tegen het schitterende team van Charlie Buchani gelijk te spelen. 11. Chelsea had Harrow, Cameron 'en- Sharp weer in de gelederen. iSharp bezorgde zijln club de leiding, maar Bu'chan maakte gelijk. In de tweedle nelft etopte Rabson, de keeper van 'Sunderland, eem bal achter de ldjm, maar de scheidsrechteri kende't punt niet toe. Gm ecbter de zaak weer gelijk te makem, annu- ■leerde hiji kort daarop een doelpunt van Buchan wegens buiitenspel, doch weinig per- somen waren het met hem eens. Alle verdere 'grootheden' verloren Zater dag: Liverpool, Middlesborough, Burnley, Nats Forest, Sheffield, Aston Villa en Tot- eniham. Liverpool moest naar Cardiff City en mas had algemeen verwadit, dat no. 1 weinig moeite zou hebben) met no. 21 van de rang- .lijst. Maar de dub uit Cardiff dacht er an- ders over, 't Was al. de benefiet-wedstrijd voor haar belkenide achterspeler Charlie Briitan (o.m. gemeenteraadslid' van Cardiff) De manner uit Wals speeldeni schiteremd en wisten de sterke verdiediging van Liverpool dri-emaal te ovenrompclen. Wat de binnenspe- lers van Liverpool, Chambers en Forshaw, ook probeerden, Farguharson, de nieuwe kee per van Cardiff was niet te passeeren. 40-000 mienschen woonden den wedstrijld bij. Middlesborough moest naar Birmingham, doch wist het daar niet tot doelpunten te bren- gen. Andrew Wilson, de middemvoor, en Scbotscb 'Intemationaal, had een sledhteni dag en- -ook de a-ndiere voorh oedespelers waren1 er uit. De j-eugdige -Bradford, middenvoor van Birmingham gaf zijm club na de rust de lei ding, d-oor back en keeper van M. benevens den nal in't doel te werken. De algemieene aandach-t der Engelsch-e voetbalautoriteiten is al sedert lang op Bradford gericht. Men' hoopt dat het de lang gezochte mid-voor zal worden. Burnley (no. 4) verloor met 2i1> in Black burn van de Rovers aldaar (no. 15). De club uit Balckbuxn schijnt inderdaad hoogerop te willen. De sterke veidediging van Nats Forest (Hardy, Bulling en Jones) zag zich viermaal gepasseerd. (In de vorige 12 wedstrijden' te zamem slechts 9 ma-al) door de voorho-ede van Ever ton. De voorhoeae van N. F. stelde daar slechts twee punten tegenover door Spaven (r.binneni). De club die ondleraan stond: Stoke (no 22) haalde al een h-eel sterk stukje uit door Shef field met 4r—0 te kloppen. In de 12 vooraf- gaande wedstrijden had Stoke slechts 11 goals kunen maken en nu in 66n wedistrijld plotseling vier. Aston Villa had weer eens een zwakke dag. Na de vorige week Bolton volgens de regelen der kunst met 2l0 te hebben geklOpt, moest zij nu in Bolton met S--0 het onderspit del- ven. 't Is Jammer voor de Villa, want -een overwimning had de beroemde club uit Bir mingham, biji -de leidenide clubs gebracht. west Bromwich Albion de derde eerste- klasser uit Birmingham is een vreemde ploeg. Men zal zidh nog herinneren, dat zij op 7 October van Arsenal met 3ll1 verloor maar de week daarop met 70 won. Nh had zij op 21 October van Tottenham met 3—1 ver loren eni zie, Zaterdag had hare voorboede het weer geWeldig op de heupen. Niet min der dan vijfmaal werd de TottenhamaQhter- boede, met den bero-emden Clay aan't hoofd, gepasseerd en alleeni Seed vermocht de eer te redden. Zoo werd het 5i1, 6en der zwaarste n-ederlagen, die Tottenham in langen tijd heeft geleden. De bekende linksbinnen Morris was niet f-ortuinlijjk met zijn schieten, and'ers was de nederlaag nog veel zwaarder geweest. Newcastle wist zich door een 2—1 over- winning -op the. Arsenal op te werken tot de achtste plaats, terwijll Huadersfield eindelijk weer eenis flinJk uit denl hoek kwam en Old ham ih-et 3—i0 klopte. Liverpool en Sunderland beizetten thans eerste enl tweedle plaats, beiden met 16 p. ui 12 wedstrijden. Dan volgeni Middlesborough en M anchester City met 1'5, Burnley, Chelsea en Notts F. met 14 en Newcastle en 'Hud- dersfield met 13 punten. Preston -en Stoke bezetteni thans de plaat sen 21 en 22. Voor a.s. Zaterdag staan weer belangriiike wedstrijden op't programma. De twee lel- dende clubs hebben zware uitwedstrijideni; Liverpool moet naar Tottenham en Sunder land naar 'Newcastle. Ook M. City speelt ul tegen' W. B. A. Alleen Middlesborough hecf van de bovenste clubs een thuiswedstrijic (tegen Shefield) en dus een mooie kans om bovena-an te komen. Burnley ontvangt Notts F. en Chelsea moet naar Preston. Wij verwachten weer vele verrassingen. I 0. Ingezonden stckken. Buiun verantwoordelijkkeid van de Redae&e. Dt opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de Redactie er mede instead.) Geachite Redactie 1 Waar blijkens z'n artikel van Zaterdag- avond over de Amsterdamsche Gemeente- telefoon Uwe Amsterdamsdie correspondent de' heer Wagenaar geen. goed' inzicht heeft in de verschillende telefoonsystemen, lijikt het mij wel dienstig even een juiste uiteenzetting te geven. Lr zijn vier verschillende systemen, n.l. a. Het inductor (magneto) systeem. b. Het Centraal Batterij' systeem. c. Het Half automatische en d. Het Vol automatischi systeem. a. De abonne draait om aansluiting te krijgen aan een inductor. Hierdoor verschijnt oft het centraal bureau een signaal, de tele- tonlster verbindf zich door middel van een stop aan ecu 'koord met de abonne en geeft met een> tweede koord de gevraagde veibdn- ding. Bij elk toestel bevindt zich een spreefc- loatterijl Deze inrichting bevondt zich in groo- te en kleine plaatsen (Utrecht, Amhem. Haarlem en ook in Alkmaar) maar wordx nieuw slechts in de kleinere gebouwd (o.a. 1921 in Helder). b. De 8preekbatterijen bij de abonne's zijm vervangen' door den Centrale Batterij op fact telefoonkantoor en uit de toestellen zijn de inductors verdwenen. Alleen1 door de tele- foon van den haak te nemen loopt er van- uit de Centr. Batterij electrische stroom door het toestel, waardoor op het Centraal bureau een roeplampje branden gaat. Ook weer door middel van snoeren wordt de abound door de telefoniste verbonden. De Amsterdamsche Centrale „Noord" is zoodanig ingericht en en ook het nieuwe Alkmaarsche net wordt volgens dit hoofdplincipe gebouwd. Hoofd- principe omdat er tallooze vanaties in- de uit- voering bestaat, waarover moeilijk uitgewijd kan worden. c. Door de telefoon van den haak tie nemee verbindt een automatische kiezer den- abound met een vrije telefoniste. Deze telefoniste zit voor een lessenaar waarop een klein aantal signalen en een toetsenbord. Dit toetsenbord bestaat in Amsterdam, waar zich eenige cen trales met een capadteit van 10000 aanslui- tingen bevinden, uit 5 rijen van elk 10 toet- sen 0, 1,9 die de abound vraagt. Heeft rich nu een abound gemeld en het num mer opgegeven, dan drukt de telefoniste voor de Centrale. d. Bij het volaufomatische systeem' nu wordt door de abound het werk van de tele foniste in C overgenomen. Wat deze met het toetsenbord doet, wordt bij den abonne door de nummerschij'f gedaan. Verdier is de in richting geheei geujk, zoodait in den bedrijf er half en vol-automatische aanshhtingiai kunnen zijn. Als de abonne z'n schijlf van af No. 9 ronddraait en terug laat loopen wordt er eenzelfde automatische zoeker in working gesteld als wanneer de telefoniste haar toeis No. 9 indrukt. Een toets van de eerste rij en voor het num mer elk een toets van de vier andere riiien, in volgordc van af de duizendtallen tot de een- heden, d-us voor Z 2963: de Z toets van de Iste rij, toets 2 van de 2de rij, 9 van de 3die, 6 van de 4de en 3 van de 5de rij. Verder doet zij niets, want een ingewikkeld sftel schakel- machines zorgt voor het overige em de tele foniste is klaar voor een volgende aanvrager. Als de ahonne's gesproken hebben, valt, door het ophangen van de telefoon, al het sdia- werk weer in den rusttoestand en kan de abomte weer opnieuw oproepen. A. C. A. HARTMAN. BOEKAA3TKONDIGIKG. Bij de firrna W. E. J. Tjeenk Willink te Zwolle verscheen de tweede druk van de handleiding voor het snoeien van rozen, wel ke handleiding op initiatieL van' den rozen- liefhebber Baron van Pallandt te Arnhem, door den beer J, K. Budde, hortulanus aan 's rijks universiteit te Utrecht, uit het En- gelsch is bewerkt. De handleiding bleek zoo zeer be voldoen, dat de vereeniging „N1os jungunt rosae elk lid een exetnplaar er van cadeau dee. De handleiding is vooral voor den leek van groote waarde. Vragen als: hoe moet ik snoeien, lang of kort, in het na- of_ in het voorjaar?, vindt men in het werkje beant- woord. Van 1500 rozen vindt men in de handlei ding, die door de hulp van de bekendste ro- zenkweekers de afbeeldingeinvan de nieuwste rozpn bevat, de snoeiwijze aangegeven. De prijs van de handleiding, die men in iederen boekwinleel kan bestellen, is slechts 1 10 en dus in bijna ieders bereik. Markfbecfekteii ALKMAAR, 1 November. Alkmaarsche export-veiling. tin de hecfai gehouden veiling werd be- taald voor: Aardiappelen 1,20 tot 2.90 per 100 K.G., Andijivie 0.20 tot 1.30 per 100 stuks, Appeien 004 tot 0.15 pei' KG., Bloemkool 5.20' tot 8,401 per 100 stuks, Bloemendaler kool 5;10 tot f 8,20 per 100 stuks, Boerenkool 2 tot 3j80 per 100 stuks, Bieten 1,20 tot 1)80 per 100 Kg.-, Druiven 0.40 tot 0.60 per KG., Gele kool 1,50' tot 3.10 per 100 KG., Groene .kool 2,70 tot 4.16© per 100 stuks, Prei 4,20 tot 7,60 per l'OO boso, Peren /0.04 tot 0.23-per KG., Roode kool 1,40 tot f 3,20 pei" 1001 'KG., Selderie 2.10 tot 3,80 per 100 bos, Spiniazie 0.64 tot /0.69 per ben, Spruiten 13 tot 20 per 100' Kg., Uien 1,90 tot 4 per 100 KG., Wortelen 2,10 tot 5.60 per 100 boos, Witlof f 0.214 tot 0.37 per KG. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELEN- MARKT. AMSTERDAM, 2 Nov. De aardappelprij- zen waren heden onveranderd. Aangevoerd 1 lading. HGDRN, 2 Nov. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij'zen als vnlrL 4 stapels kleme fabriekskaas 518 stapels kleine boerenkaas 52; 1 stapel fa- brieks-commissiekaas 50; 25 stapels boeren- commissiekaas 53, totaal 38 stapels, wegen- de '3608 kilo. Handel vlug. PURMHREND, 1 Nov. Afslagvereeniging „Beemster, Purmerend en' Omstreken". Aard'appeleni 0!55—-/ 0.67 per zak (25 KjG.), Peren 0.03—'/ 0.25 per KG., Ap peien 0.02—-/ 0.26 per K.Q., Bloemkool 8.60—13 per 100, Roode kool 1.80— 2.40 per 100, Spruiikool 1.95f 3.-70 p. 15 KG., Boerekool 1.05 per 100 stmiken, AndiiVie 0.402.40 per 100 krop. Bie ten 7.50—/ 13 per HOOO, Wortelen 0.40 per 25 KG., Uien 0.45 per 25 KG. 'Han del vlug. Voortaan alleen M'aandag, Woens- dag en Vrljdag veiling. SQHAGE'N, 2 Nov. Aanvoer en prijzen van heden: 387 geldekoeien (mag.) ISO— 400, 90 idem (vette) 2i75'500. 30 kal-fkoeien 5'504.50, 88' vaarzen j 125 tot 190. 42 graskalvereu 42M/ 20:, 23 nuchtere kalvereu 18—24, 270 schapen (vette) 3658, 121' overhoudera '20— 38, 104 biggen 22—/ 30, 80 konijnen 0J50-/ 2.60, 193 kippen' 0.65—/ 1 10, 65 KG. botcr 2.502.80, 168T st. kip- eieren 14—/ 16 per 100, 312 st. eemdeieren 10 per 100. i ZA-ANDAMl li Nov. Veilingvereeniging „De Zaanstreek." Spinazie 62—80 ct. per ben, 'Sla 4—/ 4J50 ppr 100 kr., Selderij 314—6 ct. per bos, Peen 634—12 ct. per bos, Appels 3—^534 ct. per pond, Prei 6—634 ct. per bos, Boerdkool 76—88 ct. per kist, Andij- vie 30m4® ct. p. kist, Or. kool I 88341 ct. per stuk, Gele kool 6—634 ct. per stuk, Roo de kool 6—7' 34 ct. per stuk, BROEK OP LA'NG'ENDIJK (LangedhV ker Groenitenveiling), 1 Nov. 1922. In de heden gehouden veilingien werd' betaal-d voor Bloemkool le soort per 100 sit. Ie cerf 11.40 tot 17, le soort Reuze 13-8020.9i0, Roode kool Te soort 1.102.70, 'Gele kool le soort 1.203.10, Wite kool le soort 0.70—/ 1.40, per wagon Q'l— 106, Deensche witte 1 .-7'02.60, Aard- appelen: Schoollmeesters 1.20, Blauwe 1.80—/ 2.60, Gele nep 3.10, Drielingen l -60—/ 1.90, Uien le soort 2.70— 3.90, Losse wortelen 1 .'501.60, alles per 100 KG. Aanvoer: 4125- st. bloemkool, 55850 KG. roode kool, 1'53500 KG. witte kool, 40000 KG. gele tool, 23400 KG. los se wortelen, 10525 KG. uien, 125 KG. gele nep, 2600 KG. aard'appeleni. WARlMENHUIZEN, l"Nov. 1922. Roode kool 1.10—/ 1.40, Witte kool 0.90—/ 1.10, Peen' 1.40. Aanvoer: 11400 KG, roode kool, 28600 KG. witte kool, 4750 KG. peen. NiOURDSQHIARIWKJUDE, 1 Nov. Aardapoelen: kleine 1.30, Grove uien f 2.60—/* 3.70, Drielingen' 1.60—/ 1.90, Gele Nep 3.10—/ 3.30, Peen 140— f 1.00, D. Witte kool I 1.70, 'Roode kool n.20—3.10, Witte kool /0.90—1.10, Gele kool 0.70—/ 2.20, alios per 100 KG. Bloemkool 8 per 100' stuks. Aanvoer op 31 Oct.: 2245 KG. aardappe- len, 3463 KG. uien', 18000 KG. peen, 37575 KG. roode kool, 84800 KG. witte kool, 17800 KG. gele kool, 407 stuks bloemkool. WItJDEINEIS, 1 Nov. 1922'. Veiling Tuin- dersbelang. Winterjan 4-/ 4.80, Winter- louw 4.50f '5, St. Germain 2—/ 2.10, B-oeregroen 2.20—/ 2.90, Present v. Eng land 6.'50f 7, Goud-Reinet f '5.506, Canado Reinet 4.705, Geld. Betlefleur f l .'502.50, Spruitkool 4.905.50,. Or. uien 1.45—/1.25, Kl. uien 60—75 per baal. Zeetfl dingen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Celebes (thuisr.) arr. 31 Oct. te Alexandria. Johan de Witt (uitr.) vertr. 31 Oct. 'v.. Sout hampton. Rembrandt (uitr.) arr. 30 Oct. te Sabang. Rondo (thuisr.) vertr. 31 Oct. v.* Marseille. KON. NED. STB. MIJ. Irene vertr. 31 Oct. v. Argostoli m. PAtras. Neptunus vertr. 30 Oct. v. Oporto n. Vigo. Nero arr. 30 Oct. v. A'dam te Gothenburg. Oberon vertr. 31 Oct. v. Gibraltar n. Oran. Orpheus arr. 31 Oct. v. A'dam te Bordeaux. Tellus vertr. 30 Oct. v. .Barcelona n. Tarra gona. Venus vertr. 30i Oct. v. v. Malaga n. Genua. Zeus vertr. 30 Oct. v. Catania n. Messina. Agamemnon vertr. 1 Nov. v. A.'dam n. Me- Adriadne vertr. 1 Nov. v. A'dam n. Melilla. STV. MIJ. OCEAAN. Peleus, v.. Japan n. R'dam, vertr. 29 Oct. v. Colombo. S'tenitor, v. A'dam n. Batavia, arr. 30 Oct. te Leith. ■Laomedon, v. Japan n. R'dam, arr. 1 Nov. te Suez. Teiresias, v. Japan' u. R'dam, arr. 1 Nov. te HOLLAND-AMERIKA LIJN. Edam, v. NewGrleans n. R'dam, vertr. 31 Oct. v. Samtander. Moerdijk, v. R'dam n. San Francisco, vertr. 31 Oct. v. Oolon. Nieuw-Amsterdam arr. 1 Nov. v. New-York te Rotterdam. Cardiganshire arr. 31 Oct. v. R'dam te Van couver. Maasdam v. R'dam n. New-Orleans, arr. 31 Oct. te Santander. HALCYON LlJN. Stad Kampen vertr. 30 Oct. v. Manchester n. Hamburg. 'Stad Schiedam, v. Liverpool n. -Hamburg, 29 Oct. in- West Bay ''als bijlegger). KON. WE'ST-IND. MAILD. Prins der Nederianden arr. 21 Nov. v. Para maribo te A'dam. Poseidon arr. 1 Nov. ,v. West-Indifi te Am sterdam. ROTTERD. LLOYD. Kawi (uitr.) vertr. 30 Oct. v. Marseille. KON. HOL'L. LLOYD. Fl'andria (uitr.) verir. 31 Oct. v. Rio Janeiro. Oaasteriand vertr. 29 Oct. v. Corral n. Mon tevideo. KO'N. PAKETV. MIJ. Roggeveen arr. 1 Nov. v. Java te Newcastle, N. Z. W. HOLL. O.-AZIS LIJN. Ouderkerk (uitr.) vertr. 31 Oct. v. Shanghae. Sembi'lan (thuisr.) arr. 30 Oct. te Suez. HO'LI. ZUI'D-AFRIKA LIJN.t Jagersfontein vertr. 31 Oct. v. East Londen n. Port Natal. Springfontein (thuisr.) vertr. 30 Oct. v. Kaapstad. ROTTERD. ZUID^AMERIKA LIJN. Aicyon (uitr.) vertr. 31 Oct. v. Rio Grande, komst overleed. P[fp VP-QjPTI A

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 7