De Lange De Moraaz. Adviezen in Beleggingen. 6R00TE PRIJSVERMINDERING tuiigt van een goedten wil Man beidle kanten. Keaen.tdti leenSg pessrmisme is er niet, ook al zouden de Turken de besprekingea thans af- brefcea om niadere instructies van Angora te verkrijgen. Behalve de formeele zitti'ngen, die plaats hadden over bet Thracische vraagstuk werden andera kwtesties oncerzocht 'in parti- culiere gesprekken. Deze waren niet minder belangrijik en betroffen voornamelijk de na- tionalte minderbeden, aan welker toekomst veel aanidacht wordt besteed. (Hlet verluidt, dat een Turksche order heeft bevolem, .diait 1millioen nitet-T-urken voor het einde van deze maand1 uit Anatolie moetrn vertrekken. De Turksche dtelegatie heeft van dit beridxt geen ibevestiging ontvangen en be- twijifellt of bet tofaai aanital1 Christenen in Ainiatolde wel een millldoen personen bedraagt. zlsmed Pacha heeft ecbfer voiledige inlich- tingen toegezegldl. DE OONFERENTIE VAN BALKAlN- STATEN. Venizelos heeft in Lausanne voorgesteld om voor de Balkan-staten na de conferentie van Lausanne een speciale conferentie iter bc- spreking van de Balkan-kwesties bijeeni te roepen. De betrokken staten hebben dit voor- stel aanvaard. DE MOORD IN DEN PORCELETNi- OVEN. Naar de Telg. venneemt, zal de zaak tegen Lederer en Mensel. de moordenaars van den heer Engelsman, in Januari a s. voor het „Volksgericht" te Nurnberg behandeld wor den. VERKLARINO VAN CRAIG. Sir James Craig, de premier van Ulster, beide in een rede, welke hij gister hield te Belfast, dat het resultaat der besprekingen, wclke hij deze week te Londen had gehouden met de Britsche regeering over het gecompli- ceerde probleem der toekomst van Ierland, van ut zijn standpunt gezien,' bevredigend was. Hij icon het volk van Ulster mededeelcn, dat al hunne belangen waren geWaatborgd. WIE DE PLUNDERAARS WAREN! In Liberia werden eenigen tijd geleden eenige Engelsche winkels te Grand Bassa in' brand gestoken en leeggeplunderd. Onmid- dellijk werd een ernstig' oderzoek ingesteld, naar aanleiding waarvan vier personen in hechtenis werden gesteld, o. w. een senator, een kapitein bij de militie, die tevens twee moorden op zijn geweten zou hebben, en een gouvernements-ambtenaar. CLEMENCEAU IN AMERIKA. Na te Newhaven en New-Londen te heb ben vertoefd, waar hij geestdriftige ovaties in ontvangst had te nemen, is Clemenceau naar Boston gegaan, waar hem nog een grootscher ontvangst wend berad dan in New-York. In de geheele stad1 werd druk gevlagd1. De, burgemieester van Boston stelde Clemenceau een rijk geborduurde Fransche vlag, waarin een kleine tijger in goud geweven, ter hand. De gouverneur van Massachussels huldig- de Clemenceau in een kernachtige rede. In zijn antwoond zeide deze, dat hij niets kwam vragen voor Frankrijik, maar dat hij1 den At- lanttisohen Ooeaan was ovengestoken 0m1 'n be- roep te doen op de harten van het Aimerikaan- sche volk. Hij1 wees erop, dat el'ke entente in Europa onmogelijk was, zonder de inedelwer- kihg van de Vereenigde Staten. KORTE BERICHTEN. Uit 'Rome wbrdlt gemteld, dat de onder- staats-secretaris van oniderwijs, de burgemees- ters van ale gemeenten uiigenoodigd heeft om de kruisbeelden en ook de portretten van den koni'ng in de scholen, waaruiit deze zijn ver- wijderd, weer op te hanged. iEte Italiaansche oud-minister Sonnino is overt eden. Hij was een groot nationalist; en tegen den aanvankel'ijk na dlen grooten oorlog gevolgde Deutschfreundliche politick. Te Cardito, bij N'apels, is een huis inge- stort; negen .personen zijn oader de puin- hoopen begraven. Elr is geen hioop hen te red den. De „Beriiner Lokalanzeiger" heeft een telegram ontvangen, dlat koning Boris van Bulgarije, bdj! een autotochtje zonder gelei- de, in de omstreken van Sofia door roovers is overvalleni, die hem totaal uitplunderden, en daarna verdwenen. Aangenaain voor Bo ris, dat hij! toch nog zijta kroon behouden heeft. De Hainburg-Aimerika-Lijte heeft in Bngeland het vroegere Duitsche stoomschip „Kliigoma" van 8000 ton teruggekocht. Het schip zal onider den mam „Toledo" in de vaart wordeni gebrachlt als passagiersschip tuisschen 'Hlamburg en Spanje. In de laatste vier jaar zijn in Zweden, waar de ambachts- en industriebevblking thans 40% bedlraagt tegen 20% iln 1070, 2400 ambaclilascholen opgericht. De 103-jarige mrs. Ann Lissons te Mansfield heeft verleden week nog 8. K.M. heen en teruggeloopen 01m haar kicsplicht te vervuilen. diet oude mjenschje heeft de laat ste jaren nog tien keer gevlogen. - Op een inidldag van dlen Bidl- en Boete- dag is nit de Peter- und Paulskirche ite Stet tin het avonditmaalzilver gestolen, o.m. twee kelken, waarvan de eene dateert van 1622. Aan de universiteit te Aberdeen is een vrouw tot praeses van het studentencorps be- noemd. Tot dbsverre had noch in Schotland!, noch' in Engeland ooit een vrouw die waar- dlgheid belcleed. Naar de ^Deutsche Allgemeine Zei- tung" verneemit, is de rijksregeering voorne- mens, om den voorzitter van de Rijksreken- kamer, Samisch tot „bezu'inigingsminister" te benoemen. -— Het Duitsche Staatsgerechtshof te Leip zig heeft den datum voor den aanvang van het proces in zake den aanslag op Scheide- mann op 4 December bepaald. De Italiaainsche fascisten hebben beslo- fen een inschrijving te houden, die ten doel heeft, aan de regeering een som van vijf mil liard lire te schenken, ter dekking van het tekort op de staatsbegrooting van dit jaars De Duitsch-Nlationale Rijksdagfractie heeft aan de nieuwe regeerings-Cuno haar steun toegezegd. De Zwitsersche regeering wil 20 milli oen frs. waarborgen in de OostenrijksChe leening. De Engelsche kanselier van de schatkist Stanley Baldwin zal, naar nu vaststaat, on- middelliik na Kerstmis naar Washington vertrekken teneinde door over de schuldrege- ling te confereeren De door de duurtestootjes te Keulen veroorzaakte schade wordt blijkens een medc- deeliog in den KeulsChen gttoeeateraad op 100 millioen mark geschat. In de Fransche Kamer verklaarde mi nister Peyronnet bij; de behandeling der ar- beidsbegrooting dat er tahns slechts 2104 werkloozen waren tegenover 01.000 in 1921. het Grieksche kabinet is afgetreden. De Berlijnsche acteurs dredgen met sta king wegens looneischen. Tengevolge van kortsluiting onltstond Donderdag brand in de mijnen Shamrock I en II te Heme, waarbij negen mijnwerkers en een opzichter stikten in dm rook. Gemengd Nieuws COMMISSARIS-GENERAAL VAN DEN VOLKENBOND VOOR OOSTENRIJK. De „Times" bevatte Woensdag het bencht, dat mr. A. R. Zimmerman, biirgemeester van Rotterdam, reeds tot' commissaris-generaal van den Volkenbond voor Oostenrijk be- noem dwas. Naar wij vernemen, bevindt de aangelegenheid der benoeming zich in een stadium, dat nog geen vaststaande feiten kunnen worden medegedeeld. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. Aanbevolea worden ter benoeming van ten lid der commissie van bestuur van het provinciaal ziekenhuis nabij Santpoort (vaca- ture dr. G. Bellaar Spruyt): le. dr. G. Bellaar Spruyt, 2e. dr. E. A. M. Droog, arts te Heem- stede. Ter benoeming van een lid der commissie van bestuur van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch te Bakkum (vacature mr. J N. J. E. Heerkens Thijssen):. le. de heer J. Bur ger Jz., burgemeester van Warmenhuizen en Harcnkarspel2e. de heer mr. A. J. F. M. N. Dorbeck te Alkmaar, en (vacature K. de Boer Cz.)le. de heer K. de Boer Cz2e. de heer W. F. G. L. Driessen, burgemeester van Koog aan de Zaan. Ged. Staten stellen voor, aan de Vereeni- ging voor Landbouwhuishoudonderwijs, ge- vestigd te Winkel, ten behoeve van hare land- bouwhuishoudcursussen, voor het jaar 1922 een bijdrage te vefleenen van ten hoogste 4350. UITGETREDEN. De afdeeling Alkmaar v. h. Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren besloot Donderdagavond in hare ledenlvergadering; terstondi uit te tredeni uit't plaatselijk cfcmite van actie (z.g.n. comite van zeven) aangezien zij geenszins accoord gaat met inhoud en strekking der convocatie voor eene openbare vergadering welke buiten medeweten van haar afgevaardigde is opgesteld en welke zij in strijd acht met het neutraliteitsbeginsel hetwelk zij wil hoog houden. DE R.-K CENTRALE RAADVAN BEDRIJVEN. De Tijd meldt: Het R.K. Verbond van Werkgevers-vak- vereenigingen heeft thans gevolg gegeven'aan het besluit om uit de R.K. Gentralien' Raad van Bedrijven te treden. Het heeft dlaarvan aan het bestuur van den Raad en van dte an- dere Vakcentralen kenn'is te geven, dharbdi tevens zijn denkbeelden naar voren brengend die den grondslag voor verdere onderlinge samenwericing kunnen vormen. Aan den brief, die gericht is aan het hoofdhestuur van den R.K. Boerenbond1, het hoofdbestuur der RjK. Middenstandsfedera- itie, het bestuur van het R.K. Vakbureau en aan het bestuur van den R.K. Centrale Raad van Bedrijven, is het volgende ont-, leend Door tal van omstandigheden heeft het nog ruim een jaar geduurd1, voordat ons Verbond in staat was, zijn1 definitieve hou- ding t.^.v. den R. K. Centralen Raad van Bedrijven te bepaien. Thans zijn wij in staat een 13-tal conclu- sies voor te leggen, waartoe men na rijipe overweging gekomen is. Al deze conclusies zijn door al'le R.-K. werkgeversvereenigingen met algeaneene stemmen aanvaard, uitgekomen, conclusie XI. Verder wordt gezegd: Ten aanzien van conclusie XI merken wij op, dat belangrijke groepen der R.-K. groot- industrieelen al thans voor de bedrijfstak- ken waarin wij werkzaam zijn zich hum oordeel over de bindend-verklaring der C. A. voorbehouden terwijl vele R.-K. werkgevers zich tegen deze bindend-verklaring hebben uitgesproken. Het verbond is van oordeel, dat de Katho- lieke beginselen neergelegd in de Pauselijike Encyclieken over de sociale verhoudingen het plegen van over leg tusschen; de organisa- ties der produceerende standen wenschedjk en noodzaikelijk maken. Hierover bestaat naar de mieening van het Verbond onder de R.K werkgevers geen verschil van gevoelen. De vraag is slechts, op welke wijze dit ovrleg moet geschioden, tot hoever dat overleg moet gaan en tusschen welke organisaties dit overleg moet plaats hebben. Bij- de oplossing van deze vragen zal dte praktijk en de ervaring een belangrijk woord dienen mede te spreken. Niet van bovenaf moet dat overleg worden opgelegd, doch van onderop moet het groeien en levenskracht ontvangen. Veel zal afhangen van den Christeliijkem geest van.hen, die aan het overieg deelne- men, terwijl aan het beleid der leidePs van dte organisaties hooge eisdien zullen moeten worden gesteld, Zonder een geest van vertrouwen en onder linge waardeering zullen de beste bedoelde pogingen tot mislukking gedoemd zijn, elk forceeren van toestanden is uit den booze te achten. Het Verbond onderscheidt dte navolgende gebieden. waarop de samenwerking der ver- schillende Standen en hun verschi'llende or ganisaties van nut kunnen zijn 1'. Tusschen de werkgevers en de werkn'e- mers behoorende tot denzelfden bedrijfstak. 2. Tusschen de centrale organisaties dter werkgevers en die der arbeidters. 3. Tusschen de centrale organisaties der werkgevers middensfanders, boeren en ar- beiders. -t i.mrden in het schrijven nader uitgewerkt. UIT OOSTER BLO'KKER. Te O. Blokker hadden zich 6 leerlingen aangemeld voor het vervolgonderwijs, waar bij twee leerlingen uit een naburigc gemeente. De inspecteur twijMdte of deze twee mede zoudten tellen voor het verkrijgen van de rijikssubsidie. De minister deeldte d'aarop mee, naar Het Schooibl. meldt, dat onder het minimum aan- tal leerlingen, bedocld bij art. 21, le lid der 1. o.-wet, ook leerlingen in een andere ge meente woonachtig, kunnen zijn begrepen. P ENS IDE NRE GE LI NO SPOORWEO- PERSGNNEL. Op een Woensdag gehouden conferentie tuschen de directie van de Niedterl. Spoorwe- gen met de organisaties over de pensioenre- geling is o.a. overeengekomen, dat een com missie van bijstand zal benoemd! worden, waarin ook de personeel-vertegenwoordigers zitting zullen 'hebben. E)e dienstjaren in los dienstverband door- gebracht zullen, mits het een onafgebroken periode geldt, meetelien bij dte berekening van het pensioen, Ook de personen boven de 35 jaar in dienst genomen, die dus niet pensioengerech- tigd zijn, zullen bij onafgebroken diensttijd tot den pensioengerechtigden leeftijd pensi oen ontvangen. Het oude personeel van dte H. IJ. S. M. behoudt het reCht, op 60-jarigen leeftijd ge- oensioneerd te worden. UITVOER VAN STROO. De minister van landbouw. nijverheid en handel ad interim heeft aan het dagelijksche' bestuur der Groninger Maatschappij van Landbouw in antwoord op een adii'es ge- schreven, dat de regeering geen maatregelen denkt te nemen met betrekking tot den uit- voer van stroo. DOOR EEN DAK GEZAKT. Men meldt uit Stadskanaal aan het Hbld Bij het herstellen van een dak had de tim- merman Lingbeek uit Musselkanaal hot on- geluk op een half doorgezaagdte daklat te stappen. Hij viel naar boneden en overfeed kort daarna. KORTE BERICHTEN. Het Algemeen Nederfandsch Vakver- bond, heeft aan den minister van binnenland- sche zaken geschrcven inzake de Co'mmisie van advies inzake werkvcrschaffing. Het rapport is verschenen van een stu- diecommi'ssie uit den Algemeenen R. K. Landbouwbedrijfsraad inzake de bepafing van arbeidsloon in den landbouw. TELEGRAFISCH WEE'RBERI'CHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Nov. Medegedeeld door het Kon. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.0 te Croydon'. Laagste borometerstand1 745.0 te Haparan- da. Verwachtiing (van dten avond van 25 Nov. tot den avond van 26 Nov.) Matige, later weer toenemende Noordelijke tot Westelijkeu of Zuidwestelijken1 wind, meest zwaarbewoltot of betrokken, -later re- genbuien, zachter. Prorinciaal Aieuws UIT BERGEN. Mevrouw H6fer, cte moeder van Guus, heeft zich thans ook eigener beweging aan de hoede van zuster Bte onttrokken en haar in- t trek genomen in pension „Johanna", waar f Guus thans in pension is. Zij schreef haar advocaat reeds, dat zij I onder geen voorwaarde naar zuster Be terug wil en hoopt nu, dat haar zwager, een zekere gepensioneerde kapitein Drabbe, die haar vermogen beheert en er steeds op stopd, dat 'zii ook na het gebeurde bij zuster Bte bleef, hoewel hij zich nimmer op de hoogte van den toestand der kinderen stelde, zich met haar beslissing kan vereenigen. De voorzitter en de secretaris van den Voogdijraad waren reeds gistermiddag in Bergen om met mevrouw Hofer over den thans geschapen toestand een onderhpud te hebben. UIT OUDKARSPEL/ De ijsclub „Volharding" heeft van den Ned. Schaatsenrijdersbond voor de komende ijsperiode de toezegging gekregen voor den wedstrijd om het kampioenschap voor Noord- holland. UIT HEILOO Donderdagavond hield de Heiloosche Bur- -gerwacht haar jaarvergadering in Cafe De IRooij. De heer K. Haijtema, voorzitter, opende de vergadering. De heer Henn. Deekens las het jaarver- slag voor, dat onder dank werd goedge- keurd. Rekening en verantwoording penning- meester. Met inbegrip saldo vorig jaar, ont- vangsten 433.91, uitgaven 289.79, voor- deelig saldo 144.12. De commissie, bestaande uit de heeren M. Maat en J. Groot, bevond alles in orde, waarna de penningmeester werd gedechar- geerd- Daarna ging de commandant, de heer 'Maas Geesteranus over tot het uitreiken der prijzen. Spr. constateerde dat er goed was ge- schoten te Bergen, beter dan in Overveen, on- ze mannen houden van kalra schieten, meer- malen juiste treffers. 1 Spr. hoopte dat het steeds oefenen blijft en wij nooit tot werkelijkheid worden geroepen. Prijzen werden uitgereikt aan de heeren A. Bijl. P. Frans, J. Denneman, P. Biersteker, /N. Klaver. De voorzitter richtte zich daarop in wel- gekozen woorden tot den commandant, die zelf ook prijswihner was en reikte hem daar- voor een medaille uit en sprak de hoop uit dat hij dit lange jaren als commandant van ide Heiloosche Burgerwacht mag dragen. (Applaus). De heer P. Frans ontving nog een blijk van waardeering voor het steeds present zijn met rijtuig. De secretaris-penningmeester, de heer Dee pens, ontving eveneens een aandenken. Bestuursverkiezing wegens periodieke af- freding van de heeren K. Haiitema en N. Ursem. Beiden werden herkozen. Na bespreking van huishoudelijke zaken volgde sluiting. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, heeft het bestuur van de Rederijkers- kamer ,,'t Ontluikende Roosje" besloten om 'in dit seizoen niet tegen entree uitvoeringen te geven, doch alleen voor kunstlievende le- ^en. Wil men dus niet van de uitvoering versto- jken blijven, dan diene men kunstlievend lid te worden. Het lidmaatschap kost 2 perk jaar. Hier- voor krijgen 2 personen elk 2 uitvoeringen, en is dus de toegangsprijs niet hooger dan Met den Frieschen arbeider is ook de wil- 0,50 per persoon en per keer. UIT HDORN. Alhier heeft BouAhneester iti de stampvolle Parkzaal een voorsteUing gegeven van „De Koopman van Venetie", ter herdenking van zijn 80en verjaardag. Er is hem veel hulde gtebracht; waarbiji ook kransen werdeni aan- geboden. Stadsnieuws. EL IIS AB ETHlG E STI CHT Door tusschenkomst van dem heer J. J. Kuiiper is op Texel een1 comite opgericht, dat reeds bijdrageni voor het huldeblijk bijeen- bracht. VOOR DQROS RIJKERS. Hairtelijfc dank voor een gift van f 10 van R. Totaal 273.57>%. AMBAOHT VAN WEST-FRIE'SLAND In de vergadering van het Ambacht van West-Friesfand, genaamd 'Geestmer-Am- bacht, Donderdag te Alkmaar gehouden, werd voor de vncature-'K. Slot te St. Maarten het volgende drietal voor Heemraad opge- maakt: 1. P. Gootjes te Sint Pancras; 2. F. de Boer te Oudikarspef; 3. jhr. A. L. van Sprengler te iZuidschaxwoude. VERGADERING LAATBEWlONERlS In de gehouden vergadering van Laatbe- woners op Donderdagavond 23 Nov. op dc bovenizaal van cafe Popufair (efg. de heer Dekiker) werd door den voorzitter, den- heer Lewijt, de zeven prijzen' uitgereikt, welke voor de Laat-Puzzle beschikbaar waren gesteld In deze vergadering werdeni tevens boven- dien nog vijf troosfiprijzen beschikbaar ge- stteld aan diegenen, die daar voor het meest in aanmerkiug kwamen. De namen dezer gelukkdgen zijn als volgt: A. v. d. Meulen, Langestraat; De Vries, Heiloo; W. Heinen, Eer.drachtstraat 8; J. A. M. Bos, Oudegrachi i38, Oogjen, Hulst- straat 210. Tevens zijn toegezegd drie prijzen voor hen, die het mooiste gedicht haddeni ingezonden. Dat waren de i'nzenidi'erS Termaat, Landstr. 11, F. Bruin, Gassiraat 19 Leiden en G. Miuhren, Baan/singel 23a. 1 De Puzzle's welke voor de prijzen in ftan- merkintg kwamen, worden gedurende dfe Sint- Nicolaas bij' verschillende Laatwinkeliers ge- etaleerd. ST. NICOLAAS-COMMISSIE MODERNE ARBEIDERSBEWEGING Blijkens een advertentie in dit mummer, 1 maakt de St.* Nicolaas-commissie uit de Mo derne Arbeidersbeweging bekend, dat de le- den der Moderne Vak-organisaties, S. D. A. P. of .Arb.-Coop. „Voorwaarts", die nog geen circulaire ontvingen om voor het op Zondag 3 December a.s. in de e„Harmonie" te houden St. Nicolaasfeest een bijdrage te i schenken of hunne kinderen (410 jaar) aan dit feest zouden willen doen deelnetnen, zich alsnog tot en met Dinsdag 28 November kunnen aanmelden Uitenboschstraat 54. HECTrFICAiTIE. Door het uitvallen van een paar regels in ons onderschrifti ondter het ingezonden stuk vam dem heer P. van den Berg in ons num- mer van gisteren onduidelijk geworden. Wij laten1 hier nog eens voigen wat wij scbreven De geachite inzender heeft slechts een ffewild betoog geleverd voor de sorialisatie. Hlet door hern gewraakte artikel kan hem' er o.'i. al heel1 moeilijk aanleiding toe hebben -gegeven1. Als hij het goed had gelezen, zou hij wel gezien hebben, dat de schrijver ervan juist pleit voor meerderen invloed van den conisument op dte bedrijven, 60k bij het spoor- wegwezen; wat aan de aandachlt van dten heer van den Berg schijnt be zijn ontgaan. Hij' heeft waarschiijnl ij'k dus niet opgemerkit, dat het eigefijk' een kliachit is van den schrij ver, als h'ijl zegt: „Voor den' coosument is daar geen- plaats". Dte bedoeiling is duidelijk nog geen plaats. En dat is dten heer van den Berg volkomen met hem eens. AiLCMARIA V. V. V. De Vereeniging voor Vreemdelingen Ver- keer „Alcmaria" vergaderde gisteravond in de Alkmaarsche Lunchroom (v. h. Valk), on der voorzitterschap van den heer W. G. Vis- ser, vice-voorzitter, die dit deed omidat mr. Bosnian, voorzitter, afwezig was. De Voorzitter gaf na opening het woord aan den secretaris, dem heer Van Genmep, ter lezing der notulen, die onder dankzegging aan den samensiteller werden goedgekeurd. Aan de orde was de begrooting voor 1923. De pentningmeester, de heer Swets, deed daaromtrent mededee'ling, zeggenide dat de van 25 Nov< mber 1922. Opgave van Naordhollaidsch Landbouwcredlet. Eoers van heden te Koers. 30 ±10.45 ±11.— 11.15 11.30 DAMES- en KINDERCONFECTIE en PELTERIJEN. cSfc asOon. Langestraat 3-5. (Ontvangen per d aadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 6 Nederi. 1922 BANKdNSTELLINGEN. Bank«associatie Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 tNDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew, Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nederi. Rubber Intercontin Rubber. Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Pakctvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific lilllgB 999/16 99' I, -■ 60 1323/s 132 132 J 1323/4 1325/4 1028/8 101 J 192 102 102 1341/s 134 134-* 134 l/s 44 42 41* 411/, 24S£ 245-50 106 106 - 364 364 364 l/s 3641/, 364* 316 315- j 315 315 159 159 3 1591/3 1591/a 131 133 333/, 33 4 71* - 371/8 37-4 37*-8 401 395 - 127 128 128 Vs 128 40f}* 409 408 l/s 409 - 1076/8 108 108-i logi/4 57 Vs 58 6Vie 57 58 63i/s - 64 237* - - 240 •- 115 114 114 115* 893/s 89 89* 891/4 151/4 I5j 15* 151/4 15 A 827/, 83 58 58 261/s - 121/8 12 0 121/4 508/8 2183/4 221 221 220 3()6 307 266* 268 - - 371/s 38 - 23'', 145 Vs 145 PROLONGATIE vorige koers St/s pCt., heden 3S'< pCt. WISSELKOERSEN AMS TERDAM—0FFIC1EEL. Voorbeurs- Koers op heden. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen Kopenhagen Stockholm Christiania New-York Italie V orige 1 oers. 11 405/4 0 0355 18 17i/, 16 90 47,25 0.004 5 ..45 68.20 46.60 11.401/4-1/, 6.0350-5 18 171/s 16.85-95 47.10-30 0.0035-40 51 25-50 £68.10-25 46.50-75 NIET-OFFICIEEL. I 2.533/4 2.533/4-4 i 11.90 JH.95-12 05

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2