Wekelijksch overzicht (DRAlSltlAvANVALKEtlBURC'S- A ••iLEVERTRAM MAAKT EEN EI1SD AAN SLECHT K SPIJSVERTERING BINNEN YIJF MINUTEN. I3/. T Staten-Generaal Gemengd Nieuws. ProYiriciaal Nienws Sport. Marktberichten Wij' voden, dat onze ziel zal verarmen en ons geloofsleven zal lijdeax, als wij de voor bidding van Jezus uit het cog verliezen. Dit bedenken van de voorbidding kan ons ge- lo&fsleveni versterken, wij' voelen ons dan als gedrageni door Christus. Wij zijn niet wat wij; zijn moeten, maar de Sdrrift zegt ook'. niet zooals wij zijn zullen. Is het dan in1 orde met ons? Neen, maar met Christus is het in orde en als we Ham volgen, zal het ook met ons in orde komen. Met een verwijizing niaar „het volk van God" wees spr. er op, diat alleen in Christus den men- scher genade wordt bewezen door God, al leeni als Christus ons als Hoogepriester op het hart draagt. We zullen het ons beklagen, zei spr., dat wij' God nog zoo vaak besichouwen als een doode macht, waar 'Hit als de levende God in de Schrift stoat beschreven. Hoe zullen wij tot God durven en kunnen nadereni? Alleen door Jezus aan 'te rem en als hpogeprester, als voorbidder, zooals ook de hoogepriesters waren in het Oude Verbond. Met een voor- bceld van een schaduwbeeld maakte spr. dui- delijk, dat' heUGude Verbond is als een ge- spannen doek, waar.op Christus vdor Zijn vleeschwording reeds Zijn schaduw werpt op de offerande, de voorbidding, op alles. Alles had slechts waarde, zoolang net verband hield met Christus. "Spr, wees oo 1 Job. 2:1 en 2 om« aan te toon en, dat de menseh in Jezus een advocaat heeft, wat wijst op nood en op een gericht, want als ergeen gericht was, was er geen nood en dus ook geen advocaat noodig. Rom. 8 33 zegt in de Statenvertaltog, dat Jezus voor ons bidt. Spr. vond het jammer, dat niet is behouden de oude teiksit, die zegt, dat Jezus voor. ons tuschenbeide treedt, als de ziel dreigt verloren te gaan. Dit „tusschen- beide treden" beteekent, dat Jezus voor ons optreedt ook zonder diat wij' het weten, zooals Hij ook optrad voor Petrus, tegen wien Hij zei: „Ik heb voor U gebeden." Spr. onderbrak hier zijne rede, den hoor- ders verzoekende te zingeni van Gez. 143 het zesde vers. .Daama vervolgende, stelde spr. de vraag: Wanneer is Christus* voorbidding aangevan-. gen? Als wij de dingen goed zien., zei "hij, en ons plaatsen naast David enl Abraham, zeg- gen wij, dat ook ziji een pleiter hebben gehad in Gods Zoom vo6r Zijne vleeschwording, ge- lijk spr. met bijbelteksten a.antoonde. Daaruit blijkt het voorbidden van Jezus, die, zoodra hij Zijn taak aanvaardde toen de mensch daartoe onbekwaam was, begon met de voor bidding. Dit zet zich in den hemel in. voile ontplooiing voort. Het verschijaienj voor God van Jezus is Zij'n voorbidding geweest voor alle geloovi- gen. Christus* voorbidding steunt op Zijn lieilig recht, Hij is de eenige die mag bidden' „Vader, ik wil dat alien, die Gij' mi<j' gegeven hebt, bij. Mij; zijn." Hij steunt daarbij op Zijn eigen werk. Spr. had het hiema over den zegen Gods. In Num. 6 zegt God, dat hijl Zijn zegen zal leggen; als de priester dat vnaagt. Die voor bidding is ook van Jezus. Gods zegen geeft een kracht aan 't menschenkinid, de bijbel geeft er tal van voorbeeldenl van. Spr. haal- die er eenige aan. Het leggen van den teegen was een deel van de tlaakder priesters uit het O. T., maar dit ceremonieel was alleen in zooverre een kracht alszij' gesichiedde namens God. Wat Aaron deed als hoogepriester, was slechts een vertooning van. wat de ware Hoo gepriester deed bij' God. Ook thans is het nog zoo. Wanneer de leeraar den zegen legt op de gemeemte bij1 het verlaten der kerk, is dit een werk Gods. Door Christus wordt die zegen gelegd. Een rijke vertroosting biedt het gebed. Het kan in zichzelven nooit toegang hebben tot God, r; wij1 moeten bidden in Jezus' naam. Hij moet ons gebed, tot het Zijne roaken, an- ders bereikt het God niet. Hij alleen spreekt voor alle geloQvigen. Miaar, hoe moet het als de gebeden der ge- loovigenl tegen elkaar ingaan? En dan, er be staat toch niet een enlkel gebed voor alle ge- loovigen Alleen bidden afzonderlijik, beh'alve in de kerk, waar het gemeenscbap pelijik ge bed is. Al deze gebeden wordert door Chris tus verhoord, die ze als in eeni smeltkroes werpt en dan als eeril zuiver gebed tot God brenigt. Weg dus met 'het idee, dat wij tot God toeglang zouden hebben zonder den Midelaar. Nadrufckelijk wees spr. er op. dat in het be- lang van het gelcofsleven toch no'oit Jezus' voorbidding verwaarloosd mag worden. Want als wij deze verzoeniing aannemen, zal ons geloofsleven pas goed voor God openbaar worden en zulleni wij' juicheni lals verlosten en God dieneni zooals dat behoort. N"adat de spreker was voorgegaan in dank- zegging, werd op zijn verzoek gezongen het laatste vers van Psealm 79, waarna "de ver- gaduring uitetn ging. N CTGEZONDEN MEDEDEELINGEN.^ r-LEEUWARDEMO. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1922. Op 10 December zal geopend zijn de apo- theek van Mevrouw SchoutenOele, Koor- straat 47. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts &n' der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van des avonds .8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek,. welke 'Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEM. DIEN'ST DER ARBEIDSBEMID- DELING ENIZ. DOELENBTRAAT. Geopend op alle werkdagen van des voorih. 9 tot des nlam. 12.30 uur; bjvendien des Maandagsavonds van 7'8 uur. Aangeboden: 2 baggerlieden, 1 baker, 2 baniketbakkers, 2 bankwerkers, 1 boekbindfer, 4 boerenarbeiders, 1 bouwk.-teeken'aar, 1 caoaobewerker, chauffeur, 1 constructie- werker, 1 drukkerijbinder, 1 electromonteur; 14 grondwerkers, 1 huishoudster, 1 huis- Sommige personen beweren dat dit onmogelijk is, maar gij kunt U er persoonlijk van overtuigen, zonder dat het U een cent kost. Indien gij aan spijsvertering-stoornissen lijdt en gij' gevoelt U voortdurend niet „fiks"; irrdierii gij Uw eten niet met genot kunt nut'tigen, omdat gij voor - de gevolgen bevreesd zijit; indienl giji last hebt van zuur in de ipaag, walging en een. gevod van be- nauwdheid en opgeblazenheid, ten gevolge van gassen indien Uw voedsel als lood in Uw maag ligt; begeeft U dam naar Uw apotheker en schaft U een flacon Gebismu- reerd Magnesium aan. Het zal U blijkem daj de allereerste dosis U reeds verlichting brer.gt, en na een paar dagen gevoelt gij U alsef gij een nieuwe maag hebt. Indien het U niet helpt, kunt gij Uw geld terug krijgen. De beslissing is aan U overgel'aten. Gei>is- mureerd Magnesium, Depot Nassaukade 314, Amsterdam. Verkrijigbaar bij alle goede gcede Apothekers en Drogisten, NIERGP SLOTHOUBER. o.a. bij naaister, 1 incasseerder, 1 instrumentmaker, 5 kantoorbedienden, .2 kantoorloopers, 2 Miners, 2 ketelmakers, 2 kistenmakers, 2 bleenhaMrs, 1 klinker, 2 koetsiers, 1 kruide- niersbediende, 1 landbouwer, 4 letterzetters, 4 loopjongens, 4 machine-bankwerkexsi, 1 machinist-stoker, 3 magazijnbediendea, 3 meubelmakers, 10 metselaars, 7 opperlieden', 8 pakhuisknech'ts, 2 plahtwerkers, 1 politoer- der, 1 revolverdraaier, 3 scheepsbouwers, 4 schippers, 31 schilders, 2 schiijvers, 11 siga- renmakens, 4 smeden, 1 steehbikker, 4 stokers, 1 tabaksbewerker, 32 timmerliedeni, 3 tuinlie- den, 1 typiste, 1 voeger, 1 waker, 1 werkster, 1 ijzerboorder, 1 ijizergieter, "1 ijzervlecliter, 5 ijzenverkejs, 3 zandvormers, 1 zetter-druk- ker en 72 losse arbeiders. 'Gepliaatst: 1 ifabrieksmeisje, 1 grondwer- ker, 1 loopjongen, 1 mietselaar, 7 sigarenma- kers, 3 timmerliedeni, 1 zettex-drukker en) 2 losse arbeiders. Gevraagd: 1 loopjongen. Alkmaar, 9 December 1922. De Directeur, P. KIKKERT., TWEEDE KAMER. In de zitting van gister werd besloten de volgende wejek Woensdag, Donderdag en Vrijdag de vergadering om 11 uur te doen aanvangen, De posten voor burgerwacht en vrijwillige landstonrt op de begrooting van Binnenland- sche Zaken werden goedgekeurd met 58 tegen 18 stemmen. De begrooting van Binnenlandsche Zaken werd goedgekeurd met 74 tegen 2 stemmen. Voortgegaan werd met de behandeling der Marinebegrooting. De Minister achtte het1 onaannemdijk dat een land als Nederland zich van zijn marine zou ontdoen. Het niet tot stand komen der Vlootwet zou onvermijdelijk leiden tot liqui- datie der vloot. Samensmelting van de depiar- tementen van oorlog en marine achtte spr. niet gemakkelijk. Z.Exc. wilde streven naar het grootst mogelijke rendement der vloot Daarvoor is echter een. betereorganisatie noodig en dusspoedige behandeling der Vlootwet. Naar beperking der personeels-u'it- gaven wordt gestreefd. De geest bnder het personeel is niet zoo slecht als sommigen meenen. Een afdobnde regeling voor de verzorging van de geestelijke belangen der schepslingen is bimnenkort te wachten. De voorschriften omtrent vervulling der godsdienstplichten achtte spr. voldoende;, als ze te eng worden opgievat zal hij de autoriteiten aanschrijven. Hierna werd gerepliceerd. De heer Ter Hall diende een mode in, vra- gende om voorzieping in gevallen van hoo- gen nood bij oud-gepensionneerden der ma rine. De Minister ontraadde de motie-Ter Hall. Aan bijna alle departermenten zijn oud-gepen- sionneerden. dus zijn de consequentics niet te overzien. Dinsdag wordt over de motie gestemd. De heer Braat vroeg stemming over art. 1 (traktement van den Minister), omdat hij een afzDnderlijk "departemqnt van Marine niet noodig acht. De stemming wordt Dinsdag gehouden. De heer Van de Bilt drong aan op vermin- dering van personeel aan het Kominklijk In- stituut vox de Marine. De Minister zou dit emstig overwegen. De heer Hugenhol'tz drong aan op ophef- fing van den loodspost Goeree en in verband van hef loodsstation Hellevoetsluis. De Minister betoogde, dat de bedoelde post daar niet lean worden gemist. Dnsdag wordt over de begrooting gestemd Zonder beraadslaging of stemming werd daarna aangenomen de ccmclusie van het ver- 9lag der commissie omtrent de Inlichtinigen op het adres van O. de Ruiter, gewezen ma- troos le klasse der Nederlandsche Marine, controle-assistent bij de H. IJ. S. M. te Rot terdam, houdendie verzoek om toekenning van" het ridderkruis der Militaire Willcmsorde. (De conclusie strekt tot afwijzing van dit ver zoek). De vergadering werd verdaagdi tot Dins- dag 1 uur. VEREENIGING VAN PROVINCIALE STATENLEDEN VAN DEN VRIJHEIDSBOND. Provinciale Statenleden van den Vrij- heidsbond uit alle provincien zijn, naar De Vrijheid meldt, bijeen geweest, om de op- richting van een vereeniging van Provinci ale Statenleden te bespreken. Voorloopig werd tot voorzitter gekozen mr. Van Kett- wich Verschuur te Groningen en tot secre- taris dr. M. de Hartogh te Amsterdam. Morgen zal de definitiev'e oprichting plaats vinden in een vergadering te Am sterdam, waar verschillende punten van provinciaal belang zullen worden ingeleid en besproken. DE A.R. PARTI J EN IDE DOODBTRAE. In de vergadering van die anti-rev. Kiesver- een'iiging te Schildwiolide werd bij' monde van haren voorzitter, dien heer R. 'Raap een refe- raat uiiiigesprclken over het vraagstuk van de doo'dsiral iStaande de vergaidlering werdl de volgend'e mode vooxgesteld en aangenomen. .De Anti-rev. te Schiildwolde, to vergade ring bijleen, geboord het referaat over de doodstraf, uiiigesproken mede naar aan'lei- dttog van dlen vreesellukcn mcord te Veendam, drtoigli er op aan, diat, overeenkoxnistig den aanhet van ons Progr. v. Actie, die vainwege den nood der tijriien oproept tot zuivere begin- selpolitidk en oniwankelbare overtuigtog, on- der enzen anti-rev. Mini. Justitie, met ernst worde aangestourdt op wedtefinvoertog van de doodlstraf. GEDEN1KSTEEN TE HEEIMiSTEDE. Dondendiagmiddag «is een 'gedenlksteen ge- ^*laa ®t in de vestibule van her in aanbouw zijnde post- telegraaf- en telefoonkantoor. Aanwezig waren o.m.' het college van B. en W., raadstedem, de inspecfeur van dfe Poste- rijien en Telegraphie te Amsterdam, personeel van het Heemsteedsche P. T. T.-kanlloor. Van het Arch'ttectenbureau Cuypers waren1 aan^- wezig de heeren Jos. Th. J., G J. en Pierre Guypers. Het woord werd1 gevoerd door den bijrgemeester jhr. J. P. Wi van. Doom, dte directie en denuitvoerder waarna de bur- gemeester de piaat inmdiselde. Naarna'voerden nog eenige personen, w.o. de heeren Joe. Cuypers en Van/ Hiaansohote© het woord. UIT HET DRUKKERSBEDRIJF. In een druk bezochte vergadering van leden der Vereenigingen De Nederlandsche Dagbladpers en De Nederlandsche Perio- dieke Pers, Donderdagmiddag te Amster dam onder leiding van den heer Chr. A. Vieweg, voorzitter der Nederlandsche Dag bladpers gehouden, is met algemeene stem- men de volgende motie aangenomen: De algemeene vergadering der vereeni- gingen De Nederl. Dagbladpers en De Ne- derl. Periodieke Pers, kennis genomen hebbende van het nieuwe concept collec- tieve arbeidsovereenkomst, hoewel het be- treurende, dat daarin niet konden worden opgenomen wijzigingen die zeer gewenscht zijn voor het dagbladbedrijf, besluit, het nieuwe concept-contract te aanvaarden en zich achter het bestuur der drukkersorga- nisaties te plaatsen, om het ontwerp der overeenkomst tot werkelijkheid te bren- gen. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. - De Minister van Waterstaat heeft Donder dagmiddag een bezoek gebracht aan de wer- ken van den sluisbouw te IJmuiden, Hij was vergezeld van zijn1 voorganger, oud-mtoister dr. A. H. A. Konig, en den administrateur van het departement van waterstaat den heer P. A. H. Rosenwald. De verschillende werken, als het heiwerk, de bemaling, enz. werden in pogenschouw genomen, waarbij de heeren werden voorgelicht door ir. J. A. Ringers. Daama werden op het bureau van de toge- nieurs ook nog piannen en teekemingen be- zichtigd. VERB ETERDE I JS1NLIGHTINIGS- IDlENlST. De Algemeene Dienst van dem Rijkswater staat zal, zooals reeds met een enikel woord is gemeld, in samenwerking met andqi-e Rijksr waterstaatsdiensten, eeni verheterde ijsinlich- tingsdienst ten behoeve* van de btonenscheep- vaart inrichten. Aan eeni vijftigtal stations, gelegen aan de Zuiderzee en aan de groote rivieren, zal ge durende de ijsperioden dagelijks in den voor- midag de ijstoestand met betrekktog tot de scheepvaart worden. opgenomen en daama telegrafisch to beknopten vorm worden mee- gedeeld aan de Rijksambtenlaren voor de bin- nenvaart te Amsterdam, Droogbak, Rijiksar- ministraiaegebouw, kamer 212; Rotterdam, Thorbeckestraat l'2a, en te Oasselterndjeveen 'benevens aan de Scbippersbeurzen te Amster dam en te Rotterdam an aanenkele haven- en sluismeesters. Van genoemde Rijksa-mbtenaren zullen voor belanghebenden,, hetzij. mondeling, hetzij langs telegraf'ischen weg, tolicbtingen te ver- krij'gen zijn. De berichten worden ook bekend" gemaakt in de Nederlandsche Stoatscourant, to eenige groote. dagbladen en in versichillende schip- persbladen. De berichten worden zoo tijdig verzonden, diat opneming in de avonduitgave van de bladen to den regel mogclijk zal zijn. Voorloopig is deze nieuwe regeling als Toeinemino- te bescuouweto De ijstoestand is in perioden van over- gang, als omtrent het ijs de grootste onze- kerheid, bestaat, dikwijls zoo verauderlijk, diat een eenimalige wlaamemtog per dag, van een beperkt aantal waarnemSn^sipiuinten af, geen betrouwbaar beeld zal geven. In het bijzon- der geldt dit wat de Zuiderzee en de beneden- riviereni betreft, waar d'e getijinvloed en de wind zich sterk doeni gelden en de toestand 'per dag soms meer dan eemmaal verandert. Mag afeoo van de nieuwe regeling niet verwlacht worden,, dat zij in alle gevallen zal voldoen, wijl somtijds de ijstoestanden reeds belangrijk gewij'zigd kunnen zijn op het oogenblik dat de berichten ter kennis van be langhebenden komen, in een aantal gevallen, in het bijzonder bij1 minder groote verander- 'lij'kheid, zal er partijl van getroklken kunnen worden en mag worden verwlacht, d'at de nieuwe diemsit in een bestaande behoof te zal voorzien. UIT 'ST. PANGEAS. Op toitiatief van onzen Biurgemeester werd' voor het jubilieum van het St. Elisabethsge- sticht te Alkimaar met welwi'llendb medfewer- kingi van de heeren Gultter en Boslkamp, brie- venibestellens, een inzameling bij' de ingezete- nen gehouiden', met een resultant van een be- drag van 48.60. UIT KOEDIJK. Donderdagavond vergaderde de pa- troonsvereeniging in het lokaal van den heer Jb. de Jong, onder leiding van den P. Zwetsman. De voorzitter deelde mede dat er een onderhandeling met den afbeiders-afge- vaardigde heeft plaats gehad om een ar- beidscontract te bespreken en te zien of er mogelijkheid bestaat tot elkaar te komen. De heer H. Lammersckaag meende dat het niet goed is geweest dat er voorloopige besprekingen zijn gehouden. De heer Beets keurde dit wel goed. De voorzitter bracht nu in besprekiug ,,loon voor het a.s. jaar". De heer K. Stain Mz. uitte den wensch deze vergadering op 20 Januari 1923 te houden. Waarschijnlijk weten wij dan meer. De heer Spaan stelde voor om een loon te geven van 20. De voorzitter zeidedat voor hem dit loon het hoogste is, en stelde voor een mi- nimumloon van 18,per week. Na eenige besprekingen werd bij stem ming aangenomen een voorstel aan de ar beiders te doen. Bij stemming wordt het voorstel-Spaan verworpen, en er zal aan de arbeiders een voorstel gedaan worden van 18. De heer Lammersohaag wil artikel 7 van het contract .schrappen, wat betreft de be- middeling, spr. meende dat er vrijheid moet bestaan. Het voorstel Lammerschaag werd niet gesteund, dus het blijft bestaan. De voorzitter deelde nog mede dat in enkele gevallen de arbeiders wettelijk recht heeft op meerdere verlofdagen dan die in het contract genoemd. Ook gaf de voorzitter een overzicht van de loonen van jeugdige personen die procentsgewijze ver- laagd zijn. De commissie van samenspre- king werd nog niet benoemd,. doch dit punt werd aangehouden tot de volgende verga dering, Hierna met een woord van dank i sluiting der vergadering, Aanwezig waren 15 van de 55 leden. urr HEERHUGOWAARD Vrijdagmiddag ontstond er brand in het perceel van den heer D. Rijker. Een petroleum- toestel was omgevallen. 't Bleef gelukkig tot de keuken beperkt.'De schade v^ordt door as- surantie gedekt. UIT SCHAGEN. Tot leden van. den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren C. Marees en G. Mooij, ouderlingen en Jb. Molenaar, diaken. Tot regent van' het Ned. Herv. Wees- huis alhier is benoemd de heer C. Kooij Hz. In de 4 weken, van 28 Oct. tot 25 Nov bedroeg onze uitvoer naar Frankrijk 1947, naar Belgie 2610, naar Oostenrijk 32, naar Spanje 562, naar Curasao 4, naar Tsjecho- Siowakije 20, naar Italie 162 en naar Ned.- Indie 6 runderen. Het marktfonds, tot verzekering van tu- berculeus slachtvee alhier kreeg in den loop van de vorige week bericht, dat in het open baar slachthuis te Amsterdam 3 koeien gdjeel waren afgekeurd. De Pluimvee- en Konijnen-Vereeniging „Westfriesland", gevestigd alhier, zal op 13 en 14 Januari exposeeren. Naar den opzet zal het eene Iste-klasse tentoonstelling wor den. Prijzen worden uitgeloofd voor vrijwel alle bekende hoenderrassen en hunne versdiil- lende kleurschakeeringen, gezamenlijk in 320 afdeelto'gen, krielkippen in 40, pauwen en fai- zanten in 6, kalkoenen to 6, eenden in 12, duiven en konijnen in alle rassen. Als keurmeesters zullen optreden voor hoenders R. Reimer, Alkmaar; voor konijnen L. H. Haremaker, Haarlem; voor duiven J. H. v. d. Broeke, Sdioten. UIT ZIJPE. Wegens voortdurende ongesteldheid van Ds. van der Goot, Doopsgezind predikant ql- hier, zullen de catechisaties door Ds. van. der Veen van Barsingerhom worden. waargeno men. Ook zal die meerdere predikdiensten waamemen. AFLOOP VERKOOPINGEN. Uitslag der verkooping te Wieringerwaard, ten overstaan van notaris H. de Boer,Hoog- woud, van huismanswoning, 2 boeten, erf, wei- en bowiaiid, groot 7.02.32 H.A., gele gen aan de Twee Wegem te Wieringerwaard, eigendom van W. Zander te Wagentogen. Kooper J. Blaauboer te Koedijk voor de som van 17470. i VOETBAL. Alcmaria zal' morgen een bezoek brengen aan1 Edo. Een zware wedslirijd' en toch een geliijk spel of een overwtoning zoud'en^ ons niet verwondleren. h Kan natuuri.ijk zijh, diat Edo ee bijizonder ■fiortuinlijlk'en dag heeft en. Alcmaria wat minder speelt dan de laatste wekeni. Maar is dat .niet hdti geval, dan heeft het cngesiagen Edo aan onze tweede kissers een zware partij;. Aan dfe Alcmiarianen is het nu onze optimistiscihie beschouwing eenigs- waar te maken. V. A. F. C. Alkmaar (Go Ahead). Morgenmiddag 2 uur ,1 een ontmoeting plaats toebben tusschen V. A. F C. en Alk maar (Go Ahead), op het mooie en gunstig gelegen terrein aan den Westerweg. Dat dit een belangrijke wedstrijd beloofd te worden, kan men zich todenken, daar een plaatselijke ontmoethig meestal zeer span- nend is, temeer nog daar beide clubs een ge- Jijk aantal punten hebben en van beide kanten nun best zullen doen hun puntenaantal te vergrooten, om, zoo't eenigszins mogelijk is, nog aan't einde van het seizoen de bovenste plaats te bezetten. Gezien den iaatsten wedstrijd door deze 2 dubs gespeeld (toen de puntjes eerlijk ge- deeld werden), is er nog wetoig van te zeggen wie morgen overwinnaar zal zijn. Daar geen andere voetbalwedstrijd' in Alkmaar plaats heeft en zoo't weer een beetje meewerkt, verwachten we, dat dit een gezeUige voetbal- middag zal worden en twijfelen we niet of, er ;zal vel bezoek zijn. KORFBA'L. D. O. 5. II (Castricum)-K. V. K. V. K. V. K. V. Ill gaat bij D. O. S. II op be zoek, waarvan in de eerke wedstrijd met 12 werd verloren. Ofschoon wij er van overtuigd' zijn d'at de roodwitten zich tot het uiterste zullen inspannen, meenen wij toch een kletoe overwinning voor de thuisclub te moeten voorspellen. Kenmmers I (Bergen)—K. V. K- V. II. De K. V.-reserves zullen 's middags in Berger: een friendly-game spelen tegen Ken- nemera I. BKOEK OP LANGENDIJK, 8 Dec. '22. In de heden gehouden veiltogen werd be- taald voor: Bloemkool le soort (p. 100 st.) reuze 8.7014; Roode kool le soort 1— 1.80; Roode kool 2e soort 0.60f 0.90; Gele kool le soort 0.500.90; Deen- sche Witte kool. 0.701.40; Gele nop 2.40—/ 3.40; Drielingen 1.90—/ 2.40'; Uien le soort 1.502; Spruitkool 4.90' 10.70; Losse wortelen 1.10f 1.30, afles p. 100 K.G. Aanvoer: 3940 st. Bloemkool, 31500 K.G. Gele kool, 14665 K.G. Uien, 42200 K G. Roode kool, 835 K.G. Gele nep, 13300 K.G. Witte kool, 24400 K.G. Losse wortelen, 450 K G. Spruitkool. NOORDSCHARWOUDE, 8 Dec. 1922. Grove Uien 1.60f 2; Drielingen 1.70—/ 2.20; Nep 2.90—/ 3.40; Peen 1.20—/ 1.30; Roode kobl 0.80—/ 1.40; Gele kool 0.50—/ 0.90,; Witte kool 0.50; Deensdhe witte 1—/ 1.80; Kroten 1.30, alles p. 100 K.G.; Bloemkool 5.10— 1070; 2e soort 1.40. Aptiwrff 7 FVp 8697 K.G. Uien, 6275 K G. Peen, 70525 K.G. Roode kool, 15200 K G. Gele kool, 39700- K G. Deensche Witte kool. WIJDENES, 8 'Dec. 1922. Veiling „Tuim- dersbelang." Winterlouw 44.50; Wtoterjan 3.20 3.50; Beurre Diel 4.405; Doyenne Comire 4.80—/ 5; Boeren groenem ,2— 2.2'0;; St. Gertnain 2 903; Goudrei- netten 4 BO5; Present van England 7.30'f 9Geldersche Bellefleur 2 40 2.60; Spruitkool 3.904.50, alles p. 100 K.G.; Bloemkool 0.090.11 p. stuk. BOVENKARSPEL, 8 Dec. 1922. „De Txiinbouw." Heden bes teedde men Voor Bloemkool I /9—13; Bloemkool II ,4 7; Bloemkool III 13.25; Roodie kool 0.80—/ 1.30; Gele kool 0.25—/ 0.50; Witte kool 0.30—/ 0B0Uien 0.60— 0.90; Bieten 57.75; Blauwe aardap- pelen 0.80—/ 0.90; Bonte aardappelen 0.850.95. WARMENHUIZEN, 8 Dec. 1922. Roode kool 0.70f 1.45; Gde kool 0.75—/ 0.80; Witte kool 0.35—/ 0.60; Deensche Witte kool 0.80—/ 0.90; Uien 1.60f 1.80; Blauwe aardappelen 2.50 Uitschot Roode kool 0.50; Uitschot Deen sche Witte kool 0.45'f 0.50. Aanvoer: 1 18505 K.G. Roode tool, 3125 K.G. Gde kool, 10600 K.G. Witte tool, 2400 K.G. Uien, 2935 K.G. Deensche Witte tool, 1000 K G. Aardappelen. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. FONDSEN. 6 5 9. 4H 4% 4 9 6 5 9 5 9 5 idem 1000 1922 A obi. N.W.S. 1000 T8 idem 1000 '16 idem' 1000 *17 idem 1000 '16 O.Ind. 1000 '19 idem 1000 *15 idem 1000 '16 idem J 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij Insulinde Olie - Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. M(j. Vorstenl. Handclsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsohe Petr. gew. Gecons. Holl. Olie. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavia Tab. Deli Maaty. j Senembah 5% obi. Holl. Spoor 1922 514 obi. S.taatsspoor 1922 .South. Pacific Union Pacific Prolongatie 3 Dec. 89 9916/16 ST"/), 833/, 96 93 88 877/, l33»/8 102 134 l3/, 2453/4 126 105 351/4 161 .3691/4 3t9Vs 392 126>/4 4033/s 335 1181/s 275 121V, 72 93 272 226 V3 316V4 946/a 94u/i8 ♦1451/s 33/4 4 Dec. 5 Deo. 88Vi6 997/8 v 88 836/8 813/16 96 877,8 88 1321/4 1011/, 1% 2451/4 1276/8 106 33 160 3671/4 315 382 125V, 3993/8 333 1166/a 272 1153/4 71 913/4 2703/4 225V, 313 V, 946/8 9411/16 146 V, Vk 88»/16 997/8 8713/re 836/8 813/16 96 931/4 87«/u 873/4 1313/4 1011/, 1338/4 _1% 1281/,. 104 32t/s 1571/4 3651/, 3'6VS 383 125^, 397 326 116 27.2 118 701/4 91 274 225 312 943/8 9411/16 146 33/4 6 Dec. 7 Dec. 8816/i, 10a 87% 83% 963/le 87% 873/4 1321/, 1011/s 1331/, D/s 1321/s 1041A, 33 Vs 1591/g 369 317 1251/, 8963/4 323 1163/s 272 120 701/4 92 270 226 311 945/8 946/s 91 Vs 887/8 ■997/], 881/4 83n/i, 813/16 96 873/4 873/4 1331/, 101 1331/, 2461/4 1347/9 1061,4 34»/g 159 3701/, 318 387 1281/, 3991/, 327 II6H4 268 119 731/, 921/4' 273V, 2311/, 3191/, 946/8 94 6/s 91 144 3% 8 Deo. 887/s 9913/,, 881/4 833/4 96 87% 873/4 134 6/j 102 1331/s 13/6 2478/4 1303/4 1057/8 33 1597/8 373 320 - 389V, 1297/8 4031/, 334 1161/s 264 1181/s 927/, 2771/, 238 323V, 94% 94% 901/, 1448/, 41/4

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 10