DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Nieawjaarswenschen. 1922 MAANDAG 11 DECEMBEB Buiteniand. Binnenland. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bi] vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewfjsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regei /0.25, bi] groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON Voordam C 9. Directeur» G. U. KRAK. Telef.nr. Administratis 3. Telefoomtr. Redactie 33. Uoofdredneteun Tj. N. ADEMA. DE OONFERENTIE TE LAUSANNE. Het resultaat der verhandelingen van de vorige week op de conference, is, naar bericbt wordt, dat aanmerkelijke vorderingen zijn gemaakt. Betreffende de kwestie van de vrij- heid der zeeengten hebben de geallieerden hunne goede trouw tegenover Turkije betoond door in te gaan op eenige der voorstellen van Ismedi Pacha, die, naar men erkende, re- deliik waren. Deze concessien hadden ten doel, de bezorgdlheid der Turken weg te ne- men, dat Konstantinopel zonder verdediging zou worden gelaten en hielden in, diat be- perkte verdedigingsmaatregelen zullen wor den genomen, te bespreken door geallieerde ,en Turksche deskundigen. De perscorrespondenten geven de meening te kennen, dat tenminste de grondslag voor eene wederzijdsche overeenkomst is bereikt en brengen in verband hiermede hulde aan de verzoenende houding van Curzon.. Terzelfder tijd beseft men echter, dat er nog moeiiijkhe- den door de conference moeten worden over- wonnen, zooals b.v. is gebleken bij; de- be sprekingen, in de sub-commissi en, die de ver- deeling der Ottomaansche openbare schuld behandelen en de buitenlandsche financieele instellingen in Turkije. Deze besprekingen maakten weinig vorderingen. De correspondenten constateeren met vol- doening, dat Curzon zich met kracht heeft verzet tegen den aanimatigenden eischi van Tsjitsjerin, dat de Russische delegatie zou worden geraad'pleegd over elke zaak, die de positie van Turkije betreft, hetzij; militaire of marine; de aanvaarding daarvan zou hebben beteekend, dat Rusiand zou deelnemen aan elke sub-commissie of bijeenkomst van des kundigen. De kwestie der capituliaties en der Otto- maansdie scliuid miaafcten Zaterdag het on- derwerp van bespreking uit der betrokken gub-commissies, waar het standpoint der mo- gendheden stuitfe op de intranigente hou ding der Turksche gedelegeerden. De maritie- me en militaire bepalingen van net toekoni- stige verdrag werden officieus aan de Tur ken medegedeeld. Er zal geen'enkele beper- king voor Anatolie gevraagd worden. Men zal aan Turkije vragen om in Europa niet meer troepen op de been te houden dan Bul- garije. In een onderhoud met ver tegen woordigers van de Turksche pers gaf Tsjitsjerin uitiing aan zijn verwondering cn spijt over de hou ding der Tnrken. Hij voegde er aan toe, dat de geheele conferentie een kwestie van mar- chandeeren tussdhen Frankrijk en Engdand was. Aan de Syrische en Palestijnsche gede legeerden verklaarde Tsjitsjerin, da t Rus iand nooit de Fransche en Engelsche manda- ten over deze landen zal erkennen. De :geaHieerden: en1 de Turksche militaire- en' marine-experts hebben (Zaterjlagm or gen het vergeliijlkemdl onderzoek van de geal lieerde en de Tudksche voorstel'len voortgezelt. 'De algemeene indruk is, dat beide partijen ten slotte tot een aooooaid1 zullen fcomen. DE LONDENlSCHE CONFERENTIE. Renter vemeemit, dat gister een nota der Duitsche regeering aan de conferentie der ge allieerde premiers is gerichtf waarini ver- kiaard wordt, dat de Duiitscihe regeering voornemens is, om de voorsteilaa, vervat in haar nota van 13 November aan de Com- inissie van Herstel, ten uitvoer te brengen, door terstond de noodzakelijke stappen te doen tot stabiliseering van de markt, zoowel uit eigen hulpmiiddelen, als "door de uitgifte van binnenlandsche en buitenlandsche leenin- gen, van welike de opbrengst zal worden overgedragen nan de Oomunissie van Herstel met het voorbehoud, dat een gedeelte van de binnenlandsche leaning voor Duitschland's eigen behoeften zal worden besteed. De binnenlandsche leeningen moeten on- midd-ellijk worden uitgegeven, terwijll tevens het gedeelte van de buitenlandsche leening, dat aan de herstelcomimissie zal worden toe- gewezen, moet worden vastgesteld. De voorgestelde regeling zou minstens over over twee jaar moeten loopen, doch over geen langer tijd dan over vijf jaar. De nota eindigt met een ernstig beroep op de cbnferentie, om het vraagstuk der schade- loosstelling tot oplossing te brengen, waartoe volgens de meening der Duitsche regeering, deze nieuwe voorstellen den weg voorberei- dien. De Parijsche bladen publiceeren bijzonder- heden omitrent den inhoud van de nota. Naar die bladen meldien, stelt de rijkskan- selier den geallieerden voor, Duitschland een moratorium van veranderlijken duur toe te staan. Tijdens dit uitstel zou Duitschland trachten, bij de voornaamste concerns der Duitsche Industrie een binnenlandsche lee ning te sluiten. Het moratorium zou eindigen op den dag, dat Duitschland uit deze leening de middelen zou hebben verkregen, om zijn betalingen te hervatten. Wanneer een binnen landsche leening zou mis^ukken, zou Duitsch land1 beproeven een buitenlandsche leening op te nemen. Het ..Journal des Debats" meldt uit Lou den: De nieuwe voorstdlen bevatten een zeer on- bevredigende uitwerking van de Duitsche mo te d.d. 13 November j.l. Niaar van betrouw- bare zijde wordt gemeld, biedt de Duitsche regeering aan, in ruil voor een moratorium van vier jaar, den geallieerden voor drie mil liard goudmark schatkisftbilietten te verstrek- ken, welke zij voor zooveel mogelijk op de wereldmarkt zouden kunnen verdisconteeren. Voorts belooft Duitschland te zullen trachten een binnenlandsche leening te sluiten, welke deels voor dfei stabiliseering van dlen mark, deels voor de betaling der schuld aan de allieerden zou worden gebruikt. De nota vat geenerid aanduiding omtrent een con- trole en biedt geen waarborgen aan. De „Temps" schrijft: Verschillende leden der Commissie van Herstel hebben de nieu we Duitsche nota besproiken. De duur van het moratorium, dat in de note wordlt voor- gesteld, zal afhangen van een binnenlandr sche leening tot stabiliseering van de marie. Wanneer deze leening slaagt, zullen de be talingen op rekening van de sdhadeloosstel- ling onmiddellijk daarna hervaf worden slaagt zij niet, dan zal beproefd worden een buitenlandsche leening op te nemien. Naar aanleiding hiervan merict het Mad opHet is niet zeer duidelifk, welke_ kansen op succes een dergelijke tweede leening zou kunnen hebben, want wanneer de Duitsche grootindustrie mocht weigeren aan het Duitsche rijik geld voor to schieten, dan is hdt zeer onWaarschijnlijk, dat men dit geld in het buiteniand zou kunnen vindien. Een Reuter-bericht uit London d.d. giste- ren zegt, d'at Musolini in ean> interview ver klaarde, dat de geallieerden eenstemrhig de voorstdlen, welke do Duitsche note bevat, verwerpen. De geallieerde premiers zijn gisterochtend door acn koning ontvangen. Besprekingen had'den dus des voormiddags niet plaats. Zaterdagmorgen 10 uur zijn de besprekin gen 'der geallieerde eerste ministers geopend. Na een bespreking van twee uren is die bijeen komst tot des avonds verdaagd. Een communique dedt mede, dat een voor- loopige bespreking is gehouden over de kwes- ties der schadeloosstellingen en van de inter- geallieerde schulden. Reuter veraeemt, dat de discussies zich tot nog toe hebben beperkt tot de politieke be- schouwing der vermelde onderwerpen. De deskundigen- waren niet opgeroepen, alleen de ministers en hun secretarissen kwamen bij- een. Poincare gaf eene verklaridg uit, waarin de bewering van Lloyd George ontkend*wordt, dat eene aanzienlijke partij in Frankrijk de annexatie verlangt van den linker Rijnoever. Op het einde der zitting van Zondag werd het volgende communique verstrekt: „De ge allieerde ministers zetten de gistcren^begon- nen bespreking voort en behandelden de nota dorr de Duitsche regeering tot Bonar Law uericht" Het Britsche kabinet is op hedenochtend bijeengeroepen, terwijl de geallieerde minis ters later bijeenkomen. Bonar Law gaf Zaterdagavond een diner ter cere van de ministers. DE IERSCHE KWESTIE. De eigenaar van het bekende Dublinsche blad „Freemans Journal" heeft een brief van lersche republikeinen ontvangen, waarin hem wordt bevolen Ierland den 8en Decem ber teveriaten op grond van het feit, dat zijn blad een campagne voert, waarin het het re- blikeinsche leger in een verkeerd daglicht stelt. De straf op de wagering dit bevel te gehoorzamen is de dood. Officieel wordt medegedeeld, dat de ko ning den hertog van Abercorn heeft benoemd tot gouverneur van Noord-Ierland. Dit is ge- schied na het besluit van het parlement van Ulster, dat Ulster afgezomderd zal blijyen van den Ierschen Vrijstaat, in overeenstem- ming met zijn recht, aldus te handelem zooals door het Engelsch-Iersche verdrag is bepaald. De eerste senaat van den Ierschen Vrij staat is thans geheel gevormd. Hij bestaat uit 30 leden, die door president Cosgrave wor den benoemd en 30 anderen, die door de Ka- mer worden gekozen. De laatste kiest daartoe zuiver democratische elementen. Opmerkelijk is de intrede in den senaat van vier vrouwen, waarond'er mrs. Stopford Green, de bekende geschiedschrijfster. BOODSCHAP VAN HARDING AAN HET CONGRES. In een boodschap aan het Gongres vestigde president Harding de aandacht op- den alge- meenen toestand. waarin de wereld verkeert, en verklaarde, dat het noodzakelijk herstel der sociale en economische orde nauwelijks is be- gonnen. De voornaamste vraagstnkken, welke door den president werden behandeld, waren het drankverbod, de credieten aan het buiteniand, het verkeerswezen, de kinderarbeid en de im- migratie. Hij kondigde zijn voornemen aan om de gouvemeurs der verschillende staten uit te no^digen tot bijwoning van een eeriang te houden conferentie nopens de toepassing der drankwet. Hij voegde er aan toe, dat intrek- king van de drankwet niet waarschijnlijk is. Harding noemde het een nationaal scban- daal, dat de drankwet overal wordt overtre- detr. Hi] waarschuwde hen die trachten de toepassing van deze wet onmogelijk te ma;ken, daar zij hierdoor de verachting van de wet aanwakkeren, hetgeen ten slotte zou kunnen leiden tot vernietiging van de Republkk. Betreffende het transportw^en drong Harding aan op samenwerking van alle trans- port-insfceliingen, met inbegrip van de bin nenlandsche waterwegen en het vervoer per motor. De presidentieele boodschap dringt voorts aan op het aannemen van een wet nopens de registratie van buitenlandere en nauwkeuri- ger onderzoek der immigranten in de havens van aankomst. Sprekende over de buitenlandsche poliiitiek, zeide president Harding, dat in de betrekkin- gen' van Amerika met andere landen niet al leen geen dreigende wolken voorkomen, maar dat het land er door zijn toegenomen invloed toe bijdraagt, dat gewapende conflicten min der waarschijnlijk worden gemaakt Amerika begrijpt ten voile de moeilijkheden der wereld om zich te herstellen en is bereid iedere verphchting op zich te nemen, welke vereenigbaar is met de Amerikaansche idea- len en staatsinstellingeo!, hoewel iedere natie in staat mioet zijn om voor zichzelf te zorgen'. Anders zullen haar betrekkingen weinig te beteekenen hebben. De wereld maakt nog steeds een groote cri sis door en het is gen overdrijving te zeggen, dat onze beschaving thans op 'n critiek punt is gekomen. Er bestaat minder verschil van meening omtrent de rol, welke Amerika moet spelen ter bevordering van den vrede en de opheffing der menschheid, dan wel omtrent de wijze van die deelneming. Wij vragen niemand om ten behoeve van ons verantwoordelijkheden op zich te nemen. Maar ook de anderen moeten zelf hun verant- woordelijkheid dragenanders gaat de natio- naliteit onverbiddelijk ten onder in het imter- nationalisme. Sprekende over de iinvoerrechten, welike hij cen noodzakelijke bescherming tegen den ont- wrichten toestand van den wereldhandel noemde, zeide Harding, dat niemand bedoelt zich op commercieel of ander gebicd afzijdig te houden, hetgeen in strijd zou zijn met de beste Amerikaansche tradities en de hoogste mrftechelijke doeleinden. Ten slotte verklaarde Harding: De oorlog heeft Amerika tot een crediteur-staat ge maakt. Wij hebben niet er naar gestreefd om in het bezit te komen van het grootste deel van het good ter wereld' en wij streven niet naar een internatiocaal dictatorschap met 't ooi- op de macht daaraan verbonden. Wij zouden gaarne de valuta's hersteld zien en elken handel vergemakkelijken, welke ons niet bmlaasr haalt tot de positie van hen, die un'i willon helpen Ten opziohte van herstel van Europa zegt deze presidentieele boodschap niet veel bij- zonders al zou men er een zeer voorzichtige aankondiging in kunnen zien van een bereid- verklaring om mee te willen helpen tot het verkriigen van verbeteringen. Hetgeen de r>resident zei over de verantwoordelijikheid is niet in staat hooge verwachtingen- op te wet- ken. DE BESPREKINGEN TE LONDER Het Engelsche blad „Star" schrijft. dat het te hopen is, dat de Vereenigde" Staten invloed zullen uitoefenen op de beslissiog der minis- ter-presidenten te Louden. Amerika schijnt voornemens te zijn, 't aanwenden van dwang- maatregelen tegen Duitschland te bestrijden. MAROKKAANSCHE SOLDATEN VEROORDEELD. Wegens aanranding van de vrouw van den Franschen gedelegeerde Defort zijn na een grondig onderzoek drie Marokkanen tot 15 ja- rm dwangarbeid veroordeeld. De Duitsche pers wijst op deze zware straf vergeleken met die voor aanslagen van- kleur- lingen op Duitsche vrouwen. De Marokka nen verdedigden zich met de verklaring, dat zij niet hadden geweten, met eene Fransche vrouw te doen te hebben. VERtVOLOING VAN DE ALB ANEE9GHE BEVOLKINIG IN GRIEKENLAN'D. Vplgen® berichten uit Albanie zijn de Grie- ken begonneni met eeni stelselmatige vervol- fing van de Albaneesche bevoltoing, vooral te aloniki. D;e bezitingen der Albaneezen wor den verbeurd verklaard, waarna zij uit het -land worden verdreven. OP EIGEN VERZOEK TER DOOD VEROORDEELD. De postbode Vigneron te Cherves, die den 18en Juli 1921 zijn 18-jarige nicht, mile Anna Raynaud doodde, is naar de .Petit Parisien" meldt, door de Rechtbank van gezworenen te Charente ter dood ver oordeeld. Hij bekende alles wat hem ten laste werd gelegd. Bij het einde van het verhoor reikte Vig neron aan den president van het Assizen- hof een stuk papier over, dat hij in de voe- ring van zijn kepi had verborgen. Er stond het volgende op geschrevea: Mijne heeren gezworenen, ik smeek u, mij ter dood te veroordeelen. Ik heb iemand gedood: ik verdien den dood. Er is nog een vrouw, en de gedachte aan het feit, dat zij nog leeft, doet mijn bloed zieden. Geef mij geen gevangenisstral, dat U te hard. Zend mij naar de guillotine. Met die vrouw bedoelde Vigneron zijn eigen vrouw, die hij fel haatte. VERIBLIJF IN OF RE I ZEN NIAAR HET BEIZETTE DUITSCHiE G'EBIED. De minister van binnenilianidschie zaken brengt ter algemeene kennis, dat op 1' dezer nieuwe, verscherpte bepalingen in weriring zijln getreden met betrekking tot et verblijf in of het reizen naar het bezette Duitsche ge- bied van vreemdelingen'. De volgende bepa lingen zijn van belang voor Nederlandiers. Alle in het bezette gebied wonende Nedoer- 1 anders, die ouder dan 13 jaar zijn, moeten in het bezit zijn van een door de Duitsche overheden geviseerd legitim1 atiepapierwaar- op hun portret is aangebracht. 'Elders wo nende Nederlanders, die rich naar het bezet te gebied begeven, moeten in het bezit zijn van een door de Duiitscbe overheden geviseerd paspoort of tander toegelaten 1 egitimatiep a- pier en moeten zich binnen twee dagen na hun aankomst in het bezette gebied bij de Duitsche overheden, aanmelden,. DE DOORGESNEDEN RIEM. Tc Glanerbrug wordt elken Zondagmor- gen even over de grens een hondenmarkt gehouden, waar tal van Nederlanders op afkomen om een herdershond, dog of jacht- hond te koopen. Menige viervoeter wisselt daar van eigenaar. Voor den nieuwen eige naar Is het zaak, toe te zien, of riem of touw, waaraan de viervoeter is vastgebon- den, ook bijna doorgesneden is. Verschei- dene honden wisten met een rukje touw of riem stuk te trekken en verdwenen dan weer over de grens. ONRIUSTT TE SOFIA. Volgens een telegram nit BelgTadb rijn ge wapende boeren 'Slofiia (binnengevallen, waar bloedige gevechiten zijln geleverd' met de bur- genij. Vele hulizen zijn geplunderd. De win- kels zijn geSl'oten. In die stad heerscbt paniek. Er zijini dooden en gewondfen gevallen. Volgens de „Nleue Freie Pnesse" is het Fransche gezantschapsgieibouiw veraield en ia de gezant vertrokiken. Des avonds rijn nieuwe benden Macedonische Komitadji's naar Sofia opgenulkt. De ZuidrSl'arische gezant te Sofia seint, dat die toestand zeer ernstig is. OfEcieele kringen te Belgradio zijn van meening, dat deze opstand' van Macedonische benden is uitgebroken tengevplge van de politiek van Stamboelinslki ten aan zi en van: de Macedoni sche kwestie. DE 100.000 DOLLAR VOOR EEN MID- DEL TEGEN RANKER. Zooals reeds eerder is medegedeeld, heeft lord Atholstan eenigen tijd geleden een prijs van 100.000 dollar uitgdoofd voor dengene die een middel tegen kanker zou uitvinden. Tot nu toe hebben 2715 personen uit 41 landen een antwoord op deze oproeptng ge- stuurd. Deze personen zulilen echter eerst in hun eigen land' een certificaat moeten verkrijgen van een erkende Medische Faculteit of Ver- eeniging, dat hun werk berust op een wdtien- schappelijken grondslag, welke een proefon- dervinding onderzoek rcchtvaardigt, en dat gevallen die door heni rijn behandeld wer- kelijk kankergevaLen zijn. Voorzien van dit certificaat kunnen die auteurs aan de betreffende medische Facul teit of Vereeniging verzoeken een rapport op te stellen voor het Imperial Cancer Rese arch Fund, dat de wijze zal bepaLen waarop de aanvragen zullen Worden onderzocht. DE VALSCHE NED'ERLANDSCHE BANKBILJETTEN TE AKEN. Voor het hof van gezworenen te Aken is voorgekomcn de bekende vervalsching van Nederlandsche bankbiljetten van 40. Zooals destijds gemeld, had op 5 September de vrouw van den vroegeren slager P. uit Heerlen aan een bank te Aken een biljet van' 40 willen wisselen, welk biljet valsch bleek te zijn. Juffrouw P. werd gearresteerd en door de Duitsche en Heerlensche recherche een onder zoek te Heerlen en te Aken ingesteld. Bij huis- zoeking in Aken werden negen valsche bil jet ten van 40 en 172 biljetten gevonden, die nog in aanmaak waren. De slager P. en een zestal Duitschers werden gearresteerd1 en op verschillende plaatsen werden de steenen en verdere benoodigdheden voor het valsche muntersbedrijf gevonden. Voor het Hof van Gezworenen bekenden al ien P. en zijn vrouw werden beschuldigd de biljetten in omloop te hebben gebracbt, we- tende dat zij valsch waren. Zij weiden resp. veroordeeld tot 2lA jaar en 9 maanden ge vangenisstral. De vervaardiger der valsche biljetten, ze- kere H. uit Aken, die reeds twee veroordeelin- gen voor het vervalschen van broodbons en geld achter den rug had, kreeg drie jaar ge- In het ntunmer dat Zaterdag den 30 De cember verschijnt, zal wederom gelegen- heid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN k 50 cent h content. DE DERECTIE. vangenisstraf. De anderen kregen van een half jaar tot 2% jaar. Een werd vrijgespro- ken. ANT I- SEMIETIiSGHE IN ROEMENI5. In verband met die anti-semietische demon- straties en excessen van de student-en te Klau- senburg en Boekarest hebben rich ook te Jassy, een stad met een overwegend Jood- sche bevolking, incidenten voorgedaan. Na een studentenvergadering :trok een volksme- nigte van circa tweehonderd personen naar een tweetal dagbladen en. verwoeste de re- dactieioka'len en de drukkerijen. De schade iloopt in de millioenen. Alile Joodlsche win k-els rijn gesloten. Des namiddags kwarn het tot nieuwe onlusten en botsingen, waanbij tal van personen werden gewond. KORTE BERICHTEN. Uit Belgrade wordt gemeld, dat in Zuid-Servie opoieuw krachtige aardschokken zijn waargenomen. Vooral te Monastir en omgeving is groote schade aangericht. In 't geheel zijn acht schokken waargenomen. De politie te New-York heeft order ge- kregen om Broadway droog te leggen en krachtig de wet toe te passen, daar men wil waken tegen den verkoop van drank op Kerstmis. 'Een groote brand heeft te Astoria (Ore gon) 24 blokken zakenhuizen vemieM. De schade wordt op 12 mil'ioem dollar geschat. Ongeveer 2500 menschen zijn dakloos gewoiiden, en de vocdselvoorraden zijn be perkt. Toea het vuur de districfegevangenis bedreigdc, werden alle .gevahgenen vrijgela- ten. De Hamburg-Am-erika Lijn heeft'haar stoomschip „Brasiiien"' van 6558 bruto regis- terton teruggekocht van de Fransche regee ring. Het vaantuig is in Brest overgenomen. In Amerika wenden dezer dageh ge- slaagde proefnemingen uitgevoerd met een tank welke zoowel te land als te water kan worden gebruikt. Te 'and bereikte de.tank een sndheid van 30 mijl per uur. De tooneelspelersstaking te Berlijn is geeindigd door concessies van beide kartten. Bij de jongste ongeregeldheden te Sofia werd een rijtoig van de Belgische legal ie aan- gevallen, waarin de echtgenoote van den Belgischen consul zat. Dit heeft aanleiding gegeven tot het aanbieden van een in krach tige termen verva'tte protestnoia. De geruChten over voorgenomen aftre- den van den Griekschen koning en het uit- roepen van de republiek worden van uit Athene tegengesproken Uit Amerika wordt een koude golf voor- speld. Een Amerikaansche torpedojager zou Zaterdag te Teintao (China) verschijnen om tegen dc bandieten op te treden als zij het leven van vreemdelingen in gevaar brengen. Het hoofd van den Poolschen staat, Pilsoedski, heeft het corps diplomatique en de militaire attache's in een afscheids-audientie ontvangen. De Commissie van Herstel heeft Vrij- dagmidd'ag een aanvang gemaakt met het on derzoek der voorstellen harer financieele an- derafdeeling, in zake de verdeeling der schuld- van het voormalige Oostenrijlcsch-Hongaar- sche riik onder de successiestatea. Voor vertegenwoordigers van de Rijn- landsche pers heeft de Duitsche rijkskahselier Cuno een- rede gehouden' over het bij het rijk blijven van het Rijnland, Een vergadering van separatistcn onder leiding van Dorten is te Bad-Ems verboden, evenals een contra-vergadering van de tegen-- partij. Het beroemde hotel „Brentlerbad" op den Brenner is Donderdagnacht geheel afge- brand. Het Pruisische staatsministerie heeft een wetsontwerp samengesteld ter voorkoming van den verkoop van huizen aan buitenlan- ders WI1ZIG1NG iUUiURGD MlM'fSS1EWF.T EN 'HUURDIPZEGGIINGISWET. Bllijkens het voorloopig verslag hadden ve le leden tegen: dlit wetsontwerp: ernstige be- zwaren. Ziij kondent zich met die strdkking dlaarvan niet vereenigen em achtten d'e motie- ven1 weinig afdoende. Verscheidene dezer le den konden hierin niet anders dan een her- haalde stap achterwaarts rieni. Te minid'er konden eenige dezer ledlen rich met de voorge- SieMIe wij'ziging vereenigen, wijt h.i. de huis- eigenaren de premie, die hun hi-er door den wefgever gegeveni zal worden, niet verd'ienen. ALKMAARSCHE COORANT

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1