zien gebeuren voor wij ze gelooven. Men her- hiucu rich, Jioo verieclen jaar ook de Nieuwe Kat'holieke partij met „geestdri!Hge" take- nen van bijval werd in her leven geroepen; hoe ook zij met veel nadruk verzekerde eigen candidaten te zullen stolen; hoe zij dit zelfs deel, em hoe toen nog op het laatst1 alles vrij- wel ongedaan werd gtmaakt, en de goestdrif- -tige oprichters in hum schulp kronen, bui- gend voor het gebod, dat van over ae bergen kwam. Voor cms niet-katholiekem zijn zulke dingen moeilijk verklaarbaar; wiji kunnen ons er niet goed mdenken, hoe het mogelijk is, dat eene gansche groep staatsburgers met eigen begin- selen en eigen gedachten, eigen verlangens en eigen voornemens, zoo plotseling alle zelf- standigheid prijs geeft en zich schikt naar een aardsch bevel, dat van buiten tot hen wordt gegeven. Doch dit te vermogen ligt in den Roomschen aard en de Roomsche beginselen. Zoo zien wij ook de Roomsche Volkspartij nog wel door een of ander kerkelijk decreet of kerkelijke aanmaning in het gareel terug ge- bracht v6or de verlaezing zal plaats hebben. Geschiedt dit niet, brengt het Roomsche opportunisme ditmaal mee, de R K- Volks partij eene ontwikkelingskans te geven, dan kan hetbesluit van verleden week verrijkende gevolgen hebben voor onze gansche binnen- landsche politiek. Van het oogenblik af, waar- op ook de Roomsch-Katholiekem zich, voor zooveel het bestuur van staat, provincie en gemeente betreft, gaan splitsen naar poiltieke beginselen en politieke gedachten, wordt er eene gehel nieuwe cnostellatie geboren, die geheel veranderde perspectieven bicdt. In hoe- verre daarvan ook practisch iets tot zijn recht zal komen, zal afhangen van de mate van zelf- standigheid, die de linker en rechter phalanx der Roomschen zich zullen weten te verwer- ven, van de mate, waarin hum gegund wor- den zal, zich zelven te zijn. Men kan er wel zeker van zijn, dat, zoo al opportunistische overwegingen er toe leiden, de splitsing zich te laten voltrekken, niettemin in de Roomsch- Katholieke wereld alles zal warden in het werk gesteld, om nog zoo lang mogelijk in de practische politiek althans eene schijneenheid te bewaren. Op den duur zal dit niet mogelijk blijken, doch in den aanvang zal de R. K. Volkspartij de verwonnen vrijheid wel niet tot onverdachte zelfstandigheid weten op te voc- ren. D ilbtijft dus, hoe ook de loop van za- ken moge worden, min of meer toekomstmu- ziek. Alles bijeengenomen zullen daarom de niet- katholieken er verstandig aan doen, de ont- wikkeling van zaken onder de Roomschen met belangstelling, doch voorloopig zonder groote verwachting te volgen. KORTE BE!RICHTEN. 'Het lijfc van de 5-jarige de G., uit Ha- zerswoude, die ongeveer een maand werd ver- mist, is gisteren uit den Rijto opgehaald. Te Wassenaar is ingebroken in een wo- ning aan den Schouwweg. Vennist wordt een kistje met goudiem en zr'lveren voorwerpen. Gisternacht is te Oestgeest ingebroken in den kruidenierswinkel van den beer Van der Leeden aan de De Kempenaerstr a at. Een aanzienlijk bedrag aan geld en papieren is verdwenen. Reeds heeft de politic in verband hiermee drie personen in verhoor geniomen, twee van hen zijn reeds op vrije voeten ge steld. Op verzoek van de politic te Ntoordwijk is te Amsterdam aangehouden een 39-jarige aannemer, verdacht van bedriegelijke bamk- breuk. De uitvoering van het Twentsche ka- naalplan is, blijkens het antwoord van den minister van waterstaat op een desbetreffen- de vraag van het Tweed:6 Kamerlid Albarda, niet op den achtergrond geschoven. Dr. A. D. Fbkker te Delft is benoemd tot hoo^leeraar aan de Technische Hooge- school om onderwijs te geven in de theoreti- sche en tbegepaste natuurkunde. Een voorstel is verschenen van B. ~n W. van Amsterdam tot samenvoeging van den gezo nd heidsdienst en den geneeskundigen dienst aldaar. Het antwoord is gepubliceerd van B. en W. van Den Haag op het verslag van de af- deelingen van den gemeenteraad nopens het voorstel tot den bouw van een nieuw stad- huis. Het Staatsblad no. 75Q bevat de wet van 29 December, tot wijziging van de wet van 21 April 1923 (St.bl. no. 195), houden- de maatregelen ter voorkoming van het zon der noodzakelijkheid bouwen van scholen voor lager onderwijs. De wet treedt in werieing met ingang van den dag volgende op dien harer afkondiging. Van de nieuwe staatsleening wordt op 80 milToen de insebrijving opengesteld in 6 pets, obligatien tegem 97 3/4 jpdt. -- A Is verdacht van lien in den Kerstnacht ten hvize van den landoouwer K. te Mclick gepleegden diefstal van ruim f 500, is giste ren aangehouden em naar Roermomd overge- bracht ae arbeider E. aldaar, buurman van den bcstolcne. Te Vlapdwedde is een magazijn van landbouwwerktuigem van den beer Jonker af- gd>rand. Te Breda heeft de plechtige opening plaats gehad van de land- en tuinbouwschool van de land- en tuinbouwvereeniging de ba- ronie in Breda. De plechtige inzegening werd verricht door den bisschop van Breda. In het perceel Spinozastraat 8 in Den Haag, bijgemaamd de Ooudieni Stoep, is gis ternacht iemand, die zich,daar met een vrouw had afgezonderd, beroofdi van 1700 Bel- gische francs. De land'bouwer O. L. te Spoolde, die een zwerende hand behandelde met eem huis- middeltje, kreeg ten gevolge dier behandeling bloedvergiftiging, waaraan hij onder hevdg lijden, is bezweken. HISTORISCHE ANECDOTEN. Het is 'n waarheid, die iedereen weet, dat men om smakelijk te eten, nooit in de keuken moet komen, waar de spijzen worden toebe- teid. Het volgende leert dat opnieuw: Prin9 von Mettemich, toen nog Oosten- rijksch gezant te Parijs, had een kok, die o.a. beroemd was, om de neerlijke balletjes ge- hakt, die hij. maakte. De kok was een neger en door den prins van Jamaica meegebracht. Op zekeren dag nu kwam de gezant toe- vallig door de keuken, waar de kok bezig was de vermaarde balletjes gehakt te maken. Maar wie beschrijft Metternichs ontzetting! De neger stond met naakten van olie glim- menden buik voor de tafel, nam het gehakt tusschen zijn vingers, strooide er wat meel op en rolde het daarop op zijn dikken buik tot balletjes. Nooit meer at de gezant balletjes gehakt. Charles Dicken9 verdedigde eens in gezel- schap de theorie, dat men nooit zoo onge- lukkig zijn kan of er is altijd nog iets, waar- voor men dankbaar zijn kan. Laat miji u dit door een treffend voor- beeld bewijzen, zei Dickens. Twee mannen zouden als beschuldigd en overtuigd van moord te Newgate worden opgehangen, De vreeselijke morgen brak aan; het uur nader de; de klok van St. Sepulchre begon te lui- den; de veroordeelden werden geboeidde optocht naar den galg volgde; de koorden werden om den hals der ongelukkigen gesla- gen; duizenden van mapnen, vrouwen en landeren stonden tegenover het schavot te kij- ken, toen op dat zelfde oogenblik een stier, die men naar het slachthuis bracht, zich los- brak en met de horens vooruit op de menigte inrende. Ik zeg maar, Jacob, zei de eene galge- brok tegen z'n collega, dat- wij hier goed staan. Provinciaal Nieuws UIT STOMPETOREN. - Met ingang van 2 Januari j.l is eene wijzi ging gebracht in de uren, waarop het hulp- kantoor der posterijen alhier voor het publiek open is. De uren zijn thans: van 11, van 2—4 en van 6—7. Telegrammen van heden DOOD S LAG AMSTERDAM, 4 Jan. De Rechtbank veroordeelde heden den. 55-jarigen boot- bi'kker J. Kraan tot vijf jaar gevangenis- straf. Hiji had op. 30 October uit jalouzie een 27-j arige vrouw, met wie hij leefde, met een schoemiiakersmes doodgestoken. De eisch van het O. M. was acht jaar. VERLAGING WEDDEN B. EN W. EPE, 3 Jan. De Gemeeniteraad heeft on- langs 'besloten aan 'Ged.a Staten te verzoe- ken de jaarwedden van burgemecster, se- cretaris en gem.-ontvaoger met 16.6 pet. te verlagen op welk verzoek afwijzend be- schikt is. Thans heeft de Raad besloten om aan de Koningin te verzoekem het beslult van Ged. Staten te vemietigen niettegenstaande de burgemeester er op wees dat er in deze geen beroep kan worden gedaan. DE TYPOGRAFEN-ACTIE AMSTERDAM, 4 Jan. Volgens medfe- deeling van het Hoofdbestuur van den A. N T. B. is in den toestand in het geheele land weinig verandering gekomen. Te Lochem zijn de leden van den A. N. T. B gaan staken. Te Vlaardingen is biji de fimna Dorsman het omtslag ingetrokken en het werk hervat. Bij het Nieuwsblad van Friesland te Heerenveen heeft het personeed den arbeid gestaakt wegens het aannemen van besmet werk. Om dezelfde reden hebben 12 man het werk neergelegd bij de firma Branden burg te Sneek. Bij de drukkerij N. V. „De Pers" te Be- verwijk is de staking opgeheven. Op verschillrtide drukkerijen te Leiden werd aan de nog werkende ledan van den A. N T. B. besmet werk voorgelegd, dat door hen geweigerd werd, waama zij ont- slagen werden. Bij de firma Sijthoff wer den o. m. 4 zetters ontslagen. In Amsterdam is, naar het afdeelingsbe- stuur van den A N. T. B. ons mededieelt, het werk hervat in de drukkerijen van de Erven H van Munster, de Erven E. V. d. Geer, Ridderinkhof, Ruijs en Co en bij nog enkele kleine drukerspatroons. Het aantal stakers is dientengevolge met een kleine 100 verminderd. Door het afdeelingsbe- stuur is tot opheffing der staking bij1 boven- drukken'en besloien, omdlat deze tot concessies geneigd bleken. Het aantal stakers in de hoofdstad zal thans nog slech's ongeveer 250 bedragen. Do bondsdrukkerij van den Alg. Ned Diamantbewerkersbond (A. N. D. B.) zal zich aan het nieuwe contract houden, zoo- dat daar de staking blijft voortduren. DE PARIJSCHE CONFERENTIE. PARIJS, 3 Jan. Naar verluidt, zou ter Conferentie een voorloopige oplossing worden voorgesteld, beoogende de Fran- sche regeling voor den tijd van een jaar te aanvaarden met uitschakeling der kwestie der intergeallieerde schulden. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat van Italiaansche zijde een compromis-voorstd zal worden gedaan. Bonar Law zal mOrgen schriftelijk ant- woorden op de verklaringen van Poincare. Duitsche persstemmen. BF.RLIJN, 4 Jan. In de Duitsche pers wordt er op gewezen, dat nog njnuner de regeeringsplannen in zulk een omvang wiTden gepubliceerd als thans bij de Parij- sche Conferentie het geval is De „Voorwarts" betrcurt, dat de hoop der wereld op een eindelijke oplossing van het schadevergoedingsvraagstuk weer te- leurgesteld is. Nu is nog slechts een' verda- ging mogelijk zonder al te emstige crisis, tot Frankrijk rijp is geworden voor eene definitieve oplossing of een nieuwe opoffe- ring van het economisch inzicht en recht- vaardigheid om de Entente te redden. Het blad werpt de kwestie op of niet een gemeenschappelijk optreden van het Inter nationale proletariaat Frankrijk tot rede kan brengen. DE MEENING TE LONDEN LONDEN, 4 Jan. Hier wordt geen en kele poging gedaan te verhelen, dat de toe- Stand ernstig is. Het zal zeer moeilijk zijn op de Conferentie te Parijs tot overeenstem- ming te komen. DE HONGAARSCHE FASCISTEN. WEENEN, 3 Jan. In het Fascistenpar- lement verklaarde de vroegere minister-pre sident Friedrich, dat spoedig een actie te verwachten is. Volgens de „Neue Freie Presse" zou de leider der Hongaarsche fasdsten Friedrich binnenkort naar Rome, Konstantinopel en Angora gaan en vergezeld worden door den generalen staf van het Hongaarsche fascistenleger. Stadsnieuws ONTVANGDAG TEN HUIZE VAN DEN BURGEME ESTER. Mevrouw Wendelaar zal bij. voorkeur be- zoek ontvangen1 dies Vrijdags na 3 uur's na- middags, WE R KVERiSCH AFF I NO. Het Gemeentebestuur heeft thans ook van de Provinde bericht ontvangen dat subsidie wordt gegeven voor de werkverschaffing op soortgelijke voorwaardien ale het Rijik. Het subsidie wordt bepaald op 1214 pet. van de in werkverschaffing uit te betalen loonen; het loon mag niet hooger zijn dan 36 cent per uur (bij. accoord-werk 42 cent) ARBEIDSBEMIDDELING. In ^een gisteravond1 ten Stadhuize gehouden vergaGiering van de Oommissie van Advies voor den Dienst der Werklooshddsverzeke- ring en Arbeidsbemiddeling is besloten de Arbeidsbemiddeling te doen uitbrdden met die voor vrouwelijk p^rsoneel. De commissie sprak den wensch uit gelet op de betere huisvesting van genoemdien dienst dat alle belanghebbenden in deze hunne modewerkmg tuogen verleeuen. UITSLAG AANBESTEDING DRUK- EN BINDWERK DER GEMEENTE VOOiR 1923. D ru'k wer k. Ingeleverd 9 biljetten, n.l. van 1. Joh. D. Appel (firma W. Appel Jr.) alhier tegen minimum-tarief; 2. firma van Putten en Oortmeijer alhier tegen1 minimum-tarief; 3. Jung en van der Hock alhier tegen minimum- tarief lop den dag van levering geldende) 4. Drukkerij „Ons Blad" alhier tegen mini mum-tarief (op den dag van levering gelden de) 5. W. Nederkoorn alhier 10 pet. bene- den. minimum-tarief (geldende op den dag van levering)6. Electr. drukkerij; „Plantijn (L. A. Zedel en Zonen) te Haarlem 25 pet. beneden minimum-tarief (bij de levering gel dende) 7. N. V. Drukkerij „Rembrandt te Amsterdam, zonder aanduiding bedrag; 8. A. Butter, Verdronkenoord 96 alhier 25 pet. beneden minimum-tarief (bij de levering gel dende) 9. Sneep en Maris te Zevenbergen 30 pd. beneden minimumHtarief 'ten aanzien van te leveren arbeid. Papier 6 pet. haven in- koopspTijs-(overigens bijzondiere voorwaar- denl iB i n d w e r k. 1. W. H. Slinger te Alkmaar; 2. C. J. H. van Schaik te Alkmaar; 3. R. de Vries te Alkmaar. Burgemeester en wethouders hebben' de le vering van het drukwerk opgedragen aan den heer W. Ned'erkoorn, alhier, en van het bind- werk aan dten heer C. J. H. van Schaik al hier. BENOEIMD. Biji K. B. zijn tdjdeldjk benoemd tolt! leeraar aan de R. (T. B. S. te Alkmaar, de heeren: J. O. M. van ddr Werf te Noordwijk en P- A- van Rossum. (Veibeterde opgave.) In de vacature van den heer Rambonnet, ontvanger van de directe belastingen en ac- cijnzen (stad) alihier is benoemd de heer H. Huizinga te Purmerend. ONGEVAL. Gistermiddag schrok bij; het passeeren van den Spooroverweg, het voor een kalkwagen gespannen paard van den heer Ruigewaard, op weg naar Egmond, voor de van Bergen komende autobus, met het gevolg, dat het paard zijn kop door een glasniit van de auto stak, tamelijke halswonden Opliep en kwam te vallen De veearts, de heer Buren, naaide, nadat het paard aan het abattoir een doek was omgebondeni, de wonden dicht, waama het paard stapvoets met zijn vrachtje naar Egmond kon vertrekken. Het doorrijden van de autobus ontstemde velen, doch dit geschiedde, naar wij vema- men omdat de chauffeur zag, dat de voerman het laard spoedig weer op de been had en omdat hij reizigers in de bus had die den trein moesten halen. AMSTERDAMSCHE KEGELBOND. In den gehouden personeelen wedstrijd werd de tweede prijs behaald door den heer G. J Genefaas, aihier. LICHT OP! Hedenavond' voor rijwielen en andere voer- tuigen te 4.25 uur licht op. deren. CM} wilt nu nog staande houden dal de toestand der tuimbouwera geen noodtoe- stand is? Mode't dan eerst zoover komen, dat de faelft der tuinbouwers reeds is gevallen Ik kan u bewijzen dat de toestanden wel nood zijn. Hliler te 'Sint Panoras b.v. wordt al door ver- scheidene tuinders geleefd oo de pof. Weet u wat dat zeggen wil? De balkker, melkboer, kruliidlenier enz., leveren nog wel brood enz. aan die tuinders, doch krijgen den geheden voorraad in hun boelk te staan. Dit gaat natuiuildjik 'in de hoop dat de z.g.n. Stiapelgroenten een behoorlijken prijs opbren- gen. Gebeurt dit ecbter niet, dan zijn ook deze menscnen medie verloren. De beske oorilogsja- ren waarover U spreekt die zijn niet geweest voor de tuinders in't algemeen, doch allieen voor de grootste. Het jaar 1911 haalt U aan als een best jaar voor de .tuinders, volkomen waar, doch daarvan moest nog ingeboet wor den aan 1909' en 1910, want die waren toch zeker niet vet. Dan begon de tuinder 1912 met verlies. 1913 was niet voldoende, en in 1914, toen voor den Langendijlk de beste oogst- iiajldl aan deni gang was, waren door den oorlog de groenten niets waard. De ooriogs- j aren waren voor de tuinders goed, dloch weet ge wd; mr. Hazelop wat de bedrijfskosten toen waren1? -Indien ge nog iets wou telen, moest ge ko men- met voldoenden mest. Ik heb betaala, om dat de regeering niet genoeg kon afgeven 100 voor een baal ammoniak uit den vrijen hantdleli en zoo zullen er natuurlijlk, meer tuin ders zijn, die zulke hooge uitgaven hebben gedaan. De winstem die wij diaarom maakten slon- ken weg voor hooge bedrijfSonkosten e.d. De na-oorlogsjaren waren goed, doch 't voriige jaar was voor sommlgen best, voor sommigen sleohli! dus die tuinders, welke't vo- rige jaar reeds te kort kwamen zullen nu toch zeker wel in nood zitten1. Nlu wordt St. Pancras nog gerebend als de beste van de Langedijk, dus zullen op de andere dorpen nog wel zwaardere gevallen zitten' dan op St. Pancras. - iMbcht u dit niet (to voile gelooven, mr. Ha- zeloop, infoirmeer dan maar eens niet bij de Boerenleenbamken, of dergelijike, maar bij de noodlijdenden zelf. U, Mijnheer de Redacteur, dankend! voor de plaatsruimte, Jb. K)LOOSTE!RBOE1R. St. Pancras. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van' heden. No. 15326 25000. No. 14109 1600. Ns. 5063, 16564 f 100. TLLEGRAFISCH WEERBERIGHT naar waamemingen verricht in den morgen van 4 Jam Medegedecld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.2 te Memel Laagste barometerstand 745.0 te Seydis- fjord. Verwachting (van den. avond van 4 Jan. tot den avond van 5 Jan Zwakke tot matigen Zuidwestelijke tot Westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrok- ken met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen, aanvankelijlk iets kouder. CORRESPONDENTIE. C. K. te Schoorl. Wij kunnen u het adres van Herman Teirlinck niet opgeven. Het zal wel ergens in Vlaanderen zijn, hoewel de schrijver dezer dagen nog in Den Haag ver- toefde. Wend u eens tot de uitgeyers-firma C..A. J. van Dishoek te Bussum, die boeken van de- zen schrijver heeft uitgegeven. Red. Alkm. Crt. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheLl van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). DE iNDOD DER TUINDERS. M. de Redactor, verleen tmij een pl'aatsje in uw veel gelezen blad!, in antwoord op het ingezonden stuk van den hegr Haze- loop. Mijmheer iHazeloop, boe durft ge nog. Maar ik kan me voorstellem, dat ge het niet weet. 'Iemand' die een vast tractement geniet, beslist heel .gemaikkelijk in die zaken van an Sport VOETBAJL INI ENGiELAND. De hoofdgroep in de Engelsche eerste klas- se heeft zi'di uilistekend gehouden en bet zwa- re prognarmma van de laatste week des jaara kranig afgewerkt. Liverpool behaalde uit haar vier wedstrij- den 7 punten, en staat nog steeds bovenaan. Zij heeft thans 34 punten, uiltJ 23 wedsrijden, met een doelgem. van 48—21. Sunderland volgt echter direct met 33 p. uit 23 wedstr. en een doelgem. van 48—32. Deze beide voorhoedto geven elkaar dus niets toe. Alleen lijlkt de verdediging van Liverpool iets sterker. 't Is edgenlijk jammer, dat die beide clubs elkaar reeds tweemaal voor oompetMe ontmoet hebben (elk, een gewon- nen) in bet begin van het seizoem, Alleen zou het nog mogelijk zijin, diat ze voor den Beker tegen elkaar kwamen1. Nluiminer drie op de lijst is Middlesborough met vier punten minder dan Sunderland. Volgen Huddersfieldi, 'New castle, Sheffield, Manchester an Burnley. De ze liaatstgemoemde club is ieftis afgezakt. As ton Villa gaat aan't hoofdl van de midden- moot. Van de onderste clubs dlent vooral ge- noemd Arsenal, diat het kranige stuk volbradit zoowel Bolton Wanderers als Blackburn met 5—0 te kloppen. 'Notts F, Oldham en Stoke, bezetten nu de drie ondlerste plaatsen, en als er niet spoedig verandering komt zou het wel kunnen gebeuren diat NtoHlts F. en Stoke, dit seizoen gepramoveerdt weer naar de tweede- klasse tenugkeerden. J>at zou wel een merk- waardiige korte vreugd zijn geweest. As. Zaterdlag wordien weer elf eersteklas- wedstrijden' gespeeld. Liverpool1 ontvamgt thuis Chelsea, Sundeillanidl moett naar Bir mingham, Stoke krijgt een kans. Zij ontvangt Arsenal. 'Notts F. heeft het minder gemakke- lijlk. Zij m'oet naar New-Castle United, terwijl Oldham thuis speelf tegen1 Manchester City no. 7 v. d. ranghjst Veraer worden gespeeid Cardiff City'Bolltion W, BurnleySheffield United', HudddrsfieldEverton, en Totten ham— Mrtddlesborough. 13 Januari volgt dan de le ronde voor den Beker.. Liverpool1 en Sunderland spelen voor deze ronde beidJen thuis, de eerste tegen Arse nal, de tweede tegen Burnley. De wedstrijd SunderlandBurnley wordt algemeen be- schouwd als de belangrijlkslte uit de eerste rondle. Hlerover ecb'to de volgendle maal iets meer. G. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Theodoras Bakkum en Abda Korver GEBOREN: Cornelia, d. van Cornelis Lebbing en Eli sabeth Jacoba Put. OVERLEDEN: Hendrika Johanna Ehrsschoten, gehuwd met Martinus' Aloisius Janse, 64 jaar Trijntje Agenant, 3 dagen. Marktberichten AMSTERDAM, 4 Jan. De aardappelprijr zen waren heden: Flakkeesche eigemheimers 2; Zeeuwsche blauwen 2,60 tot 2,80; Zeeuwsche bonten 2 tot 3; Zeeuwsche ei- genheimers 1,80 tot 2Zeeuwsche bl. eig 1,80 tot f 2,10. Aanvoer 2 ladingen. HOORN, 4 Jan. Op de kaasmarkt waren aanvoer' en prijzen heden als volgt: 5 stapels kleine fa'briekskaas 57.50, 2 stapels kleine boerenkaas 63, 2 stapels boeren commis- siekaas 63, totaal 9 stapels, wegende 4586 kilo. Handel goed. van 4 Januari 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Coers van heden te t>ey* 2554 343 2894 434 146 Verlge Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pirn. 2,45 "I B. W. G. LIENKSCH, Alkmaar, LANGBSTRAAT 43. Het beste flgnnr voor de tegenwoordige mode geeft een FAVORITE-Oorset. Deze week met 20 korting k contant. Alleenverkoop voor Alkmaar. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) 987/b 1364 1064 1351/s 628/s 254 1101/b 380V* 3158/, 1601/, 133.90 22 72 37 Vg 387 1251,* 3987,8 1234 &Vl6 51 80 76V* 281 1234 1018/, 1394 17'/, 991, 711/8 344 111/* 444 ST AATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1922 B. BANK4N STELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. f 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Ainsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvnart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific PROLONGATIE vorige koers 31/* pCt., heden 31/* pGt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM—OFPICIBBL. 98 3/,-4 984 987/u 084 - 1374 107 1354 137-4 17-8 1354 137-4 107 V* 137-4 1071/, 135} 1374 101 1354 13T 1068/, 634 63-4 255 63 628/, 63 1094 - 1094 - 3754 312 158 1324 23 376 312 376-1 312 158-8/, 70 3774 312 376 312 15SV1, 37 380-5 1254 3963/, 1254 397-4 126 3984 126 3974 126 398 1224 674 1221/* 124-4 694 1238/, 68 - -■ 52 80 744 280 102 18 100 73 1214-2 1014 1384 17* 100 73 34* 123 103 139 17 V* 100 73 344 124 1024 17* 34* 124 102'/* 17«/i 35 S3 - 257 344 294 2554-8 342-3 293-4 258 345 293 351 244 293 257 345 293 26 1454 Vorige Koers koers. op heden. Londen 11.78 Vs U.71V, Berlijn 0.0375 6.0310 Parijs l8.32i/i 17.921/, Brussel 16 90 1660 Bazel 47.971It 47 771/4 Weenen 0.00375 0.00375 Kopenhagen 52.10 51.70 Stockholm 68.6C 68.10 Christiania 48.05 47.95 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.53V* 2.521A Italie 13.10i/t 13.-

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3