VAT IS "VIM. VIW IJS HET MODERNE PEACnSCTlE niDLELVOOH IEDEP E HOISKOEDEB DIE, ED PPITS OP STELT DAE, BMP PCTTEN EN PANNEN EESSEN EN ALLE METALEN KEDKENOEPEI OP DE REEg AFDOENPE EN SNELLEMJZE WOPDEN CEEEINIGD. YS OVEDAL VCJSKRDGBAARi IS PGACTLSCHE 5TRDOIBt55SEf! eh POLoaim van UFZmw dwefia. P. ';c« cog a&ar Lias iwgevem, waama de dokter ontboders verd, tenvijl te- vens de politic op de hoogte word gesteld. Men vermoedt hier te doen te htebben met wraak, daar van roofzuch t niets is geblekm. In verband met een en ander is aangehouden zekere H., die echter ontkent zelfs ter plaatse van den moordaanslag geweest te zijn. Wei lis hij met P. geconfronteerd, doch deze her- kende hem niet. De Itoestandl van P. is rede- lijk. iHET DRAMA IN DEN HA AO. Om-tremt het dlrama, dat zich Zatardag- nacht in Den Haag heeft afgespeeld, ver- neemt het Corr. Bur. nader de volgende bij- zonderheden: IHet echtpaar M., op wie het ongeval be- trekking heeft, woonde niet, zooals gemeld is, in de RaveSteijnstraat, doch in de Rembr andt- straat 154. De man, die eigen baas is(, is granietwerker, en verdient als zoodanig goal geld. Het meeste geld werd evenwel door, den man verbrast, zioodat voor't huisgezin slechts weinig overbleef. Herhaalde malen gaf dit gedir ag darn ook aanleiding tot buiselijle tw is- ten waarbij de man, volgens modedeeling der buren!, zich niet ontzien moet hebben, de vrouw ernstig te mishandelen. Het is dan ook verschillende keerem voorgekomen, dat de vrouw die "van nature overigens erg zenuw- achtig was, de straat cpvluchtte en dan bij buren een1 ondtrhoud incest komen zoeken. Ook gebeurde het wel, dat de vrouw op straat ineen zakte en dan ergens moest worden bin- mengedragen. Nog dezen zomer is het voor gekomen, dat een zestal agenlten den man nit de woning hebben moeten halen en hem daarna moesten beschermen tegen het woe- dende publieik, dat steeds diep medtelijdenl met de vrouw had. Soms kwam de man langen tijd acbtereen niet thiuis. vrouw en kdnderen aan hun lot overt atend. Ook dirt was mi weer het geval. Nadat de man eenige nachiten was weggebleven, kwam hiji Vrijdagavond om tien uiur even thuis, trok zijn goede kleeren aan en vertrok weer. Dit alles heeft de vrouw in hoogsit overspannen toestand gebracht en hlijkbaar in een vlaag van* waanzin is zijn Zaterdagnacht om vier uur van haar bed opgeataan, heeft haar bei- de kinderen gegrepen en is luid gillend in haar nachtkleeren de straat opgevlucbt, id de richting van den Zuid-Buitensingel. Een der buren heeft zich daaxop spoedig aangekleed en is de vrouw op de fiats nagenedem zonder haar echter te kunmea vinden. Andere buren1 moeten de vrouw, toem zijl die straat opvluchit- te, tot de kinderen hebben hooren zeggen: Ntu gaan wij samen den dood in. Verschi' len- de buren hebben hat gegil gehoord, maar daaraan niet meer aandacht giewijld d'an an der®, omdlat het herhaaldelijk voorkwam. Ook vemeemt het Oorr.-Bur. nog, dat om- streek® 4 uur door menschen, wonende aan den Zuidl Buitensimgel. een gil is gehoord. Voorts verspreidde zich onder de groote me- nigte bealngstellemdem, die naar net dreg- gingswerk, dat met eenige dreggen onder lading van hoofdinspecteur Kjierdorff nog steeds wordt voortgezet, het gerucht, dat iemand de vrouw met beide kinderen onder den arm in hat water heeft ziem springen, hetgeem evenwel onwaarschijtnlijik is, aange- zien die persoon het gebeurde dan toch wel zou hebben1 gemeld. Ook in de Rembrandt- straat wordt het geval druk besproken. Ovcr- al hebben zich groepjes gevormd en alle be- woners zijn diep begaau met het lot der arme vrouw. De verslagenhdd is groot. In de om- geving van de woning heerscht dan ook al- gemeenc verbittering tegen1 den man. De mian zelf is nog niet thuis geweest en is blijkbaar niet te vinden. Wel hebben buren een bezodk gebracht aan de tweede teta-ge, doch vonden alles in goede orde. Zelfs die kleeren van vrouw en1 kinderen hingeni nog op een stoel. Naar schatting is de vrouw ongeveer 33 jaar oud. Die recherche heeft's morgans on- middellijk sen onderzoek naar het vertoop van het gebeurde ingesteld. In verband met het drama, kan nog wor den medegedeeld, dat 'bet lijk van de vrouw uit den Zuid-Buitensingel is opgehaald. Ook na het ophalen van het lij'k van de moeder werd het dreggen naar het lijkje van het 5'H-jarig jongeftje nog steeds onvermoeid doorgezet, tot nu toe echter zonder resul- taat. De bewonexs van het perceel 113a aan den Zuid-'Bimnensingel hebben zich bijlzonder verdietnstelijk gemaakt, door een kamer be- schikbaar te 'stellen om de lijkem tijddijk on der te brengen, tot ze werden vervoerd, ter- wijl aan de dreggende politieagen'ten alle mogelijke medewerking werd verleend, waar- voor hoofdinspecteur Kierdorf! is gaan be- dianken. In het .gedrang bij' 'het ophalen van het lijk van de moeder werd nog aan een weduwe met 6 kinderen, wonende ZuidHBinnensingel 54, een nieuwe portemonnaie ontrold, waarin een bedrag aawezig was van ongeveer J 6, dat een van de kinderen juist afgedragen had. Gelukkig hebben eenige omstanders een ge- deelte van het geld voor de vrouw weder door giften bijeengebracht. UIT HET DRiUKKERSB'EDRIJF Men meldt uiit Haarlem': jvfrT J. de Vrieze, te Amsterdam, die sedert eenige jaren fungeert als onpartijdig voor- zitter van de geschillencommissie voor de plaatdrukkerij Van de firma Joh. Enschede Zoon, heeft aan de patroons- en arbciders- organisaties het volgende bemiddelingsvoor- stel gedaan De staking wordt opgeheven met mgang van Maandag 8 Januari. De arbeidsvoorwaarden zijn die van de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. Er worden door geen van beide partijen r ancun em a a tregel en genomen, noch direct, indirect, noch nu, noch later. Alle cventueele gegeven1 ontslagea worden ingetrokken. Na dien tijd herknjgen de par tijen alle rechten, zooals die in die collectie ve arbeidsovereenkomst zijn omschreven. Iedere werknemers wordt hersteld in alle oude rechten, die hij buiten de collectieve ar beidsovereenkomst om vdor het donflict had. In een voorloopige bespreking hebben de afgevaardigden der partijen zich met dit voorsftel vereen'igd. Tnans is het aan de le- denvergaderingen om definiitief te beslissen. Nader meldt men In een Zaterdagmiddag gehouden verga- dering van stakemdte typografen is met een aanzienlijike meerdeTheid van' stemmen beslo- ten, de staking met ingang van Maandag 8 dezer op te heffen en onder de bepalingen van de nieuwe collectieve overeenkomst aan VOOttHEr jpHlGEM OPWRf V/Atl WOUTWERKmRPWI SCHlLOERWE^f ^APLEWERKGU^WStS ijzen, wczeu de werkgevers van de Rase SU& U-GMT J&it het work te gaan, op voorwaarde dat alle stakers op hun oude plaats terugkomen. DE R.K. VOUKSPARTIJ. Vrijdag 5 Januari is opgericht de afdeeling Utrecht der R. K. Volkspartij. Er werd een definitief bestuur gekozen, hetwelk opdracht ontving zoo spoedig mogelijk een openbare vergadering uit te achrijven. TIJDEiLIJK RIJKSOPVOEDINO'S- GESTIGH'T TE LE'EUWARDEN. Biji IKon. besluit is aan G. H. H'oning, di- recteur van het tijdelijk Rijksopvoedinigsge- sticbt to Leeuwarden, wegens opueffing van zijb betnekking, met ingang van 10 dezier, eervol ontslag verleend, onder dlankbetui- ging voor de door hem als zoodanig bewezen dliensten. WERKLOOZENKASSEN. De bij' hd.Nedierl. Verbond van Viakver- eenigingen aanigesloten vereenigingen met werkloozenkassen. hebben in een gisteren ge houden vergiaderdng de laatslte drculaie van den minister van arbeid inzake de regding van de uitikeeringen besproken. In de verga- darling heerschte een sterke ontstemming over het voortdurend verhoogen van de contribu- tie en de uitikeeringen, die voor de ongehuwde kostwinners worden voorgeschreven. Beslo- ten werd, dat deze aangdegenhdd ter sprake gebracht zal worden op een door het R. K. V. uitgeschreven conference van alle vakcentr'a- len. Men meende, dat, wanneer door den mi nister niet meer d'an tot nog toe garekend wordt met de belangen van He klassen en ha re leden, de vakcentralen zich gezamenlijk zullefi. moeten beraden over de vraag, of die werkloozenkassen wel in stand kunnen wor- dlen gehouden. DOOR EEN VERDWAALDEN KOOEL GETROFFEN. De justitie te Tiel stelt een onderzoek in naar ccn zeer ernstig ongeval, het 5-]arig zoontje van den bakker A. Key te i^oelen over- komen. Een kogel uit de revolver van den ge- meente-veldwacnter V. aldaar Is het kind naast den neus het hoofd biinnengedrongen en in het achterhoofd blijven zitten, zooals bij het onderzoek met Rontgenstralem in het St. Andreasgesticht te Tiel is gebleken. Men vreest 6f voor het verlies van het leven 6f voor dat van de verstandielijke vermogens van den kleine. DE TOESTAND VAN H. M. DE KQNINGIN MOEDER. Wegens het Hlaar gdtroffen ongeval zal de KoninginlMoeder de receptie ten hove heden- avond niet bijwonen. Dr. v.. d. Goot acht den itoestand van Hare Majcsteit in alle opzichtan zeer bevredigend. Prinses Imma Zu Eibach-JSchonberg, die eenige wefcen bij1 de Koningm-Moeder, haar tante, heeft gelogeerd, is gisterochtend naar Duitschland teruggefceerd. UIT DE KLEBDINGINDUSTRIE. Men schrijft ons namens de Samenwerken- de Bonden in de Kleedingindustrie Tusschen dleni Bond van Nederlandsche Confectiefabrikanten en de Bonden van Werk nemers in de Kleedingindustrie zijn onder- handelingen geopend betreffeude een loonre- geling voor het vervaardigen van heeren-, jongens- en kinderclonfectie. In den1 loop van December 1922 zijtn, in een conference, de voorstellen van den werk- geversbond, die varieeren van 50 tot 60 cts. uurloon voor de confectiewerksters en 61 80 cts. uurioom voor de persers behandeld en door de beatureu1 van de werknemersbondien fgewezen. Vooral werd door de vertegenwoordigera van werknemers er de aandacht op gevestigd, dat in een bedrijf, waarin de vrouwen zoo de buitengewoon belangrijlke rol vervullen deze confectie wordt in Amsterdam hoofd- zakelijk door vrouwen vervaardigd - de werkgevers een uurloon aanbieden in bel'ang- rijke mate beneden het loon van de kleanmar kers, die in huisarbeiid beeren-engros-confectie vervaardigen. Het resultaat der bespreking was, dat door de vertegenwoordigera van den> confectiefa- brikantenbond werd medegedeeld' dat men geen opdracht had tot het aanbieden van be- tere voorstellen en dat andere voorstallien van werknemerszijde dienden te komen. Door de bonden van werknemers is inmid- dels met hunne leden vergaderd. Op deze vergaderingea zijn de voorstellen van de werkgevers die een1 verlaging van de loonen van circa 25 pet. inhouden, aan erastige kri- tiek onderworpen en afgewezen en als gevolg daarvan nieuwe uurloonvoorstelleni samenge- steld varieerende van 55 tot 70 cent voor de confectiebewerkstera en van 3590 cents voor de persers. Bij deze voorstellen werd ten eerste reke- ning gehouden met het feat dat voor een zoo groot versdul in uurloon tusschen enkele groepen van confectiebewerkstera en kleer- makers geen voldoende grond bestaat en ten tweede dat de geheele risico van de werkloos- heid voor de rekening van de(n) arbeider (ster) kornt. De voorstellen van de werknemersbonden zullen nog in den loop van deze week wor den aangeboden, vergezeld van een verzoek tbt het houden1 eener bespreking, Hierna ziullen de bonden van werimemiers met hunne leden vergaderen voor het nemen eener beslissing. Namens den Bond' in de Kleedingindustrie deni R. K. Nlaaisters- en KRcemiakersbond, den Ohrist. Bond in die Kleedingindustrie, den Federatieven (Bond in de Kleedingindustrie em den 'Neutralen Bond in de Kleecnngmdusr- trie wiordlt ons geschreven: Op 8 en 20 December hebben de besturen der werkgevers- en werknemersbonden' in de kleedinginldustrie igeconfereerd over een nieuwe arbeidsovereenkomsic voor de maat- en detailconfectiekleermakers. De bestaande arbeidsovereenkomst, die 15 Januari eindigt, hebben de werkgeverabonden opgezegd. De besturen van deze bonden hebben voorgesteld, een nieuiwe arbeidsovereenkomst af te sluiten, doch dleze te iiaten eindi'gen op 31 October 1923 met de bedoeling, dan de arbeidsvoor waarden opnieuw te herzien. Tevens willen' zij reeds dit voor jaar de uurtoonen met 10 cts. verlagen, waardoor in de eerste gemeente- klasse d(e uurlooneni van de kleermakers 68 en 66 cts. zuden worden. Voor de eerste 4 overuren per week niet exltra te betalen, willen de werkgevers tot de invoering van een^ 52- urige werkweek igerafcen. De vacantie willen zij voor de huisarbeiders liaten vervallen, waardoor ongeveer 80 pet der kleermakers hun' rechit op vacantie zouden vertiezen. Eeni ge garanties en de beperkingen van ontslag willen de werkgevers laten vervallen'. Een voorstel van dfe werknemersbonden de situk- loonen verband te laten houden met de ver- De hoofdibesturen der werknemersbonden hebben gezamenlijk over deze voorstellen vergaderd en besloten ze af te wijzen. Vermoe- ddiijk wordt binnenkdrt opnieuw geconfereerd Inmiddels ziullen de kleermakers tot vcrzeit tegen de dreigenden aanslag op hun' aibeids- voorwaarden worden opgeroepem. AUTO GIBSITOLEN. De hoofdoommissaris van politie te's Gra- venhage looft namens den1 benadeelde een mil- lioen mark uiit voor hem of haar, die aanwij- zingen doet welke leiden tot het terugviodlen van eeni in Duitschl'and gestolen auto meik Nl A. G, open torpedo' model, bniinleeren dek- kleedingi, 10—30 P. K., 4 vaste en 2 klapzit- plaatseni, chassisniummer 17280, motomum- mier 18927, type 4. :H)et spoor van de dieven leidde naar de Nbdlerlandsche grens. WERKLOGZENCR1S1S. Dezer dagen vergaderde het Bureau voor de R.K. Vakorganisatie met de Besturen van de aangeslio ten bonden, die tevens als bflheer- ders van Werkloozenkassen fungeeren. Uit- voerig werd van gedachteni gewisseld, over de wijze, waarop, namens de Regeering, met de kasbesturen wordt omgesprongen. Alge- meen was men bet er over eens, dat van eeni ge zelfstandigheid der vakorganisaties geen sprake meer is. Namens den minister wordt door „Den Dienst", aldus werd medegedeeld, zoo dictatorisch opgetredien, dat het den schijn heeft, of dte Regeering met de leiding en uitvoering der werkloosheidsverziekering belast is. De contributies worden buitensporig hoog opgevoerd, de uitkeeringen eenvoudig gedicteerd van zelfstandigheid is geen spra ke meer, aldus de vergadering. Vele arbeidera verkeeren in de meening, dat de ongunstige bepalingen, door Vakbonden worden gewild; daardoor wordt aan die be- weging schade toegebracht. De vergadering bleek van oordeel, dat wanneer dte Regeering blijft doorgaan op deze. wijze, dte besturen als instrumenten te gebruiken, emstig over- wogen dient tie wordten de werkloozertzorg geheel voor haar rekening te doen1 komen. De Vakbeweging zou de werklloozenzorg dan aan de Overbeid kunnen over laten, die dan air leen de vefantwoordelijkheid zou hebben te dragen. Tenslotte werd door de vergadering een motie aangenomen, waarin besloten wordt in overieg te treden met de overige vak centralen en zoo mogelijk in samenweridog het haar na te gaan op welke wijze een gron- dige herziening van het huidige systeem van werkloosheidsverzekeriing kan worden vcr- kregen en welke maatregelen verder tte> tref- fen zijn, om te voonkomen, dat de arbeiders- klasse met verdere inzinklng bedreigd wordt. Op bet vraagstuk der werkverschaffing werd nog eens in het bijzonder dte aandacht gevestigd. Van groot belang werd geacht, dat het plaatselijke, Provincial en 'Rijksoverheid het werk in eigen hand' zou weten te houden, terwijl nog eens in het licht werd gesteld, dat het zooveel beter zou zijn, dat het geld, het welk Crans aan werkloozensteun besteed wordt, werd aangewend voor productief werk. Het Vakbureau heeft zich reeds met de overige Gentrales in verbindimg gesteld HULDEB'LIJK AAN DE KONINOIN. Er heeft zich thans ook te Groningen een proviniciaal comite gevormd om gelden bijeen te brengen tot bet aanbieden van een na- tionaal huldeblijk aan de Koningin biji haar 25-jarig regeeringsjubileum. EEN. LIEFDESDRAMA. In de gemeenite Brhnssum, nabiji deni Hek- senberg heeft eeni 18-jarige jongeni zijn meis- je van net leveni beroofd en daarna zelfmoord gepleegd. Omltrent de oorzaaki van dit drama wordt het volgende vemomieni: Een 21-jari.ge onderwijzieres,, te Amsterdam woonachtig en daar op eeni der scholen wexk- zaam, was met de Kerstvacantie op bezoek bij; haar broer in Brussum. Deze laatste was gehuwd met een DCi ts die wediuwei, die eten zoon had van 18 jaren, P. genaamd. Tus schen de onderwijzeres eni dien jongen was een liefdesbCtrekking ontstaan, die door de ouders niet goedgekeurd1 werd. Het meisje zou Donderaagmiddag weder naar Amster dam vertrdkken. Haar broer die in Heerlen werkzaam is, zou daar aan dm trein afscheid van haar nemen. De broer zag echter zijn zuster niet aan deni trein en begaf zich, den' kende dat zij-te laat igekomen was, naar Brunssum, waar hij, een door het meisje ge schreven brief vond, waarin zij meedeelde, dat zij in deze wereld toch niet gelukkig kon worden leni daarom' afscheid van alleni nam. Uitvoerig had zijl in deni brief geschreven wat met haar bezitingen gebeuren moest. Ook de lid M. Joels Jr. hebben B. en W. het vol'gien- de geantwoordi B. en W. kunnen, hangende het onderzoek naar vermoede onregelmatigheden bij het be- heer van het hotel des Indes, daaromtrent geen inlichtingen verstrekken. Atleen zij er op gewezen, dat de bewering omtrent het aan huis bezorgen van levensmiddelen aan het particuliere woonhuis van een der directeu- ren blijkbaar een verwarring is met een ge- schil tusschen het gemeentebestuur em de di- rectie in hoeverre het recht op voeding van de directeuren insluit het aan huis doen be zorgen hiervan, welke geschil aan arbitrage is onderworpen. Omtrent het bedrag, wiaarover de onregel matigheden zouden loopen, iudien de verden- king juist mocht blijken te zijn, vait op dit oogenblik niets te zeggen. let is niet juist, dat de justitie d'en ge- meente'ijken accountantsdienst verzocht heeft een onderzioek in te stellen. Dank zij het toe- zicht van den accountantsdienst, aan wellcs optreden in deze zaak groote hulde toekomt, zijn eenige feitien aan het licht gekomen, die aanleiding zijn geweest om dezerzijds de jus titie te waarschuwen. EEN DANlKBARE WIE'LRIJDER. Zondagmiddag reed, zegt dte Crt. de chauffeur van den president der Rechtbank te Almelo met een auto naar Amhem. Ter hoogte van het sanatorium op den Velperweg moest hij twee Wielrijdera passe©- ren. Herhaaldelijk gaf hij signalen, wat even wel niet wegnami, dat een der wielrijders op het laatste moment naar den1 verkeerden kant uitweek. Zeker zou hij door den auto gegre pen zijn, indien de chauffeur op gevaar van zijn eigen lichaam te wagen, niet getracht had zijn auto tusschen een paal der electri- sche geleiding en den wegberm door te stu- ren. De poging mislukte en de auto reed met een vaart van pl.m. 40 K.M. tegen den ijze- ren' mast met het gevolg, dat de voorruit ver- splinterde, het stuurrad afkuapte em het lin- kergedeelte van het chassis vemiteld werd. De chauffeur, die een bloedendte hoofdwond had bekomen, werd1 in hiet Sanatorium binneni- gebracht. De wielrijder, die ongetwijfeld zij'n leven' aan de opofferende diaad van den chauffeur te danken heeft, wist niets andera te doen, dan zoo snel mogelijk door te rij1- den. KORTE BIBRICHTEN. Te Losser en Gronau zijn vier Duit- schers aangehouden', d'ie verdacht worden- te Lomneker, Overdinkel em Losser ite hebben in- gebrokm. In een1 piaikhuis van S. aarn deni Noor- derweg te I lilversum is eeni geheime branderij ontdekt. Hlet materiaali is in beslag genomen Te Broek (Fr.) is aangehouden de 17-j. S. Ml, verdacht van brandstichtimg in een wontng te Wouitenswoude, die grootendeels is afgebrand. In eeni iliogemenlt aan de Ammunutieha-» ven iini Dem Haag is een- 48-jarige tkoopman door eeni Ilogeergast zeer ernstig met 'een mcs in- den rug gestoken. De dader is gevlueht: hij is nog inlet aangehouden. De dienst der postarijten te Rotterdam gaat eerst m'i<Men Maart over naar het nieu we gebouw aan den 'Goolsingel. De heer H. W. L. Leur, oud-diredteur van het telegraafbantoor te Amsterdam, is overteden. De minister van arbeid, handel en nij- verheid heeft ingesteld een commissie van ad- vies omltrent de gevaren, verbonden aan den opsl'ag en het vervoer vam benzine. Zaterdag heeft de National© Woning- raad te Amsterdam een buitengewone alge- meene vergadtering gehouden tier veridezing van bestuursledten. jpngen had eenige regels geschreven, waarin biji te kentnen gaf, eveneens te willen feterven daar hij te veel! van helt meisje hield. Onmiidr dell'ijik werd de politie te Brunssum gewaar- schuwdi, die aanvankelijk vermoedde, slechts met een kwajongensstreeki te doeni te hebbeni, maar toch voor alle zekerheid de omgeving afzocht. Zaterdagmiddag ontdeklte He broer, die al zonkende nabij deni Heksenberg geko men was het lijk van zij nzustcr en daarmaast dat Va nzijm Siefzoon. Onmiddellijk werd de politic van een en ander in kemiia gesteld, die zich daarop dadelijk naar de plaats van den moord begaf. Het meisje beekl met een rer volverschot in het linikeroor gedood te zijn door den, jongen, die vervolgens en eveneens met eeni schot in het oor zich "zelf van het le ven beroofd had. Vooraf had hij' nog dte ha rem van- het meisje over het oor gedaan en een portret met de woorden: „voor mlijhe ouders" te voorschijh gehaald. Beideni toioe- tenl, zooals uit de Tigging der lijken vail op te maken. onmiddeilijk dood geweesl zijto. Door ae justitie wordt een onderzoek inge steld. PAPIER. De Vereenliiging van papier-gToolhand'el a- ren- heeft besloten, het contract met de Grafi- sche Bonden op te zeggen-. Naar ons van- de zijlde van de zijde van de papier-groothande- lareni wordt meegedeeld, is de reden hiervan dat de georgauiseerde drukkers zich niet -ge houden hdbben aan de bepaling van het con- tradt:, volgens wel'lee zij hun papier niet in het buitenlland mogen1 koopen, maar hier te lande moeten betrekken Door dte opzegging van het contract zullen de phpier-grooth an del aren nu ook aan dte on- georgan'iseerde drukkers kumnen- leveren. HET BEHE'ER VAN HET HOTEL DES INDE'S. Op desbetreffende vragen van het raads- Provinciaal Nieuws 'UIT CODE M'EDORP. De heeren Rus en Zomer te Heer-Hugo- waard hebben een- aut-odienst geopend van Oudte-Niedorp langs den Middelweg van Heer-lHuigowaard en Oudorp haar Alkmaar en terug 2 maal, per dag met uitzondcring van Zondag. 't 'Is te hopen, dat deze dienst kan rendeeren, daar hiji in een lang gevoelde beh'oefte voorziet. LANOENDIJKER 'BLOEMKOOL. Door het zach'te weer gedurende dezen win ter hebben de telere van Langendijlker bloem- kool, naar aan het N. v.d. D. gemeld wordt. een buitenkansje. Z'iji, die deze kool verbouwd hebben, halen van nunl Moemkoolakkors veel meer dan ooilt1 te voren om dezen tijd, dteordat zich in bijna alle planten een bloem ontwik- keld'. Daarbij komt, dat deze kool zeer hoog in ptrtijls is, itot zelfs 24 per 100- stuks. Voor velen is dit buitenkansje een welkom voor- deel biji al'le mistere welke in tuinderskringen heerscht. TEOEN DE WESTFRIESCHE KANAALPLANNEN. In de Streek heeft zich een- comite gevormd hetwelk actie voert tegen de verwezenlijking van het Westfriesche kanaalplan. In enkele plaatsen in de Streek zijn reeds vergadcrin- gen belegd, waar onder meer de gemeentebe- sturen waren uitgenoodigd en welke vergade- rin'iren druk werden bezocht. Op een te Bovcnkarspel gehouden vergadering van pl.m. 300 tuinbouwers werd een motie aangeno men, waarbij de Regeering werd uitgenoo digd de kosten voor hare rekening te nemen indien ze uitvoering der plannen noodzakelijk achtte Telpgraynmrn run hfdon TWEE KINDEREN MET MOEITE GE- RED. AMSTERDAM, 8 Jan. De brandweer werd in den afgeioopen nacht tegen twee uur gealarmeerd voor em brand, die uit- gebroken was in de Anjelierst'raat 12. Toen de braindweer kwam- stond het voorgedeelte van de tweede verdieping in lichte laaien. Door buren werd medtegedeeld, dat ver- moeddijk in het brandende huis nog twee kinderen moesten- zijn. Er was editor geen denken aan, dat de brandweerlieden in de voorkamer nog konden doordringen. Een JEEP vlaardihcetr

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2