Spoorstraat 30, 'Mfcraster, onderwijzeres E. Wolber'ink, NTL, LuttikOudorp 13, Boxtel, kerl. mach. M. Seipold, N.H., Meerweg 30, Duitschland, dienstbode. A. de Jager, R.'K., Ritsevoort 58, Amster dam, huisih. (C. Vredevoort, R.K., Akers- laan 21, Warmembuizem, huish. C. Kerdel, N.H., Langestraat 78, Ned.O.-Indie, leerl. iM. O. M. A. Hooglanld, R.K., Kenmemer- straatweg 13, Biussum, dienstbode. N. SmitKok, IN.H., Ro-emer Vdsscherstraat 17, St. Pancras. J. H. Essen, N.H., le Land- dwarsstraat 34, Amsterdam, los werkman. Th. Linlk, Forestustraat 19, Helder, mach. S. C. C. Nieuwemhuizem, iR.K., Baan- singel 37, Haarlem, loodgieter. G. Nij- dam, Ger., Statioostraat 22, Schiedam, schecpb.k. ,K. Blokiker, N.H., Oudegracht 72, Zuid-Scharwoude, slager. P. 'E. L. Grachten, E.L., Luttik-Oudorp 15, Boxtel, leerling-machinist. T. Koordes, NH., Stuartstraat 41, Haarlem, metselaar. A. J. J. Naber, R.K., Boterstraat 18a, Leiden, mechanicien. 14. G. Tol, R.K., Kenuemer- straatweg 43, Amsterdam, ass. huish. G. S. Stet, R.K., Verl. Landstraat 32, Rotter dam, arb. remlmer N. S. A. J. Verwer, D.G., Oudegracht 213, Elgmond aan Zee, onderwijzeres. C. C. .A. Rijnaarts, R.K., Mient 18, Bergen. A. Stapel-Koerman, N.H., Spoorstraat 77, Wognum. D. van Driest, Apost., Lamoraalstraat 9, Bussum. -|M. Gouders Koning, R.'K., Ged. Nieuwe- sloot 11, Bergen. E. Elles Kooij, G.K., Kooltuin 21, St. Pancras. G. Oudes, NJH. Nieuwesloot 33, 's-Gravenhage, monteur. W. J. Jongens, D.G., Kennemersti aatweg 148, Amsterdam. jC. G. W. Hemtzepetex, van H'aiten, R. K-, 2de Landdwarst. 30. Nij- megen. J P. Geus, 'N1. ,H. Oudegracht 14, den Hlaag. M. B. Pool N.H. Liefdelaan 8, Bergen, dienStbode. W. Deikker, /R.K., Scharloo 24, 's-Gravenhage. I. Griese, R.'K., Nieuwlandersingel 55, Duitschland, dienstbode. A. M. van Essen, N.H., Breed- straat 23, Schoorl, huish. P. Koel, (N.H., Scharloo 7, Wormerveer. reiziger. E. Blom, R. K., v. d. Woudestraat 53, Heiloo, dienstbode. J. H. Nienkemper, Luttik- Oudorp 02, IHaarlem. zdfwinkelier. IH. ,C. Zur Kleinen Schmiaoe, E.L., Luttik-Oudorp 30, Amsterdam, sigarensorteerder. C. Lengers, R.K., Akerslaan 18, Heiloo, arbei- der. J. Brouwer'Knit, N.H., Boterstraat 15, Amsterdam. A. E. Kaaij;Pramger N.H., (Vogelenzang 19, Graft. Th. War merWaijer, R.K., Oudegracht 216, Haar lem. M. Hart, NjH., Oudorperdijfcje 2, Duitschland, arbeider. E, Winkler, R.K., Spoorstraat 50, Duitschland, dienstbode. J. M. Klerks, (R.K., Nlieuwstraat 13, Some- ren. G. W. de Waard, NJH., Westerweg 18, Haarlem, dienstbode. G. J. F. La Porte, R.K., Snaarmanslaan 74, Amsterdam, werkman N. tS. P. Brouwer, N.H., Veerr sitraat 8a, Amsterdam, ambt. R. v. A. I. C. van Hoorn, R.K., Emmastraat 12, Voor- burg, liefdezuster. C. B. van der Veer, D.K., Karenihuis, Bergen, tzonder. VERTROKKEN PERSONEN. A. P. M. A. Meijer, R.K., 't Vijvertje 21, Beverwijk, los werkman. F. van der Wai, Ml H., Tuinetraat 14, Barsingerhorn. K. F. Meters, RjK., 2de Kabelsitr. 2 Barsingerhorn. F. J. Hofman, Lindenlaan 53, Haarlem, schilder. W. Vrijhoeven, R.K., Landstraat 45, 's-HertogeQbcBch. S. Faber, Verlengde Landstraat 33, Rotterdam, los werkman. H. Verbeek-Tersteege, R.K., Baansingel 156, Amsterdam. W. van Hoeven, N.H., Stuart- .straat 42, Amsterdam. D. van Putten, N.H., v. d. Woudestraat 83a, Hoom, opzichiter P. W. N. J. J. H. Verbeme, R.K., Eikelen- bergstraat 27, 'sGravenhage, reiziger. IJ. Heijnemans, R.K., Geest 11, Amsterdam, rijwielreparateur, C. Bek, R.K., Bloemstraat 10, Oudorp, dienstbode. J. N. van Baden, R.K., Vijvertje 1, Frankrijk, arbeider. C. P. Poelke, Kwakelpad 24, Haarlem, meubelma- ker. K. Lenos, N.H., Stuartstraat 68, Roer- mond, boekhouder. A. M. Telleman, R.K., Westdijk 5, Egmondbinnen. W. Moreels, R.K-, Korte St. Jacobstraat la, Frankrijk, ar beider. M. L. Stikvoort-Rigter, R.K., Ach- terom 8, Castricum. A. G. Luken, R.K., Schou- tenstraat 15, Sch'agen, dienstbode. H. J. J M. Dorbeck, R.K., Varnebroek 11Leiden. J. Boorder, N.H., Bloemstraat 48, Amster dam, arbeider. J. M. Nieuwenhuize, N.H Schelphoek 17, Kruiningen, dienstbode. W. G. Sent, N.H., Spoorstraat 34, Helder, kinderjuffrouw. N. Beukers, RK., Heiloo- erdijk 44, Egmondbinnen, tandbouwers- knecht. P. Uden-Masman, N.H., Eikelen- bergstraat 50, Haarlem, ieerling-machinist. P. J. Logger, R.K., St. Annastraat 33, Eg- mond aan Zee, hulpmonteur. N. Slinger, N.H., Oudegracht 149, Amhem. W. Jongs- ma, N.H., 2e Tuindwarsstraat 2, Snedk. H. Th. Zellenrath, E.L., Eikelenibergstraat 4, Amsterdam. M. B. B. Visser, N.H., Dijk- graafstraat 19, Bergen, huishoudster. D. J. de Jong, N.H., Koningsweg 77, Haar lem, reiziger. T. de Jong, N.H., Nieuwe sloot 69, Amsterdam, dienstbode. A. J. Kaandorp, R.K., Nieuwpoortslaan 150, Frankrijk, arbeider. M. H. Hbog Stoeven- belt, N.H., Zijdam 7, Gorssel. J. A. de Lange, R.K., Dijk 12, Heerhugowaard. J. Hofman, R.K., Klein Nieuwland 25, Am sterdam. L. van der Linden, R.K., Hof- straat 6, Midwoud. C. J. Taalc, Geester- singel 53, Helder. W. van den Elscn, R.K., Nassaulaan 4, Nijmegen, priester. Wed. J. de Munck, R.K., Klein Nieuwland 2, Heems- kerk. A. C. van der Does, R.K., St. Elisa- bethgesticht, Delft, liefdezuster. C. Mooij, R.K., St. Elisabethgesticbt, Delft, liefdezuster A. M. Vlaming, R.K., St. Elisabethgesticht, Voorburg, liefdezuster. C. Kostelijk, D. G^ Geesfcerweg 13, Heerhugo- waand. J. Bllaauw, 'N. H., Mietiuastraat 3, Hoom, reiziger. J. de Vries, N.I., Kwee- renpad 17, 's-Gravenhage, onderwijzeres. J. Thesing. R K., Overdiestraat 6, Frankrijk, arbeider. W. Rolie, R. K-, Fnidsen 53, Ber gen, emballeur. B. H. Heiblam, R.K., Overdiestraat 20, Frankrijk, arbeider. O. Barends, N.H., Hulststraat 20, Leiden, te legrafist. J. Plinck, R.K-, Dijkgraafstraat 2, Frankrijk, opperman. C. J. Koopmeinera, RK.. Baansingel 15, Frankrijk. W. G. J. Koopmeiners, R.K., Eaansingcl 5, Frankrijk. J. F. Tatusch, R.K., Nassauplein 12, Rob terdam, dienstbode. J. Prins, O.R., Lange- straiat 94, Egmond aan Zee, dienstbode. D. J. de Vries, N.H., Zilverstraat 3, Ned OosMndie. G. N. van der Horst, E.L., Boterstraat 6, Duitschland. S. Bakker, N.H., le Landdwarsstraat 18, Holder, srnid. A. C. Dekker, R.K., Nieuwpoortslaan 130, Beverwijk, winkeljuffrouw. J. H. Reijers, RK., Emmastraat 13, Deventer. J. N. Ou- dej ans^ R. K., Nieuwstraat 15, Ursem, schoen- maker. M. G. Tissen, R.K., Ritsevoort 1, Amsterdam, juffr. huish. S. Baas, N.H., Drebbelstraat 32, Helder, koopman. A. M. Heijligenberg, Cbr.-Geref., Stationswtg 100, Helder, ass. huish. J. van Oers, R.K., Scharloo 10, Egmondbinnen, dienstbode. E. Muller, O.R.K., Baanpad 22, Almelo, pak- huisknecht. A. G. Zut, R. K. Snaarmans- iaan 143, Rotterdam. J. Visscher, G.K., 2e Kanaalstraat 9, Kampen, sigarenmaker. H. J. B Meijer, R K., Luttik-Oudorp 70, Zij- pe, dienstbode. H!. Snijder, N. H. Achter- straat 29a, Zaandam. kantoorbediende. M. Gillisse, N.H., Kennemerstraatweg 16, Z. Laurens, dienstbode. A. Paselia, Tienen- wal 17, Haarlem, loodgieter. J. M. M. Putten, R K., Nassauplein 14, Kampen, dienst bode. C. H1. E>ekker, N.H., Metiusstraat 14, Terschelling. M. Tiggeler, R.K., St. Elisa bethgesticht, Rotterdam. E. de Rover, NH., Eikelenbergstraat 25, Amsterdam, elec- tricien. L. Meijer, N.H Snaarmanslaan 88, Wijchen, werkman N. S. P. Kamstra, Apost., Drebbelstraat 32, Obdam, werkman N S. C Kos, R.K., Bierkade 12, Oudkars- pe'f, dienstbode. E. van der Horst, Rem Nieuwpoortslaan 131, Haariem, chauffeur. J H Bijl, N.H., Westerweg 71, Engeland, boekh bediende G- Amzbach-Hoek, N.H., Landstraat 40, Amsterdam. A. Groet-Laan, NH., Metiusstraat 11, Castricum J W. Flens, D.G., Ridderstraat 17a, Texel. J. de Vries, Lindenlaan 65, Leeuwarden, dienst bode Landfoouw Ond'erStaand artikel ons door den heer Hazdoop toegezondien zal dezer dagen1 ook in het Handdsbljad de Tuinbouw verschijnen. HOE KAN DE~UITVOER (VAN GROEN- TEN WORDENi BEVORDERD? Hot is eeni bijizonder moeielijk vraagstuk onder de gegeven omstandigheden de mi'dde- len te vinden, waardoor de tuinbouiw voor verdere iaohteruitgang kan worden bewaard. Sipeciaal is zulks't geval met de groenteteelt, die zich in de voor-oorlogsche jaren, onder den invloed van de toenemenide welvaart in Duitschland, bijzonder sterk heeft uitgebreid em d'ie thans, door den slediten economisclien toestand in dat land, zijo grootsten afnemer we willen hopen tijdelijk bijna geheel verloren heeft. In vorige artikelen gaf ifc reeds als mijh oordeel te kennen, dat niemand in staat is, ook onze regeering niet, om de eigenlijke groote oorzaak van het kwaad, de ongunsti- ge oeconomische oonsteliatie, weg te nernen. Die moet van 'Lieverledie verbeteren en die zal omgetwijifeld ook wel verbeteren, zij; het dan door omstandigheden, die niet door ons, ook niet door onze regeering, worden beheerscht. Ons streven kan dus moeielijk1 worden ge- richt op het wegnemen van de kwaal zdf, maar meet zich beoalen tot het zoeken naar de 'middeleni, waardoor de tuinbouw in de moeielijke periode, die hij; thans is ingetreden, staande kan wordeni gehouden. En er 'zijn in en buiten tuinbouwkringeni dan ook reeds Ineerdere middelen genoemd, die alle de strekking hebben 1— om het zoo maar eens te noemien de' zaak loopende te houden. Onder deze middelen neemt het regee- ringscrediet, geloof ik, wel die voornaamste plaats in. Velen verwachtern daarvan in de i gegeveni omstandigheden veel heil, al meen, ik in den laatsten tijd te hebben opgemerkt, dat d:e belangstelling er voor wel eenigszins be gin! te verflauwen. i 'Ik voot miji verwacht er betreklkelijk weinig voordeelen van. In de eerste plaats zal slechts een deel der tuinders er van profitee- rep, daar het niet de bedoeling is ten het uit den aard der zaak ook geen zin heeft, om hen,.die nog op de gewone wijze de noodige voorschotten kunnen verkrijigen, piet regee- ringscrediet te (hulp te komen. Het zullen dus alleem de finahtieel reeds uiterst Zwak staande- bedrijven zijn, welke voor regeerings- crediet in aanmerking komen. Credieten van korteni tduur zijn voor zulke bedrijven m. 1. heelemaal onaannemelijk, want in verband met de sleobte vooruitzichten kan getn tuin- der, die thans finantieel „aan den grond" zit, een spoedige terugbetaling van regeerings- voorschotten waarborgen. Maar ook al wordeni de credieten1 op lan- gen termijn Verstrekt, dan nog helpen zij' de bedrijven, waarVoor ze worden gegeven, er niet boven op. (Van zulke thans reeds zoo financieel zwakken word! de schuldemlast door het regeeringscrediet steeds verzwaard, zoodat, wanneer de toestand ma verloop van tijd begint te verbeteren, de meerdare inkom- sten door de iaflolssing der schulden worden verslonden en dus niet tot verbetering der levensomstandigheden en tot verbetering van het bedrijf kumneni worden aangeiwend. Bui- tendien helpen zulke credieten geen wagon groenten over de fgrenzen, maar dragen ziji in een zekeren zin er nog toe bijl de ongunsti- ge verhouding tusschen produclie en afzet te besfendigen. Voor de groentenkweekers in het algemeen is dub van regeeringscredieten,1 waardoor de zwakste bedrijven 1 anger staan de gehouden1 worden, m. i. niet veel te yer- wachten. De vraag djst daarom, of hdt hieraan door de regeering aan te wendten kapitaal niet op een anaere wijze beter, truer in het be- lang van den tuinbouw, zou kunnen worden besteed. En nu meen ik, dat dit't geval, zou1 zijn, wanneer het geld werd gebruikt, om de groenten tegen een eenigszins matigen prijs over de grenZen te krijtgen. 1 Want tegeniwoordig d'oet zich' het tegenL' overgestelde voor, van hetgeen in de oorlogs- jaren werd waargenomen. Toen bestond er gevaar, dat, tengevolge van de hooge prij- zen, die het buitenland besteedde, te veel groenten over de grenzen gingen. En thans lijdt de tuinbouw aan het euvel, dat door de geringe koopkracht van het buitenland te veel groenten in het binnenland blijven en te weinig over die grenzen gaan. Om de binnenlandsche voedselvoorziening ■te bevorderen, heeft die regeering destijds niet all een den uitvoer beperkt, maar trvens een zeker bedrag laten betalen voor de consenten van uitvoer. dus voor het recht, cm de pro- ducten naar het buitenland te expoftoeren. Thans, nu de omstandigheden aan die der oorlogsjaren tegenovergesteld zijn, zou het niet onlogisch wezen, wanneer de regeering ook tegenovergestJde maatregelen nam b.v. door het verleenen van uitvoer premies, dus door op elken Wagon, die over die gi enzen gaat, een zekeren toeslag te geven. Dit zou zeer zeker den uitvoer bevorderen, want de zaak staat niet zoo, dat 'het buitenland onze groenten niet noodig heeft, maar het kan er, in verband! met zijn slechte finantieele positie, geen prijs voor betalen, die voor onze tuin ders loonend is. De uitvoerpremie zou dus tot doel moeten hebben de prijzen, die het buitenland kan be- Stod'en, aan te vullen en daardoor tot een voor de tuinders meer loonend bedrag op te voeren. Daarmee zou de groenteteelt in z'n geheel zijn gebaat. En de maatregel zou bo- vendien het groote voordeel hebben, dat het geregeld verbruik van Hollandsche groenten in het buitenland zou worden bevorderd, dat het ontwennen aan die groenten er door zou worden voorkomen. Ook dit laatste punt acht ik van niet gerin ge fceteekenis. Want voor den- oorlog namen de groenten uit ons land, en spedaal onze koolsoorten, in de Duitsche keuken een be- langrijke plaats in, doordat 'het de gewoonte der Duiitschers was, om bij bepaalde gerech- ten1 bepaalde Nederlandsche groenten te ge- bruiken. Eh nu is het voor de toekomst van den tuin bouw m. i. veel waard, dat die gewoonte in stand blijft, dat de Duitschers geregeld van onze groenten gebruifc blijven maken. Maar, als deze laatste niet meer over de grenzen gaan, van de buitenlandsche markten als 't ware verdwijnen, moeten de menschen hun oude gewoonte wel prijs geven en zoeken naar andere artikelen, die dan de plaats der groenten van Nederiandschen bodiem gaan innelmen. Daarin nu schuilt een groot ge vaar, het gevaar n.l., dat, wanneer later de omstandigheden beter worden, de buitenlan- der ondertusschien bijl zijn voeding andere ge- woonten heeft aangenomen, waardoor de Htoll. gdoenten blijvend op den achtergrond zijn geraakt. Om die reden komt het mlj voor, dat het verleenen van uitvoerpremies niet alle envoor het oogenb'liik, maar ook voor de toekomst van den tuinbouw, veel meer effect zal sorteeren dan regeeringscrediet. Natuurlijk zal h'et, wil de maatregel van eenlig belang zijln, geld kosteni aan den Staat. Maar dat is met regeeringscrediet ook zoo. Want niemand zal zich zeker de illusie ma ken, dat de voorschotten, die in den vorm van regeeringscrediet aan de finantieel zwak ste bedrijven worden verleend, volledig zul len worden afgelost. M. i. zullen1 Ze wel groo- tendeels a fonds perdu besdhouwd moeten worden. Waar dus bedde vormen van hulp geld zullen kosteni aan den Staat, is bet alvo- rens een bepaalde keuze te dtoen wel van belang te ovarwegenl van welken vorm het m-eeste resultaat kan worden1 verwacht. H. Wat meer uitvoerig heb ik dit desttjds be- schreven in het ..Eindrapport, betreffende het onderzoek naar de teelt van sluitkool in Duitschland", biz. 25 en wel in verband met door dat land op sluitkool te heffen grens- rechten. J. 0. HA'ZELOOP. Kunsten en Wetenschappen. DECL A M ATI E- AVO MD DS. SCHERMEiRlI lORN. Pierre Ramus' „De Godzoeker", in zes bedrijven. 'Natuurlajkheid is d'eer der fcunst, en eenvoudl haar vennogen en zomder eenvoud en natuur is, al wat kuinst heet, logen. Eteze dichtregelen, die wij- eens gelezen heb ben, schoteni ons te binnen toen wij' gister- avond in de Harmonie Pierre Ramus' „De Godzoeker" hoorden vertolken door ds. Scher- merhorn van Meuwe Medorp. Dat deze als een goed declamator bekendi staat en gewaar- deerd wordt, bewees item1 voile de stampvoile zaal. „Nlatuur]ijkheid en eenvond" daarover be- schilkt ds. Schermerhonm, en aan deze beide factorai is het te dan'ken, dat zijn dedamatie van „De G odzoeker", met een zoo spent aan en hartelijlk apptaus werd ontvangen. Niette- genstaande het zeer lange stuk 6 bedrijven is voorwaar geen kleinigheid heeft het pu- bliek zich1 geen oogenblik verveeld. In teg en ded, men leefde mee, hetgeen mogelljk werd gemaakt door de juiste, overtuigende uitbeel- dling, die die voordirager van de verschillcnde personen) gaf. Doch nu over het stuk zdf. Ramus behandelt hierin de levensgeschie- denis van Leo Tolstoi. Deze is „de Godzoeker", in het eerste bedrijf optredend als de jeugdige student Nicolaat Nicolaiewitsj, in het laatste stervende, als de zwerver iNiicalaas Nicolaiewitsj, die door de R'ussische dorpen trok, predikende zijln ,^iieuwe" ideeen. Hiji is de hoofdipersoon, zooals dus reeds bldj'kt. Reeds in het eerste bedrijf komt hij aan de Poort, waarachter het1 Licht is, dat hij zoelkt en waarvan hiji overtuigd' is dat het brengen zal vrede en geluk. Voor de Poort ecbter staat „de Vreemdeling" cent soort Mephisto, een diabolische figuur, noemde de voordirager hem, die den toegiamg tat de Poort verspert. In het tweedle bedrijf vindeni wij Nicolaas teruig -als ritaeester bijl het Russische leger. Hij' fs met oollega's e. a. in een bomvrij fort. 1 Hij) red t daar het leven van dien1 schildwacht fwan, die zich aan zijln meerdere, den officier Weresseff, heeft willen1 vergrijpen en daar, kraditens de militaire wetten, voor moest sterven. De oorzaak van het vergrijp tegen de krijgstuchit was lie wijiten aan het feit dat Weresseff Iwans meisje, Mlasja, overgehaald heeft Iwam in dlen steek te laten) en met hem (Weresseff) naar St. Petersburg te gaan. Deze I wan is het, die zich later de mensch toont, als 'hiji Masja, die ziek <en uitgeput als zij is, voor Iwans hut nedervalt, li-efdelijk tot zich neemt, doende echiter alsof bij haar niet herkende. „Ik voorkom dan, dat ik haar ver- giffenis moet schenken," aldius legit hij1 dit uit aan Mcolaas, die zich in het dorp ophoudt, helpenide, waar hulp noodig is en voorlezend uit den) bijbel, dien niemand^ onontwikskeld a*ls de dorpelingen zijn, kan lezm. De pope van hot cforp doet de menigte ver- staan, diat Nicolaas een gevaarldjk man is, die geweerd moet worden. En Nicolaas wordt genoodzaakt lie vertiekken In het laatste bedrijf zian wij hem weer, staande voor de poort. Weer is diaar de Vreem deling, die hem zegt, dat al mocbt hij enke- len voor zijn ideeen winnen, de massa coch aan hem (dan Vreemdeling) toebehooren, de millioenen die ihem dienen en aan hem zweren. Knechtschap is hun gemakfcelijker dan vrij- heid. „Gij ifcwdjfeliiivraagt de Mephisto tenslot- te, „giij, gij) ziet 1% dat Uw streven dwalea was. „Neen, duizendmaal neen," zegt stervende 'Nicoliaas, „neen Verovert U de waarheid', dan zal de waarheid brengen!" Wiji hebben uit de versohillende bedrijven slechts hier en dlaar een greep gedaan. We zouden notg de treffende scene kunnen ver- melden, dat Nicolaas, blijde steun te hebben gievomden biji zijn dochter Niadina moet erva- ren, dat zij, toch op het laatste moment haren verloofde getrouw blijifit, Paul Makadoff, die harer niet waardig is. Hoe ernsiig van toon ook overigens geheel, een tiikje van het 'komische element ontbreekt ook niet. We vermelden hierbij de kostelijke wedergave van vorstin Mlakadioff. Hoe fijnr geestig is dit type van den zich-zelf-vroom- goed-en-edel'moedig-vindienden-mensch getee- kend. Nog dient vermelding de muziek, die bij verschillende gedeeken, waar het stuk dit vergt, werd) gemaakt( orgel, piano en cello.) Ook dien onbekenden zanger, achter het too- nee! een woordl van lof. Resumeerende, kunnen wij besluiten met de- zen avond geslaagd te noemen, waarvoor ds. Schermerhom een groot succes kan boeken, getuige nog het tweemaal ,Jxalen" ma het laatsie bedrijf. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Adriana Barendina Wolzak, 69 jaar. Sijtje Lakeman, gehuwd met Hendricus Jaco bus Bieman, 61 jaar. TELEGRAFISCH WBERBERICHT naar waarnfcningen verricht in den morgen van 10 Jan. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Imstiruut te De Bildt. Hoogste baromeierstand 771.3 te Biarritz. Laagste baromeierstand 733.7 te Aberdeen. Verwach ting (van den avond van 10 Jan. tot den avond van 11 Jan.) Krachtige tot stormachtigen Zuidwestelijken tot Westelijken. wind, zwaarbewolkt met tijde- lijke opklaring, regen of hagelbuien, iets kou- der. Marktberichteu AMSTERDAM, 10 Jan. 1923. De aard- appelprijizeni waren1 heden: ZeeuWSche blau- weni 2.50if 2.70, Zeeu vsohe eigenheimers 1.801.90, Zeeuw. bonten f 22.70, Zeeuw. blauwe eigenheimers 1.902. Aanvoer een lading. ""AMSTERDAMSCSHE VEEMARKT. AMSTERDAM. 10 Jan. 1923. Op de he den gehouden veemarkt warent aangevoerd: 212 vette kalveren le kw. 1.25—/ 1.35, 2e kw. 1.101.20, levend1 gewicht, 61 nuch- tfere kalveren 19'f 30 per stuk, 650 vette varkeris le kw. 1.18—/ 1.20, 2e en 3e kw. 1.10f 1.16, Overzeesche en Geld, var- kens le kw. 1.20—/ 1.22, 2e en 3e kw. 1.16—/ 1.18. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Jan. '23. In de heden gehouden veilingen werd be- taald voor: Bloemkool le soort (p. 100 st.) Reuza 19.60 2 iRoode kjol le soort 1.40— 2.30; Kri.A kool 2e soort 0.50—/ 1.30: Gele kool ie soort 0.901.30; Gele kool 2.e soort 0.40f 0.80; Deensdie witta kool le soort 11.80; Deensdie witta kool 2e soort 0-60—/ 0.90; Blauwe aard- appelen 1.50; Bravo's 1.60; Witlof 25.30; Witlof 2e soort 11.40; Bieten 1.30—/ 1.80; Drielmgen 1.20; Uien le soort 1.90—/ 2.40; Losse wortelen 1.40—/ 1.70. Aanvoer: 610 st. Bloemkool, 85400 KG. Gele kool, 6825 KG. Uien, 1225 K.G. Aardappelen, 71 K G Witlof, 88700 KG. Roode kool, 5350 K.G. Bieten, 51200 KG. Witte kool, 6100 K.G. Losse wortelen. NOO RiDSCHARWOIJ'DE, 9 Jan. 1923. Eigenheimers 1.80Grove Uien 1.80 2.30; Drielingen 1.30—/ 1.60; Nep 1.90; Peen 1.40—/ 1.60; Roode kool 1.102.20; Doorsdiot roode kool 0.90 1.60; Gele kool 0.701.60; Door- schot Gele kool 0.801.40; Deenscha witte 1f 2; Doorschot Deensdie witta 0.90—/ 1.60; Spruitkool 5, alles p. 100 K.G.; Bloemkool 10f 16.90 p. 100 st.; 2e soort, 1.40—/ 1.60 p. 100 stuks. Aanvoer 300 K.G. Aardappelen, 3700 K.G. Uien, 8525 KG. Peen, 112275 KG. Roode kool, 24175 K-G. Gele kool, 34175 K.G. Deensdie kool. ZAANDAM, 8 Jan. 1923. Veiling „de Andijvie 0.80f 1.75 p. kist; Peen' 0.07 0.12 p. bos; Prei 0.050.06 p. bos; Selderie 0.02f 0.05 p. bos; Pieterselie 0.10O.IO^ p. bos; Boeren kool 0.680.80 p. kist; Zoete appelen 0.04 0.05 p. pond'; Zure appelen 0.03 0.04 p. pond; Belief!. 0.03.'4 p. pond; Goudr. 0.06 p. pond'; Bananen 0.0414— 0.05 p. stuk; Sinaasappelen 23 p. 100 stuks; Spruiten 0.020.04 p. pond. BOVENKARSPEL, 9 Jan. 1923. Veiling „de Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bloemkool I 9—/ 16; Bloemkool II -/ 23.50; Bloemkool III 0.75—/ 1.20; Roode kool 22.65; Witte kool 0.501 0.60; Gele kool 1—/ 1.25; Uien 0.50 f 0.80; Blauwe aardappelen 1f 1.10. WARME1NHUIZEN, 9 Jan. 1923. Roode kool 1-102.05; Gel? kool 0.651Deensche witte kool 1—/ 1.40; Uien 1.602; Drielingen 0.90—/ 1 Peen 1.35—/ 1.40; Uitschot roode kool 0.501.70; Uitschot gele kool 0.50— 0.80; Uitschot witte kool 0.601. Aanvoer 42150 K.G. Roode kool, 17075 KG. Gele kool, 6830 K.G. Witte kool, 3565 K.G. Uien, 6850 K.G. Peen. van 10 Januari 1923. Opgave van NoordhoUandsch Landbouwcrediet. Vorige Eo ers Tan heden te Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.3 - - - - 311 2o - - - - n. 2.45 New-York Italie „Elk koopman is verplicht alio jaren, binnen de eerste zes maanden van elk jaar, eene naar de eischen van z\jn bedrijf ingerichte balans op te maken en eigenhandig te onderteekenen." (Art. 6 Wetboek van Koophandel). WAAGPLEIN. Wendt U tot het Aocountantskantoor Tel. No. 152 (buiten kantoortjjd 619). van S. J. A. KEES4M. Vorige Koers koers. op heden. NIET-OFFIGIEEL. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1922 B. BANK=INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. 1 Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deii Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 977/16 987/M 98* 98* 136* 137* 130* 137-g 137* 137 10 8 l/s 108 1 8 108-9 103 197-8 134»/g 134* 136 135 135 139 58* 58 57* 58 58 245 245 107* 107 187% 374* 374-6 374 b 377 379 375 310 J11 312 311 156 5/» 155* 155*-6 130.50 13(1 50 24 69% 37 37* 366 375 134% 136 1361/6 b 436* 135* 381% 390 1 393-4 394 395-* 392-* 130 131* 133 135 135 134* 69% 69 70 6%« 54% 55£ 83* 85* 77 77 78 280 125% 124-5 125 125 124 1063/< 106* 106 106% 106% 106 1388/4, 138 139 16% 16* 16 b 13% 13f-6* 14 99* 99 99 98 91* 80% 89 79* 36* 36 37-6 35* 35 11%. 11 45% 262* 259 260 264* 264 351% 348 339 350 350 350 300 294 296 298 42* 251/6 141J 140* 156* 1351A 57 79 262 PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 3»/« pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—6FFICIBEL. Louden Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen Kopenhagen Stockholm Christiania 11.76 11.74% 0.0254 0.0237* 17.15 17.30 15.65 15 85 47 80 47.80 0 00375 0.00375 51.10 67.85 68.- 47-15 47.10 2.52% 2.52%-% 12.35 12.50-60

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3