Dr. Hommei's laematogen I Wekelijkscb overzicht Zelfs vrouwen klagen. Vraag en Aanbod. f Ingezonden stukken. Bnitenland i J Kunsten en Wetenschappen. a MarktberichteH van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordhollaDdsch Landbouwcrediet. 9 Jan. 10 Jan. 11 Jan. 12 Jan. 141V, 3Vi "v! -Wij lefveni in een1 diuktcenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwijlen. Heit is een feit, dat velen op eeni crisis-punt zijn aanbeland, waarop of nun gezondheid moet liiden of ziji hun werk: moeten opgeven. Duizefigheid en pijn in den rug ziin waarschu-wingen van' op- komende nierikiwalen. lLaat uw werk dan een poos rusten; giji hebt geibiedtend rust, ontspanning em frisscne lucht jneer levenszonneschijn noodiig. Overwerking strij-dit met onze teVensi- -eischen-; al- te va-ak is ziji de oorzaak van nrer- aandoeningen Ibiji vrouwen. Foster's Riugpijn Nieren Pi 11 en' voldoen aan alle eischen. Zij. henstellem de ongemak- ken en onnust, veroorzaakt door nierver- schij-nselen- als urinaire krwalen, rugpijn, wa- terzuchtige zweMingen, rheumatisdre pijn en en zenuwoverspannong. Zel'fs gevoraerde nierstoornissen als nier- zand, trier- en blaason-tsiteking, spit, rheuima- tiek, nierwaterzucht en. ischias worden met succes bestreden door Foster's Pillen. IVeriorijigbaar in apotheken en drogisitzaken k f 1.7-5 per docs. werker, 2 bo-ek-binders, 1 boeikdrukker, 1 boek- houder, 2 boerenaribeiders, 1 bouwkundig- ©pzi-chter, 1 chauffeur-monteur, 1 cacaobe- werker, 1 constructiewerker, 1 drukker-zetter, 14 grondwerkers, 1 instrumentimaker, 10 kantoorbedienden, 2 kellners, 1 Iketelimaker, 2 kistenmakers, 3 klleermakers, 1 kliniker, 3 koatsiers, 1 fcruideniersbediende, 1 landbou- wer, 1 lettenzetter, 1 loopjongen, 1 m-achi- naal-houlbevierker, 1 m achn e-b a rJkwerk er1 mach .-stoker, 1 magazijmiedietnde, 1 melik- controleur, 1 metaaldraaier, 3 meubelimakers, 11 meiselaars, 9 cppeTlieden, 6 pakhuis- kj/edns, 2 plaatwerkers, 2 s-cheepsbouwers, 3 schip-pers, 25 schilders, 1 schrijver, 3 scbcer. makers, 1 sigarensortteerder, 1 slijiper, 5 smeden, 1 steenbikker, 3 stokers, 5 stuca- doors, 1 tabaiksbewerker, 28 timmeri-ied'en, 3 tuinlieden, 1 uitvoerder grond- en heiweric, 1 voerman, 1 wagentmaker, 3 walkers, 2 win- kelbedienden, 1 ijzertboorder, 1 ijzergieter, 5 ijzenwerkers, 1 zandvormier en 03 losse ar beiders. Geplaatst: 1 bookbinder, 3 letsterzetters, 14 6igarenmakers, 1 timmerman en 11 losse arbeiders. Vrouwen. Aangebodem: 1 kantnaaister, 1 typiste, 1 werkster eni 1 winkeljuffrouw. Alkmaar, 13 Januari 1923. De Direetieur, P. K1KKERT. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1923. Op 14 Januari zal geopend zijn de apotheck van Mlevr. Schouten-Oele, Koorstraaf 47. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere -apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". De afd. Alkmaar van bovengenoemde vereeniging hield gisteravond in „Het Gul den Vlies" aan de Koorstraat een buitenge- wone vergadering. De belangstelling was matig. Voorzitter was de heer C. W. Keysper, spreker de heer Chr. Jansen, dir. Centraal Hanze-Bureau te Amsterdam met het on- derwerp: „Zijn de huidige winkelprijzen van den Middenstand te hoog?" Voor deze vergadering waren uitgenoo- digd het college van B. en W., de R. K. Raadsfractie en de besturen der R. K. or- ganisaties hier ter stede. Verschillende hiervan hadden aan de uit- noodiging gehoor gegeven. Wij noemen den burgemeester en wethouder Leesberg. De voorzitter opende met den christelij- ken groet en een welkom aan de aanwezi- gen, in het bijzonder aan de tegenwoordige leden van het college van B. en W. en aan de bestuursleden van de R. K. organisaties. Wij hebben gemeend, zeide spr., dat wij niet alleen actie moeten blijven voeren in den middenstand, doch we moeten daar ook eens buiten gaan. Spr. zette dit nader uiteen, zeggende dat men gemeend had de middenstandsvraagstukken ook eens van de andere zijde te moeten belichten. Spr. richtte nog een welkomstwoord tot den heer Chr. Jansen, wijzende op de be- langrijkheid van het onderwerp. De heer Jansen hiema aan het woord ko- mende, zeide, dat hij op een avond als de ze, na de recht op het doel afgaande inlei- ding van den voorzitter, wel kort kon zijn en met de deur in huis mocht vallen. Spr. noemde den stof die hij zou behan- delen zeer urgent en brandend op het con- sumenten-hart. Hij wilde zich uitsluitend bepalen tot factoren, die den middenstand raken. Het was dan ook zijn bedoeling objectieve gegevens aan te brengen en de beteekenis van den middenstand vast te stellen en in het licht van de duurte te sti- puleeren. Spr. wilde in verband met het onderwerp allereerst behandelen de vraag: of verla- ging van den eindprijs der artikelen te ver- krijgen is door uitschakeling van den tus- schenhandel of een de'el daarvan. In verband hiermede wilde spr. opmer- ken, dat de middenstand niet de eenige factor is, die invloed uitoefent op den prijs van de producten, hetgeen hij nader ont- vouwde. De middenstand gaat pas zijn invloed uit- oefenen, wanneer de producten de verschil lende stadia hebben doorloopen, die voor den eindprijs van invloed zijn. Spr. durfde de stelling aan, dat de mid denstand alleen vbortzetting van zichzelf kon doen gelden door nuttige en economi- sche diensten aan de samenleving te bewij- zen. De distribute der artikelen kan, betoog- de spr., niet gemist worden. De producten uit de fabrieken moeten binnen het bereik van den consument komen, om in de be- hoefte te kunnen voorzien. Nu is het eigenaardig dat in dezen tijd de noodzakelijkheid van een samengesteld distributie-systeem zich opdringt. Spr. ba- seerde deze stelling op het feit, dat de In dustrie meer en meer de richting uitgaat van massa-productie. Het is eenvoudig niet voor tegenspraak vatbaat, dat distribute noodiger is dan tevoren. Het is niet te weer- spreken, dat onder weik stelsel dat ook zij, er altijd een zeer groot aantal tusschenper- sonen noodig is om de producten te bren gen waar zij moeten zijn. Indien de tegen woordige winkelprijzen te hoog zijn, zou het daaraan liggen, dat het stelsel van de middenstandsdistributie niet deugt, of dat men een onrechtvaardig gebruik maakt van zijn positie als middenstander. In verband hiermede ontmoette spr. al lereerst de vraag: Is het stelsel van de be- moeiing, nadat het product de onderneming heeft verlaten, niet door een ander te ver- vangen? Ter beantwoording van deze vraag ontmoette spr. onmiddellijk de prac- tijk op zijn weg, als hij oprakelde de ver schillende dingen die zijn beproefd om te bewijzen dat de middenstand niet deugt. Hij komt dan tot andere conclusies. Daar is de cooperatie, die er in geslaagd is een eindprijs voor haar artikelen te bereiken. Doch de practijk wijst uit, naar spr. uiteen- zette, dat in zeer vele gevallen de coopera- ties niet voldoen. Vele er van gaan zelfs failliet. Spr. ging hierop zeer uitvoerig in om ten slotte tot de volgende conclusies te komen Cooperaties kunnen goede diensten be wijzen, doch alleen wanneer ze beheerd worden door deskundigen. Dit is niet het werk van alle menschen. Verschillende cooperaties en verbruiksvereenigingen zul- len het misschien wel langen tijd kunnea volhouden, doch de afval komt. Zeer uitvoerig zette spr. dit uiteen. (Wordt vervolgd) (Ge«n dienstaanbiedingen.) Jb. H ARIL AND, Koningsweg B 69, Handel in 2e handsch Kinderwagciis, Sport- karren, Ledikanien, Bedden, enz. Konings weg B 69, naast Klaas Verwer. TE KOOP een klein model BARKERS- of KRUIDEM ERSWAGENen een 2 handsche Dames- en Heerenfiets, wegens plaatsgebrek. Adres Bureau van dit biad. Tweede handsch prachtige PLATEN, uit- zoeken en ruilen, met op oe markt. Wegens de k. blijit Piet bij zijn. vr., den heelen avond muziek; geen dans. KOOLTUIN 11. TE KOOP 1 HANDWAGENtTJE en 1 .tweede hands R'ljWIEL. Te bevr. Bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD PROMENADE- WAGcNU JE metikfap in goeden staat. uBrieven letter. H 755 bureau van dit blad. Bij' P. VENNiIK, is het adres voor nieuwe of 2e handsch meubelen, Koningsweg 30, tegenover de Lomoardsieeg. Ik gtel tie noog- ste waarde voor geheele of gedeeltelijke m- boedels. (Overal te ontbieden) (Buiten vtrantwoordelilkheid van de Redaclie. De opnarrn ui deze rubriek be wij si geenszins dat de Redaclie er nude instemtj WERKVERSCHAFF1NG, ENIZ. Geachte Redactie. Mag ik U vriendelijk verzoeken om een klein plaatsje in uw blad? Bij voorbaat miju dank. Leest men het Raadsverslag, in de Alkmaar- sche Courant, dian zullen velen die niet van werkverschafimig profiteeren, beslist denken wat wordt het den beer Cioeok Lastig ge- maakt. Wat doet hiji zijn uiterste best voor de werkloozen, en wat wordt bet weinig gewaar- deerd. J a lezer, maar in de praktijk is het anders. Gij zegt, heer Cloeck, of liever laat het voorkomen, alsof nooit minder was uitbetaaid dan 18.90 per week. Welnu, sinds 9 Novem ber ben ik, ondergeteekende, bij de werkver- schaffing op het gemetntelijk sportpark, als grondwerker. 5 Weken heb ik ontvangen 27 per week. Daarna de verrassing van den mi nister en werd het loon teruggebracht op 35' cent plus 20i pet. Ik imoet u editer eerlijik ver- tellen' diat het door mij nog niet is ontfvan- gen We. 1 is door mij ontvangen!: de le week na .des ministers bdsluit, 15:75, de 2e week 17.78, de 3e week 18.34 en nu zal het deze week, hopen wij ten minste, 18.90 zijn. Niet ik alleen was hiervan de duipe, neen, zeker door 7 a 8 men schen is dat loon van 18.90 niet ontvangen. Verder zegt de heer Cloeck: „Dat de siem- ming er zeer goed was". Mcent hij dat heusch? Dan raad ik hem aan: Vermom u als werkman en ga een dag zandladen aan Kranenbroek of modderbakken lossen aan ^Rochdale", en gij zult dan als een zeker iemand moeten zeggen: Ik heb mij vergist Ook lees ik: Het is onwaar dat de uitkee- r in gen- ui t de werkloozenkassen dan hoogeT ziin. De N.C.B. betaalde aan hare werklooze leden tot 1 Januari 1923 uit: /18 per week Als lid van dezen bond heb ik en nog 1 man, dus 2 weken beneden mijn uitkeering ge- werkt. Dat hindert editor niemendal. Wel hindert het ons, dat het College van B. en W. ons nog geen loon van 21.60 gunt. Gerust, dat is geen overdaad en dan heeft de ge- meent^ er nog voordeel van, want het werk, wat thans gebeurt in werkverschaffing, had toch na korter of langer tijd moeten gebeuren. HoogachtendL P. v. d. KUIJT. EX-KONING^KONSTANTIJN OVERLEDEN. Ex-koning Konstantijn van Griekenland is Donderdagmorgen om elf uur plotseling te Palermo overleden tengevolge van een ernstige bloeduitstorting. Hij leed aan ver- harding van den slagaderwand en nieront- steking, doch niets deed vermoeden, dat zijn laatste uur zoo nabij was. Hij zou gis teravond met zijn familie naar Napels ver- trekken, op uitnoodiging van den hertog van Aosta en daarna naar Florence gaan, waar hij het voornemen had, .zich te vesti- gen. Donderdagmorgen kreeg hij een bloed uitstorting in de hersenen en verloor het bewustzijn. Hij overleed in weerwil van onmiddellijk verleende hulp. Konstantijn, in 1868 geboren, volgde in Maart 1913, na den moord op zijn vader te S&loniki, koning George 1 als koning van Als ge Uw kiad gezond, vrooltjk en frisch van geest, wilt zien op- groeien, geeft het dan Alem [verkrjjgbaar k f 2.50 per fl. Griekenland op. Tijdens den wereldoorlog stond hij tegenover Venizelos, toen hij de buitenlandsche invloeden wilde weren, de neutraliteit van zijn land wenschte te be- waren. Konstantijn moest het ten slotte af- leggen. In 1917 (11 Juni) werd hij door de geal- lieerden tot aftreden gedwongen. Hij verliet Griekenland, waar hij echter in 1920 weder terugkeerde, na het overlijden van zijn tweeden zoon, die bij de gratie van Venize los en de geallieerden troon had beklom- men. Konstantijn plaatste zich weder op den troon, maar de oorlog in Klein-Azie en de nederlaag van het Grieksche leger dwong hem weder af te treden en ten twee de male in ballingschap te gaan. DE AMERIKAANSCHE DRANKWET. De republikeinsche afgevaardigde Ups- haw van Georgia verklaarde, in een rede in het Huis van Afgevaardigden, dat onder zeer veel openbare personen te Washing ton de dranksmokkelarij welig tiert. Hij zei de, dat hij aan de federale autoriteiten een lijst zou verstrekken van ofiicieele per- sooniijkheden, van wie hij bewijzen had, dat zij gebruik maken van sterken drank. Hij weigerde hun namen in het Huis te noemen. EEN MILLIOENENDIEF GEARRESTEERD. De poiltie te Marseille hecit volgens de „Petit Parisien" aldaar een Italiaan, Fran cesco Manna, gearresteerd, die naar Mar seille was gebrachfc, na in vereen-iging met drie andere individuen te Catania 9 millioen lire te hebben gestolen van de Siciliaansche bank. Hij heeft geweigerd, de namen te noe- 'men van zijn medeplichtigen. Hij gaf op daglooner te zijn, maar volgens door de po litic ontvangen inlichtingen leefde hij bijna uitsluitend van diefstal. Te Marseille stond bij in betrekking met talrijke booswichten. Thans zal hij ruitgeleverd- worden. GBHUWDE AME'RII KAAN19CHE SOLDA- TEN) IN DUIT9CHLAND. Een telegram uit Koblentz meldt, dat de min of meer geheime huwelijiken, d-ie circa -tweehonderd van de -aldaar vertoevende Ame- rikaansche soldaten met Duitsche meisjes hebben geslotien, aan- de Amerifcaansohe offi- cieren heel wat moei-te en zorg veroorzaken nu de soldaten naar Ameriika worden terugge- zonden. Men heeft zich in verbi-nding gestdd met de regeertng te Washington en men hoopt dat alle soldaten met hun vrouwen of gezinnen naar Amerika zullen kunnen terug- keer-en. MIJNBRAND IN SILEZIe. Door de ontploffing van een benzolloco- motief is Woensdagavond een gedcelte van de Amwehrgrube bij Hindenburg in Opper- Silezie in brand geraakt. Vijfhon-derd-en-veertig mijnwerkers zijn daardoor van de buitenwereld afgesneden. Zij zijn vermoedelijk verloren. Over de oorzaak van het ongeluk in de Albwehrgrube wordt't volgende medegedee'ld Om acht uur des avonds genaakte een ben- zol-locomotief, welke in die mijn voor het ver- voer der gehouwen steenkool diende, in brand. Door de vlammen vatten ook de ho-u- ten steunbakken vlam. De rook trok naar het gedeelte der mijn, waar een ploeg van 45 mijnwerkers aan den arbeid was. Deze war den van' de buitenwereld afgesloten en war den waarschijnlijk tevens door den rook be- wusteloos. Ofschoon onmiddellijk met het reddingswerk een begin werd gemaakt, heeft dit tot dusverre nog geen resulfaat opgele- verd. Het ongeluk is op 600 meter onder d-en grond voorgevallen. Hfet is volkomen onmo- gelijk in de brandende schacht af te daien en er bestaat daarom weinig kans, dat de in- gesloten arbeiders er het leven zullen afbren- gen. TEGEN DE DR-ANKSMOKKELAARS IN DE AMERIKAANSCHE W ATE REN. De dranksmokkelaars, die tot dusver ver- trouwden op hun snelheid bij ontmoetingen met de schepen der drankbestrijding, zullen thans met de wapenen worden bestreden. De „rum-chaser" Lexington, die gewapend is met machinegeweren voor en achter, is overgedira- gen aan de douane. EEN SEPARATIST GEARRESTEERD. Een van dern eest vooraanstaaade volge- lingen van den separatist Smeets, graaf Giinther von der Schulenburg, is ter gelegen- heid van een bezoek aan zijn landgced nabij Kettwig gearresteerd. Tezamen met Smeets en Dorten heeft hij in het Rijnland de sepa- ratistische beweging gelei-d. Hij heeft zich later onder Fransche bescherming gesteld. DE MORATOR1UM-KWESTIE. De beraadslaging der Commissie van Her- stel over een moratorium is tot hedenochtend uitges'teld om de Fransche delegatie te ve.- oorioven het plan te voltooien, dat zij aan ae Commissie zal voorleggen. Millet schrijft in de „Petit Parisien", dat dat plan niet maar een eenvoudige reproduc- tie zal zijn van dat, hetwelk aan de confe- rentie van Parijs werd vcorgeleg-d. Men heeft zich mceije gegeven om in het nieuwe voor- stel rekening te houdfen met de denkbeelden, die door de geallieerden en met name door Mussolini in zijn voorstel- zijn geopperd. Mil let voegt daaraan- toe dat de bespreking over het moratorium, wil ze tot een bruikbaar re- sultaat leiden, zal kunnen plaats hebben evenals die over het ingebreke-stellen, n.l. bij meerderheid van stemmen. En dan zal Frankrijk, gesteund door Bel- gie, zijn wenschen wel vervuld krijgen. De panden heeft het al Na de overhandiging van de Duitsche protestnota bewaarde de Duitsche regeering een volkomen stilzwijgen over haar plannen. Dat nieuwe „maatregclen tot afweer worden beraamd, staat echter vast. Vooral wordt er over gefluisterd, dat gedurende de laatste weken de betrekkingen tusschen Duitschland en Rus'and hechter zijn geworden. Van meestal goed-tngellchte zijde wordit ge- zegd, dat er een belaingrijk politick verdrag -tusschen Duitschland en Rusland in voorb^ reiding zou zijn, zegt de Tel. In officieele kringen te Berlijn uit men zich intuschen pessimistisch. Wanneer men vraagt, wat Duitsdiland voornemens is te doen, ant- woordt men laconiek: „Wij zullen ditimaal te- genstand bieden." Waaruit deze -tegenstand zal bestaan, is reeds af te leiden uit het feit, dat de regeering haar standpunt handhaaft, dat de bezetting van het Ruhrgebied onrecht- matig is en dat derhalve geen enkele Duit- scher kan worden' gedwongen, de Fransche verordeningen na te leven. Het schijnt, dat alle rijksambtenaren in het Ruhrgebied op- dracht hebben volgens dit beginsel te hande- len. Men kan dus verwachten, dait de Fran- schen bij de ambtienaren in het nieuw-bezette gebied op lijdelijk verzet zullen stuiten. Uit de houding van de meerderheidssocia- l isten blijkt in tusschen1, dat deze zich, of schoon zij het optireden van de Fransclien ten scherpsbe veroordeelen, toch niet bij deze ac tie van de regeering aainsluiten. In de „Vorwarto' publioeert de sociaal-de- mocratische partij een oproep, waarin zij haar leden aanspoort, to protesteeren tegen de bezetting van het Ruhrgebied. In den op roep word! to kennen gegeven, dat de bezet ting tot gevolg zal hebben, dat door deze nieuwe militaire actie weer vele goudmilliar- den zullen worden opgeslokt, die anders ten dienste van den wederopfeouw der verwoeste streken hadden kunnen worden aangewend. De vakvereenigingen hebben ook een op roep tot de arbeiders gericht. Zij verlangen maatregelen van de regeering, om- te voorko men, dat ook van deze actie weer de breede massa der arbeidersbevoliing het meest te lijden zal hebben. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden 11 Ja nuari 1923 ten- overstaan van notaris J. van der Veen te Alkmaar van een huis met bo- venliuis aan de Haul nos. 17 en 17a te Alk maar, kad-aster Sectie A nuiramer 266(1, groot 39 centiaren op 3100. De afslag blijft bepaald op Dond-erdag IS Januari 1923, des avonds 7 uur in het cafe „Central" van den heer K. BenkhouWer te Al-kmaar. LIOA I.ANGERVELD. Mej. Langerveld die gisteravond in de Unie haar vroeger aanigekondigde vioolavond gaf, •had een voile zaal en men heeft het spel der artis.e dloor iangdiurig soms spontaan applaus naar waardle gehuldigd. De zoogenaamde Fruhlings-sonate, dat vriendelijke, zonnige werk van Beethoven wa9 als openinigsnummer geikozen. Vooral in het eenste deel' dezer sona-te was het merkbaar dat dfe violiste, en ook de heer Ruiper, die dezen avond -als klavierbegeleider funigeerde nog niet in alien deele over hun kunnen beschiktm. De fin-ale was al veel beier, en in het heerlijke Adagio gaf mej. L. een weelde van klank die eigen is aan een instrument van bijzondere waarde. Doch na de son-ate kwam mej. L. op met -het derde concent van -St Saens, en- nu veran- dlerde alles als met een tooverel-ag. In de sona- te had1 de violiste rekening te houden met den pianist, de vorm der sonate hield h-aar te veel in boeienl gekneld, maar in cut concert kon zij zich geheeli vriji uiten, zich volkomen naar eigen ins/piratic geven en het is d'an ook van het begin van het Allegro nxxn troppo itot aan het einde van het Andantino -die liefelijke idylle een volko-men gemot geweest naar dit vioollspel te luisteren-. De boeien waren voorgoed1 verbroken, want in die op het concert volgende nummers, Romance in- F van Beet hoven, -Serenade Mel-anco-lique van Tsdiai- kowsky muziek -niet in die mate belangrijk a-ls het stuk lang is no. 1 der Sl-avische Tanzweisen" van DoorakKreisler, en de Ballade eni Polonaise van Vieuxtemps heeft mej. L. gespeeldi met wiarme toongeviog en bewon-dierenswaardige virtuosiiieit, ook in de Polonaise" ondanks dte kleine vergissing. De neer Kuiper heeft, mejL. alls pianist goed ter zijde gestaan), was zijn spel in desonate over 't algemeen te zwaar, te dak, ook in die gedeel- ten, die een meer op de® voorgrond treden, wetliigen, in -die solovioolnummers wist die pia nist dit euvell te vennijden. A. K BOEK-AANKONDIGING. Der RickSr. De Wedstrijd Itali'iDuitsch land. iHet laatste nummer van der Kicker is groo- I tendeels gewijd aan den internationalm wed strijd- cp .Meuwjaarsdag in- iMilaan gespeeld. Italie—Duitschland. Italie won met 31Ell minute® voor't einde leidde Duitschland nog met 10. De miiddenvoor Seiderer had n.l. een klein half uur na de rust de eenige goal ge maakt. Italie maakte echter gelijk en't ontzet- temde en-thousdasm-e van de duizenden- Italia- nen- was z66 geweld-ig, dat de Zuiderlingen de laatste minuten nog eens alles er op zetten en waarlij-k ziji wisten iin d-ien -tijdl nog twee goals ite maken. Htet Duitsche elftal heeft wel eenigs- zins teleurgesteld. Keeper Stulfauth was uit- muntendi, maar de backs waren niet zoo goed. Ook de middenlinie stelde teleur. Wfi geloo- ven, dat het omtbreken va® Kalb, -Duitsch- landls besten centre-half, daar de oorzaak vaa is. De Ital-ianien speelden snel en enthousfast. Vooral het koppen was bewonderenswaardig. Zoo laag mogelijk spelen van den bal, was daarom voor de Duitschers gebiedend ge weest. De achiterhoede der Italianen: Trivel- lini (doel), Calligaris en de Vecchi (backs), was van superieure kwaliteit, vooral Calliga ris overtrof zich zelf. ALKMAARSOHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 12 Jan. In de hedien gehou den veiling werd betaald voor: Andijvie 7 2.10—5.50 per 100 stuks, Appelen 0.03 tot 0.11 p. KG., Bloemendaler kool 1.80 tot 3.20, Boerenkool 1.202.90 per 100 stuks, Gele kool f 0.60—/ 1.20 per 100 K.G., Groene kool l.lO-/ 3.20 per. 100 stuks. Prei 3.80—/ 7.70 per 100 bos, Pe- ren j 0.040.12 per K.G., R-oode kool -1.80—2.80 per 100 K.G., Seldierie 1.80 tot 4.70 per ,100 bos, Sprui-tem 2.109 per 100- K.G., Uien 1.70—/ 2.60 per 100 K G., WoiMem/ 1.2(3-/ 1.8-0 per 100 K.G. Witlof I 0.140.37 per K.G., II 0.0(7 tot 0.10 per K.G. ZWAAG, 11 Jan. Veiling Bangert en Om- streken. Etoerengroenen 1.8-02, Gieser Wildeman 3.60»—4.60, Kleiperen 3 5.60, Winterlouw 3—/ 3.60, Goudreinet- ten 4—/ 5.60, Present v. England 5.50 tot 7.50, Zoete Veen 7-f 8, Vl-aamsche zoet 55.60, Brabander 2.404, Geldersche 1.50f 2.20, Zure reinetten 1f 1.40, Spnuitjes 1.80—-/ 3, Bloem- kool 9—/ "2, Uien 20—4-0 ct., Witlof 7— 11 ct., No-ten 10—12 ct., Druiven 33 cent. NOORDSCHARWOUDE, 12 Jan. Blauwe aardappelen 22.80, Grove ui en/ 1.30—/ 2.4-0, Oriel'ingen 1.40 1.60, Nep 2.30-2.40, Peen 1.30— 1.50, Roodekool 1.302, doorschot 0.70—/ 1,40, Gele kool 0.40—/ 1.10, doorschot 0.300.70, Spruitkool 3, DeenSche witte 0.90—/ 2.10, doorschot -0.80—/ 1.90, Rapen 1.10 per 100 K.G. Blloemikodl 9.10f 13.70-, 2e soort 1 1 .-50 per HOC stuks. Aanvo-er, 1(1 Jan.: 575 K.(G. -uien, 4975 K.G. peen, 60375 K.G. roode kool, 34250 K.G. gele kool, 58075 K.G. Den-en, 445 stuks bloemlkool. WIJDE'^ES, 12 Jan, 1923. Veiling Tuin- diersbelang. Winterjan 44.20, Win-ter- to-u-w 3.504, Comtesse de Pa-ris 2.80 tot 3, Present van England- 6.50—/ 7, Brab. Bellefl-euir 3.50—/ 4/ Geld. Bel'le- fleu-r 2.202.50. Vlaamsche zoet 7 7.-50, Kanddjzoet -66J5G, (H-uismans- zoet 55.50, St. Germain 1.2-0— 1.50, Br. Witlof 5f 6, BloemkooL 8 tot 10. BROEK OP LANGENDIJK (LangednL ker Groentemveilingl, 12 Jan. 1923. In de heden gehouden veiliiigen werdi betaald Voor Bloemfkboll le soort (p. 1-00 st.) reuzen 10-f 18, Roode k-odl le soort 1J50( 2.50, 2e soort 0.50—/ 1.40, Geel kool le soort 0.901.50,2e soort 0.300.80 Deensche witte kool le soort 1.101.80, 2ie soort 0.50-/ 1, Uien Drielingen 1.10 tot 1.30, Uien le soort 1.30—/ 2, Losse wortelenl 1.30—/ 1.-40, -alles per 100 K.G. Aanv-oer: 4600 st. bloemokol, 82400 K.G. roode kool, 46300 K.G. witte kool, 108000 K G. gele kool, 11(100 -KG. losse wortelen, 19875 -K.G. uien. WARMENlHfUIZE-N, 12 Jan. 11923. Roode kool 1.302.15, Gele kool 0.70f 0.-90, Deensche witte kool1 0.80— 1.15, Uien 1.70-/ 2, Drielingen 1.30, Peen) 1.30—/ 1.35, Uitschot roode k-ool 1.10f 1.70, uitschot gele kool- 0.75- 0.80, -uitschot -witte kool- 0.45f 0.90. Aan-voer: 35875- KG. roode kool, 11-750 K G. gele kool-, 13575 K.G. witte kool, 6100 K.G. uien1, 5150 K.-G. peen. FONDSEN. 6 Jan. 8 Jan. 1 89V, 89'/i« 89 891', 98i/a 98 V, 987/a 99 8713/], 1 87'»/i« 876/8 877/8 83'5/m 83«/m 83-3/!, 83»/is 81 "/ii 8H/1, 8 lu/,, 8113/1, 95i/, 953/, 956/8 M«/u 937/s - 93 V* 871/* 87V* 871/a 871/g 871/* 871/* 871/* 871/8 1361/, 1301/, 1367', 1363/, 1081/a 108i/, 1081/s 1071/, 134 3/, 135 134 s/* 135 245 243 240 240 1481/, 145 118* 120 1071/, 1071/j 1071/, 1073/g 24 26 V, 27 258/, 1566/8 156 15.61/, 1501/, 3741,, 375 3781,* 380 3 0 311 311 311V, 366 38H/, 3723/, 3731/, 1341/* 1361/, 1327/8 132 3813/, 3921/* 395 394 314 3283/, 331 332 130 1336/, 1391/, 1491 It 282 285 297V, 1253/, 124 1231/, 1231/, 85 80 791/, 1063/, 1061/8 1043/, 1051/g 300 2961/, 296 2943/, 262V, 2611/, 379 2723/, 351s/* 349 3513/, 353 94V* 941/, 941/, 94'/i, 941/, 940/ie 946/a 941/, 90 1407/, 140 140 3 31'* 31/, 5 obi. N.W.S, 1000 '18 6 idem 1000 1022 A 4K idem 1000 '16 4 Y, idepi 1000 '17 4 idem 1000 '16 6 O.Ind. 1000 '19 5 idem 1000 '15 5 idem 1000 '16 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij Insulinde Olie Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsohe Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklljke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavia Tab. Deli Maatfj. Senembah 5)4 obi. Holl. Spoor 1922. 514 obi. Staatsspoor 1922 .South. Pacific Union Pacific Prolongatie Ex«dividend. 89>a 985/s 88 84 81 Vic 9Ww 933/s 8?'A 87i„ 1363, 1061/2 1 34s/g 249 1483/, 1075/g* 226/e 159 375 376 D6 389 Vg 320Vg 1281/g 278 1241,'g 813/, 1041/, 3001/, 260 3491/, 92* 89'/,, 98V, 88 837/s 817/g 95 V, 936/8 877/, 877/8 122 1063/, I3313/n 245 1441/, 1071/8 23V* 561/, 310 368 >291/, 385 310 131 280 1251/, 84 106 3031/, 266 3531/, 943 8 - 943/8 907/w 142 3

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 10