Rika Hopper als Katuska Maslowa, welk een enorare kracht ontwikkel't de actrice iu deze rol, als't ware voor haar geknipt Nu eiensi met zachit melodieuse stem, klin- Ikende als muziek, weet ziji weer te gevenl de stemmerijeni van bet nog jeugdige naar lief- de snaikkende Russische jonge xneisje, dan weer in heftige uitvallen, in bitteneni toon haar el'lende uitschreeu'wende en uitlbarstem- de tegen bet onrec'd haar aangedaan. Krachtig werd ziji 'ter zijde gestaan door den heer J acques van Hovenl in' den rol van jPrins Diimitri. (Het samenspel tusschen deze twee hoo id- iperson en was in een woord schitterend. Daaromheeni groepeerden zich de andere leden; van: het flinke gezelschap. Het eigen meegebrachte decor voldeed uit- stekend: vooral de gevangenis; de halte- plaiatst van Siberie maakte een machtigenl in» druk. Na afloop stormachtige toejuichingen. In een' veirzorgde rede dankte de heer De Leur, namens het huldigingscomite, de jube- laresse, welke prachtige bloemstuklkien Wer den aangeboden. Hierna sprak de jubileerende aotrice vrien- delijke woorden van- dank tot het comite en het overtalrijk publiek. Een heerlijke avond. U1IT SGHiE'RlM E'RlHOR'N Zondagavond hield de gymnastiekvereeni- ging „Volharding", alhier, in het lokaal van* den heer J. Ft. Schreuder hare ecrste open- bare uitvoering in dit seizoen, De zaal wa? niet geheel, maar itoch voor het grootste deel met belangstellenden ge- vuld. IN a den opmarsch die zeer goed van stapel liep opende de voorzitter, de heer C. Klerk, met eenige toepasselijke woorden de eerste uitvoering van wVolharding" in 1923. Alle mummer®, 10 in getal, werdeni zonder ilange tusschenpoozen, vlot afgewerkt. Dat ■het publiak genoot, bewees wel het applaus dat na elk nummer weerklonk. Vooral de groepem en tableaux, beschenen door elec- trische schijnwerpers, wareni ikieuxig. Ter op- ltuistering van de verschillende vrije- en toe- stelofeningen wareni enkele voordrachtem in- gelascht, die zer in den smaak van het pu bliek vielen. De paiuze bracht een verrassing, n.l. de verloting van een heerlijke taart. In zijn si uitings woord bracht de voorzitter een woord van hulde a an den dinecteur voor zijn energieke leiding. Verder dankte spreker alien die haddeni bijgedrageni om dezen avond tot een succesvollen te maken. Wiji kunnen, niet anders zeggen, dan dat deze eerste uitvoering in 1023 voor „,Volhar- ding" werMijik een succes is geworden. De pres'tatie van de vereeniging is sedert het vo- rige jaar; zeer toegenomen, wat voor teen groot deel is te damken aan haar emineniten directeur, den heer A. Tol. Tenslotte willen wij! er onze vreugde over uitdrukkem, dat niet, zooals gewoonldjk in Schermerhom het geval is, eeni half uur na den vastgestelden aanvangstijd werd „ge- haald". In een vorig versing bebbem wiji reeds' over dit etuvel geschreven en wiji hopeni nu maar, dat andere vereenigingen hier ter iplaatse het voorbeeld van „Volharding" ter harte zullen nemen. Van de zijde van het publiak is thans wel medewerking te verwachten. UIT SCHAGEN. Lop der bevolking over het jaar 1022. De bevolking bestond op 31 Dec. 1021 uit: 1755 mannen, 1876 vrouwen, sanxen 3631 personen. Zij vermeerderde gedurende het jaar door geboorten met 48 m., 38 vr., sameu 86 pers Door vestiging met 108 m., 187 vr., samen 385 pers. Alzoo een vermeerdering van 246 m. en 225 vr., samen 471 pers. Zij verminderde gedurende dat tijdvak door: overlijden met 23 m. en 25 vr., alzoo met 48 pers. Door vertrek met 174 m. en 100 vr.r, al zoo met 364 pers. Een vermindering dus van 197 m. en 215 vr., totaal 412 pers. De bevol king vermeerderde dus met 49 m. en 10 vr., totaal 59 per. en bedroeg op 31 Dec. 1922: 1804 m. en 1886 vr., totaal 3690: Gedurende het jaar werden voltrokken 27 huwelijken, 1 huwelijk werd door echtschei- ding ontbonden en werden 2 geborenen als levenloos aangegeven. THograimiien van heden REORGANISATIE DER SOCIALE VERZEKERING. 's-GRAVENHAGE, 15 fan. Zaterdag heeft de commissie voor arbeidersverzeke- ring uit den Hoogen Raad van Arbeid on- der leiding van Minister Aalberse haar eer ste vergadering gehouden ter behandeling van aan dicn Raad voorgelegde vraagpun- ten en nota's betreffende de reorganisatie der sociale verzekering. De Minister deelde mede, voornemens te zijn alle commissievergaderingen over dat onderwerp te zullen presideeren, omdat hij daarin bijzonder belang stelt en vooral om dat hij ondervonden had dat het bezwaar mcebrengt wanncer men van werkzaamhe- den eencr commissie alleen een rapport ont- vnn^t en niet heeft medegemaakt hoe con- clusies uit de debatten zijn gegroeid. Bo- vcndien was hij in overleg met den eigen- liiken voorzitter der commissie den neer Groenveld, tot de conclusie gelcomen, dat deze meer vrijheid zal hebben zijn nota'si, welke de commissie in behandeling zal ne- Tnpri te verdedigen. De commissie zal eens per week vergade- ren ten einde haar rapport zoo spoedig morelijk te voltooien CONTRACTBREUK. BANDOENG, 15 Jan. Aneta meldt nit Bandoeng, dat op de Philips tabak is be- slag gelegd. Het uit Holland gekomen per- soneel sprak de firma in rechten aan om schadevergoeding wegens contractbreuk. PROTE STDE MONSTRATIE TE ESSEN. BERLIJN, 15 Jan. Uit Essen wordt ge- meld, dat aldaar een groote protestdemon- sratie werd gehouden door de Duitsche mijnwerkersvereenigingen, Er werd ten stckstc geprotesteerd tegen het wederrech- tc!';k binnendringen der Fransche en Belgi- sche troepen in het Ruhrgebied, hetwelk een annslag op het zelfbeschikkingsreclit der volkeren beteekent. De afgevaardigde der Centrumrpartij, Imbusch, verklaarde, dat de bevolking van het Ruhrgebied niet door wapengeweld tot het verrichten van ruwen arbeiQ gebracht en uitgebuit zal kunnen worden. EEN NIEUWE MUNiT IN HET RUHRGEBIED. PAR1JS, 15 Jan. De „Temps" bevestigt het bericht, volgens hetwelk in bet Ruhrge bied een nieuwe muntsoort, taler genaamd, met lageren koers dan de goudimark en hoogereni koers dan> de Fransche irank, in- gevoerd zal worden. DE TOESTAND IN HET RUHRGEBIED. PARIJS, 15 Jan. Perinax geetf in de „Echo de Paris" de volgende samenvatting van den toestand in h^ Ruhrgebied: Heden volgt de bezetting van de zone Ratingen Bochum Heme Rekling- hause. Het gebied van Essen levert per jaar 26 millioen ton kolen, welke met de 6 millioen uit de mijnen op den linker Rijn- oever niet voldoende zijn om de behoefte van schadevergoedingskolen en kolen voor de plaatselijke industrie te dekken. Door de bezetting van de zone Bochum wil Frank- rijk op den rechter Rijn-oever meer dan 70 millioen kolen ter beschikking krijgen. De Staatsmijnen ten N. O. zullen uitsluitend voor leveringen van herstelkolen bestemd worden. De mijneigenaren zullen echter over de resteerende kolen niet vrij kunnen beschik- ken, doch gebonden zijn in de eerste plaats te zorgen voor de industrie in het Ruhrge bied en op den linker Rijn-oever. De gebieden BarmenWitten en Dord- mund zullen eerst dan voor Frankrijk ter sprake komen wanneer het zal gaan om pan den voor een te verleenen moratorium. ST A ATSLOT E RIJ Hoofdprijzen. - Trelkking van heden. Ns. 16130, 21731'/ 1000. No. 20131 4O01. Ns. 20083, 9029, 1389 200. Nc. 5076, 11715. 13844., 16151, 17098, 18160, 21246 100. Stadsnieuws Zitting van den ambfenaar van de Re- classeering en der Kinderwetten morgen- avond van 6%nor in het lokaal van de Nutsspaarbank. DE LOONREGELING BIT DE WERKLOOSHEIDSVOORZIENING TE ALKMAAR. Zooals nog in een deel onzer vorige editie gepubliceerd kon worden, heeft de Minister van Arbeid naar officieel uit Den Haag ge- meld werd den burgemeester van Alkmaar telegrafisch nadere inlichtingem verzocht over het raadsbesluit om het loon voor de te werk gestelde werkloozen op 40 cent per uur (verhoogd in taakwerk met 20 pet.) te stellen, aangezien hij voornemens was dit besluit te vernietigen. SNTJPARTIJ. De beruchte Heemskerkers hebben zich gisteravond weer duchtig doen gelden. Na een bezoek aan een cafe in de Pieter- straat werd op het Waagplein een verschil van meening uitgevochten, waarbij de Alk- maarders K. H. en W. K. een paar gevaarlij- ke messteken opliepen. Een der daders, N. K uit Heemskerk, die reeds een vonnis wegens mishandeling achter den rug heeft, is gear- resfeerd en bevond zich heden nog op het politiebureau. Tegen de gevaarlijke Heemskerker bende, die el ken Zondagavond Alkmaar en den Rijiksstraatweg onveilig maakt, kan niet streng genoeg worden opgetreden. Wij hopen, dat de Justitie er toe zal mede- werken, nu eens een emstig voorbeeld te stel len. (Naar wij vememen, hebben verschillende perso :en bij de gisteravond gehouden vecht- partij nog min of meer belangrijke verwon- Fmgpii opg^looper. BRAND. tr aP sigr'-pnUh-rek van den heer R-, aan de Baangracht waar dezer dagen brand uit- bi ck. hebben de vlammen gister opnieuw een pDgiiig tol vemietiging geprobeerd. Waarschijnlijk is een der pakken tabak -smeulende gebleven en heeft het vuur een uit- weg gezocht. De brandweer slaagde er spoe dig in den brand te blusschen. JUBI L'EUM-AVONDi AFD. ALKM A AR A. N. G. O. iB. Gisteravond vierde de aid. Alikmaar van den A. N. G. O. B. haar l2W-jarig be- staan. De zaal was stampvol met belang stellenden. Morgen plaatsen wiji hiervan het geheele verslag. Thans ontbreekt het ons aan de be- noodigde plaatsruimte. RADIO-AVOND. Woensdagavond 8 uur houdt men blij- kens een advertentie in dit nummer in „ae Nachtegaal" een z.g.g radio-avond. Op deze bijeenkomst wordt besproken de electriciteit in het algemeen, de draadlooze te- legrafie en telefonie, enz. enz. ALKMAARSCH VEEVERZEKERINGSFONDS. Hedenmorgen vergaderde in cafte ..Central" het Alkmaarsch Veeverzekeringsfonds, onder voorzittterschap van den heer Govers, die de vergadering opende met het gebruikelijke welkom aan de aanwezigen, alsook aan- de ers. Spr. hoopte, dat de besprekingen in het elang van het Veefonds zouden zijn. Spr betreurde, dat de belangstelhng voor de ver- gaderingen zoo klein is. De notulen Werden na lezing door den se- cretaris, den heer J. Swaag, onveranderd goedgekeurd. Aan de orde was het rapport der financiee- le comissie. Bij monde van den heer Schrooder bracht de commissie (bestaande uit de heeren Schroo der, Wortel en Ackerman) rapport uit en adr viseerde tot dechargeering van den penning- meester. De voorzitter dankte de financieele com missie en den secretaris-penningjmeester en feliciteerde de vereeniging met het voordee- lig saldo. De secretaris bracht hierop het jaarverslag uit Hieraan ontleenen wij het volgende Ontvangsten Premiegeld van 1071 koeien f 4681,50, verkoop gesteriliseerd vleesch, vet, huiden enz. 755,68, contributie van 115 le den h 1115, van 6 nieuwe leden a 10: 60, van 2 leden overeenkomstig toegevoeg- de bepaling (z. g. „halve" leden) a 5: 10. Voorts is gekweekt aan rente bij Landbouw- crediet 101,06, waarbij aan kleine diversen en kassaldo 1921 3036,71 K, aldus te zamen een .ontvangst van 9639,9514. Uitgaven: Aan aikeuringen uitbetaald 342/4.30, .aan keurloon em zegels 374.85, aan salarissen 100, aan diversen een be- drag van 420,443^, alzoo een uitgaaf van 4319,59y2. Batig saldo 5340,36. Zeven koeien zijn geheel afgekeurd. Dit jaarverslag werd onder applaus en dankze-gging goedgekeurd. Punt 5. Voorstel van het bestuur om de premie te stellen op 2,50 voor leden, pin- ken 1,50 en 5 voor niet-leden', pinken 3. De voorzitter deed inzake dit punt eenige mededeelingen. De secretaris meende, dat men volkomen met dit voorstel accoond kon gaan. Het voorstel werd hierna aangenomen. Punt 6. Periodieke bestuursverkiezing. Af- tredend waren de heeren W. Oudhuis, G. de Jongh, A. J. Peeck (alien herkiesbaar). De stemming (reglementair metgesloten briefjes) wees uit de afgetreden lierkozen werden. (De heeren Schut en Schrooder be- kwamen ieder 1 stem.) De herkozenen aanvaardden hunne benoe- ming. Aan de orde was de rondvraag. Deze bracht eenige interne aangelegenheden inzake vlecschkeuring naar voren. Naar aanleiding van een vraag van den heer Smits deelde de voorzitter mede, dat de verlaagde contributie vanaf heden ingaat. De voorzitter sloot hierop de bijeenkomst, met den wensch, dat een volgende vergade ring beter bezocht zal zijn. Nog zeide spr. den administrateur dank voor de vele moeite, die deze zich getroosit had: BILJARTWEDSTRIJDEN. Hedenavond zal bij den heer Nico Kers- sens, cafe ,,'t Wapen van Haarlem", de laatsie wedlstrijid tusscheni de beide clubs „B. C. „Houtlust" en „Alkmaar" plaats hebben. In den vorigen wedstrijd heeft „Houtlust" drie partijen gewonnen, dus haar achterstand ingehaald. Het was toen een gezellige wed strijd voor de spelers, en een aanmoediging voor de biljartsport. I>e volgende week zal de prijsuitreiking plaats hebben bij den heer C. Winkel, cafe „Ffoutlust". De prijzen zijneen zilveren medalje voor de winnende club, een prijs voor de hoogste serie der beide clubs en andere prijzen dor de firma P. Hoppe te Am sterdam, benevens een mooie queue door de firma Gharfes Toulet, biljartfabrikante te Am sterdam, beschikbaar gesteld. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 4.45 uur licht op. SporJ, VOETBAL. Alcmaria I doet uilrrumteiid werk in Z(ran dom.. Alcmaria II eerliest met kooge cijfers van Alkmaar I. Het eerste elftail van Aicmariia heeft dan toch gistenen geen vergeefsche reis naar Zaandam gernaakt. Wij waren er eerst an ders weer bang voor, want ,;t was natuuriijk regen en nog eeins regen. 'it Lijkt er dnder- daad veel op of 't slechte weer bij voorkeur voor den Zondag wordt gereserveerd. Op een glad en modderig veld, bij regen weer, speelde eein volledig Alcmaria een zeer goe- den wedstrijd tegen Z. V. V. Het resultaat 00, een. puntloos gelij'k spel, is inderdaad meer dan men algemeen. had durven ver wachten. De clubs uit de tweede kliasse weten wel, dat er heel wat voor noodig is om op het Z. V. V.-veld een gelijfc spel te forceeren. Alcmaria speelde werkelijk uitstekend en 'heeft Z. V. V. geen kans gegevea Zij zelf heeft beter kansen gehad en een kleine over- winning zou daarom niet eens onverdiend zijn geweest. Vooral de verdedliging heeft zich van hare beste zijde doen kennen. Bos- man redde eenige malen prachtig. De bads waren steeds op hun post. v. d. Horst had Breeuwer goed onder bedwang en Roozen- daal speelde heel goed. De voorhoede had zwaar werk tegen de stevige Zaansche ver- dediging. Alkmaar I—Alcmaria II 5—0. Op het terrein aan de Wilhelminalaan, dat vooral ina de rust zeer moeilijk te bespelen was, heeft Alcmlaria II een verdiende neder- laag geleden tegen de enthousiaste Go Ahead1 ploeg. Het gteheele Alcmaria elftal heeft op afdoiende wijze gedemionstreerd, dat het alls voetbalploeg nog zeer en zeer veel te leeren heeft en wainneer niu dte nederlaag van giste- ren te spelers maar tot het besef heeft ge bracht, dial zij. weinig presteeren, dan is deze nederlaag ten slotte nog zoo kwaad niet. Dit mag wel eens geconstateerd, omdat verschil lende spelers soms niet ondmdelij'k laten bliju keni, dat zij zich minstens de gelijlke ach'ten, wat spelkwaliteit betreft, van de eerste elftal- spelera. Go Ahead' had1 eerst het voorded van dien wind en viel voortdurend aan. Nadat de re- servekeeper van Alcmaria enkele malen op zeer gevaarlijke wijze had gered, moest hij een hard schot van links laten passeeren. Elfring zette m plaats van ztelf op doel te schieten, hard naar links over, waar een speller klaar stond om den stand op 10 te brengen. Het laatste kwartier der eerste helft had Alcmaria't beste van't spel. Maar er kwam geen goal. Souge redde tweemaal zeer verdienstelijk hoewtel niet zonder geluk. Direct na de hervat'tiing werd even gestOpt voor een regenbui. Spoedig begon men cen ter weer en ploeterde door, ondanks den re gen, tot het bittere einde. Alcmaria geraakte er steeds meer uit en met geregelde tusschen- poozen scoorde Go Ahead inog vier goals. Thomias debuteerde op de linksbinnenplaats zeer verdienstelijk en maakfce heel mooi drie goals. Go Ahead zat er veel beter op en hiteld °t spel meer open. Elfring, Schuyt en Keppel speelden een zeer goeden wedstrijd. De amde- ren hielpen enthousiast mee, de overwinning te behalen. Bij Alcmaria II speelde mten zonder sy- steem. Niemand gebruikte eenig overleg. Voetbal is ook hersenweric! Laat men nu eens en voor altijd onthouden, dat een open spel met forsche trappen op zoo'n modderig veld het eenige goede is. 'Klein peuterwerk is uit den booze. Er waren ook fouten in de op- stelling. Nogmlaals zij herfiaald, dat van Willigen geen voorhoede speler is. Linkshalf is zijni plaats. Van Wieringen is van goeden wil, maar behoort in het tiweede elftal niet thuis. De linkervleugel was zwak. De ha1i linie had in Korstanje eeia goede kracht De spil zal op een droog veld hm wat uieer pres teeren. Kes kan zich heusch wel wat meer in- spannen. De reservekeepex heeft naar men ons mededeelde, dilkwijls voor 't derdte goed gekeept. Gisteren was 'hij echter geheel out vorm. Met een bal wist hij kltemvast te van- gen .Alles rolde uit zijn handen. Dan zien we hem liever op zijn oude linksbinnenp'aats. De scheidsrechter leidde goed. Alcmaria II krijgt nog gelegenheid zich op eigen1 veld (en dan' in andere qpstelling) tegenover Go Ahead van een betere zijde te doen kennen. Een goede captain, die eemheid weet te brengen in Alcmaria's reserve-elftal is zeer noodig. In 2 A. werden ook nog gespeeldi: Q. S. C. Edo 05 en. A. F. C.—W. F. C.. 5.M2. Hortus en W. F. C. vexkeeren th.ans ernstig in degradatiegevaar. In de eerste klas A. weerden 'Haarlem', H. V. V. en Ajax zich best. 'Haarlem sioeg V. O. C. met 5li, H. V. V. won met 3 van D. F. C. en Ajax sloeg de leiders met 40. H. B. S. had 5 invaders. Feijienoord won met 2l1 van Quick) en' Sparta speeilde 00 tegen R. C. H. In 1; B. verloor „Stortmvogels" op eigen veld met 1-^Q van V. V. A., V. U. C—Z F C. 0—0, O. D. S.'Ado 3—4, S. V. V—Ex celsior 1—2;, 't Gooi—H. F. C. 1—'1. Oastelijke le klasHeraclesU. D. 50, Be Quick—Heugelo 3—1, Go AheadZ. A. C. 3il. Zuidelifke le klas: Vijf wedstrijden werden gespeeld en wel merkwaardig, dat in alle vijf de bezoekende club won. NoadiB. V. V. 2^4, PhilipsVelocitas 23, N. A. C.Bredania. 23, Wilhelmina Eindhoven l17, Dosko.Willem II 0—1. Noordel. le klas: VelocitasBe Quick 1—3. AchillesForward 3—0. Enkele dezer uitslagen zijn ontleend aan „de Courant." Kunsten en Wetenschappen. K A'MElRiMUZ fEiK. Over Carl Friedberg, den pianist die a.s. Woensdlag voor die leden der Alkmaarsche kamermuziekvereeniiging optreedt kunnen wij het volgende vermelden. Friedberg is iri 1872 te Bingen geboren en studeerde niet slechils aan het conservatorium te Frankfort a.d'. Main, doch ook aan de Fteidelbergsche Universiteit. Vanaf 1904 was hij leeraar aan het Conservatorium te Keulen en ging later naar Amerifca. Mtinchen werd) in 1918 zdjh woonplaats en van dlaaruit onderneemt hij ge- ■regeld ooncertreizen en is ook in Nfederland een gaarne geziene gast Friedberg behoort tot de grootste der levende pianisten en paart 'aan een buitengewoon ontwikkelde techniek eeni hoogst gevoeligen aanslag. Op zijta laat ste tourn.ee door Nfederland in Februari 1921 heeft het ihem dian ook niet aan velie bijvalsbe- ruigingen outbroken. Voor niet leden, dlie dezen1 avond zouden willen bezoeken ziji er aan herinnerd dat er slechts toegangskaarten voor het balcon be schikbaar zullen zijn. A. K. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Leendert Arie, z. van Gerrit Hendrik Hoij- tink en Maaike Elizabeth Rijkers. Wilhel- mus Johannes Cornells, z. van Johannes de Groot en Maria van den Heuvel. Johanna, d. van Johannes Dekker en Elisabeth vaii Veen. Trijntje Alida, d- van Klaas de Wit en Jantje Leegwater. Jannetje, d van Jas per de Vet en Trijntje Mastemaker. Corne lia Johannes, z. van Jan Bolding en Wende- lina Pater. OVERLEDEN: Gerrit Zander, 1 jaar. Frantiscus Roo- ders, 83 jaar. Johannes Coenraad Govers, 24 jaar. Jacob Pool, 80 jaar. Antonia Groen, wed. van Gerrit Cornells Morel, 80 jaar. Alida Zuurbier, wed. van Gerardus Sclioon, 71 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Jan. Medegedeeld door het Kan. Nedferl Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.8 te Biar ritz. Laagsite barometerstand1 736.3 te Roest. Verwachting (van den avond1 van 15 Jan. tot den avomdi van 16 Jan.) Krachtige tot matigeni Westelijlken tot ZuidWestelijken wind, aanvahkelijk licht tot halfbewolkt en waarischijnlij'k droog weer, later toenemende bewolking, in hd: Zuiden lichte vorst des nachts, iets zachter over dag. MarktberichteB AMSTERDAM, 15 Jan. Op de hedenl ge houden veemarkt waren aanvoer. en prijzen als volgt: 408 koeien le kw. I 1.25f 1.35, 2e kw. 1.10f 1.20, 3e kw. O.'&O enl hob- ger, 10 stierem 0.901, 120 melk- en kalfkoeien 350f 500 per stufc levend ge- wicht, 5'5 vettefcalveren:2iekw. 0.90/'1.04 levend gewicht, 47 nuchtere kalveren 18 f 28 per stuk, 68 schapen 39'f 50 per stuk, 497 varkens Holl. le kw. 1.18 en hooger, 2e kw. 1.16f 1.18' h an del stug; Overzeesche en 'Geld, le kw. 1.22 en hoo ger, 2e en 3e kw. 1.20—/ 1.18. Handel stug. AMSTERDAM, 15 Jan. 1923. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingem. van 15 Januari 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Vorlge K( )ers vai 1 heden te Koers. pf.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 - - - - - - - - - - - 264 plm. 2.45 Italie (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1922 B. BANKdNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 986/8 1368/4 1383/4 138J-94 1384-94 139 1384-94 107^ 109 109-10 109-11 1104 1104 134!/, 135 135 1344-54 1351/, 62i 63 63 63 61-3 61 2421/4 245 240-5 108 107 1078/, 1073/e 382j 384 3841 385 385 387 310^ 308 312 V.2 31Z 15974 1584-9 158-9 131 130 24 23 69 68 70 364 364 3844 385 135 134 137 1374 1374 4018/, 403 404 406 407 408 1491/4 1524 1523/4 1544 I56V, 78 794 79 80 80 71/. 77/, 70 74 98 - 974 90 87 90 2974 295 1273/4 131 138-2 132 132 134 IO8S/4 1113-4 1124-4 1154 114* 112J-6 1424 145 147/s 17 171/8 17 16* lOll/s 106 83 86 88 87 8 8 388/4 45 42 43 IU/4 Id/4 451/4 2744 276 275-6 274 273 357 358 358 356 356-8 356 297 299 298 2964 296-9 58 58 57 251/4 1408/4 1404 GOV* WISSELKOERSEN AMSTERDAM -OFFICIEEL. Koers op heden. 11.795/8 0.01971/1 17.371/s 15 90 47.60 0.00361/| 50 50 67.90T 47.10 2.521/a 12.40—60 Vorige koers. Londen 11.801/, Berlijn €.0245 Parijs 17.65 Brussel 16.15 Bazel 4775 Weenen 0 00375 Kopenhagen 50.50 Stockholm 67.85 Christiania 47.00 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.52V, 12.521/, ing op Maat.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3