Oe Lange De Moraaz. In- en verkoop VREEMD GELD. Het Roods Leger te Wladiwostob. BURGEMpF«TFR ja WCTHOUDERS hebben besloten, dat het aanstr-iten van ge- meentelijke straten en wegen ten behoeve van verbouyvde of nieuw-gebouwde perceelen voortaan slechts tegen betaling zal plaats hebben. Aan de eigenaars dier perceelen worden in rekening gebracht de kosten van het recht- streeks uiit den bouw of verbouw voortvloeien- de straatwerk, bestaande uit het arbeidsloon en de waarde van het extra-verbruikte mate rnal. De verrekening van deze kosten geschiadt rechtstreeks tusschen belanghebbenden en het Bedrijf van Gemetntewerken. Alkmaar, 15 Januari 1923. Burgemeester en Werhouders van \V. C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. pr>e?d g 'aica worcta, cm te Bacbien, dat, als er verlaging taoet plaats bebben, deze zoo gering mogeldjk te doen zijn. 'De voonzit- einde zich aidaar's avonds in te schepen aan boord' van det s.s. Rotterdam van de H. A L. GASTMAAL TEN HOVE. Gisteravond hebben de Koningin cn de Prins ten Koniaklijken Paleize te 's-Graven- hage den hoofden der bij Hr. Ms. Hcf geac- craliteerde gezantschappen een maaltijd aan- geboden, waaraan mode aanzaten de minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Van Kar- nebeek, en verschillende dignitarissen van het Hof. De meeste gezanten waren vergeze1d van hun dames. De maaltijd had plaats in de Galerijzaal Wegens den rouw van Koningin en Ptins bleef ditmaal de uitvoering van een muziek- programma achterwege. ZWARE MISHANDELING. Zaterdagavond is te Gildebans nabij de Nederlandsche grens een' Nederlandier, H. D. uit Losser, die per fiets naar de grens wou gaap, dpor twee Duitschers achtervol'gd en zwaar mishandeld en beroofd, nadait hem eerst peper in het gezidht wias geworpen. FRIESCHE MAATSCiiAPPIJ VAN LANDBOUW. Het Friesch Lamdbouwblad deelt uit de laatstgdhouden vergadering van het bestuur den Friesche Maatschaippij van Landbou'w icee: Door middel van het landbouw comite zal nogmaals aandrang op de rege;ring worden nitgeoefrend om maatregelen; te nemen tegen uitbreiding van. de aardappelwratziekte naar streken, die hier nog vrijf van zijn Uit mis- pi aatste zuinigheid kunnen hier ernstige economische nadeelen wordien1 berokkend. Binnen Friesland zal zooveel mogelijk door de vereeniging gewaakt worden tegen invoe% van ongecontroleerd pootgoed. Er zal, in samen'werking met de Friesche Varkenstamboeken, getrocht worden Duitsche fokvarkens in te voeren. Op een tientaly vragen .van het Kon. Nederl. L andbou'w-Comite inzake de bestrij- ding van het mond- en 'blauwzeer zal met ge- antwoord worden. Men wil, dat de directie van den landbouw aan de hand van het rap port {ler betrokken Staatscommissie een door de regeering wensdhelijik geachte gedragslijn om. a'dvies aan de landlbouworganisaties zendt. Een aanbod van de Friesche vereeniging van Meelfaibrikamteo en Molenaars, om bij te dragen. in kosten van het veevoederonderzoek, is afgeslagen, daar het principieel onjulofc werd geacht geld van de te coutroleeren partij aan te nemen. Inzaike de huis^lachtingen was eindelijk een an'twoord van dsn minister van arbeid ontvangen. Tegen de weigerig van de vriji- stellrng is opnieuw geprotesteerd en tevens is verzocht, m elk geval de keuring van le- vend vee voor de huisslachtingen af te schaf- fen. Tot lid van den raad van beheer van het Boterconmolestation der Friesche Maatschap pij van Landbouw is benoemd de heer W. Keestra, directeur der rijkszuivelschool .te Bolsward. Den heer Hermens, te Leeuwarden, die deze functie had neergelegd, is dank be- befuigd voor de vele diensten, aan de boter- controle in Friesland bewezen. De heer L. S. Hflarides werd voor 1923 herbenoemd tot vioe-voorzitter der Maat- schappij. De agenda voor de algeme ne vergadering op 28 rebruan werd vaatgesteld. KORTE BE RICH TEN. Op schrifcdijke vragen van den heer Her mans, lid van de Tweede Kamer, betreffende het voorstelU'n van een wijziging van de ac- cijnswetten cp net zout, in verband. met de onbillijke behandding van zoutzieders bij de toepassing van die wetten, heeft de minister van financien geantwoord. De Noord-Brabanteche industrie vraagt onverwijld tijdelijke maatregelen tegen de var luta-conferemtie. Er worden stappem gedaan tot verla ging van' de Aimsterdamsche havengelden. rrovinciaal Jjieuws ter liet d'uidelijk uitkdmen, dat er naar ge- etreefdl moet worden, de zaken kalm eai waar- dig te behandeleni eni dtsnoods steun te zoe- ikem biji Gedep. Staten. iHet resultaat der be- sprekingen was, dat aan het bestuur vriiheid werd gelaten, om te doen, wait in. het belang der leden geacht wordt. Het volgende punt 1 der agendasteun bdji ziekte, werd. na. eenige discussie ingetrokiken, daar de meerderheid 1 er zich tegen verklaarde. Daama werd nog ,eens gesproken over de zaken,.die op de 'laat- ste bondsvergadering te Alkmaar waren be- handeld. In verband hiermede werd besloten, zich los te makeni van den. centralen bond en; daama met groote meerderheid (30 tegen: 9) het beslui't genomen tot toetreding tot den ambtenaarsbond van Nederland. Met algemeene stdmmen werd besloten, de contributie ook voor. dit jaar te bepalen op :2 gulden. Daarmede was de agenda ten einde, doch eer de voorzitter de vergadering sloot, deelde hij dem leden mede dat op den Tweeden Paaschdaig (2 April)) in de Korenbeurs te Alkmaar een vergadering zal gehouden wor den van watermolenaars en machinisten. Hij spoorde alien, aan, als het eenigszins moge lijk is, deze vergadering te bezoeken. Daarna sluiting met dank aan. alien. UIT OODE NIEDORP. Zondagmorgen zou V. V. V. II een com- petitiewedstrijd spelen tegen L. W. V. C. II.j Op den vastgestelden tijd verscheen L. W. V. C. met een: vijftal spelers., zoodat niet Voor den bond gespeeld mocht worden en V. V. V. II reglemehtair met 5—0' gewonnen heeft. Er werd toen. maar vriendschappelijk ge speeld met eenige V. V. V.'ers er in .met als tegen Voorwaarts I van. Barsingerhom. Stand zii het einde 32 in net voordedl uitslag 11. 's Middags speelde V. V. V. I iVjk T kam van. V. V. V. Gisteravond gaf de rederijkerskamer ,;Mo- liere" een uitvoering in het -lokaal van> den heer A. Mdj'ts te Oude Niddonper Verlaat. Voor een zeer goed bezette zaal werd opge- voerd: Klaasje Zevenster, van Mr. J. van Lennep. Het stuk kon on®, zoowel wat in- houd als wat spei betrof, ten zeerste bekoren. DOor de verschillende spelers, en dat waren er tametiik veel, werd over het algemeeu zeer goed spel gegeven. A1 met al was het een zeer geanimeerde avond met tot slot bal na. UIT ST. PANCRAS. Met het oog op de a.s. verkiezing voon de Provinciate Staten stelde Zaterdag ook de Chr. Hist. Unie haar lijst vast voor de kamer- kring Deni Holder (Statenkringen Helder— Hoom— Zaandam). Als no. 2 op deze lijst van tienl persOnen werd geplaatst de burge meester de heer Jac. Kroonenburg. Dat hij deze vooraanstaanlde plaats op de lijst on't- ving, is zonder twij'fel voor eeni groot deel het gevolg van zijn benoeming tot lid van de permanente commissie voor land- en; tuin- bouw. Gelijik bektend, heeft de Chr Hist. Ka- merfractie een dusdanige commissie benoemd, bestaande nit een acbttal mannen uit het ge- heele land, om haar bij: eventueele regeerings- voorstellen te doen dienen van advies. Telegrammen van heden UHiT STOMPETOREN. Zondagmiddag vergaderde de molenaars- bond „De Eendracht" in het cafp van den heer Renses alhier. De voorzitter, de heer G. iWiedijik, heette alien welkom, besprak de ge- beurtenissen. van 1922 en; herdaCht in het bijzonder den 'heer C. Nierop, oud-opzichter van de Sehermer. Bij de ingekomen stukken werd mededee- ling gedaan van eeni damkbetuiging der fami- lie Nierop Voor dem krans, die, als eeni be- wijs van nulde en achting aan den overtede- ne, door den molenaarsbond was vereerd. Nadat de secretaris zijn jaarverslag had* voorgelezen, dat geen aanleiding gaf tot op- of aarrmerkingen, deed de penoingmeester rekening en verantwoording van zijn beheer. De ontvangsten. bedroegen, 137.87, de uit- gaven 131.62M, dus het batig saldo 6.241A. De leden W. Schram en T. 'Smit gingen de overgelegde stukken na en bevon- den alles in orde, zoodat de penningmeester bedankt werd voor zijn beheer. Als ledeni van het bestuur werdeni met bij- na algemeene stemmen herbenoemd de heeren (B. Pl'ugboeren S. Termaat. Hierna kwam het voormaamste punt der agenda in behandeh'ng: de loonsverlaging en storting van pensioen. De voorzitter gaf een beknopte uiteenzetting van hetgeen het bestuur had gedaan, om nog te redden wat ■te redden is en stelde ieder in de gelegenheid zijn meening te zeggen. Onderscheidene leden maakten hiervan gebnuik, niets mioch't onbe- DE COMMISSIE VAN HERSTEL. PARIJS, 16 Jan. De Commissie van Herstel verklaarde in haar vergadering van hedenmorgen, ter bespreking van de nota van Barthou en Delacroix betreffende het staken van betalingen en leveranties van Duitschland, met 3 tegen 1 stem, dat de maatregelen der Duitsche regeering tot het stopzetten der levcringen van hout, steen- koleu en vee een opzettelijk in gebleke blij- ven van Duitschland beteekent. De Engelsche gedelegeerde stemde tegen. DE TOESTAND IN HET RUHRGEBIED. PARIJS, 16 Jan. De .Petit Parisien" meldt, dat de uitbreiding van de bezetting tot Dortmund, welke heden plaats heeft, het gevolg is van den tegenstand der Duit sche mijneigenaren om kolen te leveren. Gisteravond hebben generaal Degoutte en de inspecteur-generaal Coste bericht ontvangen, dat de industrieelen de leverin- gen weer zouden hervatten, op voorwaarde, dat hctin beslag nemen der kolen weer zou worden ingetrokken. In verband met deze mededeeling is het requisitie-bevel tot heden uitgesteld. Indien hedenmorgen de koknleveringen niet zijn hervat, zal onmiddellijk het requi- sitiebevel in werking treden. ESSEN, 16 Jan. De Framsche troepen zijn reeds ten Noorden van Dortmund aan- gekomen en hebben Liinne bezet. De bezet ting van Dortmund is begonnen en zal he den worden voltooid. Het stadhuis is bezet. Onder de arbeiders heerscht groote opwin- ding. DE SCHADEVERGOEDINGS- KWESTIE. BERLIJN, 16 Jan. De Fransche regee ring heeft gistercn besloten vanai heden de kolen. in beslag te doen nemen. 'Het besluit werd des avonds tot Wocnsdag uitgesteld, daar, volgens een bericht uit Parijs, de Duitsche groot-industrieelen den inspecteur- generaal Coste zouden hebben medegedeeld dat de kolenleveranties hervat zouden wor den na intrekking van het requisitie-bevel. Uit Essen wordt evenwel gemeld, dat de mijneigenaren in verband met een telegram van dem RijKskolen-commissaris met alge meene stemmen besloten hebben, de kolen leveranties aan Frankrijk en Belgie te sta ken. DE BEZETTING. BERLIJN, 16 Jan. .De Fransche troe pen zijn zwaar gew^pend in Bochum bin- nengerukt en zijn verder tot de voorsteden van Dortmund^ dat heden eveneens bezet zal worden, opgerukt. De stemming onder de bevolking van Bochum is zeer opgewon- den. Een toeneming van de woningcllende en een verhooging der levensmiddelenprij- zen zijn reeds merkbaar. GEEN BENZINELEVERINGEHN. BERLIJN, 16 Jan. Ut Parijs wordt gie- meld, dat volgens een mededeeling van be- voegde Duitsche zijde de Duitsche regee ring heeft afgezien van het zenden van een vertegenwordiger naar de Commissie van Herstel, welke Woensdag bijeenkomt tot het houden van besprekingm over benzine-le- D« AtrdappeJet? 7 per kilo zijs oa- verbeterlijk, (koken niet a!), per zak van 35 iK.G. 200; Goudreinetten 10 pond voor |60-80-100; Bellefleur 10 pond 75; Stoof- peren 10 pond 60-70; Bessensap 35-65; Jan 50. H. SCH1PPER, Oudegracht 12. Tel. 339. Filiaal Laat 149. a Het adres waar U voor weinig geld goed en smakelijk Fruit kan koopen. Vraagt Busgroenten „Merk Westzaan" bepaald een delicatesse. veranties, daar voorloopig niet meer ben zine geleverd kan worden, dan waar op Frankrijk recht heeft DE INVAL IN HET MEMELGEBIED. BERLIJN, 16 Jan. Volgens een tele gram uit Tilsit heerscht in Memel thans rust. Bij het binnenrukken der Litauers lie- ten de Franschen de witte ylag op iiet stad huis hijschen en zich ontwapenen. Volgens een telegram uit Warschau eischte de Poolsche minister van buiten- landlsche zaiken in 'n conference met de ge zanten van Engeland, Frankrijk, Japan en Italic, "n onimiddellijke algeheele liquidatie van het avontuur van Litauen. Polen heeft ook in Memel een directem uitwtg naar zee noodig, daar zijn belangen in Dantzig on- voldoende vertegenwoordigd zijn NIEUWE AANIVALLEN VA!N L1TAU- SCHE TROEPEN. BERLIJN^ 16 Jam. Uit Wilna wordt via Warschau gemeld, dat hernieuwde aamval- len van Litausche benden en troepen-af- deelingen in de neutrate zone op de garens van het Witna-gebied en Litauen hd)ben plaatsgehad. DE INVAL IN HET MEMELGEBIED. De Latausche troepen namen zeven Fran schen en vijfitien Duitschers gevangen. EEN PAUSELIJKL GIFT. BERLIJN, 16 Jan. De Paus heeft voor de nooidlijd'enden in Duitschland 600.000 Lire (300.000.000 Mark) geschooken. Ntadsuieuws GESLAAGD. Voor het propaedeutisch examen B. slaag- de te Wageningen onze oud-stadgenoot, de iiecr A. Schrooder, vroeger te Hensbroek. DE ERNSTIGE VECHTPARTIJ. De eigenaar van het cafe in de Pieterstraat verzoekt ons te melden, dat de vechtpartij niet in, maar b u iten zijn cafe heeft plaats gehad en men zich in zijn cafe netjes gedra- gen heeft. Wij kunnen natuurlijk moeilijk beoordeelen hoe men zich in het cafe gedragen heeft, maar hebben geen reden om aan de woorden van den cafehouder te twijfelen. Trouwens, in ons bericht van- gisteravond was duidelijk vermeld, dat de veditpartij op het Waagplein plaats vond. In verband met de- snijpartij kan nog ge meld worden, dat thans ook een zekere A K. is aangehouden. Deze A. K. en de gister reeds gemelde N K. uit Heemskerk worden heden ter beschikking van de Justitie gesteld. KAMER VAN KOOPHANDEL. In de zitting van hedenmiddag ten stad- hulze van de Kamer van Koophandel, waar- van wij wegens plaatsgebrek het verslag morg;en plaatsen, werd tot algemeen voorzit ter uit de candidatcn, de heeren Grondsma en Arntz, de laatste als zoodanig gekozen De beide vice-voorzitters werdea herkozen PRIJS BEHAALD. De heer S. Met, Nieuwpoortslaan, alhier, heeft den eersten en eereprijs gewonnen met zijn Russische braadneuzen op de kleinvee- tentoonstelling te Schagen. HET NIEUWE GEBOUW "VAN DEN KEURINGSDIENST. Naar wij vernemen is de goedkeuring ver- kregen op de stukken betreffende het nieuwe gebouw van den gemeentelijken keuringsdiienst op de Paardenmarkt. REMONSTR ANTSGH GER. GEIMEENTE. Mem schrijft ons: Voor den tweeden gemeenteavond in dezen winter te houden, heeft het bestuur der Re- mo nstrantsche Gemeemte gemeend eem op- voedkundi.g ondierwerp te moeten aan de or de stellem. Het was zoo gelukkig mevr. Go- defroyvan Mill' uit Amsterdam, die zich, wat de beginselem vam Dr. Maria Montes- sori betreft, door haar juiste imzichtem groote bekend'heid verworvem heeft, bereid te vinden op dien avond eene korte, door lichtbeeldem verdufdeldjikte inteiding te houden daama eventueele vragem te beantwoordem em andere imzichtem aan die van: Dr Montessori te toet- sen. Wij hopem dat veleni hunne belangsteT- limg im dit deel vam dem Kerkelijken arbeid der gemeemte zullen. toomen. Onze stadgenoot de heer J. de Vries, die thans als officier aan boord van het s.s. Ouderkerk te Wladiwostok verbUjf houdt schrijft ens: Reeds bij vertrek te Rotterdam1 den 9en September was er sprake van, dat wij te Wla- divostok een lading in zouden nemen voor Europeesche havens, maar zulks zou afhan- gen van den toestand daar ter plaatse. Toen de „Ouderkerk" daar im Juni was, waren de Witten er nog heer en meester, onder sterken Japanschen invloed em de Roodlen waren pi.m. 150> mijil verder. gelegerd aan den oever vam dem Amoer. Te Manilla hoorden wiji van den' intocht der Rooden met daar aan verboinden de rnoo- di'ge senscaldeberiditem als massa-moord etc. etc., maar het rechte wist geloof iik niemand. Ttot te Yokohama definitief bericht kwam om pl.m. 7000 ton te laden te WLadivostok. In den avond van 16 November stoomden we den haven van Yokohama uit em zetten koers lan,gs de Japansche kust moordwaarts. In den rnacht van Zaterdag op Zomdag gimgen we door de Tsuruga katkyo (Tsurugastraat) en Maamdagmorgen kwam C. Kulimov in 't zicht. De siberische kust Er blies een ijzig koude wind en ras viel de kwikkolom tot 5°. Scherp en somber staken de donker- bruime, gedeeiielijk met sneeuw bedekte ber- gen tegen de heldere lucht af. Te 12' uur 's middags werd' Askold Island gepasseerd en te 3 uur namiddag kwam de loods bij Shrypleff Island aan boord em stoomden we de haven van- Wladivosrok binnen, bijge- naamd de Goldea Horn. De aanblik is schil- derachtig. Aaini alle kanten door bergen om- ringd is Wladivostoek m. i. een der mooiste natuurlijke havens der wereld. Midden in de baai werd geankerd vlalc bij een torpedoboot van de Bolsjewisten, welke 'de onderzoekings- stok. De officieele vlag is rood met een zwart dienst verricht. Derroode vlag waailt aan den; ddagonaallkruis, waarin in witte letters A. B. P. hetgeen zooveel beteekent als Rtepubliek van het Verre Oosten." De dokter komti aan boord, die schoone gezontjlieidspas verleent en tevens de ouden meebrengt om voorloopig aan den kant te meeren. Zulks geschiedt en als we goed en wet vastli'ggen komen aan boord1 twee officieren en 4 soldaten van het roode teger om het schip te onderzoeken. De officieren moeten zidi eerst als zoodanig ken- baar makera want him uitmonstering is ge- heel dezelfde als van him minderen. Bruin- grijze uniform met als eenige versiering een groote roode stef op den liinkermouw en een beranmuts, waarop dezelfde ster. Alle hens aantreden in de midscheeps en' als dat ge- beurd is worden alle verblijven aan een1 nauwkeurig- onderzoek onderworpen of zich soms ongewerschte elementen daarin bevin den. Het resulitaat is bevredigend en het schip is ingeklaard. Een' van' de eerste dlingen die ik ontdek is dat St. Buneaucratius zich toch nog een pl'aatsje heeft weten te verove- rern in dezen heilstaat want onze ho fmeester Wordt door de douane officieren' tot het uiter- ste gedreven als ze na duizend d'ingen opge- teekend hebben ook nog weten willen hoeveel lepels en vorkein hij bijvoorbeeld in zijn fcast heeft. 's Avonds om elf uur zijn deze heeren einddijk ook klaar en keei't de rust aan boord terug. Den volgendlen. morgen ben ik dan in de gelegenheid om befcrouwbare infor matics te krijgen hoe allies hier gegaan is van ooggetuigen. Reeds een paar maanden was men de intocht der Rooden te wachten. Ein- deldjk den; 25eni October te 4.50 uur n.m. nikte 700' man gewapende politic de stad binnen en bezette de officieele gebouwen. Alles gesc'hied- de in ide meest mogelijke orde. 's Avonds te kwart voor twaalf kwamen twaalf duizend soldaten in de stad en werden in leegstaan- de huizen ondergebracht. Allen waren uit- stekend gekleed en hun optreden getuigde van den uitmuntende discipline. Zes duizend man lagen nog pl.m. 20 mijl buiten de stad en kwamen in den morgen van den 26en binnen. Allen staan onder bevel van den generaal? Uborewitch en deze dloet zich meteem kennen als iemand, die weet wat hij wil. Onmiddellijk wordien de strengdte bepalingen gemaakt. Ge- durende de laatste maanden voor den in tocht der Rooden werd Wladivostok onveilig gemaakt door vele bandieten. Men was zijn leven en- gelid op straat niet zeker. Niemand ginig zonder geleide op straat en' ondanks dat werd een Hollandsch handelsman ontvoerd en kon niet dan tegen betaling vam een zwaar losgeld weder vrij komen. Deze onver- schilligheid is met een slag den kop iinge- drukt. Wat de Bolsjewisten ook mogen zijin en doen, veel is in hen te lalken. Maar hier schijnen ze toch ook wat goedls ite hebben. iUborewitch heeft de volgende bepalingen uitgevaardigd, die ons gemoedelijke Hollan ders vreemd in de ooren Minfcen, maar die hier zeker op hun plants zijn. Deze zijn lo. Diefstal, van welken aand ook wordt ge- straft met den dodd. Dit geilidt voor burgers zoowel als militairen. 2o. Dronkenschap, ook al is het voor een maal, vooilkomende onder een van de offi cieren. of soldaten wordt gestraft met drie ja- ren dwangarbeid. Aan deze bepalingen wordt nauwkeurig de hand gehouden. Een sprekend voorbeeld van het optreden van genoemden bevelhebber hebben we mee- gemaakt. Aan boord van een naburig schip weigerden de bootwerkers, die hier uit een mengelmoes van Russen en Mongolen be- staan het werk vqort te zetten, wegens loonge- schi'l. Van het hoofdkWartier komt kort daar na een order, dat ze een half uur bedenktijd krijgen om het werk weder te hervatten. Is na dat half uur ieder niet aan °t werk dan zal van elke 10 man een gestraft worden van 16 Januari 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Eoers van heden te Vorlge Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 ur% pirn. 2.45 H. S. Cloeck, Alkmaar. klUEdT zii J (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1922 B. BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. x Orion Dordtsche Petr. t Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Stoomvaart Mii. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rail# Union Pacific Exdividend: 987/8 139% 110 1361/g 62i 249% 107% 386% 310 158) 130) 21 69% 36% 387 137 405% 154 79% 7«/m 73 98 88) 290 132) 114% 146% 16* 105 87 44) 10%, 45 275 356) 297) 57) 26% 141 137-8 135% 59 107 390 158) 37* 380-5 136* 395 153 73 112) 147 16 44) 273 354 27% 140) 138 112% 135% 59) 250 390-3 312 158) 136 392 151 78 133 112 15) 102 85 *4) 271-2 353 294 54) 138) 112 I35%-6 59% 399) 311 135 391% 151) 74 70 93-5 131 111 15) 102 88 42-3 270 350 292 138) 112 135)-6 392 135 149 75 86-7 111 146* 15 V, 102* 43 270) 13 13S%-6 59 107% 390 110 134) 388 148 74 130 Hi 101) 269) 356 291 148% PROLONC.ATIE vorige koers 3% pCt., heden 3% pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—0FFICIEKL. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen Kopenhagen Stockholm Christian;* New-York Italie Vorige koers. 11.796/6 0.01971/9 17.371/9 15 90 47.60 0.00365 50.50 67.90 47.10 NIET-OFFICIEEL. I 2.52% I 12.50 Koers op heden. 11.771/9 0.0155 17.15 15.621/9 47 50 0 00365 49.80 68.- 46.80 2.521/j 12.30-50 RepjassenCapes

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2