f I Advertenttea. VENLO, 30 Jan. In den toestand van de verbinding met Duitschland is geen ver- andering gekomen. Het verkeer met Kaldenkirchen staat stil; dat met Straele heeft plaats met Neder- landsch personeel, doch de aansluitingeja in Duitschland zijn verbroken. Prorinciaal Nieuws VERKIEZTNKjENI provinciate sta te Nl NOORD-HOLLAND. Voor de Soc. Partij zijn voor de Staten van Nloord-Hollanxi candidaat gestelid1: F. Kaxn- stra, (than® ltd,) H. Kolthek, J. C. Pelten- burg, B. Laneinlk Jr. L. Kelder, Y. J. Reitz- ma, C. Tel!, Joh. B. Meiisner, H. van Raam en W.'F Onlkenhout. UIT iSCHDORL. Onder architectuur van den heer P. El ders te Bergen aan Zee, zal1 voor rekemng van den heer de Groat van Amsterdam, al- hier een landhuisje warden gebouwd. Aannemer is geworden de heer P. Willde- boer alhier voor 51*30. Uli KOEDIJK. tj niiiiaiiei van den calehouder, den heer C. fviUijgeotaan door een commissie van o i/cisunen, werd Zondag in de geplaats- tc dans tan t een gemaskerd bal gehouden, voorafgegaan door kinderspclen, waarvoor cen oO-tai iduderen zicti hadden opgegevcn. De spei.n befaouiieii te a uur en vmgen aan met kaaisnappen voor jongens van 6 tot 8 jaar. Winnaar werd Jn. Schipper, met als prijs een mondorgel. Suikergoedhappen door meisjes van 6 tot 8 jaar, met als prijs het verkregene Touw happen door jongens van 8 tot 01 jaar. Winnaar W. Ridder, als prijs een mond orgel. Prijsknippen voor meisjes van 8 tot 10 jaar. Winster M. de Maijer, een piano, en Gr. Molenaar, een armband. Zakloopen voor meisjes van 10 tot 12 jaar. Winster M. Das, le prijs, een naaidoos, 2e pr. A. v. Duin, een kaatsbal. Afldappen, door jongens van 10 tot 12 jaar. 1 e pr. P. Hartland, een sigarettenkoker; 2e pr P. Dissel, een tuimelaar. Hierna werd tot 6 uur bal gehouden, waar- aan door jongelieden ruim werd deelgeno- mcn Om half zeven waren er 36 deelncmers in hoofdzaak burgers, in zeer uiteenloopmde cootuums. De commissie van beoordeeling, bestaande uit de heeren P. Zwetsman, Jn. Nieuwen- burg Gr Dekker en H. Krings, had geen ge- rnakkelijke taak om d'e 12 prijzen uit te dce- len wat de heer Zwetsman dan ook na het demasaue te kannen gaf. Voor het mooiste costuum ontving mej. T. Wage naar, ^ls Vergeet-mij-niet", een gouddooo; mej. A. Zwaan, als „Sint Nicolaas", een portemon- naie: mej. D. Schrijver had, „al's moeder met kind een klokstel. De dames S. Balcker, T. Tiessema en de heer C. Bakker wonncn een tasch. De heeren M. de Waal en Jb Hart- land verwiexven als „scharenslijpers" een beeld, de heer K Mol en mej. Schekkerman ontvingen als „ZigeunerbedeIaars" een ficts- lantaarn, de heer A. Hart, als „blindeman", een horloge, de heer C. Bregmani, als „vogel- verschrikker" een rookstel, de heer F. Hart, als „August dfe domme", een sigaren- en siga- rettenpijp, en de heer W. Slot, als „scbool- jongen", een portemonnaie. De heer Bakker en de commissie hebben eer van hun werk gchad. Er waren mooie prijzen, een flinke deelname en dank zij het mooie weer, veel belangstellendten van buiten, dit was opmerkelijk. Op het nu volgende bal heerschte oen opge- wH-to* en prettige stemming, daar het afge- wisseld werd door enkele volksspelen, zooals pop uitkleeden touwhappen en zakloopen, waaraan ook prijzen verbonden waren. Nog lang bleef men gezellig bijoen. UIT BERGEN. Biji de Zaterdag 1.1. ten overstaan van No- taris van der Veen gehouden publieke verkoo- ping van eene boerderij1 met landerijeni, eigen- dom van den heer P. van Wonder en alhier, zijn de diverse peroeelen in bod gebracht als volgt: 1'. Huis, schuur eni erf, groot 0.14.20 H.A. C. Nap /2805.— 2. Weiland gr. 0.28.10 H.A. B. K'uiper 670.— 3. wetland gr. 1.06.20 H.A. L. J. Fillet 1950.— 4. weiland gr. 1.18.10 H.A. L. J. Fillet 22°0.— 5. weiland gr. 2.73.60 H.A. C. Nap 5980. 6. weiland gr. 2.617.50 H.A. .C Nap 5980.— 7. weiland gr. 3.14.40 H.A. P. van Wonderen 6225.; 8. weilanu gr. 1.35.90 H.A. iS. Gaus 2400. 9. weiland gr. 1.11.10 H.A. C. Smit 1637.50 10. weiland gr. 3.55.30 H.A. C. Nap 6332.50 11. weiland gr. 3.02.40 H.A. A. van Diepen 4550. of in totaal 40810. B. S. V. I speelde Zondag te Wormer- veer tegem een versterkj W. F. C. IV en ver- loor met 5—0. Stadsnieuws EEN SCHADEPOSTJE. Door het schrikiken van zijn paard voor de stoomtram reed hedenmorgen circa 9 uur een van 30 Januari 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Vorige Koers. K< iers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m.2.- pl.m. 2.15 pi, m, 2.30 pirn. 2.45 Cloeok, Alkmaar. vrachtrijder met een <hoog beladen wagen vlak voor den Tol op den Kennemerstraatweg recht op een aan den kant van den weg staan- den melkwagen in. De wagen lag in een oogenblik onderstboven1 en de melk stroomde naar alle zijden over de straat. Voor den1 eigenaar een leelijk schadepostje. DE AUTOTRACTOR-TRAM. Naar aanleiding van de klacht in ons vorig nummer door den heer V. gericbt over het lang uitblijven van de nieuwe auto-tractor- tram, hebben wij ons tot het voorloopig be- stuur om inlichtingen gewend en van den voorzitter het volgende schrijven ontvangen; Ik kan mij in den gedachtengang van den inzender van het stuk over de tram zeer goed indenken. Maar de schuld van het op- onthoud ligt niet bij ons comite. Wij kunnen geen voortgang maken voor en aleer wij in het bezit zijn van de CQncessie-voorwaarden. Deze vormen den grondslag van den geheelen opzet der zaak. Om de redactie der voor- waarden heb ik direct na de raadsvergadering van 23 November, zoowel aan den heer Bur- gemeester als aan den heer Secretaris mon- deling verzocht, onder mededeeling, dat wij eerst voortgang met de zaak kunnen maken als wij die hebben Op 13 December heb ik ,het verzoek om spoedige toezending der voorwaarden in een brief aan B. en W. her- haald. Op 22 Januari j 1. zond ik aan B. en W in deze een rappel, EEN ONDERSOHIEIDING. Men schrijft ons: iNaar wij vernemen, is onze oud-stadgenoot Jan Wils, architect te Voorburg, benoemd tot lid van de internationale jury voor bouwkunst voor de internationale tentoonstellingen en pxijsvragen, die in het volgend jaar (1924) te Parijs zullen worden gehouden en uitge- schreven op het gebied van litteratuur, mu- ziek, bouwkunst, schilderkunst en beelhouw- kunst. Deze onderscheiding deelt hij met Willem Mengelberg, jurylid voor muziek, en Willy Martens, jurylid voor schilderskunst. Ook vernamen wij' dat de kerk te Ltkker- kerk, waarvoor indertijd een prijisvraag werd uitgeschreven, die leiade tot de bekroning van Wtls" ontwerp, spoedig 'naar dit plan zal worden gebouwd. Verder is hij bezig met de voorbereiding van den bouw van 124 midden- standswoningen bij den, Haag, die volgens zijn plannen zullen worden gebouwd. Van deze gelegenheid maken wij gebruik om de aandacbt van belangstellenden te ves- tigen op het fraaie album Volkswonirigbouw, in 1922 op initiatief van den Haaeschen Kunstkring bij! J. Ahrend Zoon, uitgegeven, bevattende 20 platen van woningcomplexen te Rotterdam, Voorschoten, Hilversum, Velsen en Breukelen, met een1 inleiding van Dr. Ber- lage. Voor dit album maakte Wils zeer aan- trekkelij'ke teekeningen van de belangrijkste tie, en van eenige woningtypen de plattegron- ontwerpen, terwijl van elk complex de situa- den zijn opgenomen, en verder de uitgewerk- te kostenrekening. VERKIEZING LID KAMER VAN KOOP- HAND^L, AFD. GROOTB E DRIJ F iGisterenavond vergaderde in cafe „Cen- tral" leden en kiezers van de Kamer van Koophandel en Fabritken afd. Grootbedrijf, ter voorziening in de vacature voor een lid, ontstaan door het bedanken als zoodanig door den heer W. G. Visser, waartoe de can- didaatstelling op 27 Februari a.s. zal plaats hebben. Ter voarkommg van een herstemming met de daaraan verbonden hooge kosten waren de kiezers van de afdeeling Grootbedrijf opge- roepen om te trachten bij enkele candidaat- stelling een nieuw lid te kiezen. De leden van het Grootbedrijf, welke bui ten Alkmaar woonachtig zijin, hadden hun medewerking toegezegd, 'om dezen zetel voor Alkmaar te behouden. De leden, die voor het Grootbedrijf zitting hebben in de K. v. K., hadden deze vergade- ring belegd, terwijl de bijeenkomst geleid werd door den heer S. W. Arntz, die de aan- wezigen (de belangstelling was niet heel groot) welkom heette. Spr. wilde vragen of vanuit de vergaderingen namen van kiezers genoemd werd en, om voor candidaat in aan- merking te komen. De heer W. G. Visser wilde in verhand met de vraag van den voorzitter den naam van een canaidaat naar voren brengen en noemde daar voor inr. J. P. Bosman, hier aanwezig. Zooals men weet, zeide spr. heeft de heer Bosman een bloeisnde onderneming, die korten tijd geleden haar dienst nog heeft uitgebreid, hetgeen heel wat zegt in dezen tijd van malaise. De heer Geels noemde als eventueelen can didaat den heer J. Lakeman, directeur van den „Vereenigde Brandstoffenhandel", die naar spr. meende zeker de belangen van Noordholland kan behartigen. De heer C. Bosman noemde den naam van den heer P. A. de Lange. De heer mr. J. P. Bosman wilde gaarne vernemen of het bestuur zich een candidaat gedaeht had. De voorzitter decide mode, dat het bestuur liever in deze kwestie geheel neutraal bleef. Wdji hebben zeide spir. wel besproken, dat de candidaat misschien een meester in de rechten moest zijn, of weder een industrieel, daar dat ook de aftredende is. Een bepaald iemand had men echter niet aangewezen. De heer Visser meende, dat de heer de Lange zich wel niet beschikbaar zal stellen wegens drukke werkzaamheden. Daar geen nieuwe eventueele candidaten meer genoemd werden, ging men tot stem ming over. Staande de vergadering zocht men telefo- nische verbinding met den heer P. A. de Lan ge, die op een daartoe strekkende vraag ant- woordde, dat hij- een eventueelen candidatuur wel wenschte te aanvaarden. De uitslag van de stemming was als volgt: P. A. de Lange 5 stemmen. Mr. Offers 8 stemmen. Mr. J. P. Bosman 2 stemmen. J. Lakeman 3 stemmen. Een nieuwe vrije stemming was noodzake- lijk. Hiervan was de uitslag: P. A. de Lange 1 stem. Mr. P. A. Offers 10 stemmen. Mr. J. P. Bosman 4 stemmen. J. La'keman 3 stemmen1. De heer Mr. Offers was dus als candidaat gekozen. De voorzitter vroeg mr. Offers of hij1 deze candidatuur aanvaardde. Mr. Offers nam, hoewel hij het wel wat onverwacht vond en wat onvoorbereid was, gaarne de candidatuur aan. Hierna sluiting. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 5.07 uur licht op. Rechlzaken. MIET GE'SlLOTEN DEU'REN. Mr. J. de Vrieze schrijlft in het Advocaten- Mad: Dezer dagen trad ik op als raadSman in een nmvangrijk zedendelict. Ten laste was ge- legd overtreding van Art. 250 2o, 250bis 251 his Wetb. v. Str. Er waren1 een 25tal getuiigen. De zaak wend met gesiloten deuren behan- dield. Daanna heeft een week later de uitspraak plaats. Open deuren een honderdtal men- schen1 op de puihlieke .tribune. Voonlezing van het Vonnos van A. tot Z. Alle getuigenver- kllarinigen worden met naam en toenaam ge- heel eni al diuidd'ijk voorigelezen. Zonider twijfel niet in strijd met1 de wet. Maar is dit niet tegen die bedoeling van de wet? Waarom wenscht de wet de gesloten deuiren biji de behandeling der zitt'ing? Ter wilile van de publieke moralliteit. Meni adht't uit den booze, dat dergelijke onderwerpen openlijk wordeni behanddia. WelnuTast men die moraliteit niet aan door het vonnis geheel en al op die wijze voor te lezen Kan de rechter niet volstaan met mededeeling van dfe straf? Mtaniigtmaa'l heb ilk dit gezien Zou 't geen aanbeveling verdlienen hierop geen uitzondering te makeni? Voor den be- klaagde is 't een soort „bijkopende" straf, voor gatuigen is t zeer onaan'genaam, voor de publieke moralilteit is 't fataal. Niemand (benallve het op sensatie bduste publiek) heeft er belangi bij) en schadelijk werkt het naar vele zijden. iDoel van deze onliboezemling is de aan- dachit van dfe rechtscolleges in Nfederiand op deze aangelegenheid te vestigen. POSTDIEFSTAL De Rechtbank te Amsterdam veroordedde twee assistenten der posterijen, die reeds een groot aantal dienstjaren hadden, de ecu we gens diefstal, de ander wegens heling, van den inhoud der poststukken respectievelijk tot vijf en vier maanden gevangenisstraf, met af- trek der preventieve hechtenis. De eisch tegen ieder was vijf maanden gevangenistraf. POGTNG TOT VERGIFTIOHNO. De Arrondissemen ts-Rechtbank te Win- schoten heeft een vrouw te Veendam, die ge- tracht had1 haar man met strychnine te vergif- tigeni, veroordeeld tot zes maandien gevange nisstraf, met aftrek der voorloopige hechte nis. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac tie. De opnante in deze rubriek bewijst geens- zins, dat de Redactie er rnede instemi). VOOR DE DERDE MAAL. Hoewel ik gevoel dat met U niet zakelijk te redeneeren valt, noodzaakt U mij toch nog eenmaal tot U te komen. Als de zioh nimmer vergissende hoofdamh- tenaar't, zooals U zegt, 'bij het rechte eind heeft, dan heb ik gezondigd, door als lid eener organisatie rondui^te verklaren dat ik mijn hulp zou geven aan een ongeorgani- seerde, wat ik als lid van den Ned. Bond van Boekdrukkerijen niet mag doen. Ik ben dus eerstens door den Burgemeester van Alkmaar, en tweedens door U als onbe- trouwbaar gesignaleerd. Het is mij1 een diep gevoelde behoefte U openlijk dank te betuigen voor deze vriende- lijke collegiale onderscheiding en ik noodig de Al'kmaarsche drukkers, inzonderheid die van uw blad, uit het eenig logiscbe te doen wat zij na uwe alles beheerschende uitspraak kunnen doen: een aanklaclit tegen1 mij in te brengen bij het Hoofdbestuur. Dan zal kunnen worden. uitgemaakt wife ge- lij'k heeft. F. BUTTER. Hoorn, 29 Januari 1923. (NU de heer Butter zelf verklaart, dat hij gezondigd heeft gevoelen wij1 ons natuurlijk niet geroepen om hem tegen te spreken. Wij zijn na ernstig zelfonderzoek tot de overtuiging gekomen, dat wij geen drukkers- patroon zijn, noch ooit belang bij eenig druk- kersbedrijf gehad hebben en kunnen inzender dus niet geheel volgen waar hij van een vriendelijke collegiale onderscheiding spreekt. Of de Alkmaarsche drukkcrspatroons al dan niet een klacht tegen den heer Butter bij het hoofdbestuur zullen indienen is ons niet bekend. Wij hebben daarover nog geen enkele tiir ding ontvangen maar vermoeden dat 1 als het gebeurt die klacht wel allereerst tegen den zijn organisatie-bepalingen ontduikenden aannemer van het gemeentelijk drukwerk ge- richt zal zijn. Red. Alkm. Grt.) Waarde Redactie! Naar aanleiding van de aanhesteding van het gemeente-drukwerk en de daarop gevolg- de gunning aan een stadgenoot, met de daar- na gevolgde interpellatie van den heer Veen, heeft het ook mi] verwonderd, dat de heer Veen deze interpellatie gehouden heeft. Maar nog meer verwondert mij' de bon ding van den heer F. Butter uit Hoorn, want juist door zijn ingezonden stukken schijnt het miji toe, dat deze eigenlijk de insehrijver was, en zijn, broer A. Butter, slechts als strooman dienst deed. Natuurlijk de heer F. Butter mag als lid van den patroonsbond geen 25 pCt. beneden het tarief gaan. Dat kan alleen een ongeorganiseerd patroon doen, die geen per soneel heeft, of een personeel dat ook onge organiseerd is. Nu zegt de heer F. Butter, dat de hoofd- ambtenaar van de secretarie van de typogra- fische bondsaangelegenheden niets afweet, en dat is ook maar goed1voor den hear F. Butter, want dan zou dezen ambtenaar ook kunnen weten, dat de heer F. Butter behoort tot de oppositie-patroons in den patroons bond, die niets liever zouden willen, dan dat de arbeidsovereenkomst verdwijnt, of hoog- stens een overeenkomst, maar los van de prijstarieven, met al® gevolg een ongebrei- delde concurrentie. Als die heeren hun zin kregen, dan zou den wij weer spoedig de toestanden hebben van v66r 1914, met lange werktijden, lage loonen, jongensexploitatie, enz. Nu zijn wij geen bewonderaars van deze nieuwe overeenkomst, omdat wit in die ver- slechteringen daarin aangebracht, ook het wroeten van de oppositie-patroons meenen te ontdekken. Niettemin deck ik wel, dat te eeniger tijd. de algemeene bond ook deze A. O. wel zal aanvaarden, omdat zonder de algemeene bond de C. A. O. toch niet op den duur te handhaven is, en wanneer zij ver dwijnt dan zou dit een kolfje naar de hand van de heeren F. Butter en oonsorten zijn, maar voor de werknemers zouden de ar- beidsvoorwaarden NOG slechter worden. Daarom had ik het 'beter gevonden, als de heer Veen eens bij ons geinformeerd had, wel- licht had hij dan de interpellatie niet gehou den. J. H. v. d. TOOREN, Voorzitter, afd. Alkmaar, A. N. T. B. BOEKAANKONDIGING. Het Masker Maandblad voor tooneel. le nummer nieuwe jaargang. Het Masker opent zijn derden jaargang op zeer gelukkige wijze, want no. 1 is eeni ju- bileumnumimer geheel gewijld aan de bijzon- dere actricc Tilly Lus. Een aantal mooie foto's, die veel beter tot hun recht komen dan in de vorige uitghve, verluchten den tekst. Tal van vooraaistaande per&onen in ons tooneel- leven geven in een artikel uiting van hun he- wondering voor Tilly Lus. Wij noemen S. Koster, H. Borel, E. Verkade, A. v. Dalsum, Mevr. de Boerv. Rijk e. a. Het geheel is daardoor geworden tot een nummer vol van goede belofte voor de toe- komst. G. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Noa. 6128, 13695, 22521, 22768, 17997, 1000. NOs. 3422, 3563, 9006, 9015, 14623, 17533, 20471, 22632, f 400. Nos. 122, 9852, 10146, 16533, 200. Nos. 1954, 3942, 7285, 11369, 15522, 16126, 17083, 18052, 18153, 20297, 20796, 21170, 21637, 19091, 100. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waannemingen, vernicht in den morgen van 30 Jan. Medegedeeld door het Kon. Neded. Meteorologisch Instituur te De Bildit. Hoogste baroinelerstand 773.0 te Biarritz. Laagste barometerstand 743.7" te Hapar rSnda. VerwachiMng (van den avond1 van 30 Jan. tot dam avond van 31 Jan.) Aanvankelijk zwakke tot matigen, later wellicht toenemende wind uit Westelijke richtingen, nevelig tot zwaarbewolkt of be- trokken, later waanschijlilijk regenbuien, zachter, vooral in het Noorden. Marktberichten PURMEREND, 29 Jan. 1923. „Afsiag- vereemging Beemster, Punmerend en Gmstre- ken." Aardappelen 0.47f 0.65 p. zak (25 K G.)Peren 0.0.2—/ 0.13 p. K.G.; Zoete appelen 0.030.14 p. K.G.; Wit- lof 0.13—0.2:1 p. K.G.; Bloemkuol 1.60p. 100; Roode kool 2.206 p. 100; Savoye kool 1.60—/ 2.60 p. 100; Spruitkool 0.35—/ 1.55 p. 15 K.G.; Boere- kool 1.05 p. 100 struiken; Bieteni 4.50 p. 1000; Uien 0.05—/ 0.15 p. 25 K.G. Han del matig. AMSTERDAM8CHE AARDAPPEL- PRIJZEN. De aardappelenprijzen waren heden onver- anderd. Aanvoer 2 ladingen PURMEREND, 30 Jan. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: Kaas 9 st. fabrieks- kaas 56 m/m 60, 5 St. boerenkaas 54, mi/rn 6z; 595 K.G. boter 2.80—/ 2.85, 372 runderen, w. o. 210 vette 0.801.30 154 melk- en geldekoeeien 150f 450, handel matig; 8 stieren, 56 paarden 150— 250, handel stug; 34 vctte kalveren 1.60 tot 1.80, handel matig; 206 nuchtere kal veren: slacht 10—/ 40, fok 16—/ 36, handel vlug; 306 vette varkens: zouterij 0.90—/ 0.92, slacht 0.921—0.96, han del. matig; 38 mag. varkens 3Oi—55, han del stug; 120biggen 20—/ 34, handel stug; 632 schapen, vette schapen 40f 50, overhouders 30—/ 54, handel vlug; 22 bokkenkipeieren 8>9; 50 zak appelen 13 per zak, 50 zak. peren 1—/ 3 per ZWAAG, 29 Jan. Veiling Bangert en Om- streken. St. Germain 1f 1.80, 'Kleipeer 3—/ 4, Winterlouw 2.503.50, Goud- reinet 35.80, Present van England 4.50—.5.20, Vlaamsche zoet 4—/ 5.60, Brabander 3—/ 4, Geldersche 2.80— 3.40, Bloemkool 810, Spruitjes 1.50—/ 3, Uien 20—f 60. NOORDSCHARWODDE, 29 Jan. Gtrove uien 1.80—/ 2.20, Drielingen 1.20—/ 1.30, Peen 1.10-/ 1.30, Roode kool 1.302.50, doorschot l11.90, Gele kool 0.501.30, doorschot 0.40— 1, Deensche witte 1.202, doorschot 0.9011.90 per 100 K.G. Aanvoer 27 Jan.: 300 K.G. aardappeleni, 16350 K.G. uien, 13500 K.G. peen, 76825 K.G. roode kool, 64525 K.O. gele kool, 74650 K.G. Denen, 180 K.G. spruitkool, 250 stuks bloemkool. Tot onze diepe droefheid overleed1 heden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve moe der, bahuwd-, groot- en over- grootmoeder, mejuffrouw THECLA BLEEEER, weduwe van den heer JOHANN HERMANN LAMIBERT ALBERS, in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam JOH. H. ALBERiS. Al'kmaar, 28 Januari 1923. Kapelsteeg No. 1. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A BANKsINSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. f 1000 INDUSTR. OND. BINNENjL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Oiie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Sencmbah Deli Batavia Bcsoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 981/!, 98i/ie 98'/,, 98 98 9SVw - 133V, 107 132 V, 134 106* 133»/* 134 106* 1338/, 134 107* 1333/, 1348/, 108 1333/, 135 108 133 V, 48'/, 225 45-6 220-5 46 46 I 443/, 1077/, 108 - - - 108 - 374i 291* 150J 127 18 67^ 374 1501/, 125 18 375 292 67 374 292 376 292* 379 293 261/g 539 106 V, 360i 26 330 106 356i 107* 356^-7 106* 355* 108 357 107* 356*-7* 1421/s 65 W/u 6ji 87 i/s 71J 260V, 147* 68-9 64 i 47 *-8 68 64-5 90 80-2 147* 69 89-90 266* 149i„ 69* 148* 68* 122£ 1048/, 134 143/8 1021/, 67J 37 J 122 163 123-4 103-5 J 124 105* 123* 105 125"^ 100 69 14-V, 99 71 38* 14 V, 99* 71 38 14 V* 100 71 38 14 V, 100 71 38* 71* 101/s 41* 10 - - - 245'/, 321 270 47 245 322 271 244-7 322 272 246-7 325 271 246 247* 326 30 141V, 30i 141* - PROLONGATIE vorige koers 3V« pCt., heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—OFFICIBEL. Vorige koers. op heden. Londen 11.74 11.781/, Berlijn 0.0077 0.0064 Parijs 15.70 15.55 Brussel 14.02V« 13 75 Bazel 47.25 47 35 Weenen 0.0035 0 0035 Kopenhagea 48.90 48.10 Stockholm 67.70 67.85 Christiania 47.10 46.95 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.533/, 2.54-t/i Italie 11.988/, 12.10 Koers Eleeding maat

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3