Alle soorten levert N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.b, Herms. COSTER ZOON, Voordam G 9, ALKMAAR, Qeestelijlre en Tichamelifke kracht voTfc na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering. verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om ge- zond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismdddel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde Pillen 0.65; in apotheken drogistzaken. en DE VERSLECHTERlNQENi VOOR) HET GEMEENTEPERSONEEL IN DE KOMENDE GEM E EN TE-BEGROOTING Door de afdeellnn Alkmaar van den Bone Tan Werklieden in Overheidsdienst en den Centralen Nedexlandschen Ambtenaarsbond werd gisteravond in het cafe ./Central" een openbare vergadering gehouden, die buiten- gewoon dxuk was bezocht. De beer H. van Drunen heette de talrijke aanwezigen welkom, inzonderheid de opgeko- men soc.-dem. raadsleden (de andere raadsl. hadden aan de uitnoodiging geen gevolg gege ven). terwijl bij terpens zijn leedwezen uit- sprak over de houding van het N.-Holl. Dag- biad, het katholieke orgaan bier ter stedie, dait een advertentie'voor deze openbare vergade ring weigerde. Voortgaande, zei spr., dat de meeoing heeft post gevait, dat de ambtenaren en werklieden terug moeten naar den tijd van v66r den oorlog. De thans te behandelen Al'kmaarsche Gemeentebegrooting staat in het teeken van het naar beneden arukken van het peil van ambtenaren en werklieden. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat de heer Bakker door omsitandigheden verhinderd was als spreker op te treden, waarna het woord werd verleend aan den' heer Luberti, hoofd- bestuurder van den Ned. Amibben a arsbond. E*eze gaf te kennen nog nimmer zoo'n op- komst in Alkmaar gezien te hebben, hetwefk komit, doordat de positie van het overheids- personeel wordt bedreigd en de ambtenaren en werklieden nu nit bun dommel worden ge- wekt. Tegen de aanranding van hun positie trekken zij nu gezamenlijk te velde. Waar voorheen tusschen ambtenaren en werklieden een zekere klove was, is er ithans hoegenaamd hiarvan niets meer te bespeuren. Spreker uitte den wensch, dat deze vergadering een begin voor een betere samenwerking tusschen amb tenaren en werklieden: moge worden. IHierna ging spreker over tot zijn onder- werp„De yerslechteringen voor het gemeen tepersoneel in de komenide gemeentebegroo ting". Spr. wees er op, hoe altijd gezegd1 wordt, dat het overheidspersoneel in heel andere po sitie is dan zij, die in het particulier bedrijf werkzaam zijn. Meermaleni is gezegd, dat het overheidspersoneel iets meer is dan d< loofd. leze, en De werklie- het heeft dit langen tijd den in dienst der overneid zijn daar al over been, maar de ambtenaren nog niet alle. Hoe lang is er niet gezegd, dat het over heidspersoneel niet moest agieeren1 en demon- streeren. 'De overheid immers zou zorgen voor goede loonen, pensioen eni reehtspositie. En steeds is gezegd, dat de menSchen in dienst der overheid houden wat zij eenmaal hebben en er is gewezen op de vastheid van hunne positie, z66 vast, dat zij1 niet gemakkelijk wor den ontslagen, zoodat de heer van Gijn zelfs reeds eens zei: ,Ae ambtenaar mag' etom- dronken op zijn oureau komen en1 den' boel kort en: klein slaan zonder dait hij ontslagen wordt." Over deze vastheid van positie sprak de heer Luberti uitvoerig, daarbij opmerkende, dat die jarenlang een argument was om aller- lei verzoeken af te wijzen. En wat blijkt nu, ook in Alkmaar? Dit: dat die vastheid van positie een fraze is. Men gaat aan die positie tornen en: de arbeids- voorwaarden verslechteren. Het overheidsper soneel wordt als objeat uitgekozen voor be zuiniging. Adressen van Kamers van Koop- handel en iedevoeringen van industrieelen bepleiten het ontslag van een; deel van het overheidspersoneel als middel om te bezuini- gen, omdat er zooveel leden1 van zouden luieren. Minister de Over heeft uitgerekend, dat meer dan de helft der belastingen voor de ambtenaren zou worden uitgegeven, alsof deze menschen improductief werk verrichten. Hierin vergist hij zich, gelljk ook de Alkmaar- sohe overheid zich vergist, als zij dat idee overneemt in haar memorie van antwoord, waarin herhaaldelijk sprake is van hooge be- liastingen, die verlaagd moeten worden ten koste ook van de ambtenaren. Men vergeet diaarbij dat zooveel ambtenaren en werklieden werken in de gemeentebedrijven, die winst op- leveren en waar zij dus zeer zeker prodluctief werk verrichten. De menschen, die tegen deze bedrijVen zijn en deze gaarne om de hooge winsten in par- ticuliere nanden zouden zien, doen m>ee aan die bezuinigingshetze. Zij beweren, dat er toch wel veel van de belastingen aan den strijkstok zal blijven hangen, en dit idee wordt door velen overgenomen en1 door verschillende persorganen gretig verbreid. daan werd ID de richttag van dergelijke er- kenning (raadscommissie voor sociale aange- legenheden), maar nog nooit is er een her- ziening van het werkRedenreglement geko- men. Wij wenschen georganiseerd overleg, waardoor bezuiniging voor de gemeente be- reikt kan worden en het voortdurend gehaspel over de arbeidsvoorwaarden in den' Raad tot het verleden komt te behooren. Maar het is er nog maar steeds niet, wel zijn de voorbe- reidende maatregelen ervoor eindelij'k achter den' rug en is de invoering van het georga niseerd overleg nog slechts een' kwesttie van korteni tijd, maar juist even daarv66r wil de Raad de arbeidsvoorwaarden nog vensledite- ren. Spr. meende, dat deze verialechtering moest worden verhoed. Hij! wilde niet zeggen, dat ganscheliik geen1 verslechtering zou zijn gekomen, als het georganiseerd overleg reeds ware- ingevoerd, maar dan was die toch niet gekomen zonder medewerking der organisa- ties. Voorgesteld wordt in de eerste plaats in- trekking van den vacantietoeslag. !Had de Raad bij de vaststelling ervan niet de belan- gen der gemeente op het oog en wilde hij al- leen eens royaal doen? Zoo niet, dian moet die toeslag niet worden ingetrokken, Spr. zefcte uiteen, dat toch uitvoerig is betoogd, dat de toeslag diende tot het inderdaad genietien van de vacantie, die toch is ingestela om weer frisch en flink den arbeid te kunnen aanvat- ten. En is nu ineens die toeslag niet meer noodig? Hebben de ambtenaren en werklie den der gemeente dan nu zulke hooge loonen', dat zij die vacantie werkelijk kunnen genieten op eigen kosten? Sterk keurde spr. af het zinnetje in de Me morie van Antwoord, dat de toeslag niet noo dig zou zijn en dat het geen verkmde eisch mag heeten dat het personeel uit eigen: zak zijn ontspanning moet betalen. Spr. legde vast, dat d'e vacantie en de toe slag een stuk cultuur zijn, waaiiaan niet ge- tornd mag worden en hij wees daarbiji op wat de Amsterdamsche werklieden hebben ge- wroobt te Soest in hun „Zomers Buiten", waar werkelijk genoten wordt van de vacan tie. Die lieden werken nu een jaar lang opge- wekt, omd'at zij weten, diat zij1 eens per jaar twee weken werkelijk ikunnenl I even. Een tweede verslechtering, die B. en W. van Alkmaar voorstelleni, is de verlenging Van den arbeidstijd. Kunnen de menschen anger werken dan 45 uur? 'Spr. ontkende dit, iet is een eisch van de cultuur, dat de acht- urige arbeidsdag blijft bestaan, een eisch, aan vankeldjk alleen gesteld door de socialisten, maar later ook door de andere paztijen aan-1 geheven en ten slotte ingewilligid ook met hun ne medewerking, ja de christelij'ke minister ging zelfs verdier dlan de socialist Schaper wilae. En nu wil men den 8-urendag laten ver- dwijnen, dus iets opbeffen, wat door eigen medewerking is ingesiteld. M'en wil tot op- bouw van de wereld1 komen' en is het dan niet dwaas de arbeidsvoorwaarden te verslechte ren? En is deze verlenging van arbeidstijd ook niet een vergrooten van de reeds zoo era- j! stige werkloosheid? -J Spr. had een lijstje van particuliere bedxij- ven, waar vacantietoeslagen worden gegeven en wees op de provincie N.-Hol l and en vele gemeenten die dit ook nog doen: en' toch niet den werktijd verlengden, maar daar bekom- meren B. en W. zich niet over. Zdj zeggen al-1 leen, dat de Provincie er met de gelcknidde- len heel anders voorstaat dan de gemeente. Spr. wilde een' motie stellen, aan wier aan- neming hij: niet twijfelde, maar hij wees er op, dat men er daarmee nog niet is. Men moet bedenken, welke machtspositie men in de maa'tschappij kan aannemen, want de arbel- d'ersbeweging en hare macht alleen' heeft den werkers gebracht wat zij op het oogenblik hebben. Zij moeten: zorgen die macht te hou- Alkmaar op 30 Jan. 1923, uitgeschreven door den Nederlandschen Bond van Werklieden in Overheidsdienst en den Centralen' Ntederliand- schen Ambtenaarsbond; kennis genomen hehbende van. het voorstel van Burgemeester en Wethouders van Alk maar aan den Raad dezer gemeente strek- kende tot intrekking van den vacantietoeslag en verlenging van den' werktijd van personeel in gemeentedienst; t overwegende, dat de instelling van georga niseerd overleg voor ambtenaren' en: werklie den' in dienst der gemeente Alkmaar geheel is voorbereid, zoodat tot die instelling ten spoedigste kan worden overgegaan; protesteert met kracht tegen het vooraemen van Burgemeester en Wethouders om thans den Raad te doen besluiten tot verandiering i. c. verslechtering van de arbeidsvoorwaar den van het gemeentepersoneel, zonder dat daarover met de organisaties der betrokkenen behoorlijk overleg is gepleegd enl althans ge- tracht is, met deze tot over eens temming te geraken; dringt er bij den- Raad van Alkmaar ten 'sterkste op aan, thans geen besluiten in zake wijziging der arbeidsvoorwaarden' van het gemeentepersoneel' te will en nemen, doch er toe mede te willen werken', dat eerst ten spoe digste wordt overgegaan tot instelling van het georganiseerd overleg; besluit deze motie over te leggen aan den Raad en ter publicatie te Verstrekken san de pers." - !De voorzitter dankte voor de groote op- komst, die bewees, dat he!t gemeentepersoneel was wakker geschud en wees op het belang van de a.s. verkiezingen. Spr. hoopte dat ieder zou beseffen welke reactionnairen niet weer in den Raad terug mogen keeren. Met een woord van dank aan den heer Luberti sloot spr. de bijeenkomslt. Onzo prUzen z|]a nUt hoogjr dan die tai andere drukkerUen. Reehtgzaken De verdedigers van de positie van het over heidspersoneel krijgen in.de pers heel vaak geen plaatsruimte om hunne opvatting uiteen te zetten (als voorbeeld noemde spr. het N.- Holl. Dagbl., dat de advertentie voor deze vergadering niet wilde plaatsen), terwijl b.v. het deftige Handelsblad wel een1 stuk opnam van iemand, die den dienstplicht verdedigde van de mannen om gedurende een bepaalden' tij'd het werk te verrichten Van het overheids personeel, welk idee door de redactie van dat blad nog niet zoo sleebt werd' geoordeeld. Niet dat wij tegen1 bezuiniging zijn, zei spr., maar zij moet niet in de eerste plaats tegen de ambtenaren gericht zijn, zij moet niet ontaarden in een ziekte. Wij willen wel bezuinigen, b.v. op militai- risme en zoo mogelijk op het aantal ambte naren en ook wel op het particulier °P wij1 willen zelfs wel meewerken om hiertoe 'te komen', maar geen bezuiniging door versleoh- tering van arbeidsvoorwaarden en beknibbe- ling op het loon, omdat wiji het levenspeil van het overheidspersoneel niet willen ver- lagen. Wiji willen het anders, en dan is er ook nog wel met de ambtenaren' te praten. Spr. wees op Deventer, waar ondanks ver- korting van den' weiktij'd en sterke uitbreiding van het wegennet geen vermeerdering van personeel noodig was. Men kon het meerder noodige werk doen! door invoering van ver- beteringen; in de werkregeling, ook met me dewerking van het personeel zelf (erkenning der organisaties dus.) Spr. wees op het V\.rschil in dezen met Alk maar, waar n'a vieel vragen dndelijk iets ge- den en niet doen, zooals den. laatsten itijd zoo- velen deden uit de organisaitie gaan. Op po litick en economisch terrein is die organisatie noodig,men moet iets zijn van be teeken is, oindait er anders over ons beslist wordt zon der ons. Daarom' wekte spr. op tot het vor men van 6en groote, machtige organisatie; de vele kleine prutSK>rganisaties moeten ver- dwijnen. Aan-'die hand van tal van voorbeelden maakte spr. duidelijk, dat de intrekking van den vacantietoeslag voor het grootste deel van't gemeentepersoneel een salarisverminde- ring beteekent, een' vermindering, die voor de hooge ambtenaren veel minder zwaar is, re- den waarom zij zich er wel mee vereenigen konden. Alle andere organisaties waren er tegen. Spr. eoncludeerde, dat de positie van het gemeentepersoneel a'bsoluut niet beter is d'an van hen, die in particulieren dienst zijn. Wij even in een tijd van neactie, die vooral wil beknibbelen op het overheidspersoneel en daarbij alle mooie frazes van vroeger over de „vastheid der goede positie" op zij zet. Daartegen' te waken is plicbt en1 dat kan al leen door groote krachtinspanning en samen werking in 6en groote machtige organisaitie. De confessioneelen moeten zich niet meer om het geloof vdn de anderen laten scheiden, want zij: zijn hierdoor oorzaak van versnip- pering van krachten, waarin de christelij'ke regeering aanleiding vindt voortdurend maar weer een aanslag te doen op de levenspositie van het overheidspersoneel (laatstelijk nog weer door het intrekken, van den kindiertoe- slag voor het tijdelijk rijkspersoneel.) Spr. eindigde met een opwekking tot het vormen van dien een en noodigen grooten bond. (Applaus.) De heer Westerhof, lid van den Raad!, <m- derschreef de opwekking van den' heer Lu berti. Spr. merkte dan op, dat zeker slechits een heel enkele weet hoeveel de gemeente ver- dient op het lichtbedrijf (totaal ongeveer 207.000), waartegenover hij' stelde de be zuiniging van 20.0'00 door inhouding van den vacantietoeslag. :Spr. wees er voorts op, dat de tijfers voor werlcloonen: op de begroo- ting reeds alle zijn gesteld in overeenstem- ming met de verwachting van B. en' W., dat de werkitijdverlenging zou leiden1 tot bespa- ring van loonen voor tijdelijke werkkrachten. Ten1 slotte wees spr. er op, dat in den Raad een' strooming is om den wexktij'd te verlenigen tot 10 uur, en dat, zoo na de verkiezingen straks het aantal soc.-dem. raadsleden kleiner wordt dan het thans is, dit een ramp zal zijn voor het proletariat. (Applaus.) De heer Van Drunen las hierop de volgen- de motie, die met algemeene stemmen' werd aangenomen. openbare vergadering, gehouden1 te ARRONDI SSEMENiTS-RECHTB ANK TE ALKMAAR. Uitspraken van 30 Jan. 1 A. P., Hoorn, ged., kind onttrekken aan bet wetti'g geza.g, 3 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren. Dirk B., Warmenhuizen, aptfel vonnis Kantongerecht, 1 week a angehouden. I eunis W., St. Miaarten, appdl vonnis Kantongerecht, 1 week aangehouden. ryHET GOUDEN KAL'F". Te Rotterdam stond gisteren voor de kan- tonrechter terecht J. L. Soudijii, liouder van een loterijkantoor en' hoofdagent van de Rot- terdamsche Handels-en Landbouwbank, we- gens overtreding van de Loterij!wet. Aan Soudijn werd ten laste gelegd, dat hij' in of omstreeks de maand December 1922 als hoofdagent van de N. V. Holiandsche Crediet- bank, gevesti'gd te Rotterdam, en waarin op- genomen de Rotterdaoisohe Handels- en Landbouwbank „Het Gouden Kalf" aan den Oostzeedijk 130, 132 en 136 te Rotter dam voor h et publiek heeft verkrijgbaar ge steld obligaties van voornoemde bank wiaarop door die bank de gelegenheid ge- opend werd om tegen betaling van 10.20, waarop een zoogenaamde obligatie verkregen werd, mede te dingen, naar prijzen! of premies in geld of goed, ten behoeve van deelnemiers, terwijl zij geen overwegenden invloed konden uitoefenen op de kansbepaling, daar deze kansbepaling gesohiedde door iniddel van een j toestel de Simplex trekkin gsm ach i ne. De dagvaarding bevat voorts een' opsomming van de destijds in beslag genomeni obligaties en een beschrijving van zoo'n obligatie. Subsidiair is bekl. ten liaste gelegd, dat hij de obligaties ten verkoop aan het publiek, al thans ter uitdeeling aan agenten van voor- melde Naaml. Venn., in voorraad gehad heeft. Er waren 24 'getuigen' gedagvaard en 9 h decharge. Als verdicdiger trad op mr. Bour- lier. Op het podium achter de rechters stond de Simplex-machine, die bij de uitlotingen dienst deed. De beklaagde bekende in zijn verhoor, dat hij, als hoofdagent van de Holiandsche Cre- dietbank, de obligaties in de premieleeningen van die Bank ten' verkoop in voorraad had geh'ad en er ook versch'eidene van verkocht. Uit het getuigentverhoor bleek, dat de bij het dosier gevoegde obli'gatien door de politic in beslag waren genomen, deels op het kan- toor van Soudiin, deels bij de uitloting, die in den Circus Scnouwburg hlad plaats gehad, waarbij' de politie ook een trekkings-machine had meegenomen, geheel gelij'k 'aan die, welke op he 'tpodium stond. maar het was toch niet diezelfde. Deze macnine had op bet kantoor van de Holiandsche Credietbank gestaan en de inspeoteur van politie Staal had zich daar- heen begeven met een bevelschrift om de ma chine in beslag te nemen. Dit bevelschrift omdat hij preventtef gevangen zlt alw ver- daoht van verduistering, ten nadieele van de Bank gepleegd hij: waa uit 'Den Haag aan- gebracht om gehoord te worden en de kantonrechter zag van het hooren van dezen getuigie af. Uit de verklaringen der commissarissen bleeL dat de werkzaamhedm van dezen be- stoqden in het controleeren van de premielee ningen en uitkeeringen en ook van de verderc zaken die de Bank dreef, maar zij: erkenden dat deze behoudens dian de premieleenin- gen niet veel om het lijlf hadden. Toch had de Bank ook wel eens geld uitgeleend, eens zelfs 89.000, maar aat kwam zeer zelden voor. De Bank belegde een deel der door haar ontvangen gelden in effecten en had daarvan voor lj/* millioen, terwijl ex circa 2i/4 millioen aan baar geld in kas was. De verkoopers en ka ntoorbedienden ver klaarden, dat ziji de obligaties verkochten voor 10.20 waarvoor men recht hiad om aan een uiitloting, in 5 klassen veideeld, mee te doen. Was de obligatie uitgeloot, dan kon men dieze inwisselen met bijbetaling van 6.20 tegen een nieuwe obligatie, die weer rech't van deelname in een volgende premie- loting had. De getuigen ver klaarden ook, dait de coupons, 30 cts. pier obligatie, meermalen door hen waren uitbetaald. De koopers der obligaties verklaarden, dat het doel waarmee zij die kochten, niet zoo- zeer was hun geld, te beleggen dan wel om deel te nemen aan de gokkerij De ambtenaar Van het O. M., Mi. Reu- mer zette naar het N. v. d. D. meldt, in zijn requisdtoir uiteen; dat uit het gietuigenverhoox wettig en overtuigend was gebleken, dat be klaagde zich aan overtreding der Loterijwet had achulddg gemaakt en dat de zoogenaam de premieleeningen der Holiandsche Crediet bank niet te beschouwen zijn als de premie leeningen, waarvoor dte Loterijwet een uit- zondering maakt. Vooral in dezen tijd van malaise achtte het O. M. het afkeurenswaar- dig, nu men zijn geld voor andere dingen zoo hard noodig heeft, te speouleeren op de rlzucht van het publiek. 'Deze bekl. zou veroordeeld moeten worden tot 100 boete, sub. een miaand hechtenis. Ook deelde het O.M. als zijn voaraemen miee, op te tredea tegen alien, die ook nu nog zullen voortgaan-met den verkoop van zulke iotenj terwij 1 ook nog een vervolging zal wor den ingesteld tegen de uitgevers van cou- ranten, als dezen nog verder advertenties zullen opnemen, om ae dieelname aan dei'ge- lijike premieleeningen aan te moedigen. Mr. Bourlier ving zijn pleidooi aan met te wijzen op de groote belangstelling in deze zaak. Voor de Holiandsche Credietbank geldit vol gens pi. niet het in het buitenland' bekende spreekwoord, dat „the fault of the Dutch is giving too little and asking soo much". Zij heeft in tegendieel zeer veel gege ven en zeer weinig gevraagd. PI. zette het systeem van Broekhuys uiteen, dat, trots al- lerlei tegenwerking aan zijn za'ak een onge- kende uitbreiding heeft gegeven. Hietgeen de Bank van' Broekhuys doet is inderdaad een premieleening, maar de rechterlijike macht, die deze vervolging heeft op touw gezet, be- grijlpt niet wat een premieleening is, hetgeen pi. tracht aan te toonen door verschillende tegenstrijdige uitspraken aan te voeren. De obligaties waar het hier om gaat, voldoen aan alle eischen, welke de Hooge Raad heeft gesteld' voor een obligatie in een premielee ning welke buiten de loterijwet valt. Het Is hier een gewonc geldleening tegen 3 pet., met annex lotenj. Dat hot den meesten menschen om „de gokkerij" te doen is, had het getui gen ver ho or niet behoeven aan te toonen, d/aar zijn we't over eens, maar daarmee is zulk een leening nog niet in strij'd met de Loterij wet. Het O. M. is er ook niet in geslaagd aan te toonen, dat de Bank niet in staat zou zijn het geleende geld plus intrest terug te betalen. fntegendeel, al zouden op het oogen blik alle obligaties van de B'ank moeten uit betaald worden, dan zou haar actief haar daar ten voile toe in staat stellen. PI. komt dan tot de conclusie, dat het aan bekl. ten las te gelcgde niet is bewezen en hij' dus zal moe ten vrijgesproken worden. 6808 0853 6974 7170 7181 7291 7301 7306 7471 7511 7559 7572 7717 7797 7894 8030 8156 8164 8328 8445 8618 8678 8713 8738 8811 9011 9157 9199 9365 9735 9975 10005 10181 10259 10391 10455 10645 10694 10770 10818 10941 11147 11163 11437 11462 11635 11691 11726 11945 12065 12203 12240 12347 12475 12581 12698 12830 12976 12981 12983 13268 13373 13474 13554 13613 13847 13851 14030 14075 14080 14154 14188 14316 14639 14686 14952 14994 15020 15184 15273 15360 15406 15638 15652 15681 15747 15868 15925 '16035 16039 16104 16114 16169 16213 16260 16663 16670 16765 16904 16920 17312 17427 17586 17610 17663 17823 17948 18093 18128 18217 18678 18768 18945 18997 19099 19598 19798 19974 19980 20150 20305 20340 20385 20660 20692 21083 21128 21183 21233 21345 21497 21636 21728 21753 21797 21950 21957 22173 22180 22233 22299 22326 22337 22682 22847 22969 22971 N i e t e n. - Na re- en dupliek bepaalde de kantonrech ter de uitspraak op 6 rebruari a.s. AFLOOP VAN VERKOOP INGE N Uitslag veiling bij opbod gehouden 27 Ja- nuari 1923, ten oversitaan Van notaris J. van der Veen te Alkmaar, van de zeer gun- sti'g, onmiddellij'k aan den Groenienweg gele- gen boerenplaats, in de Bergermeer, ge meente Bergen. 1. Huis, scbuur en erf, No. 202 0.14.20 H.A. 2. Weiland, No. 203 ged. pi.mt 0.28.10 H.A. 3. Weiland, No. 203 pl.m. 1.06.20 H.A. 4. Weiland, No. 132 1.18.10 H.A. Weiland No. 124 ged. 5. 6. ged. ged. 2805.— 670.- 1950.- 2280.- hem echter niet het recht, zich toegang tot I kantoor van de Bank te verschafien en daar om weigerde men hem dien, doch de heer Staal liet een 'agent achter om op te letten, dat d'e machine niet verwisseld werd en later deed men van de Bank de machine vrijwillig aan het politiebureau bezorgen. Voorts verschenen ials getuigen commissa rissen van de B'ank, waaronder een oud-bur- gemeester. te Apeldoorn woonachtig en een luitenant-Kolonel der militaire administratte b. d. te Nijmegen, voorts personen die, als agenten der Bank de loten hadden gekocht, benevens de notaris, die de acte Van oprich- tin'g der Holiandsche Credietbank hacf ge- asseerd en' eenige kantoorbedienden van de lank. Tegen het hooren van een dezer, E. genaamd, maakte de verdediger bezwaar, pl.m. 2.73.60 H.A. Weiliand, No. 124 pl.m. 2.67.50 H.A. 7. Weiland NO. 133 3.14.40 H.A. 8. Weiland, No. 130 1.35.90 H.A. 9. Weiland No. 134 1.11.10 H.A. 10. Weiland No. 138 3.55.30 H.A. 11. Weiland, No. 141 3.02.40 H.A. 5980.- 5980.- 6225.— 2400.— 1637.50 6332.50 4550.— Samen 20.26.80 H.A. 40810.— De afslag en combinatien blijven bepaald op Zaterdag 3 Februari 1923, des middags 12 uur, in net cafe ,,GentraP' van den: heer K. Berkhouwer aan net Hof te Alkmaar. 431ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Ddnsdag 30 Januari. 5de klasse lOde liist 202 Prijzen van f 70,- 229 264 345 '351 743 898 936 1082 1182 1264 (1284 1342 1368 1745 1883 1985 2027 2033 2405 2742 2928 3094 3098 3162 3488 3895 3899 4062 4095 4340 '4594 4678 4686 4753 4803 4895 5046 5194 5209 5316 5403 5437 5465 5506 5604 5607 5643 5684 5707 5796 5814 5918 5920 6008 6042 6076 6222 6467 6479 624 1250 1854 2648 3390 4297 4763 5287 5550 5732 6026 6583 7 120 325 505 748 894 1116 1298 1570 1716 1961 2238 2563 2886 3055 3229 3443 3727 4076 4346- 4578 4909 5080 5393 5617 5903 6269 6523 6735 6900 7057 7166 7453 7727 7953 8185 8317 8476 8779 9076 9253 9452 9689 9992 10226 10369 10632 10841 11068 11175 11420 11594 11701 11915 12088 12319 12434 12653 12879 13009 13148 13348 13461 13602 13712 13932 14122 14281 14494 14742 14960 15097 15172 15356 15572 15735 15850 16052 16311 16483 16709 16807 16941 17109 17224 17345 17460 17618 17831 17913 18108 18343 .18507 18571 18672 18904 19063 19160 19302 19469 19669 19888 20171 20436 20714 20851 20946 21066 21176 21487 21647 21636 21955 22281 22477 22735 37 154 369 529 809 913 1158 1320 1590 1817 1987 2251 2654 2927 3083 3312 3445 3755 4101 4398 4593 4962 5126 5394 5628 5941 6375 6614 6777 6902 7066 7240 7516 7730 7958 8189 8336 8514 8803 9094 9260 9454 9718 10039 10231 10370 10678 10855 11084 11177 11421 11604 11721 11937 12173 12335 12502 12663 12938 13020 13157 13394 13527 13603 13816 13967 14149 14362 14545 14772 14963 15137 15239 15374 15586 15751 15887 16054 16334 16526 16713 16824 16961 17128 17229 17375 17461 17646 17860 17961 18169 18379 18508 18601 18794 18916 19101 19170 19326 19558 19676 19949 20187 20449 20751 20863 20953 21071 21191 21520 21682 21816 21962 22391 22508 22781 70 256 411 586 820 949 1210 1381 1610 1831 2083 2263 2655 2971 3136 3321 3517 3909 4132 4465 4729 5035 5182 5433 5674 5942 6381 6622 6879 6936 7063 7243 7561 7823 8010 8222 8382 8586 8878 9134 9342 9492 9725 10087 10248 10372 10776 10904 11086 11287 11465 11645 11723 11954 12199 12366 12507 12719 12947 13052 13232 13402 13539 13620 13872 14010 14180 14384 14553 14788 14983 15151 15243 15396 15595 15800 15920 16083 16378 16547 16714 16845 16964 17138 17233 17436 17471 17647 17869 18031 18231 18396 18509 18607 18838 18951 19102 19191 19364 19579 19806 19987 20289 20514 20767 20869 21001 21076 21237 21537 21690 21826 21989 22397 22591 22887 95 257 418 595 855 961 1222 1398 1638 1862 2123 2397 2689 2973 3183 3338 3529 3981 4161 4482 4808 5043 5210 5481 5727 6046 6421 .6662 6891 6969 7082 7318 7600 7839 8017 8226 8394 3674 8912 9202 9392 9495 9768 10110 10273 10393 10797 10939 11158 11290 11486 11674 11751 12006 12222 12387 12559 12725 12952 13061 13302 13415 13567 13654 13874 14085 14249 14432 14619 14816 15024 15153 15281 15467 15666 15804 15935 16150 16384 16581 16732 •16859 17001 17163 17284 17441 17475 17669 17871 18049 18235 18409 18515 18639 18847 18972 19106 19219 19366 19601 19809 20040 20309 20531 20783 20915 21013 21094 21242 21583 21614 21832 21991 22401 22641 22900 99 262 440 597 879 993 1224 1440 1669 1895 2163 247! 2822 3016 3185 3431 3549 4039 4237 4483 4814 5062 5309 5592 5781 6081 6429 6676 6893 7014 .7121 7406 7644 7889 8155 8258 8404 8698 9035 9217 9400 9664 9806 10153 10340 10504 10804 10961 11167 11300 11550 11680 11829 12015 12286 12399 12587 12782 12954 13129 13305 13428 13573 13671 13887 14090 14252 14451 14677 14869 15029 15155 15290 15509 15695 15825 15963 16229 16421 16606 16762 16863 17034 17164 17292 17451 17558 17678 17876 18096 18305 18480 18520 18643 18857 19032 19148 19253 19412 19617 19829 20092 20377 20570 20846 20922 21045 21102 21324 21620 21619 21852 22073 22450 22700 22911 723! 7528 791! 8561 9003 9821 10441 1087? 11615 1211: 12599 1306! 1375 14082 1469! 15305 1569! 161(K 1644 1715? 1778? 18225 19145 20261 21036 21450 21925 2228? 22942 104 307 475 697 886 1083 1232 1543 1685 190? 2166 2473 2856 3041 3212 3433 3666 4053 4272 4517 4875 5071 5379 5614 5862 6129 6516 6894 7054 7150 7442 7685 7946 8176 8273 8417 8732 9075 9218 9408 9666 9815 10216 10345 10615 10819 11034 11168 11354 11555 11689 11866 12029 12302 12429 12612 12785 12997 13144 13322 13457 13582 13706 13930 14103 14260 14464 14738 14904 15034 15166 15334 15533 15728 15838 16021 16275 16431 16645 16780 16885 17094 17188 17307 17455 17587 17713 17895 18107 '18316 18499 18538 18646 18861 19033 19157 19282 19451 19624 19847 20130 20403 20702 20847 20935 21054 21123 21328 21635 21621 21939 22245 22472 22721 22983 Weklasse, Ode lijst: No. 505 moet zijn 508. No. 7958 moet zijn 3958; No. 18884 met niet moet zijn 18894 Tia - Hantfelsdrukwerk

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6