Verglftlge gassen door zuur veroorzaakt. Er bestaat niets waardoor de levensknach- ten sneller worden uitgeput dan door eeni toe- stand van ongesteldheid der maag. De oor- zaak der meeste gevallen van zenuwachtig- heid is te vinden in een gebrekkige opmame van het voedsel. 'De toestand die gewoonlijk „zuur in de maag" wordt genoemd, is een van de allereerst kenteekens Van ongesteldheid der maag, en tenzij deze toestand verholpen wordt, kan er chronische dyspepsie door ont- staan. Door Gebismureerd Magnesium wor den de gevaarlijke zuren onverwijld onscha- delijk gemaakt en wordt gisting van het voed sel voorkomen. Schaft U nog heden een flacon aan bij' Uw apotheker, de prijs ervan is slechts fl. 1.40. Gebismureerd Magnesium Depdt, Nass.au- Icade, 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bii NIEROP SLOTHOUBER. men, dat misbruik niet is uitgesloten, doch is tevens van oordeel, dat het bestuur meende te mogen rekenen op de nauwgezetheid der le- den, die de ziekteverklaring onderteekenen waar dit in den regel personen zijn, die in de buurt van het zieke lid wonen, kunnen ze zich wel voldoende op de hoogte stellen. Ook ligt het stelfig op den weg van bestuurslcden om een onderzoek in te stelleo, doch het gaat moeiliijlc dit in dlk geval te doen. De voorzitter wekte de leden op zoo nauwgezet mogelijk hum plidht in dezen na te komen. Voorts werd door hem opgemerkt, dat iingevol'ge het voor- stel Piera, op voorstel van*t bestuur werd be- sloten voor het jaar 1922 op de weekuikee- ring 1 toeslag te geven, dodi het bestuur, r ien de linandeelle offers over dat jaar van kas geeischt, vindt geen vrijheidi om dien toeslag voor 1923 te handhaven, stelt dus voor daarmee niet door te gaan. De vergade- ring gaat hieitmee accoord. De rekening wordt goedgekeurd, terwijl de voorz. den Penningm dank zegt voor zdjm gehouden beheer en hem toewenscht, over het jaar 1923 gunstiger cij- fers te mogen boeken in zajtn finandeel ver sing. Door den seer. den heer P. Hittesnan werd een beknopt jaarverslag gdeverd, waaruit blijBdt, dat het jaar 1922 kalrn is verioopen, dat door het bestuur slechts 2 tnaal is verga- derdi, waarbijl de fondszaken nauwgezet wer- den behandeld, dat eenige verandering plaats greap in het ledental, en waar dit iets terug- l'oapt, zoodat de verhouding van jongere le den tot oudere in aantal ongunstiger wordt, adhtte hij/ het hoogst gewenscht, dat ieder zich er wat meite voor getroost, om vooral Iongeren in zijtn omgeving op te weldken tot let fonds toe te treden. De voorzitter dankte den secretaris voor zdjm jaarverslag en stelde diaarna aan de orde de verkiezing van1 be stuursleden. Met groote meerderheid van stemmen werden herkozen de heeren: G Groot, R. Renten aar, A. Bart en P. Hittema, die alien hun benoeming aannamien. Nog moest worden voorzien in een vacature in den Kaad van Toezicht tengevolge het vertrek van den heer C. Pascha. 1 liervoor werd gekozen de heer D. de Jong, die door den secretaris zal worden aangeschreven. Bij het verloten van twee hal'fjr arlijksche vrijstellingen van premie-betaling, werden die toegewezen aan de heeren C. Groot en P. Lod- der. Nog werd1 van gedachten verwisseld over het nut van het aangesiloten zijn bij den Bond van Ziekenfondsen, waarna door den voorz. de vergadering wordt gesloten. UIT DE RIJP. De Raad dezer gemeente vergaderde op 30 Januari j.L, onder ldding van den bur gemeester, den heer P. A. Romijn. Ingekomen stukken Geloofsbrief van den heer J. H. Sie- hrands, wordt goiadgekeurdi. De heer Kaaij, die als afgevaardigde van den Raad verslag moest nitbrengen van de vergadering van Directeur en Commdssaris- sen der Maatschappij van Nijverlheid inzake verhooging van het saiaris van den Direc teur van bovengenoemde Maatschappij, is in deze vervangen door den heer. Schermer, die mededeelt, dat het voorstel van Directeur en Commissarissam tot bovengenoemde ver hooging is aangenomen. Adhaesie wordt betuigd op een request met memorie van toelichting van de gemeente Wie- ringerwaard aan Hare Majesteit de Konin- gin, waarbij deze gemeente ook voor de ove- rige ringgemeenten, die tot het Keuringsge- bied van waren „Alkmaar,J behooren, ver- nietiging verzoekt van eene beschikking van heeren Gedeputeerde Staten in de provincie Noordholland, en de bijdragen door •iedere gemeenten bij te dragen te verminderen. Schrijven van den heer H. v. d. Bosch, waarbij hij, zijne benoeming als lid der Com- missie van Toezicht op het Lager Onderwijs aanneemt. Besloten wordt bij aanleg van de Waterlei- ding 7 brandkxanen en 13 spuitstuJcken te la- ten maken. Een verzoek van de gymnastiek vereeniging „Bato", om gebruik der aan de gemeente toe- behoorende taestellen, wordt toegestaan, ver- der had deze vereeniging verzodit van de beide leegstaainde lokalen ill de Openbare Lagere school een geheel te maken, hierop zal nader worden teruggekomen. Verzoek van de voetbalvereeniging D. O. S. om het z.g. Drilveld, dat weder ter beschik king van de gemeente is gekomen aan bo vengenoemde vereeniging al te staan, wordt verworpen, dit zal edhter opnieuw voor den tdjd van 4 jaar worden verhuurd. Tevens wordt er eene Commissie benoemd als tijde- lijke aanvulling van het College van Burge- meester en Wethouders, bestaaode uit de heeren Stubenitsky en Kaaij:, tot het maken van plannen tot het in orde brengen van de e.g. Meelzak tot sportternein. /Een schrijven van de Gezondheidscomintis- sie te Purmerend om de woning van den heer J. Boots Pzn., gelegen aan het Westeinde No. 12 onbewoonbaar te verklaren, wordt beslo ten den Gemeente Opziohter te verzoeken een schrif telijk yapport hieromitrent uit te bren gen. Verordening en Instructie van den gemeen te geneesheer worden na wiiziging wederom vastgesteld. B^loten wordlt tot het doen van onvoor- ziene uitgaven tot een totaal bedrag van 329.93. De begrooting wordt gewijzfgd vastge steld, na eenige aanwijzingen van Gedepu teerde Staten. Benoemd wordt een stembureau voor de verkiezing van Provinriale Staten. Bij de rondvraag verzoekt de heer Blok- dijk eenige inlichtingen omtrent het aanstel- len van een persoon, belast met het begra- ven van afgekeurd vee. De .voorzitter ant- woordt hierop, dat deze aangelegenheidi niet bij den Raad, doch bij1 die Commissie van toe zicht op het vleeschkeuringsbedrijf berust, en dat de gang van het bednjf redenen tot te- vredenheid geeft. Voorts deelt de voorzitter nog mede dat het uit baggenen van de Tuin- gracht goed is afgeloopen en brengt hulde aan den heer Kaaij voor zijne goede zorgen te dezen opzichte. De heer Kaaij1 verzoekt aan Burgemeester en Wethouders om zooveel mo- gelijk in de werkeloosheid te voorzien. Hierop deelt de Voorzitter mede, dat een em ander met kracht ter hand: genomen zal worden. Hieroa sluiting. UIT WIERINGERWAARD. Door het dagelij'ks bestuur van den' polder Wieringerwaard is tot bode benoemd de heer S. Kok, gemeente-veldwachter alhier. UIT AKERSLOOT. Woensdagavond 31 dezer omstreeks 10K uur brandde door tot nog toe onbekende oor- zaak het woonhuis van den beer A. Koppes tot den grond toe af. De vrouw en het kind wisten gelukkig te ontkomen. Dank zij den- gunstigen wind bleef het tot ditperceel be- perikt. Op de gehouden. vergadering van de vrijz.-democratisohe kiesvereeniging werd, wegiens het bedanken van den voorzitter, den heer G. Rijmberg,.in diens plaats gekozen: de heer P. Stxuijf. UIT ST. PANCR'AS. Dinsdagavond had de aanbesteding plaats van een woning voor den heer J. Roos a'lhier. Voor het timmerwerk waren de laagste in- schijvers de heeren Kuitwaard en Booii voor 1178. Voor 't metselwerk was de laagste inschrij- ver de heer Termaat voor 1174 en voor het schilderwerfc de heer Blok voor 305. 30 Januaxi had die openbare verkooping plaats van de navolgende perceelOn:, eigoa- dom van wijlen den heer G. Jonker. 1. Een woon- en winkelhuis met erf, aan den Bovenweg, groot 3 A. staande bij opbod op 2550 gemijnd door den heer N. Timmer- man op 160. 2. Een huis met erf, stal en schuur staande naast't vorige perceel, groot 7 A. staande op 1900, doch niet gemijnd. 1 en 2 gecombineerd, geldende 4660 met strijkgeld, niet gemijnd doch opgehouden op 4740. 3. Een bouwterrein aan de I Benedenweg, groot 8.16 A. staande bij opbod op 900, opgehouden op 950. 4. Eien perceel bouwlandt, groot 45.50 A. of 18 snees, voorloopig gekocht voor 63 per snees door W. Keizer met 2 afgemijnd door G. de Groot. UIT BERGEN. De kwestie omitrent de wijze van vee- en vleeschkeuring in deze gemeente is nog steeds hangende. Op Woensdag 14 Februari a.s., des middags ten 12 ure in het gebouw der ProvinciaLe Grieffie te Haarlem, zullen Gede puteerde Staten eene openbare vergadering houden ter mondelinge behandeling vam het ingediende bezwaarsdhrift tegen de door dien Raad vastgestelde regeling, in zake den keuringsdienst vam vee en vleesch voor deze gemeente. Belanghebbenden worden m de gelegen- heid gesteld- hun standpunt alsdan momdeling toe te lich'ten, terwijl aadere schriftelijke mie- miorien en bewijsstukken bij Ged. Staten kun nen worden ingediend, uiterlijfc tot 7 Febru ari a.s. Het: Bestuur vain die Vereeniging „Ber- gens Belang" heeft aan den Raad een adres gezoinden, waarbij, de aandacht wordlt geves- tigd op het feit, dat, nu Bergen een derden autodienst zal krijgen, het wel noodig is, het vraagstuk vam het openbaar verkeer onder de oogen te zien. Zooais thans het gieval is, rij- den de bussen langs den zelfden weg, zoo dat het wensehelijk zou kunnen zijn, in ver: band met het a.s. zomerverkeer, mu al reeds 'te trachten maatregeln te nernem, dat de Bergerweg ontlast wordt, door een deel van het verkeer, de autobussen te leiden van Alk- maar naar Bergen langs den Bergerweg, en terug lamgs dien Kogendijk over Koedijk naar Alkmaar. Het Bestuur verzoekt de maar voren ge- brachte mogelijkheid te willen onderzoeken. Door een. Commissie uit de Kamers van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, Hoom en Zaandam is aan den Raad een adres ge zoinden, houdende verzoek instemming te be- tuigen met dien inhoud van een door haar aan het College van Ged. Staten geridht adres, waarin de onbillijkheid1 wordt aange- toond van de door de Provincie op het Hoogheemraadschap Noordhollandlsch Noor- derkwartier geschoven last der dielging van de schuld van 12 millioen gulden, haar oor- sprong vindende in den watersmood. Door genoemd- Hoogheemraadschap werd aan Ged. Staten reeds eerder op juridische grom- den aangetoond, dat de last moet worden. ge- legd op de geheele provincie, en betaald door heffing van een provinciate belasting. UIT KOEDIJK. In het verslag van De West" staat: Bur gemeester Slot wil zicn wenden tot de Prov. Staten. Dit moet zijn: „Den heer Mulder had geen vertrouwen in de Regeering en wil zich wenden tot de ProV. StcUen. Burgemeester Slot: Oaf hif geen knip voor. Langdurig ap~ pious en geroep, enz. UIT HOOR'N. Bij beschikking van den Minister van Oor- log, is aan den dienstplichtige G. J. Hiaale- bos, uit deze gemeente, verlenging van, uit- stel van eerste-oefening verueend. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagavond werd door Groentencul- tuur weer een vergadering gehouden in het loikaal van den heer Vijzelaar. Deze vergade ring was het gevol'gr van de vorige nog al ru- moerige, welke vorige week werd gehouden, en waarbij de bezuinigingsvoorstellen' tenge volge hadden het bedanken van Burgemeesi- terr Slot als bestuurslid van Groentencultuur en tevens als afgevaardigde naar de jaarver- gadering der Langedijker Groentencentrale. De voorz., de heer W. Slot, opencte ongeveer als volgt: Alvorens mijine Heeren deze ver gadering te openen, wtnsch ik eerst de woor- den welke soms ergemis hebben opgewekt op de vorige vergadering welke ik gebezigd heb tegen een commissie terug te nemen. (Ap- plaus). Vervolgens kreeg Jb. Glas de voor- stellen van het uitgiewerkt bezuinigingsplan het woord en zeide ten lste dat hij zijn voor stel niet door aanzoek van anderen heeft in gediend, doch dat hij zelf daarvoor de volte verantwoordelijkheid draagt; ten 2die dat hij zijn voorstel op de jaarvergadiering heeft in- getrokken, niet omdat hij met bestuursvoor- stel beter vond, maar om de ongelukkige wij ze van bespreking welke het ten dee! viel. Hierna wordt overgegaan tot het verkiezen van een bestuurslid. Na eenige stemmingen werd gekozen de heer Jb. Glas Mrz., met 76 stemmen tegen 24 op den heer H. Glas. In- tusschen- werd een motie voorgelezen afkom- stig van de tuinbouwvereeniging „De Toe- komst" te Zuid-Scharwoude, waarin er bij den1 minister op wordt aangedrongen om op iedere wagon kOol 200 toeslag te geven, de omschrijving is uwe lezers wel bekend. K an deze motie werd adhaesie betuigd. Nog kwiani een schrijven ter tafel van de laadarbeiders- bond waarin de patroons worden verzocht om zooveel mogelijk de werkeloosheid' te hel- pen bestrijden. Nog werd bekend gemaakt, dat er weer Anthraciet te verkrijgen was te gen prijzen van f 3.— tot f 4.93 de 100 Kg. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring met nog een hartelijk woord van dank aan Burgemeester Slot voor al hetgeen hij voor onze vereeniging heeft gedaan, en hoop- te dat hij nog langen tajid als voorzitter van het marktbestuur zijn krachten hieraan moge wijden en de belangen mogen behantigen. Stadsnieuws DE RIJN VAN LGBITH TOT AAN ZEE. De heer Ochse employe van de film- fabriek „Polygoon" te Haarlem had wel gelijk, toen' hij beweerde, dat er veel verschil van meening besitaat over bet instituut 6chool- bioscoop. Dit zedde de heer Ochse in zijn in- leiding van de film „De Rijn van Lobi'fch tot aan Zee*die gistermiddag in A. B. T. draai- de voor genoodigdea (onderwijzers (essonj, leeraren e. d.) Zooais gezegd, was deze opmerking van den heer Ochse lalleszins gerechtvaardigd, doch als op het programma van een 6chool- bioscoop een film voorkomt als de genoemde zal niemand het nut van een schoolbioscoop in twijfel kunndi trekken. Initegendeel, men zal moetem toestemmen, dat een dergelijke film niet anders dan leer- zaam en nuttig kan zijn voor de schoolgaan- de jeugd, en1 een zeer gewenschte aanvulling van wat op school 'geleerd wordt. Dit zal duiddijk zijn, /als men: onderstaan- den korten inhoud, van deze meer dan be- zienswaardige film leest Vooropgesteld dient te worden, dat deze rolprent alteen vervaardigd is met het doe! om als schoolfilm te dienen1. Het is de fil. ifabriek „Polygoon" te Hiaar- lem die dit wesnk op zich genomen' heeft en daar alle eer mede heeft in geoogst. De pae- dagogische leiding was is in handen van den' heer A. M. van der "Wel, directeur van de Gem. Schoolbioscoop te Rotterdam, terwijl de fotografie verzorgd werd door den heer I. A. Ochse. Eerste gedeelte. De reis langs den Rdjn begint bij den' grens- paal op den dijk, die van het gehucht Spijik naar het Duitsche Emmerik .leidt, waar de reizigers per roeiboot aan board het s.s. Kraijenhoff van deni Rijkswaterstaat gebracht worden. Lobith wordt spoedig bereikt, nadat men gelegenheid heeft gebad om op te merk'en diat men een tocht van 172 K.M. voor zich heeft. Nadat men bezoek gehad heeft van de donane wordt de reis voortgezet. Men: pas- seert een houtvlot, zooais- de schooljeugd: die kennen uit hun leerboeken. Thans, op deze film, maken' ze er kenmis mede. Nog wordt te zien gegeven, de ontgrinting van. de vroegere rivierbedding, die door het graven van het Pannerdensch Kanaal in 1707 en het Bijlandsch Kanaal in 1775, ver- vallen is. Dit werkje geschiedt met bagger- molens, doch ook zien' we een. eenvoudigen me- thode van grintwinning en' wel met behulp van een beugel. Tweede gedeelte. Millingen, het eerste Nederlandsche dorp op deni linker Rijnoever komt in't zicht. Daar begint men het goede onderhoud van onze rivier eh door den R. W. S. te bemerken. Pannerden wordt bereikt, waar de rivier zich splitst en we varen het Pannerdensch kanaal in, waar't heerlijke Hollandsche land- schap der zomerweiden ons bewondering af- dwingt. Even later word't de haven: van Arn- hem binnengevaren en daar wordt een' oogen- blik halt gehouden om van deze fraaie stad te genieten. Amhem weder verlatende, stoomdeni we langs de Veluwe ter reehterzijde en de Betu- we aan den linkerkant. Voilop niahiurschoon en typisch Rijnscb. Derde gedeelle. Wdji varen onder de eerste spoorbrug in Nederland door, die van de lijn Amhem— Nijmegen. Na het Hieveadorp van de rubber- fabriek treft ons het kasteel „Doorwerth" waarna wq Renkum bereiken, waar wij al het bezienswaaidige in oogenschouw nemen, om dan den' tocht voont te zetten tot Wageninr gen:, waar wij rechts de Gddersche vallei zien. Volop hebben wij hier geleigenheidi om de steenfabricage te bezichtigen, die vaniaf Lo bith overal te vinden: is, waar de telkens bul- ten haar oevers getreden rivier haar slib-be- zinksel tot een dikke kleilaag heeft afgezet. De tocht vindt voortgang en Rhenen wordt i >ereikt, in welks omgeving tabialcsvierbouwing ;>laats vindt. Vierde gedeelte,. Vanaf Rhenen reohts dien zoom van dien: Utrechtschen heuvelrug houdende wordt Amerongen en vervolgens Wijk bij Duurstede >ereikt, waar de rivier den naam' van Lek krijgt. En dan varen we langs de meest ydillische ilekjes van ons land. Hoe eenig zijn die op deze film in blauwe kleur weergegeven'!)' Wij zijh te Culemborg en varen daaraa Vreeswijk en Vianen tegemoet, en komen' door de Vreeswiiksche gemeentesluizen in den Vlaartschen Rijn. Vijfde gedeetto, Langs oude stadjes varen wij nu Ameide en Nieuwpoort om dan Schoonhoven te bezichtigen en: deszelfs Rijksvakschool voor goud- en zilversmeden. Lekkerkerk en Ammersitol worden gepas- seerd en verderop Elshout eni Krimpen, en na het opnemen van den Hollandschen IJssel, stroomt de rivier als Nieuwe Maas verdex. Het landelijke is voorgoed verdwenen, wij zijn, we zien het aan alles, genaderd tot het druidce gedoe van het industrie- en: haidelsgo- bied en aldus komen' wij: te Rotterdam. Zesde gedeelte. In Rotterdam kunnen wij: pas de drukte van hiandel en verkeer in haar vollen omgang be zichtigen, terwijl wij in Schiedam de scheeps- timmerwerven opmerken, om vervolgens Vlaardingen, het middelpunt van den rlol- landsc1 en haringhandel. te passeeren. Langs Maassluis naderen wij: den' IHoek van Holland en door de doorgegraven smial- le duinstrook zijn wij: aan het einddoel van de reis genaderdde zee ligt voor ons, in al haar pracht en grootheid Uit deze korte beschrijving, bldjkt, hopen wij, duidelijk, dat wij: niet te veel zeggen, als wij beweren, dat men zelden' een beter ondar- werp voor de schoolfilm had1 kunnen vtinden, als deze reis langs den Rijn, die naast leer- zame en nuttige momenten, volop gelegenheid verschiaft te genieten van het natuursohoon in ons eigen land. Hoe de genoodigden genotem bewees hun spontaan applaus. De bedoeling is, naar wij: vememen, dlat de film in drieen wordt vertoond, iederen keex twee gededten. Sport VOETBAL IN ENGELAND. Wedstrijden 27 Januari. Sunderland behaalde Zaterdag een zeer verdienstelijke overwinning op vieemd ter- rein. Huddersfield Town no. 3 der ranglijst werd met 1'0 geklopt. Buchan? was weer de man, die voor het doelpunt zorgde. Wij llazen over deze goal o.m.Buchan's doelpunt was weer een meesterstukie. Donaldson, de rechts- buiten, kreeg den bal van een vrijien schop aangegeven, hij zond den bal laag voor doel. Bucnan kreeg hem, zwenkte langs Wilson, den spil van H. T., legde dieni bal in eea bo- weging etil met zijh rechtervoet en1 schoot hem met zijn linker keihard in t net. Al'les ging zoo fijn en bedaard, dat het leek o! de spelers van Huddersfield stilstonden. Doordat Liverpool met 20 won van Middlesborough, zijn feitelijk de eenige can- didaten voor't kampioenschap nog Liverpool en Sunderland resp. met 46 en 38 punten in 26 wedstrijden., no. 3 volgt dan met 6 punten minder. Manchester City kon het op eigen veld niet verder brenlgen dan 00 tegen Arsenal. Newcastle hetzelfde met Chelsea. Ook Shef field United', nog vermoeid van haar tot drie- maal overgespeelden cupwedstrijd, speelde thuis gelijk 2—2 tegen Bolton. W. B. Albion won de derby van- Birming ham met 10. Het arme Oldham Athletic ward door Tot tenham met 30 nog vaster op de laatste plaats geslagen. Burnley, tot voor kort een- kampioenscan- didaat is .afgezakt naar de elfde plaats (27 punten). Zij verloor Zaterdag m Preston met 3—1. Everton heeft pas voor kapitale sommen drie spelers gekocht n.l. Alec Troup als links- bui'ten uit Sdiotland, Cock, die middenvoor van Chelsea en Mc. Biain, iSchotsche speler van Manchester United. Die drie spelers heb ben haar ongeveer 100.000 gekost. Twee er van deden Zaterdag mee, maar toch werd met 4I in Stoke verloren. Aston Villa won het 4—0 van Notts Fo rest, diat niet alleeni vier cupwedstrijden achr- ter den rug had, maar ook haar intemationa- len doelman Sam .Hardy miste. De Rovers waren: weer eens geheel uit vorm en verloren in Cardiff met 5—0- Notts Forest en Oldham zijn momenteel de meest serieuze degradatiecandidaten. Za terdag werd ook de amateur-intema- tionaal gespeeld tusschen Engeland en Wa les. Men was in Engeland vol vertrouwen: op het sterke amateur team. Een' kwartier voor tijd stond het echte mog 4—2 voor Wales. Met veel inspanning wist Engeland nog juist gelijk te maken 4—4. Voor a.s. Zaterdag is in Engeland alle aandacht geconeentreerd op de tweede ronde voor den Beker. West Br. Albion'Sunder land lijkt ons de belangrijkste match uit deze ronde. G. 8383 9148 9395 10485 11252 11675 11998 12911 13525 13951 14329 15011 16131 17047 17456 18299 18616 19081 19623 19838 19963 20627 21145 22100 22810 8463 9156 9512 10609 11470 11699 12230 13938 13558 13998 14427 15045 16357 17068 17874 18366 18642 19129 19665 19848 19971 20641 21391 22125 22821 8536 9193 9720 11001 11481 11733 12306 13211 13691 14070 14562 15183 16386 17140 17910 18468 18668 19241 19718 19879 20213 20824 21402 22280 22904 8861 9203 10130 11008 11535 11824 12444 13414 13715 14128 14584 15229 16538 17242 17949 18495 18903 19249 19753 19889 20315 20864 21438 22295 22916 9038 9240 10134 11174 11553 11830 12623 13427 13819 14135 14840 15587 16875 17311 17988 18555 19061 19288 19796 19898 20507 20928 21601 22327 908J 9332 10355 11245 11558 11976 12729 13452 13821 14231 14945 15602 17031 17328 18084 18557 19064 19312 19819. 19921 20564 20995 21928 22618 l^arlptBerfcht^n WARMENHUIZEN, 31 Jan. 1923. Roode kool 1.051.60; Gele kool 0.56—0.85; Deensche Witte kool 0.90- f 1.55; Uien 1.50f 2; Drielingen 0.70 f 0.90; Peen 1.30—/ 1.45; Uifschot Roode kool 0.701.40; Uiltschot Gele kool 0.450.70; Uitscfaoit Witte kool 0.85—/ 0.90. Aamvoer 22250 K.G. Roode kool, 12425 KG Gele kool, 16340 KG. Witte kool, 8025 K.G. Uien, 5750 K.G. Peen. BOVENKARSPEL, SI Jan. 1923. Vei ling „De Tuinbouw". Hedien besteedde men voor: Bloemkool I 4.25 tot 9.75, Bloemkool II 0.85 tot 3,25, Bloemkool III 0,75, Rloode kool 0,85 tot 2, Witte kool /0.40, Gele kool 0,25 tot 0.80, Uien 0.45 tot 0.65, Bl. Aardappelen /0.85 tat 0.95l Spruitkool' 0,20 tot 0.80. 100 591 1519 2170 2551 2966 3490 3906 4352 4637 4810 5511 6364 6621 7745 43lste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 31 Januari. 5de klasse llde lijst. Prijzen van 70,- 222 620 1564 2195 2566 3001 3513 3956 4357 4641 4831 5627 6388 6899 7857 323 726 1587 2237 2635 3145 3514 3984 4386 4679 4843 5728 6423 7185 8272 365 986 6115 2321 2706 3154 3672 42912 4406 4731 4911 5863 6453 7236 8287 422 1009 1650 2356 2753 3207 3758 4268 4543 4804 4936 5951 6460 7624 8319 585 1354 2091 2407 2906 3450 3865 4285 4607 4806 5325 6335 6466 7638 8364 43 164 331 489 727 853 1017 1281 1757 1896 2053 2241 2636 2740 2931 3053 3255 3486 3558 3771 4118 4419 4642 4891 5270 5548 5764 5888 6117 6294 6699 7050 7239 7344 7628 7787 7914 8084 8203 8457 8583 8896 9106 9308 9466 '9614 9878 10113 10254 10424 10488 10891 11149 11392 11554 11725 18882 12031 12149 12269 12435 13635 12770 12999 13131 13198 13375 13600 13782 13909 '14295 .14467 14706 14969 14916 15057 15254 15429 15687 15824 15962 16257 16432 16527 16841 17059 17152 17339 17532 17656 17784 17972 18200 18449 18661 18779 18939 19104 19280 19385 19509 19733 19775 19927 20033 20224 20372 20648 20752 20952 21155 21456 21569 21723 21908 22081 22312 22443 22589 22719 22905 59 171 340 519 746 857 1025 1348 1836 1926 2078 2332 2649 2766 2970 3061 3278 3511 3618 3776 4233 4446 4703 4900 5292 5551 5775 5952 6144 6436 6775 7061 7242 7353 7652 7794 7930 8088 8261 8487 8612 9802 9169 9314 9505 9639 9944 10150 10270 10433 10588 10903 11250 11414 llb22 11731 11906 12037 12179 12287 12461 12657, 12906 13053 13137 13207 13387 13606 13787 13993 14303 14515 "14719 14982 14928 15118 15260 15449 15698 15831 16013 16267 16465 16562 16862 17064 17273 17423 17536 17683 17794 18001 18282 18497 18662 18850 18995 19154 19300 19414 19537 19737 19785 19948 20060 20243 20386 20659 20807 20989 21225 21470 21593 21733 21945 22091 22318 22466 22590 22760 22907 N i e t e a 64 255 388 621 758 938 1029 1470 1838 1969 2120 2367 2657 2789 2972 3132 3336 3524 3654 3889 4316 4485 4760 4901 5367 5591 5777 6007 6165 6437. 6804 7088 7309 7416 7697 7805 7960 8093 8341 8531 8645 8985 9174 9356 9509 9672 9961 10164 10291 10449 10657 10975 11272 11427 11647 11757 88 263 402 626 762 960 1137 1530 1859 2006 2164 2448 2658 2796 2977 3146 3384 3538 3658 3918 4330 4554 4768 4988 5425 5595 5787 6014 6206 6445 6854 7144 7317 7463 7726 7841 7962 8115 8345 8541 8677 9050 9241 9437 9546 9745 9994 10186 10302 10451 10760 11018 11292 11463 11649 11786 11908 *11911 12093 12094 12204 12296 12492 12717 12942 13066 13139 13285 13465 13669 13831 14094 14331 14525 14740 14706 14969 15139 15328 15499 15708 15864 16073 16372 16477 16613 16879 17080 17277 17429 17560 17695 17851 18006 18283 18552 18715 18921 19046 19174 19304 19476 19620 19740 19816 19952 20118 20249 20387 20703 20816 21011 21294 21499 21644 21748 21980 22171 22319 22485 22599 22770 22931 12212 12301 12503 12740 12944 13068 13143 13307 13490 13684 13836 14172 14347 14605 14823 14719 14982 15219 15363 15555 15739 15918 16087 16385 16486 16750 16954 17085 17298 17498 17570 17743 17896 18011 18382 18573 18738 18926 19069 19194 19319 19488 19683 19746 19873 19958 20132 20292 20404 20707 20820 21063 21320 21509 21648 21764 22026 22238 22349 22537 22626 22783 22947 94 302 444 638 816 972 1107 1548 1861 2019 2172 2467 2684 2798 2988 3160 3392 3546 3660 4025 4336 4609 4833 5175 5473 5611 5855 6062 6246 6546 6882 7167 7319 7513 7733 7861 7974 8142 8381 8561 8716 9060 9257 9459 9567 9784 10034 10242 10310 10462 10851 11038 11331 11521 11657 11819 11943 12095 12215 12349 12515 12745 12975 13081 13156 13356 13499 13736 13852 14173 14357 14613 14916 14740 15006 15238 15409 15562 15750 15939 16107 16395 16492 16803 16981 17145 17314 17510 17571 17753 17936 18044 18388 18627 18742 18935 19077 19244 19322 19491 19709 19750 19884 20018 20192 20313 20598 20709 20833 21082 21377 21535 21674 21790 22031 22261 22364 22539 22665 22826 222996 118 303 446 652 848 991 1235 1568 1891 2039 2232 2468 2705 2878 3051 3221 3397 3548 3710 4088 4363 4619 4863 5176 5487 6712 5859 6090 6247 6659 7034 7179 7337 7554 7756 7872 8012 8159 8428 8581 8755 9099 9299 9463 9586 9832 10105 10250 10348 10482 10874 11130 11341 11529 11694 11881 11956 12110 12255 12355 12584 12761 12995 13114 13188 13358 13549 13775 13908 14243 14411 14698 14928 14823 15048 15247 15410 15609 15782 15953 16234 16402 16524 16838 17033 17148 17328 17525 17594 17757 17963 18141 18391 18652 18774 18938 19080 19256 19378 19504 19727 19763 19890 20026 20196 20325 20632 20748 20867 21103 21405 21553 21692 21825 22045 22277 22431 22587 22673 22834 „Se^la^i0de liist: No- 3130 moet zijn: f tc\ v°' ?^Lmet f 70 moet zijn8348 70, No. 10632 moet zijn met 70. 7F

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6