Een Dienstbode De nieuwe Gommissarls van Pslitie. Advertentlen. bij him aan U uitgebracht rapport in een duidelijk tbetoog de verplichtingen van het Rijlk en de Provineie aangetoond. Naar ons gevoelen bestaat niet alleen de wettelij'ke verplichting am. de watersnoodkos- ten te vergoeden, jnaar bestaan er bovendien moreele redeneni tot Yoor rekening van Rijk en Provineie nemen: van de kosteni van onder- houd, overeenkomstig het1 nu opgeheven re- flament omtrent het toezicht op net onder- oud eru het drageni der Skosten van den Noor- der IJ- en, Zeedijk, vastgesteld 1.7 Dec. 1907, Immers, indien alleen de Waterlandsche Zeedijk ware doorgebroken, zouden de Pro vinciate Staten, er toch niet toe gekomeni zijn om de kosten zoowel van herstel al3 van later onderhoud over te dragen op ande- reni. Met betrekking tot de sub 2 genoemde bij- dragen meenen: wiij te moeteni opmerken, dat reeas bij1 de behandeling van het ontwerp-re- glement van bestuur van verschillende kan- ten is gewezem op het groote belang dat het zu'idelijk deel der provineie heeft bijl het voort'bestaan van het noordelijk deel en bij overstrooming daarvan op het gevaar voor Amsterdam en andere buiten de grenzen van het Hoogheemxaadschap liggende gronden. Bitlijk is daarom dat wordt bijgedragen in de lasten. Te meer klemt dit nu achterwege blij'ft de oprichting van een waterschap om- vattende het zuidelijik deel der Provineie. Al- gemeen wordt gevoeld vooral nu de malai se ten plattenlande in treed t en de druk der belastingen al bezwarender wordt de drin- gende noodzakelijkheid van het herstel van net voor het Noordelijlk deel der provineie NoordhollancLgeschapen onrecht. Het is daarom dat wiji de eer hebben U. E. O. A. 'beleefd te verzoeken deze zaak ernstig in overweging te willen nemen en tiet daar- heen te willen leiden, dat de door ons ge noemde vergoeding en bij dr agen ten goede van het Hoogheemraadschap zullen komen. Tot administratrice van de vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer is benoemd mevr. Schoonhoven-Vetter alhier. Het tweede elftal van B. S. V. speelde Zondagmiddag op haar terreini aan den Ker- kedijik alhier tegen Holland I, welike wedstrijd in een gelijk spel (11) eindigde. Het derde tlftal van B. 'S. V. speelde voor den aanvang tegen1 Vrone II en verloor met 2—0. CORRESPONDENTS. Voor het verslag van dte Zaterdag gehou- den debat-vergadering over het nut der theo- sofie was heden geen plaats. THpgrammen Tan heden ZIJN VADER1 VERMOORD. I VL1SSINGEN, 6 Febr. In de bovenwo- ning van den 52-jarigen visscher M. in de Molenstraat alhier, hadden den laatsten tijd dikwijls huiselijke onaangenaamheden plaats, welke meestal over de kinder en lie- pen. Op de benedenwoning woonde de 27- jarige zoon, die zich nu en dan in de twis- ten tusechen zijn vader en moeder mengde, ook omdat hij vermoedde, dat zijn vader zijn moeder misihandekle. Zaterdagavond omstreeks half tien ont- etond weer eenl dergelijlke twist. 'De zoon hoorde het numoer coven zich en vreesde, dat zijn moeder zou worden geslagen. Hij nam nit zijn woning een dolikmes mede, waarmede hij naar boveni rende en als een wildeman met het mes op zijn vader toe- stormde, wien hij in de burst, ter boogte van het hart, een zestal steken toebracht. Doodelijfc getroffen stortte de vader neder, De zoon vluchtte daarop het hiuis uit en begal zich naar het politiebureau, waar hij- een volledige bekentenis aflegde. De vader is aan de bekomem messteken overleden. HET STEENKOLENVERVOER NAAR NEDERLAND. ZEVENAAR, 5 Febr. Bij informatie te Emmerik bleek ons, dat weder vrij geregeld steenkolentreinen vertrekken naar ons land. Men deelde ons mede. dat voor de vrees van stopzetting van net steenkolenvervoer naar Nederland geen reden bestaat. HET TREINVERKEER MET DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 5 Febr. In verband met de niet loopende treinen No. 254-255 Nij- megen—Keuleni vv., worden, ingaandfe morgen, 6 Februari, de treinen No. 134 NijmegenAmsterdam en No. 135 Amster damNijmegffen weder tot nader order op geheven. HOOG WATER. ZEVElNAAR, 5 Febr. De rivieren zijn wederom sterk gewassen. Uitgestrekte lan- derijen staan blank. Het boezemwater heeft ook de binnenpolders doen onderloopen. Men vreest voor aanhoudende was. DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. PARIJS, 5 Febr. Poincare heeft een rede gehouden aan een diner van de Republi- keinsche Journalistenvereeniging. Hij ver- klaarde, dat Frankrijk slechts wenscht te worden schadeloos gesteld voorde ver- woestingen, die werden aangericht. Frank rijk wenscht noch het Rijnland noch het Ruhrgebied in bezit te nemen of van Duitschland af te scheiden. Frankrijk zal niet weigeren loyale voorstellen van Duitschland te onderzoeken. Zij zal ze evenwel onderzoeken zonder tegen beloften af te zien van zekere panden, die hij ver- plicht is in bezit te nemen. ran 5 Februari 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcredlet. Vorige K< iers vai 1 heden te Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 plm. 2.45 MVi. Ml-V* Te E3C- S. Cloeck, Alkmaar. UITBREIDING VAN DE BEZETTING. OFFENlBURG, 5 Febr. De Franschen hebben de Duitsche autoriteiten in kcxrnis gesieid van de bezetting van twee belang- rijke punten, het Badonsche hoofdstation en de uitbreiding van het Kehler Burgge- uoold. Hierdoor kunnen de Franschen het verkeer tusschen Duitschland en Zwitser- land cn Italie controleeren. De Franschen zijn gistercn ook in Ba den binnengerukt en heffen Ofienbuig en Oppenwcilen bezet. Het feit, dat de daarvoor gebruikte troe- pen reeds Donderdag en Vrijdag nit de Pfalz naar het bruggehoofd van Kehl zijn overgebracht, toont, dat de bezetting ge- schiedt volgens en weloverwogen plan Alle verkeer naar het Zuid-Westem, ook naar Zwitserland en Italie, komt door deze bezetting onder Fransche controle. BERLIJN, 5 Febr. De Rijkskanselier be- zocht Zondag de steden Essen, Bochum en Dortmund, waar hij besprekingen hield met de leiders der vakvereenigingen, de Duit sche autoritetten en de industrieelen over de verdcre houding der Rijksregeering. De Rijksregeering is voornemens groote hoeveelheden melk uit Nederland naar het Ruhrgebied te doen zenden. HET AFBREKEN DER CONFERENCE TE LAUSANNE LONDEN, 5 Febr. Het kabinet zal on- middellijk na den terugkeer van lord Cu**- zon uit Lausanne bijeen komen. De bespre kingen zullen dienen om de houding der Engelsche regeering tegenover Turkije vast te stellen In bevoegde kringen te Parijs hoopt men, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de onderhandelingen met de Turken wor den hervat. AARIDSOHDWKlBNi FN DE STILLE ZUIIDZEE. BER'LIJN, 5 Febr. Uit Nlew-Yoilk wordt gemeld, dat je aardschokken, die de mees- te seismograten in de Vereenigde Staten on- bruikbaar hebben gemaakt, de Hawaischt eilanden in de Sltille Zuidzee geteis+erd hebben. De eilanden1 werden door een vloedigolf overstroomd, terwijl in de hoofd- stad 'Honolulu groote schade werd1 aan gericht. De aardschokken waren in hevig- heid gelijk aan die van 1906 bij de verwoes- ting van San Francisco. Groote onrust wordt .verwekt door de vermeerderde weric- zaamiheid1 van de vulkaan ten Noordwesten van San Fransisco. Stadsnieuws Zitting van den ambtenaar van de Re- classeering en der Kinderwetten morgen- avond van 6V29 uhr is. bet lokaalTan de Nutsspaarbanb- Tot Comanissaris van Politie alhier is be- ooemld) de heer C. Chr. Walraven, thans oonir misaris van politie te 'Sneek, tevens commis- saris van de rijlks-politie, onder toekienning van gelijk,tijidig eervol ontslag uit deze betrekkingen. De benoemde Comanissaris van Politie is gdboren in 1882. Hij ganoot aanvankelijk opleiding voor Infanterie-Officier, verliet echter den militairen dienst en volgde een cursius voor Inspecteur van Politie te 's-Gra- venhage. Op 15 Augustus 1908 werd) >hiji In specteur van Politie te Tiel. 1 Mei 1909 volgde zijne benoeaning tot I. v. P. te Nijme gen. 1 Mei 1912 werd hij benoamfl tot I. van Politie te Rheden, ter standplaats Velp. In deze gemeente was voordieni geen Inspecteur en verkreeg hij eenl zelfstandige 'betrekking. De politie moest worden gereorganiseerd, hetgeen onder hem is geschied en de z.g. plattelandspolitie werd geheel oangezet. In November 1016, mocht hjj eene eer- volle vermelding en bijzondere tevredenheids- betuiging ontvangen van Z.E. den Minister van Justitie ter zake zijn bijizonder werik bij de opsporing van de daders van verschillen de belangrijke diefstallen in Rheden en elders gepleegd. 13 Augustus 19'17 volgde zijne benoeaning tot comm. van politie te Sneek; ook hier, waar zijn voorganger ruim 30 jaar in. functie Was, wachtte hem de reorganisatiie van het politie- korps, hetgeen met succea heeft plaats gehad, zoodat de politie geheel in nieuwere banen werd geleid. 30 Maart 1922 volgde zijne benioaming tevens tot comm. van Rijkspolitie. (Reeds in eeni groot deel van de stadsaditie van ons Zaterdagnummer opgenomen.) BUDAPESTER STRIJKKWARTET. Woensdag a.s., 's avonds half acht precies, zal voor de Alkmaarscbe Kamermuziekver- eeniging het Budapester Strijkkwartet een concert geven in de Harmonae, het gewone abonnementsconcert. Daags daarop heeft een buitengewoon concert plaats, waahop de di plomas niet geldig zijn. Uitgevoerd zullen worden werken van Haydn, Beethoven en Dvorak. Wij twijfelen niet of er zal een druk be- zoek zijn, gezien den goeden klank, die de naam van het Budapester Strijkkwartet heeft. Men zie de advertentie in dit nummer. OPGEBRACHT. De directeur der gemeentewerkeni heeft het sloopeni van een perceel a. d. Houttil opge- dragen aan den heer J. Habbe alhier. 1 IPGEBRACHT. Hedenmorgen werd iemand, onder den in- vloed van sterken drank verkeerend, onder hevig verzet naar het poiltiebureau opge- braait. DRAVERIJEN KENNEMER SPORT- CLUB. De data voor de door de Kennemer Sport- club in dit jaar te houden draverijen zijn als volgt: 6 en 21 Mei, 24 JunI, 5 Augustus, 2 en 30 September en 21 October. ANNIE1 FRANK, DE BLI'NDE PIANISTE. Blijkena een advertentie in dit nummer heeft op Vrijdag a.s., des avonds half 8, in „De Unie een muziekavond plaats, waar- op Annie Frank, bekend als de blinde pianis- te, hare muzikale talenten zal demonstree- ren. Annie Frank, de jongste der drie gezusters Frank, de zangeres Riek en Betsy, dirigente van een groot koor, die alien blind zijn, heeft a! bij haar examen voor piano lager onder- wijs alle aanwezige examinatoren door hare groote muzikale begaafdheid en ontwikkeltng zeer verrast. Het „Handelsbladw schreef over dit examen: ,,De candidaat, mej. Frank, bleek zoo muzikaal begaafd en ontwikkeld, en toonde zooveel begrip van onderwijskunst, dat het diploma met algemctne steinmen, dus met den hoogsten graad kon worden ver- leend. Dit examen was het beste van alle Can dida,ten, zoodat zooals een der examinato ren opmerkte hier bleek, dat in het land der zienden de blinde koningim was. COLLECTE. LOONEN BIJ WERKVERSCHAFFING. Het door den Burgemeester niet ten uitvoer gebrachte Raadsbesluit betreffende de aan de arbeiders bij de werkverschaffing uit te beta- len loonen is bij komnkiijk besluit van 27 Ja- uuari geschorst tot I Mei 1923. DE WERKLOOZEN IN WERKVER SCHAFFING. |Men schrijft ons: iVrijdagavond vergaderden wederom de werkloozen tewerikgesteid in werkverschaffing in het JR. K. Volksgebouw ten bespreking van de weigerende houding van B. en W. aan- gaande het raadsbesluit tot verhooging van de loonen in werkverschaffing. Algemeem was de verwachting, dat er een antwoord zou zijn binnen gekomen; bij de de- iigatie uit de vier vakcentralen welke op de conferentie bijl IB. em W. zijn geweest, doch dit bleek nog niet te zijn geschied1. Hierover was de verontwaardiging zeer groot, wat vooral naar voren kwam bij de al- gemeene besprekingen van deni toestand in verschillende gezinnen. Zeer verontrustende ■t afereeleni werden voor het voetlicht gebr acht. Besloten werd Maandagavond nogmaals bijieen te komen en tevens de andere niet in werkverschaffing zijinde werkloozen uit te noodigen, benevens de besturen van de vier vakcentralen omi met dezen te beraadslagen wat er gedaan moet worden tegen de starre houding van het college van B. en W. UlTVOERl'NG DE HALTER. Precies half acht ving Zaterdagavond deze uitvoering aan. Kustig stond daar de ge- heele vereeniging) achter haar vaandel en vlag en onder groote stilte werd de gebruir ketijke vaandelgroet gebraciht. De heer Mensink, voorzitter van de Hal- ter, trad naar voren en heette alien nam,ens zijn vereen- hartedijk weLkom. Hij zag in do groote opkomst een bewijs van belangstel- ting iin het werken en streven der vereeni ging. Deze uitvoering bedoelde wederom te zijn een propaganda voor de lichamelijke ont- wikkeling, die zoo noodig met de geestelijke gelijken cred moest houden. Spr. bradxt daar- na naar voren het Kon. Besl. inzake lichar melijke opvoeding. Door de actte van de ver- eenigingeni en de pers had de minister het ontwerp van 1920 teruggenomen en 6 Oc tober 1922 was een nieuw K. B. uitgevaar- digd inzake lichaamsoef., waarbij een voor- name taak werd gelegd1 op de gymnastiek- vereenigingien. Een absolute voorwaarde voor de verv idling van die taak is echter een vol- doend aantal goed ingerichte gymnastieklo- kalen>. Spr. bepleitte de wenschelijkheid, dat het College van B. en W. van Alkmaar, de wegen en de iniddele® zou vinaen om de ver- eemgingen in staat te stellen, datgene te doen, wat het Kon. Besluit van hen verlangt. Het jaar 1922 was ook voor de Halter een suceesvol jaar. Persoonlijike prijzen werden behaald op de Gew. Uitvoering te Hoorn. De heer Heynis won voor de derde maal den zil- veren Wisselhelker bij D.O.S. te A'dam te Schermerhom werd de le prijs behaald bij de wedstrijden van den Alkm. i urnbond, ter wijl to Krommenie twee eerste en twee tweede prijzen werden behaald. De laatste door de heeren toestel en vrije oef. uit 18 deelnemers. Op den eereavond te Hoorn, maakte de Halter een uitstekenden indruk. Spr. bradit den directeur, den heer Jac. Schenke hartelijk dank. Deze had zich ten voile van zijn taak gekweten en spr. hoopte dat hij nog veto ja- reu de technische ieiidtog zou hebben. (Aip- plaus). Een woord van1 dank richtte spr. daar- na tot de laden, donateurs en knnsdievende ieden. De laatsten: voor hun financitelen steun. In verband hiermede vestigde spr. de aandacht op 1924. Dan hoopt de Halter haar 25-jarig bestaan te Iherdenken. N'adat twee jeugdige leerlingen den directeur eep. bloe- meninand hadden aamgetxxian kon met de eigenlijke uitvoering worden begonnen. Deze heeft als geheel een uitmuntenden indruk gemaakt, er is door alle afdeelingen zonder onderscheid kranig gewerkt. Er werd heel wat van de turners en turnsters gevergd, 2x»wat wat kwaliteit als kwantiteit betreft. Het etooneel was zoo groot mogelijk gemaakt om de diverse afdeelingen de nooaige ruimte te geven. Door de jongens en meisjescur- sus werden' zoowel vrije- als toesteloefeningen ten beste gegeven. De jongens toonden zich goede springers, de meisjies werkten klassi- kaal aan de brug. Ook de adspiranten ga- ven afwisselende oef. De jongens pittige ha'- teroef. en werk aan bok en brug. De meisjes lieten naast hun vrije oef. werk aan het paard zien en sprongeni hoog met de veerplank. Bij de vrije oef. werd telkens aan 't slot een aardige variatie gegeven, waarbij met lichteffecten werd gewerkt. De damfes gaven aardige zwaaioefeningen aan de ringeni en deden mooie staafoefento- gen, de laatste muzikaal begeleid. De cor- recte uitvoering viel hier zeer op. De eerste afd. dames toonde zeer goed werk aan de brug. De heeren hebben' inderdaad suceesvol ge werkt en veel tot het welslagen medegewerkt. Zij openden het programma met moeilijke in- gewikkelde vrije oefeningen. Onder leiding van den heer Licher gaf de 2e afd. heeren een goed nummer hooge brug. De le afd. heeren, met den directeur aan *t hoofd, muntte zoo wel aan de brug als aan't hoogrek uit. De geheele afd. van dte eerste tot de laatste werk- te kran'ig. Zij deden wetoig voor elkaar on der. De reuzezwaaien ontlokten veel apaplaus. De heer Schenke liet mooi werk zien, evenals de heer Licher, die zich inderdaad kranig ontwikkelt. Het publiek gaf bij alle numimers door her- haald applaus zijn groote ingenoinenheid met het gepresteerdte te kennen. De heer A. Schoen was zoo bereidwillig zich ter afwis- seltog tweemalen als cabaretzanger te doen hooren, eerst in twee liedjes van Kees Pruis, daarna in een mood nummer van Dirk Witte en een tendenz-lied van Michel de Cock. De heer Schenke begeleidde hem. Het luidte ap plaus bewees, dat het publiek de goede; dui- delijke voordracht van deze- liederen op hoo- gen prijs steide. Met een woord tot opwekking der gymnas- tiekbeoefening sloot voorzitter Mensink den avond. Nadat de zaal ontruimd was, volgde het draditioneele bal, dat de turnvriemdeini nog langen tijld gezellig bijeenhield. A.s. Zaterdag wordt deze uitvoering hem haald. Men heeft dan geliegenheid met het kraniige werk van „de FJaliter" kennis te mar ken. ALKMAARSCHE OPERETTECLUB. Na de suceesvol le uitvoeringen to 1921 en 1922 is de Alikmaarsche operetteclub onder leiding van den heer Willy Kohler, met moed aan een nieuw werk begonnen, dat man to April hoopt op te voeren. Thans is men zelfs een stapje vender gegaan en zal een opera worden gegevian n.I. „Het GoudeniKruis" van I. Briill. De voorbereidende werkzaamhedeo zijn reeds begonnen en met reden mag ver- wacht worden, dat er een goed geheel zal worden verikregen. Voor dames en heeren, die ambitie mochten htebben om in het koor media te werken, zou thans nog gelegenheid zijn, zich aan te sluiten. Men stelt allies in het werk om deze opera-uitvoertog zoo goed mogelijk te doen slagen. SOIRteE „UNIE.M Zaterdagavond had op de bovenzaal van „de Unie", een zeer geanimeerde soirtee plaats, georganiseerd door den heer Wil- lems, dansleeraar uit Den Haag. Deze lee- raar is dit seizoen hier zijn cursus begonnen en wij gtelooven, dat deze jonge sympathieke dienaar van Tterpsichore, hier door zijn keu- rig besdiaafd, dansonderwijs, spoedig een blijvwnde plaats zal veroveren. Er werd Za terdagavond: prettig gedanst, de heer Wil>- lems had voor aardige afwisseitogen gezorgd', waarvam vooral de ballonnenjacht bij de Alkmaarsche danslustigen in den smaak viel. Voor de beste jagera- waren aardige prijsjes beschikbaar gesteld. De heer Willems en zijn verloofde vormen een keurig danspaar. Dit paar demionstreer- de eenige nieuwste seizoendansen o.a. de Tan go Milonga en de Balancello. Een luid ap plaus beloonde hunne correcte uitvoering. Dat ook de Shimmy niet achterwege bleef, zal niemand1 verwonderen. Alkmaar wordt ook al langzamerhand door deze dans veroverd en de nieuwe voorjaarscursus, die de heer Wil lems thans begint zal zeker de moderne dan- sen in Alkmaar meer en meer ingang doen vtoden. LICHT OP! Hedtenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 5.18 uur licht op. STAAT'SLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 6137 1500. Ns. 2186, 16S89, «6560 1000. Ns. 6625, 11166, 20809, 21096, 22352 400. Ns. 32711, 4234, 10307, 17926, 22541 200. Ns. 4390, 7678, 8899, 9189, 11957, 13923, 14799, 19317, 20166, 21119, 21665, 21672, 22403 100. Marktberichteia AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 390 vette koeien le kw. 1.18—/ 1.30; 2e kw. 11.15; 3e kw. 0.65—/ 0.85. 10 stieren 90—/ 100 p. stuk. 128 melk- en kalfkoeien 350—/ 550 p. stuk. 47 vette kalveren 2e kw. 0.901 05 p. KG. 90 inuchtere kalveren 1426 p. stuk. 26 lamrvrttt 3548 per stuk. 423 vette vankens H'ollandsche le kw. 1.10—/ 1.16, 2e en 3e kw. 0.91.08. 24 paarden1 10Df 200 per stuk. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Cornelia Catharina, d. van Antonius Kore- man en Catharina Clasina Schoenmaker. Douwe, z. van Willem Brijer en Elisabeth Catharina de Boer. Levenloos aangegeven kind van Marinus Abraham Deurloo en Wil- helmina Kemp. Cornells, z. van Roelof Kater en Jelletje van de Graaf.Cornelia Johannes, z. van Johannes Droge en Cathar rtoa Margaretha Erkamp. OVERLEDEN: Comelis Klaver, 68 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnamtogen verricht to den morgen van 5 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Metcorologisch Instituut te De Bilt. Verwachting (van den avond van 5 Febr. tot den avond van 6 Febr.): Meest krachtige zuidelijke tot we6telijken wind, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijn- liik regenbuien, iets zachter. GEVRAAGD b(J een alleenwonende Weduwe. Mej. S MIT, Roemer Visscherstraat, Alkmaar. (Ontvaiigen per draadlooze telafoon.) STAATSLEENINGEN. 6 O/o Nederl. 1923 A BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. B1NNENL. Jurgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V.'A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Dell Senembah Deli Batavia Bcsoeki AMERIKA. Southern Rails Dnion Pacific 98Vi« 98i,t 98 V. '98 V. 981/. - 1391/* 133 138 133 138-$ 138-$ 112 V* 12!$' 111 111 111 13S 1347/g 134$ 134-$ 134-$ 134-$ 134-$ 54»/* 50-1$ 50$ 58V* 50$ 248 235 107J 107 - ie*«/4 - 393^ 391 391$ 398$ 391$ 392«A 312V* 310 310 309 310 307 159i/t 153 153}-6$ - 134 130$ 14 13$ 711'* 70} 30V* 30 - - 354$ 346 - 1131 1201/* 114 11!-$ 112$ 112 370 365 364 366 365 364} 147$ 144$ 145 143 - 711/* 70 67/, 68 66'/* 91 89 75$ - - 270 - 267 128 125 125 125 125 107} 106$-7 106$-7 107 107 107 139 138 140 14} 14$ 141/* 14V* I4i 100*/s 100 100 100 75} 74 74 74 39 39 30 39 39 10'Vu 18 V* - 43V* - 271 265 268 264} 264 262 350 345 340 341 295$ 288 289 286-7 286 53$ 301/, 31 143 V* 143$ PROLONGATIE vorige koeri 3V* pCt., heden 3V* pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—OFPICIRBL. Vorige Koer. koers. ep heden. Londen 11.871/, 11.85 V* Berlljn 0.0068 8.0061 Parijs 16.37 Vs 15.85 Brussel 14.45 13 90 Bazel 47.771^ 47.75 Weenen 0.0036 0 8038 Kopenhagen 47.30 47.70 Stockholm 67.60 67.70 Christiania 47.20 47.30 NIET-OFFICIEEL. New-York 2-54 Vi 2.54 Italie 1 2.20 12.30 Regenjassen en Capes. De muziekrfvereeniiginifl „St Caecilia", deelt ons mede, dat de collecte van gistercn heeft opgebraaht 130.32 Op den 17den Februari a.s. hopen mjjn geliefde Pa en Moe J. KLIPPEL en M. KLIPPELVaw db Kappbllb, hunne 12i/j j"arige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbend dochtertje SUZE MARIE. Sohermerhorn. Den 18en Februari a.s. hopen onie geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- ouders H. DE VRIE3 en J. DE VRIESKuijper hun 35-jarigo Echtvereoniging te herdenken. Hunne llefhebbende Klnderen, Behuwd- en Kleinklnderen.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3