A.J.P.'s EIERPUDDING w i48o k g. wmm pen word en, doch daaraan vastfcnoopen de aangeslagenen n het volgende jaar ook te helpen. Allen waren het er over eens onx de lasten maar op de lange baan te schuiven en tracht- ten den voorzitter tot hunne rieoswijze over te halen, wat echter niet gielufcte. Ten slotte werd met algemeen stemmen (de voorzitter is geen raadslid), aangenomen 25 pet. reductie te geven. De vergadering werd bijgewoond door een drietal tuinbouwers en een 10-tal werkloo- zen. urr St. PANCRAS. In de openbare raadsziitting, welke Vrij- diagmiddiag gehouden werd, waren alle hee- ren present. De heer Kloosterboer yerzocbt aanvulling van de notulen waaraan voldaan werd. Or der de imgakomen stukken was de mededee- ling dat die rijksvergoeding vtoor het vervolg- onderwijs 460 bedraagt, en dat het rijks- voorachot voor de salanssen van die O.L.- echool 8020 bedraagt. Door den accountant ent namens Ged. Sta- ten zijn de boeken van de lichitbedrijven ge- controleerd en in volkomem orde bevonden. Besloten werd tot het aangaan van enikele geldieeningen tea behoeve vain de lichtbe- orijven. Het schrijven van de katner vain koophan- del in verband met de werktijden van het ge- meentepersooieel werd voor kennisgeving aan genomen. Op het verzoek van de kamers van koop- handel te Hooitn, Alkmaar en Zaandam om adhaesie te betuigen op een aan Gedi. Staitien gezanden adres inzake de hooge belastinigen voor het hoogheemraadachap werd gunstig beschikt. In de N. H. kerk is een regeeringsbank, ■peciaal ten behoeve'van de ledien van den gemeenteraad daarvoor jaanlijks 10 be- taal-di wordt. terwijl deze gelden van het pre- Bendegeld der raadsleden wordit afgehouden. B. en W. stelden voor, voonfeaan dieze 10 uit de gemeentekas te betialen, waarmee aillen accoord gingen. Goedgekeurd werd het voorstel van de gas-' oommissae om de gasprijs met 1 cent te ver- lagen. Enkele onthefingen werden verleend voor hondenibelasting, waarna' werd overgegaan tot benoeming van een lid van het armibe- stuur, wegens periodieke altredling van de heer Wagenaar, die niet meer in aammerking wenscht te koimen. Met 4 van de 7 stemmien werd de heer P. Green Cz. benoemd. 3 stem- men warden op de heer K. Maddemm uitge- bracht. De rekening van de veenderij is door do oominisise nagezien en iin ordle bevonden. Ze geeft aan een nadeelig saildo van 13088,00, alzoo voor eflke gemeente 6544,04 Be- sloten werd om hiervoor een geldleening te gaan, af te lessen' in 3 jaar. Op een desbetreffemde vraag deddie die voorzitter mede, diait de veencomntissie na- tuurlijk de rente van fcasgelden terugbetaalt, doch voor deze post ook de rente voor dte ge- meente komt. De heer van Kjampen deed hierna diverse mededeelir-gen in verband met het veenbe- drijf, o.a. dat is overeengekomen om het loon zoodlanig te bepalen, dat het overeen- komt met 7690 pCt. van het gemiddeildie loon, door de tuinders betaald, dat daardoor het loon voor siteekturf is verlaagd van 150 op 115 per 1000 stake en voor de bagger- turf van 25 cant op 20 cent per M2, waarbij het afsteken van dent bovengxond is inbegre- pen te beschtkfcm. De heer Slijker too® zicn daar zeer goec mee vereenigen, doch de heer van Kampen wees er op, dat men steeds een is in alle din- gen en hij het aitijd jammer gevonden heeft, diat het niet een geheel was. lit' 1920 waren alien er voor behalve de heer Shuit. Ik wil er, zeide spreker, niet, het kost wat het kost, op ingaan, doch zie er een werkelijk voordteel is. Ik denk, dat het een voordeel is en voor het zuideinde en voor de gemeente. Voor den post is het reeds een geheel. De voorzitter wees nogmaals op die onize- kere tijden. B. en W. zijn van oordeel, diat het de gemeente aitijd geld' zal moeten-' kos ten, De werkeloozen kunnen we nu reeds maar zoo zoo helpen en het armrwezen kain zichi ook maar zoo zoo bedruipen. Als het een wordt zal het het armbestiuur geld kosr iten, of de gemeente zal moeten bijpassen. Wie durven de veran-twoordiiag niet op ons nemen. De heele malaise draait om- die finantien en we vreezen de gemeentenaren er diieper mee in de malaise te zullen brengen. Wethouder Dirijif wees er op, dat de zaak breed besproken is. We zitten hier om de be langen van de gemeente te - behartigen: en wij zijn geroepan om de geestelijke en maait- schappelijke belangen van de gemeente te verzorgen en te verdedigen. Arme menschen kunnen nu nog voor een geschikten prijs een stukje land krijgen. Met de werkeloozen weten we nu al meest niet hoe we de zaak voor elkaar moeten' fiouden. Voordeel zien we in geein enkel punt. Het. is beter er met Koedijk niet eens een bespreking over te houdenmen weet niet wat er dan uit voort kan komien. Elk denkt om zichzelf en als de gemeanten tegenover elkaar sitaan, komt er soma een besluit van hooger hand. De heer Kloosterboer wil hopen op betere tijden en als die niet komen, weten we even- goed niet waar we bedaren moeten. Hij' voel- de wel voor een bespreking. Met het arm- wezen zou het toch zoo maar niet gaan. St. Pancras moet er geen geld bijleggen. We moeten een overslag kunnen maken. Als we beginnen o ver de dokterspractijk enz. zouden we van Koedijk reeds geld-toe moeten van- gen. Als we er geen bonk land' bijkrijgen zal het niet gaan. Als we het zoo moeten aanpakken als het is, zal hot niet gaan. doch evengoed kunnen we er wel rekening mee houden, dat we voor geen van de werkende menschen dlaar gepro- fiteerd hebben. De heer van Kampen geloofde d'at het zuideinde mecr belasting betaalt dan St. Pancras. In Koedijk zegt men sorns, we kun nen het zuideinde niet niissen. Ten slotte werd met 5—2 stemimen afwij- zend op het adres beschikt. De heer van Kampen' hield hierna eeni in- terpaliatie om een groot woord' te gebrui- ken in verband met de malaise in het tuinL bouwbedrijf. Mischien zou dit achterwege geibleven zijn, als niet het verzoek daartoe reeds 14 dagen terug was gedaan. Het dloel vain' Van Kam pen was het wagentje aan het rollen te bren gen, diO'ch het noflrt nu die laatste dagen al aar- dig. Spreker was van oordeel, diat.dte tuinders te Inks waren, doch daarin 'is nu wel eenijge verandering gekomen. Door den voorzitter werd imeegedoeM, dat de Burgemeesiters uit Heerhugowaard Hhren- carspel en St. Pancsas a.s. Maandag een audientie bij den Minister zullen Hi hebben om' den toestand eens goed uiteen te zetten Met hard wm-ken kan zoo 3 per dag ver- raede de Na verdere bespreldingcin over dilt punt werd de vergadenng met dank voor de ge- noeglijke besprekingen door den voorzitter gesloten. UIT BERGEN. De Zondag door de ,^Kennemers I" op ei- gen terrein gespeelde competitie-korfbalmatch tegea H. K. C. II uit den Hleder, had tot re-, sultaat, dat de Kcnnemers met 6—0 wisten te winncn. Het is thans zoo goed' als zeker dat ,^<ennemers I" in haar atdeelmg kampioen wordt. wenschtie dan onder nadere goedkeurtog ran den burgemeester, gezien de belangen van het Rijk en der schutters, te overwegen, of ver- plaatsing der baan mogelijk was. iDe Voorzitter deelde nog mede, dat het Staatsboschbeheer volgens de V. V. V. te Schoori absoluut niet wil medewerken om de schietbaan in de duinen van het staatsbosch beheer te plaatsen. De vergadiering oordeelde het absurd, dat het Rijk de schietbaan op eigen gronden niet wil en die op gronden van een particulier wil blijyen handhaven. Algemeen kwam de wensch naar voren, dat de 'Burgemeester het zijne zou doen om de voor het Vreemdelingenverkeer zoo sch.a- deiijke en d'e natuur versitorende schietbaan opgeheven te krijgen. De heer Bogtman Azn. wenschte per motie een uitspraak van de vergadering waarna met algemieene stemmen de volgende door den heer Klomp geformuleerde motie werd aan genomen. Mortie: IDe Algemeene Vergadering van de V. V. V. te Bergen, in de Rustende jager op 9 Febr. 1923 bijeen, gehoord de besprekin gen over den hinder en het gevaar, dat de wandelaars in de duinen door de schietoefe- ningen op de schietbaan ondervinden, spreekt als haar meening uit, dat het in het belang van de gemeenten Bergen en Sphoorl is, dat de schietbaan uit de duinen wordt weggeno- menspreekt den wensch' utt, dat de burge meester ten voile zal willen. medewerken, om daartoe te geraken en dringt er bij het be- stuur op aan, om al het mogelijke te doen, om de verwijdering van de schietbaan te bespoe- digen. A an gezien de Comimissie, belast met het nazien der Rekening over 1922, met haar werkzaamheden nog niet gereed was geko men, werd besloten, de Commissie te m'achti- gen, de rekening goed' te keuren. IDe Penningmeester deelde mede, dat de ontvangsten 3733.68 hadden bedragen en de uitgaven /3594.12s zoodat er een batig saldo was van /142.55s. Tot leden van de Commissie, belast met het nazien. van de Rekening over 1923 werden verkozen de heeren Krans en' van Gulik, ter wijl in die plaats van den heer P. Blanked-, daal, die verziocht in zijn plaats een ander te kiezen. Notaris van Riiet werd gekozen. Tot bestuunslid werd de heer J. C. Leijen met 40 stemmen herkozen; 33 stemmen wer den vendeeld uitgebracht. Bij de behandeliing van de begrooting vroeg de heer Winder, of het drukwert niet aanbesteed' kon worden. De Voorzitter oordeelde dit niet in het be lang vain de Vereeniging. De firma Herm. Coster was steeds tegenover de vereeniging, bn wat die prijzen, fei wat die ui'tvoering en wat de condities betreft, zeer welwillend ge- weest. ToeJi de Vereeniging nog niet zoo goed bij kas was, nam die firma vaak genoegen met betalingen in termijinen, die soms jaren vor- derden. iptefc drukken van de aanvragen ge- schiedlt nagenoeg voor niets. Spr. was diend worden. Voor hen die niet in het veen- bedirijf kunnen werken is een loon bepaald van 2 per dag. Onwilligen worden niet meer aangenomen en alleen worden aangeno men georgaiseercten', waarvan de gehuwden elken dag te werk kunnen worden gesteld en dSa ongehuwden alleen Maandags. 19 Maiait zal met het baggeren worden begonnen. De heer Kloosterboer, dte vadter van de veen derij bedankt als leider. Aan hem een woord van dank voor alles wat hij vooral in het belang van de arbeiders gedaan heeft. Over 1921 is nog eenog itegoed van gele- verde turf. Het doel is het af te houden van het loon, dat eventueel door die beitrokkenen in de veenderij verdiend wordt. Laat ons ho pen, dat afhouden niet noodig is. 1 Het is mogelijk diat iets meer verdiend' wordt, dan waaiop gerekend is, dloch dian komt het omdat er hardier of langer gewerkt wordt. Het totaal verdliende loon', zal weer gtelijk onder de arbeiders\ worden verdeeld. De heer Duyf meende, dat het niet noodig is om langer te laten werken, doch de heer Van Kampen wees er op, dat het niet .aitijd yoorkomen kan wordien. De heer Muurliing votelde niet voor het ge- lijk op deelen en ging er ook niet mee ac coord, dat er al leen georgan iseerden mogen werken. De heer van Kampen en ook dte voorzitter wisten den heer Muurling te ovcrtuigen van de wenschelijlkheid van- gelijk op deelen en de voorzitter was van oordeel, dat georgani- seerd gehandh'aafd moet blijyen, vooral om dat nog steeds getracht wordt steun van de regeering te krijgen. Verdter gingen' alien met die regeling ac coord en de heer Van Kampen ontving diamir voor zijn mededeelingen. Hierna werd de rekening van die aitmvoog- dij vastgesteld miet een batdg saldo vw 881.68^. Daarna- werd overgegaan' tot het benoe- men van die stembureaux. Voor den gemeenteraad werden aangewe- zen B. en W. en voor de Prov. Staten. de hee ren Schuit en Slijker. Ter tafel kwam hierna het aaingehoudten adres van de vereeniging Ons Belang om medewerkmg voor dte toevoeging van' het zuideiind'e bij St. Pancras. B. en W. hebben deze zaak ernstig overwo- gen en het belangrijkste ervaai' terdege inge- zien. De voor en nadleelen zijn terdege uit een gezet, dloch ze meenen dat de tijden van hedten te onzeker zijh om met gerustheid het verzoek te kunnen steunen. i De toestand inzake wericelOosheid en arm- wraen is nu all van dien aard', dat het onver- antwoord zou zijn om steun aan dit verzoek te geven. Geadviaeerd werd daarom er afwijzend op De Zaterdag en Zondag ji. door de R. K. Kiesvereeniging „Dr. Schaepman" ge- houden stemming ter vaststelling van de defi- uitieve lijst van candidaten voor de Provin- ciale Staten, in den R. K. Statenikiesikxing „Helder", had het volgende resultant: J Apeldoorn 252 p., M Baltus 106 p W. Boon 24 p., J. Burger 1082 p., A. Com- mandeur 45 p., N. Dekker 82 p., A. J. F M N. Dorbeck 68 p., M. W. de Giaaf 164 p J Groen 348 p., M W. J. Houwing-Caltcn p., H. A Jansen 9 p., F. Q. Jong 6 p., H. W. Keesom 12 p.; C. Kramer 725 p. P. H L. J. Lommen 18'p., Th Luijckx 12 p., I I van dter Meulen 545 p., H. F. van Nuland 314 p., H. C. M. Nijpels 825 p., C. Rood 8 p., H. M. Schut-Vlammg 12 p., E. J M. Stum- pel 6 pG. de Wolf 8 p. Ruim 30 stembiljetten moes'ten van onwaiar- cte worden verklaard, deels omdlat in plaats van de cijfers 1 tot en 7, groote zwarte stip- pen voor de nanxen der candidaten waren ge- plaatst (Vervolg vergadering V. V. V.) De heer Filet wees op hot gevaar voor dte wandelaars aan den Zwarten Weg door de aanwezigheid van de schietbaan. De heer Ruiter vroeg of het niet mogelijk was, dat de baan werd opgeheven. De heer Bogtman Azn. wees er op, dat men in Schoori en Bergen van het Vreemde lingenverkeer moet ileven. Met het oog hierop was in de duinen geen enkele plaats geschikt voor schietbaan. Z.i. mioest men dus geen an- dere plaais aanwijzen. De Voorzitter deelde mede, dat de Com mandant van den bijzonderen vrijw. land- storm, kapitein iDe Wolf, rich op een ander standpunt stelde. Hij achtte rich tegenover het Rijik verantwoordtelijk, dat, zoo mogelijk te Bergen een gunstig gelegen schietbaan is en had het een eerste eisch geoordeeld, dat deze, naast degelijlce inrichting, gemakkelijk te bereiken moet zijn. Wanneer een ander terrein, belangrijk verder of niet meer per rijwiel te bereiken was, dan wenschte de com mandant. al gaf hij toe, dat nu de wande laars gehi'nderd wordten, tot het verplaatsen niet mede te werken. De commandant had dan ook verzocht, een terrein aan te wijzen, dat, wat ligging en veiligheid' betreft, onge- veer met het tegenwoordige overeenkomt Hy _r.. van meening, dat het niet aanging om te pogen per inschrijvHg een' paar tientjes uit te win- nen, en dan de kans te ioopen, zoo'n firma te moeten passeeren. pe vergadering vereenigde rich met deze rienswijze. De heer FiM was ook van meening, dat een firma, die de Vereeniging z66 ter wille was, niet voorbij mocht worden gezien1. Spr. vroeg, of het niet mogelijk was, de adVerten- ties door btemiddeling van de Bergensdre boekhandelaars te plaatsen. De Voorzitter deelde mede, dat de adver- tenties vroeger door fusschenkomst van het Advertentie-'Bureau IDe la Mar uit Amster dam werdeni geplaatst. De laatste twee jaren gebeurde dit door tusschenkomst van het ad- vertentie-Bureau van de Wed. de Jonge te B'ergen, waarmedte dezelfde voordeelen voor de vereeniging werden berei-kt. Hierna deed' de voorzitter mededeeling over de uitgave van een keurig, gratis recla- me-boekje, voorzien van een 26-tal mooie kiek- jes uit Bergen, met een korten. tekst in vier talen, voor welke uitgave Alcmaria een 4-tal cliche's had toegezegd' en een bij'drage van 150 om daardoor de oplaag te vergrooten Alcmaria zal de boekjes ook aan de Vreem- delingent op de Kaasmarkt uitreiken. De kosten van het boekje worden1 bestreden ui' het saldo van dte gehouden verloting. IDe proeven van het boekje werden door dte aanwerigen ten zeerste bewonderd. Het bestuur hoopte, dit jaar weer een bloe- menoorso tie kunnen organiseeren en had daarvoor 250 op de begrooting uitgetrok ken. iDe Voorzitter verklaarde, dat het Bestuur zich hield aanbevolen voor opgave van even- tueele aittracties. De heer Schneider vroeg, of er dit jaar ter eere van het regeeringsjubileum van de Ko- ningin feestelijfcheden in het leven konden worden geroepen. De heer Klomp vohd' dit niets voor de ver eeniging, Men moest in Bergen niet ieits or ganiseeren, wat men in ieder dorpje deed. Daardoo r zou men zeker niet de aandlacht in den landie trekken. Veel meer ibereikte men dit door dte openluchtspeien. Deze mogen veel geld hebben gekost, doch spr. was overtuigd, dat die er toe hebben bijgedragen door de re- censies in alle bladen, om Bergen bekend te maken. Bergen mocht zich gelukkig achten, wanneer er in het seizoen weer een kunste- naarsgroep was, die met openluchtspeien naar voren kwam en hij! hoopte, dat de zaken- menschen, met het oog op de belangen, daar- aan verbond en1 flink naar voren- zouden ko men, om dit finanrieel mogelijk te maken. Hij gevoelde er ook veel voor, om een eventueel groot sportfeest, wanneer de sportvereeni gin gen daartoe het initiatief namen, op krachtige wijze te steunen. De heer Winder gevoelde er veel voor, nu de kermis was afgeschaft, een Commissie voor yoiksfeesten -te benoemen. De heer Filet wees erop, dat men van an- dere zijde het vorige jaar op 3'1 Augustus een feestje had georganiseerd'. Hiet was spr. be kend, dat een drietal dames, die reeds gepakt en gezakt in de tram zaten, toen zij' dit ver- namen, nog een week in Bergen waren ge- bleven. Spr. vroeg of in dezen niet iets gedaan kon worden in samenwerking met de beide middenstandsvereenigiingen. De heer Bogtman was van meening, dat men in Bergen met feestelijkheden in het sei zoen moest komen. Een Koninginnefeest is daarvoor ongeschikt, omdat dan de massa is vertrokken. Z.i. kon men aan het strand- wel eens teta organioeereBb, af was het maar een voetbalwedstrijd voor de kinderen en ook voor de gasten. De Voorzitter had ook al eens gedacht aan het uitschrij veo van een' wedstrijla in het ver- siereni van de tuimen. IMten maak-t daar in Bergen nog te weimig werk van. Spr. zegde overweging van de verschillende denkbeelden toe. 'De begrooting werd tensllotte vastgesteld in ontvangst en uiigaaf op /3192.65s. De post o-nvoorzien bedraagt 26.55 Y,. Dc Voorzitter deelde medte, dat het Bestuur van den Burgemeester de mach'tiging heeft verkregen, om een twaalftal baruken, n.l. vier aan' de Eeuiwige laan, vier in de Sparrelaan, ten in de Miosselenlbuunt, ten op den weg naar de begnaafplaats, een aan- de Jan Wif- lemlaan en teen bij de Hooge boomen, te plaatsen'. Ook bekwam het Bestuur van den Burge meester de welwillende toestemining om een rijwielpad te maken vanaf de Studler van Surcklaan naar de Mosselenbuunt. Hierdbor wordt voor dte wielrijdters een prachtage rond- rit verkregen. iHet 'Bestuur stelt rich voor de kosten te be- strijden uit het batig saldo van de verloting. De vreemdelingen zien dan daadWerkelijk wat de V.V.V. voor hen doet. Spr. vroeg hier voor de mach'tiging van de vergadering. (Applaus). De heer C. Bogtmani Azn. herinaerde er- aan, hoe op initiatief van de V. V. V.. de rij wielpad vereeniging 'N .Kennemerlancf werd opgericht. Voor deze vereeniging was het zeer moeilijk, iets te bereiken en het Bestuur stand dan ook reeds voor ontbiinding. Er kwam nieuw bloed in het Hoofdbestuur, met het gevolg, dat de toesteinming werd' verkre gen om van Egmond aan Zee naar Bergen aan Zee een- rijwielpad aan te leggen. Dit gaat met hooge kosten- gepaand. De ramlng bedraagt 50.000. Spr. voad het nu een groot gevaar, dat de V. V. V. nu gelden ging noteeren voor een klein stukje rijwielpad. Hij kon' dan ook zijn goedkeunng niet aan hex voorstel hechten em stelde voor, de gelden in kas te houdfen, om af te wachten, wat er inza ke het rijlwielpad Egmond' aan1 ZeeBergen aan Zee werd' bereiktr IDe heer Roggeveen zou het ten zeerste be- treuren, wanneer het voorstel van het Bestuur van de V. V. V. niet met beide handeo werd aaingegrepen en direct uitgevoerd. Mten is al jaren berig en nog nooit heeft men' iets kun nen laten zien. Nu doet de gelegenheid rich voor. Dte Burgemeester heeft zijn foestem- miing gegeven' en de Vereeniging kan het geld daarvoor besohikbaar stellen. Ook met het oog op de werkeloozen moet men de zaak uit- voeren. 'Het groote plan kost 12 per strek- kenden Meter. Spy. vindt dit wel wat kostbaar, maar laat men dit maar afwachten. De heer Klomp steldie in het licht, dat het voorstel ook was in het belang van de verlo ting. IDe vreemdelingen zien dan, waarvoor ze loten fcoopen. We kunnen reeds wijzen op eem eigen Informatie-Bureau, dat gratis in- lichtingen verstrekt. Wanneer nu een begin wordt gemaakt met het plaatsen van de ban- ken en net maken van een rijwielpad in de ge meente, zien de vreemdelingen, wat er door de verloting wordt bereikt. 'Spr. bracht den burgemeester dank voor de verleende toestemiming en was ook van meening, dat het voorstel moest worden -aan genomen. Wat het grootere plan betreft, de heer 'Bogtman moest niet vergeten, dat de gelden daarroor nog bij Rtjk, Pmtacie, Wt* lerbond, V. V. V.'s en paxticulieren motet® wordten aangevraagd. Kwam het tot stand, dan zou, afgescheiden van het Bestuursvoor- stel, spr. was hiervan ovextuiigd, de V. V. V Bergen toch wel kunnen doen, wat amdere v. V. V.'s in de omgeving daarvoor zoudea doen. De heer Bogtman bleef zijn voorstel hand haven, cm geen gelden voor het kleiae stuk je besclrkbaar te stellen. De heer Grootegoed begreep niet waaronj dte V. V. V. dit moest doen, terwijl er een rij- wielpadvereeniiging bestond. (Wordt vervolgd.) UIT EGMOND AAN' ZEE. Zondagavond gaf d'e tooneelvereeniging „Ons Genoegen" alhier een uitvoering tegen entree. De zaal was vrij goed bezet, voor 't meerendeel door jongelui. Opgevoerd werd1 „Papegeno", een blijspeL waarin de voor de wereld hoogst ach'tens- waardige en zedelijke mijnheer Koopmans1 in intiemen kring een tiran blijkt te zijn, die rich in't gcheim ook wel een slippertje veroor- looft. Door samenloop van omstandHghedoi blijkt dit laatste hem noodlotfig te worden en ziet hij rich genoodizaakt boa grte mail gre met de nieuwe dienstbode een oucLe naar het bal-masque te gaan Het geheel stuk is een aaneenschakeling van allerlei „verrassingen". Het sloeg oam-kT delhjk in. wat niet het minst te danken' was aan de manier waarop het gespeeld werd. Het tocneel was goed gestoffeerd, de grime best en het spel verdiende over't algemeen lof I let zij vergund eenige opmerkingen te maken die de spelers ter harte kunnen nemen bij een volgende gelegenheid. Een dienstbode reikt haar meester het getuigenboekje niet over met de linkerhand, een1 schoonzoon in spte moet jegens zijn toekomstige schooova- der, al is die onaangenaam, de goede vormen met uit het oog verliezen door dten hoed op te houden, wanneer deze binnenkewnt. En voor al een „heer", al zijn er schuine kan,ten aan, zal zelfs in de malste si/tuatie zijn Vingers niet aan den mond brengen om het tafella- ken, waarvan hij zoo dladclij'k met rijln dame dineeren zal, uit de plooien te strijken. Wanneer op dergelitke dingen wat meer ge- let wordt, kan „Ons Genoegen" nog heel wat te genieten geven Er zijn goedte krachten bij ct het applaus was dan ook niet onverdiend. Er werd braaf gelachen, soims wel wat te luidruchtig. Het publiek dient ook in deze maat te betrachiten en de spelers er een beetje rekening mee te houden. UIT HEILOO. Aan den heer J. J. Beerda, voorheen' on- derwijzer aan de openbare lagere sdiool- No. 1, alhier, is een pensioen van 1932 ver leend. Voor de betrekkin-g van ondlerwijzeres aan de openbare lagere school No. II alhier hebben zich 48 sollicitanten aangemdd Evenals elders zal de candid'aatsteHing voor den gemeenteraad op 10 April a.s. plaalts hebben. In verband met de uitkomsten van de laat ste volkstelling zal het aantal raadsleden, met 4 worden vermeerdterd en' dus voort aan 11 bedragen. met vruchten. DE FIJXE PAASCHPUDDIN6. ALKlMAARSCH'E EXPORTVEILING. Aanvoer, en opbrengst der voornaams.e producten gediurendle 1921 en' 1922. Aardbeien Aardappelen Aalbessen Appelen Augurken Andijvie Asperg-es Bloemtool Brusselsch lof Brusselsch koppeni Boerenkool Bloemendaler kool Bieten- Doperwten Druiven Frambozen Gele kool Groene kool Kropsla Knolsederie Komkomrners Koolrapeni Kruisbessen Melo,enen 'Prei Pieterselte Perziken Pereni Postelein Peulen Pruimen Rabarber Raa,pstelen Roode kool Radijs Selderie Spinazie Schorseneer Spruiten Snijboonen Spercieboonen Sjalotten Sinaasappelen T uinboonen Tomaten Uien (bossen) Uien (K.G.) Witte kool Worteleni (bossen) Wortelen (K.G.) Zwarte Bessen 1921 1Q22 23474 K.G. 9.664.50 22606 K.G. 362080 K.G. 32.551.75 90679 K.G. 5802 K.G. 2.602.13 83/70 K.G. 22192 KG. 3.633.51 39898 K.G. 6027 K G. 1.667.96 2492 K.G. 304452 st. 16.812.33 478023 st. 28641 boa 15.672.64 27157 boa 99333 st. 11.127.13 82473 st. 7728 K.G. 2.745.82 17546 KG. 39160 st. 347.38 22866 st. 6147'5 st. 1.682.47 37351st. 24574 st. 727.27 6735 st. 7201 K.G. 265.44 6273 K.G. 17339 K.G. 3.3817.74 1,7149 K G. 3413 K.G. 2.680.63 2995 K G 321 K.G. 236.56 241K G 43232 KG. 2.139.26 47250 K.G. 16654 st. 1.196.13 241i59st. 381996 st. 14.221.85 364257 st. 6085 st. 610.41 6999 st. 23250 st. 2.221.20 38453 st 6966 K.G. n 210.27 1691 K.G. 2229 K.G. 779.51) 2076 K G 706 st. 433.74 1063 st. 13616 bos 1.247.04 11083 bos 12313 bos 434.82 11847 bos 200'17 st. 2.233.65 10773 st. 32454 K.G. 5.577.66 53068 KG. 47122 K.O. 9.106.212 35801 K.G. 5418 K.G. 2.234.86 7210 K.G. 11 K.G. -7.39 752 K G. 38070 bos 2.546.73 32615 bos 44554 bos 772.98 36151 bos 58133 K.G. 3.821.84 569'48 KG. 6921 bos 1.612.79 36653 bos 1u45335 bos 2.465.23 39286 bos 1SHfa 18.191.10 273508 K.G. 2003 bos 272.1i8 2032 bos &2M3K.O. 15.483.72 BO065K.G. 15967-K.G. 9.744.96 39310 K.G. K^. 26.136.79 115273 K.G. 1384 K.O. 104.89 627 K G '5995 st B 182.65 J019st. ^1 K G. 1.907.70. 24666 K.G. ,^3 KG. 1.344.'50 7530 KG. - i^bos 1.010,46 7029 bos 5 R' 3.662.04 00421 KG. 3669 K.G. 109.45 7765 KG. n/io1 12.372.17 154609 bos 9163 K.O. M 586.59 6598 K.O. 1.004.66 3465 KG. voor 1,91.076.19. De eerste spinazie werd 27 Februari aan- gevoerd- Radijs 17 Maart; Raapsteleni 29 Maart; Kropsla 7 April; Postelein 21 April; Asperges 28 April: Aardbeien 17 Met; Aardappelen 29 Mei (in 1921 op 6 Mei) Spercieboonen 7 Juni; Doperwten 9 Juni; Tuinboonen 14 Jtmi Snijboonen 30 Juni; Peulen 7 Juli en Tomaten 7 Juli. Bijna alle data rijm twee h 3 weken later dan in 1921. Van Januari tot Maart werd wederom tweemaal per week geveild, de overige maan- den driemaal en in den aardappeltijd dag©, tijka. In totaal in 1921 geveild voor 251.387.35 en in 1922 Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de aan voer van land'bouwproducten, vooral aard appelen, wederom afgenomem is. Het is jam mer, dat koopers en bouwers van deze artike- len niet komen, op eene veiling, die zoo gun stig gelegen is. Beter is het met de tuiribouiwproducten. Goede a an voeren en; veel vraag, vooral sprui ten, snij- en, stpercieboonen. Door ui'tbreiding van teelt wordt de aan voer van witlof (Brusselsch' lof) steeds groo- ter, terwijl het goede prijzen opbracbt. 'Het is een' veel gevraagd artikel op dieze veiling De aanvoer van fruit is ook flink vooruib gegaan. 12.452.13 7 114.56 3.679.77 3.705.96 679.47 7.637.818 12 124.66 0.374.82 7.265.26 310.25 015.45 196.60 111.31 3.145.07 1.515.96 219.01 2.448.99 652.0(7 9.926.24 432.02 2.015.39 32.78 654.21 698.45 771.12 328.07 1.036.60 4,717.36 6.313.18 3-638.30 123.39 1.813.32 792.60 2.380.79 1.675.24 1.252.80 30.136.50 257.91 12.812.07 8.409.33 12.030.43 97.09 27.37 1.332.42 840.20 31,8.43 2.308.48 91.23 8.491.16 324.44 2.283.37 n M II n «9 R M 99 n $f n r n 99 99 ft n 9» o 99 99 99 99 99 99 •9 y> 99 99 99 99 99 99 99 n 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6