Wei zekerste en eeravemtigste genewtnfddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en ver- stopping vindt gij in Foster's M'aagpdllen. Zij zijn het zacht werkende laxeenniddel, wiaaraan iedereen nu em dan behoefte hie eft. Zij staan de raatuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs ,per flaeon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. De vereeniging heeft nu eenmaal een goed Bureau en spr. wilde daarom v66r alles, dat daarvan gebruik werd gemaakt. De heer Klomp was overtuigd, dat door deni itdjd steeds meer gebruik van het Bureau zal worden gemaakt. in den lande wondt meer en meer bekend. dat men in Bergen op het Bureau van de V. V. V. immer gratis de ge- wenschte inilichtingea kan bekomen. Jaar- lijks worden reeds een 2000 pensionlijsten verzonden. De meeste vreemdelingera ontvara- gen die reeds op aanvraag, v66r zij in Ber gen1 komen 'De aaestelling van een jongen aan het Station achtte spr. dan ook niet noo- diig. De heer Ram pen decide mede, dat het bo- vengrondsche telefoonmet door een onder- grondsche kabel zal worden vervangen. Spr. vreesde, dat met de uitvoering weer z661ang zal worden1 gewacht, tot men in het seizoen at. Spr. zou gaarne zien, dat het Bestuur er op aandrong, om de brekerij van de stra- ten v66r het seizoen te doen geschieden. 'De heer Taapken deelde mede, dat van ge- meentewege er reeds op was aangedrongen, om v66r 1 Mei met deze werkzaamheden ge- reed te zijn. Het Rijk had zulks reeds toege- zegd. De heer Woudhuyzen voegde hieraara nog toe, dat deze werkzaamheden met 1 Maart moeten aanvangen en binnen 6 weken klaar moeten zijn. De heer Filet wist bij ondervinding dat het Dagelijksch Bestuur der gemeente er steeds naar streefde, de brekerij van de stra ta in het seizoen te voorkomen. Hij vond het niet "gewenschit onnood'g veel verzoeken te verzenden. De heer Vrije herinnerde eraan, dat in de vorige Algemeene Vergadering in den bree- de het aansluiten bij de Gourant van Schoorl en Bergen was besproken. Spr. vroeg naar het advies van het Bestuur. iDe Voorzitter zeide, dat de vorige maaf met groote mieerderheid een voorstel tot aanslyi- ting was afgestemd, zoodat deze zaak niet opnieuw weer in behandelirag kan komen. De heer C. Bogmara Jbz. vroeg, of de ver eeniging, die van de gemeente subsidie ont- 1 vangt, niet in een eigenaardige positie kwam door gelden, uit te trekken voor het bchardea van gemeentewegen. De Voorzitter betoogde, dat de heer Bogt- man abuis was. De gemeente geeft subsidie voor de gewone uitgaven. De loterijt staat daarnaast en daaruit wordt het beharden van het rijwielpad bekostigd. De heer Brugman bepleitte nogmaals het voor wandelaars begaanbaar maken van de wegen in de duinen van nhet Staatsboschbe- heer. Spr. verwonderde zich erover, dat het 'Bestuur na de besprekimgen in de vorige al- jjemeene vergadering, in dezen niets gedaan iDe voorzitter had verzuimd, hiervan mel ding te miaken. Het Bestuur had zich wel de- nedag teesten te organlseeren, werd besfoten, af te wachten wat andere vereenigingen doen om zoo mogelijk eventueel te houdien feestea in samenwerking uit te voeren. Nog werd besloten ddt jaar afstandsmar- schen te houden tot het verkrijgen van een speldje van het K. N. G. V. Voor deze marschen gaven zch 24 leden op. De R. K. Kiesvereeniging zal een adres aan de Langedijker Raden richten, met ver- zoek ter bevordering van groote gezinnen voor de inkomsitenbelasting een progressieve kinderaftrek in te voeren. De tweede ontmoeting van- de vier kolf- societeiten had Zondag plaats in „Concor- dia". „Vriendenkring „Concordiia" 949 punten. Totaal nu 1830 p. Societeit J. de Bakker 1018 p. Totaail nu 1957 p. „Op Maat" P. Kramer 1051 p. Totaal nu 2147 p. Societeit C. Vis 949 p. Tdtaal nu 1865 p. De volgende ontmoeting heeft plaats op Zondag 25 Februari, bij C. Vis te Oud- karspel. UIT HEERHUGOWAARD. Door het ddnken uit een ketel heete chooo- lade brandde zich het 3-jarig zoontje van den heer J. zoo emstig, dat het aan de ge- volgen overleed. UIT WIERINGEN. Zondagmiddag j.l. waren een Belgische aakschipper en zijn knecht nabij de Zuidier- zeewerken te Den Oever in een bootje in zee aan het spelevaren. Waarschijnlijk was het groote zed op het bootie oorzaak, dat het plotseling omsloeg en de beide inizittenden te water geraakten. De knecht wist zwemmende den wal te bereiken; de schipper echter klaampte zich aan het omgeslagen scheepje vast en dreef af. Een viertal sleepbooten met personeel en visschers. door den inmiddels aan wal gekomen knecnt van het onheil op de boogte gebraeht, ginge nop onderzoek uit, doch ontdekten niets. Wie schetst echter de blijdSchap en verba- zing der eilandbewoners, tocn ook de verlo- ren gewaande met zijn boot na een viertal uren levend aan wal kwam. Hij was n.m. op een zandbank gedreven en had toen nog zoo- veel tegenwoordighcid van geest het bootje leeg te scheppen en er op goed geluk afk me de naar den wal te roeien, waar hij dan ook na vde bange en vermoeiene uren' uitgeput aankwam. Gemengd Nieuws held 1922 (no. In dit rapport zegt de Cmtrale Oezend- heidsraad zich te vereenigen met het oordee! der Haagsche commissie, die diergelijke voor- si.ellen gevaarlijk vond voor de openbare or- de en de volksgezondheiid. Een sltrafreditelijke aotie achtte de com missie onnoodig, daar de burgemeesters be- voegdl zijn, de voorstellen geheel te verbie- den krachtens art. 188 der Gemeenllewet. AUTO MET TWAALF PERSON'EN TE WATER. Uit Oosterhout meldt men aan de ,,'e-Hert. Crt.M: In den nachit van Zondag op Maandag keerden twaal'f heeren en dames uit Doagen per auto huiswaarts. Op de bocht bij het klooster „Catharinadal" alhier is, vermoede- lij'k wegens den' zwaren mist, de auto in de om dat klooster liggende gracht gereden. Wonder boven wonder zijn er geen dooden te betreuren. D'e auto was op zajde geslagen en aan de tegenwoordigheid van geest van' een der inzi'ttenden, den heer C. Panis, is het waarschijnlijk tie danken dat erger is voorko men. Vier pereonen waren' reeds geruimen tijd onder water en het kostte nog al moeite hun levensgeesten weer op te wekken. Tien personen ziin meer en' minder gewond. Spoe- dig toegeschoten hulp beeft mede erger doen voorkomen. VERDRON'KEN. Gistermiddag voer men met een zand- schuitje in het Kanaal te Kaitwijk aan de Lijn waarbij de 17-iarige C. Schaap van Katwijk aan' Zee in den' lijn liep. Schaap was aan zijn middel vastgebonden. Op een ze- ker oogenblik sloeg het zeil over, waardoor het scfiuitje aan lager wal geraakte en het touw waaraan Schaap liep te kort werdi om aan wal te blijven. In een oogwenk lag Schaap te water era hoewel zijn jongere maat door aan' het touw te trekkem hem spoedig weer te pakken had, bleken die levensgeesten geweken te zdin. Bij de firma S. Parlevliet binnengebracht zijnde, moest de ijlings ont- twden geneesheer den dood constateSen. De verdronkene was de eenige zoon1. 'BBDAN1KT. 'De heeren Th. P. M. Kolfschoten, voorzit ter, W. P. Coster us Pzn, C. Bergman en P. Chr. J: Peters, bestuursledera der atdeeling Nloordi-Hoi land1 van den Ntedleri. Bond van gemeenteambtenaren, hebbeu als zoodanig bedan'klt. DrteTfngwi 1.30—1.90, Nep 1 jOO, Peer 1.201.30, Roode kool: 1.502.10, doorschot f 1.20—/ 1.70, Gele kool 1— 1.80, doorschot 0.90—/ 1 50, Deensche witte li—2.30, doorschot 0.90—/ 1.60, alles per 100 K.G. Bloemkool 12.70— 16.30 per 100 stuks, 2e soort 7. Aanvoer 12 Eebr.826 K.G. aardappelen, 11975 K G. uien, 17700 K.G. peen, 118900 K.G. roode kool, 56425 K.G. gele kool, 82675 K.G. Der.en, BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 13 Febr. '23. Heden besteedde men voor: Bloemikool I 10—/ 20, II 2.30—/ 6, III 0.75—/ 1.10, Roode kool 1f 1 90, Deensche witte 0.90—/ 1.20, Gele kool 0.601.20, Uien 0.40—/ 0.85, Blauwe aardappelen1 0.8'5. WARMEN'HUIZEN, 13 Febr. 1923. Roode kool 1.45—2.10, 'Gele kool 0.95'1.45. Deensche witte kool 0.90 1.80, Uien 22.30, Drielingen 1 1.10, Peen 1.401.45, Blauwe Aard appelen 2.50, Uitschot roode kool 0.55— 1.90, uitschot gele kool 0.60—1.45, uit schot witte kool 0.85—/ 1.15. Aanvoer: 71250 K.G. roode kool, 22685 K.O. gele kool, 28725 K.G. witte kool, 6000 KG. uien. 5850 K.G. peen, 475 KG. aardappelen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELENMARKT. Prijzen hedten onveranderd. Aanvoer: 1 ilia- ding, (11.60 HE.). Kunst en Wetensc^appen der van het Staatsboschbeheer verstaan, doch met het oog op de kosten kora in dezen niets bereikt worden. iHlet Staatsboschbeheer doet eigener beweging voor het beharden wel iet3, al gaat dit voor spr. te langzaam.1 De heer Klomip gaf hierover nog nadere in- lichtingen era uitte den wensch, dat ieder, waar dit mogelijk was, het voor de wande laars begaanbaar maken van de duinwegen, zou bepleiten. De heer van Gulik betoogde nog de wera- scheliikheid van het meer zichtbaar plaatsen van de bordjes, die de duinwegen aangeven, aangezien deze bordjes thans door den groei van het geboomte zoo goed als onzichtbaar zijn geworden. 'De Voorzitter zal deze vraag aan Schoorl overbrengen. De heer van1 Gulilo bepleitte, in het belang van het verlceer, het vlakker maken van de z.g. Kaap de Goede Hoop aan den Zeeweg. De Voorzitter wees erop, dat de weg daar verlegd was en verklaarde, het vervlakken van dat auin zeer ongewenscht te vinden. Spr deelde nog mede, dat het Bestuur evenals het Bestuur van Bergens Belang tot de gemeente het verzoek had' gericht om te bevorderen, met het oog op de veiligheid van het verkeer langs den Bergerweg, dat de autobussem van Ber gen naar Alkmaar lanigs den Bergerweg en van Alkmaar naar Bergen' langs den Koo- genidifk rijden, of omgekeerd, om het verkeer van de bussen in 6en richting te leiden. Hierop werd', met een woord van1 dank aan de leden voor de opkoomst, teu 12 ure de ver gadering gesloten. Mej. M,. C. Schuld, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige hand- werken. Tevens slaagden die dames C. M. A. Bloejn, A. M. E. Th. Hooijscbuur en A. M. C. Tielemans alhier. UIT OUDE NIBDORP. Maandag avond werd een siuk weiland groot 62 snees eigendom van D. Ursem e a liggende te Zijdewindi, publiek door notaris van Leersum geveild. iKoopers werden I. Hiage en O. Bakker voor 2904.75. 'Miaandagavond vergaderde de Gasver- eeniging in het lokaal van den heer T. de Jong. Tegenwoordig waren 12 leden. De Voorzitter de heer Jb. Pluister opende met een welkom de vergadering, waama le- zing en goedkeuring der notulen volgde. Door de heeren J. Mijts en P. de Geus werd de rekening over het afgeloopen jaar na- gezieni en goedgekeurd, met een voordeelig saldo groot 11.3234. Tot Commiesaris werd herbenoemd de heer A. Mijts. Besloten werd de rente van de aandeelen, die niet door de aandeelhouders waren; afge- haald thuis te laten bezorgen tegen een ver- goed'ing van 5 cents per aandeelhouder. Hierna volgde sluiting, waama werd over- gegaan tot uitbetaling van rente. UIT NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden ledenvergadering van onze gymnastiekvereenigingen is besloten de win- teruitvoeringen te houden op 14 en 18 Maart. Bij de besprekingen om met den Koningin- DE VOLKENBOND. Prof. mr. J. A. van Hamel, directeur van de juridische afdeeling van den Volkenbond, heeft gisteravond ite Amsterdam, voor de le den van Hou' en Trouw, vereeniging van oud-leerlingen der Openbare Handelsschool, dezelfde rede over den Volkenbond gehouden, die hij Zaterdagavond te Rotterdam uitsprak. Op de rede volgde eenige gedachtenwisse- ling. De heer Vattier Kraane vroeg, of de Ruhr- kwestie voor den Volkenbond gebraeht zou kunnen worden. Duitschland is nog geen lid van den Bond en Frarakrijk meent door eco- nomische omstandigheden gedwongen te zijn gelijk daarover met den heer van Steijn, lei- op te treden zooals het nu doet. Zou de op- lossing niet kunnen zijn, dat bijv. Engeland tusschenkomst verleemcfe? Prof. Van1 Hamel antwoordde. dat Enge land d'it ongetwijfeld zou kunnen doen. Art. 11 van het Bomdsverdrag bepaalt, dat iedere staat den Raad van den Bond mag wijzen op opkomende conflicten', zooals Engeland deed in het Finsch-Zweedsche. Engeland staat ech ter op het standpuint, dat het (om staaikun- diige redenen) nog niet de tijd voor ingrijpen is. En ook een man als Branting is de mee- nig iloegedaan, dat men niet moet trachten zich in deze zaak te mengen, v66r zij rijp is. Prof van Embden wees er op, dat in ons land sommigen van meening zijn, dat Neder- land in het geval van eoonomische blokkade onzijdig zou kunnen blijven. Hij vroeg hier over de meening van prof. Van Hamel. Ook vroeg hij inlichtingen over het z.g. garantie- tractaat. Robert Cecil heeft dezer dagen ge- zegd, dat Nederland vrijl zou zijn van het le- veren van een leger-contingent aan den Vol kenbond. Is dat juist? Ten slotte vroeg spr of de tegenstelling tusschen de ex-oorlogvoe- renden en1 de neutralen in den; Volkenbond wegvalt. Prof, van Hamel zeide, in antwoord hierop, dat de gedachte aan vrijstelling van sommige kleine staten in geval van een eoonomische blokkade niet het eerst in Nlederland is opge- komen. Hij gelooft echter niet, dat men die vrijsrfielling zal doorvoeren. De tegenstelling tusschen die ex-oorlogvoerenden en de neutra len bestaat niet meer in den Volkenbond. Het is iet juist, dat de Volkenbond Duitschland geheel negeent. 'Bij' verschillende besprekin gen' in oommissies zijn de Duitschers tot me- dewerking uitgenoodigd. Inderd'aad heeft Ce cil verklaard, dat Nlederland wellidit zou kunnen warden vrijgesteJd! van het vormen van een1 contingent, als door het garantie- tractaat wordt vereischt. Waarschijnlijk noemde hij' Nederland, omdat dit in de As- semblee van den Bond blijk gaf van zoo groot wamtrouwen, een' warairouwen, dat geen blijk gaf van breedhedd van blik. Spr. gelooft niet aan de bezwaren, die de Nlederlandsche vertegenwoordigers zagen. DE R. K. UN1IVERSIITEIT TE NIJlMiE- GEN. NlieteKatholieke Nijmegenaren verzochten Ged1. Staten van Gelderland, aan het besluit van den gemeenieraad van Nijmegen nopens de vestiging van een R. K. Universiteit aldaar hun' goedkeurig te onthouden. De raadsleden, die tegem het betrefferade voorstel hebben ge- stemd, zullen tot Ged. Staten een der gelijk verzoek richten. TEGEN HYPNOTISCHE DEMGNSTRA- TIES. Naar aanleid'ing van het bericht, dat zich te Amsterdam een oomite heeft gevormd tot het verkrijgen van; een verbodsbepaling tegen openbare hypnotische stances vesfigt de Ge- zondheidsoommissie te's Gravenhage er de aandlachk op, dait zij op de kwade gevolgen van dergelijke seances de regeering reeds in 1921 heeft gewezen, met het gevolg, dat de Gentrale Gezondheidsraad het onderwerp in studie heeft genomen en aan de regeering rapport daarover heeft uiltgebracht, cat te vinden is in de Juni-af levering dler Verslagen en mededeelingen betreffende de volksgezond- DIEFSTAL VAN TAFELZILVER. De recherche te Haarlem heeft de vermoe delijke daders cpgesipoord van den tafelzil- verdiefstal, in Maart 1920 aldaar gepleegd. Het zijn J. G. S., mit Den 'Hiaag, thans gcde- tineerd in de strafgevangenis te Rotterdam, E. I. S., drukker te Haarlem, en P. J. S., scheepsbediende te Amsterdam. Deze laatste is aangehouden bij zijn aankomsit te Amster dam met 'het stoomschip Flandria uit iBuenos Aires. Het gestolen tafelzilver, ongeveer 100 stuks, is des'tijds in Den Haag verkocht, miaar nog niet opgespoord. Een der verdach- ten heefit reeds bekiend. B'LAUW MAANZAAD. M'en schriift ons: Naar aanleiding van mededeplingen om- trerat het artikel Maanzaad aan Uw blad verstrekt diene de volgende opsteLling voligens officieele gegevens: Uitzaai Ca. 2700 H.A. h 25/30 balen per H.A. is Uitvoer: Sept. Oct. Nov. Dec. Invoer: Sept. Oct. Nov. Dec. 75000 Balen. 116.000 K.O. 1085.000 439.000 2284.000 K.G. is 45680 B alera. Overschot 29320 Balen. 4.000' K.G. 107.000 56.000 91.000 258.000 K.G. is 5160 Balen. Saldo in ons land aanwezig 344801 Balen. 'Hiervan ging naar Duitsche zijde (niel naar Duitschland zooals uw bericht meldlde, maar doorvoer door Duitschland) Sept. Oct. Nov. Dec. nihil 75000 K.G. 374000 K.G. nihil 449.000 K.G. of 8980 B. De rest (dus 36.700 Baleni) ging over-zee. Uw berichit gaf dus den toestand zeer slecht weer, daar gezegd werd, dat ca. 50.000 Ba len naar Duitschland gezonden, waren. In- tegendeel, juist van Duitsche zijde wordt den Laatstan tijd geregeld Maanzaad aangeboden, waarvan de kwaliteit (kleur) wel niet zoo mooi is als van ons Hollandsch zaad, doch waarvan die prijzen belangrijk lager zijn. 'Hoe dus met deze tijfers en feiten voor oogen op een belangrijike stijging in de toe- komst rekening gehouden moet woiden, is ons een raadsel. JIUBILe JAN ZWART. De ook in deze streken door zijn orgelbe- spelingen alom bekende Amsterdamsche organist, Jan Zwart, jubileert. De aanifiding daartoe is zijn vijf en twintig jarige werk- zaamheid als orgelist bij, de Hersteld Luther- sche gemeente te Amsterdam. Dit feest is Zondag we hebben, in deze courant ex van kunnen lezen indie gemeen te op waandige wijze herdachit. En in andere plaaten zal men door een jubi- leumcoumt er aan herinnert worden, want behalve een feestavond die den heer Zwart door leerlingen era oud-leerlingen zal worden aangeboden, worden er concertera door hem gegeven aihier in de Groote Kerk, op a.s. Donderdagavond, en volgende wrek te Pur- merend era te Schiagen', evenals hier met wel- willende medewerking van onze stadgenooten mej. Vearaenbos, en den heer Oushoom. Voor dera heer Zwart hopen we dat Don- derdagavond velera zijn conoert zullen' bijwo- nen. 'Gedurende drie zomers immers hebben toehoorders, niet alleen uit onze stad ,maar oOk vooral uit Alkmaar's omgevmg zeer veel genoten van zijn meesterlij'k orge&pel. Juist door deze orgelavooden is men taragzamer- hand bekend geworden met menig orgelstuk waarvan men het bestaan niet vermoeade, en heeft men missduen het orgelspel meer lee- ren waardeeren'. En als dit werkelijk zoo is dan is dit aan het volhardeod stxeven van den jubdlaris te danken. Da arom hopen wij voor hem op de belang- stelling vara zeer velen. A. K. In verband met het bovenstaande verzoekt men ons de aandachit er op te willera vesti'gera dat de bezoekers rer kerk door het ruim- schoots beschi'kbaar stellen van warme sto- ven zoo weinig mogelijk 'hirader van de kou zullen1 oradervinden. van die f 10 de scftuifhmrr nml betalsa 12 was besitemd voor bekl, Deze zeide dat hij voor een week was aan- genomen. De schuitienyoerder S. Beets ver- klaarde geera huurgeld van bekl. te hebixa ontvangera. De Offider vorderlde 40 boete subs. 40 dagen hechtenis. De politierecbter veroordeelde bekl. tot 7 dagera voorw. gev. straf. onder voorw. dat bekl. de 4 alsnog aan Vertelman ierug gaf en 6 maanden proeftijd. IBeikl. wilde in hooger beroep gaan. KINDE RMISHA NDELING. Com. S., te Andijk, stond terecbt omdat hij op 13 Januari twee op het land spelende kin. deren had mishandeld. Bekl. zeide dat de jongensi zijn 'broer, die niet rechit wijs is, era zijn vader voor deni gele bidden en met steeraen 'gooiden. Hijj had eea vara de jongens eenige klappera ami de ooren gegeven. Den anderen jongen had hij om de ooren geslagen en een schop, niet hard, tegen, het hoofd gegeven. De 12-jarige Nicolaas Nieuiwboer zeide dat de broer van Cornelia gooide en toen gooiden zij' 66k. Willemi Koop. man, 12 jaar, verklaarde ook misthandeld te zijn. De twee jongens werden1 niet ond)er eede gehoor.d Voorts werden1 nog 2 personen gehoord, die de mishandeling hadden gCzien. Rijiksveldwacnter de Grooit verklaarde, dat de jongens nog al wareni toegetakeld. Eiscn 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vbnnis conform. Ril JWI ELDIE'PST AL. De oppermian Dirk Joh. D., thans verblSjh vende in het hiuis van bewaring, alwaar hi}, een hecbtenisstraf ondergaat, stond terechit ter zake dat hij te Helder op 27 'Dec. een rijr .wiel had weggenomen Bekl. zeide dat hdj het rij.wiel gekocht had van een' onbekerade op de 'Spoorgracht. Hij verkeerde in staat van dronkenschap en' had 20 voor het rij'wiel gegeven. Jacob Beeri, vissoher te Helder, bad voqr 25 het rijwiel in een1 cate gekocht. Ben. vroeg 35. De eigenaar van1 het rijwiel was Zomierdijlk en deze had de fiets uitgeleend aan den' getuige Jan Geervliet. 'Het O. M. vorderide tegen bekl. meannalea veroordeeld, 6 maanden gevangenisstraf. Bekl. hiield zijn onschuld vol. Vonnis conf orm den eisch. Zeetqdmgen Rechtzaken. Marktberichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 252 vetfae kalveren 1.25—/ -1.30; 2e kw. 1.05—/ 1.10; 3e kw. 0.80—/ 0.90 le vend gewicht. 80 nuchtere kalveren' 18J 28. 531 vette varkens le kw. 1.12—/ 1.14; 2e en 3e kw. 1.08—/ 1.12 p. K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij ker Groerattenveiling), 13 Febr. 1923. In de heden 'gehouden' veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st reuzeni 1,3.60 tot 18.90; Roode kool le soort 1.50 2.20, 2e soort 1.10—/ 1.40, Gele kool le soort 1.10—/ 1.60, 2e soort 0.7<W 1, Deensche witte kool le soort 1.40—/ 2.30, 2e soort 0.90^-/ 1.30, Witlof 15.90, id. 2de soort 11.10, Bietera 1.10—/ 2.10, Uien Drielingen 1—/ 1.10, Uien le soort 1.20—/ 2.30, Losse wortelen 1.30— 1.70 alles per 100 K.G. Aanvoer: 932 sit. oloemkool, 115700 K.G. roode kool, 61700 K.G. witte kool, 128600 K.G. gele kool, 115'50 K.G. losse wortelen, 13100 K.G. uieni, 3800 K.G. bieten, 266 K.G. witlof. NOORDSCHARWOUDE, 13 Febr. Braw's 1.10, Grove uien' 1.4ft—/ 2 20, 1 op behoorlijken toon, detuage V. zeide darhjj OIVERTREDING IVAN |DE LOTERIJ- WET? Voor het kantongerecht te Wageningen hebben terecht gesiiaan de heeren D. IH. v. E en P. L. W. te Oosterbeek, fahrikanten van bleekpoeder, ter zake van overtrediag van de loterijwet. Beklaagden' hebben op de binnen zijde van den omslag van hum bleekpoeder- pakjes verschillende letters laten drukken, op ieder pakje een, die samiera den naam van hun fabrikaat vormen. Ieder inizender van 22 om- slagen met de bewuste letters krijgt een waschmachine cadeau. Als getuigen werden gehoord een winke- lier en een grossier uit Veenendaal, die de pakjes verkocht hadden. De winkelier had driemaal een waschmachine uiitgereikt. Het O.M. eisch te tegen1 beide beklaagden een boete van 40 of 40 dagen hechtenis Als verdediger trad op jhr. mr. Laman Trip, uit Arnhemi, die betoogde, dat deze zaak met de 'oterijwet niets te maken heeft. Hier hebben de deelnemers wel een overwe- genden invloed op den uitslag. Ieder, die om- slagen verzamel't kan een waschmachine ver krijgen. Htet grootste deel raakt echter zoek, waar de fabriek op speculeert. Spr. stelde de zaak gelijk met prijsraadsels en schattingen, welke volgens een arrest van den1 Hoogen Raad niet tot de laterij en gerekend worden Er zijn reeds 117 waschmadiines uitgereikt. Nadat een der fabrikanten nog enkele tech- niische bijzonderheden had meegedeeld, be- paalde de kantdnrechter de uitepraak op 19 dezer. Voor den Politierecbter. EE.NV. BELEEDrOING VAN EEN AMiBTENAAR. Zitting van 12 Februari. Des morgens stond terecht P. J. F., van Texel, ter zake bovengemeM1 feit. Hij werd vercordeeld tot 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. ART. 250 WETBOEK VAN) STRAF- RECHT. In deze zaak, uit den' Helder, werd de heer Muhring als rapporteur gehoord. Bekl. werd veroordeeld tot 75 boete subs. 75 dagen hechtenis, omdat haar gedrag ove- rigeras gunstig, was te noemen. Het feit was 2 jaar geleden gepleegd en had ziah niet herhaald. Verdediger in deze zaak was mr. de Groot. VERDUISTERING. Bdkl. Pefcrus D., ,arbeider te Wervershoof stond terecht ter zake dat hiji in Nov. 4 zou hebben' verduisterd, welke 4 hem' ter hand gesteld door J. Vertelman, om huur van- een schuit te betalen. Bekl. zeide dat hiji biji V. in dienst was geweest. Deze had hem 16 loon betaald en hij had 18 te vorderen. Bekl. is eera neef vara Vertelman. Vertelman zeidie dat hiji 'bekl. had aangeraomen als los work man Hij liegt't zeide bekl. De politierecbter beduidde hem dat hiji had te rwijgen. Straks mag hij' zich verdedigen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MI J. NEDERLAND. Johan De Witt (mix.) veitr. 12 Febr. v. Al giers. Kambamgara vertr. 11 Febr. v. Antofagasta n. Kanaal v.o. Kangean (thuisr.) veritr. 11 Febr. v. Pla- dang. Lombok vertr. 10 Febr. v. Batavia n. Amster dam. MadOera arr. 12 Febr. v. te An- tofagastia. Sumaitra arr. 11 Febr. v. A'dam te Med icines. RON. NED. STB. MI J. Agamemnon' arr.12 Febr. v. Salomca te Kon- stantinopd. Calypso arr. 12 Febr. v. Malta te Alexaa- drie. Fauna arr. 12 Febr. v. A'dami ite Hamburg. Medea vertr, 121 Febr. v. Messina n. Paler mo. Satumus arr. 12 Febr. v. Nauplia te Argot- toli. Tellua vertr. 12 Febr. v. Malaga n. SeviMla. RON. HOLE. LLOYD. Eemlandi (thuisr.) vertr. 9 Febr. v. Las Pal- mas. Orania (uitr.) vertr. 12 Febr. v. Lissaban. Drechterland (uitr.) vertr. 13 Febr. v. Rio Janeiro. Zieelandia (uitr.) vertr. 12 Febr. v. Rio de Janeiro. HOLL. OOST-AFRJRA UJN. Alwaki vertr. 13 Febr. v. A'diam n. Oosf- Afrika. Heemskerk vertr. 13 Febr. v. A'dam n. Hull. HOLL. AMERIRA LIJN. Cardiganshire, v. Rtelam en Antwerpen o. San Francisco, arr. 11 Febr. ite Londen. Gaastierland arr. 13 Febr. v. New-York te Rotterdam. Kindendijik arr. 10 Febr. v. Vancouver te Seattle. Spaaradam, v. New-Orleans n. R dam, vertr. 12 Febr. v. Vera Cruz. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Jacatra (thuisr.) arr. 12 Febr. te Marseille. Soerakarta arr. 12 Febr. te Soerabaya. Tambora (thuisr.) veritr. 12 Febr. te Soera baya. Tamboria (thuisr.) vertr. 12 Febr. v. Pa- dang. Kawi (uitr.) vertr. 13 Febr. v. Southampton. Patria (thuisr.) airr. 3 Febr. te Suez. Tabanan (uitr.) art. 13 Febr. te Padang. Wilis (thuisr.) vertr. 13 Febr. v. Tanger. HOLL. AUSTRALIA LIJN. Almkerk (thuisr.) vertr. 10 Febr. v. Mel bourne. HOLL. BRITSCH-INDI2 LIJN. Meerkerk arr. 12 Febr. v. R'dam te Calcutta. HOLL. WEST-AFRIRA UJN. Gaasterlamd vertr. 9 Febr. v. Monrovia 0. Grandl Bassam. Minerva arr. 12 Febr. v. Accra te Lagos. Orestes vertr. 12 Febr. v. Lome n. Cotonou. HOLL. ZUID-AFRIRA UJN. Jagerafontein (uitr.) arr. 11 Febr. te Wal- vischbaai. Randfontedini arr. 13 Febr. v. Oost-Afrika te R'dam. HOLL OOST-AZIi LIJN. Oldekerk (thuisr.) arr. 12 Febr. te Suez. Schiedijk (thuisr.) vertr. 12 Febr. v. Vladiw- RON. PARETV. MI J. Tasmiam vertr. 12 Febr. v. Melbourne n. Ja va. RON. WEST-IND. MAILD. Almelo vertr. 12 Febr. v. Kingston a. Cris tobal. Eurora art. 11 Febr. v. A'diam te San Juan. Oranje Nassau vertr. 10 Febr. v. Barbados Trinidad. ROTTERD. ZUID-AMERIRA UJN. Alcyone air. 12 Febr. v. Hamburg te Ant- weipen. Aldabi (uitr.) arr. 12 Febr. te Montevideo. Alhania (thuisr.) arr. 11 Febr. te St. Vincent. STV. MI J. OCEAAN. Diomed, v. Japan ri. R'dam, arr. 11 Febr. te Panang. d Ot" 1PA h i if Wit *1 A 11- Vvy\ Arth Wrt.ll n |-| - mm I 1 M J A aW 1 AAA* n m At aX 1—a .a. aaa a] J I. f I 1 1 644.000

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6