Rekeningen J! Bestelt uwe tUdig by de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. COSTER ZOON, A.J.P's Vanille-CrBmepudding, lf|; Voordam G 9, ALKMAAR Heerlijke Vaniile-Roomsmaak. Onze prQzen zt]n nl#t hooger dan andere drukkerUen. die va« de een goede fuctiormeerimg mogelijk te ma- ken. Daardoor immers voorkomt men het aan- slelilen vaini talrijk personeel, men werkt veel eeomomischer en bovendien, men heeft dan personeel hetwelk zich uibshmtend wijdt aan een taak. Ongetwijfeld zullen mijn tegenstanders verwijzem mar Schoorl, waar een zooge- naamde goedkoope eigen dienst besiaat. Ooedkoop is zij zeker maar hoef iMen vol- doet daar misschien theoretisch aan de wet- teliike bepalingen. mapx de praktijk zal uit- maken; or deze dienst naar behooren zal funciiomneeren. Mien stelt daar een praktizee- rend dierenarts te Alkmaar aan het hoofd, belonibbelt eerist op zijm salaris, trekt dan gel- den uit voor een overbodig administrateur en hoop;i dam dlait de dienst wd hulp zal krijgen van de belanghebbendeni Een dergelijke wets-uitvoering widlen wij niet voor Bergen. Ons dorj> heeft een te groot belang bij het vreemdeliiragenverkeer, dan dat zijl de hygiendsche belangen lean verwaarloo- zen. Wij kunnen en mogen' on® miet behelpen met surrogalen. Ten sdot-te het vervoer van vleesch, een zaak die naar het ons wil voorkomen gemakikdijk zad zijn te regelen. Met vergeten dient ie wor- den, dat de Kom der Gemeente Bergen slechts 5 K.M. is gelegen van Alkmaar, dat de gren- zani der Gemeente Bergen op enkele plaatsen nieti meer dam X tot 1 K.M. zijn gelegen van- af de Kom van Alkmaar. iDe in het grensge- bied; wonende burgers van Bergen betrekken toch alien hun vfleesch uit Alkmaar, U zult dus wel inzien tot welke vreemde consequen- ties men- komt 3>ij het stichten- van' een eigen keuringsdienst Met Schoorl of Warmenhui- zen is de zaak immers andens. Vergelijkt men de afstanden in Gemeenten als Amsterdam, waar tengevolge van de jongsie annexatie tal van slagers op meer dan 10 K. M. afstamid zijm 'gelegen van het Abattoir, dan zal men goed doen niet te veel gewicht te hech'tem aan dit bezwaar, of be trekken de slagers te Bergen ook niet steeds vleesch vamuit Amsterdam, wanineer zij al daar goedkooper kunnen inkoopen? Tk meen hiermede te kumnen volstaan en hoop U de overtuiging te hebben geschonken. dat de voordeelen voor onze Gemeente bij eeri gemeenschappelijke regeling met Alkmaar van dien aard zijn, dat Gij1 Uw medewerking wel zulti wilden verleenen om die samenwer- king dwingend voor te schrijVen De heer C. Bogtman Az. voerde voor de meerderheid in den Raad het woord. Hij ver- klaarde, dat ook de meerderheid overtuigd is, dat Bergen een badplaats is, die staat en valt met het vreemdelingenbezoek. Voordat de Vleeschkeuringswet, aldus spr., in werking trad, bestond te Bergen reeds een vleeschcontrdle, uitgeoefend door £en der plaatselijke commiezen. Spr. gaf den heer Hoksbergen gelijk. dat door de vleeschvergif- tiging de keuringsdienst is ingesteld, maar Bergen was toch eerder dan andere plaatsen met de vaststelling van een verordening op de vleeschkeuring en het aanwijzen van twee plaatsen voor het slachten als voorloopige maatregel. Als zoodanig is de Rand in zijn geheel voor den besten keuringsdienst. Dat im eerste instantie de geheele Raad voor de aansluiting bij het abattoir was, berustte op verkeerde toehchtingen en onze onbekendheid met de wet. Voor de meerderheid gaf het den doorslag, dat zij meende, verplieht te zijn, naar Alkmaar te gaan. Zooals die keurings dienst thans geregeld is, voldoet ze zelfs niet aan bescheiden eischen: De keuring en de controle vindt eenmaal daags plaats en op ge- zette tijden. Herh'aaldelijk komt het voor. dat er fraudiileus geslacht, vervoerd en gedistri- bueerd wordt Op 26 April 1922 is een ge- storven koe vervoerd van Oudoi"p over Ber gen naar Egmond aan den Hoef Den- kortsten weg zou geweest zijn over Alkmaar, want de weg over Bergen is 7X K.M. of iy2 uur gaans langer. Bergen werd gebruikt als vleeschweg, want daar wordt sporadisch be- zoek gebracht door keurmeesters. Een paar maanden geleden is een gestorven schaap door een veehouder verkocht door den koo- per uitgehouwen em aan ingezetenen gedistri- oueerd Zoowel in het eers'te als in het tweede geval kan ik den verhouder, den koudslachter en- dte consumenten noemen. Doordlat een der Berger slagers een Alkmaarschen keurmees- ter waarschuwde, is er de vorige maand bij een veehouder een1 varken in beslag gieno- men Dit zijn de gevallen, die wij-weten:. U begrijpt wel, dat wij ons niet veramtwoord yoelen met een halven keuringsdienst. Bergen is een badplaats, Wij hebben al een geval van vleeschvergiftiging gehad en wij moeten dus hebben de beste controle op het invoeren en slachten van vee. Al zou nu een eigen keu ringsdienst meer kosten, dan zou Bergen, toch tot het instellen daarvan mocten beslui- ten, doch wij zijn overtuigd, dat het niet meer zal kosten, maar dat dit zelfs nog goedkooper lean word en. Dit berust op den vleeschinvoer. Finmcieel is de zaak wel zoo te regelen, dat het geen geld- zal kosten. Wat de cemtralisatie van de keuringsdiensten betreft, wij zijn nog niet z66 oyertuigd, dat dit zoo goal zal wer- lcen. We zien dit aan de Provincial bedtrij'- ven, in opzet heel mooi, doch in werkelijk- heid valt het tegen en ze blijken duurder* te zijn, dan men tevoren gedacht had. Wij heb ben verschiliende dossiers onider de oogen ge had, ook van Dr. de Zwart, maar het is moeilijk daarop een conclsuie te trekken. Hij toch adviseerde Schoorl om samen te werken met Bergen en adviseert Bergen tot aanslui ting bij Alkmaar. De heer Van der Sluis, uit Hoemstede. voor kort nog Directeur van het Gemeentelijk Slachthuis te Amstcrd'am, vsr- teldc mij persoonlijlc, dat een plaats of ge meente, die prijs stelt op een goede keuring en gbvd Vietsui, ecu eigen kern rngsanemsi em ecu uigea siacuipiaais rnoei sacmcm. vergu- cigamg van vieescu Komt aikwijls voort uit transport. Hij kam tocn wen ais aeskunaige be- sciiouwa woraea. Dr. Berger, uit Den Maag, vei'Kiaarae in etn vergaaermg te Leeuwaraeu Des poedels kern is; ae keur op hui®- en nooolsiacbtrngen. Ook met het oog op de corn- troie op het transport est vieesaiwuikiels is het raadsbesluit van Bergea een goed raads- besluit. Wij werken met tegen, maar mede met de vlieeschkeuringswet. Het heeft ons daarom verrast, dat er een groote tegemstand was van, de minderheid van Oen Raad. In hun aan U gezonden senrijven staat, dat het be- 6'lui't is' in strijid met't belang van de gemeen te, doch wij achten het juist in het belang van de gemeime. Zij wijzen vocrts op het besluit van 27 October tot aansluiting. Doch wij wa- ren overtuigd, dat wij, niet andtlrs komden en behoefden dus met te zoeken naar een anderen keuringsdienst. Later bleek ons, dat er wel de- gelijk ruimte was voor een anderen keurings dienst. Dan wordt er gesproken van een sla- ger, die vrijwillig naar Alkmaar ging. Spr. weet niet, of hem iets beloofd is, maar hij weet wel, dat een der slagers schadevergoe- dmg beloofd is, als hij naar Alkmaar gjoig. en daardoor schade zou lijden.- Dit geschiedde om het cfoel te bereiken. De tegenpartij maakte een begrooting en baseex- de die alleen op wat in Bergen geslacht werd, 90 runderen en 587 varkens. Ik kan wel zeggen, dat er in 1922 218 runderen ge slacht zijn en daarbij komt de invoer, die in Bergen zeer groot is. Veel vleesch wordt er in Bergen, van elders gehaald, omdat er in Bergen ved fijn vleesch wordt gebruikt. Dan staat nog iin het ver- weer, dat de particulieren en de pensions veel vleesch in Allcmaar koopen. Spr. kan wel meedteelen, dat de pensions „De Haemstedie", „Oranje-Hotel", ,,'t Witte Huis", pension „Holland", pension „Von Holstein", „Nassau- Bergen", „Prins Maunts", Juliana", „Duin- maak", „Postma-State", „Zonneheuvel", „Rozenoord", „Trianon", „pension Bakhuis", „Kreb", „Russenweg" en janca" nog altijd m Bergen koopen. Pension „De Wilg", „Ken- nemeroord", „Frisia" en misschien nog an dere koopen in Alkmaar, maar niet am hygie- nische gronden, maar om den prijs, die in Alkmaar lager is. De financieele kant van- een eigen slachrhuis is indertijd in den Raad be- sproken. Een ontwerp met begrooting werd daarbij aangeboden. E)e kosten zijn thans veel lager dan toen getaxeerd is. Die minxkre kos ten kunnen nu besteed worden voor de meer- dere eischen. waardoor men in staat kan worden gesteld, werkelijk een goed- slachthuis te stichten. Als zoodanig blijf ik nog altijd bij ons besluit en ik hoop, dat Gedi. Staten de meerderheid van den Raad gelijk zullen g-even. M'r. Jhr. RoelT; De verordeningen, die wij 9 Juni gefcregen hebben, zijn dat de verorde ningen, zooals die door B. en W. den Raad1 zijn aangeboden? De heer Bogtman: Ja. De Voorzitter: Dat begrijp ik niet. B. en W. hebben voorgesteld, de aansluitingen met Alkmaar te Eandhaven. •De heer Bogtman: De burgemeester en een der wethouders. De Voorziititer had het raadsverslag in de Alkmaarsche Courant gelezen en daar in ge- zien, dat men wel lang gedebatteerd had over het voorstel om het besluit in te tredeken. Toen dat aangenomen werd, heb i,k in het verslag niet veroer gezien, dat de verordening in be- handeling is geweest. De heer Bogtman: Die is in dezelfde ver- gadering in behandeling geweest. De beer Hokshergen: Het College van B. en W. was niet voor een eigen keuringsdienst en het heeft nooit een verordening voor een eigeni keuringsdienst bij den Raad ingediend. T oen de meerderheid zich daarvoor uifsprak, hebben B. en W. een concept gemaakt. Maar dit is nooit bij den Raad in behandeling ge weest, maar hegelrecht gegaan naar Gedep. Staten. De Raad is in de verordening niet gekend. Mr. Van Lennep: Die is dus achteraf vast- gesteld, in de veronderstelling. dat het zoo door de meerderheid van den' Raad werd ge- wild. De Voorzitter,: De verordening is dius niet het stuk, dat iin de raadsvergadering van 31 Mei is aangeboden. De heer Bogtman: Dat is wel behandeld, maar daarin zijn wijzigingen aangebfacht. De Voorzitter las bet gedeelte van het ver slag in de Alkmaarsche Courant voor enleg- de den nadruk op de na de aanneming door den, burgemeester gesproken woorden: „Nu kan de Verordening niet worden vastgesiteld, omda t ze geheel meet worden omgewerkt", en spr. wees op de door den heer Apeldoorn ge sproken woorden, die waren: „Er is nie+s tegen, nu reeds te besluiten, wat ons te doen staat. Niets anders is noodig dan een keur- meester en binrnen tw*ee uur hebben we een ander". Voorts las spr. „dat de beer Hoks hergen toezegde, zich tot Gedep. Stateni te zullen wenden en die vergadering verliet; dat de heer Barnaart een, tijdelijik keurmeester wilde benoemen dat de voorzitter de zaak in comity wilde behandelen, doch dat de heer Baltus daartoe niet wilde medewerken en den voorzitter verzocht het volgencBe punt in be handeling te brengen." Uit al de stukken, die ik, gezien heb, aldus de Voorzitter, heb ik niet kunnen opmaken, dat het ontwerp van de verordening ter be- i an deling aan den Raad is aangeboden ge weest. De heer Apeldoorn: Ik geloof, dat na de raadsvergadering in openbare zitting, de ceuringskwestie nog weer is besproken. Ik ben in de veronderstelling, dat het in behan deling is geweest, even v66rd.at de heer Hoks hergen de vergadering verliet en, ik meen, dat de heer Baltus hetzel'fde heeft gedaan. De beer Baltus: Geen kwestie van. De Voorzitter: Ik heb hier het vers1 ag, dat stenografisch is opgemaakt en ik zie daarin wel, dat men den geheelen dag geredekaveld leeft om de aansluiting bij' Alkmaar in te trekken, maar niet, dat de verordening zelf in i>ehandeling is geweest. En ik zou ook niet cunnen bagriipen hoe deze verordening kon kloppen met het voorstel van B. em W., dat gebaseerdl was op wel aansluiting. Bij mij rijst de vraag: „Hoe komem wij aan deze stukken?" De heer Hoksbergen: Uw gedachtengang is juist. B. en W. hebben uiitgewerkt de ge dachtengang van's Raads meerderheid, maar deze verordening is nooit in den Raad ge weest. De Voorzitter wees er op, dat die artikelen in de verordening alle uitgaan van de vexon- derstellimg van een, zelfstandugen' keurings dienst in Bergen. Spr. kon zich niet begrij- pen, hoe B. en W., die aansluiting bij Alio- maar hadden voorgesteld, die verordening ooit ter tafel hebben kiunnen brengen. De heer Hoksbergen: De raadsmeerderheid heeft B. en W. gediwongen, het ding an elkanr der te zetten. De Voorzitter: Aangenomen was het voor stel, om het raadsbesluiit tot aansluiting bij Alkmaar, in te ri^kken., Er is toen gevraagd, hoe het nu invest worden met de verordenang, waarop gezegd is, dat die moest worden om gewerkt. B. en W. hebben dius dit maar op eigen gezag ged>aan. De heer Hoksbergen: Zoo is het. Deze ver ordenang is nooit in den Raad geweest. -De Voorzitter tot den heer Bogtman: Als het nu wordt, zooals de heereni zich voorstel- len, ki'ijgen wij dan een nieuw abottoir in Bergen? De heer Bogtman: De kwestie is deze. Op het oogieniblik is het zoo, dat wij in eerste in stantie een keuringsdienst vragen. Dan is het plan, als wij een overzicht hebben', van wat er in het afgeloopem jaar geslacht is, een be- drijfsrekenang te maken, om te zien, of een eigen slaclitplaats kloppemd is te maken. Wij willem eerst een plaaiselijkcn keurmeester, met aan het hoofd een rijiksveiearts. De Voorzitter: Hoe wordt de toestand, als wij deze verordening goedikeuren. Waar wordt er dan geslacht? De heer Bogtman: Dan zal er worden ge slacht, als tijdelijke maatregel, in den tegen- woordigen centxale slachtpiaats. 'De Voorzitter: Dat is de slachtpiaats, die volgens den vetrinairen dienst niet deugt. De heer Bogtman: Niet compleet is. Er is ook gezegd, dat de tegels niet goed zijn, maar het zijn dezelfde als in het abattoir te Am sterdam. De slachtpiaats is beter dan is voor gesteld. De Voorzitter: 'U moet begrijpen, dat Gedep. 'Staten af moeten gaan op de adviezen van hun deskumdige voorlichters. En Dr. De Zwart zegt, dat de slachtpiaats, die nu ge bruikt wordt, volgiens art. 4 niet voldoende is, niet hygienisch en niet aan de eischen van het bedrijf voldoet Wanneer er dius een eigen keuringsdienst wordt ingesteld, dan wil men voorloopig blijvem slachten in die inrichting, De beer'Bogtman!: Gp een kleine wenk zou volgens een schema de slachtpiaats wel zoo gemaakt kunnen worden dat ze aan hygiie nische eischen voldoet. 'De Voorzitter: Is het mogelijk, die inrich ting zoodanig te verbouwen, dat ze aan de eischen van de wet voldoet? De heer Bogtman: Niet op den duur en dit is oak niet ons plan. De Voorziter: Men wil dus vijf jaar blijiven. voortsukkelen. De heer Bogtman: Liever niet. Maar wij willen de slachtpiaats wel in orde maken. De Voorzitter: Dus daaraan kosten maken, terwijl men na 5 jaar toch weer een: nieuwe zou moeten hd>ben. De heer Bogtman: Ik heb het voorstel in den R.aad gedaan om een goed slachthuis te stichten en daarbij was een kostenberekenimg En die was van, d'ien aard, dat de berekening uitkwam door hetgeen de slagers meer moes- ten betalen, hoewel die dan toch' nog minder kwijt wareni, dan wanneer ze in Alkmaar slachten. De Voorzitter: Het advies van Dr. De Zwart zegt, dat zoo'n cenitrale slachtpiaats minstens 30.000 moet kosten. De heer Bogtman: Zoo was onze bereke ning ook. De Voorzitter: Dr. De Zwart raamit de exploitatiekosten, en doet dat niet hoog, op 7000; plus rente en af tossing wordt dat 10.000 en dat moet worden opgebracht aan keurl-oonen en slachtloonen. Kan dat uit- komem? De heer Bogtman: Ja, Mijnbeer de Voor zitter. De Voorzitter: Het blijkt uit niets. De heer Bogtman Er is oak in de buitenl- gemeenten geslacht. De Voorzitter: B. en W. schrijlvienl, dat te- genover een ontvangst van 1011.17 in 1921, een uitgaaf staat van 2000, zoodat er nu reeds 'n madeelig saldo is van f 988.30 En de onkosttn zullen bij. een eigen keurings dienst nog zooveel meer worden. W.at is nu /let nadeel uit het betaog is miij' d'at niet duidelijk gelworden om overeenkomstig de aanwijizingen van den Ministerieeleni circu- laire en de adviezen van Gedep. Staten aan sluiting te zoeken bij. Alkmaar? De h'eer Bogtman: In de eerste plaats de controle. De keuring op het vleesch is op het oogenblik niet in orde en in de tweede plaats vind iik het gewenscht, als een plaatselijk be drijf zich kan bedruipem en aan alle eischen voldoet, dit in Bergen te hebben, te meer, daar ik er van overtuigd ben, dat het niet meer kosten1 meebremgt. De Voorzitter: U zegt, dat, wanneer al het vleeschi, in iBergem gebruikt, geslacht wordt in het abattoir, dan hebben wij geen con trole of van elders limgevoerd vleesch. iMt. Van Lennep: Dit heeft. oak mij getrof- fen. Denlkt U het dan Zoo, dat een eigen keurmeester alle da gem ron dloopt om' te kij- kert naar wat verkeerd is? Dit is zijn taak niet. Op hiet vleesch, dat in Alkmaar gfekeurd is, komt een stempel. Al het vleesch, dat in Bergen wordt aangetroffen, zonder dat stem- pel', behoort er niet. Dat moet niet de keur meester nagaan, maar daar behooren de veild- wachters naar te kijken. De heer Bogtman: Dat gebeurt niet door de veldwachters, em mogeni wij alleen ver- wachten van een ambtenaar, die daarvoor verantwoordelijlk is. Mr. Van Lennep: Dat hangt toch geheel af van de opdrachtan, die de veldwachters worden gegeven. De Voorzitter: De gang van zakien is, dat de veldtwachters dit doen, Ik kan het nadeel, aan een aansluiting bij, Alkmaar verbonden, niet inzien. Duurder is het niet. Is het minder hygienisch? Krijgt mien' slechter vleesch, wanneer het voor zien ds van een stempel van een goed abattoir, dan wanneer het geslacht is in een' slachtpiaats, die voor 100 pet. niet aan de eischen1 voldoet? De heer Bogtman: E>e kwaliteiit van het vleesch l'aat ik buiten beschouwing. .Maar ik blijf van meemimg, dat wij voor de contrble aan een aanwezdg ambtenaar meer hebben' dan aan een politieman. De Voorzitter: U hebt het argument, dat door het instellen van een eigen keurings dienst de Berger slagers niet de co-ncurrentie moeten doorstaan met de Alkmaarsche sla gers, nieit outzenuwd. De heer Bogtman: Dit zou het geval zijn als de Bcrgenaren het vleesch kochten in Allc maar. En ik heb aangetoond, diat al die zap ken het vleesch koopen in Bergen- tin voor vleesch uit Alkmaar zou bij het invoerreclit maar 2 cent per K.G. bedragen en die wordt op het oogenblik ook elders betaald. De voorzitter: Wat is dan het positieve voordeel van een eigen keuringsdienst? De heer BogtmanDe controle. De voorzitter: Op wat? De heer BogtmanOp Bergen' als vleesch weg, winkels en huisslachtingen. Een plaat selijke keurmeester kan men direct waarechu wen. Een- keurmeester, die in een ander plaats woont, niet direct en dan is de ontdui- kendfe vogel soms vaak gevlogen. De voorzitter: Ik kan mij voorstellen, dat wanneer Alkmaar als slachtpiaats wordt aangewezen, men toch een keurmeester in Bergon heeft. U wil, dat hij rondloopt, om toe te zien, of er geknoeid wordt met het in voeren van' vleesch. Maar zoo kmand kan men evengoed in Bergen hebben, als Alkmaar als centrale slachtpiaats wordt aangewezen. De heer Hoksbergen: Ik geloof zeker, dat Bergen van Alkmaar gedaan kan krijgen, n- dien het dit wensclit, dat er van Alkmaar een keurmeester in Bergen woont. Het bezwaar is daarmee absoluut ondervangen. De k is dan in orde. Voor de gemeente Bergea is het dan veel goedkooper, want wij betalen dan toch maar 10 cent per inwoner. Alkmaar heeft voordfeel van de slachtgelden en Bergen kan daarvan profiteered Spr. is stellig over tuigd, dat, wanneer Bergen er een kleine te- gemoetkoming voor over heeft, Alkmaar er wel voor te vinckn zal zijn, dat er een keur- imeester in Bergen komt wonen. Spr. meent echter, dat het meer op den weg van de poli tic li'gt om ongestempeld vleesch in beslag te nemen. De heer Bogtman was van meaning, dat een Alkmaarsche keurmeester, die in Bergen woont, niet alleen voor Bergen, maar voor den geheelen dienst werkzaam zal moeten zijn. Over de instructies van dien ambtenaar heeft Bergen niets te vertellen, want het is een Alkmaarsch ambtenaar. De voorzitter: Heeft men voor een Berger keurmeester al iemand op het oog? De heer BogtmanB. en W. hebben nooit willen meewerken, de zaak tot stand te bren gen. Bij de behandeling van de begrooting van 1923 hebben wij de zaak willen omlijnen, maar wij konden dat niet gedaan krijgen. De voorzitter: De zaak was ook nog han- gende. Welk salaris krijgt de keurmeester in Bergen, wanneer de meerderheid van dien Raad gelijk krijgt? De heer Bogtman: Tusschen die 2000 cn 2500. De voorzitter: Het wordt een volledige taak. Moet de marf daarvan bestaan? De heer Bogtman: Daarboven moet aan- gesteld1 worden een rijksveearts. De voorzitterDe inspecteux van de Volksgezondheid wiist er juist op, dait men bij aansluiting bij Alkmaar alleen een keur- meester-ambtenaar noodig heeft. Hij heeft ook bezwaar tegen een gewonen veearts als keur meester. De heer BogtmanDe veearts is dlegenc, die te zorgen heeft voor keuring van afwij- kingen. Hij bemoeit zich alleen met het be- langrijke. dat aan zoo'n taak verbonden is. De voorzitter: Heblpen de heeren nog ieis fe vragen? Niemand! Dan zullen wij over- wegen, wat ons te doen staat. Uit goede bron vernemen wi}, dat Oed. Staten besloten een schrifven tot Bergen te richten om een door den Raad behandelde en vastgestetde verordening in te dienen. Pas wanneer dit gesefued is. zullen Oed. Staten over de kwestie een beslissing nemen. UIT EGMOND AAN ZEE. Thans heeft de eigenaar van „Hotel Trom- penberg" alhier weer een schrijven van den bekend'en Spaanschen schatgraver ontvan- gen. Deze brjef, in schrijflettens gedxukt, gelijkt in alle opzichten op de reeds meermalen in deze omgeving ontvangene. Het is zeker niet meer noodig tegen oplichterspogingen te waarschuwen. UIT BERGEN, Met Harmon-iecorps concerteert den 27 in de „Rustende Jager", die welwillend door den heer Diets veld is afgestaan, ten bate van de noodlijdende kunstenars. Mevrouw Vas Dias Hissink zal als soliste eenige zang- nummers ten beste geven. De entree is op minimum 50 cent gesteld). Wij hopen, dat het Hannoniecorps voor dezen sympathieken avond zooveel succes zal ondervinden, dat de „Rustende Jager" te klein zal blijken te zijn. UIT VEENHUrZEN. Woensdagn amiddag had bij' den heer J. de Beurs in't Openbaar de verpachting plaats van het grasgewas langs den polder- weg alhier. Huunder werd de heer W. Leyen te Langereis voor 139. Vorige 'huurder was de heer Th. Peper alhier voor 188. UIT HE I LOO. a Zondag- en Dinsdaga-vond gaf de Tooneel- club van de R. }C Drankbestrijidens een goed geslaagde uitvoemng in de zaal van den heer A. P. de Roodj, beide avonden voor een voile zaal. Opgevoerd werd Zijn Trotsf, tooneelsipel in 4 bedrijven, gevolgd door de feiacter „De verdraaide Secbe." raad van toezicht, leidde de druk bezochte vergadering en opende met eenige hairtelijke woorden. Tot secretaris werd benoemd de heer Fl Schermer. De notulen, benevens het jaarverslag over 1922, uitgebracht door den secretaris, w* den vastgesteld met een woord van dank aan den samensteller. Hierop volgden de verkiezingen. Ten eerste trad period'iek af de heer A. J. Peeck, lid van den raad van toezicht, benevens de heer J, Kaag, lid van het bestuur. Beildiel heeren wer- den met zeer groote meerderhcidl van' stemmen herbenoemd' en namen die benoeming aan Tot leden van de controle over 1923 wer- den aangewezen de heeren S. Hoogvorst, A. Nieuwland Sr. en Jb. Hcpman, en tot plaatsvervangers de heeren J. Modder en W. Wognum. Hiema diende het bestuur, bij monde van den kassier, den heer Fl. Schermer, de Toke ning en ba'lans over 1922 in: Wii noteeren hieruiit de navolgende cijfers: Verkorte winst- en verliesrekening 1922. On tvangsten Kas 1 Januari f 5633.54 Ontvan'gen spaargelden 13309226 Terugbetaalde voorschotten 23858.82 Ontvangsten in loopende rek. 139118 76 Ontvangsten renten 6532.06 Diversen 27.00 Totaal Uitgaven Terugbetaalde spaargelden Gegeven voorschotten Uitgaven in loopende rek. spaarrenten Andere renten - Salaris kassier Diverse uitgaven Winst over 1921 Kas op 31 December Tofaal verkorte balans. Adiva: Kas 31 December Uitstaande voorschotten In loopende rek. bij de leden n de G. B. Aandeelen bjj de C. B. Totaal Passiva Spaargelden In loopende rek. aan leden reserve Winst over 1922 308262.47 128175.07 13150. 151033.60 4668.47 X 567.09 500.— 420.43 399.71 9348.09 308262.47 9348.09 67392.57 52970.07 5068.69 70- 134849.42 122298.67 8446.26 3701.42 403.06H Naar wij vernemen. zal de nieuwe ge- meenteraad bestaan uit 5 rechtsche en 6 linksche leden. (Kan de corresp. de toekomst voorspellem? Red.) Dit jaar zulleni de S. D. A. P. en de R. K. Volkshond hun intrede in den Raad doen. Beide zullen, doch ieder af- zonderlijik, met een' candidaat naar voren komen. doch- van de katholiekeni geschiedt de candidaatstelling door de kiesvereeniging. UIT SCHOORL. Woensda-g 14 Februaxi hdeld die CoOpera- tieve Boerenleenbank alhier bare jaarvergade- ring. De heer A. J. Peeck, voorzitter van den Totaal 134849.42 E>e vergadering keurde, nadat dte financi eele commissie bij monde van den heer P. Rens hiertoe had goadViseerd, beide stu'kkeni goed en besloot de winst te plaatsen' op de reserve, nadat eerstens een bedrag werd af- gezonderd tot aanschaffing van een tweede brandkast. Op voorstel van het bestuur en raad van toezicht werd besloten om over 1923 de rente voor spaargelden vast te stehen op 4'/, pet. en de rente voor voorschotten, ook voor die welke in loopende rekening werden gegeven, op 5'/4 pet., doch het bestuur en de raad van toezicht lcregen volmacht om dit percentage te wijzigen indiien de rentevoet van de Centrale Bank, of andere omstandigheden dit noodig mochten maken. Hiema werd het tuinderscred'iet besproken en medegedeeld, dat eene commissie voor deze aangelegenheid, benoemd door de plaatselijke Tuinbouwvereeniging, bestaande uit de hee ren D. Rus, Jb. Mooij en R. Wognum, zou worden aangevuld met de heeren' D. )uin Wz. en A. van Lienen Sr., bestuursledeD van de Bank. De opkomst, ruiin 80 leden, was zeer goed ie noemen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De ijsclub „Wintervermaak besioot dezen winter geen contributie ite heffen. Ook zal er geen jaarvergadering worden gehouden. Het bestuur bleef inveranderd en de commissie; aangesield om de bescheiden na te zien toe- vond alles in orde. De afdieelingen Noord-Holland: vande Plat- telandspartiji en van den Plattelandersbond hebben besloten, bij de Statienverkiezing sar men te werken en uit te komen met een lijst in elk en kieskring. Kechtzaken, KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 9 Februari. P. A. te Egmcnd aan Zee, overtrading Ar- beidSwet, 12 en 4 boete of 6 en 2 uagen hecht. J. Z. Ez. te Egmond aan Zee, overtreding J adit wet, 7 dagen hecht. M. Z. Ez. en J. Z. Ez. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond-, ieder 10 boete of 5 dagen hecht. A. J. G. te Heerbugowaard, A. H- en W. H. A. te Alkmaar, J. J. 5. em J. B. te 'Hei- loo, overtreding Rijwielreglemeuit, de le terug- gave aan de oudens, zonder toepassing van eenigie straf, de 2e en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e en 5e ieder 2 boete of 1 week tucMschool. J. V. te Uitgeest, P. J. N. B. en J. R. te Alkmaar, C. v. V. te Zuidscharwoude, C. E. v. W. te Sint Pancras, dronkenschap, de le 1 dag hecht. en 1 jaar opzemdiing, de 2e 3 da gen hecht, de 3e en 5e iedler 7 boete of 4 dagen hechtde 4e 6 boete of 6 dagen hednt. E. G. te Limmen, J. G. te Broek op Lau- gendijk, C. H. en M. S. te Alkmaar, overtre ding Waren wet, de le vrijspraaik, de 2e 4 boete of 2 dagen hecht., de 3e 7 boete of 4 dagen hecht., de 4e 3 boete of 3 dagen hecht. G. A. te EgmondnBinnen, D. P. te 'Heiiloo, P. de M., J. N. B., V. F. S., B. N. S., A. J. B en F. X. B. te Alkmaar, overtreding Pclitie- verorden'ing, de le 3 boete of 3 dagen hecht, dte 2e 12 boete of 6 dagen hecht., de 3e 25 boete of 14 dagen hecht., de 4e terug- gave aan de ouders, zonder toepassing van- eenigie straf, de 5e 2 'boete of 1 dag hadit, de 6e 1 boete of 1 d'ag hecht, de 7e 3 X 5 boete of 3 X 3 dagen hecht, de 8e 4 boete of 4 dagen hecht B. E., N. K., C. B., N. v. d. P., K. L., P. J. B. en C. v. Z. te Bergen, overtreding Drankwet, de le 100 en 50 boete of 40 en 15 dagen hecht, de 2e, 3e, 4e, 5e, 6a en 7e ieder 15 boete of 7 dagen hecht i l

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6