ALS UW NIAAG KRIMPT VAN PIJN RUST IS EE* LEKKERH1J Z' 4 a> dan is dit eem zeker teekera dat het overmatig zuur haar teergevoelige voering aanvalt, gist in g van het voedsei en gassen veroor- zakend, en zoodoende normale, gezonde spijs- vertering on mogelijk maakt! Om een eind te maken a an dezen to-estand client men de oorzaak ervan weg te nemen: door het ge bruik van een half theekpeltje Gebismureerd Magnesium in eene kleine hoeveelheidi warm water, onmiddellijik na het gebruik van voed sel, Of wanneer pijn wordt opgemerkt Hier- door wordt het zurar onmidderiijk onschade- lij'k gemaaJct, de gisting gestuit en de maag in staat gesteldi 'haar werk te verrichten zon- der pijn of belemmering. Onverschillig hoe groot het aantal middelera is, reeds door U geprobeerd zonder verlichting te brengen, Gebismureerd Magnesium is het eenigste middel dat nimmer in gebreke zal blijvera Uw pijn tot bedaren te brengen omdat de oorzaak van het lijden er door wordt weggenomen. Begeeft U, ter wille Uwer gezondheid er* comfort, nog hedera naar Uw apotheker en schaft U een flacon Gebismureerd Magne sium aan; gtebruikt dit middel volgens de ge- •bruiksaanwijzing en dan zult gij spoedig vergeten hebben dat gij ooit last hebt gehad van zooiets als dyspepsia of slechte spijs- vertering. Gebismureerd Magnesium Dtepht, Nassau- kade, 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij NIEROP SLOTHOUBER. Op de vraag van den heer die Boer, of deze verlaging ook geldt voor krachtstroom, zeide de voorzitter dat hij hierop dadelijk'nog geen beslist antwoord kan geven. Hierna sluiting der vergadering. Urr AKERSLOOT. De raad dezer gemeente vergaderde Woens- dlagmorgen in voltalilige zitting. De Burge- meeslier opende de vergadering en1 bracht een woord van dank nit voor de plechtige instal lable bij zijttn bemoaning als bungemeester on- dervoraden, en bracht ook uit een ootvangen schrijven zijiner ouders dank udil1 niamens deze, voor de onvergetelijke dag die ziji hier hadden doorgehracht. De notulen der beide vorige vergaderingen werden onveramderd na voor- lezing goedgekeurd. Iragekomera van het bestuur der Vrijz. Dem. Ktesvereeniging een schrijven met verzoek om bij een' ophanden zijinde vergadering de te be- handeleni punten ook itie publiceeren, 't zij aan de borden of in het Aikersilooter weekblad Burgemeester en Wethouders zien hier het nut niet van in en daar de ite houden verga dering gepubliceerd wordt, kunnen zij ter openibane vergadering komen. Stukken cue na de prahliiceering bimnen'komen worden dan toch niet vermeld. Daarom steflen zij voor dit schrijven voor keraraisgeving aan the nemen. De heer Helder zou wel de ingekomen stukken uitvoeriger vermeld willen zien op de convo- caitiebiiljetten voor de raadsleden. Hiermedte zal rekening gehouden warden. Het desbe- treffemde verzoek werd algemeen voor kennis- geving aangenomen. Allsnu was aan de orde de benoeming van een Wethouder wegens be j darken van de heer Meijne. Benoemd werd i met 6 stenimen de heer van't Hof. 1 stem was nitgebracht op den heer Koppes. Dte heer van 't Hof nam deze benoeming aan, dankte den raad' in het din hem; gestelde vertnouwen en zal zijn krachtem wijden aan de belangen der ge meente en hoopt op een gezallige samenwer- king. De Voorzitter: Mijnheer van't 'Hof, wif re benen op uwe samenwerking en hopen, dat de vergaderingen steeds mogen getuigera van' de goede geest, zooals dit met mijm voorgaoger en die amdere heeren sieeds het geval was. De administrateuir van het G. E. B. (thans Bur- gemecster) biedit zijn ontslag aani als zoodia nig, daar deze betrekkingen niet vereenigbaar zijn. TijdeHjl wordt de adimiinistraitie gevoerd door den heer Hoogland tot een opvo'ger is benoemd. De heerem Groot eni Hlelder verklarera dat dit ontslag wel op die meest eervolle wijze kan worden verleend, want-de heer van' den Heu- vtel heeft door deze administratie in goede baneni te leiden, veel te verdrageni gehad, maar het licht as gebileven. In verbamd hier mede stellen Burgemeester en Wethouders voor eenl.adnrinistiraiieur op te roepen op een salaris van 400 per jaar. Zoo mogelijk deelt de voorzitter mede, zul'len in een volgerade onitvangen van vijfd'uizend mark's jaars. De ze commissie kan uit familieleden gekozen worden, het is echter ook veroorloofd er vreemden in op te nemen. De keuze der com- missieledem geschiedit door stemming van de gezamenlijke familieleden. Bij iedere aan- vraag moet de commissie onderzoek dpen of de candidaat recht heeft op ondersteuniftg, wanneer blijkt dat de candidaat in de termen vaLt mioet men zoo ver er middelen beschik- baar zijn, zonder kleingeestighedd het verzoek inwilligen. Ook kan men uit het reservefonds feld uitleenen wanneer een der familieleden evengestemte daardoor tot een goede posi- tie kan geraken, renteloos zoo dit niet anders kan of tegen een. rente van hoogstens 4 pet. 'a jaars. Gedetailleerde verklaringen omtrent het besturen van het vermogen volgdem, het voor- lezen hiervan nam bijna een kiwartier tijld. ,,De overblijvende twee millioen van mijn nalatenschap, zonder de intusschen opgeloo- pen rente zullen in vieren verdeeld worden tusschen mijn direote erfgenamen, dat wil zeggen mijn broer en zusters en hum kinde- ren en wel zoodanig dat ieder van mijn vier broers en zusters 'een vierde der som ont- vamgt en dit vierde onder de overlevende le- den van iedere tak verdeeld wordt. Mijn zus- iter Gato Braunberg b.v. deelt een vierde met haar drie kinderen, terwijl de beide zoons, benevens de beide kinderen mijner overleden broeders Gottlieb en Ferdinand ieder een vierde der som met elkander deelen en mijn zuster Algnes Avenaar alleen een vierde ont- vangt. Diegenen van mijn erfgenamen die een handelszaak of andere zaak drijven en die dus met het geld werken, ontvangen huim aandeel in geld uitbetaald1, zij die een' vasbe betrekking bakleeden of in militairen dienst zijn (actief of gepensionneerd) evenals de vrouwelijke gehuwde leden der fami'lie ont vangen alleen de rente van de hun toege- dacht* som. (Slot volgt.) vergadering den raad roonsWIta berefken voor verlaging der tarieven. zoodat de nieuwe adtaimistrateur deze kan imvoeren bij zijn in- func.ietreding. Algemeen werd het ontslag eervol verleend en zullen sollicitanteo op de ze vcorwaarden worden' opgexoepen. De heer Groot deelt mede dat hij' zijn ont slag neemt als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim in den Kogerpolder. Be noemd word!] met al'gemeene steminen de heer R. Mieel. Ingekomen verslag van de Commis sie tot wering van schoolverzuim in het dorp en Kogerpolder. Voor kenisgeving aangeno men. De begrootimg van de keuringsdienst van Waren ingekomen van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar wordt goed g> keurd. Hlet bedrag daaraan itie betalen be- diraagt 19 cent per inwoner. Behandeld wordt het bekende adres van de kamers van Koophamde! en Fabrieken te Alkmaar en' Zaamdam, om aan Ged. Staten dezer provincie te verzoeken gelljke >betaling door alle inwonens der prov. Nioord-HWland, inzake de belasting van het Hoogheemraad- 9Chap Noord Hollands Noorderkwartier met verzoek dit adres te steunen. Al'gemeen was de raad hiervoor. Door den' raad' werd een suppl. begrooting vasigesteld voor de uit gaven van de bouw R. K. school en meubi- leerimg daarvan, terwijl een' geldleening zal worden aangegaan' voor het afbreken' en we- der opbouwen van1 een brandspu'ithuis. Van Ged. Staten was de sch oolgeldregeling terug ontvangen' voor een' kleine wijziging. Deze zal worden aangebracht. ingekomen een dankibetuiging van aen heer A. Groot we gens zijn vaste benoeming als gemeemte-op- zichter. Voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter leest het ingediende verzoek tot oni.slag als lid van den' raad van den heer Koppes voor an- zegt: Mijme heerenIk geloof dat i'k spreek namens U alien, wanneer ik zeg dat het ons leed doet, dat wij den heer Kop pes i n den raad moet en missen. Steeds is door hem de goede geest in den raad bewaard, en heeft hij naar zijm beste wetera de belangen der gemeente steeds behartigd, en daarom mijnheer Koppes hopen wij, dat het U en Uw gezin 'goed moge gaan. De heer Koppes: Mijnheer de Voorzitter, ik dank U voor de welwillende woorden tot ntij gericht. De reden van' mijn ontslag is U alien wel bekend, en heb steeds met U op een preiige wijze samengewerkt in het bel ang der gemeente. Mijnheer de Voorz., mijn ontslag als lid van den raad heb ik genomen, en ik kan niet nalaten te zeggen, dat ik U heb lee- renkenmen als een onpartijdig persoon, met wien het steeds een genoegen was te vergade- ren, en' moge dam ook de spreuk in Uwe werk- fcamer „Door eendracht worden kleine zaken groot", onder Uw bestuur ten voile tot zijn recht komen. En hiermede mijne heeren ileeni ik afscheid van U alien en1 dank U nogmaals voor de prettige omgang die ik heb mogen ondervilndem. ROndvraag,De heer Kerssens vroeg of het oude raadhuis met het! oog op dte werkloosheid gauw afgehroken wordt. De voorzitter zegt dat door den gemeerafe-opzichter een bestek zal worden gemaaki(i en diat het afbreken en weder opbouwen tot brandspuithuis zal wor den aanibesteed! onder de vaklieden', met de be- paling diaardoor werkloozen te werk te stel len. Aan de wegen is weimig te doen door de vonsf!, bij dooiweer zou met verbreeding der wegen' doorgegaan' kunnen worden, wanneer de raadi dit goed vinodt. De heer Helder zegt diat met eventueele ijswerkzaamheden verzocht kan wordeni aan het bestuur om werkeloozen daarvpor te gebruiken. Nla eenige bespreking werd bsloten het werk van' het oude raadhuis aan .te bestedem, en wanneer er werk is enkel gehuwdemi en kostwinners te helpen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Op Maandlag 26 Febr. a.s. zal het cen- traal stembureau zitting houden ten' raad- huize voor de vacature Kioppes. Als opvolger komt op de lijsl! voor de heer C. Aafjes. In het groot Limmerpolder wordt reed's druk schaatsen gereden. Behoudens emkele wakkem is het ijs goed. Het ijs in het Alkmaar- der meer is door den wind niet mooi. De boo- ten onderhouden nog geregeld' de vaart. urr BERGEN. Verwijzende naar een in dit nummer voor- komende advertentie, vestigen wij er dte aan- dacht op, dat morgenavoud, 8 uur, in hot „Oranje-Hotcl", alhier, het Hbllandsch Strijk- kwartet zal optreden met werken van Men delsohn, Beethoven en Smetana. UIT W1ERING ERWAARD. De heer C. Haringhuizen, burgemeester dezer gemeente, die op verschillende lijsten voorkomt als candidaat voor de Provindale Staten van de Plattelandspartij cn van den1 Plattelandersbond, heeft voor die candida- tuur bedankt. 'DE NOOD DER TUINDER'S. In verband met den treuirigen toestand in het tuinbouwbedrijf, werd gisteren in „Con- cordia" te Noordsichiarwoude een vergadering gehouden van den Vienbond, waarbij echter de maxktvereendging „Warmenhuizen" niet vertegenwoordigd, was. De voorzitter van den Noordermarktbond lteid.de deze bijeenkomst, welke in hoofdzaak was belegd, om gemeensChappelijk te bespre- keri wat er is gedaan om te trachten hulp te krijgen voor de tuinbouwers in het algemeen en1 te overwegen of er voor deze omgeving wellicht nog iets te beproeven zou zijn. Van de beide laatstgehouden bijeenikomsten werden door dem hieer Zeeman de notulen gelezen, welke werden goedgekeurd. Daama gaf de voorz. gaarne het woord aan de vergadering, doch vooraf moest hem de ontboezeming van het hart, dat het hem loogst onaangenaam had getroffem, dat in onze omgeving in gehouden vergaderingen op grove en beleedigemde wijz werd gespro- ken over leiders der tuinbouworganisaties. Spr. meende, dat dikwijls zeer oppervlakkig werd geoordeeld, en dat verschil van meening tiiet moet leiden tot grove beleediging. De heer Groen van Zuidscharwoude sloot zich in dezen biji het gesprokeme van den voorzitter aan, waarna nij wees op: het adres van de Toekomst, waarin werd aangediron- gen op toeslag, met welk adres vele corpora- ties inatemming hadden betuigd; op een adresbeweging van L. T. B. Zuidscharwoude, waarin gevraagd werd om uitvoerpremie, met dit resultaat, da*- bij indiening door de Centralte Tuinbouworganasatie, dit zou kunnen leiden tot overweging. Spr. had1 daarvan niet veel verwachting, doch achtte het niettemin jTwenscht eens een samenspreking te houden, atl het dan ook met tort oog op da tortmuat In spr.'s vereeniging was medegenoemde heffing van hooger mvoerrecht," waarooor we in andere lanoen eigen handel beschexmd zagen. L>oor den heer De Boer, Zuidscharwoude, werd medegedeeld, dat op het adres van de loekomst nog geen antwoord was gekomen, en at deze bijeenicomst een uitvloeisiel was der oonferentie met de voorzitters der Staten- iracties, waarover in de pers al een en; an- der was medegedeeld., en waarin1 voomame- lijk was gepleit voor toeslag, doch totnogtoe onder resultaat. Door den '-eer Ootijers werd ook het een en ander medegedeeld omtrent deze confe- rentie, waarin aan de Statenleden een zuivere schets van den toestand gegeven was gewor- deni, doch overigens zal ieder, die deze oon ferentie had bij'gewoond wel de overtuiging hebben gekregen,, dat gunstig resultaat wed op zich 1 aten wacbten. 'Door den voorz. werd nog gewezen op de confer en tie van Burgemeesters met den Min. van Binnemlandsche Zaken, naar aanleiding van een voarstel van den heer Kostelijk in den Raad van Heeif-Hugowaard. Ook daar- over was in de pers reeds met eem enikel woord gesproken. Door den heer Kostelijk werd nog een em ander medegedeeld omtremt die conferentie. waarbij ook de heeren Macsholt en Kakebeke tegenwoordig zijn geweest. De hooge Regeering had door deze conference zeker een' nelderder inzicht gekregeni in den toestand, doch de Min. van Bmnenlandsche zaken heeft overkg te plegem met cie Min. van Financien. Ook omtrent het- resultaat de zer conferentie nog niets nader bekend. De heer Kostelijk zou de crediet-verleeniing niet willen laten varen, doch tevens willen blljven aandringen op toeslag, hoewel de toepassing daarvan zeker niet te onderschat- ten moeilijkheden zou mediebrengen. Door den heer SwageT werd opgeimerkt, dat door de regeering toch ook wel hulp wordt verleend aan het buitemland. Dit naar aanleiding van de opmerking van verschil lende zijden, dat de houding der regeering omtrent toeslag eem ver der pogen haast ho- peloos maakt. Indieni we vermelden, dat de besprekingen meer dan drie uur in beslag narnen, zal men begrijpem, dat we ons moeteni beperken, trou- wens veel van hetgeen werd aangevoerd was uit vergaderingsverslagen ingekomen stuk ken emz. reeds bekend, terwijl het dtebat in het bovenstaande reeds voor eem goed deel werd afgespiegeld. Niettemin gaven we nog enkele optmerkingen weer, om dan ten slotte te komen tot bet resultaat der bijeenkomst. Zoo werd nog opgemerkt, dat toeslag ook uit economised oogpunt het meest afdoende zou ziin, vooral ook om uitbreiding der wer- beloosheid te voorkomen. 'Dat speciaal deze omgeving wel' alias tegen heeft gehad: voor al de zachte winter en de bezetting van het Ruhrgebied, maast de ©verproductde en1 de lage valuta, zoodat deze sitreek zeker mag worden aangemerkrt als een der zwaarst ge- troiffenen. Dat de voorwaarden der crediet- verleeniing zeer scherp zijn gesteld, doch1 niet zwarter moeten worden geschilderd,'dan de badocling is, dewijl de scherpte dezer voor waarden voor een goed deel zeker het gevolg was van opgedane ervaringen biji de verlee- ning van bet Kweekiers-crediet. Van andere zijde werd opgemerkt, dat door het tuinders-creddet zeker nog wel personen geholpeni kunnen worden, indien al'thans de plaatselijke commissies bij hare adviezen zich op een niet al te bekrompen standpunt plaatsen, waarmede echter niet bedoeld werd dat men de zaak niet serieus zou moeten be- handelen, doch tevens was men van oordeel dat toeslag wel te rechtfvaardigen zou zijn, gezieni wat b.v. was gedaan voor de Zuider- zeevisschers, de ansjovisvisschers en anderen. Voor den oorlog hebben we ook slechte tijden soms gehad, doch aan Regeeringssteun nooit gedacht, doCh tijdens den oorlog heeft de Re geering o n s terdege kunnen vinden zoodat thans met recht op steun harerzijas mag worden aangedrongen. Ten aanzien van toe slag meende mem dat nu toch eerst het ant woord1 op het daartoe ingediend verzodc d'iende te worden afgewacht, alsmede het resultaat der conferences van burgemeesters met de regeering. Be9loten werd de Prov. commissie te verzoeken pogingem aan te wen- dera de credieten renteloos te verstrekken. bij den inspecteur der R ijksinkomstenbelasting er op aan te dringen, dat deze zijn invloed aanwendde ter zake uitstel van belastingbe- taling. Als punt van bespreking voor de ver gadering van den Tuinbouwraad op de agen da te doen plaatsenBevordering van uitvoer naar valuta zwakke landen. Bij de groenite- centrale aandringen op niet heffing van con- tributie of verlaging voor een jaar, era gelden beschikbaar te stellem voor de bevordering der tuindersbelangen, vooral ook door proef- zendingen naar Amerika in daartoe doelma- tige scheepsruimte. In dezen zou mem ook bij de Regeering willen aandringen op deelname in het risico. Met den wemsch, dat de gtehoudem bespre kingen althans tot eenig nuttig resultaat mogen leiden, sloot dte voorz. de vergadering. UIT OUDKARSPEL. A. J. P's Frambozen-Saus, een halve liter van een pakje 7Va cts« De visschersvereeniging afdeteling Geesit- merambacht hield Dinsdagmiddag haar jaar- vergadering in het locaal van den heer Kuil- man alhier. 42 leden waren aanwezig. Uit het jaarverslag bleek, dat 3 leden en vijf bestuursvergaderingen zijn gehouden. Het ledential is verhoogd van 90 op 93. 2000 pond pootaal is uitgezet, waarvoor 200 betaald is. Een wagon fuikenstokken is onder de leden verkocht, waarvan de ontvaagsten de uitgaven hebben gedekt. De ontvangsten der vereemiging waren f 2047 25, de uitgaven f 1899,98, zoodat het saldo 146,2:7 is. E>e voorzitter deed hierna voorlezing van ieen ingekomen schrijven van het banbestuur j van Koedijk, waarin het pachtcontraet wordt O'pgezegd en de mededeeling dat het water voortaan aan de plaatselijke visschers ver- pacht wordt. Van de gemeentebesturen vara St. Pan eras en Warmenhuizen is de mededeeling irngeko- men, dat ze genoodzaakt zijn een zelfde be- sluit te nemen, als 'het bannebestuur van Koedijk het besluit niet imtrekt. 'Genoemde gemeentebesturen zou den deze maatregel ten zeerste betreuren, doch ver- pachten ze ook na afscheiding van Koedijk weer aan de vereeniging zouden' de plaatse lijke visschers de dupe worden. Het bestuur der vereeniging heeft geconfe- reerd met het bannebestuur en met de ge meentebesturen, doch nog niet het gewcnsclite resultaat kunnen bereiken. Nlu zullen inspec teur van Baren, opzichter Hart en de voor zitter alien ter vergadering aanwezig nog eens een onderhoud aanvragen bij het bannenbestuur em 'hun wijzen op de ernstige gevolgen die het besluit met zich zal bren gen. De heer Boon van Warmenhuizen meende dat de eenige weg is om de visstehers van Koedijk te bewegen, afstand van de hum ge geven rechten te doen. Anderen meenen, dat de hoofdzaak is dat er in Koedijk te veel visschers zijn, die geen visscher zijn. De voorzitter gelOofit niet, dat de visschers van Koedijk de oorzaak zijm, doch wel de boe- ren zelve, die gezien hebben dat we aardig wat visch uitgepoot hebben en daarvan nu de vruchten willen plukken. De gevolgen er van zullen zija, dat er geen visehje meer uitgeplant kan worden. waardoor de geheele vischstaud in Oeegtmer- ambacht verloren gaat. Hierna werden als bestuursleden herkozen de heeren P. Gtas en G. Boerdiijk. Een voorstel, dat men geen kniedit in dienst mag nemen, die geen drie jaar burger is, ging na langdurige bespreking van de baan, omdat daaraan te veel moeilijikheden verbon- den zijn. Daarna 'komt een punt afscheiding van den bond aan de orde. Dit punt is op de agenda gebracht dteor den secretaris, ten eenste omdat de voorzit ter als hoofdbestuurslid gekozen niet als zoo danig door het bondsibestuur erkend wordt en ten tweede om de kosten ann deze aanslui- timg verbonden. De voorzitter gaf een uiteenzetiting van de wijze waarop hij; als bestuurslid gekozen is, volkomen wettig, -en op welke wijze hier- tegen door het hoofdbestuur wordt opgetre- den. Ik nam, aldus de voorzitter de benoeming aan, oindat ik anders afscheiding van Noor<T Holland vreesde waarvoor alle teekenen aan wezig waren. Aanwezig was tevens de bestuurder van de N.H. bond de heer Schpap, die zijn lezimg gaf vam de zaak en zijn afkeuring uitsprak over de houding van den voorzitter, alsnog hopende dat deze zich zou terugtrekken. ITe vergadering ging volkomen accoord met de houding van dem voorziter en. besloot tot afscheiding van den bond, wanneer het hoofdbestuur haar houding niet gaat wijzi- gen. Een voorstel tot beperking van het aan tal fuiken werd na bespreking\ ingetrokken als niet uitvoerbaar. Hierbij werd de noodzakelijkheid bepleit om de fuikea zoo veel mogelijk te liohitten, om te voorkomen, dat doode visch gevondten wordt. Meermalen' is het voorgekomra, dat door te lang la ten1 staara veel doode visch' in de fuiken werd gevonden. Door sommige leden wordt dit betwist. De oorzaak was het warme weer in Mei en hett slechte water. Ala afgevaardigde werd gekozeo de heer J. Vlug en als plaatsvervanger de heer P. Glas. De gelegenheid werd opengesteld voor het bestellen van fuikenstokken. E>ie hier het meest gebruikt worden kosten 6 cent per stu'k behalve de vracht. De prijs der vergunningem, die het vorig jaar met het oog op het nadeelig saldo op 25 was ge bracht, werd nu weer op 15 teruggebracht. De voorzitter heeft 1000 pond snoek be- steld van een half pond per stuk, doch deze komen nog steedis niet los. Als geen pootvisch verkrgeen kan warden, wordt pootaal aangekocht, althans als de zaak met Koedijk tot een goede oplossing komt. Het gebruik van den1 zeg en wordt 'n miaand eerder toegestiaan en zal nu gelden van 1 September tot 1 Maart. 1 let bestuur decide medie, dat de boerenver- gunningen te Koedijk nog 4 jaar loopen. Door enkele leden wordt betwijfeld of dit contract voor de wet voldoende kracht heeft. Besloten werd een proef te nemen. Er zal een fui'k geplaatst worden en aan de politie verzocht worden procesveibaal op te maken1. Bij de rondvraag werd in zeer afkeuren- den zin gesproken over het optreden der po litie. De visschers wordem bestehouwd' als een bende waarop de politie wordt loegelaten. Ze geven voldoende blijken niet oordeelkundig ite kunnen optreden. Noodzakelijk is het dat daarin verbetering komt door toezicht van de zijde der visscherijinspectie, die de overtredin- gen zullen kunnen beoordeeten en de boeten brengen in de kas van den bond. Op eem desbetreffende vraag werd' meege- deeld1, dat de verboden tijd ingaat op 16 Maart. Hierna sluiting dter vergadering. UIT SINT PANCRAS. Woensdag 21 Februari vergaderde de ver- eeniging „De Tuinbouw", daartoe bij bekken- slag opgeroepen, ten huize van' den heer H. Gerriitisen, met 72' leden1. 10 Leden hadden het bestuur verzocht te vergaderen, ter bespreking van het op heden bestaande veilingstelsel. Na opening door den voorzitter, den heer C. Kloosterboer, waarbij hij, gelegenheid vpnd den afgetreden heer K. Duif Cz. dank te zeggen voor wat hij als lid van het bestuur voor de vereniging had verricht, gaf spr. het woord aan den heer K. Molenaar, om als len aanvrager voor het beleggen dezer vergajde- ring, zijn aanvrage nader toe te lichten. Uit de toelichtmg bleek, dat hij het veilen per monsterkool niet in het belang van den verkoop vond en voorstander bleek van het veilen van kool per vaartuig. Dit laatste nu was verboden, wat hij afkeurde, te meer, waar de nieuwe overkapping van den geul een veilige ligplaats gaf voor die aangevoerde kool. De heer Jb. Kloosterboer Dz dikte dit aan door mede te deelen, dat, terwijl het dte vorige dagen flirik gevroren had, slechts v van een vaartuig enkele koolen een weinig van de rcoBt hacKSen grtedea, wat aigen, achuld w«t daar bedoeld vaartuig niet goed was vtr. zargd. Ook merkte hij op, cbt het op monster vd len niet door alle kooplui gewenscht is. Er zijn er ook, die de kool als partij Willen.1 zien en dus niet medegingen met het besluit van „Koophandel". Door den heer A. Schuur werd opgemerkt, dat de aangevoerde kool niet bevroren was, Hij verklaarde zich een voorstander van, niet- veilen op monster, als er per schuit genoeg wordt aangevoerd. De voorzitter zette uiteen, dat in een ge. combineerde vergadering van 3 bonden beslo ten was, de op monster geveilde kool niet op te houden. Hij veraam met verwond'erihg, dat de kooplui a I les op monster willen geveild hebben. Het veilingsstelsel op heden deugt niet. „Koophandel" is geregeld op ons ter- rein, daarom is't noodig, dat eeni „tot hiertoe en niet yerder"» wordt gehoordl Ieder blijve op eigen terrein. Op een vraag van den voorzitter wie ia deze met een voorstel kwam, zeide de heer Schuur: Een verzoek richten tot het bestuur der L. G. C. om het veilen op monster stop te zettera. Door den heer van der Woude werd opge merkt, dat dan ook het bonnenstelsel moest verdwijnen. De heer Schuur ging hiennede accoord met te zeggen, dat als er kool genoeg aangevoerd werd, er dan geen bonnen van aen veilingld. der meer noodig waren1. Een ander lid wilde nog wel op monster veilen, doch het recht van ophouden aan zich houden. De heer P Gootjes zeide het heed goed' te vinden, dat bevroren kool niet geveild wonlt en beslist van de veiling geweerd1 moest won den. Ook het ophouden van aangevoertte kool tegen een vastgestelden prijs moest be ter geregeld worden. Opgemerkt werd, dat het met dit al een d- genaardige organisatie blijft, dat niet de le den, doch enkele vcrtegenwoordigcrs de zaak regelen. Geprotesteerd' werd' nogmaals, dat kooplui in de L G. C. medezeggingsschap hebbem. 't Is niet, zooals het behoort, waiar zelfs koop lui inzake de overkapping hun stem daartem vcrhieven. De heer Hoogland releveerde, dat dikwijls ,,De Tuinbouw'' bij het voeren van actie al leen staat, zoo ook onze afgevaardigden in't bestuur der L. G. G Koedijk („De West' veil't wel op monster, doch't vaartuig komt achteraan, en bij niet verkoopen, wordt de kool wel uit de hand verkocht en wat is daar aan te doen-?. Het koopen op bonnen moet weg. Dagen vooruit zijn de bonnen reeds in t lxv.it van de kooplui, wat het aanvoerec ter veiling belemmert. Na nog vele opmerkingen op't veilen per monster en per vaartuig, waarbij- 't bonnen stelsel sterk werd afgekeurd, las de heer Jb Kloosterboer een motie voor, ter opzend'iiw aan het bestuur der L. G. C., uitdrukking ge- vende aan de wenschen der leden, om "zoo- veel mogelijk per vaartuig te veilen en hij uit- zondenng per monster, doch dit laatste na het veilen per vaartuig welk voorstel met alle stemmen v66r werd aangenomen. Ten slotte werd de wensch geuit, e»en mo- torvaartuig te huren, om de vaartuigen naar de veihng te brengen, gezien 't sltechte vaar- water Dit voorstel werd aangehouden' tot een volgende bijeenkomst, waarna de vergaderinj met dank voor dte opkomst gesloten werd AFLOOP VAN VERKOOP INGE N. Uitslag veiling biji opbod, te Egmondbin- nen, op 21 Fehruari 1923, ten oversitaan van dem notaris Mr. A. P. H. de Lange, van u i v ei se perceelen bloembollenigrond eni bouw- terreinf twee woonhuizen met erven en bloem- bollenschuur met erf, alles aaneen gelegen aan den' Heerenlweg te Egmondbinneni, te zamem groot 10.71.57 H.A. eigendom van de fuma Gebr. N. era J. "Roozen, te Heem«tede. 1Bouwterrein, 6 a. 66 ca.' 2- M 4 a. 3- 4 a. j- 4 a. 5- 4 a. 6- 4 a. 6 a. 66 ca. 9. Bouwland, 37 a. 40 ca. 10. w 50 a. 11- n 5>6 a. 50 ca. 12. 55 a. 13. 71 a. 60 ca. 14. em boetje 55 a. 50 ca. 15. Bouwland, 63 a. 10. 38 a. 17. 217 a. 50 ca. 1®- n 29 a. 40 ca. 10- 29 a. 30 ca. 20- 34 a. 30 c.a. 21- 33 a. 22. 46 a. 35 ca. 23. 67 a. 24. em diuin 63 a. 25. em duin 114 a. 20 ca 26. en duin 147 a. 86 ca 27. buis, boet en erf 5 a. 50 ca. 28. huis, boet en erf 3 a. 20 ca. 29. warming em stalling Totaal 255 160 165 fi 160 160 160 165 260 1100 1360 1310 1360 1750 1510 1700 1090 600 610 650 720 700 770 920 410 680 700 1600 1460 3500 25985 op Woensdag 28 Februari 1923, des morgenS 10 uur, in het cafe van dem heer Apeldooiu te Egmondbinnen. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveilmg), 21' Febr. 1923. In ae hedien gehouden veil in gen werdi betaald voor Roode kool le soort 2.30—/ 3.70, Gele kool le soort 1.60--/ 280, Witte kool le soort 1.60f 2.60, Uieft le soort 2.60, alias per 100 K G. Aanvoer: 33500 K.O. roode kool, 29450 K.'G. witte kool, 34400 KjG. gele kool, 2775 K.O. uien. NOORDSGH A RWOUDE, 21 Febr. Grove uiera 2.30—/ 2.80, Drielingen 1.50, Nep 2.10, Roode kool 2.40- 3.80, Doorstehot 2.30—/ 3.40, Ge'e kool 1.80L-2.90, Doorschot 1.802.50, Deensche witte 1.90—/ 2.60, Dorostehot 1.50f 2.20, alles per 100 K.G. Aanvoer op 20 Febr.: 1990 K.O. uien, 38250 K.O. Roode kool, 29400 K.G. Gele kool, 39575 KG. D. witte. n »y rr n n 9t 99 n t9 99 rf 99 99 99 99 99 79 n 99 99 99 99 99 J7 h U n

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6