Or. Hommel's Oaematop De Lange De Moraaz Vargadsriitg'van den Gemeenteraad Openen Rekening Gourant. Zeer voordeelige conditie's. van 24 Februari 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. 10.30 99%, 2. 3. 5. <5. 7. ep Woensdag 28 Februari 1921, te 1 uue. Pun ten van behandeling: 1. Vaststelling der notulem van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Beeediging van den nieuwbenoemden Gemeente-secretaris, den heer A Koelma. Benoeming van hoofdstembureaux en aanvulling van stembureaux (Bijlage nr. 40) Benoeming van een leeraar aan de gem avondschool voor Nijverheidsonderwijs (Bijlage nr. Benoeming van ondervvijzers aan ,de U.L.O.-school voor jongens en meisjes (Bijlage nr. Benoeming van een onderwijzer aan de 3de Gemeenteschool (Bijlage nr. 38). Voorstel inzake toelage aan de voor- malige scboonmaakster van de opge- heven Stads-apotheek (Bijlage nr.' 37 en nr. 181 van 1922). Idem naar aanleiding van een adres van de afd. Alkmaar van den Ned. Aannemersbond omtrent „bindende be- sluiten" (Bijlage nr. 6). Idem betreffende wegbeharding Lin- denlaan (Bijlage nr. 8). Idem inzake maand extra-sal aris aan person-eel van bet Gymnasium (Bijlage nr. 10). Behandeling van rekeningen over 1921 van: het Sportpark, de Plantsoeraen, het Burgerlijk Armbestuur, de Vereeniging voor Gezinsverpleging, bet Stedelijk Muziekkorps, de Alg. Bewaars-cHool, de Kamer van Koophandel (Bijlagen nrs. 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 en 29). Behandeling van begrootingen van 1923 van: net Gem.Slachthuis, het Bur gerlijk Armbestuur, de Gczondheids- commissie, de Vereeniging voor Gezins verpleging, de gem. Plantsoenen en de Gemeentewerken (Bijlagen nrs. 30, 31, 32, 33, 35 en 41). Behandeling van het 2de suppl. kohier Hondenbelasting, dienst 1922 (Bijlage nr. 34). Voorstel inzake peneioensbijdragen per soneel Gymnasium, Handelsscholen en Lager omderwijs (Bijlage nr. 36). Idem tot uitbreiding der nevengebouwen van het Gem. Slacnthuis (Bijlage nr. 39). Idem inzake loonem werkverschaffing (Bijlage nr. 42). Idem tot vemieuwing van den walmuur a/d Bierkade (Bijlage nr. 43). Idem .betreffende grond aan het Afge- sneden Kanaalvak (Bijlage nr. 45). Idem tot vaststelling van d!e 2de suppl. gembegrooting voor 1922. Idem inzake Rijkssubsidie en stetur aan werkloozen (Bijlage nr. 46). Behandeling van- reclames H. O. dienst 1920 en 1921 (Bijlage XII) en Ge- bouwde eigendiommen, dienst 1920 en 1921 (Bijlage XIII). GEM TE NORMAALLESSEN ALKMAAR. Tot den nieuwen cursus kunnen worden toegelaten jongens en meisjes die 1 April 1923 den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt en het toelatings-examen met goed gevolg hebben afgelegd. Aanmelding voor 15 Maart, elken Dins- dag en Donderdag van 12 uur in het echoolgebouw Brillesteeg, onder overlegging van geboorte- en inentingsbewijs. De Waarn. Directeur, F. J. AUKES. Parijs ter gelegenheid van de herdenking van den geboortedag van wijlen den Amcri- kaanschen president Washington herhaald. Barthou verklaarde, dat Frankrijk, verwoest en bedreigd, de schadeloosstelling noodig heeft en tevens de zekerheid zijner veiligheii Hij herinnerde er aan, dat Frankrijk nooit een stelsel van blijvende neutralisatie van den linker Rijnoever verkreeg, welke het ge- vraagd had om zijn veiligheid te verzekeren, nooh de uitvoerinf der belofte van twee ver- bonden, die in ruil daarvoor waren aangebo- den. Barthou wees met nadruk op het geduld, dat Frankrijk getoond had gedurende vier iaren ten opzichte van Duitschland, dat al- lerled voorwendsels aangreep om niet te be- talen en niet te ontwapenen. Frankrijk, zeide Barthou ten slotte, dat sterk is, door net be- sluit der commissie van herstel, heeft onder- panden genomen, en zal die niet weer losla- ten, voordat het doel der schadeloosstellih- gen is bereikt Ook nog aan een ander feestmaal is de schadevergoeding op het tapijt gebracht, n.l. aan dat ter viering van het 25-jarig bestaan van het republikeinsche comity van Handel en industrie. De> stichter van bet comitd verklaarde uit naam der Fransche handelslieden, industri- eelen en landbouwers, dat deze de regeering met alle kracht zullen steunen bij de eerbie- diging van Frankrijks recht op schadevergoe ding. N Hiema nam de Fransche president Mille- rand het woord, wiens rede staande door de gasten werd aangehoord en herhaaldelijk door bijval werd onderbroken. Millerand verklaarde: „Elke gedachte aan verovering of annexatie staat Frankrijk verre, maar het is besloten zich veiligheid en rechtmatige schadevergoeding te verzekeren. Duitschland toont nogmaals zijn verkeerde psychologie door ziah de illusie te maken, dat de Fran- ■sche hardnekkigh^id, welke in de hel van Ver dun onbedwingbaar is gebleken, onider gelde- lijke moeilijkheden zou zwichten. Frankrijk, dat eensgezind is, zal in den vrede stand houden, zooals het dit in den oorlog heeft gedaan, zoolang als dit noodig is. frankrijk zal zich door niets van zijn doel laten aflei- den". Aan het feest namen o.a. deel de minister- president, verschillende ministers, kamerle- den en senatoren en het is dus geen wonder dat in dezen kring de politiek der regeering werd goedgekeurd. Na de ontbinding der Schupo is het, blij- kens mededeeling van den Tel.-correspondent te Essen, niet veiliger geworden. Een on- rustbarende reeks van overvallen en inbraken had reeds plaats. In de meeste gevallen kon- den de daders niet worden gevat. Van welin- gelichte zijde wordt medegedeeld, dat er zich aan de toegangswegen tot het industriegebied veel gespuis opboudt, om daar een gunsfige gelegenheid af te wachten, naar de steden te gaan, die zonder voldoende bewaking zijn, ten einde aldaar op gemakkelijke wijze hun slag te kunnen slaan. Het groot aantal diefstallen en overvallen der laatste dagen spreekt te cuidelijk, om niet reeds te kunnen vooruitzien, hoezeer de on- veiligheid in de toekomst hier nog zal toene- men. Men heeft getracht als „Ersatz" voor de Schupo de brandweer te requireeren in geval ien van emstigen aard. Zooals de „Essener Anzeiger" mededeelt, zijn de tot dusver daar- mede bereikte resultaten vrij gimstig, of- schoon niet wordt verwacht, dat de brand weer in siaat is, ook slechts voor een deel de Schupo in werkelijk emstige gevallen te ver- vangen. Toen Woensdag in de stad de svstematisch op touw gezette plundering van de manege bekend werd, gal het stadsbestuur aan ae brandweer opdracht, met de motorspuit uit te rukken en tegen de plunderaars te velde te trekken. Jammer genoeg arriveerde de brand weer eerst, toen de manege reeds geheel was leeggeplunderd. Het leeggehaalde gebouw leveide een troosteloozen aanblik op. Alle deuren waren opengebroken, kasten onderste- boven gehaald. Alle tuigen, zadels en andere dingen, die tot de inrichting van de rijschool behoorden weggesleept. Zelfs de waterlei- dingbuizen waren door de plunderaars afge- sneden en meegenomen, terwijl ook de fon- teintjes niet op him plaats waren gelaten. De brandweerlieden konden een aantal leden der inbrekersbende gevangen nemen. De ove- rigen werden achtervolgd. De ingangen van het gebouw werden daarop met planken didtfgetiinmerd. In een ander geval kwam de brandweer een aangevallen politieagent, die al zijn wa- penen reeds had afgegeven, te hulp en wist hem te ontzeten uit zijn benarde positie. Het is waarschijnlijk, dat de brandweer in de toekomst nog vaak politiediensten zal moeten verrichten, bij gebrek aan een betere beveiliging van de stad. Als joogste bewijs van de toegenomen ou- veilgheid wordt gemeld, dat bij de bankiers- firma Nathan Cie. te Essen, die zich met den deviezenhandel bezig houdt, oenige matn- nen het kantoor biiuiendroogen en den ban- kier dwogen hun het aawezige geld, ni 1650 dollar, alsmede 31/, millioen mark, af te staan, waarmede zij zich uit de voeten maak- ten. Een vertegenwoordiger van het Praagsche olad „Bohemia" heeft een interview gehad met den Duitschen rijkskanselier dr. Cuno. Deze verklaarde hem o.a. het volgende: „Nie- mand zal ons verantwoordelijk stellen voor de kosten van de Ruhrbezetting. Integendeel, ooze tegenstander, die het vredesverdrag heeft geschonden, blijft verantwoordelijk voor alle schade, welke door die bezetting is veroorzaakt". Op de vraag, of de positie der Duitsche re geering tegenover het buitenland niet beter zou zijn geweest, wanneer het lijdelijk verzet in het Ruhrgebied vermeden was geworden. verklaarde dr. Cuno, dat dit lijdelijk yerzet van de bevolking zelf is uitgegaan en dat de regeering alleen wat orde en systeem in dat verzet heeft trachten door te voeren. Als de regeering het lijdelijk verzet zou hebben af- gew&en, had zij daarmede verraad gepleegd tegenover het geheele volk. Voor ons volk aldus dr. Cuno gaat het er op het oogen blik om, de eigenlijke plannen der Franschen te verijdelen. Het geheele Duitsche volk is tot een afweeractie tot het uiterste bereid. Het volk zal ook de groote offers, die de bevol king.in het Ruhrgebied in het belang van het geheele,land brengt, steeds dankbaar blijven gedenken. Volgens officieele opgaven der Duitsche autoriteiten hebben de Franschen in1 het Ruhrgebied tot dusver 270 persooen giearnes- teerd, 97 zijn gearresteerd en diaama uitge- wezen, 395 onmiddellijk uitgcwezen16 amb- tenaren werden van hun functie ontheven, 9 personen doodgeschoten en 13 gekwetst. Deze cijfers betreffen slechts de met name ge- noemde personen. Het totaal aantal is aan- zienlijk hooger. Meer dan 100 personen zijn zonder opgave van naam als gearresteerd ver- meld. Nog elkeni dag komen er nieuwe arres- taties bij, te Boehum gisternacht volgens het Hibl. 100 personen (de Tel. zegt 600) wegens overtreding van het verbod om's nachts op straat te zijn, welk verbod behoort bij dm Dond'erdagavond afgekondigden verscherpten staat van beleg. Onder hen bevinden zich de „Oberstaatsanwalt" Eiteldinger, de inspec- teur d'er gevangenissen, de „Justizsekretar" en een opperwachtmeester. Gistermiddag werden de Oberburgemeister Graff, alsimede het geheele gememfebestuur eni achttien leden van dm gemeenteraad (met uitzondering der sociaal-democratische ledm) weggevoerd uit de zitting van dm gemeente raad, die juist aan den gang was en gearres teerd. Verder arrestaties van ambtmarm zijn in uitzicht gesteld. Aan het gememtebestuur zijn financieele sancties aangezegd. Over dm omvang hiervan zal gmeraal Degoutte be- slissen. De Bochumsche bladen verschijnm onder preventieve censuur. In het centrum der stad zijn tanks en infanterie-afdeelingm geconom- treeid. Te Duisburg is de stationskas van het cm- traalstation, die 100 millioen Mark bevatte, door de Fransche troepen in- beslag gmomm. Om'trent het incid'imt te Boehum wordt van Fransche zijde gemeld, dat Fransche sol- daten door em menigte werden aangevallen. Een schildwacht vuurde em waarschuwings- schot in de lucht af en' schoot vervolgens met inachtneming der reglemmtaire sommaties, op de aanvaflers. De „Buersche Ztg." is door de Franschen voor acht dagen verboden, zoo ook de „Her- ner Ztg." m de ;,Hemer Anzeiger", daar bei- de bladen weigerden Fransche verordmingen te publiceeren. De beide uitgevers werden ge arresteerd. De uitgever der „Geisenheimer Ztg." werd wegms het in gevaar brmgen van de veilig heid der bezettingstroepen, gearresteerd en uitgewezien». Gistemamiddag is het stadhuis te Heme door Fransche militairen bezet, daar de be- ambten geweigerd hadden de bevelen der be- zettingsau tori teiten uit te voeren- Aan een postcontrolestation naar het nieuw bezette gebied zijn twee koeriers van't rijks- departement van verkeer door de Franschen gearresteerd. De akten, die zij in hun bezit hadden, werden in beslag genomee. Gistermiddag werd te Eschweiler die voor- zitter der Duitsch-nationale Volkspartij, de geestelijke Brauneck, door de bezettingsauto- riteiten gearresteerd en in een auto wegge voerd. Zijn gezin moet het bezette gebied binnen vier dagen verlaten. De reden der uit- wijzing is niet bekend. G is ter is begonnen met het ontslaan van Duitsche douane-beambten. Zij zulilen wor den vervangen door Franschen en Belgen, tenzij zij te kmnm geven, vrijwiU'ig in dienst te willen blijvm, in welk geval zij voldomde waarborgen moeten verstrekkm. De stations Fintrop en Del'lwig^Ost zijn door de Franschen bezet De stations Oberlahnstein en Niederlahn- stein heeft opnieuw bezetting gekregen. Te Essen is het bureau van de Duitsclie Volkspartij door een Fransch commando be zet. 'Zeven personen, die zich in bet gebouw bevouden, werden in een vrachtauto wegge voerd. SCHRIFTELTJKE VRAGEN. Van den heer Van den Tempel aan dent rai- nlister van binenlandsche zaken en landbouw: 1Is door dm minister van binnenlandsche zaken- enl aadbouw op het verzoek vant het 'ge- meenbestuur van Assen om de steunregeli' omschreven in de circulaire van binneoiat sche zaken van. 4 December 1922, van itoe- passing te verklarem voor werklooze bouwvak- ken aldaar, geanatwoord, dat de minister tot het yerleenen van steun aan bouwvakarbei- ders iimmerliede^ metselaars en opperlieden en- schiJders) niet kan bealuitm, hoewel het gemeentebestuur meent, dat deze werknemers iiehben te kampeni met een ongewone werk- loosheid als gvolg vannde algememe malaise? 2. Zoo ja, is de minister dam bereid mede te deelen, op welke gronden deze afwijzmde be- sohikiiig berusit? 3; Zoo bij deze afwijlzende beschikking me de in overweging zijn genomen de loonen, door de 1'erschillende hiervoren genoemde groepen van bouw\akarbeiders vfrdiend, is de minister dan bereid, van de gegevens dienaan- gaande, welike door hem in aanmerking zijn genomen, mededeeling te dom 4. Hleeft' de beschikkiqg van den minister op het verzoek! van hat gemeentebestuur van Asserr algemeene beteekenis in dien zin, dat, ongeadit de plaatselijke toestandeni en den pmvang der werkloosheid, alle arbeiders uit de bouwvakken buiten de siieunregeling wor den gesloten? is hot onovertroffen bloedvsrmond versterkingsmiddel voor kinderen en volwassenen, bjj elken swaktotoestand. Alsm verkry'gbaar h J 2.50 per fl. Gudenbosch kwant voor elf aan m blijft daar staan .tot des Maandiagsochitends 7 u. 58 min, op welk uur het vertrek naar Belgie is vastgesteld. Volgens Zweedsche bladen zal minister Branting hoogistwaaradiijnlijk koning Gus- taaf niet vergezellen op zijn reis naar Neder- land m Belgie. Zijn aanwezigheid1 in het Zweedsche parlemmt zou in de eerste week van Maart noodig zijn. INI E'EN AUTO GEBOREN. Woensdag werd een bewoonster van de Van Ravesteynstraat te Den Haag verblijd met de geboorte van twee dochitertjes. De omstandigheden, waaron- der het tweetal ter wereld kwam, waim. evenwel minder verblijdend, vertelt het „Vad" De vrouw zou, als het gewiditige moment na- derde, den Geneeskundigen -Dienst laten op- bellen om per auto naar het ziekenhuis aan den Tapijitweg te worden gebracht. Konfc na- ;diat om de auto was gebeld, het zal1 zoowat midefcmachit geweest zijn, kwam de wagen voor en de il/ocht niaar het ziekenhuis ving aan. :Het bleef bij den aanvang, wanlt op het Groenewegje bij den- Gortmolen bleef de auto steken. Alle benzine was op. Onmiddeliijk werd een andere auto opgecommandeerd, maar in den wedstrijd tusschen auto en ooie- vaar behaalde de ooievaar de overwimning. Daar het ernstig met de vrouw gesteld was, haalden eenige omstanders een. verloskundige er biji, die de arme vrouw van twee dochtertjes verloste. HET BEZOEK VAN DEN KOuNING VAN Z WE DEN. De Koningin en de Prims (die Donderdag- ochtend 1 Maart van zijn verblijf in Duitsch land te 's-Gravenhage wordt terugverwadit) gaan, in verband met het Vrijdagochtend 2" Maart te verwachten bezoek van den Koning van Zweden, IDonderdagmiddag per Hol- landsche spoor vaini 3 u. 40 min. uit Den Haag naar Amsterdam, waar Zij om 4 u. 52 min aan het Gemtraal Station zullen aanko- men. De salontrein van de Koningin zal ini den loop van. de volgende week naar Gldenzaal worden gedirigeerd, om aldaar mamens Hare Alajesteit aan den Zweedschen koning bij diens aankomst op Nederlandsch grondgebied te worden aangeboden, teneinde daarim Vrijr dagmorgen de reis van de grens naar Am sterdam te -maken. Bij aankomst van den koning van Zweden te Den Haag op Zaterdagnamiddag 3 Mrt. zullen zoowel in het Staatsspoorstation als aan het Koninklijk Paleis eerev/achten die mi- litaire honneurs aan den Zweedschen Souve- rein bewijzen. Bij aankomst en tijdens den rit van den Koninklijken stoet van- het station naar hat Paleis in het Noordeinde zullen 51 eere-sa- luutschoten worden afgegeven door in het Ma- lieveld opgestelde stukken geschut. Een- bereden eere-escorte zal deel uitmaken van- den ceremon-ieelen stoet, waarmede de koning, onze Koninklijke familie en het we- derzijdsche gevolg van het Staatsspoorstati on in de Rijnstraat in- Den Haag langs Be- zuidenhoutschen weg, Boschbrug tegenover de le Van der' Boschstraat, Boschlaan, de Groo te hoofdlaan, Korte Voorhout, Lan-ge Voor- houtj, -Heulstraat en Noordeinde naar het Koni/nklijk Paleis zal rijden. Het vertrek van den Koning van Zweden is nader bepaald op Zondagavondi 11 Maart 9 uur uit Den- Haag. De extra-trein komt te Nader kan worden medegedeeld! dat de Koning van Zweden- Vrijdagmorgeni 2 Maart ten 6 u. 28 te Oldenzaal zal aankomen. Vandaar zal de Vorst ten 7 u. 10 minuten naar Amsterdam vertrekiken, alwaar de aan komst nu niet plaats zal hebben ten 9 u. 40 min. gelijb aanvankelijk was voorgenomen, doch te 10 u. 31 min. 's voormiddags. De door de Koningin aan den Zweedschen Koning toegevoegde eeredienst, bestaande uit gep. vice-admiraal Rambonnet, luitenan-t- Kolooel Van Essen en le luitenant der hu- zaren baron Sirtema van Grovestius, zal zich te Oldenzaal ter beschikking van den Ko ning stellen en hem naar de hoofdstad ver gezellen. Gok de Konimgim-Moeder zal zich Don- derdagmiddag 1 Maart naar Amsterdam, be- gevenj in verband met het bezoek van den Koning van Zweden, en wel met denzellfden trein, waarmede de Koningin en de Prins diem middag naar de hoofdsta vertrekkea ProYinclaal Nieuws UIT HEILOO. De L. T. B. hield Donderdagavond hare jaarvergadering. In zijn opening memoreer- de de voorzitter de ongunstige bedrijfsresul- taten waardoor de finanden der vereeniging ongunstig waren. Spr. wenschte een gelukkig jaar voor leden en nunne huisgenooten. Het ledental ging tot 95 terug. Er werden 3 bestuurs-, 3 leden- en 2 propaganda-verga- deringen gehouden. Het finandeel verslag van den penning- meester gaf bij ontvangsten h 3280.— een nadeelig saldo van 229.—. Dit was ont- staan doordat enkele leden hunne verplich- tingen niet konden nakomen. Tuinderscrediet. Na bespreking en voorlezin-g der voorwaarden decide de voorzitter meae dat de heer Jac. Sengers correspondent was. Allen, ook niet-leden en uit de geheele ge- meente kunnen zich bij -hem vobr 1 Maart aanmelden. De vergadering oordeelde deze credietvw. leening op deze voorwaarde en over zooveel commissi6n enz. enz. een wassen neus. De heer J. J. de Graaff Sr. bracht verslag uit van de centrale vergadering te Haarlem. Er bleek uit dat men uitermate ge-kant is tegen de onbillijke belasting van het Hoog- heemraadschap en tegen de onvolledige en administratieve steunregeling voor de' tuin- ders. In de commissie tot nazien der rekening werden gekozen de heeren M. Wessels en G, S. Koomen. Tot zaaier werd herbenoemd de heer W. Stoop. Bestu ursverkiezin g wegens periodieke af- treding. Gekozen werd de heeren Jac. Adrichem, J, Korthouwer en P. L. Vermeulen, die de bt noeining aanvaardden. Van den Bond van Conservenfabrikanten was een verzoek ingekomen om eigen gecon- troleerd en verbouwd zaad te koopen. Verwacht wordt dat dit jaar een bevredi- genden prijs zal geven van groote stokboon, perfectboon en aoperwten (Engelsche groe- ne). De commissionnairs der fabrieken zullen bij voorkeur die producten koopen van dat ver- trouwd zaaizaad verbouwd. De heer M. Sengers bracht in besprekinz de aanschaffing van machines voor land- bouwgebruik. Z.i. heeft de hier gevestigde afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw daar- aan haar, ledental. en' gestadigen- groei te dan- ken. De voorzitter achtte dit punt belangrijlc, doch wenschte het aan te houden tot den herfst, daar de tijd nu verstreken wa9. Hoe wel men het daar niet mee eens was, werd daartoe besloten. Gemeenteraadsverkiezing. De voorzitter zette uiteen dat men de candidaten naar vo- ren moest brengen via de organisaties. De kiesvereeniging neemt dan de candidaten over en men voorkomt dan dat een klein ge- tal de stemming beheerscht. Op 5 stembu reaux zal de eindstemming plaats hebben, welke de groslijst der candidaten- aangeeft. Nadat voorz. em seer, de aftr. hadden- aanbevolen, werden na de stemming op de groslijst geplaatst voor deze vereeniging de heereni C. Bakker, Jan Sengers, G. Smits, Koomen en W. v. Westerop. De gekozenen, voor zoover aanwezig, wensohten de -benoeming aan te houden. Daarna rondvraag en sluiting. Zooals uit een advertentie blijkt, geeft de Gemengde Zangvereeniging „Harmonie" op 27 Februari 1923 in De Rustende Jager" een uitvoering. Het goed verzprgde program van dien avond zal zeker wel de belangstelling trek- cen Het laatste concert in de Herv. kerk heeft wel bewezen dat men de inspanning van on ze Zangvereeniging op prijs stelt. UIT BERGEN. De belangstelling voor het door het Ham Eoera van bsden te Verlge Koers. 5 10.45 II.— 11.15 ±11.30 i Deze W00k EXTFiA VOORDEELIGE AANBIEDING IN LINGERIES. Ziet etafage Kraanbuurt. M. MEIJER Z00N Langestraat 3 en 5, 9. 10. 11. 12 13. 14. 15 1G. 17. 18. 19. 20. 21. (Ontvangen per draadlooae telefoon.) STAATSLEENIN GEN. 6 0/0 Nederl. 1923 A BANK.1NSTELLINGEN, Kol. Bank Indischc Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. A and. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Oude Koa. Pots. RUBBERS. Amsterd. Rubbei Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oudo Vaart Scheepvaart Unia Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 99U/1, 173»/i 130% 144 V* 52 235% 109% 477* 362* 183 163.95 15 105% 29% 394* 119* 412* 147% 71% 7 66' 94 83* 293* 126 114% 1447,', 106% 76 36* 11»/]. 43* 317% 375 349 52 146% 172*-* 131 145 109 471 365 183-4 165 15 106 30 395 120* 411 146* 69* 115 145 11* 107 11 *-2 319 375 349 34 146 - 99u/u •9% 172* 172% 171* 130 130 130* 144* 144* 144* - 52 235 235 475-2 474 475 367 363 363 183-4 182% 182 - 104* 104-* 104 103} 120 120 119 411 411* 409 146 146* 148* 69* 69 65% 93 80* 125 125 127 115 114* U4* - 11% 11% 11 106* 106 106 76 36 36 36 317 315*-6 315 314* 372-4 371-2 370 350 348-52 349 - PROLONGATIE verige koers 3% pCt., heden 3% pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—0FFICIEEL. Londen Berlljn Parijs Brussel Bazel Weenen Kopenhagen Stockholm Christiania New-York Italie Vorige koers. 11.88% O.OI121/1 15.32% 13 47% 47.47% 0.0035% I 49.25 67.20 I 46.70 NIET-OFFICIEEL. I 2.52%, I 12.20 Voorbeurs- Koer, op heden. 11.88 V, ©0112 15.25 13 37% 47 50 0 0036 49.20 66.85 47.20 2.52% 12.25 „ALPHA" DE BESTE ENGELSCHE KOUS'IN ALLE MODERNE KLEUREN.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2