De Lange De Moraaz. Groot Bal MasquG Openen Rekening Gnurant. Zeer voordeelige conditie's. Naar we vememen1 hebben de zittenide leden der Nleuitrale partij in den gemeenteraad zich omitmt em evenitlueele beschikbaarstel ling nog niet definiitief uitgesproken. En en ander houdt verband met de aanhanigige sanien- sprek'ing vani de drie vrijzinnige groepen (Vrijheidsbond, V. D. en Nteutrale Partij) over evemtueele samenwerking bij: de u.s. ver- kiezingen en waaromtrenii men nog met tot be- slissend resultant is gekomen. Wel staat vast, dat vanwege den Vrijheids bond de heereni Spaander (Wethouder) en Pijiper zich niet meer beschikbaar stellen. KANIA LI S AT1E WESTFRTESL AND. Door verschillende banne-besturen uit de streek is onder lading van den heer C. Laan Pzn een gecombineerde vergadering te West- woud gehouden, waar de kalanisatieplannen voor Westfriesiand zijn besproken. Over het algemoen kan men zich niet met de piannen Ringers vereenigen. Daar me vreesde, dat de piannen niet ge heel waren legem te houden werd: besloten ac- tie te voeren voor vereenvoudiging. Stadsnieuws GESLAAGD. De heer J Gootjes, leerling der Radiotele- graafschool. Langestraat 99, alhier, slaagde 1 Ma art te 's-Gravenhage voor het Rijkscerti- Korfbalvereeniging „Kracbt an Ylugheid" op Zaterdag 10 Maart a.s., ficaat van Radiotelegrafist. Aan de gemeenteiijke Universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats-examen in de Reechtsgeleerdheid de heer A. Prins, al hier. EEN BELGISGHE ONDERSCHEIDING. Zooals men weet, hebben dezer dagen een groot aantal Nederlandsehe dames en heeren van de Belgische regeering een onderschei- ding ontvangen ter zake diensten, tijdens den oorlog aan Belgie bewezen. Onder hen be- hoort de heer dr. A. van der Horst, alhier, die begiftigd is met de medaille van Koning Al bert met lint. (De groote bladen hadden bericlit, dat de heer vaa der Horst te Haarlem woonde.) BUITEN-SOCIeTEIT. De meubelfabriek „Eik en Linden" Lindie- grachit alhier heeft aan de fabridc een per- mamente monsterzaal verboniden. Wiji namen in deze zaal eens een kijkje en waren: getroffen djoor de enorme keurcol- lectie, die zonder ovendrijviing de grootste in den lande genoemd' kan worden. Ook op de 8ste Nederlandsehe JaarbeuiS te Utrecht komt de beteekmis van „Eik en Linde" volkomen tot zijn rechit. De monsterzaal is voor belangstellenden •aids te bezichtigen en zij die zich een huis- lei willen aanschaffen of deze willen uitbreidleu zullen zeker goed doen, alvorens daartoe over te gaan, zich daar te overtui- gen van de keuze die thains de modeme meu- belindustrie biedtt en tegen welke lage prij zen men het benoodigde kan bekomen. CINEMA AMERICAIN. De groote Paramount-fabriek heeft hare ge- putaiifie op schitterende wdjze gehandhaafd in de film„Waarom van vrouw veranderen?" In hiaar geheel, wat spel en ensceneering be- treft een der mooiste films, die wij' in langen tijid zagen. Een reeks van de mooiste inte- rieurs (b.v. de schitterende hotelopname uit de vierde acte) vonnen den achtergrand voor het spel der vooraanstaande Paramountartls- ten. Waarom Gloria Swanson en Thomas Meigih'an! in Aimerika zoo gevierd werden, kom men hier in Holland nog niet goed- be- grijpen. Miaar deze fiflm is er een, die beide aryisten in hum Ikracht doet kennen. Meighan is de echtgenoot, die ma eenige huwelijkste- leurstelilinig en mede door het veroverend op- treden van Molly, met deze laatste een nieuw huwel'ijk aangiaat. Maar als de eerste vrouw Gloria zitih eenigszins wijzigt, keenfi hij1 weer tot de eerste ware vrouw terug, na een emotie- vollc slotacte. Mooi en doordacht, sober en toch vol uiiiidruklkiingi geeft hij dem echtgenoot in al zijn wisselende stemmen. Prachtig speelt Gloria Swanson haar moeilifke rol van de eerste vrouw, terwijil Be.be Daniels als Molly ee nspel geeft zoo fijn gerafflneerd, dat het zeker ieder zal boeiem. Voor de dames is er in deze film al bdjzonder te genieiten op het ge- bied van de meest interessante costuums. Op- merkelijk is nog Theodoor Kosslof als de vio- list Rabinoff. Een bijzonder acteur. De bond van Thomas Meighan toont zich1 een eenig beest. Wie van een fijn modem filmwerk houdt), mag deze zesacter niet verzuimen te gaan zien. ALKMAA'RSCHI BTOSOOOP THEATER Hoot Gibson is zoo langzamerhand in Alk maar bij het bioscoopbezoekend putoliek al even ingeburgerd als b.v. Tom Mix. Ieder tenminste. die gaame cowboy-films bewondert, mag dan heel graaig Hoot Gibson op het witte doek zieni verschijpen, de man met den eeuwiigen glimlach, verlaait zelfs in de hevigste gevechten- zijn gelaat niet of het moet zijtn, dat Bob zooals hij in de film „De Vuurvreter" heet veriiefd is en dat dan het) voonwei'p van zajta. aanbidding in1 levens- gevaar verkeert. Dan ziet men hem niet gllim- lachen, maar als dan de lieftallige Mary weer gered iskeert ook de grijms op Bobs ge laat terug. !In „De Vuurvreter" ziet men Gibson weer goed' op dneef in zijm rol van houtveslter, die tot taak heeft de staatsbosschen tegen1 uit- roeieo- door onbevoegde handen te bewaken. Nlaiiuurlijtk wordt er weer flink ,geknokt" en even matuuriijlk wint Gibson het steeds. Zeer mooi zijn in deze iilm de opnamen van den bosdhbraed, terwijl voorts genoemd dient het mooie spel van Theresa Roselli, de zuster van een der houtdieveni 'Het bijprogramma geeft een mooi joumaal en de 2-acter „De Meine deugniet". Hierin vervujt op bewondercnswaardige wijze de 3- iarige „Baby-Peggyi' de hoofdrol. Te zien, fioe deze kleine een; geheel1 leger vao papa overwint, is kostdijik. NED. BOND VAN ABSTINENT STUDEERENDEN. hiaar Wij vestigen de aandacht op de advertentie in het nummer van gister, waarin aangekon- digd wordt de vijfde (laatste) winterlezing in „waakt en Bidt". Spreker is ds. T. Klooster- man, Ned1. Herv. Pred. te Voorburg, over het onderwerp: „De leer der Vergelding". Wij verzuimden gister dit bericht op te no- men. NIEUWE ZAAK. De heer P. Gilles opent heden in: het per- ceel Laat, hoek Keetgrachit, een) zaak in buis- h'oudelijke artikelen. De aanwezige sorteering en de lage prijs- noteering bewijzen, dat de zaak, die een goeden indruk maakt, in eeni behoefte voor- ziet. UITBREIDING ZAAK. Heden namen wiji een' kijkje bij: de NjV. Alkmaarsche Au'tomobiel Alaaischappij, die door nteuwbouw weder eene flinke Uiitbneir dinig heeft verkregen. Waar die Diredie zeer terecht inzag, dat het voor luxe- en vnacht- autobeziuters een groot belang is, hunne aultomobielen bedrxjfszeker te houden, werd steeds gestreefd naar volmaking van de her- stel- en comtructiewerkplaatsenDat dit suc- ces had, blijkt uit het 1'eit, dat hett noodizake- lijk was, eene groOte werkplaats naalst de be staande te bouwen, die thans vo'ltooid is en in gebruik genomen. Hier 'kunnen een groot aantal auiomobielen tegeiijk in hersteliing genomen wordenv terwiji overal van de nieuwste vindingen is gebruik gemaakt. Naast de zeer ruime garage, die thans alleen voor stalling-dient en geheel gevuld staat met benzine-voertuigen, vmdit men de draaidn- iichting, waar nieuwe onderdeelen zelf kun nen worden aangemaakit. Hieraast een ruima werkplaats voor het vuLcaniseeren van luchtbainden, welke inrich- 'ting nu ook belangrijk is vergrooL Niaast de draai-inrkhting bevindlt zich ver- volgens de hydraulische pers voor massieve vrachtautobanden, eene geweldige machine, waar men zelf de banden onder grooten druk op en af kan persen. Daar de nieuwe banden er naasit zijn opgeborgen, kan men in zeer korten .tijd do vrachtauto van haar oude ban den ontdoen en evenals men zijne schoeaen laat verzoletn', kan de vraclrtwagen van nieuwe ,Zolen" worden voorzien. Nog namen wij een' kijkje in de autogeen laschinricliting, die in een aindere ruimte is ondergebracht ea zagen wij, dat ook hierin met succes werd gewerkt. Behalive het auito- mobiel-laschweilk, dat dagelijks gebeurt, za gen wij eene bonte verzameling gebrotoen tuinharken, petroleumstellen en' andere huis- houdelijle voorwerpen, die hier weder :,al3 nieuw" worden hersteld. Tot slot eene inrich'ting tot het laden van accumulatoren-batterijen. Dat het energieke werken der Directie reeds ver buiten Alk maar op prijs wordt gesteld en' mem eene in- richting als deze, waar alle herstellingen on der eigen contrdle worden uiitgevoerd, waar- door de bedrijfszekerheid verhoogdl wordt, ten zeerste waardeert, werd ons aangetoond Onder de automobielen, die wegens lichaamsgebrekennaar „den dO'kter" toe moesten gaan-, zijn zelfs paitienten in dem vorm van lastwagens uit Amsterdam en Haarlem, van bedrijven, die in deze Alk maarsche firma vertrouwen hebben'. Ook een nieuwe luxe wagen bestemd voor Haarlem, werd na den verkoop keurig schoongemaakt om afgeleverd te worden. Van de nieuwe wagens en motorrijwielen geni wij een keurigxf iitroen^uto eiT^e col- tectie Indian-motoirrijwielen Wij kunnen niet anders doen dan de Direc tie, die in deze tijden van malaise de zaak zoo krachtig reorgaaiseerdie en uitbreiddle, gehikwemschen met hell succes en haar toewen- schen, dat ze binnen afzienbaren tijd weder- om zal kunnen uiltbreidem, daar eene inriich- ting als deze, die in die geheele provincie een go&den naam heeft, voor Alkmaar niets an dere dan een voordeel kam zijn. P R E DIKE EURTE N 4 Maart. Kapel, avond 6 uur, Ds. Verwaal. Remonstranische kerk, 9 uur Jeugdkerk. BROEK OP LAN'GENDIJK, herv. kerk, 9.30 en 6 uur, Ds. Kooi. Geref. kerk, 9.30 .uur, Leesdiienst; 2.30 uur, Ds. Meijer. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. de Jong. HEILOO, Evwigelisathelahaal, v.m. 10 uur. Ds. A. Verwaal van Alkmaar. NOORDSGI TARWOUDl* herv. kerk, geen dienet. ZUIDSCHARWOUDE, herv. 'kerk, 10 uur, Ds. van Meurs. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnarne in deze rubriek bewijst geenS- zins dat de nedactie er mede instemt. HiET BURGEiRWEElSHU'IS. Zou het geen aanbeveling verdienea, re dden regentem vih. Burgeweeshuis eens, door oproep in de plaatselijke bladen, zagen hoe- veel geschiikte pleegoudere zich zouaen aan- melden? Volkomen ben ik het met U eens, dat in dezem tijd alle uitgaven die kunnen worden vermeden, molten warden vermeden, en wat in Helder kan, kan alilicht oolkl in Alkmaar. In ieder geval ds het te probeeren Bij; behoud van een klein wees'huis is daar dan ook zeker de plaats voor kinderen uit groote gezinnem die andere misschien geschei- den zouden wpiden. KuniU 'U mijl ook indichten: of het hier in het Biurgerweerhuis weikelijk d&r groot gezin is? Zitten vader eni moeder met hun eigen kinderen steeds samen, met de weezen? Ik heb dat wel eens andere gehoord, maar van hooren zeggen, liegt men't meest, zegt spreekwoord en dius kan er van die praatjes wel1 gieenl woord waar zijn. 'EEN HUISVROUW. GESTICHTS- OF GEZINS- VERPLEGING. yan 3 Maart 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Eoers van heden te Yorlge Koers. 10.30 10.45 II- 11,15 11.30 - - - Vorige Deze week EXTRA VOORDEELIGE AANBIEDING IN LINGERIES. Ziet dtalags Kraanbuurt. M. MEIJER ZOON Langestraat 3 en 5. Koningin cntslag als burgsmeester had a&n- gevraagd, er aan toevoegende, dat zijn zoon Mr. H. D. A. van Reenen solliciteerde om tot zijn opvqjger te worden benoemd. De raad was zeer onder den indruk van deze mededeeling, die wel zeer onvcr- wachts kwani en door niemand werd ver- wacht. De bevolking van Bergen heeft haar burgemeester liei en ziet hem die het ambt 38 jaren lang vevulde noode zijn ambt neer- leggen. Burgemeester van Reenen is de man die door zijn waardige verschijning, zijn een- voudig karakter en zijn welwillend optre- den door de Bergenaren gaame als burge meester werd behouden. Hij kent, als geboren Bergenaar Bergen en zijn bevolking en is met zijn f&milie daarmede een geworden. Acht en dertig jaar heefj de heer van Reenen zijn ambt waargenomen. Nog slechts twee jaar en het 40-jarig jubileum zou zijn bereikt. De bevolking zou hem dan stellig een groot feest hebben bereid. Wij hoorden er nu reeds vein verschillende kanten over praten. Door het genomen besluit, dat, zooals de burgemeester mededeelde, helaas reeds ten uitvoer is gebracht, wordt de burgerij, die heden met niet mindere teleurstelling dan de raad van het besluit kennis zal ne- men, de gelegenheid benomen de piannen in deze ten uitvoer te brengen. Het is ons bekend, dat de zich nog krachtig gevoelende burgemeester ook het plan had aan te blijven tot zijn 40-jarig ambtsjubileum, doch dat hij uit liefde voor zijn gemeente, gepaard met de liefde voor zijn zoon reeds nu bedankt. De heer van Reenen ziet in zijn zoon de gewenschte opvolger, geheel berekend voor de taak van burgemeester in onze gemeen te, die door haren Snellen opbloei in de laatste 15 jaren telkens voor nieuwe moeie- lijke vraagstukken komt te staan. Die snelle groei spreekt wel uit het feit dat voor 15 jaar Bergen nog slechts 1800 inwoners telde. Toen de heer van Reenen voor 38 jaar werd benoemd telde Bergen 1400 zielen. In 20 jaar ging het zielental met een 400 vooruit, maar de daarop vol- gende 15 jaren groeide het zielental tot 4400.—. De moeielijke vraagstukken die in Ber gen om een oplossing vragen zijn inderdaad vele en wij willen niet verhelen, dat de op lossing van verschillende zaken o.i. meer tijd vordert dan in het belang van de ge meente noodig geacht 'moet worden, al voegen wij hier aanstonds aan toe, dat de groote rem in deze de raad in zijn tegen- groote zin in deze de raad in zijn tegen- woordige samenstelling moet worden ge- noemd. i Voor Bergen is het van groote waarde als burgemeester iemand te krijgen die door en door met de Bergensche toestanden op de hoogte is. Van Mr. H. D. A. van Reenen kan dit als geboren Bergenaar ge- zegd worden. Als jurist is hij goed op de hoogte vein onze wetgeving, terwijl hij als Cirecteur van de Bank Associatie te Alkmaar be kend is met het financiewezen en door zijn vroegere werkzaamheden bij de inspectie der Rijksbelastingen,'ook het noodige in- zicht heeft in belastingzaken, wat voor een gemeente van veel belang is. Bovendien zal hij den eersten tijd op den steun van zijn vader kunnen rekenen, wat voor het be- stuur van de gemeente van onschatbare waarde is. Wij zijn overtuigd dat ook hij tot heil van Bergen zal willen arbeiden en meenen dat Bergen, gezien zijn bekwaamheden, zich gelukkig mag achten, dat hij zooveel liefde voor de gemeente gevoelt, dat hij, die el ders beter gesalarieerde functies heeft afge- wezen, het burgemeestersambt van Bergen begeert. De burgerij kan o.f. voorts de achting die zij den heer J. van Reenen toedraagt niet beter tot uiting brengen, dan voor zoover dit mogelijk is mede te werken om zijn har- tewensch, zijn zoon als burgemeester be noemd te zien in vervulling te helpen bren gen. De burgerij kan daartoe te meer mede- werken omdat Bergen daardoor een "burge* meester zal krijgen die veel tot den bloei van de gemeente zal kunnen bijdragen. Wij hopen dan ook, dat den Haag tot bur gemeester zal benoemen de man, die, nu de heer J. van Reenen eenmaal bedankt heeft, naar het oordeel van de bevolking, daarvoor de aangewezen man kan worden genoemd. PROVINCIALE BELASTINGEN. Ter bestrijding der provinciale uitgaven over het dienstjaar 1923 zullen de volgende belastingen geheven worden: Twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 632.88. Twintig idem ongebouwde eigen dommen 147..367.Twintig idem perso- neele belasting 1.168.294.Tien idem Rijksinkomstenbelasting 2.396.830. Tien idem vermogensbelasting 211.680. UIT HOORNI. K.V.K.V., ALKMAAR. in de HARMONIE. Dubbal orkest. Demasqub lit/] uur. Zaalopaning S1/^ uur. Een pianella piano laatste constrnctle met revolver-mechaniok, welwillend af- gestaan door de Heeren Gebr. Spanjaard, alhier, speelt ter afwisseling van het orkest. Fraaie prijzen voor moofate en origi- ueelste costuums. Introductie f 1.50 p. p. ^f- bel. De toegangsbewjjzen worden uitsluitend afgehaald op 8 en 9 Maart a.s. van 79i/2 uur n.m., ten huize van den voonitter der vereeniging, waar dan tevens zoo- noodig nog aanvragen tot introductie ▼erksjjgbaar zfjn. Costumier en grimeur aan de zaal aanwezig. Namens het Bestuur: L. C. SWEERTS, Voorz., Koningsweg 2/Nieuvjresloot 7. JAC. BLOM, Secr.-Penn., Schermerweg 118. Het Bestuur meldt ons het volgende: In de buitengewone ledenvergadering van 28 Februari j.l. werd de rekening en verantwoording van den penningmeester over het jaar 1922 nagezien en goedge- keurd, met dankzegging voor het gehouden accurate beheer. Geconstateerd werd dat ondanks de on- gunstige omstandigheden (slechte zomer, verplaatsing van de weekconccrten naar Vrijdagavond, wegvallen van 3 Zondagcon- certen wegens het gehouden muziekcon- cours) toch de financieele toestand niet on- gunstig was te noemen, waartoe vooral de toeneming van het aantal leden (1 October j.l. 159) heeft bijgedragen. Gememoreerd werden de verbetering en vergrooting van den inventaris door den aankoop van 54 gewone stoelen en 30 rie- ten fauteuils, de algemeen gewaardeerde extra-concerten, en de welgeslaagde feest- viering op 10 Augustus ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum der Societeit op 16 Augustus, waaruit duidelijk bleek wat door middel van een goede exploitatie kan wor den bereikt. Eindelijk kwam in behandeling het hoofd- punt der agenda: Overdracht van de bezit- tingen der Societeit aan de Gemeente, in verband met de stichting van het nieuwe gemeenteiijke Muziekpark. Hoewel sommi- ge leden betreurden dat hiermede een eind kwam aan de bestaande gelegenheid om op eigen terrein van de zomerconcerten te kunnen genieten, moest men toch het voor- stel tot overdracht, als zijnde in het alge- meene belang der gemeente, toejuichen andcre tijden, andere inzichten zoodat het ten slotte met algemeene stemmen werd aangenomen. Hiermede houdt dus feitelijk de Buiten-Societeit op te bestaan, en blijft alleen over om de Vereeniging als zoodanig op te heffen, waartoe nog een laatste ledenvergadering zal worden uitge- schreven. EIK EN LINDEN. De oprichtingsvergadering van de Alkmaar van bovengenoemden (N. B. A. S.) heeft hedenavond plaats. Gis- ter spraken wij abusievelijk van Vrijdag avond. afd. bond PROP.-FEESTAVOND MIDDENSTANDS VEREENIGING. Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer vestigen wij de aandacht op een in dit nummer voorkomende adverten tie van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand die op Donderdag 15 Mrt. a.s. een propaganda-feestavond belegt in de Harmonie, waar de heer en mevr. Clinge Doorenbos hun medewerking zullen ver- leenen. Dit belooft dus een gezellige avond te worden. W'NTERLEZING „WAAKT EN BIDP'. Dat in Uw blad naar aanleiding der plaat selijke Weeshuis-kwestie het z6o gewich- tige probleem: „Gestichts- of gezinsverple- ging?" weer eens aan de orde is gesteM, kan niet anders dan door iedereen, wien de belangen van het opgroeiend geslacht ter harte gaan, met groote erkentelijkheid zijn begroet! En al blijken het hier helaas, als in zoo- vele officieele kwesties, wel weer vooma- melijk. allertei financieele en traditioneele overwegingen te zijn, die de persoonlijke oordeelen vertroebelen, en de beslissing bij numerieke meerderheid zullen beheer- schen, laat het niettemin een belangstellend buitenstaander vergund zijn, hier zijn door iedere nieuwe ervaring op dit gebied ver- sterkte overtuiging ook nog te mogen uit- spreken, dat toch alles moge worden aan- gegrepen om de gezinsverpleging maar te steunen en te beyorderen. Niet alleen, omdat hij nog nooit kinderen ontmoette, die uit een gesticht in een gezin uitbesteed, let wel: niet misschien niet ge- fieel op dreef waren in dat gezin, maar die dan naar hun gesticht terug yerlangdeni doch ook emdat hij nog nooit een directeur van een gesticht, grooter dan een kunstma- tig gezin ontmoette, die niet instemde, dat de gestichtsverpleging liefst tot het meest noodzakelijke mocht worden ingekrompen. En waar de roem van ons vaak onchris- telijk genoemde Noord-Holland, ongetwij- feld mee „de thuishaalders" zijn: Wat zijn er nog niet tal en tal van gezinnen zonder of slechts met een of enkele kinderen, voor wie zoo'n broertje of zusje wederkeerig een niet te berekenen zegen zou wezenl Waarlijk, wat zou het voor alle mogelijke partijen een geluk zijn als de publieke opi- (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENIN GEN. 6 NederL 1923 A. 5 1919 B ANK.IN STELLIN GEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Rese 1NDUSTR. OND. BINNENL. Jurguns Gew, Aoncj. .a A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Campania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Necferl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederlatid Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 99»/i« 937/, 170'/, 129»/, 143% 1447/, 57% 68% 63 62% 235% 1071 109) 474) 362). 164) 177 16) 14 102 29% 382) 121) 409) 152 79) 6% 70% 98% 63 294) 103% 102) 126) 112 1137/, 1447/, 9 107 75% 36% 12 42 316) 377) 344% 51) 35% 148) 99% 169 128 144 145 58 108) 110 473 362 177 161 14) 102 30 123Vi 408 150) 70 103 193 113 10 105 74) 35 12 315 373 343 33% 148 99% 94 •- 169-) 169% 169) 128 128) 128 144 144 144 145 145 145 57 235 108) .a 110% 473 475 474 361 363 360 177) 177) 178 - 10UA 102 101% 123) 123% 124 409) 408) 409i 151 69 98% 82 292% 125 112 110 112 113 114 113% 9% 10 105) 106 106 36 36 315 316 317) 376 376 345 - v PROLONGATIE verige koers 3Vs pCt., heden pCt. WISSELKOERSBN AMSTERDAM OFFICIEEL. Voorbeurs- Koers koers. op heden. Londen 11.89 11.88)-9 Berlljn 0.0112 9.0111- 2 Parijs 15.30 15.30-5 Brussel 13 45 13 40—5 Bazel 47.40 47 35—40 Weenen 0,0035% 0 0035)-6 Kopenhagen 48.70 48.70—90 Stockholm 67.10 67.10—20 Christiania 46.38 46.40-50 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.52%, 2.52'/*—3 Italie 12.15 12.1020 „ALPHA" DE BESTE ENGELSCHE ROUS IN ALLE MODERNE KLEUREN.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2