De ongemaMrtn van hiukJowtoteMng, steenpuisten, roode hond, eczeem enz., kun nen worden verzacht en voorkomen door aan wending van Foster's Zalf. Deze amti- septische zalf gaat de jeuking en ontsteking tegen en is door hare wetenschappelijlke samenstelling alom bekenid als een der baste huidzalven. Verkrijgbaar in apotheken en dfogistzaken k f 1.75 per, cloos. ie jaarlijksche pacht van Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar inge- stelde beroep. Ook dit' voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter verklaarde nog, de gronden wel wat zwak te vinden. Adrcs van de R. K. Patronaats-Cominissie „St. Jozef", houdende verzoek om ten be hoove van de onder haar ressorteerende voet- balclub een jaarlijksche subsidie van 200 tot afdentng van d haar sportterrein. Burg, en Weth. advideerden afwijzend, om- dat het terrein niet voor ieder toegankelijk is. Burg, en Weth. ziju wel bereid aan den Ker- kendijk, naast het bestaande, een nieuw voet- valterrein te maken en het voor een matige vergoeding beschikbaar te stellen. Den heer Apeldoorn kwam het gewenscht voor, een subsidie te geven overeenkomstig hetgeen de gemeente voor B. S. V. deed. Deze heeft voor J 25 de beschikking over 1 H.A., wat 125 te weinig is. Spr. wilde dus de Patronaats-Commissie een subsidie geven van 125. Hij vond het niet gewenscht beide vel- den naast elkander te hebben. De heer Oldenburg vond het voorstel van den heer Apeldoorn veel voordeeliger dan een nieuw terreki in orde «te maiken. De heer Zwaan verwees naar't stuk grond wat de gemeente heeft aan den Westerweg. De heer Apeldoorn vond dit ongeschikt. De heer Barnaart vond het uit den booze om in alles af te scheiden. Bij, B. S. V. kan ieder zich aansluiten. Spr. begreep niet, waarom in sport men niet bij elkander mag. Juist de sport leent zich voor eendracht De heer Apeldoorn: Er kunnen toch kij- kers komen van alle gezindten. De heer Barnaart: Maar de leden. Andere richtingen inogen ook niet in het bestuur. Bij de melkfabriek mocht dit ook niet. De heer Hoksbergen: Wees blijde dait je nu je geld in je zak hebt kunnen houden. De heer Barnaart was nu maar blijde, dat hij niet mede mocht doen. (Gelach). Spr. zou ook tegen een Protestantsche sportvereeni zijn. Wie de scheiding wil, moet maar betalen. De heer Baltus: Er is nooit geen onple- zieriger vergadering als die waar de politiek ter sprake komt. Met de scholen is de situatie hetzclfde. De poiltiek is er nu, eenmaal en die kunnen wij niet wegpraten. Laten wij ze dus wat geven. Spr. was eerder te vinden om' 125 te geven dan een H.A. land af te staan. De yoorzitter kan zich wel met het voor- stel-Apeldoorn vereenigen. Het verzoek van de Patronaats-Commissie werd vcrworpen. (V66r stemde de heer Apel doorn.) Het voorstel van den heer Apeldoorn, om 125 subsidie te geven, werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. (V66r stemden de heeren Apeldoorn, Oldenburg en Baltus). De voorzt-ter: Dan zullen Burg, en Weth. met voorstellen komen om een neuw sportter rein in te richten en dit beschikbaar te stellen voor meer vereenigingen, zoodat ook de ver- eeniging van de Patronaats-Commissie daar- van tegen een matige vergoeding gebruik kan ma ken. De heer Hoksbergen vroeg of het niet mo- gel ijk was het bestaande terrein te vergroo- ten en dan een sportterrein te hebben, waar de verschillende vereenigingen kunnen spelen. De voorzitter zeide, dat dit wel mogelijk was, mits de terreinen behoorlijk werden af- gescheiden. De heer Hoksbergen was daar niet tegen. Adres van die Moderne Arbeidersorgani- satie's inzake de werkverschaffing. De secretaris las het adres voor, reeds eerder d'oor ons gepubliceerd. B. en W. deeldeni medle, dat de te werk- stellmg met de grootste zorg was geschied, waarom, de meening van adressantenl ongo- grond werd geoordeeld. Slechts werken die niet voor eigen beheer in aanmerking kwamen zijh uitbesteed. De voorzitter zeide dat de taak van den' op- zichter niet gemakkelijk was. Wethouder Ol denburg had een deel van zijn taak op zich genomen em serieus de menschen uitgezocht. De heer Barnaart zeide, dat de niet ge- huwden die te werk gesteld war,enl kostwin- ners wareni geweest, die het erg noodig hadL den. De heer Bogtman had enkde dingen on- derzocht. Het oleek hem dat het voor veleni bezwarendl was otn zich biji een! wcrkloozen- kaa aan te sluiten omdat ze dan ook een niet geringe contribute aan de bonded moeten' 'betalen. De dingen moesten gescheiden zijin. Spr. wil er wel op letten dat niemand een week 1 anger te werk werd gesteld dan een ander. i De heer Baltus oordeelde, dat de niet ge- organiseerdeni maar eenis moesten 'begrijpen hoe nuttig een organiisatie van de arbeiders was. Spr. wees op een geval van eeni arbei- der, die door het werk van de R. K. Yolks- bond biji een onigeval van de ongevallenwet een uitkeering kreeg en' ongeorganiseerd zijn er zeker naast zou hebben gegrepen. In behandeling kwam hierop het voorstel van B. en W. otn het uurioon voor de biji de werkverschaffing te werk gesteldeni arbeiders van 45 op 40 oenit per uur te stellen. De heer Hoksbergen had berekend1 dat die menscheni 21.60 per week verdienen. Ver schillende noodzakelijke levensbehoeften stij- gen weer m prijs. Spr. kon dan ook geeri vrijheid vinden om dit loon' nog weer met een paar gulden in d6 week te verlagen. Het le- ven is hier niet goedkooper dan in Alkmaar en daar zijn1 de loonen in het particuilere be- drijf nog 27 k f 28 per week. Nu keert Alk maar biji de werkverschaffing een lager loon' uit maar Alkmaar werkt met rijkssteun en dit is in Bergen niet het geval. Spr. zag dan ook niet de noodzakelijkheid in om deze men- scben die paar guided te ontnemen. Spr. vond dit geen gezonde gemeenite-politiek en was overtuigd dat de belastingbetalera daar- mede niet gebaat waren. De heer Barnaart -wees er op dat het loon in het land- en1 tuinbouwbednjf te Bergen zeker geen 28—/ 29 was. Het brood was goedkooper geworden met de aardappelen en groenten was dit ook het geval. Door de arbeiders in Bergen wordt tegenwoordig weinig geteeld.' Spr. vond het gewenscht dat dit wat meer geschiedde dan nu het geval was. De arbeiders moeten inizien dat zij daardoor veel kunnen verdienen voor de toe- komst. Vroeger kenden zij ook jar en waarin zij 7 tot S weken zonder >werk waren en zij sloegen zich er toen1 zelf door,, omdat zij door den arbeid op een eigen stukje grond reserve maakten. De heer Hoksbergen was er niet tegen dat de arbeiders in bun vrijien tijd een stukje grond bewerikten doch z. i. was de heer Bar naart met zich zelf in tegenspraak waar hij beweerde dat de'groenten zoo goadkoop wa ren en fcegelijkerujd beweerde dat de arbei ders met het bewerken van een stukje grond zooveel konden verdienen. De heer Barnaart vergat z. i. te veel dat vroeger de arbeiders met enkele guldens per week konden rond- komen. Dit,is thans niet het geval en daar- om is het noozdakelijlk dat de gemeente in deze meer doen dam ze vroeger deden. Spr. wees nog eens op het duurder worden van verschillende artikelen en bleef dan ook aaa- neming van het voorstel, ontraden. De heer Apeldoorn vond dat de h^er Hoks bergen om de kant heendraaide. Men inoet niet verwijzen naar de loonen in Alkmaar maar naar de loonen in Bergen. Het loon, bij werkverschaffing in Alkmaar is bovendieu ver bemeden het loon dat B. em W. hier voor stellen. Men mag het loon dat door particu- lieren beftaald wordt niet vergelijken met het loon dat de gemeenter in werkverschaf fing betaald. Wat de heer Hoksbergen naar voren gebracht had kon z. i. dan ook ge- voegelijk achterwege gebleven ziju. De heer Hoksbergen zou ondanks de mee ning, van den heer Apeldoorn toch maar zoo vrij zijn om zijn meening te zeggen. De heer Apeldoorn verdedigde wel eem subsidie van 1,25 voor een K. K. voetbalvereeniging wat niet noodig is omdat ze een .terrein van de gemeente kunnen krijgen. De heeren wil- len daarop echter niet spelen. 'Hier gaat het or om de menscheni een loon voor nun ar beid te geven waarvan ze kumnien besitaan en daar is de heer Apeldoorn tegen, 21.60 is een laag loon. Spr. bleef er tegen om daar nog wat af te nemen. De voorzitter vond het regelem van het loon een zeer moeielijke kwestie. Spr. deed niets liever dan eeni goed loon uit te betalen, maar men werkt hier niet met eigen geld maar met het geld van de gemeente en dit geldi moet weer in den vorm van belastimgen van, de burgerij worden terug geheven. H'ef was het verstandigst de teering naar de nee- ring te zetten. Spr. zou het lrefsti het werk aanbesteden daa regeld de arbeider zel'f zijn loon. De heer Hoksbergen kon zich niet voor stellen dat het voor de gemeenschap eerder geoorloofd zou zijn een te laag loon te be talen dan voor een particulier. Spr. geloof- de eerder het omgekeerde daar een particu lier vaak aan omstandigheden is gebondem die voor een gemeente niet geldien. In iedei geval wilde spr. de veramtwoordelijikheid niet dragen om een' te laag loon uit te betalen.' Ook bij! weilkverschaffimg moet het uit te be talen loon althans zoo zijn dat de arbeider daardoor voor zijn gezin het noodige kan be- komen. De heer Barnaart had juist klachten van arbeiders gehoord die er over veirwon- derd waren dat de gemeente 45 cent per uur uitbetaalde, terwijl zij1 bij hun baas slechts 35 cent per uur verdienden. Het geldt hier een winterloon. Spr. sprak eeni man op Woud die bezig was voor 2.50 per dag een stuk land af te graven,, maar die dit lie ver deed dan biji de gemeente aan de werk verschaffing te gaan. De heer Hoksbergen merkte op dat die man op den duur nog beter at is daar de ge meente de menschen slechts voor enkele we ken aan het weik zet om ze weer door ande- ren die het ook noodiig hebben te vervangen. Het voorstel van B. enl W. hierop in stem ming gebracht werd met de stem van den heer Hoksbergen tegeni aangenomen. Voorstel van Burg, en Weth. tot machti- ging der, openbare verpacbting van het grasgewas op de bermen van den Berger- en Oxoeneweg. De heer Apeldoorn drong er op aan de verpachting spoedig, te doen geschiedien. 'Hiertoe werd besloten. Voorstel van Burg, en Weth. tot bet ver- leenen van een crediet van 30 voor den aankoop van een electrische straalkachel ten behoeve van het wijkgebouw. Dit voorstel werd aangenomen. Vaststelling der pensioengrondslagen van eenige gemeente-ambtenaren. Conform besloten. De voorzitter deelde mede dat het niiet mo- geliji Wias gebleken om overeenkomstig het begrootingsbesluii-t, een van, die arbeiders aan de vuilnisbelt wfeg te doen. Men kan de man er wel a fnemen en aan de wegen zetten maar dan gaat dit ook weer ten koste van een aangestelden werklodze en de man kan bo- venaien niet gemist worden. Aangekocht wa ren 300000 steenen, waarvan 45000 voor den polder. De steenen zijn bestemd voor het beharden van de Karel de Orootelaan en hebben 28.'90 per duizend voor de wial ge- kost. Het lossen was aangenomen geworden voor 0.80 per duizend. Rondvraag. De heer Baltus iriformeerde hoe het stond met tie veiplaging van Jan Groot. De ge meente heeft hem in een gesticht geplaatst in de veronderstelling dat ae kosten uit de na- latingschap kondeni worden' bestreden doch wamneer het zaakje niet wordt verkocht dan ziet Spr. hiervan niet veel komen. De Voorzitter was het volkomen met den heer Baltus eens B. en W. haddeni den ad- vocaat reeds geschreven dat het zoo niet lan- gen kan blijjven. De zaak is aanhet rollen maar nog niet voor elkander. De heer Atveldoorn, zou graag willent dat B. en W. in net kornend najaar kwamen! met een' steunregeling voor de crisisarheiders. De Voorzitter zegde dit toe. De heer iBogtman wees er op dat nog al- tijd: de bouwverordening niet was herzien. Spr. was in Bilthoven geweest en in de bouwver ordening van deze gemeente bestaat de be- paling dat voor buizen zonder verdieping gebouwd mag worden met halfsteens mit ten en eeni spauw van een klamp. Dit is niet alleen een besparing maar ook een verbete- ring. Thans mag men' hier bouwem een' half- steensmuur met eeni kliamp. Dit is niet zoo struktief aanigezien de klamp er dan meestal tegen, aan wordt gesnieerd en dus niet draagt. In de tweeaie plants is het voor de volkswoningbou/w eem verheterimg' omdat het dan mogelijk is te be1- an,gen op beraapte muren of deze mureni te sausen en, toch droo- ge muren te hebben. Tegenwoordig bouwt men veel met lage tniuren en een gebroken kap en spr. zou er dan ook voor zijn out, ter bevordering van de goedkoope jvonimgbouw in de bouwverordening. een; dergeldjk artikd als de Bilthovensche verordening bevat op te nemen. De Voorzitter deelde mede dat het verzoek was ingekomem dit te mogern doen. Onder de vorige opzicbter is dit meermailen toegepast. Een bezwaar is dat dan de balkem moeten dlragein op de buitenmureu,. Ook bestaiait het gevaar dat biji het slaan van een spijiker in een klampmuur. de geheele muur in elkander stort. De tegenwoordige opzichter is er dan ook tegen. B. en W. zullen er echter een be- spreking over houden. Spr. was het er mee eens dat uoe goedkooper er gebouwd kon worden hoe beter dit was. Het was echter niet erg constructief. De heer Bogtman wees er nog op dat er voor de bouwverordening het had veriboden wel hiuizem zoo gebouwd zijln gewordeni die nog gezien mogen worden. De raad ging hierop in comitfi ter behan deling van reclames tegen aanslagen in den Hoofdelijiken Omis'lag, Schoolgden en 'Hon- denbelasting dlenst 11922. Bij beschiking van den Minister van Ar beid van 2 Miaant j.1. is tan behoeve van de particuliere bouwmtjiverheid aan deze gemeen te een' bijdrage uit *t Rijks kas toegekend van 300.itot het verleenen van' gelijke bijdira- ge aan' P. W. van dpi Broek, voor den bouw van eene wooing aan den Bergerweg. De aspiranteni van B. S. V. speelden aihier itegani Rood-Wii) uitt Alkmaar. De wed- strijd eindigde in een gelijlk spel. De uitslag 11 gaf de krachtsverhouding juist weer. iB. S- V. II1 apeelde daarna tegen Heiloo II en won door enthusiast spelen welverdiend met 3»—0. UIT HEILOO. De tuinbouiwvereeniging „De Voontit gang" vergaderde Vxiijdagavond. De verga dering was matig bezocht. Verslag van den heer S. Akkerman, ad- ministrateur over 1922. In 1921 werden aangevoerd 22371 sloffen aardbeien, op- b/engst 23676. In 1922 slechts 3300 slof fen met opbrengst van 4930. Groenten in 1921 33904.26, in, 1922 30.098.40, to- tale ontvangsiten in 1921 57580.24 en in 1922 35028.40. Dus een geringe omzet van 22561.86. De heer K. 'Ldtmmien, verklaarde namens de coinmissie van onderzoek, alles accoord te hebben bevonden. Rekening pen nigmeester. Uitgavem 58.28, ontvangsten 108, voordeelig saldo 49.72. Rekening en verantwoording administrar teur over alle inkoopen. Uitgaven 42109.11 ontvangsten 42639.94. De balans gaf een bedrag aan van 3846.90 in uitgaven en ontvangsten. De administrateur deelda mede dat de aardbeianverzending winst heeft afgeworpen. De groenten-verzending geeft echter een, tekort. B'enoeming expediteur en administnateur. Herbenoemdi werden de heeren M. Dekker en S. Akkerman. Bestelling tuinzaden, rietmatten, glas, boonenstokken enz. enz. volgde. De voorzitter deelde mede dat de ingehou- den Yt pet. van de aardbeien is bestemd voor aankoop spoelmachine en vaten. Men heeft dan niet af te hangen van de kooplieden wanneer de prijs te laag loopt, doch men kan zel'f vexzenden of teniminste inmaken. Medegedeeld werd dat de chilisalpeter heeft void,aan aan het gekochte gehalte. Adihaesie werd betuigd iaan het voorstel om't gebied' waarover de belasting van het Hoogheemraadschap loopt, te vergrooten tot benoordeni het IJ clat de stedeni 'Amsterdam en Haarlem hier a an mee betalen is billijik- Met alle kracht zal daarop worden aange- drongen. Een voorstel om boekjes aan te sohaffen over eenivoudige boekhouding voor het tuin- bouwbedirijif had de instemming. Voor den belastingaanslag was het meer dan noodig. De wi'llekeurige aanslagen der belasting, waardoor de tuinder die geen ontvangsten tegen uitgaven hedft, wordt uitgeknepeni als een citroen, werden aan scherpe critiek on- derworpen. Bespreking, tuinderscrediet. Men was het er algemeen over eens dat de tuinder die in den crisistijd Nederland heeft gevoed, waar- toe hiji door allerhande bepalingen werd ge- dwongen, nu aan zijn lot wordt overgelaten Deze crediietregeling werd geen' hulp ge- noetnd en er zal zeet* weinig gebruik van worden gemaakt. De Voorzitter deelde nog mede dat het veilingspercentage en daarboveni extra hef- fing slechts in zooverre wordt geheven als het noodig is, 't restant wordt gerestitueerd. Daarop sluiting. Zomdag speelde onze voetbalclub V. V. H. I op ei'geiu terrein tegen K. V. V. I te Krommenie. Door eerstgenoemde club werd met 130 gewonnen. Biji beschiklking van den Minister van Ar beid van 2 Ma art j J. zijn ten behoeve van de particuliere badwnijverhdd aan deze gemeen te nit's Rlijlks 'kas twee bijdragen respedieve- lijlk van 300.'en /600.toegekend text het verleenen van gelijke bijldragen aan J. Op- dam en J. Rlus voor edn bouw van respectie- velijlk 2 waniingen en 66a woriing aldaar. Bergen, (NLH.) 4 Maart, 1923. UIT HODRNL OisterenL-avond had de heropenimig plaats van de bdoscoop Royal," thans onder directie van den heer Wilson Jr. 'De zaal was tot in alle hoeken bezet en het puMiek igenoot ten voile van de mooie film ..Olivier Twist" UIT HEERHUGOWAARD. Wel vreemd hoorden de heer J. Oudeman en cchtgenoote op, toen door een buurvrouw in't hoist van den nacht werd aangeklopt, die hun toeriep, dat ze hun zoontje thuis bradx- ten. „Dat kan niet", werd teruggeroepen ^zx. liggen allemaal te bed", 't Was toch zoo. De 7-jarige Oerrit was als slaapwandelaar het bed uitgesitapt, had de deur losgemaakt en was het erf afgegaan, de laan afgcloopen en zoo op den Middelweg aangeland, waar liij, ontwaakt schijnt te zijn. Zidi ongekleed en blootvoets ziende, schijnt hij wel wat met het geval verlegen geworden te zijn, althans bij buren een nachtlichtie ziende, heeft hij daar aangeklopt en werd hij door de buurvrouw naar huts gebracht, waar men niet weinig van Jt geval schrok. UIT STOMiPETOREN. De uitslag van de korfbalmafch, wellke Zon- dagmiddag hier werd gehouden tussdhen on- ze club en, S. S. S. van Oudkarspel,is dat Voorwaarts met 150 de overwinning be- haalde. UIT WrNIKEL. (Febr.) GElBORENI: Thea Jeannette, dochter van Jian1 Vethman en Cornelia Miaria Waiboer. Jan, zoom van Arie die Graaf en Maartje Leijen,. OVERLEOENl: Arien Slooves, oud 83 jaar, weduwnaar van Elisabeth Keppel. O'EHIUWD: Ml'aas Leijen, 26 jaar en An na de Vos 20 jaar. Kflaas Keetman, 33 j. en Trijlntje van Stipriaan', 32 jaar. Wil- lemi Zwaan, 56 jaar en1 Johanna Juditha Blocmien, 51 jaar. Jan Rentenaar, 26 jaar en Jannetje Nlat, 21 jaar. UIT 9CHAGEN. Mej. S. Watertor adhier slaagde te Amster dam voor het eamen nuttiige handweTken. OUDKARSPEL. (Februari). Oeboren Jacob, z. van O. Hart en W. Cornelisse. "Matthijs Cornells, z van C. Rootjes en F. Moeijes. Oerardus, z. van O. Bruijn en M. Vlugt. Agatha, d. van P. Kamp en C. Overtoom. Antonius, z. van H. Roos en M. Paarlberg. Wantje, d. van P. Kosfelijk en E. Pranger. Overleden: Cornelia Eiland, wed. van Johannes Kbelemeij, 52 j. Levenloos aangegeven kind van Johannes Put en Anna Baars. UIT SINT PANCRAS- Zondag 3 vriendschappelijke wedstrijden thuis en 1 uitwedstrijd voor de competities. De lste werd gespeeld tusschen Vrone Ad- spiranten en D. T. S. Adspiranten. Uitslag: 20 voor Vrone. De 2de tusschen Vrone 3 en B. V. V. uit Broek op Langendijk. Uitslag 20 voor Vro ne 3. De 3de ging tusschen Vrone 1 en D. T. S 1 en werd door Vrone 1 gewonnen met 30. Doch de uitwedstrijd tusschen Vrone 2 en Holland 2 te Noordscharwoude werd verlo- ren met 04. SINT PANCRAS. (Februari). G e b o r e n Willem, z. van Cornells Kloosterboer en Maartje Balder. Niesje, d. van Jan Kooij en Aafje Bak. Overleden Maartje Kooij1, 56 j., echtgen. van Klaas Vries. EGMOND AAN ZEE. (Februari). Oeboren: Jacoba Maria, d. van Jan Zwart en Rachel Visser. Overleden: Jan Ruigewaard, 73 j., echtgen. van Maartje Henneman. Joseph van der PoL 70 j., echtgen. van Elisabeth Koper. OBDAM'. (Februari). s Oeboren: Margaretha Cornelia, d. van Simon Suiker en Anna Hoedjes. Catharina, d. van Sieuwert Jonker en Jansje Slot. Helena Afra, d. van Nicolaas Reus en Anna Beerse. Nicolaas Joannes, z- van Simon. Tamis en Trijntje Mak. Johannes Adrianus, z. van Jacobus Borst en Elisabeth Neefjes. Pieter, z. van Jacob Zuiker en Margaretha Rood. Wilhelmus Adrianus, z. van Jan Dekker en Maartje Stuijt. Catharina Anna, d. van Johannes Schouten en Maria Ursem. UIT KOEDIJK. Zaterdagavond werd door de afdeeling van den Ned. Bond van arbeiders in het land-, tuinbouw en zuivelbedrijf, in samen- werking met de afdeeling der S. D. A. P. een ropaganda-feestavond gehouden in het lo- aal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom de bijeenkomst en besprak den toe- stand van een 15 jaar geleden en wees op den arbeidstijd van toen en nu, mede op het loon van die dagen. Spr. memoreerde de oprich- ting der afdeeling in 1914 en de verkregen re- sultaten door middel der organisatie en dllu- streerde dit met plaatselijke voorbeelden. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Bergen, Ursen en St. Pancras. Door den heer Kok, propagandist van den Bond, werd de feestrede uitgesproken, waarin spreker deed uitkomen den plaatselijken strijd door den voorzitter, mede gesteund hier- in door zijn vrouw. Spr. bracht mede naar voren het onlangs plaats gehad hebbende 12^-jarig huwelij'ksfeest van den voorzitter, waarbij spr. namens de afdeeling het genoe- gen had een geschenk aan te bieden in den vorm van een armstoel voor den voorzitter en een daarbij passenden stoel voor diens vrouw. (Applaus). 'De voor zt]n 'De voorzitter dankte, mede namens vrouw, voor deg eschenken. Vervolgens werden door eenige dames en heeren, onder leiding van den neer K. de Jong, een paar zangnummers ten beste gege- ven. Door den heer Kok werd een rede gehour den over het ondeiwetp: „Er op of er onder". Spr. ging hierbij na de algemeene reactie ca het verlagen der loonen, ofschoon er streken zijn, waar loonsverlaging niet noodig is. In Noordholland is het beter dan in Zee land, waar de loonen zeer Laag zijn. Spr. noemde enkele voorbeelden: In Nederland zijn onge- veer 150.000 werkloozen. Spr. ging na den toestand in het Ruhrgebied en achtte het noo dig, daar de arbeiders in hun strijd te steu- nen. De steunregeling besprekende, waarbij gezegd wordt: er is geen geld, wes spr. op de uitgaven voor leger en vloot en bracht huf- de aan het gemeentebestuur van Koedijk voor den steun aan de werkloozen. Mede wees hij op het bezoek van den koning van Zweden en de daaraan verbonden kosten voor zoo'n vi- site. Verder op het nut van de organisatie, waarb ijspr. de vrouwen aanspoorde, de man- nen in de organisatie te steunen. Spr. eindig de met een opwekking voor de a s. verkiezin- gen voor Prov. Staten en Gemeenteraad. (Ap plaus). De voorzitter dankte den heer Kok voor diens rede. Daar het propagandagedeelte van den avond was afgeloopen, werd het verdere ge- deeite gebruikt voor het opvoeren van een tooneeistuk, dat mtnemend slaagde in spel en tooneelschikking. Verder werden nog voor- draehten gedaan en een stuk opgevoerd door ee norietai dames, met tot slot een tableau voorstellaide: „Geloof, Hoop en Liefde", wat in verschillende keulren werd belicht en een v luid aplpaus uitlokte. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. GEVONDEN VOORWLRPEN. Te bevragen alleen op werkdagen van 91 uur aan het Bureiau van Politic. (Zich te vervoegen bij den Wacbt'-Coinmandainit.j Twee muz(ieikbvekjes, een ibruine sjaal, een zwarte bont, een zwarte haarstrik, een broche, een heerendas. twee gymnastiek. schoenen, twee alpacca beursjes, een genera tor van een auto, een ztlveren rozenkram een stuk zeildoek, een' kleerenhanger, een sleetje, een broodzak, eeni gouden dasspeld, een haarkam en Engelsche sleutel, een pai kleeren, een rekenboekje, 20 eieren, eenig getld, tw'ee ziiverbons, een gouden broche. met steenitjes, een spaarzegelboekje, eat goudien charivari, een lorgnet, een zilveren armbandje, 'twee inedailles een 'kettiinkje, een groote gele hond, een zilveren horloge, een doosje kleurkrij't, een hondenpenning, een heerenrijwiel, eenige rozenkransen met- en zonder etui, eenige portemoonaies met- en zonder geld en eenige sleutels. lngezonden stukken. (BidUn verantwoord«U)kheid van de Redat- tle. De opname in deze rubriek bewijst geera- zlm dat de nedacUe er mede Insteml Aan de Redactie van de Alkmaansche Courant., Zeer geachte Heer Redacteur. Zooals blijlken zal uit een verslag in uwe courant behreffende de zoo uitstekend ge- slaagde bijeenkomst van oud-Groningen (van Stadi en Lande) in het geibouw „de Unie" zou Lk u willen verzoeken het volgen- de in uw courant te vermelden. Als waamemend voorzitter heb ik tot mijti spijt niet Vermel d de groote verdiensteni van den heer O. H. W. ter Hoeven. En alleni die deze gezellige bijeenkomst hebben bijge- woond) moeten good overtuigdi zijtg dat het aan het initiatief, de groote toewijding en goede zorgen' van den' heer tier Hoeven te danken is geweest, dat er zoo'n groote op- komst geweest is en dat de zaal zoo gezellig was ingerichf'Het is tnijn vurige wen^hi, dat nu deze zaak met zooveel ent'housiasme be- gonnen is, het verdere beloop daarvan laan ait gunstig begin moge beantwoorden. iMet vriendelijiken dank voor de plaatsing, zeer geachite beer Redacteur blij'f ik hoog- achtend Uw diw. Dr. M. N. J. MDLTZER. Alkm,aar, 3 Maart 1923. Ondergetaikende, K. H. Sch., is zoo vrij, Aangenaam zou het miji zijn, wann'eer het onderstaand stukje in de Alikmaarsche Cou rant opgenomen kon worden: N. H. Sch., is zoo vrij, aangezain Zaoterdagaovend dat niait daon is, het veurloopig comit6 van de Gronneger club naomens de aanwezigen te maggen spreken en heur aim woord van hartekte daank tou te bringen veur de veule muite en opoffereni dei ze daon hebbn om ons Qronr' negers bie mekaor te trommelen. Veural nog- maols 'n woord van waoidaiern aan onze vriuind Ter Hoeven, dei leuf ik well gain tied of muite spoart het om veur de Grooneger- club te waiter. Wat mie zu'ls aangait, ik heb genoteni heur, fijln, en zel't ook nait ligt vergeetn. Tot weerzains kammeraodien, tot de vol- gende vergaodern. K. H Sch. Marktberiehten ALKMAAR, 5 Maart 1923. Op die heden gehouden weekmarkt waren' aangevoeidi: 14 koeien en ossen 250^-/ 400, 5 vette kalve- ren) 60—/ 110, p. ned. pond 1 20- 1.80, 214 nucbtere kalveren 12!30, 309 vette varkens p. ned. pond 0.88- 0.96. NOORDSCHARWOUDE, 3 Maart. Grove uien 1.20—/ 2.60, DtSelimgeiJ 1.50—/ 1.70, Peen 1.50, Roode kool 3.50—/ 4.50, d'oonschiot 3—f 4.30, Gele kool 1.802.60, doorschot 1.50— 2.40, Deensche witte 2.110—/ 3.60, dioor- schot 2.20—/ 3.30, allies per 100 K G. Aanvoer op 2 Maart: 300 K.O. aardap pelen, 13125 K.G. uien, 10500 K G peen, 119200 K G. roode kool, 81250 K.O. gele kool, 138776 K.G. D. witte, 50 K.G. spriuit- 'kool. (WARMEiNH'UIZEN. 3 Maart 1923. Roode kool 3.054.70, 2e soqrt /2.10 tot 4.36, gele kool 1.05—/ 2.55, 2e soqrt 2, Deensche witte kool 2.35—/ 3.25, 2e soort 1.603, Drielingen 1.30— 1.50, Peen 1.20f 1.35, Blauwe aard appelen 2.10f 2.20, uitschot roode kool 1.55if 2, -uitschot witte kool 1.56. Aanvoer: 41165 K.G. roode kool, 4925 K.G. gele kool, 32570 K.'G. witte kool, 6830 K.G. uien, 6400 K.G. peen, 1700 K.G. aardappelen. IBRDEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groenitenveiling), 3 Maart 1923. in de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool le soort f 3f 5.20, 2e soort 1.402.90, Gele kool le soort 1.70—/ 3, 2e soort 1 10—/ 1.60, Deen sche witte kool le soort 2—/ 3.30, Bieten 1.80, Uieni Drielingen 1—/ 1.50, Uien le soort 1.402.90, Losse wortelen 1.20—/ 1.30, alles per 100 K.G. Aan voer: 74400: K.G. roode kool, 69200 KG. witte kool, 71750 KJG. gele kool, 12775 KjG. losse wortelen, 25625 K.G. uien, 2500 K.G. bieten.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6