Eippen en Konijnen. A. J. Ps EIERPODDING mm PAASCHPUDDEfe. Marktberichten u f aangehouden tot de zaak van Adr. B. It be- handeld. HELINO. Daarop stood 'terecht de tutodersknecht Ane B. uit. Uitgeest. Deze heelt in den nacht van 14 op 15 Januari in de tram coder Cas- tricum de hoed van J. Pennings voor 0.50 van den vorigen beklaagde, die deze hoed had cntvreemd, gekocht. Dezelfde getuige als in de vorige zaak, alsmede de bekl. uit de voor- gaande zaak, werden gehoord. Bekl. wilde de 50 cent, die hii van Pennings heeft ontvan- gen, teruigbetalen. Hij gaf het geld aam den deurwaarder. De officier zeide in zijn requisitoir dat hij de zaak niet beschouwde als een aardigheidjc. Die laatste tram is de schrik van de f^tsoen- lijke menschen. Z.Ed, vorderde daarop tegen bekl. H. A. S. 30 boete of 30 dagen hecht. en tegen Adr. Br. ter zake heling eveneens 30 boete subs. 30 dagen hechit. De politie- rechter keurde het gebeurde ten strengste af, maar beschouifde het meer als een soort bal- dadigheid en sprak beide beklaagden vrij. MISHANDELING. De vrachtrijder Jan B. te Obdam heeft zich schuldig gemaakt aan mishandeling van den landbouwer P. Klaver, dien hij; heeft geslagen met een stuk hout. Bekl. zeide dat hij zulks verplicht was. Klaver kwam met groot ge- weld in zijn schuur en schreeuwde„Beweer jij nou eres dat ik een kattendief benl" Bekl. viel den politierechter in de rede en ontving van dezen een terechtwijzing. De getuige •heeft na ontvangst van een slag eenige da gen met een stijve arm geloopen. Eisch20 boete subs. 20 dagen hecht, Vonnis: 10 boete subs. 10 dagen hecht. WEDERSPANNIGHEID. Aan den niet verschenen beklaagde Douwe V. werd ten laste gelegd: wederspannigheid tegen den rijksveldwachter H. Kamp uit Ab- bekerk. Bekl. had zich schuldig gemaakt aan rijwiel overtrading in casu: rijden zonder licht. Hij weigerde aan den rijksveldwachter zijn naam op te geven en verzette zich toen de veldwachter hem daarop voor den hulpofficier v?r Justitie wilde geleiden. Eisch 30 boete subs. 30 dagen hecht. Vonnis/20 boete subs. 20 dagen hecht. BUI 9VREDBB R EUK EN WE DE R SPANNIGHEID. iBekl. Simon B. die zich in den nachit van 28 op 20 Jan. in het cate van H. Tensen be yond en op diens herhaalde vordering wei gerde de fokaliteit te verlatem moest daarop door den rijiksveldw. Kamp met geweld worden verwijderd. Tegen deze verwijdering verzette bekl. zichi geweldig. Eenst met be- hulp van twee burgers gelukte het Kamp bekl. uiit de zaal te zetten. Eisch 50 boete siubs. 50 dagen hecht. Wei wat veel zegt be klaagde. Vonnis,/ 30 boete of 30 d. hecht. MISHANDELING. De visschera Arie v. d. H. en Willem P. st a an terecht ter zake dat zij| in, den nachit van 23 op 24 December de getuigem W. en H. P. Kwast hebben m'ishandeld. Beklaag den verklaren zich onschiuldig. v. d. H. werd door anderen geslagen en Willem P. Veeft zijn kameraad ontzet. De getuige Willem P. verklaarde door bekl. v. <L H. te zijlu mis- bandeld. Hij werd ondenste boven gegooid en zijn zoon werd door tweede beklaagde op dezelfde onvriendelijlke wijze beihanddd. Het drama had zich afgespeeld iii het cate van Mos aldaar. Eerste bekl. was naar het politiebumeau gebracht en later weer ontslagen. Daarop had hijl zich wederom aan mishandeling schuldig gemaakt. Beide beklaagden zijn reeds vroeger veroordeeld wegens mishande ling en wederspannigheid. Eisch tvgen leder 1 ma and gevangenis- straf. Beide bekl. vragen een voorw. veroordee- ling. ZiJ zijn bereid zich aan te sluitem biji een' geheelonthoudersvereeniging. De politie rechter zal zich door den heer Muhrinig, re el asseeringsambten aar laten> voorlichten en stelde de uitspraak uit tot over 14 dagen. HUISVREDEiBREUK EN WEDER SPANNIGHEID. De los werkman Eduard M., te Holder, bad zich op 24 Jan. schuldig gemaakt aan huisvrediebreuk, door zich niet'op de herhaal de vordering van den eigenaar of rechtheb- ben-de te verwijderem uit een openbare locali- teit en voorts dat hij zich eeniige malen met geweld had verzet tegen den politieagent Nijhof. Er werd in het gebouw „Thalia" ge- danst en bekl. wilde aan dat bal deelnemen, wat hem niet werd toegestaan. Hij moest met geweld door deni agent worden verwij- derd. Ook op straat gaf hijl geen gehoor aan de bevelen van den agent waarop hij door deni agent werd vastgegrepen, teneinde naar het politiebureau te worden overgebracht. Ook daartegen verzette 'bekl. zich. Bekl. was reeds voorwaardelijik veroordeeld. Eisch 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. DIEFSTAL. De niet verschenen bekl. Fred. B. te He! der had zich op 24 Januari schuldig ge maakt aan diefstal van. een doosje sigaretten ten nadeele van de winkelienster juffr. van Leeuwen. De sigaretten hadden een winkel- waarde van 2.50. De winkelierster had de sigaretten weer terug gelcregen. De diefstal werd gezien door mej. Dienaar en dieze had de politie gewaarschuwd. Beklaagde had ook biji den sigaxeniwinkelier Kokelaar ge- tracht te stelen, doch Kokelaar was op z.itn ihoede. Voor den vonn kocht biji 1 sigaar en tegelijk werd de slag geslagen. Vonnis conform den eisch. Shifting. baar Teentai kemren, ook een enkele aan wien we den iaatsten tijd zijn gaan twijfelen en daarom scherp door ons in 't oog za wordeni gehouden. laat ik den eersten briefschrljver even me. dedeelen, dat wij zijn wedervaren direct kun- nen aannemen. Als men prima materiaa heeft, ddt in een betrekkelijk klein aamta zoodat men zijn hoenders leert kennen, de dieren worden in voorbeeldige conditie ge houden, aan atlcs mankeert niets, dan zul- len de resultaten dikwijis even goed kuinnen zijn als van aangekocht materiaal waarvan men niet over gepreciseerde gegevens be- schikt. In onze artikelenserie betoogdien we dan ook geen axioma, doch gaven. we een algemeenen regel weer, welke telkens door uitzonderingen bevestigd zal worden. Die uitzonderingen zullen grooter worden naar- mate men zich meennalen verzekert van mannelijk fokmateriaal van een goed inge- nichte en geleide fokkierij gekocht. Nu nummer twee. Deze geeft een klacht weer, welke telkens opduikt en waaraan bei de partijen. dikiwijlls schuldig zijn. Een fokkeriit heeft prijzen behaald, met een toom op een legwedstriid, met een. trio of toom op een tentoonstelling of lets dergelijiks en veraeldt dit vanzelfsprekend' in zijn ad- vertentien. Hiji biedt daarbiji materiaal aan, 't zij in den vorm van eendagskuikens of van broedeieren, waarmede hij niet anders bedoelt, dan- dat zijn prijswinnende dieren getrokken zijn uit het materiaal, dat hiji nm te koop aanbiedt. Hiji zal zijn prijzen hooger of lager zetten, oaarmate het^ materiaal dat hij aanbiedt mieer of minder met 'die prijs winnende dieren. overeenkomt. Iemand die een broedei voor 1.per stuk aanbiedt is meennalen goedikooper dan iemand die een aanbiedimg doet van een kwartje. De leverancier verkoopt dus kansen, meer niet. Hij: stelt zijin priis hooger, wanneer hij als fokker weet, dat de kans van een le klas dier nit zijn geLeverd materiaal te kunen fok- ken. grooter wordt. De kooper boopt dais een kans op een le klas dier, meer niet. Hij weet dat zijjn kansen daarop sfijtgen wanneer hiji zijn materiaal betrekt van een goed ingerichte en vakkundig geleide fokkerij.. Zulks moet wel eens goed order de oogen worden gezien, daar een kooper gewoonlijk meent uit elk broedei een gegaramdeerdem len prijiswinrrer te mogen verwachten. In 1014, divs de goedkoope tijd nog1, koch- ten we zelf een stel van 13 brokleieren voor 13.en waren we uiterst tevreden toen we daar een le klas haan en een1 le klas hen uit fokten, terwijl de rest middelmaiig was. (Wordt vervolgid.) Provinciaal Nieuws EERLIJKHEID EN BILLI'JKHEID BOVENAL! Naar aanleidimg van onze serie axtikeltjes gericht op Be ter Pluimvee, kregen we een tweetal brieven. van lezers, waarvan de een mededeelde dat zijn hoenders, gefokt uit eigen materiaal zonder valoestconirdle, even1 goed was als die van K kinrichtingen waar net valnestsysteemi 'bet kompas was, terwijl de ander zijn leleurstellende ervariagem met enkele fokinrichtingen opgedaan, weer gaf. Hij deed dit op een keurige manier, zonder als een dolle te beschuldigen en te razen, zooals dit dikwijis gebeurt, alleen door een eenvoudig weergeven van feiten., waarbij) hij de namen. der leveranciers noernde. Dit laat ste alleen1 ter onze inlichting. Biji die namen waren enkelrn, welke wij- als zeer betrouw UIT HDORN. Tengeyolge van den Noordenwind1 is al het drijfijs voor de Hoomsche haven wegge- dreven. Zoowel voor stoam- ails zeilschepen is nu die vaart open. Naar we vememen wordt vamwege de S. D. A. P. raadsfractie gewerkt aan plannen lot stichting van een tehuis voor ouden van dagen. UIT SCHAGEN. Het Comite voor de Kritc Schagien verkoos tot voorloopig bestuur de heeren' P. Jensma, voor Lutjewinkel, Th. Roep"vice-voorz., W. F. Gorter seer, em S. Smeding penntngm., de laatste drie itie Schagen. Het coniite ontving van verschfllende zijde toezagginig van mede- werking voor de oprichtinig der Krite. UIT WAARID EN) GRJOET. Biji de verkiezingen voor den polder Waard en Greet werden tot Hloofdingelanden herko- zen de heeren J. Breebaart en J. Vetbman, Groetpolder, gem. Winked Imi de plaais van den heer A. J. Wailxr-r, beinoemd tot Hleem- raad werd gekozen de heer H!. Wilkeni, mede in' den Groetpolder, .gem. Winlkel. UIT SCH'AGERIBRUG, Te Schagerbrug werd Zondagavond een voor een cafe staand rijwiel van- een bezpeker gestoden. UIT HEERHUGOWA'AHD. Door de gezamenlijke R.K. Kiesvereeni- ging zijn hier tot Cand'idlaten voor den pol der gesteld, de beide aftredende heeren: D. Schilder (Kath.) en F. Liefhebber (lib.) In- plants van den heer P. Kieft werd gesteld de heer G. Bakkum. HEERHUGOWAARD. (Februari). G e b o r e n Cornelia Jacoba, d. van Evert de Jong en Aafje Weel. Catharina Maria, d. van Theodoras Koomen en Anna Tamis. Maria Cornelia, d. van Petrus Beers en Jacoba Maria de Boer. Margare- tha, d. van Cornelis Suiker en Margaretha Straat. Cornelia, d. van Cornelis' Dekker en Berradine Swinkels. Jacoba, d van Everardus Jacobus Westmeijer en Theodora Groot. Margaretha Maria, d. van Jan Jong en Anna Margaretha Schilder. Ursula Mar garetha, d. van Jan Dekker en Naatje Oude- man. Johanna Catharina, d. van Cornelia Oudhuis en Alida Heddes. Johanna, d. van Simon Weel-en Antje Boud. Anna Ma ria, d. van Jacob Berkhout en Niesje de Boer. Petronella, d. van Lourens de Graaf en Aafje Klaver. Gehuwd: Simon Lodder en Trijntje Polsma. Cornelia Bloemendaal, te Lands- meer, en Petronella Maria den Engelse, al- hier. Overleden Pieter Gootjes, 44 j., echt- geno. van Maartje van der Oord. Johan nes, z van Petrus Jonker en Maria Jong, 3 j. Jan Burgman, 75 j., echtgen. van Maartje de Hart. Neeltje Kok, '77 j., weduwe van Pieter Vlaar. Volkert Visser, 87 j., weduw- naar van Trijntje Kobus. Neeltje Kriek, 78 j., wed. van Dirk Oukes. Jannetje de Groot, 52 j., echtgen. van Klaas Schilder. UIT SCHERMERHORN. Ter bestrijding van de werkeloosheid1 zijn door het Gemeemtebestuur, alhier een 7-tail werkloozen aangesteld om de Achterdijk- sloot uit te diepen en verder op ite 'knappen. WA'RMENHUIZEN Februari. Geboren Nicol'aas Theodoras, z. van Nicolaas Ligthant en van Gecrtruida Maria Groothuizen. Frandscus Jacobus, z. van Oomelis Beemsterboer en van Cornelia Jong. Cornelis Antonins, z. van Matthias Jacobus de Nijs en van Anna Casrricum. Elisabeth Maria, d. van Jan van Diepen en van Elisabeth Blokker. Agatha, d. van DE met vruchten. dirk Zutt en van Grietje Roozendaal. Pie ter, z. van Gerrit Nicolaas Sevenhuijzen en Jan, z. van Jan de Vet en van Grietje Kies- van Elisabeth Catharina Schermerhoxin. ling. Gehuwd Herman Kieft, oud 27 jaar ea Jannetje de Vet, oud 19 jaar. UIT OUDKAR9PEL In verband met de onbillijke verdeeling van een flinke brandpremie van den voorlaatsten brand, had een protestbijeenkomst plaats, welke door een 40-tal brandweerlieden werd bijgewoond. De onpractische belegging dezer vergade- ring en de weinige voorbereiding waren oor- zaak dat niets positiefs tot stand kwam. De vergadering ging uiteen, zooals ze bijeenge- komen was, in verbitterde stemming tegen- over hen die daarvan de oorzaak zijn en ook nu weer gedaan hebben of de zaak hun niet aanging. waxen Stavast, Groef en TWaaan joist weer- gegeven, de tooneeluitbeelding was zeer goed eni in het derdie bedrijf .uitstekendDe pauzea duurdeni ecbter veel te lang. Zelcer er had een ingrijpende tooneelverandering filaats, doch een uur voor de pauze is te ang. Het publiek gaf dan ook van zijn mis- noegen uiting. Ook de jury bleef te lang weg waardoor die tijdsraimte nog vergroot werd! Tusschien het 3e en 4e bedrijif werd een verloting gehouden tot stijiving der kas, om een 3-tal prijzen. Een gezellig strijkje gaf de noodige afwisseling. Tot slot was er een be- sloten bal dat tot laat in den nachit duurde. De rijksontvanger zal hier op 15 Maart een buitengewone zitdag houden en wel. tus- scheni 912 uur ten gemeentehuize. Ingezonden stnkken. (Buiten verantwoordeUjkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewljst geens- zflro dat de rtedactU er mede instem. KO 1 Aanvoer op 3 Maart: 23450 K G. Uien, 4125 KG. Peen, 82750 K O. Roode kool, 53575 KG. Gele kool 106025 K G. Deensche witte. WARMEN1HUIZEH 5 Maart 1923 Roode kool 4.55—/ 4.95 2e soort 3.70; Gele ikooi 2.15; Deensche wife kool 2.80—/ 3.25; 2e soort 3; Uien' f 2.20; Drielingen 1.30—/ 1.40; Pea 1.25—-/ 1.35; Uitschnt Roode kool 2.15- 2.40; Ukschat Gde Irool 1.05. Aianvoer 14405 KG. Roode kooL 835 KG. Gel« kool. 6160 K.G. Witte kool, 2175 K G. Uien. 5300 K.G. Peen. Zeegjidijigep Het aantal kiezers in deze gemeente is voor de Tweede Kamer 1012, voor de Prov. Staten 1005 en voor den Gemeenteraad 978.- D. T. S. II verloor op eigen terrein tegen Koedijk I met 4—1. D. T. S. I verloor van Vrone I met 3—0. De korfbalclub S. S. S. verloor van Stompetoren met 150. UIT NOORDSCHARWOUDE. Holland II speelde op eigen terrein tegen Vrone II en won met 40. UIT LANQENDIJK. In de Katholieke Kiesvereeniging is een voorstel dat leden van den Raad geen lid van het bestuur der vereeniging mogen zijn, met een vrij groote meerdertieid verworpen. UIT SCHOORLDAM. Dat het bestuur van „Nut en Genoegen" gezelligc avoijden weet te organiseeren, weet heel de omtrek, doch die van Zaterdagavond was, door een afwisselend programma, toch wel weer een van de gezelligste dien we heb ben gehad. Het progtamma'liep, als altijd, vlot van stapel. Na een vriendelijk welkomstwoord van den voorzitter Klerk, de schitterende no- tulen in dichtmaat. De heer Damiaans wordt hierin een specialiteit. Vervolgens een mooi tableau, ,,de Morgen- stond", goed gearrangeerd naar eigen geko zen onderwerp, door de dames die ook vroe ger reeds toonden in dezen zulk een goeden smaak te bezitlen. En toen iets nieuws: op 't programma stond: „Het liedje van den veerman", en waar we slechts ai'leen een zinigenideni veer- schipper verwachtten, daar moestcn we tot onze verwondering een viersfemmige zangver- eeniging op de planken zien en we hadden er bij te bemerken dat de ijverige heer Klerk deze nieuwe elub in korten tijd op een mooi peil heeft gebracht. Het nummer werd mooi' gezongen en op verzoek herhaald. Deze com- posiitie van Fred. Roeske sloeg ook wel in*. Hieraa een lezing van den heer J. Vlam, zeer komisch. Daarna voordrachten en zang, Als gewoonlijk was de heer L. Schotvanger weder goed op dreef met zijne zangnummers. Allereerst toen hij met zijn broeder Jan te za- men van het „Angstige braidje" zong. Daar na: „M'n vader en ik", en „de Zilveren brui- loft van manke Nelis". In crnst en luim al even goed. De dcrde broeder, Pieter, is goed in't spoor der ouderen; ook hij heeft een mo'oie stem die thuishoort in't koor van den heer Klerk. De gezusters-Mina en Dora Keeten zongen ook tot aller genoegen. „Na den Stonn" be- viel ons opj>erbest. Jammer dat de heer S. de Leeuw ongesteld was geworden. Nu moesten een paar mooie nuinmere vervallen. i Wat vonden we voorts mejuffrouw Koedij- ker ccn goed figuur, voor de planken als ge- knipt. Haar nummers sloege nin. Zoowel de „Kraaienknip" als „Schuld" heel versehillend van voordracht Als kaartlegster in „Kennis- NIET PE JUISTE MANIER. Uiit een' versilagtje in de Allkmaarsche Cou- rant van 2 dezer bespeur ik, dat de voorzitter van den Bond voor Staaitspensionneering af- dleelinig Oudfcarspel, in de huishoudblijke ver- gadering van die aifdeeling, in aniiwoord op een critische uitlating van den: heer Bakker, in die bijeenkomst zidi de vrijheid veroOrlooft om den ondergeteekende te betitelen als 'n be- strijder van den Band voor Staatspensionnee- ring. We sitaan aan deni vooravond van belang- rijlke 'gebeurttenissen op politick terrein en dan schijnen sommige personeni, daardoor zooda- nig te worden beinvloed, d!at ze hun1 woorden wd eens wat minder juist kiezeni dam ze in an- dere, minder bewogem d'agen gewoonlijk doen. Ter vooricoming van klet^raatjes zou ik dezem voorziitter, die miiji dit niu maar zonder eenige nadere arguimentatie in de schoenen schuift, willem vragen Wilt U zoo goed zijn eons aan' te toon en1 wanneer en waar door mij de Bond van Staatspensionneering is betro- den? Of is het soms besitlrijding van eene organi- satie, wanneer men een tweetal propagandis- tem van deni B. v. 'St. in ons gewest, die in de keuze van hunne argumemten ter verdedi- gieig van het Staallspensioen wel wat heel on- .gelrikkig waren, van aniiwoord dient in een paar openbare vergaderingen Maatoti men in Gudkarspcl en begrijp ik het verslagje goed dan heeft Ps. Spaargaren dam ook op de lamddag te Schagen gedaan, van een bestrijding van de methode van een tweeted propagandist en, een bestrijding van de organisaiide, dan heb ik dait, al vind ik het te zot om las te loopen, te aanvaarden. Het zal mij; als sociaal-demokraat er niet van weerhouden om wanneer men weer op deze wij ze gaat beginnten door befcladdimg van amibtemarem, door bedekte viezigheidjes te litem 'tern opzichte van,' de menschen die trach- iten om uit het magere beestje „sociale wetge- ving" geheeten, voor de betrokkenen te halen, waarop dezen rechi hebben, daartegen front te malken. Noem mij dan een bestrijd'er van uwe orga- nisade Ik kan er slechts tegen protesteeren Maar ik meen, de zaak waarvoor wij strij- den, ,.afschaffing van het oud en dus arm", te moeten dienen op mijn wijze, die volmaakt in overeenstetnimling 'is met't program vao mijim parti j. Het was wel licht beter geweest indien deze voorzitter, in plaats van Ideine hassebasserij'- tjes op te zetten, eens random zich keek, dan zou hij, nu er voor een groote categorie van toekomstige ouden van dagen zulke groote ge- varen dreigen ten opzichte van het doel waar voor zijn en ook mijn organisatie altijd heb ben gevochten, in plaats van tegen medestan- ders van leer te trekken, de trompet steken en „verzamelen" blazen. De reactie is druk aan het bezuinigen. En daarvan konden tal van toekomstige oudjes, die thans als los boerenarbeider hun schamel kostje verdienen, wel eens de dupe worden. Heiloo, 2 Maart 1923. W. VAN DE VALL. be Port Said, Maart v. Co. reizigerswas ze in goed gezelschap van den heer fb. Kuijper, die de lachlust ook opwekte met zijn voordracht: „Hannes als slachtoffer". De Schooridamsche dilcttan'tenclub gaf de yermakclijke klucht „Een Vacature" en ver- tolkte dit op vlotte manier, terwijl nog twoe andere heeren de a^nwezigen deden genieten van de geestige oogenblikben toen „fiannes bij den Fotograaf" was. En dan laten we met vcrgcten den heer Damiaans. Wat gaf, hij v66r de pauze gevoelvo! weer hoe in ons mdie de positie van den inlander is en hoe deed hij de menschen lachen om zijn neger- types en om zijn laatste voordracht die in de plaaits kwam van: 'n numimertje van, de Leeuw De voorzitter sloot den avond zeer laat en met een opgewekt woord. Hierria nog een heel ge- zellig dansje, dat zoo onmisbaar is voor den jaatsten Nutsavond. En hiermee sluit „Nut en Genoegen" het seizoen. UIT HEILOO. PURMEREND, 6 Maart. Aanvoer en prij zen waren op de heden gehouden weekmarkt als volgt: Kaas: 8 stapels, fabriekskaas /62.50; met Rlijksmerk 65; 3 stapels boerenkaas /61, met Rijksmerk 65; 846 K.G. boter 2,80 tot 2.90'; 532 runderen, w.o. 225 vette, /0.70 tot 1.20297 melt- en gddekoeiem 150 tot 475, handel stug; 50 vette kalveren 1,25 tot 1,75 per K G., handel matig; 1380 nuch- •tere kalveren, slachtkalveren 10 tot 40, fokkalveren 8 tot 32, handel matig; 238 vette varkens zouterij 0,86 tot 0,92, slacht 092 tot 0,96, handel vlug; 66 magere var kens 30 tot 55. handel vlug; 106 biggen 20 tot 34, handel vlug; 389 schapen 35 tot 48, handel matig; kipeieren 5,50 tot 6,50 per 100 stuks; eendeieren 7 per 100 stuks; 23 bokken. PURMEREND, 5 Maarlt 1923. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en' Om- streken." Aardappden 0.42—/ 0.80 p. zafc (25 KG.); Peren 0.12^-/ 0.17 p. K.G Appe^ len 0.05—/ 0.12 p. K.G.; Witiof 0.12^- 0.17 p. K G.Roode kool 3.40—/ 7.30 De toomeelclub van den Bond1 van Staats- P- 100» Spraitkool 0.80—3.25 p. 15 K.G.; de een penisionneering gaf Zondagavond in tooneelzaal ,van „De Rustende Jager" uitvoerinig. De zaal was geheel gevuld. Opgevoerd werd „Het Spinnewiel", too- nedspel in 4 bedrijven, door G. H. Stouten- beek, dat het verplichte stuk .was voor,den wedstrijd uitgeschreveni door deni Prov. Bond v. Dilettantemtooneelvereenigingen in Noord- H< Hand. De jury, bestaandu uit de heeren R. Mur ns Zaandam; Jac Schaap, Hoorn en Joh. van Rossum Jr., Koog aan de Zaan, had de beoordeeling eni wij meenien diat de club wel weer kans op 'n prijs maakt. Zefcer er is wel eens een fout gemaakt doch. over het geheel heeft de club weer bewezen, onder regie van den heer J. Rossenbacher, een mooi ramen- »pel te Id nnen geven. Mevr. de wed Hr. it- man en Willem Houtman gavem uitmuntendi spel, hioewel de laatste ons wel wat oud toe leek voor zijn ral. Piet Houtmani was eveneens goed ent Nanny Jansen was onver- beterlijk. Meijer werd goed uiitgebeeld, wij geven hem in overweging zijn bril steeds op te 'houden. Scheffetr was eveneens zeer goed, minder kdn ons de doming bekoren. Zijtni uit spraak was te vlug en! zijn uitbeelding had beter kunnen zijn. In ondergeschikte rallen Boerekool 1.15—/ 2.45 p." 100 straiken; Rapen 2.30—/ 2.50 p. 100; Uien 0.25— 0.55 p. 25 K.G.; Prd 7.90 o. 100 bos. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart 1923. In de heden gehouden veilingen werdi be- taald voor: Roode 'kool le soort 45.70; Roode kool 2e soort 3.10—/ 3.90; Gele kool le soort 2—/ 3.30; Gele kool 2e soort 1.40 1.90-; Deensche witte kool le soort 2.20 f 3.60; Deensche witte kool 2e soort 1.70i—2.10; Drielingen 1.30—1.50; Uien le soort 1.50J 2.70; Losse worte- len 1.30—/ 1.50, alles p. 100 K.G. Aanvoer:. 65825 K.G. Gele kool, 33350 K.G. Uien, 60875 K G. Roode kool, 28750 K.O. Witte kool, 13500 K.G. Losse wortelen NOORDSCHARWOUDE, 5 Maart 1923. Grave uien 1.60—/ 2.60; Drielingen 1.60—/ 1.70; Peen 1.20^/ 1.30; Rhode kool 4—/ 5.30; Doorschot Roode kool 3.70—/ 4.90; Gele kool 2.40—3.60; Doorschot Gele kool 2.20—/ 3.30; Deen sche witte kool 2.803.90; Doorschot Deensche witte 2 20—/ 3.60, alles p. 100 STOGMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Bengkailis vertr. 3 Maart v. Colon a. naal. Grotius (uitr.) air. 4 Maart arr. 4 Maart te Southampton. Johan De Witt (uitr.) vertr. 2 lombo. Kangeam (thuisr.) arr. 4 Maart te Suez, Lombok (thuisr.) vertr. 4 Maart v. Djeddah, Prinses Juliana vertr. 3 Maart v. Batavia n A'dam. Sumatra vertr. 4 Maart v. Colon n. Kanaal Koningin Der Nederlanden (uitr.) arr. 4 Maart ite Southampton. RON. NED. STB. MIJ. Agamemnon arr. 3 Maart v. Malta te Cart- hagena. Ajmazone vertr. 3 Maart v. Valencia a. R«4 terdiam. Calypso arr. 3 Maart te Samoa, Euterpe arr. 4 Maart v. R'dam te Ventspila Iris arr. 5 Maart v. Kopenlhagen te Amster dam. Medea arr. 5 Maart v. de Midd. Zee te Am sterdam. Merope arr. 4 Maart v. Livorno te Nlapela Nereus vertr. 3 Maart v. A'dam n. Kopanfo gen. (Verb.). Orion arr. 4 Maart v. Salonica te Konstanti nopel. Orpheus air. 5 Maart v. Bordeaux te Aim- sterdam. Perseus vertr. 3Maart v. Villa Garcia n. Setubal. Stella vertr. 3 Maart v. Lissabon n. Gibral tar. Theseus arr. 4 Mrt. v. Bordeaux te Oporto. Hector vertr. 3 Maart v. Argosboli n. MaF ta. Pluto vertr. 5 Maart v. R'diam n. Barcelona Tellus arr. 5 Maart v. Tarragona te Amster dam. HOUL AM ERIK A UJN. Beemsterdijk verti'. 3 Maart v. New-York a R'd!am. Kimderdijk vertr. 2 Maart v. San Pedire n R'dam. Leerdam, v. R'diam n. New-Orleans, vertr. 4 Maart v.m. van Boulogne. Moerdajk, v. R'daan n. San Francisco, air. 3 Maart te Londen. Spaarndam, v. NewOrfeans a R'dam, vertr. 4 Maart v. Coronna. Lochgoil vertr. 2 Maart v. Vancouver a. Rot terdam. Volendam, v. New-York n. R'dam, vertr. 5 Maart van Plymouth KON. MOLL. LLOYD. Albireo (uitr.) arr. 4 Maart te Antwerpen. Kennemerland (uitr.) vertr. 3 Maart v. Rio Janeiro. Maasland (thuisr.) arr. 2 Maart te Las Pal- mas. Zeelandia (thuisr.) vertr. 3 Maart v. Bahia Gelria arr. 5 Maart v. Buenos Ayres te Am sterdam. KON. PAKETV. MIJ. Houtman arr. 4 Maart v. Java te Sydtaey. KON. WEST-IND. MAILD. Almelo vertr. 3 Maart v. Airica n. Iqulque. Ares arr. 5 Maart v. R'dam' te Hamburg. Helder, v. A'dam, 1. v. Antwerpen, n. nn'W, arr. 5 Maart te Lionden. Jason vertr. 4 Maart v. Kington n. Cristobal. Oranje Nassau vertr. 1 Maart v. Curacao n. Puerto Cabello. Delft vertr. 2 Maart v. Valparaiso n. Am sterdam. HALCYON-UJN. Emmapark vertr. 4 Maart v. Oram n. Ham burg. Stad Amhem (thuisr.) vertr. 3 Maart v. Montevideo. Stad 2?wolle arr. 2 Maart v. Ibrail te Ham burg. i HOLL. AUSTRAL!? UJN. Arendskerk (uitr.) arr. 3 Maart te Antwer pen. i Aagtekerk (thuisr,) vertr. 5 Maart v. Gee- long. HOLL. BRITSCH-INDI? UJN. Koudekerk (uitr.) vertr. 2 Maart v. Kurt rs dice HOLL. OOST-AFRIKA UJN. A'ludra (thuisr.) arr. 4 Maart te Londen. Banda vertr. 2 Maart v. Lorenzo Marques n.^Beira. Heemskerk arr. 5 Maart v. 'Hamburg te Am sterdam. Hoogkerk arr. 4 Maart v. Beira te Durban. Melis'kerk (uitr.) arr. 4 Maart te Mombassa. Rijperkerk (thuisr.) vertr. 1 Maart v. Port Said n. Marseille. HOLL. OOST-AZIl UJN. Banka (uitr.) vertr. 3 Maart v. Colombo Oldekerk arr. 4 Maart v. Japan te Rott. Sehiedijjk (thuisr.) vertr. 3 Maart v Ma nilla. HOLL. WEST-AFRIKA UJN. Ulysses vertr. 4 Maart v. Amsterdam n. West-Afrika. Pollux arr. 5 Febr. v. Amst. te Hamburg. ROTTERD. LLOYD. Djambi arr. 5 Maart v. Hamburg te Nor- denham. Goentoer (thuisr.) vertr. 3 Maart v. Colom bo. M'edan arr. 3 Maart v. Rotterd. te Batavia. Fambora (thuisr.) vertr. 3 Maart v. Mar seille. Tjerimai (thuisr.) vertr. 4 Maart v. Tanger. Sitoebondo (thuisr.) vertr. 4 Maart v. Pa- dang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Momed v. Japan n. Rotterdam, vertr. 2 Mrt. v. Port Said. mm -r •-» I 12 r\ Of-rJ aiai1 f 1 1 Ct -C A Tf - r\./\ I

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6