m aar dat" )s geen schoonmaal<| Schoortmaak^ zondet* funtflonansseo. De zaakgelastfgdfe yam Oo»- tenrijk was uit den Haag overgekomen om Mr. Zimmerman uitgeleide te doen. Er werd weers pontaan gejuicht toen Mr. Zimmerman zich naar de gereserveerde coup£ begai Toen de trein zich in beweging zette ride de nraziek tot afscheid, werd met hoc- en zakdodkem gewuifdi en wenschte men den verirekkmden burgervader, die voor Rot terdam zooveel beteekend heeft, een goede reis en behouden aankomst. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Op 9 Maart j.l. is uit het water van het IJ opgehaald het lijkie van eeui pasgeboren kind, van het mannelijk geslacht, geheel naakt en omwonden met een stuk heanep- tou/w. DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. De heer F. W. Swane, voorzitter van de Nieuwe Katholieke Partij, zendt ons de na- volgende mededeeling: Herhaaldelijk wordt de vraag gesteld of de Nieuwe Katholieke Partij nog voortbestaat. Hierop kan dit eenvoudig antwoord worden gegeven De Partij is niet opgeheven en zij bestaat steeds voort. Er is echter meer. Op 20 Oo- tober 1.1. is door de vergadering van het Cen- traal Comite, gevormd door de ring afgevaar- digden van besturen der plaatselijke afdeclin- gen, met algemeene stemmen besloten de par tij niet op te heffen. Die vergadering oordeel- de, dat zoolang door een reorganisatie der kiesvereenigin-gen1 van de Roomsch-Katholieke Staatspartij met redelijke waarborgen ver- leend zijn, dat met de politieke en economi- sche inzichten van groote minderheden onder de Roomsch-Katholieke kiezers rekening ge- houdcn wordt, een opheffing der Partij ontij- dig is. Zoodra de door het Bondsbestuur ge- noemde commissie-Berge c.s. haar rapport publiceert, zal dit bij de Nieuwe Katholieke Partij een punt van ernstige studie vonnen. Bevredigen die voorstellen de Nieuwe Katho lieke Partij in voldoende mate, en heeft de re organisatie der kiesvereenigingen op dien of op een anderen behoorlijken grondslag plaats, dan zal de Nieuwe Katholieke Partij als Poli tieke Partij zelf worden opgeheven. Komt deze reorganisatie echter niet tot stand, dan zal de N. K. P. ook als Politieke Partij' blijven bestaan. Hare houding tegenover de R. K. Staatspartij aan te nemen, zal dan in overeen- stemming met de omstandigheden dienen te bepalen. Diezelfde vergadering van 20 Octo ber meende echter, dat haar oesluit slechts behoorde te gelden voor de algemeene lands- politiek. De plaatselijke afdeeling van de N. K. P. diende ten aanzien van de locale poli tick Prov. Staten en gemeenteraad geheel vrij te zijn in heft bepalen van haar houdiing ten aanzien van het deelnemen aan de a.s. verkie- zingen voor de gemeenteraden en de Provin- ciale Staten. Ook de vorm, waarin die deelne- ming zou bestaat, behoorde aan de plaatse lijke afdeelingen overgdlaten te worden. Ten- gevolge hiervan zijn in verschillende plaatsen besprekingen gevoerd of hebben leden van de N. K. P. medewerking verleend aan de actie tot het stellen van candidaten voor de Pro- vinciale Staten en gemeenteraden in kiesver eenigingen van de Staatspartij, Wellicht is hwruit de verkeerde meening geboren, dat de N. K. P. zou hebben opgehoudeni te bestaan. CH. DANKMEYER. f De schilder Charles Dankmeyer is in het Gem. ziekenhuis te Den) Haag, waar hij Donderdag j.l. in zorgwekkenden toestand werd opgenomen, overleden. Charles Dankmeyer werd in 1861 geboren. Hiji werkte eerst aan de Anitwerpsche acade- mie onder leiding van Veflat en) had later te Amsterdam A Hebe tot leermeester. Na de academic te hebben verlateo, schilderde hij aanvankelijfc vooral in het Oooi, later meer in de waterrijike striken van ons land. Hij was een voortzetter van de tradities der Haagsche impressionistische school, doch kenmerkte zich door zijn streven naar kieur- versterkinm Provinciaal Nieuws PROV. STATEN) VAN NOORDTiOIL- LAND. De heer W. ^n de Vail, lid der Provinciale Staten, heeft de navolgenide vragen aan Gede- puteerde Staten geSteld 1. 'Kunnen Ged. (Staten mededeelen, welke overwegingen hnn college geleid hebben bij het nemen van de beslissing, op grond van de subsidie-aanvrage inzaike de werkverschaffkrg te Sint-Paincras, gedreven voor gemeenschap- pelijlke rekening van de gemeenten Koedijk en Sint Pancras, waailbij in een schrijVen, ge- dagteekend 28 Juni 1922, aan deze gemeen- ten o.m. ite kennem werd gegeven: „dat wij geen aanleiding vinden aan Uwe gemeenten een bijdrage te verleenen, tot gedeeltelijke ddk- king van net verlies, dat de vervenings-werk- zaamhedeni hebben opgelevendl of nog mbch- ten opleveren." 2. Zou het alsnog mogeldjk zijn, dat deze beide gemeenten voor de vereenigingswerk- zaamheden, welke geheel zijn opgezet ter be- strijdinar der werkfloosheid in die gemeenten, voor het seizoen 1922/1923 in aanmerkinig kunnen komen voor subsidfe van de provincie? Het antfwooiid van Oed. iStaten luid'tl als volgt: 1. De in 1920 door de gemeenten Sint-Pan- eras en Koedijk voor gemeenschappelijke reke ning opgezette vervening van eenige perceelen gemeentegrond in den polder Westbevertkoog is klaarblijkelijk in de eerste plaats ohderno- men ten behoeve van de bran'dstoffenvoorzie- ning, waarbij1 werd verwacht dat de uitgaven door de te vedkrijgen inkomsten zouden wor den gedekt. Toen deze laatste verwachting door de verandei de tijdsomstandigheden niet in vervulling bleek te gaan, hebben de ge- meentebesturen orn een bijdrage in het nadee- lig exploitatie-saldo uit de kas der Provincie verzocbt. Ged. Staten hebben geen aanleiding gevonden1 aan dit verzoeik te voldoen, waar het door de Provinciale Staten ten' behoeve der werkloosheidsbestrijdilng verleende crediet naar liun oordeed niet mocht worden besteed tot dekking van de inadeelige uitkomstten van een als rendabel opgezette ondememing. Het feit, dat met de vervening ook tegenmoetko- ming" aan eventueele werkloobeid was beoogd, brachf1 in dit standpoint van Ged. Staten geen veranderiing, aangezien geen steun pleegt e worden verleenldi eni behoeve van wenken, die, felifk de onderhavige vervening ook bij ge brelce van werkloosheid, toch ondernomen zou den zijn. Bii hun aVijzende beslissing hebben Ged Stafen ten slofie nog overwogen, dat de werk- ^cveftZcepwy.j 'laardiagei^ Fabrlk&ntea van LUX en LIFEBUOY. zaamheden, waarvoor het subsidie werdi ver- zocht, waren uitgevoerd in het veenseizoea 1921, dat half Juni van dat jaar geeindigd was, en denhalve geruimen ijjd voordat de Pro vinciale Staten tot he verleenen van bijdragen ten behoeve van werkverschaffing besloten 2. 'Hoewel laatsligenoemde oinstandigheid tegen toeikenning van een bijdrage voor het seizoen 1922/1923 geen bezwaar zou opleve ren, vinden Ged. Staten op grond van de an- dr hierboven aangegevea motieven, geen aan leiding het verleenen van een zoodanig subsi die nader in gunstige overwegimg te nemen. UIT SINT PANCRAS. Zaterdag 10 Maart hield de V. V. „Vrone" een gezeliige bijeenkomst ten huize van den heer Gerritse, ter gelegienheid der promotie van't lste elftal. Te ongeveer 7 uur riep de voorzitter in eenige welgekozen bewoordiingen den aanwe- zigen alien ea hartelijk welkom toe. Daarop verkreeg de heer H. Gerritsen Sr. het woord, die, onder't uitspreken van 'n kracht'ig woord, de vereeniging de medaillekast aanbood. Daarna werdi den aanvoerder van het elftal, in den vorm van bloe- meni een huldeblijk aangeboden. Vervolgens werd een begin gemaakt met de fiink bezette voordrachtenlijst. Een afzonder- lijke beschrijving van ieder stukje zou te veel ruimte vergen, 't zij vermeld, dat er volop is genoten. Te ongeveer elf uur werd pauze ge- houdeti en ieder een kleine versterking aange boden. Taart, brood en koffie wisselden hier elkaar af. Door den waarn. voorzitter, den heer Petri (door omstandigheden was de voorzitter genoodzaakt eerder heen te gaan), werd na aiwerking der voordrachtenlijst een welgemeenden dank gebracht aan alien die dez avond hebben doen slagen, waarna een gezellig bal dezen geslaagden aivond beein- oigde. Teiegranmieii vaii iieden DE SCHEEPSRAMP BIJ DE PIRAEUS. ATHENE, 11 Maart. Het aantal slacht- offers van de scheepsramp bij dien Piraeus bedraagt 150. Een tiental oificieren,'wier lijken- zijn aangespoel, is heden op plech- tige wijze ter aarde besteld. DE TOESTAND TE BOCHUM. BERLIN, 12 Maart. In Bochum heb ben de Franscheni de verscherpte strean- ming van het verkeer opgeheven. Evena'ls reeds eerder in Gelsenkirchen drongen de Franschen Zaterdag te Ham- born in een mijn en wel in de August Thyssen Huette. Zoolang de ingenieurscomimdssie onder militaire bescherming op de mijn vertoefde, legden de arbeiders het werk neer. Zij her- vatten den arbeid eerst, nadat de Comanissie weer vertrokken was. De Frami- sche mandster van Oortlog was Zaterdag te Essen. DE TURKSCHE KWESTIE. BERLIJN, 12 Maart. Een Exchange-tele gram meldt, dat in politieke kriqgen te Konstantinopel verluidt, dat Engeland heeft toegestemd in hervattimg der vredes- onderhandelingen op het Prinsenei'land' in de Zee van Marmora. De „Daily Telegraph" meldt daarente- gen, dat de Engelsche regeering de onder- teekeniingen het Verdrag slechts in Lau sanne wil doen geschieden. In officieele kringen te Louden heeft mien den indruk dat dte tegenvoorste1len; van An gora minder bevredigend zijn, dan de ge- zonden mededeeling deed hopen. Het opti- nrisnie is minder geworden. Gevreesd wordt, dat de Britsche regeering de Turk- -sche tegen voorstellen met zal kunnen aan- vaarden. De motie van vertmuwen in de Turksche regeering werd door de Na'ti'onale Vergade ring aangenomen met 169 tegen 20 stem- men en 96 onthoudingen. STAKING IN DE MEUBELINDUSTTRIE. AMSTERDAM, 12 Maart. Overal waar heden de werkgevers in de meubelin- dustrie de loonsverlaging van 10 procent hebben aangekondigd, zijn de meubelma- kers in staking giegaan. Volgens de omstreeks 10 uur heden- morgen ingekomen berichten) wordt er ge- staalct in Amsterdam, Rotterdam, ar- lem, Groningen, den Haag en Zaandam. In Amsterdam waren hedertmorgen een 8 a 9-tal patroons bij het conflict betrok- ken. Het aantal stakers bedroeg in de hoofdstad circa 250 man, die hedemmor gen in een stakersvergadering bijeen kwamen. Naar reeds is medegedeeld, is de oor- zaak van de staking hierin gelegen, dat de patroons na de beeindiging van het oude collectieve contact op heden een1 loonsver- laging van 10 procoit aankondigden en verder bepaaldeni, dat na dirie maanden overwogen zou worden welke verdere ver- laging van het loon dan neg noodzakelijk is, terwijl tevens andere arteidsvoorwaar- den inmiddels bekend ztouden worden ge maakt. De Algemeene-, de Christelijke- en de R. K. Meubelmakersbonden hebben als antwoord op dit bes'oit der patroons, met ingang van heden de staking geprocla meed BRAND IN EEN SIGARENWTNKEL. AMSTERDAM, 12 Maart. Hedennacht omstreeks twee uur is brand ontstaan in de sigarenwinkel van den heer D. Peters op Rapenburg 16a. De brandweer was spoe- dig ter plaatse en was de brand spoedig meester. De sigarenwinkel brandde geheel uit. De oorzaak is ombekend. (HOOO WATER. ZEVENAAR, 12 Mrt. De waterstand aan het Aardtsche Veer is nonnaal; over- zetting per pont. Paninerdensche Veer overzetting per pont en bootje van dijk tot dijk; de binnenpolders staan nog blank. Het va'lllen gaat mu zeer langzaam. E'EN SMDKKEiLAAR. ZEVENAAR, 12 Br. Zaterdagavond is onder hevdg verzet te Gendringen gearres- teerd een Nedalander, die zich niet wilde laten onderzoeken voor smokkelwaren. Hij trok en lang mes en verwondde zch zelf zeer ernstig. Hij is achter slot en grendel gezet. Ingezonden stukken (BuiUn verantwoordiUjkheid van de Redac- tie. De opname In deze rttbriek bewtfst geens- zirts, dat de Redac tie er mede insteml). Mijnheer de Redacteur, Toen zooveel en vijftig jaar geleden het Burgerweeshuis in gebruik genomen werd, juichten de inwoners van Alkmaar. Want toen was er eind gekomen aan de uitbesteding der weezen nieuwerwets genaamd gezins- verplcging en aan de uitbuiting van hen door hunne pleegouders. Dit is mij herhaalde lijk verzekerd geworden door menschen, die dien slechten ouden tijd hadden beleefd en zich nu verheugden in de werkelijk goede zor- gen, aan de weezen gewijd. In die ruim vijftig jaren is er heel wat ver- andcrd. Ook het inzicht aangaande de beste wijze van weezenverzorging. Nu weegt thcoretisch het belang van de gezinsverple- ging zoo zwaar. dat we weer tertig moeten naar dien oud.en toestand1: uitbesteding en wie weet! wellicht weer uitbuiting. Want, al moge ook het menschdom veranderd zijn, verbeterd is het zeer zeker niet, en ik ben ervan overtuigd, cfat het niet gelukken zal, een voldoend aantal gezinnen te vinden, die anders'dan om a beter van te worden, wees- kindcren zullen willen „verplegen", d. w. z. behoorlijk verzorgen en opvoeden. Daar- voor kenmerkt zich onze tijd hi te zeer door zelfzucht. Zeker, in theorie schijnt gezinsverpleging boven gestichtsverpleging alios voor te heb ben; daarvoor kunnen we in theorie zelfs het beginsel da saamhoorigheid van broertjes en zusjes ten offer brengen. Maar, dat de prak- Hik de theorie bevestigen zal, ontken ik voor Alkmaar, tot mij het tegendrel zal zijn be- wezen. Ook daarom is het jammer, dat U in Hei- loo woont: Als Alkmaarder zoudt LI met de praktijk van de weezenverzorging kunnen ken- nismaken; ik ben oyertuigd, dat na de belang- stelling die U voor het weeshuisvraagstuk aan den dag gelegd hebt, een der regentei gaarne aan U zijn plaats zou afstaan. Ik ben ook overtuigd, dat U dan spoedig bekeerd zoudt zijn tot goede gestichtsverpleging, zooals we die in Alkmaar hebben. 't Is wel eigenaardig, dat ook het bestuur van het Katholieke Weeshuis na de ontrui- ming van zijn gebouw, aan gestichtsverple- pleging, maar in eenigszins gewijzigden vorm, is blijven vasthouden. De gemeente Alkmaar heeft zich bij con tract verbonden: uiterlijk vijf jaar na het tot stand komen der overeenkomst, een nieuw weeshuis aan het bestuur over te dragen, of het oude, in zijn vroegeren toestand terugge- bracht, opnieuw voor het bestuur besehik- baar te stellen. Wanneer nu de gemeenteraad zou besluiten tot gezinsverpleging der wee zen, zou de gemeente niet een nieuw wees huis opleveren. Dan zou dus de overeenkomst verbroken zijn, het weeshuisbestuur zijn oude pand weer in handen krijgen, om daar- inede te handelen, zoo als het dienstig oor- deelt. Dan eou het bijiv.dat pand kunnen verkoopen voor een belangrijk hooger bedrag dan de 110.000, die U aan dat bestuur zoudt willen schenken. Ook van dezen kant dient dit vraagstuk be- kcken te worden. Hoogachtend, R. G. C. SOHR6DER. Wegens afwezigheid van onzen hoofdre- dacteur, die deze zaafc behandelde, zal een beantwoording van dit stuk eenige dagen moeten uitblijveo. Red. Alkm. Qrt.) Stadsnieuws DE VRIJHEID WAS JM TE MACHTIG. Dit betreft een ontslagene uit Veenhuizen. Zaterdag kon hij uit „den krententuin" ver- trekken, alwaar hiji verdiend had de somma van 30. In Alkmaar aangekomen, werd hem bet bedrag uitbetaald. Twee uren later deed hij zijn imoefct op het politie-bureauop een hanawagen, zijn krukken want hij had een houten been en moest zoodoende zich op twee krukken voort- bewegen naast hem: smoordronken. De vrijheid had hem te bevig aangegrepen 's Zondagsmorgens werd hij weer ontsla gen en kon hij zijn tochit vervolgen VOORTURNLE'S ALKMAARSCHE GYMNASTIEKVERBOND. Zondagmorgen om 10 uur 'had onder lea ding van den heer v. d. Pol, onder vrij groote belamgstelling de voorturales plaats voor bee- ren in het GymnastieklOkaal van die 6de Gem. Scho :1 aan de Snaarmanslaan, georganiseerd door het Alkmaarsche Gymnastiek Ver bond1. Wederom werd nieuwe leersttof beoefend voor vrije- en ordeoefaniing, voor rek, brug en ring turners. De les hield een vriend- scShappelijk en gezellig verloop. Het Ailk- maarsche GymmaStiek-Verbondi zou (goed doen enkel voor de adspiramt-dames-voor- tumsiters ook zoo'mi les te organiseeren, welke ongetwijfeld ook veel resultant zal hebben. VERLOTING 9CHILDERIJEN ENZ. TEN B"EHOEVE DER NOODLIJDENDE KUNSTENAAR'S. Deze verloting had Zaterdagavond plaats in de Kegelbaan van „de Unie'. Broekhuijs vult steeds zijn trekkingsuit- slagen- aan met de traditioneele zinnetjes: „eerlijiker kan het niet" en „de trekingeni ge- schieden ondier toezicht van politic en pers". Nu, dit was ook beide het geval bij de trekking van bedoelde verloting en waarlijilo, mien had daarvoor geen1 Symplex-machine nooddg om alias zoo eerlijk mogelijk te doen gaan. Een1 groote bus bevatte de lotnummers, een kleine die van de prijzen. Een agent van politie en> de heer Wemaer trokken beurte- lings de nummers, zoodat al spoedig de zaak in orde was. Wij laten hieronder voor hen^ die loteni in hun bezit hebben, den volledigem uitslag vol- gen'. In eeni advertentie in dit niuimmar wordt bekend gemaakt waar de prijzen kunnen worden afgehaald. En thans de uitslag: Prijs- Lot- nunimer Artikel numimer. L Schilderstuk 737 2. Geborduurd kleed 150 3. Aspergeschotel 1033 4. Eikenihouten Klok 232 5. Schemerlamp (Electr.) 202 6. Schilderstuk 575 7. Schilderstuk 234 8. Zilveren Suikerschep 768 9. Tafelkleed 491 10. Leereni Actentascb 407 11Theewanner 299 12. Bloemenvaas 325 13. Scbilderstukje 600 14. Map Moderne Kunst 291 15. Tafelkleedje 1020 16. 3 Reproducties 871 17. Zijden Kraagbeschermer 303 18. Tafelkleedje Ii265 19. Handschoenendoos 541 20. Kalender 12 21. Bromzen beeldje 238 22. Gravures x 220 23. Krantenhanger 743 24. Vloeimap 273 25. Schilderstukje 423 26. Sierketting 977 27. Zijden doekje 214 28. Tafelkleedje 720 29. ZaJtetui 364 30. Speldenfcussem 927 31. Mattenklopper 432 BOEKEN OVER THEOSOFIE. De Blavatskyjloge der Theosofische Ver eeniging Ned', aid. verzoekt ons de aandlacht te willen vestigen op de advertentie, geplaatst in dit nummer, waarin zij) bericht diat voor belangstellenden' gelegenheid bestaat boekeffl te leenen en vragen te stellen omtrent Theo- sofie. SOC.-DEM. VROUWENDAG Gistermiddag had in „Bellevje" te Amster dam cen vergaderinfo plaats van de Soc-De- mocratische Vrouwenclub, onder leiding van mevrouw Wibaut. De vergadering bijeen op den Vrouwendag, spreekt haar sympathie en. bewondering uit voor de actie der buitsche arbeiders, die door geweldloos \«rzet den strijd vcercu fegen bet gcweld van vreemde overheers-hing, die teg?, lijkertijd pal staan tegenover het nationalisaie in het eigen land, die hiennee een houding aamemen, nieuw in de wereldgescbiedems die een voorbeeld gcven, hoe men den econo- mischen strijd tegen militaii- geweld kan voe. rea De vergadering protesteert met klem fegen de weigering van de behaftdeiiug der inter- pellatie-Troelstra te de Tweede Kamer, die tot strekking had van de Nederiandsche re- geering de verzekering te krijger. dat deze als lid van den Volkenbond geen gelegenheid ter bevordering van vredelievende beeindiginc van het conflict in het Ruhrgebied zal laten voorbijgaan, en roept de vrouwen der arbeidersklasse van Nederland en alien die Europa voor den naderenden ondergaug wilier, behoeden op de social istische arbeidersbeweging te steu- nen te haar hardnekkigen strijd tegen militai- risme en imperialsme HET BALM ASQU6 VAN K. V. K. V. Dit bal-masqud kan in alle opzichten ge- slaagd worden genoemd. Iedere bezoeker was verrukllj en, alien waren het er over eens dat Alkmaar in langen tijdi een dergelijk schitte- rend gemaskend bal niet gehad heeft. Wat een verscheidenhod van pakjes werd er te zien gegeven'Wat hebben alle mede- werkenden zonder udtzondering hun best gedaani, werkelijk met iets moois voor den dag te komen. En ook waarlijk oorsoron- kelijke costuum® bad men- ebdacht, die van veel talent en origaniliteit van de vervaar- digens getuigden. Hoe verbazend aartiilg was b.v. de groep ,^peelgoedpoppen". Inderdaad zijn deze da mes en heeren pracbtig in hun rol gebleven van bet begin' tot aan het demasque. Voorts was de groep Pierrettes en Pierrots zeer aar- ddg. Enfin, wat was er al niet mooi. Wijl wagen er ons niet aan' nog meerdere costumes te veimeldenbijina geen enkel pakje zou onbe- sproken blijven. Niemand achte zich dan ook teleurgesteld, wanneer wij) volstaan met bovengenoemde cos tumes. Was het wonder dat de jury, die aangesteld was de prijlzen toe te kennen een zeer moeilijke taak had, die zij; echter, onder voorzitierschap van den heer J. H. Scholten, tot aller tevre- denheid heeft vervuld. 'De uitslag was als volgt: Moois te aames-costume: lste prijs. Vltoda- (mej. T. Landman); 2de pr. Ballon-girl (Mej. N. Schermerhorn) 3de prijls Haremdame (mej. S. iKamper.) Mooiste heerencostume: lste pr. Harlequin (de heer C. J. van Beek.) Origineelste dames-costumes: lsfte pr. Jazz-Girl (mej. M. Schermerhorn), 2de pr. Briljant (mej. B. Emglander), 3depr. Zonnebloem (rnietj. Jo Mulder), 4de pr. Pie- rette (G. Pabst), troostprijs Muurbloem (mej. M. Kikkert.) Origineelste heeren-costume: lste pr. Oude heer uit de 18de eeuw (de heer Jl. Roos), 2de pr., „Nachtgewaad" (de heer Pirn/ de Boer). Mooiste groep: Prijls: Pierrettes en Pierrots (fam. de Waal enz.) Origineelste groep: Prijs: Speeligoedpoppen (de dames en hee ren: v.d. 'Bogaerde, iKroon, BijVoet, enz.) Ons rest nog een1 woord van lof voor de aankleeding van de „Harmonie-zaal". Het zag er met de planten in't midden en langs de wandm keuri'g uit. Een orchestrion en een uitnemend strijkje zorgden voor balmuziek. Versdhillende firma's te de stad hadden voor heti bal-masque artkelen1 afgestaain te gen gereduceerden prijs. Dit waren de firma's Vroorrt en Dreesmann, Bern, de Graaff, Tee- rink Oly (de heer van Woude) em Smit Wij: kunnen: ons verslag niet besluiten zon der met een enkel woord gewag te hebben ge- miaakt van den gezelligen geest en1 den; pret- tigen toon, die er heerschten tijdens het bal. T'URNKRING ALKMAAR EN OMSTRE- KEN. Men schrijft ons: Gisteren hield bovengenoemde turnkring haar eerste turnles onder leiding van de E C. De opkomst welke wel niet geheel aan de ver- wachtingen voldeed kan tocli bevredigend go noemd' worden. Misschien islO uur voor onze Alkmaarsche turners wel wait) vroeg. We ho pen natuurlijk dat deze turnlessen in 't ver- volg beter bezocht zullen worden en dan reeds te beginnen met de turnles voor Dames op 8 April a.s. Naar aanleiding van het indertijd gejpubilceerd bericht, waarin mededeeling werd gedaan dat de turnkring zal trachten de heer Hjertberg te introduceeren als trai ner te atlethiek kunnen: wijt nog melden dat ons plan schijlnt 'te slagen. We hopen dat vele atlethiekers voor een minimum vergoeding. van de geboden gelegenheid' gehruik zullen maken.De resultaten, welke de neer Hjertberg op atlethisch gebiedi al reeds heeft bereiikt, doet ons vermoeden, dat de moeite wel be- Joond' zal worden. Ook de voetballers, korf- ballers etc. zullen van de gelegenheid kun nen profiteered Een oproep wordt ter zijjier tijd geplaatst ALKMAARSCH BTO-SCOOPTHEATER. De film „De Eeretgeborene" een1 5-acter, blijtft die onverdeelde aandacht hebben, het- geen inderdaad geen wonder is, alls men weet, dat de voortreffelijke Japansche speler Sessue Hayakawa de hoofdrol vervult. Qok thans levert hij; weer ma'gnifique spel, beheerscht als van geen ander. Treffend is b.v. de scene waarin hij als vader den dood van zijn eersljgeborene moet constateeren. Een sterk speler als hiji, die zdjn hevige smart en vlak daarop weder zijln groote vreugde, z66 pakkend weet uit te beelden, treft men slechts zelden- aan. DE WERELDKLOK. ■De in de tutazaal der Harmonic tentoon- gestelde wereldikllok heeft tot nu1 toe vele bezoe- leers mogen ontvangen. Vooral Zateidag en Zondag j.l. waren- druk bezodhte dagen. 'De Zuster- en Broederscholen alsmede een Oude- liedengestidit braditen dezer dagen ook een bezoek aan't interessante zeldzaine kunstwerk. De kindieren1, zoowel als de oudjes van; dagen waren opgetogen over hetgeen: zij te zien en te hooren kregen. Een bezoek aan- d'if Wereld- kunstwerk is dan ook ontegen'zeggefiik dc moeite waard. Naar wij- vernemlen:, Miift de gelegenheid deze week nog opehgesteM, tier- SunlightZeep?

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2