JONGEHEEREN- en KINDERKLEEOINB Marktfeerichten Advertentlen. ;Htet demomstratief Cotagres uitgeschre- Ven door dim Eersten Nederlandschen Bond van Kleinfabrikanteiu in die Sigaren- mdustrie, gehouden op Maandag 36 Maart 1933 in hot gdbouw „De Knoon" te Amsterdam, waar vele belanghebbenide ca- tegorieni uit bet Tabate- eni Sigarenbedrijlf tegenwoordig zijn uit het geheele land, verklaart zeer teleurge&teldi te zijn, dat vde leden van de Tweede Kamer der Sta- tar-Gcneraal, die bcloofd hebben te zullen jnedewerfceni de Tabakswet in bar en buidl- gen vormi te doeni intrelkfcen, daarvan niets hebben1, doeni blijdoeiu. Doet biji doze de Regeering weten, dat vanaf de uitvoering der Tabaksiwet, een toestand voor de belanghebendeni is gebo- ren, die bun met algeheelen ondergang Ibedreigt. Is verder van meenung, waax deze wet wel wat baton in de schatkist kan brenigen, bet niet geoor'oofd mag zijn, dat daardioor het geluk van duizcniden burgers, waar- onder eeni 3000-tal kleinfabriekanten o.p- geoffeird moet warden. En doet tevens een kraohtig beroep op de Valksvertegenw'Oordiging, om ten' sipoe- digste bet banderollenstelsel te niet te doen. Besluit deze motie te zeniden aan Zijtne Excellentie deni Minister van Financien en de ledeni der Eerste eni Tweede Kamiea HULDIGTNG 'H. J. >t*E GROOT. UTRECHT, 26 Maart. De buldiging van den I nspecteur-Gener a a 1 voor h et Nij- verheidsonderwijs deni beer 'H. J. de Groot, zal plaats bebben Woenedag 4 April half drie in hotel ,,De Tw>.e Steden", ingamg restaurant „Buitenhof" te 's-Gravenihage.. Na afloop beataat er gelegenhdd den heer de Gnoot te oomplimenteeren. JASPAR NAAR ITALIg. BRUSSEL, 2i6 Maart. Jaspar, de Bel- gische minister vertrekt hedieni naar Italie. Hij zal te Mil aan een onderhoud hebben met Mussolini. DE ONiRUST IN IERLAND. DUBLIN, 25 Maart. De troepen van den'Vrijstaat arresteerden vier rebellen, onder wie Doff-in, Republikeinsohe leider, die de operaties in West Ierland tegeni de troepen van den Vrijstaat. Wit Wexfordl wordt gemetd, dat troepen van den Vriistaat in botsing zijn gekomen met de rebellen. Er zijta vier doodem en drie gewonden. De rebellen namen in een- hiuis een offi cer en twee soldaten gevangen, die zij doodschoten. Ingozonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redae- tle. De opname in deze rubriek bewifst geertt- zim, dat de Redactie er tnede ins(emt). Wei Ed. Heer! Mag ik mij! dan ook nog maar als u er de ruimte voor over bebt met de weeshuis- en weezenkwestie bemoeien, en 't volgende voorstel aan de hand doen? Voorloopig althans niet nieuw bou- wen het oude gebouw teruggeven, gedeel- telijk gerestaureem, en voor de rest verbuurd aan de gemeente voor gymnasium. Uifebesteden im den kost alledn, Weeding en schoeisel steeds apart van 't Weeshuis. (Nieuw te geven bij- inlevering van oud) en biji de uitbesteding 66k nog -te letter op 't reeds aanwezig inlcomen der pleegouders (van opsomming der door mil vermeende voordee- lem zal ik mij. maar ontnouden). Hbogacbtead, ABQNN16 Stadsnienws DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. Per spoor verzonden goederen. afkomstig uit of bestemd voor Nederlandsche eigenaren van goederen, vanwege het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken maakt bekend, dat het van den Consul-Gene- raai te Frankfort telegrafisch bericbt heeft ontvangen, dat de Hooge Rijnlandcommissde te Coblenz hem heeft medegedeeld, dat meer dan 15000 geladen wagons door de staking op de Duitsche spoorwegen in het bezette ge- bied staan en wegens de daardoor veroor- zaakte storing in het verkeer zullen worden gelost. t>e goederen zullen- daama worden verkocht. Alle vrachtpapieren ontbreken. De Commissie geeft Nederlandsche eigena ren van goederen, afkomstig of bestemd voor Nedcrland, in overweging onnridddliji hun aanspraken met gedetoilleerde opgaven in te leveren bij de Regie de chemins de Fer Rb6- nans te Dusseldorf (commissie der bezettmgs- overheid). Voor zoover de goederen verzonden zullen worden, zullen deze aan de eigenaren wor den verzonden. Een en ander is venneld in de Maasbode van 24 Maart. Aian den Heer Hbofdredacteuir der „Alk- maarsche Courant, alhier. MOTORRACES. Zooals wij reeds mededeelden hebben voor de motorraces op dern. 2den Paaschdag Bur- gemeester en Wethouders 2 verguld zi-lveren medailles de heer Gerri-tsen Plaggert een zilveren Hotel Nachtegaal Wiisselibeker en de" Fa. Jan de Boer voor elke race 2 Edammer- kaasjes beschikbaar gesteld. De inschrijvingen zijn bijzonder goed: 24 amateurs. 3 professionals (beroepsrij- dens) n.l. Briinikhoi Reoo-rdhouder St-adion- Motomenners Vereeniging.) 't Hiart. Motorclubtochteu worden o-ndernomen naar de Motorraces van uit: Rotterdam, Den Haag, Haarlem, Zaanstroek, Langedijk, Schagerbrug, "^gras en Hoonn. Mr. SLUDS WEER CANDID A AT. Naar wij met genoegen veraiemen is Mr. Sluis, na den op hem geoefenden aandrang, weer bereid gevomden een candidaituur voor den gemeenteraad te aanvaarden. PRIJiZENt BEHAAiLD. Op Zondag 25 Maart j.l. geho-udenl natio- niale wedstrijden uitgeschreven dioor de gyma.-vereeniging ,,Volharding" te Purme- rend, ter gdegerahcid van het 45-jarig be- ataan, benaalde de dameaafdeellng van „Tumlust" een 3den prijs in den wedstrijd stokoefeningen, terwij-1 in den personeelen wedstrijd voor toestellen, hoogbnig, -hoogrek en ringem de -heer S. Budding, lid van „Turnfust" een len .prijs bekwam, zijnde een verguld zilveren medaille met 281/» punt en de heer H. Licher, lid van- de „H'alter", een 2den prijs, een zilveren medaille met 26'/» punt. j EEN VERGETEN JUBILEUM. Bijkans bij iedere herdenking van een of ander jubileum treft men aan een. schat van bloemen, een stroom van schriftelijike felicita- ties, tal van geschenkeu en vele bezoekcrs, die mondeling hunne gelukwenschen komen aanbieden. De meest eenvoudige en onbelangrijlke herdenking worden uitgesponnen tot ware feesten, waarbij de gelukkige jubilaris of ju- bilarcsse als 't ware bedolven wordt onder de vele blijken van waardeering. En thans viert een vrouwelij-k ingezetene van ooze stad een jubileum en niets van het bovengenoemde is er,geen kaartje, geen -bloempje, niets ■•Ieder, die vemeemt welk jubil'6 wij op het oog hebben, zal het met ons eens zijn, dat dit niet onopgemerkt mag voorbij gaan. Wij bedoelen, dat mej. Lobach, die woont in de steeg naast de Pius-stichting, aan het Verdronkenoord, heden den dag herdenkt, waarop zij v66r 40 jaren het beroep van ba ker ging uitoefenen. Men stelle zich dit voor! Vcertig lange jaren heeft mej. Lobach kleine kinderen en hunne moeders verzorgd. Hoe groot moet dat aantal kleintjes in al die jaren wel zijn! Waarschijnlijk weet de jubilaresse het zelf niet meer. En mag dit feit nu onopgemerkt blijven, omda-t het hier een baker betreft, die gewoon- lijk ongezien voorbij wordt gegaan, terwijl daarcntegen alle aandacht geconcentreerd wordt op de jonggeborene, waarbij men ver- geet, dat het juist die zelfde baker is, door wier goede zorgen -het jonge kind' opgroeien kan. Het is eigenlijk ondenkbaar, dat ai degenen, die vroeger aan haar zorgen waren toever- trouwd, haar thans vergetenen toch het i s zoo. Mej. Lobach zal bier zelf niet over klagen, het bleek ons duidelijk, dat zij niet van rucht- baarheid van haar jubileum houdt. Het feit was echter bekend onder de vroeger aan haar bekwame handen toevertrouwden, die voldoende gelegenheid gehad hebben haar dezen dag tot een onvergetelijken te jnaken. Hier behoefde geen sprake te zijn van vor- stelijke geschenken mej. Lobach „werkte" altijd onder den z.g. „minderen stand" maar iets had er moeten zijn, i e t s, waaruit de jubilaresse kon blijken, dat hare vendien- sten- gewaardeeid worden,. Echter is het nog niet te laat. Wij laten het bovenstaande ter overdenking aan' hen, die met ons van meening zijn, dat een dergelijk jubileum toch niet onopgemerkt mag blijven. CONCERT GESTERKAMP. De heer Henri Oushooro meldt ons, dat er tot zijn groote voldoening geen kaarten voor het concert van Jan Gesterkamp meer te krijgen zijtn. Nog dient venneld- te worden dat de vleu- ?el welwilleod afgestaan is door die firma 'prna. LEDEN VAN DEN VRIJHEID9BOND. Op het oongres der leden van den Vrijheids- bond heeft de voorzitter medegedeeld, dat er binnen- 4 A 5 weken in Alkmaar nog een ver- gadering zal worden gehouden, waarin over de laatste en voorlaatste praeadviezen nog van gedacbten zal worden gewisseld. JAAR-VER'SLAG „ALCMARIAM V. V. V. Aan het jaarverslag over 1922 van de 1 Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer „Alc- maria" ontleepeni wiji het volgende: Het verslag spreekt van grooten! hloei der vereeniging en toont dat*aan met de stijging van het Leaental van 279 tot 62)6. De wensch wordt ui-tgesprokeni dat dit aantal spoedig nog gnooter zal worden. Waardeerende woordieni worden gewijd aan den oud-voorzitter, deni heer W. G. Visser, die de ziel der vereeniging wordt genoemd. Zijn opvolger werd mr. J. P. Bosman, die reeds eerder deni voorzittersihamer hanteerde. Melding wordt gemaakt van 4 motoraces, eni wel op 14 Mei, 11- Juni, 23 Juli eni 31 Aug. De f-inandeele resu-ltaten warem mixidel'- matig. De zuivere wimsit van al-le races be- droeg 1223 9»«. Mede wordeni venneld eeni sterrit en be-1 bendigheidswedstrijid-en, die resp.-op 22 en 23 Jul-i plaat® hadden. 'De grootsite gebeurtenis voor de Verer. gang was de jaarvergadering der A. N V. 'te AUkmaar op 21, 22, 23 en 24 Juni, welfce bijeenkomst bezocht werd door 147 person en. Bij die gelegeniheid werd mr. J. P. Bosman tot lid van net beetuur der A. N. V. V. ge- kozen. 1 Dank wordt gebraoht aan de heeren- (een 14-talL die kosteloos hun auto's ter beschik- king der, gjfsten stelden. Gememoreerd wordt de sympatihieke -rede, die de burgemeester op den dag der, aankomst van de tecodHrs in de raadzaal uitsprak. 'Het getheele verloap der verschillende todhten etc. die ondemomen werden, wordt In eeni kort bestek gereleveerd, terwijl voorts het geheele proigramma voor de 4 dagen het jaarverslag vergezelt. Het batig saldo groot 119.05 wijst op een gunstig financi-eel verloop. Dank wordt gebraoht aan de heeren, die medailles e. d. beschikbaar stelden, terwijl eeni lijst van de medailles die de vereeniging aan andere corporaties scbonk, mede een plaats vindt. Melding wordt gemaakt van de gereed- koming van den gids voor Alkmaar en Om- streken- (samenstellens de heeren Donath en Margadant, die resp. voor tekst en teekening zorg droegen). Het jaarverslag wordt begloten met een wernsch, dat 1923 in alle opzichten een sue-1 cesvol jaar moge zija. WILLY DERBY IN HOTEL TOELAST Het optreden van den zoo populairen caba ret-artist Willy Derby in hotel „Toelast", is Zaterdag en Zondag een groot succes ge- weest. Tal van zijn liederen hebben reeds een groote bekendheid verworven, maar 't was thans de eerste maal dat WiHy Derby ze zelf in Alkmaar zong. Hhji beschikt over een stem, bij uitstek gt- schikt voor het ten gehoone brengen van dit genre-liederen terwijl zijn mander van voor- dragen, vooral in het komische genre, direct de gewenschte stemming ibrengt, en het pu- bliek met belangstelling doet luisteren rfij heeft het Alkmaarsche publiek in alle op zichten de voile maat gegeven. Hij beperkte zich niet tot enkele mummers, maar gaf het grooiste gedeelte van zijta repertoire komiscb en emstig. 't Publiek heeft het hem aan waar deerende bijlvalsbetuigiugen niet laten1 ont- hrekeni, en onder de emstige nummers was groote stilte. Van de sucoesnummers, die hij ten gehoore bracht, moemem wij.: Huil maar niet, 'Mijrn vader em ik, Politiek Slaapliedje, De Dran-kduivel. VerderIk blijf je trouw, De wereld der blinden, het Fiere Schooiersihart, de Dansmanie enz. enz. De pianiste, die de ver schillende liederen moest begeleiden, kweet zich -van deze speciale taak uitstekend. Zij volgde zeer goed eni was fegelijk een steun voor zanger of zangeres. Het zingem van Willy Derby werd afge wisseld door het optreden van het duo Laar- hof, waarvan Mevr. Laarhof zich ook alleen als cabaretliederen-zamgeres deed kennen. Zon- dagavond zong zij in Volendamamier costuum heel mooi eetaige liederen o.a. De Visschers- bruid. De solo, zoowel als de duonummers vonden biji het publiek een gunstig onthaal. De stemming in de zaal was beide dagen uitstekend en Willy Derby wist deze meerdere roalen echt vroolij-k te maken. De belangstelling was vooral Zomdagavond zeer groot. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 6.50 uurTicht op. Sport A. S. S. V. I—K. V. K. V. II. (lste ronde voor den Zilveren N. H. K. B. molen). Deze plaatselijke wedstrijd vond gisiteroch- tend plaats. De vorige uitslag 21 in het voord-eel van A. i9. S. K. I deed vermoeden dat hier een spannende wedstrijd gespeeld zou worden. Inderdaad is deze wedstrijd spannend ge- worden. Wanmeer scheidsrechter Zwakman beginnen flu it, blijkt dat beide twaalftall-en 1 invalster hebben. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij de betere techniek van K. V. K. V. in het oog loopt. Toch gelukt het A. S. S. V. door aanv-oerder Kaam de leiding te nemen. Van Beek Jr. maafete echter, met een goed' schot, voor rust gelijk. Nla rust heteelfde spel. A. S. S. V. komt meer en meer opzetten en brengt eenigen tijd de stand door Rtas op 21. Dus weder een verdiemdevovemnmmg voor de scholieren. K. V. K. V. Ill—K-ENNEMERS I. (Bergen). In dezen1 wedstrijd hebben de K. V.-reser- ves de kampioenen' goed paridj' gegeven. De vorige wedstrijd eindigde in een 100 over- winning voor de Kenmemers, terwijl de uit slag nu maar 3'1 was. Zeker een echitte- rende prestatie. Wanueer scheidsrechter Sweerts de Kenne- mens onbegrijpeliikerwijs een strafschop toe- kent, nemen ae kampioenen hiermede een kwariier voor rust, ae leiding. Breek m'aakt echter vlak daarop gelijk. De stand wordt tot 31 opgevoerd. VOETB'AIL. ALCMARIA VICTRIXD. W. S. 4—1. Prachtig voorjaarsweer gisteren. Hi6, 't was werkelijk een gemot op ons sportterrein te zijn in de heerlijke voorjaarslucht. Velen waren opgekomen omi Alcmaria -te zien- spel en tegen een der derdfeklaskampioenen van dit seizoein.' n.l.: D. W. S. Alcmaria heeft vooral in't begin en in de tweede helft goed gespeeld. Er waren oogen- blikken, dat de voorhcede werkelijk een uit— muntend samenspel vertoonde. Het verband tussdnen de linies onderling licit meermalen nog te wenschen over. Soms waren' «er vooral tussche® voorhoede.en middenlinie zeer groo te gapi-ngen. Bosman deed goed werk in het doel. Hartland' vond; pas na de rust zijta zeke- re vorm terug. Nol was niet zoo behecrschend, als bij enkele vorige gelegenheden. Zijn fa- natiek.en' onbevreesd spel zijta: van veel be- teekenis. 'Hij- trapt flink, doch moet beslist meer aandacht schenken aan- 't plaatsen en oordeelkundiger samenwerken met zijn doel- man. De half-linie als geheel bleef nog te veel achter. v. d. Pol deed' meermalen u-itste- kende dingen. Korstanje heeft heel goed ge- werkt, vol am'bitie gespeeld en zijn moeilijke taak naar behooren vervuld. HSj schijnt de mtttige wenken van den trainer wel te willen an nemen. Roozendaal was voor de rust niet zoo op dreef. Na half-time ging het beter. In de voorhoede deden de vleugelspelers, vooral Bos hod good wtrk. D. Zwstdijk was zeer onfortufnliik, wat't benutten van kapeen be treft. Bos had vooral in 't laatste kwartier met wat meer geluk zeker nog twee doel pun- ben gemaakt. Reitsroa speelde over't geheel uitstekend. Voor de pauze wilde het maken van doelpunten niet erg vlotten, maar in de tweede helft maakte hij een paar zeer verdien- stelij'ke doelpunten. IDoeschot doet vooral uit oogpuut van samensipel -uitsbekende dingen. Wat fanatieker doorzetten en vlugger schie- ten zouden zijta spel zeker nog veel produc- tiever maken. J. Zweedijk talmt nog steedls iets te lang. Wij gelooven niet dat mid-voor zijn aangewezen plaats is. 'Een mid voor moet veel meer, veel harder en veel zuiverder schieten. Nla- de rust bradhten twee flimke schoten de leiding met een schot, waarnaar de D. W. S. keeper geen hand uitstak. Bos zorgde voor de tweede goal, gemaakt via t been van den keeper. D. W. S. kwam er wat beter in en maakte ten slotte een verdiend tegenpunt, na zwak spel in- de Alan, verdedigmg. Rust 21 Na de rust brachten twee flimken schoten van Reitsma den stand op 41. Eeni doel- punt werd wegens buitenspel ongeld'ig *ver- kl-aard. Zoo ook een goal van D. W. S. Scheidsrechter Hartland leidde heel goed. D. W. S. heeft ook een heel prettigen In- druk gemaakt. Er is in de ploeg wel'materiaal aanwezig om de club h-oogerop te brengen. Alcmaria III speelde tegen Sparta uit Scha- gen en verloor. met 2—1. Alcmaria V behaalde een 61 overwin- ning op hare stadgenoote Rood Wit. Naar wij verm-amen ontstonden twee goals uit pe nalty's. Alcmaria V sitaat er nu heel goed' voor. In de eerste klasse verloor Haarlem in het Stadi-on met 21Sparta wist ten twee- demale met 1—6 van reijenoord te winnen en K. V. V. verloor met niet minder dan 4-0 van H. B. S. De positie van Ft V. V. is hier- door zeer kritiek. Als bijizonder evenement zij venneld het wederom in de eerste klasse temgkeeren van het oude en beroemde H. F. C. Hilversum werd met 41 geslagen- en er was groote vreugde in de Spaamestad. Alle hulde voor het kranige H. r. C. Het Haagsche V. U. C. won met 10 van O. D. S. !In 2 A won W. F. C. met 21 in Scffoten. Oostel. le Mas. IBe QuickU. D. 14,' Quick—Ensched6 3'2. Zuidel. le Mas. DoskoWilhelmina 03, B. V. V.Bredania 12, NoadVelocitas 01, M. V. V.—Willem II 1—2. Noordel. le Mas. Forward'Alcides 31. FrieslandAchilles 0—0. Voor het kampioenschap van Nederland behaalde Be Quick uit Groningen een 3—0 overwinning in Devemter op Go Ahead. Een vrij verrassend resultaat. VOETBAL IN ENGELAND. De eindwedstrijd om den Beker zal dit jaar gaan tusschen Bolton Wanderers en Derby County. 'Bolton won Zaterdag met 1—0 van Sheffield en iDerby klopte west Ham met 52. Uit Stockholm' wordt genteld, dat bet ministerie van Buitenlandsche Zakeni mede- deelt, dat binnenkort eeni Zweedsche gevol- machtigde naar het Ruhrgebied zal wordeni fezonden tot 'het behartigen der Zweedsche andelsbelangen. BURGERLIJKE STAND. Gerardus Nicolaas, z. van Jan Boekel en Aafje Quant. Maria Christina, d. van Ni colaas Christiaan Bruin en Hillegonda Jo hanna Oudejans. Simon Pieter, z. van Jan Volger en Trijntje Kossen. Cornelia,, d. van Jacob Stoop en Margaretha Kanijn. OVERLEDEN: Agatha Vlaar, 48 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingem verricht in dien-morgen van 26 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nedleri. Meteorologisch Insitituut te De Bifldl Hoogste baromeberstandl 773.8 te Haparanu da en Karlstadt. Laagsite barometerstatad' 751.5 te Vestma- noer. Verwachting (van den avond van 26 Mrt. tot den avond' van 27 Maart) Meest zwakke Oostelijke tot Zuidbostelijken wind, half tot zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. ZAANDAM, 23 Maart. Veilingvereeni- ging „De Zaanstreek". Spinazie 60—^86 ct. per ben, raa.pstelen 5J46% ct. p. bos, pie- terselie 38 ct. p. bos, prei 26 ct. p. bds, selderie 2y?6 ct. p. bos, radijs 81014 ct. p. bos, Br. lof 510M ct. p. -pond, sla 3 6.20 per 100 kr., veLdsla 50—52 ct. p. ben, ®toofperen-910 ct. p. pond, bananen 4.20 tot 8.90 per 100, spruitem 5y* ct. per pd., sdnaasappeleni (300) 10.70—/ 10.80 per kist, bellefleur. 5 ct. p. pond, goudr jinetten I 34 ct. per pond. Getrou wdi J. KOSTER en A. RUITER, die, mede namens wederzijdsche oudiers, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling v66r en> bij: hun huwelijk ondervon- den. Lonneker „De Eed" 24 Maart 1923. Geboren WILHELMINA MET A, dochter van H. DUITS. P. W. C. DUITS—BISON. Bergen) (N.-H.) Breelaan 21. 25 Maart. Met dank aan God geveni wij kennis van de geboorte eener dochter CORNELIA MARIJTJiE, A. BLOKKxR.. J. BLOKKER— VREDEMBURO. Sluiabuurt, Akersloot. -van 26 Maart 1923. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcredlet. Eoers van heden te Vorige Koers. loot 95 4891/4 399 181* 185 178.10 13 108 297/g 369 118Vi 392* 147 68* 7 68 97 79 294 99 101 107* 93 IO6I/4 132* "i 20* 293* 3391/4 37 42 148* pl.m. 1.30 100* 178 131 144 144* 64 106 109 483-4 393 184* 179 105* 360 385-6 146* 68* 100 106 69t 11* 292 338* 316-7 34 148* pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pirn. 2.4 - - - - - - ~4i ONZE COLLECTIE EVENAART DIE DEB 6ROOTSTE ZAKEN. ONZE PRIJZEN ZIJN ZEER LAAft ONZE H0DELLBN APART. iLllsmaar. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. i 1919 BANK4NSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpy. Cert v. 1000 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Jurgens Gew. Aand. A B C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rldbber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Dell Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio 180 131* 1441/a 145* 64* 72i/4 68 68 248»A 2388/4 IO61/4 1107/8 105 698/4 118/4 438/4 1175/4 95 1 008/s 948/4 1008/, 177|-9 131 143* 144 1778/4 131 143* 177* 131 177J-8 131 142* 143 64 72 68-* -64 64 64 245 "481 395 184-5 176* 105 480 393 1831 176 104*/* 478 390 175 1641/4 e 478* 393 180 183 13* 104* 175* 298/8 1178/4 383*-4 117 34**5 117* 384V4 1178/4-8 384 145*-6 J 145* 67-8/4 94 81-2 294 99*- 105 92 106 131 4* 69* 104 106 ~4i 104* 93* 104* 94* 106 4J 165 104 21 21 21 290 336 316 290 337 315 PROLONGATIE verige koers 31/4 pCt., heden 31/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen Kopenhagen Stockholm Christiania New-York Italig Vorige koers. 11.891/s O.OI2U/4 16.421/t 14 15 46.87Vi 0.00358/4 48.90 67.50 45.90 NIET-OFFICIEEL. I 2.53i/i I 12.40 Koers op heden. H.891/4 0.0121^ 16.15 13 82i/i 46 871/1 0X0358/4 48.75 67.471/, 45.85 2.531/, 12.40

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3