DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. H Honderd y$f en twintigste Jaargang 1923 WOENSDAG 4 APRIL Dtt mrfimrcr bestaat ait 2 Maden. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagenuitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIEN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruhnte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ft ZOON Voordam CO. Dlrecteurt Q. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. 33. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland DE BEZETTINO VAN HET RUHRGEBIED. Het bloedig incident te Essen wordt in versclullende bladen druk besproken. Het Londensche blad „Daily Chronicle" zet in een hoofdartikel uiteen, dat geen enkele Fransche soldaat gewond is geraakt, hetweik bewijat, hoe weinig geweld van Duitsche zijde aangewend werd en de aangerichte slachting te wijten is aan de znuwacbtigachtigheid der Fransche soldaten. De leziug in de Fransche pens van de ge- beurtcnissen in de fabrieken van Krupp wordt bevestigd door de plaatselijke coxninuni&tische pers, die ip het bijzonder erkent, dat een lo- comotief tot bij de garage naar voren was ge bracht, met het doel, stoom op de Fransche soldaten los te la ten. Het communique van Krupp aan de pens erkent bovendien, dat stoom door dc vensters in de garage drong; doch het beweert, dat de stoom afkomstig was van een locomotief, die v66r d'e venst^is der garage was gestationeerd. Het is volstrekt onjuist, zegt Havas ,dat de Franschen ma- chinegeweren gebruikten. (Deze bewering wordt van Duitsche zijde nadrukkelijik tegen- gesproken). Soldaten ten getale van tien bleven gedurende twee uur tegenover een- me- nigte van verscheidene duizenden personen kalm en schoten siechts op bevel van dien commandant toen het gebiedend noodzakelijk was. De „Vorwarts" ccmstateerend het aantal doodeni en gewonden aan Duitsche zijde, meent. dat, als d'e arbeideris tegen de soldaten vijandelijke bed'oelingen hadden gekoesterd, de Franschen er, in weerwil van bun zware bewapening, siechts zouden zijn afgekoomien. Het blad meent dan ook te mojgen aannemen, dat de Franschen dan vermoedelijk tot het ge- bruik van hun machinegeweren zelfs niet ge- komen waren en het tooneel banner helden- daden niet ongehimderd en onverlet hadden kunnen verlaten. Verontwaardigd wijst het blad de bewering der Franschen af, die ook de Duitsche communisfcen hebben overgeno- men, dat de arbeiders van Krupp' zich door de diirectie hebben laten ophitsen. De „Vor- warts" noemt deze bewering een zware be- leediging, aan de arbeidersklasse aangedaan. Alle arbeiders der finna Krupp hebben' gistermorgen als protest het werk voor den duur van 24 uur neergelegd. De bedrijfsraad heeft bij deze gelegenheid een manifest gepu- blicoerd, waarin hij nog eens een bcroep doet op het geweten van de weneJd!, om van zijn afschuw tegen het bloedbad blijk te geven. De geheele arbeidersklasse te Essen- is zeer op- gewonden, zoodat verscheidene bladen de vrecs uitspreken, dat thans ook de arbeiders, die tot nog toe kalm bleven, de behoersching over hun zenuwen wel eens konden verbezen. De Handelskamer zegt in een protest: ,jHet heeft bijna den schijn, alsof de Franschen de Duitsche arbeiders tot onbezonnmheid willen prikkclen. De leiders der arbeiders doen ech- ter alles om de arbeiders kalm en rustig te houden". De plaatsvervangende regeeringspresident van Dusseldorf heeft tot de generaals Des- vignes en Simon een schrijven gericbt, waar in hij scherpe veroordeeling van het voorge- vallene vraagt en allereerst de vrijlating van de gearrcstccrde diredeuren. .'.Wanneer dit niet geschiiedt, dan zal ik met leedwezen moe- ten constateeren, dat het zinnelooze moorden overeenkomstig den wensch der Fransche be- zettingsautoriteiten plaats vindit", zegt hij. De Fransche generaals storen zich niet voel aan dezen brief en laten de diredeuren nog niet gaan. Aan de „Voss. Ztg." wordlt ten- minste gemeld, dat ziji voor het" einde dezer week te Werden voor den krijigsraad- zullen te- recht staan.. Uiterlijk heden zou hd protest der Duit sche rijksregeering worden ingediend. Dit zal wel even weinig uitwerken. De „Rheinisch Westfalische Zeitung" en de „Esscner Volkszeitung" zijn voor den tijd van acht dagen verbodeni, omdat zij- 'n onjuiste le- zing van de gebeurtenissen voor de Krupp- fabrieken hebben gegeven. Wat overigens de bezetting van. het Ruhr- gebied betreft er komt niet veel verandering in. Te Bochum hebben de Franschen in het fi- liaaJ der KommetZ-privatbank behalve de kasgelden ook de geldvoorraden in de brand- kast in beslag genomen. Er zijn ook weer een paar mijnen bezet. Volgens een telegram uit Parijs zou de Fransch-Britsche overeenkomst over de mili- tairc transporten- d-oor het gebied van Keulen gister in wej-king tredem. De bezetting van Horde is met een afdee ling Alpenjagers versterkt. Ook ie Dorhnund zal de bezetting uitgebreid- worden. De Fran schen hebben de havenwacht van de Reichs- wasserschutz opgeheven. Van de vier man der wacht zijn er drie geanresteerd. De vierde was toevallig niet aanwezig, toen de Fran schen ver&chenen. Maandag lieter de Fran schen in het Noorden en Zuiden der stad ka- belballoms op, die den geheelen dag in de lucht bleven. De in beslagneming der domaniale wijnop- slagplaatsen in de Rhemgau door de Fran schen is thans voltooid. Zij hebben alle boe- ken in beslag genomen. Daar de dircctie ge- weigerd heeft on der de Franschen te <trbei- den, zijn de opslagplaatsen gesloten. Te Dusseldorf is geheimraad Zechlin, lid van het regeeringsdepartement, baj een pcrs- bespreking door de rranschen gearresteerd. De Rijnlandcommissie heeft de in beslagne ming der Pruisische staatsdomeinen te Nie- derhausen aan de Lahn gelast. Te Biebrich zijn een aantal spoorwegbe- ambten gearresteerd, daar zij aan collega's, die ten gevolge van het optreden dier Fran schen hrt werk hadden gestaakt, loonen en sa- larissen uitbetaalden. Er zijn 28 man van het Finanzamt te Wies baden uitgewezen en per auto naar de grens van het bezette gebied gebracht. De gezinnen moeten binnen vier dagen volgen. Te Hochst a. d1. Main zijn de aldaar wo- nende 240 spoorwegbeambten uitgenoodigd het werk te hervatten. Ingeval van weigcring zullen zij worden uitgewezen. Uit het bezette gebied werden de laafete da gen opnieuw 52 douane-beambteu uitgewe zen. Uit een- protest der soc.-dem. onderwijzers in't Ruhrgebied tegen de steeds toenem-ende ingebruikneming van scholen door de bezet- ters blijkt, dat midden Maart 34 volksscho- len cn 13 middelbare schden waren bezet, verder elf gedeeltdijk en zes tijdelijk. In het „Berl. Tageblatt" wordt geklaagd over de toeneming van de criminaliteit im. het Ruhrgebied als gevolg van de verdrijving van de Scbutzpolizei. Tal van inbraken komen voor, zoodiat de winikelim zelf patrouilleeren en gevechteii met misidadigers 'herhaalde1ijk voorkomen. In de steden, waar de commiu- nisten talrijk zijn, zoeken deze laatsten achter die organisaties der winkeliers een tegen de arbeiders gericht streven. Ook js bekend, dat de commanisten er ter bevrediging van hun verlangens emstig naar streven, dat aan hun Hundertschaften door de Fransche bezettingfir autoriteiten de waarneming van den politie- d'ienst wordt opgedragen, welke wensch door de Franschen tot dusver niet is ingewilligid. Naar uit Munster bericht wordt, heeft de pauselijte gedelegeende Testa zidh Paasch- zondag in een onderhoud met den op-per-pre- sident van Westfalen en den regeeringspresi- dent te Dusseldorf, hetweik 3 uren duurae, op de hoogte gesteld' van de toestauden in het Ruhrgebied en van de bezettingsmoeilijkhedm tusschen Frankrijk en Duitschland. Testa blijft omstreeks 14 dagen te Essen, om zich op uitdrukkelijk verlangen van den Paus van alle toestanden nauwkeurig op de hoogte te stellen. Gister werd naar het Hbld'. meldt, te Bo chum een Fransche kennisgeving aangeplakt, waarin de bevolking wordt uitgenoodigd haar levensmiddelen te koopen bij een der door de Franschen opgerichte verkoopbureaux, waar alle artikelen 25 pet. goedkooper zijn dan in de Duitsche zaken. Dezelfde zorg voor de bevolking blijkt qjt een bekendmaking der Rijnlandcommissie, waarin zij wijst op het verbod der Rijksregee ring om kolen- en cokestreinen te doen rijden. Wanneer dus d'e bevoUdng geen kolen meer ontvangt, is alleen de Duitsche regeerint daarvoor verantwoordelijk, want de Rijnland- conunissie heeft de vrijheid der kolentxans- porten. gewaarborgd. Generaal Degoutte heeft, zooals bekend, de mijnen en fabrieken in het Ruhrgebied met dwangarbeid gedreigd voor het geval deze zich niet vo6r den lsten April aan de bevelea van de bezettingsautoriteiten zouden ondter- werpen en met name niet voor dien datum de ,,Kohlensteuer" aan de Franschen zouden be- talen. De generaal heeft gedreigd, dat, inge val van weigering, de mijnen en fabrieken zul len worden in beslag genomen, terwijl de ei- genaars en directeuren zullen wordeai gear resteerd'. Gister heeft generaal Degoutte ech- ter aan de betreffendte directies medegedee1*!, dat de termijn voor de overhandiging van een dergelijke verklaring tot 15 April a.s.. is verlcngd. In verband met een nachtdijke plundering van dc drukkerij „Guten-berg" te Coblenz, zijn het hoofd van de politie Schachart, de rechiter Knapp, de poliiliebeamlbte Stein en de student Masau aan de militaire politie uitgeleverd. De organisate Ruderwein is ontbonden. De oud-majoor Tesmar en de oud-mafoor Schwieger zijn met hun gezinnen uitgewezen. De drukkerij van de „Coblenzer Zeitung" is in beslag genomen. Te Kaiserslautern is een bedrag van 7Vz millioen mark, bestemd voor het stakende spooi-wegpersoneel, in beslag genomen. Daar in de omgeving van Kaiserslautern de tele- foondraden zijn dborgesneden, is het nachte- lijk stiuatverkeer aldaar als eerste sanctie ge durende zes dagen verboden. DE TURK'SCHE KWESTIE. Beriohten uit Turkije melden, dat over het algemeen het antwoord der geallieerd'eni op de Turksohe tegenvoors-tellee gunstig is ont- vangen. De Turksche pers voorspelt de aan- vaarding van het voorstel der geallieerden in zake nervating der conferentie van Lau sanne, waarschijnlijk tegen het midden' dezer maand. Het desbetreffende aantwoord van An gora zal vermoedelijk binnen enkele dagen verzondeni worden. !De „Tribuna" verneemt, dat thansi defM- tief is besloten de nieuwe conferentie over deni toestand in het Nabije Oosten wederom te Lausanne te houden. De afgevaardigden der betreffende landen zullen vermoedelijk tegen eind April aldaar bijeenkomen. De diuur van de conferentie zal, naar schatting, twee maanden bedragen. EEN REVOLUTIE IN ROEMENIe OP KOMST? De „Paris Midi" verneemt uit Boedapest, dat aan het blad „Neg" uit Cuj, in Transsyl- vanie, gemeld wordt, dat de toestand in Roe- menie z66 ernstig is, dat men voor een revo- lutie vreest. Het blaa ziet het bewijs d-aarvan in het fei't, dat de geheele koninklijke familie van Roemenie zich naar Alba Julia heeft be- gevein, hetgeen de mihtaire bezetting van Al ba Julia en van geheel Transsylvanie tot ge volg had. Overal werden de lichtingen onder de war penen geroepen, doch de oproeping had' geen resultaat. De studenten te Cluj houden demonstraties. tegien de regeering en de Joden en eischen her insiellen van de ..numerus clausus" voor de toelating tot de univei-siteit. Het garnizoen te Cluj is versterkt; de uni- versiteit is weer gesloten. NAKLANKEN VAN DEN MOORD OP RATHENAU. Op 27 Maart j.l. werd in de rivier de Isar bij Freising'het lijk van een manspersooon- drijvende gevonden. Uit een ingesteld ondjer- zoek bleek, dat het lijk ongeveer zestien da gen in het water had gelegen. De politie heeft vast.-: jsteld, dat dit het lijk van den student Karl Baur uit Wismar is. Zooals men zich zal herinneren werd deze op 5 Februari j.l. wegens een poging tot moorl op Scheidemann, den burgemeester van Cas- sel, uit Munchen uitgewezen. Voorts was een bevel tot inhechtenisnemin-g wegens mede- plichtigheid' aan den moordi op Rathenau cn wegens lidmaatschap van een geheime ver- eeniging tegen hem uitgevaardigd. Vasfge- steld werd, dat Baur vermoord en ini fact wa ter geworpen is. DE OMRUST IN IERLAND. iGisteravond zijn te Cork twee bomimieni ge worpen. Twee soldaten en eeni meisije werden' gedood. In verband met dezen) bomaanslag werden twee individueni in hiechtenis genomen. OE PROCESSEN TEGEN .RUSSISCHE GEESTELIJKE'N. 'De vertegeniwoordiger der Britsche regee ring te Moskou ontving van de Russ-ische re geering een) antwoord op de protester^ welke hij namens de Britsche regeering had inge diend) tegeni de veroordieeling van mgr. Ba- kowic en den aartsibisschop Cieplak. Het antwoord, hetweik is gepubliceerd in de Moskousche pens, verdedigt de souvereine rechten van Rusland en noemt het eenie on- vriendelijke daad, tusscheni beiden' te komen in de uitvoering der wet, ten erode spionnen en verradera te besohermen. Die Russuschie nota geeft varvolgens een telegram weer van den vertegeniwoordiger der „Iersch!e Repu- bliek" in Frankrijk, ten behoeve van den aartsbisschop, waarin Britannie verantwoor delijk wordt gesteld voor de vermoording van politieke gevamgenlen in Ietriand. Dte vertegenwooraiger der Britsche regee ring te Moskou heeft deze nota aan de Rus- sische regeering teruggezonden met een) par- tioulier schrijven, waarin hij te fcenmen geeft, de nota niet in haren huidigeni vonn te kun nen aanniemen, omdat zij de oprechtheid be- strijdt van het verzoek, gedaan. door de Brit sche regeering en om' hare •bcschuldigingen te steunen met toepasseliike uifingen weer- geeft van een anonymen lerschen revolution- nair. IntussChen' wordt uit Moskou gemeldt, dat prelaat Batkowicz den Slisten Maart is ge- tusilleerd. Een Reuter-telegrami uit Londen meldt dat het bericht van de executie het Britsche volk sterk heeft geschokt. Ook de Paus is sterk getroffeni geweest door het bericht over de voltrekking van het doodvonnis, zegt een) bericht uit Rome. DE HDLP VOOR DE HON1GER- GEBIEDEN. Volgens eeni berid'it van de Rundschau" zijn met uitzondering van de Nansen-hulp alle buitenlandsche hulporganisaties met ae liuidatie begonnen. Siechts die kinderhulp en de medische hulpverleenfinig, voor wel'ke maandelijks on geveer 500.0(X) dollar wordt uitgegeven, worden nog in stand gehouden. Twee millio- oen kinderem worden) nog verzorgd. MOORDENAAR BEKEND. iQia politic te Berlijn was er in geslaagd dien moordemaar van den 'GridkBchen student Papademetrios, die de vorige week in het Orunewald is vermoord, te ontdekken. Het was eeni landgenoot van den vermoordie, die als Gernatoe lngeschreven stond. Toen men hem Zondag wilde inrekenen, spronk hij) uit de vierde verdieping van het huis, waar hij' op kameris woonde. De val doodde hem op slag. HET PROCES TEGEN DE BULGAARSGHE OUD-MINISTER9. Het Hooggerechtshof te Sofia 'heeft uit- spraak gedaan in het proces tegen' de oud- ministers. Radoslawof, Tontsjef, Pasjef, Popof, Dints- jef en Petkof werden veroordeeld tot levens lange gevangenisstrafgeneraal Waidanof tot 15 jaar, de generalissimus Jefcof, Apostolof en Kosnietsjke tot 10 jaar en generaal Boidjof tot vijf jaar gevangenisstraf; voorts alien tot het verlies van alle politieke en burgerrechten en tot'het gemeenschappelijk betalen der oor- logsschadevergoeding ten bedrage van 32.700 millioen leva. - -DE VERDWIENEN TURKSCHE A F G E V A ARDIG D E Volgens eeni bericht uit Konstantinopel is het lijk van den afgevaardigde van Trebi- zonde, Ali Sjodkri Bey, die sedert eeni week verdwenieni was, 10 nujl van Angora gevon den. Kolonel Osman Pacha, de vermoedelijk^ moordenaar, is in eeni ontmoeting met gen- darmeni gedood'. Betreffende den dood van denl vermtedelij- keni moordenaar meldt men, dat een sterke afdeeling gendarmerie de woning omsingel- de, waar Osman met zijn lijf garde eenj toes vlucht had gezccht. Er'werd eeni levenidig ge- vecht geleverd, waarin Osman eni eeni tienital zijner partijigenootenl gedood werden. In ae nationale vergadering verklaarde Reoef Bey, dat de moord op All Sjoekri B£y het gevolg van eeni persoonlijken twist met Osman is geweest. IDe kwestie van diezeni moord' dreigde l'ang een element van vijanidsChap tusscheni de twee groepem in de Nationale Vergadering te worden, daar men hem aan politieke motien ven toeschreef. EEN ROOVERBENDE ONSCHADE- LIJK GEMAAKT. Na eeni nauwgezet onderzoek is de politie er met Veel inspanning in geslaagd eeni ben- d'e roovers te ontoaskeren, die de straten van New York onveilig maakten en die er vooral op uit waren, dames van' haar pels- weric te berooven. 'De bende werd1 door de politie gearres teerd in een) perceel, staande in een1 nette straat in een buurt, welke zeer goed staat aangeschreven. GEVElCHT TUSSCHEN NAT.-SOC. EN SOC.-DEM. Zondag had in d'e nabijheid van' Weentem eeni vuurgevecht plaats tusschen nationaal- socialisten en' soci aal-democraten, waarbi] ongeveer 150 schoten) werden' gewisseld. Er werd niemand gewond. Eeni afdeeling poll- tie-agentenl maakte aan het geveclht een einde. KORTE BERICHTEN. De Turksche autoriteiten hebben van de regeering te Angora last gekregen het drank- verbod van heden af toe te passen, behalve ten aanzien van vreemdte militairen. Het B. T. A. meldt uit Mantua, dat al daar een auto door een trein is aangereden. Zeven inzittenden werden gedood, eCn ge wond. De Engelsche vice-consul te Napels is, terwijl hij te Angora met een dame wandelde, door een onbekende van achteren aamgevallen. Hij werd licht aan een der lortgen gewond. De politic heeft tien personen gearresteerd. Het congres dfer Engelsche Onafhanke- 'lijlke Arbeiderspartij heeft zich uitgesproken tegen een algeheel verbod' van den bandel in sterken drank. Uit Konstantinopel komen emstige be- richten over den toestand der Grieken en Russen in de vluchtelingenkampen. Voor de overbrenging naar hun land van 38000 man wordt hulp gevraagd. De steunarbeid van bet Amerikaansche Roode Kruis in Griekenland zal op 30 Juni as. een einde nemen. Volgens telegramm'en uit Kairo neemt lord' Carnarvon's ziekte een ongunstigen keer. De tweede long is thans aangedaan en de toestand van diem patient is hoogst beden- kelijk. BiiuUMiland, DE ZOMERTIJD. Gisteren is het voorloopig versla^ van de Eerste Kamer verschenen over het roitiatief- voorstel van de heeren Braat en de'Boer om den zomertijd niet weer in te voeren. Er blijkt uit, dat de groote meerderheid van de Kamer om uiteenloopende redeneni meent dat het vooratel niet kan worden aanvaard. Mien kwam tot de slotsom, dat het op den weg der regeering ligt, met een' modus vivenidi te komen, door den termijn. te bekorten, gedu rende welken de zomertijd zou geldeni of, ge- lijk eendge leden aangaven, door invoeriing van d'en nndden-Europee3chen tijd. 'De ver wachting werd daarom algemeen uitgespro. keni, dat bij evenitueele verwerping van het voorstel-Braat c.s. de regeering in dien zta zou handelem. HET NAOEIREND EINDE DER CR'I SI SWET'GEVI NIG De minister van arbedd, handel1 en nij- verheid heeft ten vervOlge op de beautwoor- ding van vragen van. het lid van de Tweede Kamer, den beer Braat, betreffende het niet meer bestaans van de buitangewone om- siandigheden bedoeld in de artikelen 22 van de Diistributiewet 10'16 en de Scheurwet 1018 het volgende meegedeeld: •De bdjzondcre toestand op het gebied van de voedselvoorziening, werke als gevolg van den wereildoorlog diestijds tot het in het leven roepen van de bepalingen der Distri- butiewet en der Scheurwet aanleiding heeft geger/en, heeft naar de meening van don on- aiergeteekende thans een einde genomen. In verband met het voornemen om weldra een wetsontwerp tot intrekking van verscbil- lende crisiswetten aanhangig te maken, wordt thans nagegaan, in hoeverre ten aan zien van elk daarvan de buitengewone om- standigheden hebben opgehouden haar in- vloed te doen gelden. UITVOER UIT BEZET DUITSCHLAND. IDe Minister van Arbeid, Handel en' Nij- verheid heeft aan de Kamers van Koophan- del enl Fabrieken het volgende schrijvai ge- zonden Ten vervolge op nevenivermeld schrijven heb ik de eer U mede te dleelem, dat de voort- zetting der terzake gevoerde diplomatieke on- derhandelingtn voorloopig tot de volgende resultaten heeft geleid: IDe indieniing der aanvragen bij de buiten- landsche autoriteiten zal mlsluiiend geschie- den door Harer Majesteits Gezant te Parijs. •In afwijfcing van net bijl mijn aangehaald schriiven te uwer kentnis gebrachte, wordt daarbiji dan gerefcend op de medewerking van alle Kamers van 'Koophandel en Fa brieken en niet siechts alleen van die voor Amsterdam enl Rotterdam. De aanvragen zullen diehhalve te zijner tijd door belanghebbendie elk voor zich moeien wrorden ingediend bij die Kamer van Koop handel en Fabrieken, hiji welker Handelsre- gister het hoofdkantoor hunner onderneming is ingeschrevem. Bedoelde Kamer zenidt deze aanvragen (vergezeld van haar adivies) on- verwijld op naar ntiin Departemoiit, waar de verzoaken uit het geheele land ter verfcrijiging van een algemeene controle worden' gecen- traliseerd, teneinde vervolgens zooveel mo- gelijk nog denizelfden dag naar Parijs te worden' doorgezonden. Gezien het feit, dat het in het belang van handel enl nijverheid noodzakelijk was in de ze terstond eene beslissing te nemen, heb ik, mij verzekerd houdende, dat Uwe Kamers zonder onderscheid bereid zouden) zijn op den aangegevem voet harer medwerking te verleenien, aan mijn ambtgenoot van Buiten landsche Zaken bericht, dat ik mij) met eene regeling in dezen zin kan) vereenigen. Verdere bijzonderheden. ter zake zullen zoo spoedig mogelijk te uwer kenniS worden gebracht. DIR'ECTE BEL AST INGE N. In staatsblad 91 is opgenomen de wet van 17 Mia art 19231 tot wijziging van de wetge- ving nopens de invordering van's Rij'ks direc- te belastingen. In de wet vami 22 Mei 1845, staatsblad 22, worden verschillende wijzigingen' aange- bracht, waarvan wij de vooruaamste hier la ten volgen. Art. 3 wordt gelezen als volgt: De ontvangers zijtni verplicht voor iedere betaling, die in huone handen plaats hfeeft, onmidaellijk kwitantie op het aanslagbiljet te stdlen. Indien het aanslagbiljet in het onge- reede mocht zijn geraakt, moet een: dUplicaat van hetzelve opgemaakt en tegen betaling van-10 cent aan: den belastingschuldi ge uitge- reiikt wordern Art. 8 Juidi na de aangebrachte wijlziging als volgt: Voor zoover bij de belastdngwetten' de beta ling bijl itermijnen' niet geheel of gedeeltelijk is verboden1 en behouden® de uitzonderingen, daaromtrent bijl't volgende artikel gemaakt. zijn de aanslagen in de directe belastingen in vorderbaar in zooveel gelij'ke termijnen als er na de ntaand, die im de dageekening van het aanslagbiljet is vermeld, nog maamdsn van het belastingjiaar overblijven. Edwin Traiford, de conservatieve candi» daat bij een verkiezing in het Leigludistrict in Lancashire, werd op den verkiezingsdag blind, vermoedelijk 'ten gevolge van de opwinding tijdens de verkiezings>campagne. De candidaat werd niet gekozen. Sara Bernhardt was door geldnood gc« dwongen haar bezittingen in Belle Isle te ver» koopen. Om deze reden zal ze, zootls reeds werd gemeld, in de begraafplaats Pfere la Chai» se ibegraven worden en niet in bet graf, dat voor baar, jaren geleden in de rotsen werd uit» gehouwen.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1