EEN TRIJPAS TOOK MAAGLIJDERS MarWberWfitBii Stelt MaaglQderi in staat te eten vat zi) losten. DiSet voorsohriften, waardoor maaglijders tot dusverre zich verhimderd zagen de lekke- re schotels te nuttigen waarvan zij houden, zijn thans geheel opgeheven. Ieder die lijdt aan slechte spijsvertering, nuaagontsteking of ariditeit is thans in staat te eten wat hij wil era wanneer hij1 wil, zonder dat hij, bcvreesd behoeft te zijn voor de pijm en ongemakkeni die volgeni zulleitj indien hij sledhts een halt tbeeleepeltje Oebismureerd Magnesium In eeni beetje warm water gebruikt na elken maaltijd. Deze kleine „vrijpasseni voor goede spijsvertering" maken bet zuur snel onscha- delijk en maken een eind aan de gisting van het voedsel, waardoor negen tienden van alle miaag ongesteldheden veroorzaakt wor- dem, en bovenoien wordt Uw maag er door in staat gesteld haar werk op eene pijnlooze, nonnale wijze te verrichten. Het d'oet er niet toe hoe slecbt Uw maag zich ook heeft ge- dragen, begeeft U naar Uw apotbeker en schaft U een.1 flaoon Oebismureerd' Magne sium aan gaat vervolgens naar huis, eet een flinken ma a tijd van de lekkere schotels waarvan gij houdt en gebruikt Oebismureerd Magnesium, Oil zult Uw maaltijd nuttigen melt genot eni U neerlijk gevoelen. Geen1 lijden of dieet voorsohriften meer. Eet wat U lust en wanneer het U behaagt en gebruikt Oebis mureerd Magnesium de wonderlijke ge- waarborgde „vrijpas" voor goede spijsiverte- ring. Oebismureerd Magnesium D&pdt, Nassau- kade, 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij' alle goede Apothekere en Drogisten, o.a. bdji NIEROP SLOTHOUBER. C Glass, wonende in de afd. Santpoort Ro zensteijn, gem- Velsen, N. Zoontjes, bakker en winkelier, wonende in de afd. Velseroord, Kalverstraat, gem Velsen. Bij dit punt kwam nog eens de wenschelijk- heid van een zwarte lijst naar voren. Onder de oogen zal gezien warden wat nog gedaan kan worden. L. Schrijven van het Hoogheemraadschaip Noordhollands Nooiderkwartier, met verm el ding der 347 adhaesiebetuigingen aan het be- kende adres der Kamers van Koophandel te Hoorn, Zaandam en Alkmaar. De heer Ringers wees er op, dat het geen schrijven was van het Hoogheemraadschap, maar van de betreffende commissie. Spr. deed nog eenige medededingen, waaruit bleek dat de zaak aan het rollen is. M. Afschrift ter kennisname van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Groningen d.d. 14 Maart 1923, met bezwarcn tegen het on twerp van wet tot regeling van het Middel- baar Onderwijs, omdat in dSt ontwerp de Hoogere Handelsscholen niet Zijn opgeno- men in verband met het voomemen dit onder wijs te brengen onder het vakonderwijs. De heer Grunwald bepleitte adhaesie- betuiging met het adres en zette de bedoehng er van iriteen. Spr. zou gaame zica, dat de secretaris zich vooraf nader op de hoogte stelde. Aldus werd besloten. N. Verzoek tat bijdrage in de kosten, die de voorbereiding en uitvoering medebrcngen voor de te houden land- en Tuinbouwten- toonstelling te Gouda, van 27 Augustus tot 1 September, ter herdenking van hot 75-jarig bestaan der afdeeling Gouda van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw. Voor kennisgeving aangenomen O. Brief van den Minister van Waterstaat betreffende de Spoorwegbrug over de .Ring- vaart bij de Boterhuizen te HoerhugowaarcL Uit het schrijven bleek, dat de zaak volgens de oplossing door de Kamer aan de hand ge daan, wordt opgelost. Do voorzitter feliciteerde de Kamer met het succcs. iP. Schrijven van den Directeur Van het Marktwezen om te overwegen aan de Waag te Alkmaar het bruto-gewicht te doen bepa- len (eventueel aan de uandelscommissie.) De hleer Ten Kolster deelde mede, dat de Handelscommissie van meening was, dat de Kamer dergelijke adressen rechistreeks van bet college van B. en W. moet ontvangen. De commissie wil dit aan B. en W. bericMen en voorts vragenl, waarom een oude regeling ongedaan moet worden gemaakt De heer J. G. Messelaar wilde het schriji- venj wel als een officeel stuk beschouwd zien. Met het vragen om inlichtingeni ging spr. accoard. De heel Kolster wees er op dat de Kamer in Hoorn het stuk wel rechtstreeks Van B. en W. ontving. De heer Ringers: Hoorn heeft geen direc- teur van het marktwezen. De heer Grondsma oordeelde, dat B. en W. zich direct tot de Kamer haddem moeten wenden. Deze wijze van doen getuigde niet van waardeering voor het werk der Kamier en was niet in dveraenstemming met de in stall atierede van den burgemeester. De ambtelijke inmenging was z. i. niets voor de Kamer. Die Voorzitter had het ook practischer ge- vondera wanneer B. en; W. en de Kamer en den directeur van het Marktwezen inlichtin- geni hadden Verzodht. De secretaris decide nog mede, dat de Kamer in Hoorn in deze prijs stelt op sa- menwerkinjT. De heer Nobel wenschte op de zaak te let- ten. Spr. kwam het ongewemsdht voor te zeg- gen, dat men deze stukkem alleen van B. en w. wil ontvangen. Het advies van de Kamer was destijds met van invloed, dbch spr. oor- deelde, dit meer hiet gevolg uit gemis aan tijd voor overleg. De heer Kolster merkte op, dat de commis sie ook voorstelt inlichtingen te vragen, waarom met een. usance moet warden ge- broken. Wanneer deze inlichtingen er zijn dan zal direct met de Kamer te Hoorn over- leg gepleegd worden om over de zaak te be- slissen. Aldus werd besloten. Q. Schrijven van het Bureau' Van den Ind. Eigemdom, verzoekende eenige geschikhe gelegenheden te willen aanwijzen waar Odtrooi's geschriften ter lezing gelegd' kun- nen worden1. De Voorzitter had het secretariaat en de leeszaal opgegeven. Ook de secretarie te Helder en de Openbare Leeszaal te den Helder rullen warden opgegeven. Tfet volgende punt was een sdhrfymn van de Kamer te Hoorn over de opheffing van de verlaagde tarieven. De voorzitter deelde mede dat met 1 April de verlaagde vrachttarieven voor de tuin- bouwproducten weder verhoogd zijn. De heer Wagenaar deelde mede, dat in de Handelscommissie was besloten af te waeh- ten het resultaat van het verzoek aan den minister om de lage tarieven van kracht te doen blijven voor de nieuwte campagne en niet alleen voor het buitenland, maar ook) voor het binnenland. 'Door de verlaagde tarieven hebben de spoorwegmaatschappijen ook veel meer ver- voer gekregen. Voor nieuwjaar ging het koolvervoer aan den Langendijk uitsluitend per water. Na Nieuwjaar werd een groot dieel per spoor vervoerd. S. Brief en adres K- v. K. te Hoorn be treffende uitvoer kaas. Reeds behand'eld onder een vorig punt. T. Aanvrage K. v. K. te Haarlem om- trent haven- en kadegelden. De gevraagde gegevens zullen verstrekt worden. De heer Hoogland wees er op dat de ha- vengelden van Haarlem en Leidsched'am zoo hoog zijn dat deze plaatsen zooVeel mogelijk worden vermeden. U, Schrijven van de N. V. Nederi. Fabr. van Verduurzaamde levensmiddeltn voor- heen W. Hoogenstraaten Co. met verzoek adhaesie aan hun adres aan Oedeputeerde Staten inzake verbetering der watferwegen. 'De heer Grundwald betoogde dat de com missie van handelsaangelegenheidert unaniem van meening was krachtig het adres te moe ten steunen. Het volgende punt was het vooratel van, de Verkeerscommissie inzake het voeren van pro paganda voor de plannen van de West-Frie- sche Kanaalvcreeniging. De heer Grunwald deelde mede, dat na uit- voerige bespreking de commissie besloot de Kamer voor te stellen de heeren Hoogland, Sma'lz en Messelaar te verzoeken met de commissie te Hoorn een propaganda-commis- sie te vormen, ten einde te overwegen, wat te docru is om de kanaalplanncn van de West- Friesche Kanaalvereeniging populair te ma ken. Van enkele zijde is propaganda gemaakt te gen de plannen van de Kanaalvereeniging, doch de Kanaal-commissie mag geacht wor den op de hoogte te zijn, van wat voor West- Friesland noodi'g is. De heer Hoogland deelde mede, dat de ac he van prof. Visser in de commissie van Aalst in den breede is besproken. Hoewel de plan nen van de commissic-van Aalst, na lange voorbereiding zijn vastgesteld en goedge- keurd door Ged. Staten. werd besloten inge- volge een verzoek van den heer Avis te Mid- woud, voorzitter van Kring II van de Hol- landSche Maatschappij van Landbouw, met prof. Viseer een bespreking te licbbcn. Een commissie stelde zich daarvoor met den heer Avis in verbinding en stelde voor, een verga- dering in Hoorn te beleggen. Op 7 Maart heeft deze bespreking plaats geliad, doch prof. Visser was niet tegenwoordig. Dat hij tegenwoordig zou zijn, berustte op een ver- gissing. Op 31 Maart zou wederom verga- dcrd worden, doch voor deze vergadering zond prof. Visser bericht van verbindering Hicrop werd hem verzocht eenige data op te geven waarop hij wel zou kunnen. Hierop was nog niets ontvangen. Een samenspreking had dan ook nog niet plaats gchad. Spr. wist ook niet of prof. Visser zijn manuscript aan den ingenieur beschikbaar had' gesteld'. Van den ingenieur was een schrijven inge- kornen, naar aanleiding van de opmerking van den heer Blauwboer in de vorige vergade ring, als zouden bij den watersnood de plan nen van prof. Visser zijn mtgevoerd. Medege- deeld werd, dat dit beweren op oojuisle gronden berust. Niet de plannen van prof. Visser, maar die van de provincial zijn uit- gevoerd. Verondersteld werd dan oak dat prof. Visser heeft willen pronken met de vee- rcn die hem niet toekwamen. Spr. betreurde het, dat prof. Visser pas te elfder uie met zijn plannen naar voren is gekomen. Dit kan sechts oponthoud geven Wat hij voorstaat is een onmogelijk klein plan. Juist omdat het plan-van Aalst een goed afgerond plan is, dat de geheele nabe ten goede komt, is het moge lijk geworden een zoodanige regeling te trefl fen, dat de kosten door de geheele natie ge- dragen worden. Een klein er plan kan alleen het Gewest ten goede komen en zal ook door het Gewest moeten worden bekostiigd. Spr. gelooft niet, dat prof. Visser met zijn plannen verder naar voren zal komen. .Inzake de spoorbrug bij dm Hud'gendijk heeft de Kamer succes op haar werk. De ma- ten van de brug zijn echter niet die welke de West-Friesche Kanaalvereeniging vraagt. Hoezeer Langendijk de verbetering dringend noodig heeft, toch zou spr. gaame zien, dat, indien de plannen van de West-Friesche Kanaalvereeniging spoedig verwezenlijkt konden worden, de brug volgens die mia- ten van de West-Friesche Kanaalplannen werd gemaakt. Wat moet er nu gevraagd worden. Prof. Visser heeft ndets dan een steen op de rails gelegd. Spr. stelde voor am de mis sive van den minister over de brug ter be- schikking te stellen van de commissie-van AalsL De heer G. Nobel deelde mede, dat prof. Visser 25 April te Alkmaar in em vergade ring van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noordcr- kwartier zijn Kanaalplannen zal onivouwen. In deze vergadering zal de ingenieur Ringers voor\debat worden uiigenoodigd. Het zou spr. aangenaam zijn, indim ook leden van de Kamer deze vergadering bijwoonden. Hoe zeer ook spr. de plannen van de West-Friesche Kanaalvereeniging gaame verwezenlijkt zag, toch oordeelt hij. dat met de plannen van prof. Visser gerekend moet worden. Deze toch vinden steun, omdat hij voorstander is van kleinere plannm, die minder kosten. De voorzitter had liever gezien, dat prof. Visser overleg had gepleegd met de deskundi- ge commissie-van Aalst, dan zijn idee£n te ontvouwani in em vergadering van menpchm die niet op de hoogte zijn. De heer Wagenaar infonneerde wanneer de West-Friesche Kan a alvereen iging met de uit voering van de plannm dadrt te kunnm be- ginnen. Dit met het oog op de te verbeteren spoorbmg bij de Boterhuizen. De heer Hoogland deelde mede, dat, indien Ged. Staten vlug afwerken, het niet onmogc- lijk is, dat met de kunstwertan dit jaar nog kan worden aangevangen. De commissic-v«n Aalst en de Comm issans der Koningin pogen voor de streek nog wel gunetiger vooorwaar- den te verkrijgm, doch zij staan niet op loeae scliroeven. Besloten werd de missive van dm minister over de spoorbrug bij de Boterhuizen tier kennis te brengen van die West-Friesche Ka naalvereeniging, die zich er dan wel zal voor- spannen. De heer Blauwboer gaf toe, dat hij een ver- gissing heeft begaan door te beweren, dat bij den watersnood voor de waterkeering het plan van prof. Visser is uitgevoerd. Spr. heeft geen ander excuus, dian zijn bewaring em reactie was op het gezegde van dm heer Grondsma. Hij meende het te moeten apnemen voor prof. Viseer, die steeds dm indruk heeft gemaakt wel serieus te moeten worden geno- men. Uit 'het schrijvm van dm ingenieur Rin gers blijiktt, dat deze verondenstelt, dat prof. Visser hem deze mededeeling heeft bijge- bracht. Dit is niet het geval. Spr. deed dit uit zich zelf, op grand van hetgeen hij zich uit de watersnooddagen her- innert. In het schrijvm ziet spr. echter em strevm van dte W. r. om niet op de zaak zelf terug te komen, maar op bijkomsitighe- dm. Hiji is blij, dat die zaak hier ter sprake is gekomm. Het plan prof. Visser heeft veel instemming in landbouwkringen. Hiji gelooft, dat dit plan voor den landbouw direct van groot belang is. Het kest minder en geeft niet die schadesnijdingen. Het kleine plan gaf z.i. ook toegang tot het groote plan. De heer Wagenaar oordeelde, dat de heer Blauwboer uit net oog verloor, dat reeds nu was geblekeni, dat met die lage epoorvrachb- tarieven voor kleine schepen het vervoer te water niet meer loonendi is geworden. Voor motorsdhepen van een 300 ton inhoud die direct naar Antwerpea kunnen varen ia dit wel het geval. Schepen van 100 ton mogen, voorloopig voldomde zijn, spr. is overfuigd, d'at dit over een 10-tal jaren reeds niet bet geval zal zijn. !De heer Grunwald was niet voldomde op de hoogte. De voorzitter: Maar wij hebbm een com missie van propaganda voor het plan van de W. F. bmoemd op voorstel van de ver keerscommissie, waarvan U voorzitter is. De heer Dokber wilde de vergadering van 25 April afwachten voor deze commissie ging weikm. Spr. zou gaarne rien, dat alle leden der Kamer in de gelegenheid warden gesteld deze vergadering hij' te wonm. De heer Messelaar begreep de Kamier niet. De commissie van Aalst heeft 3 jaar serieus gewerkt m de Kamer veremigde zich met algememe stemmm met deze plan nm. Spr. kan deze wijze van doen niet goed- keuren. Dit is gem houding van een Kamer, die prite stelt op haar waardigheid. De voorzitter vond de houding van de Kamer ook em tigenaardige, maar nu ver- schillmde heeren zeggen niet te weten welke plannm praJ.iisch zijn, wilde spr. toch de vergadering maar afwachten. De heer Grondsma constateerde, diat uit de bespreking blijkt, dat de ledm de plannen van de W. F. niet hebbm' besitudeerd. Veile leden weten dus niet waarover het gaat. Spr. gaf hen in overweging, om alsinog kmnis van de plannm der W. F. te namen en wel voor de vergadering van prof. Visser, aangezim mm anders toch eenzijdig tegmover de zaak staat. De heer Hoogland begreep nu niet van de positie van het lid der Kamer in de W. F commissie. De Kamer sprak zich eferst met algemeene stemmm v66r het plan uit en gaat nu blijkbaar weer em anderen leant uit. De voorzitter oordeelde, dat het zitting ne- mm van een lid dier Kamier in de commissie niet beteekent, dat mm geheel met de plannen medegaat. De heer Hoogland had voor de Kamer da plannm geteekend. De heer Grunwald1 oordeelde, dat de heer Grondsma nogal ems di'kke woorden gebruikt. De heer Grondsma: Ik heb de plannen wel bestudeerd. Het blijkt, dat u dit met heeft gedaan en toch als voorzitter van de verkeers commissie voorstelt er propaganda voor te maken. De heer Grunwald: Het blijkt, dat de heer Grondsma veel tijd heeft. Spr. had nog wel iets anders te doen. 'Spr. was buitendien gem deskundige. Hij ging af op het advies van de ccanmissie, die meent, dat de plannm in het belang zijn van Hollands Noorderkwartier. Nu krijgm wij echter ook de meening van andere zijde. Na die toelichting van dm heer Hoogland zeiden wij vanmiddag: wij moeten voor de plannm van de West-Friesche Ka naalvereeniging propaganda maken, met de wetenschap dat dan wel de meening van de tegensstanders tot uiting zou komen. Wij1 zul len dan wel in staat zijn een meening daar te stellen. Spr. vond dit zeer logisch. Spr. ge looft. dat het grootste ded van de Kamer de stuklcen niet bestudeerd' heeft en vond het daarom niet zoo gek af te wachten hetgeen prof. Visser naar voren brengt. De heer Hoogland: Wat zullen nu prof. Visser en de heer Jager doen? De heer Grunwald: Wij Hollanders ons nu eenmaal niet. Wij worden niet zoo inaar de Chineezen van Europa gmoemd. Met deze karaktertrek moet nu emmaal reke- ning worden gehouden. Er is niets tegen een 14 dagen te wachten. De heer Van Breda zat nog steeds te wach ten op het rapport van de WestrFricsdie Ka naalvereeniging, dat hij nog steeds van den heer Grunwald mo est ontvangen. De heer Messelaar bleef van meening, dat men over 14 dagen, na prof. Visser gehoord te hebben, toch gem oordeel kon vormen. Spr. bleef het beneden de waardigheid van de Ka mer oordeelen, op zulke gronden af te wijken van een emmaal gen omen besluit. De voorzitter vond het eigenaardig, dat de voorzitter van de verkeerscommissie zich thans zoo heeft uitgelaten. Spr. begreep dm heer Grunwald niet en was het overigens eens met dm heer Messelaar. Overigens oor deelde spr., dat het lid uit de Kamer te kort in dc commissie zat om gcbed op hem af te gaan. De heer NobelWij zijn alien v66r verbe tering van de kanalisatie. Voor het groote Elan gevoelen wij alien zeer veel Prof. Visser Mut echter met zijn bedenldngen m het is taktiach ban gelegenheid te. germ Mb te wv- tea Mogelijk is er partied iets te wijzigen, wat ook door de camlmiaate-Van Aalst kan war den over gen omen. Laten wij even afwachten. De heer Blauwboer oordeelde, dat men we terug kon komen op em genomen besluit, dat gen omen werd v66r prof Visser met zdja plannm naar voren kwam. De commissie-van Aailst heeft het ook niet beneden zich geach met hem over deze plannm overleg te plegen. De heer J. H. Ringers wees cr op, dat dee middaps met algememe stemmm was beslo ten de propaganda-commi6sie te bmoemen. Spr. oordeelde, dat de commissie evenjgoec kon werken, ook al bleek later, dat mm door prof. Visser tot andere inzichten was geko mm. De heer Hoogland stelde voor, am de com missie althans op te dragen zich met de com- misise te Hoorn in verbinding te stellen en den heer Blauwboer aan de commissie toe te voegen. De heer Blauwboer oordeelde dit niet noo- dig. Besloten werd de vergadering van 25 April af te wachten en de commissie op te dragen zich reeds met die te Hoorn in verbinding te stellen. 4. Idem ambient goederentarieven tnun- wegmaa tsch a ppij AmsterdamAlkmaar. Aangehouden. 5. Idem' omtrent wijziging in de vervoer condities N. Z. H. T. HaarlemAlkmaar. Aangehouden. 6. Idem omtrent telefoonverbinding den Helder—Julianadorp. Besloten werd de zaak nader te laten jus- ten. 7. Idem omtrent het wegeuvraagstuk bij het toenemend autoverkeer. Na eenige bespreking aangehouden. 8. Voorstel der Handelscommissie inzake kraan aan de Handelskade. De heer Colster deelde mede, dat de Han delscommissie gaarne em verplaatsbare kraan wil m zoo mogelijk em drijvende aan dm overkant. Em verzoek aan de autoriteitm zal worden gedaan. 9. Idem omtrent het verkrijgm van lagere invocrrcchten in Spanje. Roeds behandeld. 10. Idem idem in Tsjecho-Slowakije. De heer Wagenaar zal een pcrsoaolijjc oo- derzoek in Praag instellen1. 11'. Ruhrgebicd. Mededeeling van het be- stuur aangaande onze handelingm be- zetting Ruhrgebied. De voorzitter deed mededleeling van de door ons reeds gepubliceerde mededeeling der Kar mer. Spr. hoopte, dat zij., die goolerm uit het Ruhrgebied moesten ontvangen, zich tot de Kamer zouden wenden en niet tot andere onbevoegde bemiddelaars, die de kosten on- noodig verhoogen. De heer Grunwald dankte de Kamer voor de vlugge afwikkeling van em betreffende zaak. De Alfcmaarsche Kamer had in dime een beter figuur dan de Amsterdam§che gesla- gera. 12. De uitgegane stukkm warm de vol gende: a. Sympathiebetulging Esperanto-Congres. b. Verzoekschrift aan dm Minister van Waterstaat betreffende opruiming van een wrak op de westpunt van Onrush c. Adhaesiebetu iging aan de Tweede Ka mer aan het adres der Kamer van Koophan del te Amsterdam tegen het ontwerp tot tij- delijke beperking van dm invoer van schoe- nm. d. Schrijvm aan Mr. van Lier, dat de Ka mer heeft besloten zich hiet aan te sluiten bij de Vereeniging van Kamers van Koophandel, doch wel periodieke sammkomsten van voor- zitters of bestuursledm wmschclijk acht e. Verzoek aan de uitgevers der R. K. Wierkgever, om aan alle leden eon exemplaar te zenden. f. Adres aan de Rechtbank betreffmde ma- kelaars-beeediging. Hicrna volgde de rondVraag. De Kamer zal o. i. praktisch doen om deze, evenails het Hoogheemraadschap, af te schaf- fen. Een beantwoording van te voren schriftelijk ingediende voorstellm is uit dm aard der zaak vruchtbaarder. BRGE'K OP LANGENDIJK (Langedij- ker GroemtmVeiliag), 4 April 1923. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool le soort f 3.60—6, 2e soort 2.50f 3.30, Gele kool le soort 1.69— 3.60, 2e soort 1—/ 1.20, Deensche witte kool le soort 1.40—/ 1.90, Bieteni 0.78, Uim Drielingen' 1.49—1.60, Uienl le soort 1.60—/ 1.90, Lose wortelenl 0.90 tot 1, allies per 100 K.G. Aanvoer: 36125 K.O. roode kool, 34676 K.G. witte kool, 66000 K.G. gele kool, 3425 K.G. losse wor- telem, 9275 K.G. uien. 20600 K.G, bietm. WAR M ENiHUIiZE k. 4 April 1923. Roode kool 2.80—/ 4.10, 2e soort 2.50 tot 3.90. Gele kool 1.70—/ 2.30, 2e soort 1.401.90, Deensche wite kool 1.10— 1.60, Uieni 1.50—/ 1.80, Drielingen 1.40-^/1.70. Uitschot roode kool /I 30— 1.70, uitschot gele kool 1.20. Aanvoer: 39075 K.O. roode kool, 6510 K.G. gele kool, 6065 K G. witte kool, 4045 K.G. uien. NOORDSCHARWOUDE, 4 April, Bl. aardappelem 1.30, Bravo's L Gro ve uim 1.50—/ 1.90, Drielingen. 1.40— 1.70, Nep 2.30, Peen 1.50, Roode kool 3.30—/ 4.60, Doorschot 3.294.40, Gele kool 2 20—/ 3.10, Doorschot 1.30 tot 2.30, Deensdhe witte 1.20—/ 2.10, Doorschot 0.90—/ 1.50, alles per 100 K O. Aanvoer op 3 April: 1108 KjG. uien, 1200 K.G. pern, 77075 'K.G. roode kool, 54525 K.G. gele kool, 30125 KG. D. witte. Proviticiaal Menws UIT RUSTENBURG. Kunst naar Kracht, de jonge zanjgvereeni- giinig van1 Ursem, onder leiding van den heer Genritseo te Alkmaar, kan tevreden zijo. Twee avoodm em1 uitvoering te geven, telkens op em voile zaal te kunnen bogm, wil wat zeg- gm in dit seizom. Het publiek toonde zdjin belangstdling door herhaald applaus. 't Hoofdnummer van het programma, de kih- deroperettle, Rteepelsteeltje, was een' waar suc ces. De costumeering en de voordracht, het ensemble-spel m de solo's, alles getuigde van zorgzame voorbereiding. Een wooidl van hul- die aan darn bekwamen directeur. Van d« koer- uutnmna, aan rflb programma, vefttead ate schiea het erne meer dan hat andere; men vuv gets echter niet, dat deze vwraenaging m geen geschoolde zangers tell Wat we hoorden, gaf blijk van ematig po> gen; waar een wil is, ia een weg. We itwijfelq er niet aan, of Kunst max Kracht kan ander leiding van den heer Genritsem worden, waar. naar ze streeft: Door beoefening de kuostw edeling van den mensch. Ten slotte vermeldden we nog, dat de heer Kfluit door zijn voordrachten veel hijval oogsiie. UIT QROOTSCHIERME R. Door die Vrijlz. Kiesv. alhier, afd. vd. V. B. is de candidatmlijlst voor de a.s. gemeeote- raadsverk lezrngals vo'lgt saamgesteld: 1. F. B*»ch, 2. P. de Boer. 3. J. Kiuyn, t, J. Smdt Jzn, 5. G Bakker, 6. J. Boekel, 7, A. Schermer, 8. D. de Geua, 9. M. C van der iLaan, 10. J. Bood. 202 481 586 696 774 1042 1348 1720 1832 1939 2159 2494 2638 2785 2945 3182 3344 3479 3701 3833 4029 4342 4590 4690 4860 5011 5179 5429 5586 5683 5873 6132 6411 6601 6698 v 6910 7113 7427 7719 7847 8091 8265 8351 8501 8726 8949 9141 9256 9331 9516 9607 9777 10085 10204 10503 10627 10778 10964 11164 11332 11412 11698 11904 12114 12243 12514 12786 13041 13135 13249 13366 13605 13718 13915 14170 14300 14412 14568 14712 14898 15078 15183 15343 15550 15804 15991 16128 16167 16503 16651 16816 17252 17329 17513 17608 17687 17901 18080 18390 18588 18897 19125 19211 19296 19481 19788 19972 20145 20415 20668 20802 20993 21128 21218 21622 21753 21851 22015 22347 22464 22634 22780 22954 432ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 4 ApriL 2e klasse, 2e lijst. Prjjzm van 30,— 226 274 388 434 484 592 60S 804 1107 1538 1724 1848 1949 2219 2530 2678 2804 2951 3187 3365 3504 3720 3858 4092 4439 4598 4765 4917 5012 5230 5457 5602 5712 5939 6246 6432 6645 6741 6925 7179 7486 7739 7853 8114 8266 8356 8532 8741 8950 9164 9267 9334 9517 9657 9841 491 616 708 890 1269 1564 1735 1891 1965 2307 2537 2681 2880 3043 3200 3382 3506 3765 3925 4172 4465 4604 4772 4923 5044 5251 5481 5607 5741 5998 6255 6476 6649 6761 6957 7203 7495 7758 7922 8143 8305 8366 8610 8866 8970 9178 9268 9370 9528 9673 9913 505 617 709 975 1291 1620 1756 1902 1979 2401 2560 2683 2915 3119 3288 3422 3560 3812 3926 4177 4469 4606 4773 4931 5045 5282 5520 5609 5818 6032 6322 6516 6651 6868 6970 7233 7512 7783 8012 8151 8312 8427 8652 8875 514 633 717 1007 1312 1668 1770 1937 2060 2417 2604 2701 2932 3161 3316 3444 3612 3817 3961 4317 4519 4609 4789 4958 5049 5304 5553 5637 5825 6082 6328 6572 6690 6874 6972 7246 7529 7796 8056 8205 8313 8462 8665 8902 8986 9192 9224 9284 9298 9387 9478 9573 9593 9692 9697 - 9953 10030 10102 10127 10159 10187 10303 10308 10315 10344 10526 10543 10567 10576 10633 10656 10671 10742 10801 10844 10915 10927 10969 10974 10978 10984 11176 11192 11249 11303 11341 11344 11346 11349 11429 11479 11531 11643 11741 11758 11804 11892 11911 11926 12053 12062 12132 12141 12155 12212 12251 12261 12338 12390 12596 12601 12675 12678 12828 12830 12967 13004 13044 13045 13049 13063 13143 13148 13159 13185 13299 13312 13327 13329 13381 13411 13424 13487 13622 13667 13672 13708 13727 13744 13797 13811 13994 14025 14033 14138 14173 14219 14239 14260 14311 14349 14385 14396 14417 14486 14489 14534 14588 14601 14645 14666 14754 14774 14790 14818 14947 14991 15021 15045 15082 15113 15162 15168 15187 15198 15247 15281 15349 15381 15404 15464 15557 15687 15709 15745 15820 15833 15911 15920 16011 16050 16102 16105 16136 16140 16146 16150 16220 16224 16268 16310 16558 16561 16562 16596 16661 16736 16759 16771 16853 16882 16885 17246 17262 17265 17305 17318 17371 17376 17412 17413 17516 17534 17550 17561 17612 17668 17669 17672 17697 17702 17743 17762 17904 17930 17987 18017 18085 18109 18303 18339 18393 18445 18490 18561 18690 18712 18715 18753 18923 19004 19050 19078 19158 19164 19173 19186 19240 19269 19272 19276 19310 19352 19378 19409 19658 19749 19755 19768 19826 19850 19901 19904 19977 19990 19998 20104 20156 20216 20224 20241 20480 20505 20553 20560 20700 20702 20711 20750 20849 20929 20950 20972 21045 21078 21087 21103 21152 21174 21186 21193 21248 21260 21295 21377 21675 21706 21720 21739 21766 21774 21797 21807 21947 21952 21975 21982 22133 22146 22150 22153 22371 22388 22428 22454 22489 22501 22508 22615 22719 22725 22751 22756 22793 22810 22826 22845 22972 221975 22988 478 581 644 739 1029 1317 1675 1785 1938 2141 2457 2624 2714 2944 3173 3324 3445 3640 3824 4008 4323 4530 4657 4831 4983 5123 5355 5572 5669 5840 6107 6336 6597 6697 6877 7081 7255 7570 7809 8059 8220 8326 8491 8713 8911 9027 9238 9323 9503 9596 9726 10056 10203 10459 10615 10772 10945 11023 11327 11362 11680 11903 12066 12214 12435 12699 13038 13084 13217 13364 13494 13717 13905 14148 14290 14410 14547 14675 14870 15076 15171 15287 15537 15766 15947 16120 16158 16492 16634 16796 17251 17328 17477 17567 17684 17875 18021 18343 18574 18794 19123 19200 19284 19452 19783 19927 20111 20249 20597 20786 20978 21126 21195 21460 21745 21826 21995 22336 22463 22627 22757 22C95

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6