Wekelijkscb overziebt DRA1WWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brenigem ter algemeene kem- nis dat bij bun college is ingekomem een ver- zoek van J. HOED, cafehauder alhier, am VERLOF tot den verikoop van alcohoThou- dende dranken, andenera danl sterken drank in de gelagkamer en de daarachter gelegen zaal van perceel SCHARLOO 39. Binmera twee weken na dagteekieniBg dezer Itan een ieder schriftelijlk bezwarem tegen de verleening van dit verlof bij bun college in- dienen. Alkmaar, 14 April 19123. Burgemeester en Wethouders voornoetnd, W. C. WE'NDELAAR, Burgemeester. A. KOE'LMA, Secnetaris. de gcbru'ikelijke wijze gecomplimenteerd. Wegens periodieke aftreding van den Dijk- graaf (thans de beer W. van Sl'ooten), werd opgeraaakt een drietal als voordracht voor de Dijki;raafbenoeming en wel: No. 1. W. van Slooten (de tegenwoordige Dijkgraaf); No. 2. Kl. van Lange; No. 3. W. Appelman. Bij de rondvraag werden verschillende ver- betcringen van wegen, vaarwaters en aanleg- plaatsen besproken en zal men z'n best doen om te pogen, het goede in deze te bemken. Dc beer Poland achtte onze groote Polder niet voldoende vertegenwoordigd in't Geest- merambacht en wildc daarin zoo mogelijk ver- andering zien gebracht. Ond'erzocht zal worden, wat onze rechten in deze ten opzichte van het waterschap „0eestmerambacbt" (waaronder deze Polder ressorteert) zijn. Dc heer J. Oudeman bracht in bespreking, dat .de heer Kostelijk van onzen Polder ver- goeding wilde hebben voor gedane bemoei- in^en in zake de bietenbeweging. Algemcen was de vergadering echter van oordeel dat de heer Kostelijk niet bij onzen Polder, d'och bij1 de Suikermaatschappij om vergoeding zal hebben aan te kloppen. Tor sprake kwam weder het verzoek om rente en onderhoud van Sluis en Overhaal voor rekenirtcr van den Polder te nemen. Dc heer Wonder achtte het aanbevtiens- waardig dat eerst een nieuw verzoekschrift .inkwam, waarin een en ander meer in den breede werd' omschreven, ten einde duidelijker i'nzich+ te bekomen Ateemeen vond men sroed om eerst op moerdere gee-evens en ciifers aangaande de w'tkomstcn der exploitatie aan te d'ringen en dan daarna dit onderwerp veder te behande- len. De voorzitter wees er op, dat men nu aan het einde der werkzaamheden was. Spr hoop- te. d'at het vele dat is behandkld, moge strek- ken tot heil van onzen Polder en dat men el- i bar volgende maal weder in goeden wel- staod mocht ontmoeten. Met dank voor de opkomsf en voor d'e on- dervondcn prettige samenworking, sloot spr onder tekeenen van instemming der aanwe- rioen deze voorjaarsvergadering. UIT ST. PANCRAS. Vrijdiag vergaderde in't cafe „De Drie- sprong de afdeel'ing St. Pancras van Het Wit- te Kruis met 9 van de ruim 340 ledera. Nla opening van deni voorzitter, den heer C. Kloosterboer, las de secretaris, de heer T En gel, de natulan, wellke onveraradend werden' 3 goedgekeurd. Verschillende ingekomen1 stukken' werden behandeld. Omtrent't houden van een Witte Kiruisdag besloot men' diem ook 'alhier te hou den in de week van 24—30 Juni en daarvoor 500 witte kruisjes aam te schaffen. De rekening van den penningmeester, shii- tende met een batiig saldo van 95.485 bij een (mtvangst van 405.58, werd, gehoora de kasoaziemers, de heeren A. Schuur en H. Mes- sink, algemeen1 goedgekeurd, Diaamp werd de begrooting voor 1923 aan de orde gesteld. Deze werd bij een einidicijifar van 534.485 vastgesteld. Aan de beurt van aftredem waren de heeren A. Kloosterboer, T. Emgel, hedkiesbaar en Jn. Madder, niet herldesbaar. De beide eereten werden herkozen en ge kozen de heer H. Nlieseink, die bun benoeming aannamen. Nog werden een 4-tal leden aangemomen. Bij de rondvraag kwam ter sprake het aan- schaffen van sommige artikelen. Zoo niet aan- wezig zou door directen aamkoop voor aan- schaffing gezdhgcf wiorden, wtaarvoor men zich slechts had te vervoegen bij! diem secreta ris, den heer T. Engel. Aanigedrongen werd op meer bekendma- kiing, van 'it houden der ledemvergaderingen en 't ptibliceeren van 't aanwezige materiaal, waama de vergadering met dank voor de aanwezigiheid werd geslloten. Als laagste inschrijvers voor het bou- wen van 24 arbeiderswionangeni te Kiromnie- nie .staani vertneld de heeren' P. Booij en S. Kuitwaard voor de som van 600800. UIT SCHAGEN. De heer Vlaarkaimp, arbeider bij de Neder- landsche Spoorwegen te Sdhagen is na ge- slaagd examen bevorderd tot ploegbaas en worat als zoodanig overgeplaatst naar Cas- tricum. In de vier voile weken van Maart wer den uit ons land uitgevoerd-naar Italie 661, Duitschland 33, Oostenrijk 19, Belgie 1361, Tsjecho Slowakije 72, Mexico 26, Engeland 10 stuks, samen 2182 goedgekeurde runde- ren. Te Schagen is de melik op 14 cent ge bracht. Tot bestuursleden van den nieuiwen polder Westerkoog zijn gekozen K. Wit C. Hoedjes, Moerbeek Oude-Niedorp. Falken Schagen; D. Eriks, Falken Schagen; Wegens eene onregelmatigheid in de uitoefening van functie aan het kiesbureau te Schagen is door een raadslid protest tegen de Statenverkiezing aldaar aangeteekend. Aan den 2-jarigen Handelscursus te Scha gen werd een diploma uitgereikt aan: Catharina Blankman, Cornelia Catz, Elisabeth Broertjes, Adriaantje Hoogscha- gen, Geertruida Wit, Geertje de Graaf, Wil- helmina Hoogschagen, Margaretha Wijker, Trijntje Dekker, Gerrit Schoorl, Jacob Zvaag, Costiaan Hoogschagen, Johannes Wester, Schelte Paulusma, Rens Stammes, Gerrit Pranger, alien te Schagen. Guurtje Slot, Jantje Wit, Dirk Kooij, St. Maarten. Henderika Blaauboer, Dieuwertje EfSsea, Refariert Rood, Klaas SwBag, Q5J- brand de Jong, alien te Barsingerhorn. Jan Klare, Dirk Lont, Frans van Dijk, Cornelis Brommer, Corneli9 Bakker, alien te Zijpe. J. J. van Dijk, Arie Korf, beiden te Winkel. Jan Kos, Cornelis Groot, beiden te Karenkarspel. Aan 5 leerlingen kon geen diploma worden toegekend. De afd. Schagen van den Vrijheids- bond zou bij de verkiezing met eene lijst waarop 7 camididateni stonden, uitkomen. De secretaris evenwel vergat de lijst in te dienen, zoodait' de leden van de afdeeling niet aaim de verkiezing volgens hunne beginselen kunnem deelnemen. UIT BERGEN. De nieuwe burgemeester, Mr. H- D. A. van Reenen, wordt Dinsdag door den Coimmissa- ris der Koningin te Haarlem beeedigd en zal daarna des middags te 3.36 uur met de tram in die gemeente aankomen en onmidldellijk diaarna in een openbare raadsvergadering worden geinstalleerd. Na afloop van de in- stallatie zal de burgemeester met zijne echt- genoote ten raadhudze voor de ingezetenen receptie houden. De ingezeten wotden ver- zocht tevlaggen. Ongetwijfeld zullen velen aan dit verzoek voldoen en gebruik maken van deg elegenheid om kennis te maken met den nieuwen brgemeester en diens echtge- nootc. De nieuwe burgemeester zal het ten zeerste op prijs stellen wanneer inwoners van elken rang en stand de receptie zullen bezoeken. Dat Bergen in het buitenland, als cen trum van de leiding gevende miderne schil- derschool Gestel, Wijand, Charly Toorop, ten Holt, Wiegman, Filarsky, Colnot en anderen een goeden naam verovert, blijkt uif het werk van Dr. Hubner, het eerste werk over de mo- derne kunst in ons Land, waarin aan de Ber- gensche school een belangrijke plaats wordt lngenotnen. Onze, tijdelijk in Dresden werkende plaatSr genoot, Ad. Leubbers, rnede een aanhanger van deze ricbting, organiseert heden „hn Graphischen Kabinet" J. B. Nieumann-Ber- lijn een tentoonstelling van zijn werk, die zeer de aandacth trekt en ons leert, d!at deze jeug- dige artist hard gewerkt heeft, zeer vooruit is gegaan en goede kwaliteiten bezit Het „Huis met de Pilaren" te Alkmaar opende in het perceel 7 Stationsstraat alhier een filiaal van zijn kunsthandel. De zaak ziet er keurig uit. De voorraad en verscheidenheid van kunstvoorwerpen is bij- zonder groot, terwijl vooral het mooie kunst- aardewerk prachtig geetaleerd1 is. De voor- werpen worden tegen dezelfde prijzen als in de zaak te Alkmaar verkocht. Alles is ge- prijsd, zoodat van seizoenprijzen geen sprake STIERENKEURINGEN IN NOORDHOLLAND. Op dc gister alhier gehouden voorkeuring werden aangeboden: 1 vierjarige stier: Constantijn 28 NU. 739, N.R.S. 4838 S., eig. P. de Geus en Co., Stom- petoren, ide premiewaardig werd verklaard. 3 tweejarige stieren, waarvan 2 premie waardig en 1 niet premiewaardig werden ver klaard. Premiewaardig waren: Constantijn Ja cob 6 N.H. 988, N.R.S. 4738 S., eig. J. Fuke, StompetorenHans 9 N.H. 973, N.R.S. 5708 S., eig. J. P. Kraakman, Akersloot. Niet premiewaardig, doch goedgekeurd voor het dekken van idkvereenigingsvee was Njco, tig. P. Zwart 'Az., Boekelenneer. 8 eenjarige stieren, waarvan 2 werden aan geboden ter voorloopige inschrijving in het N R.S. en hiervoor werden goedgekeurd, n.l.: ,Dirk Jan N.R.S. 6246, tig. J. Fuke, Stompe toren; Constantijn Jacob 23, N.R.S. 6247, eig J. P. Kraakman, Akersloot. 6 stieren werden alleen voor keuring op af- stamming aangeboden en hiervoor goedge keurd; deze stieren mogen worden gebruikt voor het dekken van fokvereenigingsvee. UTT HEUDIEiR1. Tot voorzitter van' den Nlederl. Bond van Gem-eente-ambteniaren' is benoemd de heer J. Kammam, gemeentesecretairis van,' Den Hel- der. Gemensjd Nicuws BLOKKADE VAN DEN ZOMERTIJD? De N. R. Ct. sdhrijif t: Het bejgint mi met den- Zotnertijd een eenigszins zanderlLngen weg te gaan. Tus- schenj 31 Maart en' H October befpaalt art. 1 der wet op dent Zomertijd wordt de in artikel 1 der wet van 23 Julli 1908 (St.bl. no. 236) 'bedoelde wetteldjke tijd met een' uur. vervroegd. Eu in) het tweede lid van. datzelf- de artikel wordt voorgeschrdven, dat „telken j are t ij, d i g" de dag bepaald wordt, waar op de vervroeging aanvangt, en die, waarop zij eindigt. Het bij! de Eerste Kamer aanhangiig ont- werpJBraat tot iintrokking van de wet op den ziomertijd heef t nu een spaak in het wiel ge- stokeni. 'De minister van binnenlandlsche zaken, aan wien door den heer de Vos van Steen- wijk gevraa'gd was, of hijl van zins was, de wet uit te voeren zonder de beslissiing over het ontiwerp-lBraat af te waChlten, antwoord- de o.m., dat het, ,/iu een initi a tiefwoorstel tot afschaffing van den zomertijid) ter tafel lag van de Eerste Kamer, voor de regeering wd motilijk was, eene beslissing te nemen". 'Sedert is het voorioopig verslag der' Eerste Kamer over het ontwerp-Braat verschenen, dat voor dit ontwerp niet veel goeds belooft. Naar het schijtnt, zal de Eerste Kama voor aanneming van het ontwerp met te vinden ziijn. Indien,, nu de regeering vol hard! bij haar opvattinig, dat het voor haar onder de om- sfandigheden moeilijki is, eene bestaande wet uit te voeren, kan eene zonderlinge positie eboren warden. De heer Braat immers heeft an niet de minste reden, zibh met ,de beant- woording van het Voorioopig Verslag te haasten. Hij heeft, door zijn anfwoord wat uit te stellen, het als het ware in de hand, de uitvoering van' de wet op den Zomertijd te beletten. Inmiddels voeren Engefland en Belgie, als wdji ons den datum wel herinneren, op 22 April den Zomertijd in. Er moet, diunkt ons, voor de regeering alle aanleiding zijn, op haar antwoord aan den heer De Vos van Steenwijtk1 terug te komen. Zij zelve hieeft telgen handhaving van den Zomertijd geen beizwaar. In het voorioopig verslag van de Eerste Kamer wordt1 be- tromxl, de iegeerteg zflsb grfreel bnrten de aangelegenheid1 had gehouden en zelve geen voorsxel, in welken zin dan ook, had gedaan" doch deze opmerking lijkt ons geheel onjudst. De regeering, die zich van een voorstel ,pn welkm zin dan ook", ont- (hiouden heeft, gaf daarmede te kennen, te gen die bestaande wet geen bezwaar van zooveei gewicht, dat het gewemscht geacht rnoest wordeni, de wetgevende machine op gang te brengen. Waarom zou zij dan met een voorstel „in welken zin dam ook" voor den dag moeten gekomen zijto? Waar de zaak zoo staat, is hiet voor de regeering, diunkt ons, onmogtiijk, de invoe- ring van deni zomertijd dit jaar maar op haar beloop te laten tot tij(d en wijile het den heer Braat zal gtiierven, van antwoord te dienen. De wet op den zomertijd is er; zij geldt nog- era zij eischt tijdige vaststelling van den dag waarop de Zomertijd intreedt. Die dag kan van' bet jaar wel! haast geen andere zijn dan die, waarop zoowel Enge land als BeJgie tot dien Zomertijd overgaan, era dus de verandering ook hier te lande met de minste stoornis voor het verkeer kan plaats grijlpen. Wordt die nu vastgesteld, dan resten den heer Braat en de Eerste Ka mer dagen genoeg, om over het ontweTp van1 den heer Braat tot eene beslissing te ko men. Hoe die beslissing zal uitvallen, kan uit het voorioopig verslag der Kamer wel ten naastenbijl worden afgeleid. Mocht zij anders zijn, dan kan warden' vermoed, mocht het ontwerp onverhoopt toch worden aangenomen, en dan) ook de regee ring nog ovenstag gaan, en het bekrachti- gen hetgeera ook al weinig waarschijn- lijk moet wordeni geacht dan zou: er n6g niets venloren zijn, omdat dan het besluit tot invoerimg van deni Zomertijd daarmee van- zelf kwam te verVallen. Wat, in ieder geval niet duldhaar moet •worden, is dat de wet op de wijze, als nu plaats grijpt, nog lianger geblokkierd blijft. EEN GEMOEDELIJK LAND.' Men schrijft aan het Hbld. Vlieland's vroede vaderschap wordt dan toch weer in eere hersteld. Sedert jaar en dag is het raadscollege geslonken (door bedanken) tot een tweehoofdige regeering, n.m. burge meester en wethouder. Het kleine dorpje van 600 inwonere zag sinds lang zijn candidaten- lijst uitgeput. Met dit voor jaar echter en als reflex o*> de groote kies-emoties, welke dezer dagen ons vaderland ..beheerschen", hebben de men- schen van t Vlie de koppen bij elkaar gesto- ken, met't gevolg dat er een candidatenlijst werd ingediend met 12 namen. Een stemming behoeft dus niet plaats te hebbende eerste' zeven personen vormen nu den nieuwen igemeenteraad. De nummers 812 blijven ae plaatsvervangende leden. KINDERMDO'RD. Voor de rechtbamk te Middelburg is gis- termidd'agi behandeld de zaak tegen Ph. M. de B., 36 jaar, huisvrouw vain L. K., ite West- dorpe, th'ans gedetineerd, bekliaagd van moord op haar pasgeboren kind. Eischeen jaar ge- vangenisstraf. NATION ALE VROUWEN1RAAD. iGistemmorgen is de vierenitwintigste alge- meene vergadering van den National en Vrouwenraad van Nederland, onder leiding van mevrouw M. C. DoormanKielstra. in de bovenzaal van de Deutsche Verean aldiaar voortgeizet. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den1 vermenigvuldigiiugsfactor voor de plaat- selijke inkomstenbelastiing voor het belasting- jaar 1923'24 vastgesteld op 1.1. In Welten, bij Heerien, is gisteren de limonadefclbriek en bakkeriji van den heer L. H. afgebrand. Verzekering dekt de scliade. De oorzaalc van den brand is niet bekend. Dte memories van antwoord nopens het dienstweigeringsontwerp en nopens net wets- ontwerp tot ontbimding van de rechtbank te Zierikzae en die te Heerenveen zijn'versche nen. HISTORISCHE ANECDOTEN. In een iezing, welke de regeeringspresidenl Von Tiedemann te Bromberg hitid, decide deze eenige persoonlijke herinneriogen om trent Bismarck mee. Lie heer Von Tiedemann werd in 1878 chef der Rijkskanselarij en be- Ueedde dit ambt in 1881. Gedurende deze ja- ren kwam hij als „voordragende raad" her- haaldelijk in persoonlijke aanraking met Bis marck. De heer Von Tiedemann deeldc in zijn voordracht het volgende mede: Toen Camphausen was gegaan, kon men absoluut geen opvolger vinden. Bismark. dacht reeds aan Stephan Maar, sprak hij, half sehertsend, half in ernst tot Von Tiedemann, waarvoor heb ik een voordragenden raad, wanneer die rnij niet eens een minister verschaffen kan. Bezorg rnij vanavond een minister van financial. Het was op een Donderdag. De heer Von Tiedemann kwam met allesbehalve opge- ruimde gedachten in zijn club, waar versdiil- lende letterkundige en politieke grootheden legenwoordig waren onder meer ook de heer Hobrecht, burgemester van Berlijn. Wat scheelt u? Wat ziet ge er verdrietig uit? vroeg Hobrecht. En Von Tiedemann antwoordde: Ik zoek iemand, dien ik niet vinden kan. Gelijktijdig schoot Von Tiedemann de gedachte door het hoofd, dat Hobrecht misschien een goede can- didaat zou zijn. Op hetzelfde oogenhlik werd Von Tiedemann met den Rijkswagen ge- haald, om bij Bismarsk te verschijnen. Het was reeds een uur in den naclrt, de vorst was bezig zich te ontkleeden en sprak: Stephan heeft ook geweigerd. Wat doen we nu? Von Tiedemann stelde Hobrecht voor, hij kreeg bevel onnlidd'ellij'k den burgemeester op te zoeken, hem het ministerschap aan te bie- den en dan nog antwoord te brengen. Dc burgemeester was nog niet thuis; Von Tiedemann wachtte en na eenigen tijd ver- schecn Hobrecht in zeer vroolijke stemming hij ztide! Het kostte deni kanselarijchef eenige moeite Hobrecht aan zijn verstand te brengen, dat er iets ernstigs te bespreken viel en of hij misschien minister van financial wildc worden. Hobrecht snapte eindelijk dat het ernst was en sprak de klasiseke woordenAls ik mor- gen met mijn kater er net zoo over denk, als vanavond in mijn bezopenheid, dan zeg ik: ja. Den vofgenden dag werd hij minister van financien. In^ezowdeih stukken. Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tle. De opnanu in deze rubriek bewiisi geens- zSrts dot de redacts er mede bnsteml. M. de R. Alkmaar, 13 April, 1923. In eeni ingezonden stukje sdhrijift de heer A. J. Visser over een sloot vol slijk en afval in de omigeving eener boerderij. Ook ik wensdhte de gezondheidscommissie even op attent te maken op een sloot, waar niet een boerderij aan- staat, maar waar vele huisge- zimmen' aan wonen, en ik zeker weet dat daar de Malaria weliig tiert, dit bewijst dat er ve len in die gezinmen aara de koorts lijden. Deze sloot is gelegen achter de 2de Landdwars- straat even nummers. Ik hoop, dat hier ook eens noMe van genomen zal warden. U bij voorbaat dankend voor de plaats- ruimte teeken ik Hoogachtend EEN OPMIERK'ER. Mijnheer de Redacteur. In het ingezonden sibukje van den heer W. vara der Vail wordt door hem' het volgende gezeigd: „Dat ik zieer zeker op deze rede (n.l die vara mevrouw Aukes) eenige kantteekeningen ■zou hebben gemaakt, wat miji oramogelijk werd gemaakt, omdat de voorzitter van die verga dering, de heer J. Krom, mij het debatteeren, zooals ik dat mieeade te moeten doen, oramoge lijk maakte enz. De juiste toedracht van dezie zaak is de vol gende: De heer vara de Vali zeideg eene aanmer- ldragen op het gesprokene van den avond te hebben, waar de soc-dem. nog al schoon iiit die wasch waren gekomen. Echter wilde hij het gesprokene door den heer Kooijmam irnzake deh oudirag van den Vrii'heidsbond met een' plaatselijk voorbeeld illustreerenWaar de debater zich thans giing begeven raaar het terrein van de gemeente-politiek, medkte de voorzitter op, dat debater zich had te bepaten tot de provinciate poliitiek. Op het protest van den heer van de Vail werd dezen nogmaals door den voorzit ter geattenteerd dat slechts debat over het ge sprokene vara deni avond werd toegelaten. Hierop zag de debater van' het woord af. Het werd1 debater derhalve niet onmogtiijk gemaakt, doch werd hem volkomem vrijheid gelaten' indien hij zich maar wilde bepalen tot een provintiiale politiek. Het Bestuur der Varijtz. Dem. Kiesvereen KIPDEN EN KO'NIJNEN. Men zond ons de volgende vraag: Ik heb een1 kip die sinds een paar dagen lusteloos is en geeni eetlust heeft. De oratlas- ttng is zoo dun als water en de kleur ervan is geelwit. Is daar nog raad voor? Het antwoord van onzen medewerker luidt: Dit is een ingewaradziekte, welker ooirzaak, alleen afgaande op een beschrijvirag, niet zoo is vast ite stellen. Is het een' kostbaar exem- plaar, dan1 een1 dierenarts raadplegen. Sport VOETBAL. Hedenmiddag zal op het terrein van V. A. F. C. aan den Westerweg de proefwedstrijd plaats vinden voor het tiftal van den Noordh. Voetbalbond. De Bond heeft twee elftallen samengesteld, die elkaar heden zullen ont moeten. Na afloop zal het elftal definitief worden gekozen. Het elftal A. waarvan de meeste spelers bekenden zijn, lijkt ons heel sterk en zou een uitstekende tegenpartij: zijn voor een wedstrijd tegen Alcmaria I. Dit ellftal is als volgt samengesteld, de Koster (doel) Kes en Kok (achter), Rem, Schuyt en- Hoenderdos (midden), Elfrirag, Groot, v. d. Torren, Hoeben en Donders (voor). Hier van Schuyt en' Elfring van „Alk- maar", de linkervleugel is vara V. A. F. C., linksback en rechtsbinnen zijh van „Zaan- dijk", Kes is van Alcmaria II, Rem van Q. C. C., Hoenderdos van H.R. C. en de keeper van Helder, v. d. Torren is de bekende spel ler van C S. V. uit Castricum. Alcmaria I speelt Zondag tegen „Spar- taan", de bekende club uit de eersteklas B. Wij vertrouwen er op, dat Alcmaria op den goeden weg, dien zij den laatsten tijd bewan- delt, zal voortgaan en de ontmoeting tegen Spartaan zal opvatten als een competitie- wedsrtijd in de overgangscompetitie. Spar taan doet insgelijks en komt met haar gewone elftal nl. Keja (doel), Ohm en Kroese (ach ter) Grobbe, Ohn en v. d. Roest (midden), Pde Larage, Vonk, J. V. Gendt, van Leeuwen en Put (voor). Aan spanning zal het morgeramiddag ze ker niet ontbreken. Mr. Bollington verwacht dat de Alcmarianen hun- uiterste krachten zul len inspannen. KEGELEN. Uitslag van den Korpswedstrtjd van 5 tot en met 12 April. Hier aan hebben deelgeno- inen 21 vijftallen. le prijs wisselbeker, kegelclub Z. E. K. Z.? met 269 hout. 2e prijs Fantasiemedaille, ke gelclub Koekoek met 268 hout. 3e prija Ver- guld Zilveren medaille, kegelclub de Club met 251 hout 4e prijs Verg. Zilv. med., ke gelclub Onze Club met 249 hout. 5e prija Zilveren medaille, kegelclub Op de Lat met 245 hout. 6e prijs Zilveren medaille, kegel club Hard gaat ie met 240 hout 7e prijs kistje sigaren, kegelclub Twee Duifjes met 234 hout. Eereprijs Heeren: A. Olij met 69 hout. Eereprijs Dames: Mevr. Andriesma met 49 hout. Consolatieprijs Heeren: C. de Beura met 44 hout. Consolatieprijs Dame9: Mevr. J. Metz met 41 hout. Zevenprijs: Mevr. de Lange, 3 maal zeven. Negcnprijsde Heer A. Olij 4 maal negen. Twee Duifjesprijs: de Heer L. Prins. Hedenavorad vindt de Kon ingswedstrijd plaats, waaraan deelhemeni de hoogste gooiens van> elk deelnemend vijiftal. De stand van het kampioenschap over 1923 van deni Alkm. Kegellxmd is: le de heer P. Jonker, 71 hout 2e. de Heer C. J. Holla, 68 hout Stand vrije baan. Hoogste 45 hout. Laag- ste 39 hout. Stand vrije baan (Juniones). Hoogste 40 hout, laagste 38 hout. Zondagavond sluiting van het concoura, gevolgd door prijsuitrtikirag in het gebouw de Unie. De wedstrijden zijn zeer animeerend en druk bezocht. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. ALKMAAR 13 April. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Appelen 4 tot 12 per Kjg.,gele kool 2 tot 3,40 p. 100 Kg., kropsla 6,40 tot 8,20 per 100 stuks, prei f 3,90 tot 6,90 per 100 bos, pieterselie 1,10 tot f 2,50 per 100 bos, pe- ren 8 tot 20 per Kg., posttitin 0,60 tot 1,15 per ben, rabarber 3,40 tot f 8,20 per 100 bos, raapstelen f 2,40 tot 4,10 per 100 bos, radijs 5,60 tot 10,10 per 100 bos, sel- derie 2 tot 4,30 per 100 bos, spinazie 2,40 tot 9,20 per ben, uien 0,70 tot 1,90 per 100 Kg., witlof I 0,08 tot 0,12 per Kg., witlof II 0,03 tot 0,05 per Kg. Aanvoer 16000 KG. spinazie en 1500 K.G. witlof. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April 1923. In de heden gehouden' vtilingen werd be taald voor: Rocde kool le soort 2.30f 5.30; Gele kool le soort 1.50—/ 3; Deensche witte kool 1.20f 2.40; Bravo s 1Drielingen 1.301.60; Uiera le soort 0.40 1.20; Losse wortelen 0.500.60, alles p. 100 K.G. Aanvoer 32850 K.O. Gele kool, 15575 K.G. Uien, 225 K.G. Aardappelen, 23850 KG. Roode kool, 28000 K.G. Witte kool, 3775 K.G. Losse wortelen. NOORDSOHARWO'UDE, 13 April 1023 Bl. aardappelen 1.50—/ 1.70; Grove Uien 1.10—/ 1.50; Drielingen 1.10— 1.60; Nep 2.30; Peen 0.50—/ 1.10; Roode kool 4.104.90; Doorschot Roode kool 3.10—/ 4.50; Gele kool 2.50—/ 4; Doorschot Gele kool 2.30—/ 2.,40; E)een- sche witte 2.10f 2.70; Doorschot Deem sche witte 1.50—/ 2.30, alles p. 100 K.O. Aanvoer op 12 April: '1375 K.G. Aardappelen, J2375 K.G. Uiien 12050 K.G. Peen, 77075 K.G. Roode kool', 51200 K.G. Gele kool, 144350 K G. Deen sche witte, WARMBNIHUIZ EN, 13 April 1923. Roode kool 3.20—/ 4.60; 2e soort 1.80 4; Deensche witte kool 1.70—/ 2.40; 2e soort 1.30—1.90; Uien 1.10— 1.50; Drielingen 1.20—/ 1.40; Peen 0.80—/ 1Uitschot Roode kool 1.60 1.90Uitschot Gele kool 0.80. Aanvoer: 17745 K.G. Roode kool, 38460' KG. Witte kool, 7260 KjG. Uien, 2300 K.G. Peen van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, veretrekt door Noordbollandscb Landbonworediet. rONDSBM. 7 April 10 April 13 April 183«/, 129 144% 262%* 127 1087/8 15 194% 487% 415 125 396 340 171% 345 110% 92 117% 350 3098/, 346% 957/, 957/, 93 142 9 April 6 5 4* obi. N.W.S. 1000 1922 A 1000 '18 1000 '16 1000 1000 1000 1000 1000 1000 17 16 '19 15 16 17 Idem idem Idem 4 ldefio 0 O.Itid. 5 idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maaty Philips Gloeilamp Comm. Studebakei Cbmm. Steel Compania M. Arg. Cult My. Vorstenl. Handelsver. A'dam J/vasohe Cult Dosdtsohe Petr. gew. Gecons. Holl. Olio. KoninkJUke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lifn Java China Jap. LiJn Ned. Scheepv. Unie" Deli Batavia Tab. Dell Maaty. SeneCDbah 554 obi. Holl. Spoor 1922 554 obi. Staatsspoor 1922 •South. Pacific Union Pacific Prolongate Exdivtdend. 102 91"/l6 9214, 86 84 99 96% 89 l83Vs 1278/4 143V4 250 127% 1088/4 11% 1941/4 489 417 377 119% 402i/g 344% 159% 340 112% 90 111% 336Vs 297% 340 95% 95% 941/,* 142% 3% 102% 92 931/4 86% 84% 99 968/4 90 90 182 129% 1437/s 253% 127% 109V4 ID/4 1947/8 -4881/4 416% 119% 4001/4 338 166% 341% 1148/4 95% 1148/4 344 304 345% 95% 95 95V4 142% 3% 1017/g 911%, 93%, 861/4 84%, 98i%, 96% 90 90 183% 130 143% 257 127%, 109 13% 196 493% 418% 12S% 399 344 171% 348 118% 97% 117% 347 309 347V, 95% 95% 948/4 143 31/4 11 April 10118% 91% 9218/,, 851%, 84 98% 958/4 89% 89% 183% 129% 144% 263% 126 1?8%, 14% 1551/4 491 418 1251/4 399% 336 169 345 113% 93 H7V4 3468,4 308 343 951%, 95i%, 94% 143% 12 April 1018/, 917/8 92% 86 847/j, 98% 958/8 90 90 ls3% !29% 144% 276% 127% 109 16 196 492% 419% 367 124% 395% 340 170% 343 112% 91 117% 346»/, 384 345 957/8 142% 3% 102 917/a 92% 86 848/% 98% 95% 90 90

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 11