Alkmaarsche Courant Eindeljjk weergevonden E N.V, Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. COSTER ZOON, Voordam G 9 Dimdag 17 April F e n i 11 e t o n. Rechtzaken. Uwe rekenitegen, Uw briefpapier, Uwe kwitanties enz. enz. drnkken wfl SPOEDIG en NET. ALKMAAR, mi. Hsndard YTJT m Tvtnttgste Jaargang, ProTinciaal Nieuws UIT LANGENDIJK. De L. T. B. heeft een vrij belangrij'k tekort, ten deele ontstaan doordat vele leden hebben ^nlft. Getracht wordt nu, dit tekort uit den weg te ruimen met rentelooze aandeelen ad 125, waarvan iaarlijks een gedeelte wordt uitgeloot. Do Katholieke Boerenleenbank al- liier betioot nu van deze voordeelige aandeel- tjes 10 stukt te koopen. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Da Gymnastiekvereenigingm hidden onder de eminente leiding van den heer Nol een hreetal uitstekend geslaagde uitvoeringen in het lokaal van den heer J. de Bakker. De avond voor de ouderen was uitstekend tezocht, de avond voor de jongeren echter minder goed. Een keurig samengesteld programma werd Concordia" en heeft de aanwezigcn enkele urea van genot en gezelligheid gebracht. He# lijn zeker mooie middagen die op zoodanige wijze worden doorgebracht, doch dc entrde moest wat lager bepaald worden. Meerderen jouden dan in de gelegenheid zijn van de nooi« toonen van „Sempre Crescendo" te ge- UTT OUDKARSPEL. D. T. S. I speelde Zondag een wedttrijd m d« Vrona-beker, tegen Zeemacht II uit ien Helder en verloor met 0—4. D. T. S. II speelde een competitie-wedstrija Mgw V. A. F. C. Ill uit AUcmaar en verloor met 1—0. De korfbalclub S. S. 9. I speelde een wed- (trijd tegen Lutjewinkel en verloor met 4—1 In den nacht van Zondag op Maandag, omitreeks 2 uur, stegen vlammeu op uit de iooiklamp, staande achter het huis van P. Ddcker. ten aantal aangestreken ludfers om de hooiklamp dedea vermoeden, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Door toevallige omstandigheden werd dit brandje spoedig ontdekt en kon in dien aan- vang gestuit worden. UIT OUDE NIEDORP. Zondagmorgen speelde V.V.V. 2 en 3 ge- cmiitineerd een vriendschappelijke match te rn D.T.S. 3 van Oudkarspel en wist V.V.V. het met 2—1 te wimnen. Zondagmiddag speelde speelde V.V.V. 1 haar laatsten wedstrijd voor de competitie te gen .,Stormvogels' van Spanbroek. De laat- ste club won met 20. Van de 11 ingeschrevenen dezer gemeen- le lichting 1924 werden 10 goedgekeurd en the afgekeurd, m.1. Cornells Brak. UIT KOEDIJK. Voor de verkiezing van leden voor den ge- Beenteraad zijn de volgend'e lijsten ingediend: W. de Geus, D. v. d. Woude. W. Visser, 6. Smit, K. Stam Mz., K. Slotemaker, P.Stam Mz., Jn. v. d Ham, P. IJfs. P. Hart. M. Mulder. D. Booij, K. de Jong, I Koedijker, P. Mulaer. C. Beets, ws. Butter, A. Jongsma. N. Oud, N. Molenaar, Jn. Commandeur, J. Th. Verheij, F. Hes Wz. K. Madderom, A. Schuuf. Jb. Kramer, Jb. Visser, Jb. Verwer, C. Boa Lz. UIT BEEMSTER. De S D. A. P. had voorheen twee zetels in den gemeenteraad. Wegens het vertrek van en der betrokkem raadsleden geraakte de lijst uitgeput en moest er tot September 1923 een vacature blijven. Inmiddels is de afdeeling vlu de S- D. A. P. opgeheven en cr zijn nu geen sociaal-democraten candidaat gesteld. UIT BERGEN. Gisteravond waren de bewoners van de Stationsstraat en de Oldenburgstraat, on- danks de koude nog druk in de weer om hun straten een feestelijk aanzien te geven en dank zij aller medewerking zijn ze hierin vol- tomen geslaagd. De groenslingers tusschen de boomen doen het bijzonder goed, wanneer vanavond de lam pions daartusschen branden, zullen deze straten een bezoek overwaard zijn. De heer Kooijiman verdient een woord1 van hulde voor de opstelling van de fraaie eere- poort voor het station, terwijl het idde van den gemeente-opzichter inzake de versiering Uit hot Engelsoh van Adeline Sergeant. 39) Zij zette de plaat in haar kamer en keek toen in, Rose's kamer, om te zien hoe die er uitzag en of alles klaar was. De kamer zag er bijzondler frisch en lief uit. Het ameuble- nent was dit met teekeningen in oud goud, msestal takjes van bloemen en bladeren op ivoren grand, volgens de Japansche manier. De grand was bedekt met witta marten en eenpaar zachte, Perzische kleedjes, terwijll do gordijnen alle van licbtblauwe zijde met wit nousseline en kant waren. De tegels van den haard, het waschstel, de schooreteenmantel waren alle bijzonder geteekendi naar den snaak en de eischen van juffrouw Holden en het iesultaat was een kamer, inderdaad ge- echikt voor een prinsesje. Sydney was een weinig verbaasd over d'e weelde der inrich- bng. Do kamer was zorgvuldig gesloten go- louden en ziji had er van te voren niets van kunnen zien, en zij werd nu getroffen door de zorg en modte, die aan iedere kleinigheid lesteed was. De andere kamers van het huis, de hare er bij gerekend, waren gezellig en zeflfs weelderig, maar die van Rose was een genot voor het oog zoowel als voor de andere rintuigen. En hoe zou die meesteres van dit feeSnrijk zijn? Ziji, aan wie zooveel liefderijke zorg be stead werd, wat waren haar karaktertrekiken Hat was moffllijk te cadm vans Sydnsy. van het rontJje om fitet raaShuis (betehfWer- de rioolbuizen met bloemenbakken) schitte- rend mag worden genoemd. Schiiders, electricians, meisjes, jongena, Vrouwen en mannen, door alien is gewerkt om in den korten tijd, did beschikbaar waa, het dorp een feestelijk aanzien te geven. De groenslingers tusschen de boomen om de ruane en de verschillende keurige vlaggen en doeken komen heel mooi uit. Ook aan de Bredlaan hebben verschillende winkelicra hun beste beentje voorgezet Vooral vanavond zal het centrum van het dorp er prachtig uitzien. Door den Hoofdinspecteur van den Ar- beid is yergund, behoudens wijziging of in- trekking van deze vergunning tusschentijds, welke te alien tijde kan geschieden, ingevolge art. 28 der Arbeidswet 1919, dat ten behoeve van het slaan en monteenen van pomipen en het maken van leidingen voor het Prov. Wa- terleidingibedrijf van NOord-Holland, waar van uitvoerster is de Machinefabriek Gebrs. Stork Co. te Hengelo (O.) in afwijking van het bepaalde bij art. 24, le en 2e lid, en 31, le lid der Arbeidswet lyl9. op 16 tot en met 28 April 1923, 2e mannelijke arbeiders van 18 jaar of ouder arbeid verrichten gedu- rende 10 uur per dag en 55 uur per week, on der voorwaarde dat de werktijden op genoem- de data zijn getegeld als volgt: Maandag tot en met Vrijdag: van 6.30 u. v.m. tot 830 u. v.m., van 0 u. v.m. tot 12 u. m. en van 1 u. nam. tot 6 u. nam. en Zaterdag van 6.30 u. v.m. tot 8.30 u. v.m. en van 9 u. v.m. tot 12 u. m. Zaterdag werd te Utrecht met goed go- volg het examen voor onderwijzeres afgelegd door Mej. S. H. van Don, alhier. Da Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer heeft zich mat hat voi- genae adres tot den Raad gewend. „In da laatste Raadsvergadering besloot da Raad om da adressen van „Bergens Be- lang" sa van V.V.V., waarbij verzocht werd om voor het autobusverkeer van Bergen den Kogendijk en van Alkmaar den Bergerweg aan te wijzen, niet in te gaan omdat de Koo- gendijk voor dit verkeer te srnal is behard. Het bestuur van de VjV.V. is tot de conclusie gekomen dat dit inderdaad juist is. Met het oog op de veiligheid van het ver keer is het evenwel absoluut noodzakelijk, dat in de naasta toekomst een oplossing wordt gevonden voor de in den a.s. zomer te wach- ten verkeersmoeilijkheden. Het Bestuur van V.V.V. heeft dit nauwkeu- rig toesproken en meent, pa een> onderhoftd met den Burgemeester en welwillende mede werking van den gemeente-opzichter, een op lossing te hebben gevonden, die Bergen in de naaste toekomst uit de moeilijkheden kan helpen en ook in de verre toekomst, met het oog op het transporterkeer, van blijvende waarae zal zijn. Bijgaand sluiten wij een drietal plannen in, die het mogelijk zullen maken, om de Dorps- straat in een rechte verbinding met den Ko gendijk te bnengen. Wanneer de Kogendijk dan tevena op 5 Meter breedte behard wordt en de mogelijkheid daarvoor is aanwezig, dan is er een prachtverbindingsweg voor het snelverkeer verkregen, die voor Bergen van onschatbare waarde kan worden genoemd Wij hebben ons vergewist of voor de verwe- zenlijking van dit plan, de onmisbare mede werking van de familie Maschmeijer kan worden verkregen en kunnen den Raad mede- deelen' dat dit het geval is. Met dc andere eigenaren van gronden is door ons nog niet gesproken om prijsopdrijving te voorkomen. Wij zijn echter bereid ook bij hen bemidde- lend op te treden, indien de Raad dit wenscht. Wij geven aan het een genummerde plan de voorkeur, doch ook het tweede plan, dat minder zal kosten, brengt o.i. eene belang- rijke verbetering. Het derde plan> wordt door ons ook goed geoordeeld, doch wij vreezen dat dit meerde- re moeilijkheden dan de anderen zal opleve- ren. Wij houden ons voorts overtuigd dat voor dit, voor het verkeer zoo belangrijke werk, de steun van het Rijk en de Provincie zal kunnen worden verkregen. Voor de belangrijkheid in de toekomst van den Kogendijk als verkeersweg verwijzen wij! U nog naar het reeds door Ged. Staten goed- gekeurde plan voor een nieuwen weg van Oudkarspel naar Koedijk. Juist met het oog op Bergen is de ontworpen weg op verzoek van Ged. Staten Zuidelijker gelegd, dan de betrokken gemeenten aanvankelijk wilden. Wij zijn voorts overtuigd dat de weg, wan neer in deze de noodige spoed wordt betracht, in de drukke zomennaanden reeds in gebruik zal kunnen worden genomen, waarom wij Uwen Raad dringend verzoeken daartoe te besluiten. Mijnheer Holden ging naar het station om zijn dochter af te halen. (Het zou onmogelijlk zijn Laurens Ogilvie naar haar te zendlen, dat kon Sydney zien.) De trein, en het rijtuig (dat nooit gebruikt werd als Rose er niet was), zouden Moss Dyke waarschijnlijlk een half uur later bereiken. Rose zou dan tijd hebben om thee te drinken, ails zij wilde, voor- dat zij naar boven ging om zich voor het eten te kleeden. Het scheen Sydney alsof het leven op Moss Dyke opeens vonnelijk en dief- tig werd als Rose zou verschijnen. Het was ongeveer half zeven en Sydlney waditte in de eetkamer, toen zij de widen van het rijtuig hoorde. Zij ging met naar buiten om haar te verwelkomenzij vodde zich een vreemdelinge en besloot te wachten tot de dochter des huizes binnenkwam. Er was veel drukte in de vestibule, van loopen en stemlmen, en toen1 wierp mijnheer Holden de dieur van de eetkamer open en Rose verscheen. „Hier is Rose, Sydney Rose, dit is je nichtje", klonk de voorstdling em Sydney was zich in de cerate paar minuten van niets anders bewust dan van een wolk van luchtige Meeren, iets geurigs in de lucht en een lieve, zachte stem aan haar oor. „Lieve Syd ney, ik ben zoo blii je te zien zoo erg blij, e nog hier te vinden. Papa heeft me verteld, loe goed je voor hem gezorgd hebt. We zul- en zeker groote vrienoinnen worden." Toen voelde Sydney, dat ziji eenige malen gekust werd en zij! zag voor zich1 de lieflijfcste verschijning van jeugd en schoohheid, die zij ooit aanschouwd had Geen portret deed Rose Hidden iachi wactoaim. Het kon da el#- R/VfML „De Kennesners Iw speelde# Zondag te Koog-Zaandijk tegen K.Z. IV voor het kam- pioenachap 2e klasse van den N. M. Korfba1- bond en won met 5—3. VOOR DEN POLITIEREGHTER Voonniddiagzitting van 16 April MELKVERVALSCHING. De veehouder Thijs S. te Texel heeft aan P. Sijm afgeleverd voor voile melk een pro duct, dat door toevoeging van water in bruikbaarheid is verminderd. Dit feit is ge- pleegd op 6 Maart Beklaagdfe bekende. Vol gens sciieikundig onderzoek door Dr. Moll, directeur van den keuringsdienst, ingestelid, bevatte de melk 10 deelen water op 100 dee- len melk. Bekl, beweerde thans dat het de eerste maal was, dat hij de melk vervalschte. Getuige P. Sijm, een zwager van beklaagde, was die vervalsching niet bekend. Ook be weerde bekl. dat hij slechts 1 maatje water bij de melk heeft gevoegd, doch uit het onderzoek is gebleken, dat dit 3 liter moet geweest zijn. De politierechter zeide, dat de verklaring van beklaagde evenmin de voile waarheid be vatte, als de melk d!ie hij afleverde „voF' was. Eisch: 1 maand gevangenisstral Vonnis conform het requisitoir. De politierechter is bereid mede te wer^ti om de straf te doen veranderen in een geld- boete, indien het onderzoek naar de au^-ce- denten van beklaagde gunstige resultatcr? op- levert. Middagzitting van 16 April. MISHANDELING. De niet ter terechtzittimg verschenen bekl. RemmertV. heeft op 6 Maart te Enidiuizen den getuige Teuiben mishandeld. Beklaagde kreeg ruzie met een anderen echippar, bedoel- den T. Hij sprong in het schuitja van T. an diende hem eenige slagen toe. Eisch onverstaanbaar. Vonnia f 16 bocte subs. 15 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGINO. Daarop moest terechtstaan B. T., de mis- handdde uit de vorige zaak. E)eze heeft R. Visoer, beklaagde in de vorige zaak, belcedi- gende woorden toegevoegd. Bekl. is niet aan wezig. In beide zaken werd als getuige ge- hoord E. den Drijver. Eisch als voren. Vonnis f 10 boete subs. 10 dagen hecht. DIEFSTAL. De los-arbeidter Jacob V., thans matroos, heeft in den nacht van 4 op 5 Maart een pan met gehakt weggenomen uit den tuin van het cate van G. Sluis te Zijpe. Een ander peraoon heeft de pan uit de keuken gehaald en in den tuin gebracht. Het gehakt is door bekl. en ze- keren A. S. verorberd, de pan is weggewor- pen. De schade k f 5 is aan Sluis betaald. De inlichtingen omtrent bekl. zijn niet bepaald gunstig te noemen. Hij heeft al eens een fiets, die hij1 had gehuurd, voor herbergschuld aan een kastelein in pand gegeven. Ook is hij al eens ter zake strooperij veroordeeld. De poli- tie verklaarde dat hij en zekeren Arie S., die aanstonds terecht zal moeten staan, lastige personen zijn voor de politic en de burgerij •Het O. M. vorderde 25 boete subs. 25 da gen hecht. Vonnis 20 boete subs. 20 dagen hecht. HELING. Daarop moest terechtstaan Arie S., die ook heeft medegegeten van het door vorigen bekl. ontvreemde gehakt. Bekl. was niet verschenen. Bekl. werkt zeer weinig, rookt sigaretten en Eisch 25 boete subs. 25 dagen hecht. Vonnis 15 boete subs. 15 dagen hecht. NIET VOLiDOEN AAN MIILITIE PLICB- TEN. Voor dit feit moet terechii) staan J. W. S te Uraem. Beklaagde is nret verschenen. Hij is niet verschenen' voor den Keuringsraad. Eisch /25 boete of 25 dagen hedht Vonnis /10 boete subs. 10 dagen;. MISHANDELING. De eveneens niet verschenen beklaagde A. V. te Uitgeesi). heeft lin den naciht van 4 op 5 Maart den conducteur der H. I J. S. Mge niaamdl J. H. H. K. mishandeld. Deze getuige .wenscht niet den eed van1 te leggen en teekent een1 desbetreffende verlklaring, waarap hij vol. staaiS met de bdofte. Bekl. bevond rich als derde klas passagier in een eerste Mas com- partiment, zonder daartoe gerechtigd te zijn. de conducteur Kambeen deelde hem mede, dat hij prooes-verbaal op zou maken, waarop bekl. hem een gedtudrieni Map tegen: het hoofd toe- bradht. BeM. verkeerde eenigszins onder den invloed van sterken drank. Eisch tegen' den bekl, die reeds meerdere malen- is veroordeeld /25 subs. 25 dageni hecht. Voniois conform den eisch. HUISVREDEBREUK. De bekl. P. J. T. te Enikhuizen heeft zich op 16 Maart ondanks de herhaalde vordering niet verwijderd' uit de woning; van P. D gante lijnen van haar sllanke gestalte, van haar langen, bevalligen hals, van het onberis- pelijk ovaal van haar gelaat en den fijnen vorm van haar trekken weergeven. Maar het kon niet haar kleur als die van een wilde roos, of het zachte blauw van haar oogen, en de gouden tint van' haar krutlend haar weer geven. Sommige menschen zeiden, dat Rose op haar rnoeder geleek en er bestond inder daad een zekere gelijkenia tusschen rnoeder en dochter, vooral toen Rose jonger was: maar 6edert het jonge meisje opgroeide en zich ontwikkekfe, streefde zi) Fanny Roth- well voorbij zooals de gekweekte kasbloem de loos geschenen hebben naast die van haar wilde bloem der heggen voorbijstreeft. De schoonheid der arme Fanny zou oud en kleur- dochter. „Ik wil geen htee, dank je," zei Rose, in een artnstoel bij het vuur nedervallend want de avond was koud en Rose was fcou- welijk en1 hield er van zich in de wartnte van zon of vuur te koesteren. „llk wil eerst rnijn handen warmen en dan ga ik met Sydney naar boven, om te kleeden. Je wilt me hel pen met kleeden, lieve? Zie je", zei ze op klagenden toon. ,Jk heb geen kamenier, en ik kan me niet readen zond& den". „Je zult morgen een kamenier hebben als je dat wilt", zei mijnheer Holden. „Graag, lieve papa. Het is heusdh een be- sparing, weet U. omdat zij al het goed kan maken en verstellen. Dat heb ik geleerd, ter wijl ik uit was. Lady Holings zegt, dlat haar kamenier haar guldens en guldens uithaalt jaar, en dat het werkelijk een besparing weztrfm hg wsfltamfiMIjft vertcefOe. Ce edft- genoote, eeni microacopdsche Javaansche, met name Calida, leg! in gebroken Hollandsch, met een kinderatemmietje verkliairingen af. Bekl. was dronken, ikke zoo boos ziegt ze. „Ze heeft gezegd 2 maal. dat bekl1. er uit moest. Calida heeft de ihullp ingeraepem van de wed. Steecsma. Bekl. wilde de wooing niet uit. Hij maakt zich meexmalen aan drank- misbruik schuldig. Eisch 25 boete subs, 25 dagen hecht Vonnis dito. MISHANDtELINO. Willem B. en Arie S. beidem woonadhtig te Blroek op Langienddjk (niet verschenen) heb ben op 18 Maart den 18-jarigen tuinders- knecht Jacob Slot gestagen en: geschopti. Ge tuige ontmoette in net dorp beiae beklaagden en ziji hebben, zonder dat get. eenige aanlel- ding gaf, dezen mishandeld. Bekl. verkeerdea mini of meer onder den invloed en hebben dien avond' nog venschilleode andere personen aan- •gevallen en mishandeld. De 17-]arige Trijhtje Balder heeft de mishandeling waargenomen. Zij; liep met Jacob Slot. Ook de getuige Jan WUsem heeft gezien, dat beklaagden Jacob Slot sloegen' en schopten Eisch 25 boete of 25 dagien hecht. tegen ieder der beklaagden. Vonnis /30 boete of 30 dagen hecht tegien ieder der beklop grand van- hun onigunstig gedrag en ergerlijk optreden dieni avoid. MISHANDELING EN VERNEELINO. De Noondbrabantsche en te Hoom wonende polderwericer Corn. K. stand terecht ter zake mdshamddinig op 11 Maart1 van den 'getuige L. Mulder te wieringien. Deze getuige eischte 15 schadevergoeding. Bekl. heeft bovendien 2 ruiten in de woning van Mulder vemield en dezen' met een stuk hout gestagen. Bekl. er- kent da ruiten vemield te hebben, doch hij heeft gestagen, met het hout, omdat Mulder en diens gezin hem aanvielen. Betuige Mulder verklaarde dat bekl. met een mes in de ruiiten stak. Getuige liep naar button en' toen aloeg bekl. hem met den steel van een scfaop op het hoofd, waarap getuige bewiusteloosneerviel. Het schijot dat men beL. met peper in de oogen heeft gegooid. De ge tuige Mulder meenae dat bekl zoo opgewon- den was omdat zijto 22-j'airige dochter geen omgang met dezen wil hebben. Deze is 34 jaar oud en da dochter wil lievsr een jongeren aanbidder. Bekl. zeidle, dat getuige Mulder dronken was en is gevaUen. De polderwerker N. Blok- ker verklaarde dat bekl. den getuige Mulder met een schopsteel heeft gestagen. Deze is daarop'geval'len en heeft een rib gebroken. Eisch 40 boete subs. 40 dagen hecht. Von nis 30 boete siubs. 30 dagen hecht. en een 6chadeloo6stel'ling van 10. DIEFSTAL VAN EEN TABAK9PIJP. De bekl. J. v. S. heeft zich op 14 Maart te H. H. Waard1 wederrechtelijk toegeedgend een tabakspdjp, toebehoorende aan- den fotograaf, barbier en' winkelier J. J. Spekken. Het! was een nieuwe pijp, door beklaagde uit dan win- kel weggenomen, toen hiji zich bij Spekken liet barbieren1. Bekl'. is niet verschenen. hij is tand- bouwer en1 heeft eesm eigen1 bedrijfEisch 40 boete subs. 40 dagen hecht. Vonnis dito. NIET AANGEVEN NATIONALE MILITIE. De mili'tie-plichtige Tjerk J. is in- gehreke geblieven zich aan te geven voor de nationale mi Me. Het O. M. vorderde 25 boete subs 25 dagen' hedht Vonnis: 10 boete subs. 10 lecht. ART. 247 W. V. S. De 44-jarige bekl. J. W. T. B. te Helder had zddh aan het misdriff, hierboveni genoemd, schuldig gemiaakt. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. ARR. RECHTBANK. TE ALKMAAR. Jan S., Zij,pe, belemimering, 100 boete of 30 dagen beiditeniis. Arie K-, ged., beddarij. Nader onderzoek gelast. G. J. v. 'Seh., Andijk, diefstal, I maand gevangenissitraf. DE ;MDORD TE HOUTDORP. IDe directeur-generaal' heeft gisteren gecon- cludeerd tot verwerping van het cassatiebe- raep van; A. D. en J. die G., die door de recht- bank te Zwolle waren' veroordeeld ieder tot 15 jaar gevangenissitraf wegens diefstal met ge- wddpleging den dood ten gevolge hebbende. gepleegd te Houtdorp. Nienws {,PRO SENECIUTE." Korten tijd geleden gaf het Hoofdbestuur van „Pro Senectute bekendhdd aan haar plan voor den aankoop van het eerste tehuis der Vereeniging en deed zij een beroep op het Nederlandsche Volk voor de voor dit doel ontbrekende 10.000. Het Hoofdbestuur stelt er daarom bijzonder prijs op, daartoe in staat Zij had een aardige manier van spreken, maar ze legdie wat te veel nadruk op haar woorden, vond Sydney; het klonk gemaakt. Maar zij was zoo mooi zoo mooidat zelfs gemaaktheid haar bekoorlijkheid ver- hoogde. Adijnheer Holden lachte. Hoe minder je over zuimigheid spreekt, hoe beter", zei hij kort. „Je weet er niet veel van." „Ik heb zeker weer te veel uitgegeven", zei Rose met een beleedigd gezicht. „Ik vind toch, dat ik wel mag hebben wat andere meisje heb ben, vind je ook niet, Sydney? Sydney hief haar hoofd verbaasd op. Het had haar toegeschenen, dat Rose veel .meer had' dan andere meisjes ten minste van haar stand gewoonlijk van haar oudera kregen. ?,Ik heb er niet tegen, dat je wat uitgeeft',, zei mijnheer Hollden boos. „Maar gaf het verstandig uit dat is al wat ik vraag." En hij! ging de kamer uit, blijkbaar wat uit zijn humeur, terwijl Rose veel beteekenend haar schouders ophaalde en haar wenkbrau- wen optrok als wilde zij zeggen, dat dit juisit was, wat zij verwacht had. HOOFDSTUK XVIII. Vertrouwen. Sydney had al vooruit begrepen, dat haar nichtje haar vragen zou haar bij het uit- pakken te helpen en had zich zelf al geMeed om klaar te zijn. Ze was echter een beetje verbaasd, te merken, dat Rose geen aanstal- ten maakte om ook maar iets zelf te doen. Zij Onze prQzen z|)a niet hooger dan die van andere drukkerllen. iteldi door de vriendelijke hulp van de re- actte van dit blad, hierbij mede te deelen, dat deze oproep niet zonder resultaat is ge- bleven. Tot op heden is reeds pl.m. 6000 ontvangen, (waaronder enkele groote giften van 1000 en minder en een groot aantal kleinere bedragen). Aaru het voor bovenge- noemd doel benoodigde geld ontbreekt thans dus nog 4000. De nood der bejaarden uit beschgafden kring gebood ons echter niet langer uit te stellea, zoodat wij het moesten wagen en het Hotel „Oranjestein te Amerongen kochten, in het vertrouwen, dat de ontbrekende 4000 ons na bekenldmaking van den aankoop, nog zullen worden/ voor ons doel zoo bijzonder geschikt perced, biedt aan pl.m. 30 dier in zoo droe- vige omstandigheden verkeerende ouden, waaronder 8 echtparen eea vriendelijk „home." Den dames en heeren zal een eigen kamer gegeven worden waar zij met eigen meubelen en geheel volgens eigen smaak en naar eigen verlangea ingericht plekje zullen hebben, terwijl da zonniga, vroolijke eetka mer en conversatiekamers gelegenheid bie- den tot gezelllig bijeenzijn. De Directrica. die in dit huis de leiding zal nemen, zal naar huisgenooten desgewenscht in alles terzijde etaan, doch in alle opzichten de volkomen zelfstandigheid van de dames en heeren eer- biedigen. Wij weten op deze wijze aan den dringenden nood eenigermate tegemoet ta kunnen komen. Ma.r er moet veel meer go- daan worden. Ruim 400 ouden wachten in spanning op de oplossing die ,Pro Senectu te" hen moet brengen. Nog dagelijks onf- vangt het Hoofdbestuur brieven, waarin M- kens weer ouden van dagen ons een blik doen slaam in him rusteloos en dikwerf tragisch leven van thans. Wij moeten deze toch alien helpen en dus ten spoedigste meerdere tehui- zen openen. Uit eerbied voor de velen, die aan den avond van hun leven in angst en onrust zwervende zijn, moeten wij nogmaals drin gend om een offer vragen. Het is ons be kend, dat velen gewacht hebben met het iin- zenden van hun gift, totdat met den daad- werkelijken arbeid een aanvang werd ge maakt. In dat stadium zijm wiji thans. Geachte lezer, indlien Gij Uw bijdrage thans nog niet ingqzonden hebt, aarzel dan nu niet ij du op L dere,_Qij die zooveel deed voor Belgan, Oos- langer. Wij durfden „Oranjestein" koopen, rekenende op Uw financieele hulp. Nederlan- Bels tenrijlkers, Russen e.a. stel het thans door Uw eigen landgenooten im U gestelde vertrou wen niet tdeur. In npam1 van de noodlijdenda ouden van dagen bij voorbaat onzen vriendo- •Iijken dank. GOEDKOOPE UIENL Veradhililende bouwera aan den LangendijS hebben nog groote hoeveelheden uien in, voor- raad. Door de drukke wericzaamheden op den akker, mede door de zeer lage prijzen van dit product, is er in de laaiiste weken> weinig af geleverd. Bedraevend is het, als men hoort, wiat de tuinbouwera maar voor de uien krij- gen1.50 tot 2.per 100 K.G. Het vorig jaar omstreeks dezen tijd brachten dezelfde soort en kwakiteit 40, 50 era meer op. INSTALLATIE BURGEMEESTER VAN ALHPEN A.D. RIJN. In het) Huis der Gemeente (Julianiastraat) in ae Trouwzaal had hedenmiddag de instal- latie van en' de ambtsaanvaarding door den mieuwen burgemeester dr. H J. Lovink, plaats. Tevoren werden de burgemeester en diens vrouw aan de grens Alhpen-Hazers- woude, verwelkomdi door een comite uit de burgerij. van onderacheiden richting en ge« zindten, en door vele vereendigingen. Ds. H. C. Veldhaen/ was hier hun woordvoender. In op- tocht ging men naar's Raads vergaderzaal, wiaar de plechitligheidl geschiedde. Diaarna was er gelegenheid' met den heer en mevrouw Lovink kenmis te maken. Het plan baste an dat de burgemeester nog een rijtoer zali doen door het vlaggecde, verheugde Alphen. gaf Sydlney haar sieutels en zei haar welks van die koffera ze open moest maken, maar ze deed dit alles op zoo'n kinderlijkfe en on- schuldige manier dat haar nichtje het eigien- lijk grappig vond. Ze babbelden den geheden tijd door en haar gebabbel boezemde het jon- gere meisje groot belang in. „Wat ben je lief", zd ze, terwijl' Sydney voortging met uitpakken. Ik begrijp nu waar om papa zoo van je houdit. Je bent een van die lieve, onzelfzuditige wezentjas, die aitijd iets voor een ander doen „0, neenda.t ben ik heusch nietOm zoo te zijn, moet men op nicht Catherine gelij- ken." „0, nicht Kitty?" zei Ross onverechillig. „Hoe maakt nicht Kitty het? Ik noem haar soms nicht „Kat", maar dat heeft papa niet graag. Hij hield erg veel van nicht Kitty, vooraat hij met mama trouwde. Mijn arme mama heeft er mij wel van verteld, cr was een erg schandaal ja, ik zal vanavond die witte japon aand'oen, de blauwe is te mooi, als men alleen met zijn huisgenooten is. Wees voorzichtig met die zwarie; je kunt je niet voorstellen hoe goed zwart mij staat. Lord Broxbourne zegt, dat mijin blanke huid er prachtig bij afsteekt. Sydney had lust gehad iets te vragen om trent het .schandaal" uit de jeugd van Ca therine Holden; maar het noemen van Lord Broxbourne bracht haar op andere gedach- ten. „Heb je lord Broxbourne dikwijls ont- moet?" vroeg zij, het gezicht over Rose's grooten koffer gebogen. (Wordt vewaJgnJ). It. M. ocndo* -oa fifing lui ia tad fijamakVobjViW rirtwij

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5