Tu HTTP GEVAAR VWN DEW TRCXJ WRING. Dat het voor een arbeider gevaar kan op- leveren. een ring te dragen, leert bet volgende geval, dat de beer J. Sneyders de Vogel, ambtenaar bij den Gem. Geneesk. Dienst te Rotterdam, verhaalt in het tijdschrift Red- dingswezen Toen een arbeiders bezig was heipalen naar een heistelling aan te voeren, pakte de haak van den kettingstrop, na zijn sein om den ketting op te halen, een ring, dien hij aan den rechter ringvinger droeg, waardoor bij aan dien ring eenige meters van den gromd werd geheschen. De ring brak en de man viel. Hij had eenige huidwonden aan het hoofd en een breuk van de linker knieschijf, terwijl aan zijn ringvinger slechts een klein huia- wondje was waar te nemen. Het lijkt mij, concludeert de heer Sneyders de Vogel, voor deze arbeiders wel geraden, zich bij nun bezigheden van hun rmgen te ontdoen. ALGEMEENE NEDERL. STUKA- DOORSBOND. Zondag is te Utreoht het congres van den Algem. Nederl. Shukadoorsbond voortgezet. Op voorstel van de afd. Leiden werd beslo- ten, voprtaan zoo weinig mogelijik op Zon- en feestdagem te vergaderen. Aan de orde kwam de afsluiting van een eventueel meuw collectief contract met de pa- troonsbonden* waarover op 9 dezer een be- spreking met de vertegenwoordigers van die bonden heeft plaats gehad. De secretaris, de heer De Zeeuw, zette in een uitvoerige inlei- ding bet verloop van die ondierhandelingen uiteen1 en. deelde mee, dat tegenover de pa- troonsvoorstellen het hoofdbestu-ux aan de pabroons had voorgesteld: de tarieven onver- anderd te laten, het uurloon in de lste loon- klasse op 99 cent te bepalen, de betaling van Ckristelijlke feestdagen te regelen, bandha- ving van de 45-urige werkweek, enz. Op 19 dezer zal (het hoofdbestuiur met de patroons- bonden opnieuw overleg plegen, waarna in een buitengewone bondsvergadering op 29 dezer te Amsterdam de leden gelegenlheid zullen hebben een. definitief besluit te nemen. Verscheidene afgevaardigden brachten het hoofdbestuur hiulde voor de yijze, waarop het deze zaaik heeft behandeld,- en eenstem- mig werd bet boafdbestuux opgedragen, de onderhandelingen op den aangegeven grond- slag voort te zetten. BOND VAN NEDERLANDSOHE ARCHITCTEN. Men meldt nit Amsterdam: Onder voorzitterschap van denl heer Paid J. de Jongh heeft de Bond van Nederliand- sdhe Architecten Zaterdag zijn jaarvergade- ring gehouden. Besloteni werd o.a. den (kring „Alkmaar" op te heffem en die leden in te deelem biji den kxing Haarlem. CHRrSTELIJKE KANTOOR- EN HAN- DE L'SB E DI EN DEN Onder voorzitterschap van den heer G. Baas Km nit Amsterdam is Zaterdag te Utrecht de 28ste algemeene vergadering van de Nederlandsohe Vereeniging Van Cbriste- lijlke Kantoor- en H andelsbeaienden gehou den. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat net ledental was teruggeloopen van 4367 tot 4051. Zeven afdeelingen wer- d'eni opgeheven; opgericht is de afdeeling Hoogeveen. De vakgroep handelsreizigers kreeg de beschikking over een eigen org a an. Bij de besprekingen over het jaarverslag deed naar aanleiding van een mode-Dord recht de voorzitter toezeggimg, dat eeni actie zal warden gevoerd am. de Arbeictowet oak voor de kantoren: in gevoerd te krijgen. De door het hoofdbestuur voorgesitelde wij- zigingen in het Reglement van de werkloo- zenikas (ongehuwden: 50 pet., terugbrenging van den uitkeerin gstermijn op '54 dagen en een maximum van 60 dagen: binnen een tijd- vak van 52 weken) werden na uitvoerige be sprekingen goedgekeurd. GEMASKERDE BANDIETEN. Zaterdagmorgen in de vroegte, zoo wordt aan het „Hbld." bericht, werd het gezin van den koopman en cafehouder De Groot die het wachtlokaal van de Rotterdamsche Traim- wegmaatachappij te Godschalksoord, in de buurt van Rotterdam, bedienen, wakker door het rumoer, gemaakt door inbrekers. Een drietal mannen met maskers voor was het huis bmnengedrongen. door de paneelen uit de deur te zagen, waardoor deze geopend kon worden. De gemaskerden wisten in de slaap- kamer van De Groot te komen, waar twee van hen aan den man en de vrouw, die te bed lagen, revolvers voor hidden, terwijl de derde de secretaire openbrak en daarin naar geld snuffelde. De kinderen van De Groot die boven slie- pen, werden wakker en de oudste dochter, een meisje van 20 jaar, kwam naar benedien, waar ze in de handen der inbrekers liep. On der bedreiging met revolvers joegen de ban- dieten haar terug, maar zij wist in plaats van naar boven te gaan, een achterdeur uit te vluchten en de buren, die een kleine 100 meter verder wonen, te waarschuwen. Deze kwamen onmiddellijk met revolvers en gewe- ren mede terug en begonnen, reeds voordat zij het huis van De Groot bereikt hadden, in het wilde weg te vuren. Op het geluid der schoten vluchtten de ge maskerden het huis uiteen kistje met geld, dat ze juist in handen hadden, moesten zij achterlaten, omdat het slechts met groote zorgvuldigheick uit een lade kon worden ge- schoven en de tijd daarvoor hun ontbrak. De van alle kanten opgekomen bewoners van het gehucht hebben toen alle wegen naar Rot terdam en naar Heine-oord bezet, zoodat de boeven langs deze wegen niet ontsnappen konden. Daama werden telefonisch de in den omtrek gestationneerde rijksveldwachters en een op den Schulpweg wonende Rotterdam sche politieagent gewaarschuwd, die met 10 h 12 man naar Godschalksoord togien. Het vermoeden lag voor de hand, dat het drietal in de met riet bedekte gorzen langs de Maas hun toevlucht had gezocht. De pa- trouille veldwachters trok met een politie- hond dat verschillende hectaren grootte ter- rein in en ontdelcte aan platgetrapte bloemien en gras een spoor. Toen twee van hen nauwe- lijks een -10-tal meters dat spoor gevolgd had den, zag de Rotterdamsche agent Heinsius, een revolver-op rich gerieht. Tijd om zijn eigen wapen te trekken had hij niet oeer, hij aprong op, greep den trcny vim de revrtvet, die afgeschoten werd en waaruit drie schoten door zijn hand gingen. Daarna werd hij met een zwaar voorwerp op het hoofd bij de slaap gestagen en werd hij nogmaals in den schouder geschoten. Daama sloegen de die- ven die zich hier verborgen bleken te hebben, op de vlucht, Toen de agent hem nog een 20 meter was nageloopen, moest hij zijn vervolging opge- ven. Twee der vluchtende liepen toen de rest der patrouilleerende agenten in handen. De derde trachtte nog zwemmende over de Maas te ontkomen, doch moest terugkeeren toen een boer, die daax met zijn boot op de rivier dreef en die bet heele tooneel had zien afspe- len, vijf schoten uit een jachtgeweer op hem loste. Ook nummer drie viel de politie in han den. Bij onderzoek bleken de onfortuinlijke in brekers drie zeer goede bekenden van de po litie uit Rotterdam te zijn, die verdacht wor den reeds meermalen in deze buurt te hebben ingebroken. Zij zijn ter beschikking van de politie. te Dordrecht gesteld. Om half vier a morgens had de inbraak plaats gehad en eerst te 1 uur's middags was de vervolging afgeloopen met het hierooven gemelde resul- taat. EEN VERDACHT ZAAKJE. Gistermorgen heeft een inspecteur van de cen'trale recherche te 's-Gravenhaee aange- houden den heer J. R. v. d. M., directeur van de Coop. Landbouwmaatschappij Groot Ne- derland, welke maatschappij in staat van faillissement verkeert. Het doel. van de maat schappij was het ontginmen van woeste gron- den, dodi zij gaf ook premie-leeningen uit. De maatschappij heeft o.m. 20 tot 30,000 advertentieschuld, terwijl de haten zeer mi- niem zijn. Bij de faillietverklaring bedroegen de kasgelden samen met het girotegoed slechts 70. De aanhouding van den direc teur geschiedde op vermoeden van bedriege- lijke bankbreuk en oplichting. Zoo zouden. verschillende eigendommen van de maat schappij overgeschreven zijn op naam van den directeur, nadat deze wist dat het faillis sement onvermijdelijk was. Lnmiddels is de zetel van de maatschappij verplaatst naar een ander huis en werd in haar perceel aan de Laan van Meerdervoort opgericht een nieuwe maatschappij, genaamid de Coop. Vereeniging tot Bevordering der Volkswelvaart Groot Nederland. Eveneens werd Zaterdagavond een andere directeur be- noemd, de heer S. Deze benoeming geschied de door de beide oprichters en wel de heeren v. d. M. en S. Onderzocht wordt, in hoeverre de nieuw-optredende directeur mede schuldig is aan bedoelde handelingen. Hij is gister- middag op last van de recherche aangehou- den om te worden gehoord. De gistermiddag gearresteerde tweede di recteur der Coop. Vereen. tot Bevordering der Volkswelvaart uroot Nederland is na ver- hoord te zijn op vrije voeten gesteld. DIEVEN 'GtESNAPT. Herhaaldclijk was het voorgekamtn, dat in de maigazijnen vara C. en A. Brenmiikmeyer te Amsterdiam. gioederen werden gestolen. Re- chercheurs van Ihet hoofdbureau van politie hadden: in verband daarmee in de magazijnen post gevat im de hoop de dieven itle arrestee- rem Gistermiddag is diat, naar het Hdbi, ge- lukt. Een man en een vrouw liepen tusschen de rijera mamtels era kleerem en eensklaps nam de vrouw een, blouse en verborg dien onder haar mantel. Dadelijk daarop is zij, evenals de man, die haar vergezelde, gegrepen De politie gelooff een goedem slag tie hebben tge- sliagea. Op d'en: man werd een briefie gevon- den, waaruit bleek, dat hij im verbinaing staat met een vehkoopingsbureau te Amstemam. KORTE BERICHTEN. Zaterdaigmidldag 12 uur ongeveer, hebben de afgevaardigden. bijieen op ae algemeene vergadering van den Nationailen Vrouwen- raad, een bezoek gebracht aan het raadhuis Te Haelen is gisteren de 65-jarige huis- houdster D. in een waterpoel gevalem en ver- drotnken. Buitcnland DE AMERIKAANSCHE GRAVEN IN EUROPA. In heel Amerika is een campagne op touw gezet ten einde een permanent fonds in het le- ven te roepen, waaruit jaarlijks de graven der Amerikaansche soldaten in Frankrijk en En- geland zullen worden onderhouden. Presi dent Harding zal een daartoe te houden con- ferentie toespreken, Alle groote nationale or- ganiaaties. nemen deel aan het stichten van het fonds DE VERMiINDERING DER OORLOGS- VLOTEN. Officieel wordt uit Washington bericht, dat de Amerikaansche em de Japansche re- geering, in verband met de op de conferentie van Washington besloteni vermindering van de bewapening ter zee, overeengekomen zijn de op 2 November 1917 tusschen Lansing en Isji gesloten overeenkomst vervallem te ver- kl'aren. In die overeenkomst erkendenl de Vereenigde Statem Japan's bijzondere rech- ten in China. OORLOG TUSSCHEN TWEE DORPEN. De bewoners van de dbrpen van het Roe- meensche komitaat Dolj, Urdicuta en Jonele- le, leven reeds langen tijd met elkaar op voet van felle vijandschap. Naar aanleiding van een grondproces ontwikkelde deze vijandschap zich thans tot een regelrechten oorlog, die met een hevig gevecht eindigde De inwoners van fiet dorp Urdicuta trokken namelijk met zeisen, biilen en pistolen gewapend naar het vijandelijke dorp Jonelele. Toen de bewoners van Jonelele deze krijgsmacht naderen zagen, sloeg hun de schrik om het hart en vluchtten zij naar een naburig bosch, waar zij zich verstopten. De Urdicutaners vonden dientcn- gevolge in het dorp slechts enkele oudenwan- dagen, die zij „krijgsgevangenen" maakten. Aftrekleen deden de overwinnaars evenwel niet; zij bezetten het geheele vijandelijke dorp. Dat konden de Jonelelers toch niet lang aanzienzij vatten moed en vielen den vijand aan. Na een heet gevecht van vele uren, waar- van talrijke gewonden 'het resultaat waren, moesten de Urdicutaners terugtrekken. Wel- dra keerden zij echter met hulptroepen terug en op het kerkplrin van Jonelele ontstond op- nieuw een woest gevecht, waaraan slechts een sterke afdeeling gendarmen een einde aan wist te maken. De aanvoerders der „troepen" van Urdicuta werden in hechtenis gen omen. TKDnf-KflfU'MBl'EN. Een treinroof, die herkmert aan' hetl dra ma tisch voorvall in den sndtrem van Parije naar Marseille, niu bijna twee jaar geleden, is Zaterdagnacht gepleegd in denl sneltrem die te midberaachit van' Nancy vertrekt en die's morgens bij zessen te Parijs aankomt. Ter hoogte ongeveer van het station Fer- tesous-Jouarre is eeni luitenant der artillerie, die met verlof naar Parijs ging om zijin ouders te bezoekem, en die in eeni eerste klasse coupe lag te slapen, door drie soldaten. over- vallileni, na eeni hevige worsteling met ijzeren stavern neergcslageni era vervolgens uit het portier op de spoorlijn geworpea. Even daarna zijra de daders, toera de treim zijn sraelheid wat verminderde, er uitgsspron- gen en gevludht. Het lichaam vara den gewonden. offirier werd op den spoordijik gevonden; era naar het hospitaal te Ferte-sous-Jouarre gefbracbt era daaelijllc werden alle stations van de lijm tele fonisch gewaarschuwd. Bij aarakomst te Parijs werd de wagon, waarim de misdaad gepleegd was, afgmaakt en onder poiitietoe- zicht gesteld. 'De coupe vertoonde de sporen van een hevige worsteling. De kuasens waren met bloed bevlekt en de verscheurde en even eens bebloede jas van bet slachtoffer lag nog op den grond. Men wist toen reeds dat de daad gepleegd moest zija door drie personen, die de machinist uit den trein had zien sprin- gen toen deze zijn snellheid even moest ver- minderen, wegen® een herstelling van den weg. Tegen half zeven's ochtends zag het per- soneel van het station Pantin langs de spoorlijm twee soldaten aankomen, die wer den aangehouden omdat het loopen langs de spoorlijn verbodlen is, en zeiden dat ze hun kameraad zochten, dit uit den trein gevallen was. Net op dat oogenblik kreeg de stations- chef het telefonisch oericht omtrent den ge- pleegden aanslag en. hdji begreep dat 'hij de vermoedelijke daders te pakken, had. De po litie werd gewaarschuwd, nam de beide sol daten, wier kleerein bloedsporen vertoonden, in arrest en onderwierp ze aan een verhoor. De een wilde niets loslaten, maar de twee de legde al spoedig een volledige bekente- nis af. Hij era de bride anderen waren1 uit hun gamizoen te Nancy gedeserteerd met het plan om naar Amerika te gaan em onderweg wi'lden ze trachten iemand te berooven om zoo aan geld te komen. Ze waren uit de derde klasse wagen naar een rijtuig eeraste klasse doorgeloopen' en zagen in een coupe een reiziger op de bank liggem slapen. „Dien moeten we hebben", had een van de drie gezegd en terwijl er een in den doorloop op den uitkijlk bleef staan, waren de twee anderen de coupe binnenge- gaan, waar ze op de bank tegenover den slapenden officier gingen ziten. Ze bleven daar wel een half uur zachtjes zitten praten, totdat er een opeens opstond en met een zwa- re djzeren' staaf den slapenden oflficier een ge- weldigen slag op het hioofd gaf. De getrof- fene vloog met bebloedi gelaat overeind" waar op de tweede soldaat hem bij de keel greep. ,,Je geld!" (had hij dreigend gezegd, „waar heb te je geld!" „In mijn valiesr stamelde de officier, die daarop (bewusteloos achter- over viel. De beide soldaten hadden) hem daarop bij het hoofd en de voeten beetgepalkt om hem uit het portier to werpen, maar de officier, die weer tot bewustzijra gekomen was, verde- digde zich. De derde man, die op den uiMjk stoncL moest er bijikomen om te hdipen. Enkele seconden later werd die cmgdukiki- ge uit het .portier naar buitem geworpem. De misdadigers hadden daarop het koffertje van den reiziger genomen en met geweld geopend, maar er was niets van waande in en: in hun woede hadden ze het valiesje met hun mes&en stuk gesneden. Nog geeh miinuut nadat de officier uit de couipe was geworpen, passeer- de de trein het station rertrisous-Jouarre. Toen de trein vaart minderde bij Noisy-le- Sec, was hiji er uitgesprongem; de beide ande ren durfdem nog niet, en waagden1 het pas toen de snelheid nog meer werd venminderd. De tweede gearresteerde heeft, toen 'hij hoorde dat zi]m kameraad bekendi had, ook ten bekenitenis afgdegd. De derde dader wordlt nog gezocht. De toestand van het slachtoffer is niet le- vensgevaarlijlk. Wel heeft 'hij, behalve de ver- wondingen aan: zijn (hoofd, tengevolge van de hem met een ijzeren staaf toegdbrachte slagen, talrijke kneuzingen, maar geen ern- stige. Per auto is hij naar het ziekemhuis te Meaux vervoerd. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid. van de Redac- tie. De opnante in deze rubriek bewiisi geens zins dat de redactie er mede insiemt. Alkmiaar, 16 April 1923. Mijinheer de Redacteur. Ten vervolge op mijn ingezondem stuk van 12 April en1 naar aanleiding vara uw Opmer- king (dat het jammer was dat ik niet even nader aangaf, welke boerderijl bedoeld werdl deel ik u mede, dat m. i. z. de plaats duidelijk was aangegeven! voor iemand die even zoekem en denken wou was de sloot spoedig gevon den. Toch wil ik gaarae nog even1 duidelijker zdjn. Wandel den Kennemerstraatweg een klein eindlje uit en men zal omtrek Vier Sta tem zeker bedoelde stinksloot opmerkien. Tot besluit roep ik al de malaria-Mjders vtan Alkmaar toe: Strijdlt tegen deze slooten en, zorg mede, dat ze zoo spoedig mogelijk gedempt wordem, want mijn vaste overtui- ging is dat ze voor een groot deel de broei- nes'ten van de malaria zijn. Bij! voorbaat mijto dank voor de plaaising, teeken ik met achting, A. J. VIS'SER. (Onze lezers zijn geen, telepathen en er zijn veel boerderijien en veel slooten in onze ge- rneente. Wiji begrijpen niet dat de heer Visser zich ook nu nog niet duidelijker uitspreekt. Biji het aanwijlzen van ongewenecbte toestamden kan men niet duidelijk gemoeg zijra. Red. Alfcm. Crt.) Markfberichten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 16 April 1923. In de heden gehouden: veiling werd betaald voor: Appe- fera J 4if 12 per 100 K.O., Asiperges f 0.69'—J 1.04 per bos, Bieten 0.90^— 1.40 per 100 K.G., Kropsla 4.30—/ 8.10 per 100 stufcs, Prei 5.0<)7.70 per 100 tM, Ffrien*S5e 1.80—B SD per TOO Hob, Per en S—<f 20 per KG., Posteleini 0.40 tot 0.75 per ben, Rabarber 3.50—/ 4.70 per 100 bos, Raapstrien 3.504.70 per 100 bos, Radijs 8.70—10 per 100 bos, Selderie 2.40—/. 4.90 per 100 bos, Spina- zie 2.60—6 per 100 K.O., Uieni 0.90— 1.40 per 100 K.O., Witlof I ®-7 12 per K G., II 31—/ 6 per K.G. Hedeni werden d eerste Asiperges aange- voerd door de heeren Jb. Mooy en G. v. d. Burg, beidem te 'Schoorl. PURMEREND, 17 April 1923. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 11 stapels fabriekskaas 57,50 per Kg met rijksmerk 60.—. 19 stapels boerenkaas 56, met rijksmerjc 59,50, 1854 Kg. botcr 1,90 tot 2 per Kg., 1043 runderen w.o. 190 vete 0,80 tot 1,25 per Kg., 841 mdk- en geldekorien 150 tot 475. Handel ma- tig. 12 stieren, 36 paarden 150 tot 250. Handel stug. 35 vette kalveren 1,60 tot 1,70, 1103 nuchtere kalveren voor de slacht 10 tot 42, fokkalVeren 16 tot 40. Handel matig. 248 vette varkens, voor de zouterij, 0.90 tot 0,94, voor de slacht 0.94 tot 1.Handel vlug. Ill magere varkens 30 tot 35, 203 biggen 20 tot j 34. Handel vlug. 411 schapen 35 tot /50 Handel matig. 78 Bokken, kipeieren 4.50 tot 5.50, eendrieren 4,75 per 100 stuks. 1000 Kievitseieren 19 per 10O Stuks. BROEK OP LANGENDIJK (Langedii- ker Groentenvrilingl, 16 April 1923. In de heden- gehouden vriltagen werd betaald voor Roode kool- le soort 4.805.60, Gele tool le soort 3.20)—/ 5.70, Deensche witte kool- le soort 1.50—/ 2.70, Uien Drielira- 1.4*)—/ 1.50, Uien le soort 1.20 1.60, Losse wortelen 0.70f 0.90 alles per 100 K.G. Aanvoer: 4860 K.G. roode kool, 27600 K.G. witte tool, 22000 K.G. gele tool, 13325 K.G. losse wortelen, 4950 'K.G. uien. NOOROSCHARWOUDE, 16 April. Bl. aardappekem 1.20, Gtovc uien 1.40 tot 1.80, Drielingem 1.201.50, Roo de tool 4.60—/ 6, Doorschot 4.10' 5.30, Gele kool 4.10—/ 5.70, Doorsidhot 2.204.20, Deensche witte 2.30— 3.20, Doorschot V.90—2 50 alles per 100 K G Aanvoer op 14 April: 9350 'K.G. uien, 7100 K.G. paem, 72466 K G. roode kool, 14776 K.G. gele kool, 140090 K.O. D. witte. ZWAAG, 16 April. Veiling Bangert en Omstrefcen. 'Present v. England 7.60, Goudreinet 4.90, Brab. Bellefleur 4.20, Geld. Bellefleur 3.70—/ 3.90, Spinazie 3—f 4.60, Br. Witlof 1H/ 1.20, Uien 1 alles per 100 pond, Rabarber '5.20 6, Radijs 4.10—/4.60 per 100 bos, Sla per 100 krop 3.90—/ 7.30. WARMENHUIZEN, 16 April 1923. Roode tool 3.60, Deensche witte kool 1.90—/ 2.60, 2e soort 1.30, Ui-enl 1.20 tot 1.60, Drielingem 1.40—/ 1.50, Uit- schot roode kool 2.10. Aanvoer: 495 K.G. roode fcool, 10960 K.G. witte tool, 5860 KjG. uien. ZAANiDAM, 16 April. Veilingvereenigimg „De Zaanstreek". Spinazie 50—76 ct. per kist, 20—28 ct. per ben, Pocstelein 2.40— 2.60 per ben (10 pond), Radijjs 9—10 ct. per bos, RaapsteLem 2838 ct. per 10 bos, Sla I 1.90—/ 2.70 p. kist (30 kr.), Rabar ber 6—7 ct. p. bos, Pluksla 60—64 ct. per ben, Prei 69-14 ct. p. bos, Peen 27—-28 ct. par bos, Pietenselie 4—4J4 ct. per bos, Sel derie 3&^—-4 ct. per bos, Bieten 20 ct. p. 100. ST A ATSLOTERIJw Hoofdprijzem. Trekking van hieden. No. 8935 25000. !No. 12652 5000. No. 22602 200. Ns. 3581, 4634, 7379, 15522, 15973, 20100 21468, 21967 100. Trekking van Maandag 16 April. 3de klasse, lste lijst. Prijzen van 45,ii. 691 142 276 546 585 840 899 905 978 992 994 1010 1018 1049 1070 1075 1103 1113 1151 1152 1311 1397 1399 1409 1442 1482 1646 1665 1713 1835 1883 1907 1920 1971 1976 2067 2098 2134 2167 2196 2333 2601 2709 2759 2889 2912 2956 3013 3030 3055 3114 3117 3165 3264 3276 3404 3468 3530 3542 3749 3755 3843 3875 3936 3977 4014 4325 4393 4404 4458 4478 4504 4628 4696 4719 4853 5013 5059 5077 5088 5156 5168 5218 5248 5279 5289 5322 5327 5356 5396 5401 5403 5430 5454 5588 5613 5616 5651 5701 5732 5790 5941 5951 5967 5985 6063 6079 6157 6193 6237 6271 6274 6275 6284 6387 6547 6619 6855 6975 6986 7052 7127 7346 7447 7492 7555 7569 7601 7602 7767 7774 7821 7904 7916 7917 7931 8015 8160 8310 8333 8404 8466 8502 8577 8596 8671 8687 8690 8708 8722 8735 8753 8760 8778 8987 8988 9051 9083 9089 9092 9159 9193 9244 9303 9349 9450 9509 9522 9533 9598 9643 9666 9723 9745 9781 9866 9901 9917 10031 10071 10222 10239 10320 10354 10452 10489 10492 10635 10667 10686 10721 10730 10788 10815 10821 11015 11123 11177 11182 11298 11318 11426 11446 11622 11637 11731 11738 11755 11806 11808 11819 11880 11897 11983 12010 12012 12029 12120 12138 12157 12159 12174 12186 12215 12314 12318 12354 12358 12386 12451 12470 12486 12490 12505 12562 12603 12615 12635 12691 12698 12736 12771 12839 12865 12900 12913 12929 12984 13107 13111 13163 13251 13304 13325 13344 13402 13434 13463 13758 13775 13847 13851 13852 13865 13876 13904 13934 13938 13939 14073 14083 14116 14168 14261 14308 14369 14400 14431 14470 14485 14503 14595 14597 14765 14766 14781 14849 14857 14976 15018 15033 15062 15080 15128 15129 15156 15225 15286 15290 15302 15325 15422 15580 15581 15613 15637 15698 15806 15807 15867 15944 15950 15975 16040 16043 16064 16073 16099 16254 16258 16298 16328 16333 16341 16343 16355 16356 16359 16385 16401 16411 16547 16595 16599 16658 16683 16719 16729 16837 16847 16881 16888 HJ9Q1 10907 10915 1094Q 10988 17028 17116 17162 17186 17240 17279 17310 17314 17324 17420 17850 17852 17915 17919 17927 18076 18101 18131 18137 18260 18336 18354 18357 18367 18392 18442 18462 18484 18509 18551 18692 18695 18701 18714 18760 18788 18791 18877 18880 18910 18952 18995 19088 19121 19150 19254 19458 19459 19479 19533 19552 19607 19626 19776 19795 19920 19959 19961 20038 20095 20128 20175 20193 20301 20575 20617 20619 20636 20637 20643 20715 20751 20809 20810 20847 20873 20884 21014 21034 21047 21071 21157 21167 21182 21192 21227 21240 21251 21287 21300 21381 21384 21428 21511 21616 21709 21744 21778 21799 21840 21977 22025 22034 22047 22061 22137 22201 22262 22287 22288 22568 22671 22691 22710 22713 22830 22876 22951 Zeetflfflnges STOOMVAAKTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Borneo (uitr.) vertr. 14 April v. Suez. Cdebes (thuisr.) arr. 15 April te Suez. Grotius vertr. 14 April v. Batavia n. Am sterdam. Johan De Witt (thuisr.) vertr. 14 April v. Aden. Prins Der Nedterlanden (uitr.) arr. 15 April te Southampton. KON. NED. STB. MIJ. Nereus arr. 16 April v. A'dam te Kopenla- gen. Adonis vertr. 14 April v. Malaga n. Genua. Ariadne arr. 15 April v. Hamburg to Am sterdam. Bacchus vertr. 14 April v. Salma n. Galatz Clio vertr. 15 April v. Gibraltar n. Oran. Ino vertr. 14 April v. Oporto n. Bordeaux. Irene arr. 16 April v. de Levant te A'dam. Neptunus vertr. 14 April v. Valencia n. Lis sabon. Pluto arr. 14 April v. Fara te Bordeaux. Pol'lun arr. 15 April v. Salouica te Kongtas- tinopel. Rhea vertr. 14 April v. Livorno n. Napeli. Stella vertr. 14 April v. Malta n. Algiers Tellus vertr. 15 April v. Sebenico n. Bari. Theseus arr, 16 April v. Kopenhagen te Am sterdam. HALCYON UJN. Agnetaparic arr. 14 April v. Braila te Bor deaux. Stad Amhem arr. 16 April v. Rdarn Is Hamburg. HOLL. AMERIKA UJN. Drechtdijk, v. RMam n. Sara Francisco, arr. 15 April te Antwerpen. Edam, v. New Orleans n. R'dam, vertr. 16 April v. Corunha. Maasdam, v. R'dam n, New-Orleans, arr, 15 April te Antw. Rijndam, v. R'dam n. New-Orleans, vertr. 15 April v. Plymouth. Spaarndam, v. R'dam a. New-Orleans, vertr. 14 April v. Havana. Volendami vertr. 14 April v. New-York i. R'dam. KON. HOLL LLOYD. Drechterland (thuisr.) vertr. 14 April v. Da kar. Gelria (thuisr.) vertr. 14 April v. Monte video. Salland vertr. 14 April' v. R'dam1 a. Ham burg. Orania (uitr.) vertr. 1'5 April v. Vigo. KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 16 April v. Singapore a. Batavia. Tasman vertr, 14 April v. Melbourne n. Ba tavia. KON. WEST-1ND. MAILD. Crynssen (uitr.) arr. 14 April te Trinidad. Haarlem vertr. 11 April v. Valparaiso 8 Corral. Stuyvesant (thuisr.) vertr. 11 April v. Bar bados. Ares vertr. 11 April v. Cristobal n. Guaya quil. Calypso arr. 16 April v. A'dam te Hamib. Luna vertr. 14 April v. New-York n. Haiti. Poseidon vertr. 11 April r. Puerto Barrioai Kingston. Prins Frederik Hendrik (thuisr.) vertr. 15 April v. Las Palmas n. Madera. Van Rensselaer vertr. 14 April r. Cristobal n. Puerto Colombia. HOLL. BRITSCH-INDIi UJN. Andijk arr. 16 April v. Hamb. te Antw. Meerkerk (thuisr.) arr. 15 April te Grave- send. SlOterdijk vertr. 15 April v. R'dam n. Br.- Indie. Streefkerk (uitr.) vertr. 14 April v. Colombo. HOLL. OOST-AFRIKA UJN. Heemskerk (uitr.) arr. 15 April te Delagoa- baai. Hoogkerir (thuisr.) arr. 15 April te Ante. HOLL. ZUID-AFRIKA UJN. Randfontein vertr. 14 April v. Algoabaai n. East-London. Rietfontein (thuisr.) vertr. 14 April v, Kaap- stad. HOLL OOST-AZU UJN. Banka (thuisr.) vertr. 14 April v. Wladlvo- stock. Oldekerk arr. 15 April v. -Bremen te Am sterdam. Schiedijk vertr. 16 April v. Hamburg n. Esbjerg. HOLL WEST-AF RIKA UJN. Gaasiterland arr. 14 April v. Apdam te Ham1' burg. Rijnlandl (uitr.) arr. 15 April te Accra. Saturnus (uitr.) arr. 15 April te Teneriffa. Ulysses (thuisr.) arr. 15 April te Accra. IJselstroom (thuisr.) lag 14 April' in lading te Anecho. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoc arr. 16 April v. Hamb. to Nordea- ham. ROTTERD. ZUID-AMERJKA UJN. Aldabi (ihuisr.) vertr. 14 April v. Las Pal mas. STV. MIJ. OCEAAN. Antenor vertr. 16 April' v. A'dam n. Londen. Autylocus, v. Japan n. R'dam, arr. 14 April te Suez. Bellerophon, v. Hongkong n. A'dam, vertr. 13 Apnl v. Singapore. Lveaon, v. Japan a. R'dam arr. 12 April t* Snasghaa. 0

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6