Alkmaarsche Gourant Eindelqk weergevonden Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. COSTER ZOON, Voordam 6 9, ALKMAAR. Maandag 7 Mei. Feuilleton. Voor bestellingen van boek- werken pn ttjdschriften, zoo- wcl binnpn- als buitenland- sche, houdt zich beleefd aan- beyolen Ho. IW 192# Honderd YQf so Twlntlgste Jaargang, btailsnieuws DE OPENING VAN DEN STEDELIJKEN MUZIEKTUIN. Voor de opening van den Muziektuin was er gistermiddag een bijzonder groote belang- jtefling. Het weer was buitengewoon mooi en dit vrerkte er niet weinig toe mede, dat duizenden zicto hadden opgemaakt om die offkieele ope ning bij te wonen. Hiet was op diezien zomerschen lentedag een jieiig geztant de tnenschen/menigte, waaron- Ser vde dames in zomertoilet, te aansdhouwen. De muzieknis met den keuxigen voor-aanleg is iets grootsch. Het terras voor het voormalig gebouw van de Buitansocieteiit bleek op een fraaie wijze te zijn aangelegd. Van de houten zdj- vleugels kan dit met gezegd worden. Ze zijn te laag, waardoor men daar zittendc niet, zoo- ais op het terras voor het gebouw, het ge- heel overzieft. Voorts dragen ze te veel net' stempel van voor een koopje in elkander ge- zet te zijn. t Het zal wel wensehelijk zijn deze waran da's te la ten begroeien. Dank zij de mooie natuuromgeving is de tuin een van de mooiste op dit gebied en het is volkomen te begrijpen, dat de muziektuin ach in de voile beianigstelltogi van de muziek- liefhebbers mag verheugen. Het ledental steeg reedo tot 4200. Of het goed gezien is, er op te rekenen, dat deze slechts voor 50 pet. zullen opkomen, betwijfelen wij. Wij nemen aan, dat bij de te organiseeren concerten het percen tage leden, dat een concert komt bijwonen, grooter zal zijn en meenen voorts, dat er dan op een1 grooter aantal betalende vain elders komende bezoekers kan worden gerekend. Voor zulke gelegenheden zijn een1 2000 zit- plaatsen absoluut onvoldoende en dit bleek gister reeds het geval. Wij kunnen ons voorstellen, dat leden-mur ziekliefhebbers, om rustig van de muziek te kunnen genieten, er prijs op stellen over een zitplaats te kunnen beschikken. Blijft de ani- mo zoo groot als gistermiddag, dan zal de fain ook spoedig te fcleitn blijlken. Aia® dit bezwaar zal evenwel tegemoet gekomen kunnen worden en voor de exploita- tie-commissie is het in ieder geval verheugend, dat de tuin zooveel waardeering ondervindt. Mr. Leesberg spxak als wethouder van fi- nancien een enthousiast openingswoord. Wanneer wij: ons, aldus spr., bier bevinden bij de opening van het Muziekpark, dan zou ik de Muzen, wier gebied het is, wel willen vragen een oogenibik te leenetm ihaar talenten tot steun van de zwakke menscflelijke stem, om dat Muziekpark a-an de gemeente aan te bieden. Wanneer de inwendige stem des men- scben hum in staat Stelde, om die vreugde en dankbaarhad in muzikale toonen naar voren te brengen; dan zou ik mijn opdracht om het park aan de gemeente aan te bieden, wel zin- gende willen doen. Want burgers van Aikmaar, het ztogt in ons, dat wij met gemeenschappelijke krachteu en energie ons geliefd Aikmaar hebben kun nen vereeren met het muziekpark, dat aan onze voeten ligt. Aan anderen is het om in muzikale vonnen aan onze gevoelens uiting te geven. De oprichting van het muziekpark is wel te dankea aan het felt, dat Aikmaar reeds meer dan 50 jaar in stand houdt, een Stedciijk Mu- riekcorps, wat steeds de trots is geweest van dfize stad. Maar daamaast is een tweede oor- zaak en wel het feit, dat men in Aikmaar reeds van ouds deze plaats van natuurschoon heeft bepaald om het beste de muziek tot uiting te doui komen. En in de allerlaatste plaats, dajmkt men het aan het geTuikkg besluit van oen Raad dezer gemeente, van 1 Februari, waarbij de noodige gelden werden gevoteerd die aan de totstandkoming van het muziek park noodwemdiig waxen verbanden. Het is u bekend, dat niet ieder besluit in den Raad van deze gemeente gemakkelijk valt, er wordt nog al eens over een besluit ge- praat, maar van dit besluit mag gezegd wor den, dat reeds bij voorbaat de aanneming er van verzekerd was en dit vooral ook dank zij de pens, de cms dladelijk steumde. oen het plan nog op papier stond, waren er reeds exploitanten, in de eerste plaats mu- ziekliefhebbers, bereid, de financieele risico voor 5 jaar van de gemeente over te nemen 1 Februari was het plan op papier gereed en wij hebben kunnen zien hoe in 2 maanden dit muziekpark verrees. Nieuwe paden werden aangelegd en van hout omzoomd. De muziek nis verrees, de waranda's werden gebouwd en 't igeheel werd met kundi'ge hianden door bloe- men versierd. Hoor ik u nu nog mopperen over de langzame werking van de gemeente- lijke machine? Ik vraag u dank en respect Uit het Engelsch van Adeline Sergeant. 66) „Je wilt toch niet met hern trouwen, alleen omdat hill de meet van lord Broxbourne is. ik?" vroeg haar vader, half minach- half boos. ,.v neen, zeker niet. Maar het tolt toch wel, viindt u niet? Het zou wel aardig zijn om lady Broxbourne te worden," zei Rose peinzend. „En houdt u zelf van Philip Mas- siniglham, papa?" „Tamelijk wel. Be vind het verduiveld bru- taal van hem je ten huwelijk te vragen, een week nadat hij aan je is voorgiesteld. Ik dacht, dat mijn dochter op wat meer vormdijkheid, wat meer hofmakem gesteld was. Br hoop, dlat je hem niet geantwoord hebt, Rose?" Rose aarzelde en weifelde. „Ik heb hem gezegd, dat hij met u moest spreken papa. Ik wislt niet wat ik zeggen moest. Ik vondi.het te gauw." „Me dunkt, dat hd: gauw is. De kwast! Wainneer komt hij om met me te spreken?" „Morgen of overmorgen net te grooter levendi sWrt met zeker was. zei Rose, omdat zij vol- zij wist wat zij' voor de heeren Hoek en Margadant, aan wier ervaring, kenuis en kunde, gepaard aan den ijver van het person eel, het te danken is, dat in 2 maanden dit monument, la ten we hopen ,,aere perennius", voor dteze stad verrees Vier jaar geledeni had ik de eer u een dergelijlc on- der mij ressorteeerend stuk werk, het sport- park, aan te bieden. Dit sportpark mag zich in een toenemenden bioei verheugen en wij zouden het niet meer willen en kunnen mis- sen. Met haast nog grooter vreugde bicd ik de gemeente d/it muziekpark aan. Die lichamelijke ontwikkeling is er ten dienste van een deel van de bevolking. E>e muziek ontwikkelt de gansche burgerij, groot en klein. De muziek kiweakt edele 'gevoelens in' den mesnsch. Ik hoorde het laatst in een onzer kerken predi- ken en vond dirt zoo'n judste meeoingmuziek oefent een heerlijke kracht uit. Daardoor wordt de innerlijke harmonie in de gezinnen versterkt en de vrede over de menschheid be- vestigd". Zoo zie ik dit muziekpark niet al leen als een oord van lust en ontspanning, maar ook als een innerlijke verrijking van ons gecstelijk leven. Het was mij een dankbare taak daaraan als wethouler dezer stad te heb ben medegewerkt. Moge dan dit mlziekpark Aikmaar en hare burgers geven wat wij naar toewenischen. Met dezen wenisch, mijnheer de burgemeester, bied ik u dit muziekpark aan (Applaus). De burgemeester verklaardc, dat niet alleen Mr. Leesberg terug denkt aan den dag waar- op hij hem het sportpark aanbood. Ook spr. dacht er aan terug en hij gevoelde zich ge- lukkig, dat het voorbeeld, dat toen op zoo'n gelukioge wijze is gegeven, heden, zij het dan op een eenigszins andere wijze, kon worden gevolgd. De taak van een gemeentebestuur is in den regel beperkt tot de verzofging van de meer materieele belangen van de bevolking en in het bijzonder geldt dit voor de takken van dienst „publieke werkeu" en „plantsoenen". Het is aardig en wel iets meer dan toeval, dat vaadiaag.docxr die beidJe diemsten wordt bewe- zen, dat het gemeentebestuur toch ook wel door iets andere wordt bezield, want na de verzorging van de lichamelijke opvoeding de zer bevolking, die wij twee jaar geleden heb ben betracht, is thans aan de beurt de ver zorging van de meer innerlijke belangen, van de belangen die in nog sterker mate de be- schcrming verdienen. Het^geldt hier de har- monische ontwikkeling van deze stack die het gemeentebestuur voortdurend onder de oogen heeft De opening van de beide tcrreinen, het Sportpark en het Muziekpark, zijn het bewijs, dat wij onze idealen in praktische daden we- ten om te zetten. Spr. sloot zich aan bij dc woorden van dank door den wethouder van publieke werken gericht tot de beide directiea van htm personeelen, die dit tot stand hebben gehrachi. Spr. wil dit aanvullen met een woord van peraoonlijke hulde tot den wet houder, aan wiens initiatief het te dankea is, dat op het juiste moment werd doorgezet, toen er van alle kanten aarzeling was of wij dit wel mochten doen. Spr. feliciteerde hem met het succes. Wanneer hem dit eenige vol- doening mocht zijn, dan kon spr„ verzekeren, dat, waar hij zijn oor ook te luisteren legde, hij niets andere dan tevredemheid en roem hoorde over hetgeen in dit park is verricht. Spr.'s gedachten gingen onwillekeurig naar het buiteniand en zeker ging hij niet te ver wanneer hij beweerde, dat, waar men ook reist, men moeilijk een muziekpark zal vin- den,dat beter aan het doel beantwoordt dan dit. Het eenige woord van critiek dat spr hoor de, was dat het in dezen' tijdi onverantwoor- delijlk was veel geld voor een dergelijike in- richting beschikbaar te stellen. Spr. 6telde er prijs op, te verklaren, dat zelfs die eenige cri tiek totaal verkeerd is. Het zal de gemeente geen geld kosten. Dit kan voor degenen die hier vatbaar voor zijn, geruststellend zijn. De wethouder zeide het reeds: er heeft zich een combinatie van mannen en vrouwen gevormd om vanwege het particuilier initiaftef die ex- Eloita.tie op zich te nemen en de gemednte een uursom te betalen, waardoor de rente en af- losskiigien voor die gemeente vei'lig zijn. Wij moeten niet alleen als gemeentebestuur deze combinatie danlkbaar zijn voor de zorgen die zij uiilt onze handen heeft genotnea. Een der- gelijke inrichting is iets, oat zoozeer buiten de stedelijke bemoeienis ligt, dat het gemeen tebestuur er groote moeielijkheden mee zou ondervinden Daarom past ons als gemeente bestuur een woord van dank. Namens de be volking bracht spr. de comimassie ook een woord van dank voor de uitaemende plannen die haar bezielen. Deze plannen zullen de 'gansche bevolking 'ten goede komen. Ala ik dus uit de handen van Mr. Leesberg heden het muziekpark voor de gemeente aanvaardt, dan doe ik dat met veel genocgen en ik doe dat met het vertrouwen, dat het zal strekken tot bevordering van de belangen dezer stad en haar omgeving, omdat ik zeker ben, dat dit wakkere comite ldaar staat die belangen op de beste wijze te dienen. (Applaus). iDe heer Ohleo voerde hliiema als voorzifter deed en zij wist heel goed, dat Philip het niet zou wagen stilzwijgen van haar te eischen, zooals hij het vroeger van Sydney gedaan had. Mijnheer Hioldeu stond op en begon de kamer op en neer te loopen, en Rose, die meende, dat zij genoeg gezegd had en niet bijzonder wenschte verder ondiervraagd' te wordenj stond op om heeni te gaan. Maar toen zij bij haar vader kwami, om hem goe- den nacht te zeggen, keek hij haar afgetrok- ken aan en zeide: „Laat eens zien: wat zei je ook van Syd ney?" „Bc wilde niets zeggen, ik heb geen lust om Sydney's geheimen te verraden," zei Rose. „Nonsens, je kunt antwoord geven op een vraag. Zei je me, dat ze een liefdesgeschiedB- nis aan de hand heeft?" „Het is heelemaal' voOTbij, papa, wait het dan ook geweest mag zijn. Zeg er haar als het u belief! niets vanze zal zoo boos op me zijn en heusch, het is alles voorbij'zei Rose, in ernst verechrikt door het volhoudlen van naar vader. Ze had niet gedacht, dat hij iets meer zou doen, dan in f algemeen lachen om de dwaasheden van de jomgeren; ze had geen rekening gehouden met het feit, dat elke schijn van geheimdOenerij bij John Holden altijd de geschiedenis opriep van het wegloo- pen van Catherina en dm ongelukkigen af- van de commiwie ran toezicht op het Stetieldjk Muziekcorps en als voorzitter van de com- missic van: toezicht op de exploits tie van den Muziektuin het woord. Men hoort dikwijls, aldus spr., beweren: „er is weinig nieuws ondler de zon". Spr. Kon zien daar heel best bij aansluiten, ook ten opzichte van dezen tuin', zooals die hier voor ons ligt. Deze turn is al jaren oud- Hij heeft al jarenlamg besrtaan to de gedachten van zeer veel Alkmaarders. Niet alleen in de jaren na den oorlog, maar ook er voor. Toen de Buitensociteit gesticht werd, war rem er reeds stemmen, die zeiden: .jMijne Hee ren, die staat verkeerd. Hij moet andereom staan". Toen reeds had men ingezien, dat de tuin hier moest zijn. Maar hoe het ook zij, wij hebben hem toch maar liever werkelijk zooals hij thans voor ons ligt, dan zooals hij in on- zen gcest gezweefd heeft Mijnheer de burgemeester. Ik geloof, dat ik, niet alleen namens de commissie van toezicht en ook niet alleen namens den directeur en de leden van1 het Muziekcorps, maar ook namens 'n zeer groot dleell vatu AMamaar's ingezetmen, Let gemeentebestuur en daarvan inzonderheid Mr Leesberg, wethouder van publieke wer ken, hartelijk dank zeg voor het voorstel, dat •hijl in den Rlaad heeft gebracht en verde- drgd. Tevens een woord van dank aan den Raad voor het wijze besluit to deze door hun geuomen. Tot de leden van den Raad, hier aanwezig, die thans knusjes op hun gemak in tegen- woordigheid van duizenden belangstcllenden, dezen muziektiito overechouwen, w'l ik het woord herhalen, dat ik eenige weken geleden reeds ncerschreef: „de raad, van Aikmaar heeft wel eens beshiiten genomen, die veel meer de bevreemding bij de ingeztenen heb beu gewekt dan dit. Ik zeg het gemeentebestuur en'den Raad hartelijk dank voor dit besluit. De wethouder van publieke werken heeft reeds de beide heeren hoofdambtenaren, Mar gadant en Hoek, bedankt, doch ik meen, dat dit namens de duizenden, hier aanwezig even- tjes moet worden aangedikt. Den heer Mar gadant komt dank toe voor de uitvoering van het raadsbesluit. Enkelen van u hebben deze week het resultant van d'e proefneming reeds kunnen hooren en men kan niet andere zeg gen dan „de nis doet het goed en moet ge- claagd genoemd worden". Spr. kon zich voorstellen, dat de heer Margadant in span ning heeft geleefd hoe het met de acoouustiek, den klank van de nis zou uitvallen. 'Deze zwa- re last is nu deze week van hem wegganomen. Ik wil hem daarmede hartelijk feliciteeren. Ook aan den uitvoerder, den heer Land man. breng ik gaarne een woord van dank. Hij heeft er voor gezorgd, dat op tijd de nis voor het lste concert op 6 Mei klaar was. Spr. wilde voorts den directeur van de plantsoenen niet vergeten. Wat die in korten tijd heeft gewrocht, verdient werkelijk be- woudering. Zeiden hebben wij iemand zoo zien werken, met zooveel overleg, met zooveel inzicht, energie, activiteit en voortvaiendheid als de heer Hoek. iHet gemeentebestuur en dlen Raad mogen besluiten nemen. Wlanneer't gemeentebestuur geen ambtenaren had als de heer Hoek, zou spr. wil eens hebben/ wiMen zien/ wat er van het besluit zou gekomen zijn. Wij hebben dank te betrachten voor het werk van den heer Hoek, die met zijn rustige kalmte, maar met kracht en voortvarendheid heeft gewerkt. Mijnheer Hoek, onzen hartelijlken dank. (Applaus). Ook de aannemere Bolder en de Wit hulde en dank voor hun energie, waarmede zij de beide waranda's en het andere werk in enkele dagen tot stand hebben gebracht Spr. wenschte nog een woord' van geluk- wensch te rich ten tot den directeur en de le den van het Stedelijk Muziekcorps. Lange ja ren hebben zij zich moeten behelpen met een tent, die staat op de meest ongunstige en on- gelukkige plaats die men in den Hout kon widen. Blootgesteld aan alle weer en wind, hebben zij daar muziek gegeven en vaak was het weer zoo, dat ze niet alleen de kraag moesfcen opzetten, maar gaarne hun winterjas hadden aangetrokken. Gelukkig is dit niet meer noodig en ik kan mij voorstellen, dat de directeur en de muzikanten zeer to hun nopjes zijn, daar zoo te zitten alsof ze to een bto- nenkamer zitten. Geen last meer van tocht en regem Dit 'alles is voorbij. Ik kalni mij niet an- dera voorstellen of de huisvesting die het corps nu gekregen heeft, moet strekken tot't aanmoedigen van de ambitie en lust voor de mooie concerten die zij steeds geven. Spreker feliciteerde hierna de commissie van exploitacie. Zij mag er trotsch op gaan, dat haar't beheer is toevertrouwd' over de in richting, die thans voor ons ligt IDe opening was reeds een enorm succes en ik hoop, dat het succes steeds crescendo zal gaan. Spr. zou willen eindigen, maar hij had nog iets op zijn hart Er is een oud-Hollandsch spreekwoord, dat zegt: „van de eene bruiloft komt de andere". Spr. zou met een kleine va riant daarop een wensch willen uitsprcken en wel deze: „moge op de openingsplechtigheid loop daarvan en hem diadelijk waakzaam deed zijn. „Ik wil den naam van den man weten", zei hij, haar viak to het gezicht ziende. „Maakte die Massingham haar het hof Was hij het? Rose voelde, dat haar kamsen op den' neef van lord Broxbourne zeer veimtoderen zou den als haar vader wist, dat Philip eerst aan Sydney het hof gemaakt had. Zij anfcwoordde dus snel: „0 neen: het was kapiteto Massingham niet!" „Wie dan? Wien kent ze to Fairford? Ze heeft niet veel kennissen." „Ze kent Laurens Ogilvie," stame'dle Rose. Zij hertonerde zich haar vroegeren argwaan omtrent dit jonge mensch en meen de, d'at ze volkomen gerediitvaardigd was om dien aan haar vader bekend1 te maken. Waar- sdiijnl'ijfc was Laurens Ogilvie verliefd op Sydney, zelfs H was Sydney niet verliefd' op hem. Maar zij was niet verdacht op die bui- tengewone uitwerktog, die deze opmerktog van haar op haar vader had. Hij duwde haar bijna van zith af en bleef een paar minuten voor zich uitstaren, terwijl eeini bleeke kleur zijn grof, onheweeglijfc ge zicht bedekte. Laurens OgilvieP zei hij eindelijk. „Bc hen met haar over Laurens Otolvie gespro- krn. Ik heb haar gezegd, dat hij haana go- van dezen muziektuin, bdnnen afzienbaren tijd de openingsplechtigheid voigen van een geie- genneid to de atad, n.L van een uitscekende schouwburg- en concertzaal. H angdurig ap plaus). Met woord was hierop aan den heer hi. Landman. :>pr gevoeiae zich verpncht, na mens de commissie van exploits^ die door de sprexers zoozeer m de hoogte was gesto- xen, eenige woorden te zeggen. Enkele maan utai gtituen kwam een van de eerste stuw- Kraciitcn dij spr. om nem eenige vooreteiieu voor de expioitatie te doen en spr., die een groot vertrouiwen stelit to een gemeentebe- »cuur ais Aikmaar bezit, was daarvoor dade- lijk te vinden. In de laatste 3 maanden heett mj ervaren, dat dit vertrouwen niet spoedig geschaad wordt. Spr. was ook verheugd over de voile mederking en sympathie van adle partijen, want ofsohoon er partij is geweest die to den Raad tegenstemde, toch weet 6ptr., dat ook die parfcijl er v6«Sr is. Van- avond steunt die zelfde fractie ons door haar muzikaal gezelschap te laten optreden. Spr. vond het een groot succes dat alle fracties met dezen muziektuin zich vereenigden. Van degenen die de grootste krachten voor de totsiaadkomitog van' dezen tuin zijn ge weest, zijn er reeds enkelen genoemd. Spreker wilde er eenigen aan toevoegen. Vooral de vaklieden, hier aanwezig, zullen weten, dat wat tot stand kwam, met de hand moest wor den gemaakt, waarbiv spr. to die eerste plaats wilde noemen den heer Veeneabos, in- genieur van gemeentewerken, die met gebruik van de hoogere meetkunde voor het uitslaan van de nis zorg droeg. Dit moest gebeuren buiten to den tuin, waardoor hij des avonds vaak met pijn to den rug naar huis terugkeer- de. Iemand die ook genoemd moest worden, was de gemeenitc-opzaahter, die beer Tauter. Het is een zeer onaangename taak opzichter tie moeten zijn, vooral wanneer een werk to een kort tijdsbestek klaar moet gemaakt wor den. Er wordt wel eens iets afgekeurd en de aannemer moet maar zien iets andere te krij- gen. waarvoor dikwijls de tijd ontbreekt Dit geeft moeilijkheden en daarom aan den op zichter Tauter anzeni dank, die deze moeilijk- heden wist op te ilossen. Zeiden werkte spr. voorts met iemand die zoo secuur kijkt als de man, die den heer H'oek ter zijde stond. Wanneer er maar een graszode te hoogi lag, dan bewoog hijl hemel en aarde om die vlak te krijgen. Daarom na mens de exploitatiecommissie een woord van hartelijken dank aan den heer K. Pijper. Thans aan u alien een verzoek. Gij hebt u spontaan onder onze hoede geschaard, zonder zelf het bestuur te hebben gekozen. Helpt ons verder het ledental te vergrooten en steunt ons, te voorkomen dat er baldadigheden ge beuren. Verder, dames en heeren, een woord van hartelijken dank voor de groote opkomst Ik heb gemeend, B. en W. te moeten vra gen of het niet wensehelijk was voor vandaag voor voldoende zitplaatsen te zorgen, doch voor hedlenimiddag werd' die van de baan ge- schoven. Gemeend werd, dat met 2000 zit plaatsen volstaan kon worden. Spr. hoopte, dat de personen, die thans moesten staan, dit niet kwaiijk zouden nemen en constateerde met vreugde, dat het ledental reeds tot 4200 was gestagen.,(Applaus). De directeur van het Stedelijk Muziek- korps, de heer Maas, richtte hierop een kort woord tot de leden van het corps, die hit fe liciteerde met het nieuWe huis d'at zij; hadden betrokken. Spr. uitte den wensch, dat wat than® bereiikt was, hen zou aanmoedigen voort te gaan met de beoefening van de kunst, waaraan zij reedls zooveel jaren, vaak met groote opofferingen, bun lieSde hadden veroand. Hiiema zette het corps „Het Wilhelmus'' in. Wijl volstaan met de medledeeltog dat dies avonds de heer Landman nog een woooid van dank bracht aan den directeur, d'en togemieur en den cbef-monteur van de gemeentelioht- bedlrijlven, die voor de verlichting een prach- tig stuk werk hadden geleverd, wat men pas des avonds op dte juiste waarde wist te stel len. Ook danfcte de heer Landman de medewer- kende vereenigingeni voor de spontane be- reidwilligheid om deni avond te doen sl agen;. De mooie muziektuin is dagelijks voor een ied'er gratis toegankelijk. (Mien verplicht zich bij een bezoek ech- ter iets te gtebruiken. Voor het muzikale deel verwijzeni wij naar het hieronder gepl'aatste verslag van onzen muziekverel aggever Zoo heeft dan ons Stedelijk Muziekcorps gistermiddag to den mooien muziektuin het eerste concert gegeven. Vroolijk weerklonken, na het Wilhelmus, de tonen des heeren Maas' marsch „Op! naar den muziektuin", het eer ste nummer van een programma, samenge- steld uit stukken, die zes van de zeven voor het eerst of voor die tweede maal dooc ons korps werden gespeeld. In het forte en fortissimo, alsook to solo's voor verschillende instrumenten, klonk alles gelijk hebtzei mijnheer i ik ben blij, dialt er over ge- lijke niet was niet de hare en niet die van jou." Zijn stem Monk heesch en Rose keek hem onderzoekend aaini, onder den todruk van de blijken van een hartstochit, dien zij niet be- greep. ,^Ze heeft het me niet gezegd, papa', zei ze verontschuldigend. „Ik dacht alleen maar..." „Ik geloof, dait je Holden scherp. „En sproken is. Be zal zorgen, dait er een etod aan de zaak komt." „Maar er is al een eind aan. Oi, zeg er, als het u belieft, niets van, papa. Sydney zal zoo het land aan me krijgen, als u het doet. „Onzto kind. Sydney rnioet naar rede luis teren. Ik zal je zoo mm mogelijk noemen, en als je het niet samen vinden kuini, moet zii heengaan. Ik dacht, dat zii een' flink, oprccht meisje was; het is vreemd, hoe iemand zich bedrregen kan. Ga naar bed Beveling, ik zal de zaak to orde maken era het zal me aan- genaam zijn dien kapiteto Massingham' mar- gen te ontvangen, als hij1 komt." Hij Mopte haar op den schouder, 'kuste haar op de wang en s/tuurde haar weg. Rose gilng naar haar kamer, ze voelde zich niet erg op haar gemak. Zij had meer gezegd; dan zij bedoeld had en haar vader was heel vlug ge weest in het maken van gevolgtrekkingen. uitstekend; de pianissimo's kon men vanaf het terras minder goed voigen. 't Was echter, alithans voor de pauze, niet erg rustig onder 't publiek, en daaraan schrijven we net dan ook toe, dat men bij het hooren naar de zach- te passages moeite had, ook omdat ons ver zekerd werd door iemand die Vrijdagavond i.l de repetitie van het korps to den tuin had bijgewoond er waren toen heel weinig menschen dat hij vanaf't terras alles dui- delijlk had' vernometo, tot zelfs de zachtete nu ances. Maar d)at zal wel ten goede verande- ren'j allies is nog zoo nieuw en't publiek moet ziidh aan de omgeving 'aanpaBsen. Avonds was't er trouwens al veel rustiger, en- kon men op het terras zittende, o. a. de voordxachten van het dubbel mannenkwartet zeer goed hooren. (Opvallend duidelijk was de uit- spraak bij de zangverecnigingen). Verschillende, de toonkunst dienende Alk maarsche vereenigingen, traden Zondag- avond op. In volgorde waren het: Muziek- corps „St. Louis5', dir. Br. Theodores; Toonkunstzangvereeaigtog met mej. Oort aan den vleugel, en Alkmaarsch Strijkorkest, dir. de heer J. Henri OushoornArbcidersmuziek- vereetiiging, dir. de heer v. d. Uitert; (deze vereeniging is in November 1922 opgericht); Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriend- scliap", dir. de heer C Jonker; Muziekgezel- schap „Ons Genocgen", dir. de heer J. M. Otto; Mannenkoor „de Vereenigde Zangere", dir. de heer L. C. Keereweer; Gem. Zangver- eeniging „De Stem des Voiles", dir. de heer P Blaauw, en de Muziekvereenigtog „St. Cae- 'cilia", dir. de heer Koppijn. IDe meeste vereenigingen gaven twee num- mcrs, „St. Louis" en „De Vereenigde dan gers" boden er drie aan. Zonder onderscheid gaf men aan het werk van elke vereeniging de vereischte aandacht, en er werd na alile voondraehten krachtig ge- applaudSsseerd' door een oveitalrijke men- schenmassa, die zich op het terras, to dien tuto, en overal verspreid had. Sport DRAVER'IJEN KENNEiMER SPORT- CLUB. Met veel succes opende de Kennemer Sport- club gisteren het seizoen op de bekenide baan aani de Nieuwpoortslaan. 's Morgens lek het er op of het mooie weer der laatste dageni de K. S. to deni steek zou laten, maar, tegeni het aanvangsuur fcladlrde het op enl't bleef verder prachtig wter. Het publiek met zijn tal van oude bekenden, was weer to grooten getale opgekomen. Wel' was het nog niet zoo druk als to't midden van 'het seizoen; maar voor de openingsmeettog was de opkomst niet onbevredigend. De paardien kwamen prachtig op en er was van menigen toteressante rit te genieten. De heer |P. Oly nit de heereni: Kapt. remaker, O. 'Hannema. D. de Boer en Mr. I fy was weer de starter. De jury bestaat tihans uit de heereni: Kapt. de Wdjs, O. Ha- D. Bastert. De vlerdekalsdraveri}, waarmee het pro gramma opende, vereenigde IB paanden aan den start, van wie Malie B., de MM merrie van "Stal Palmi, gereden d/oor Ockhorst, met groote overmacht de overwto- ntog behaalde. Van strijd om de eerste plaats was geen sprake. Maggy Henry was heel goed' al® tweede en Mi'gnon deed zeer goed' werk door de derde plaats te bezetten. Verschillende paar- den draafden nog omzuiver. Leopold G. en Koosje W. werden gedislkwalificeerd. Leo en Letha presteerdenl nog weinig. Van Klaas B en; zijn rijder bewondereni wij de volhard'ing waarmee zij steeds zonder succes blijiven deelnemeni. De hpctfdrdyfiri} 2e en 3e klas, (Voorjaans- prijs) was zeer interessant vooral doordat Maggy Henry op verrassende wijze de eer ste heat wist te winner! en to de tweede eni derdd zeer lastig was. Kontog B. won de tweede heat en daarna de derde met zeer veil moeite. Kontogto Draistoe had aan haar 1700 M. te veel. De merrie iliep zeer regelma- tig, maer toonde weinig snelheid. Kapt. de Bruane ihadi een moeiiiiken strijd. Kontog B. won dus de 600 en Maggy Henry welver- diend den tweeden prijs. De derde heat was bijzonder fraai. Eerst de strijd! lang gelijkr Maar zij had groot vertrouwen in haar eigen macht om de zaken weer to orde te brenjgen en ze besloot den volgenden morgen naar Ca therine Holden te gaan en Sydney te spre ken, voordat haar vader een oinderhoud met haar had kunnen hebben. Haar plan van han- deling was gauw gemaakt!; zulke zaken zijn zoo eenvoudig, als de plannenmaker zich niet in het minst om de waarheid bekomimert. Zij kwam aan Catherine's huis den volgen den ochtend tusschen negen en tiemi uur en vroeg dadelijk naar Sydney, in de erwachting te hooren, dat zij ziek te bed lag. Maar tot haar verbazing werd' zij dadelijk in Catheri ne's ontbijtkamer gelaten, waar Sydney zat met een boek in haar hand. Zij zag er bleek en moe uit, maar over haar voorhoofd Tag een peinzende kalmte, die Rose's aandacht trok. „Wat is er nu gebeurd?" zei' ze bij zichzelf, met het onbewuste verlangen vami een Meinen geest om 'n kleine beweegredaa tp vinden voor iedere onverklaarhare verandering. Zou Lau rens O'gilvie in ernst aanzoek gedaan heb ben?" Ze was blij, dat Catherine er niet was. Catherine's buitengewone zaditheid verveel- de en mishaagde haar. Zij vondi het altijd een beetje moeilijk to Catherine's bijzijn een leugen te zeggen. Maar met Sydney op- recht en waarhe'idlievend als ze was deed1 die modlijkheid zich niet voor. Sydney was een meisje zooals zij zelf was en, to Rose's meening, stonden ze gelijk. (Word* vervolgd hoi

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5