Alkmaarsche Gouraot Herbaiingsoefeningen in 1923. Eindeljjk weergevonden Yrjjdag 18 Mei. F e u i 11 e t o n. lo. 118 1928 HoRderd Vijl en Twintigste Jaargang, De BURGEME ESTER van ALKMAAR roept de in het verlofregiaiter dezer gemeente ingeschreven verlofgangers van die hieriJnder yermelde lichtingen, korpsea em korpsonder- deelen biji diezien op, om op den datum, achter elk korps of korpsonderaeel vermield, krach- tenB artikel 31, eerste lid, in verband met ar- tikel 33 der Dienstpfichtwet, in 1923 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst it komen. De dienstptichtigen, ie wier aanzien de jmste datum, van opkomst of de plants van opkomst nut in onderstaande opgaaf is very- meld, zullen nader bij name worden Opger roepen. Aan hen, die hebben gezorgd, dat han vol- ltdig adres ter gemeentesecretarie behend is, tal bovendlen ten persoonlijke kenntsgeving warden toegezonden, voor zoover dit nog met Is geschied. 1NFANTERJE. Lichtingen 1918 en 1920. lete regiment Infanterie van 10 September tot 22 September te Aseern De Israelielen van 16 Juli tot 2S Juli te Ansen, 5de regiment Inf anterie van 10 September tot 22 September te Amersfoort. De Israilieten van 13 Augustus tot 25 Au gustus te Amersfoort. Tide regiment Inf anterie van 10 September tot 22 September te Harderwijk. De Israelieten van 13 Augustus tot 25 Augustus te Harderwijk. Sate regiment Infanterie van 10 September tot 22 'September te Arnhem. De Israelieten van 16 Juli tot 218 Juli te Amhem. 9de regiment Infanterie van 10 'September tot 22 September te Assen. De Israelieten van 16 Juli tot 28 Juli te Assen. 11 de regiment Inf anterie van 10 September tot 22 September te Nijmagem. De Israelieten van 16 Juili tot 28 Juili te to Nijmegen. 12de regiment Infanterie van 10 September tot 22 September te Groningen. De Israelieten van 16 Juli tot 28 Juli te Groningen. 16de regiment Infanterie van 10 September tot 22 September te Amersfoort. De Israelieten van 13 Augustus tot 25 Au gustus te Amersfoort. 18de regiment Inf anterie van 10 September tot 22 September te Harderwijk. De Israelielen van 13 Augustus tot 25 Au gustus te Harderwiiik. 19de regiment Infanterie van 10 September tot 22 September te Amhiem. DE Israellieten van 16 Juli tot 28 Juli te Arnhem. 20ste regiment Infanterie van 10 Septem ber tot 22 September te Hiarderwijlk. De Israelieten van 13 Augustus tot 25 Augustus te Hlardenvijik. 21ste regiment Infanterie van 10 Septem ber tot 22 September te Amersfoort. IDe Israelieten van 13 Augustus tot25 Augustus te Amersfoort. WIELR1JDERS. Lichtingen 1918 en 1920. Hiatal jon Wielrijders: 3de Schoolcompa gnie van 10 September tot 22 September te 's-Hertogenbosch. iDe Israelieten van 13 Augustus tot 25 Augustus te VHertogenbosoh. We Schoolcompa gnie van 24 September tot 6 October te Vrlertogenbosch. De Israelieten van 13 Augustus tot 25 Augustus te 's-Hertogenbosch. HOSPITAALSOLDAT EN. Lichtingen 1918 en 1920. lste camp. Hospitaalsoldaten van 10 Sep tember tot 22 'September. De Israelieten van 13 Augustus tot 25 Augustus. 2de camp. Hospitaalsoldaten van 10 Sep tember tot 22 September. x De Israelieten van 13 Augustus tot 25 Augustus. Allen op nader te bepalen plaatsen. Uit bet Engelsch van Adeline Sergeant. 64) „Ik herinner het mij", zed Ctherine met be- Idemde stem. Een oogenblik bleef haar geest bij de schitterende mogelijkheid, waaraan zij gedadit bad: toen ging de droom vooibij. Het was niet waarschijnlijk, n'iet mogelijk. On- wiilekeurig scbudde zij: bet hoofd, ails om 'herimneringen en droomen te verbannen en sprak daarna op vaster en practischer toon. „Nu, Laurens, ik hoop, dat je slagen zuilit, als je 'het werkelijk best vindt de waarbeid te cmderzoeken. Je weet, soma is het wel zoo goed, ze maar te laten ruaten. Maar je neemt toch niet kwalijk, dat ik het vraag? heb je geld genoeg voor je reis en je onder- zoekmgen? Je moet nu voorzichtig zijn. Kan ik je helpen?" „Ik heb overvloed, dank u", zsi Laurens blozend. Hij vertelde niet, dat hi} juist zijn horloge met ketting beleend had, ten esnde wat meer grid in handten te hebben, maar misschien raadde Catherine, met 'haar Vlug begrip van wat menschen in moeilijkheden meestal dedien, de waarheid. Zij keek naar de pick, waar de horlogeketting gewoonlijk hang, en glimlach- te bed evenen met een bijzonder teedere stem ging zij voort: „Je komt toch bij me, als je terug bent, en ie zult me vertellen wat je gedaan hebt? "'anneer vertrek je?" „Vanavond met den' laatsten trem." „Zoo gauw? Zal je me schrijven?" „Graag graag als ik mag en als er fete is, om over te schrijven", zei Laurens met een gedwoogeni glunlach. „flc zal nu moeten gaan, juffrouw iHalden ma® ik u Late vra- Wk OAVALERJE. Lichtingen 1918 en 1919. Iste en' I Idle regiment Huzaren, versdhillen- de tijdsitippenl; het vroegst 30 Juli; het laatst 17 September. De Israelieten alien1 van 13 Augustus tot 26 Augustus, alien op verschil lende plaatsen:. VELD ART 1LLERIE. Lichtingen 1918 en 1919. lste, 2de, 3de, 4de, 5de, 6de, 7de en 8ste regiment Veldartillerie op wrschillende tijd stippen:; het vroegst 7 Mei; het laatst 10 December op venschiltende plaatsen. R1JDENDE ART 1LLERJE. Lichting 1918. Schoolbatteriji van 10 September tot 22 September. De Israelieten van 27 Augustus tot 8 September te Arnhem. Lichting 1919. 'Schoolbatteriji; de helft van 27 Augustus tot 8 September, de andere helft van 10 Sep tember tot 22 Sepptemher, de Israelieten alien van 27 Augustus tot 8 September te Arnhem. TREINAFDEELINGEN DER ARTILLE- RJE-BRJOADES. Treinafd. Iste Art.-brigade, lichting 1918 van 28 Mei tot 9 Juni te 'sHuravenbagc. Idem, lichting 1919: de helft van 5 No vember tot 17 November, de andere helft van 19 November tot 1 'December te 's-Graven- hage. Treinafd. I Ide Art-brigade, lichting 1918 van 2 Juli tot 14 Juli te Ede. Idem, lichting 1919 van 16 Juli tot 28 Juli te Ede. Treinafd. IXIde Art.-brigade, lichting 1918 de helft van 7 Mei tot 19 Mei, de andere helft van 13 Augustus tot 25 Augustus te 's-Her- togenboacb. Idem, lichting 19*19: de helft van 4 Juli tot 16 Juni, de andere helft van 27 Augus tus tot 8 September te 's-Hertogenbosch. Treinafd. lVde Art-brigade, lichting 1918 de helf t van 11 Juni tot 23 Juni, de andere helft van 25 juni tot 7 Juli te Utrecht. Idiom, lichting 1919: de helft van 23 Juli tot 4 Augustus, die andere helft van 6 Au gustus tot 18 Augustus te Utrecht. VEST I NO-ARTILLER1E. Lichting 1919 en 1920. Regiment Vesiting-artillerie op verschillen- de tijdstippeni; het vroegst 16 Juli; het Laatst 3 December op verschiulendie plaatsen. RUST-ART 1LLERIE. Lichtingen 1919 en 1920. Regiment Kust-artillerie op verschillende tijdstippen; het vroegst 18 Juni; het laatst 5 November op verschillende plaatsen. LUCHTDOEL-ARTILLERIE, Lichtingen 1919 en 1920. Konps Ludrtdoel-artillerie, op verschillen de tijdstippen; het vroegst 16 Juli; het laatst 19 November te Utrecht. N* KORPS PONTONNIERS EM TORPEDISTEN. Lichting 1919: lste comp. Pontonniers van 6 tot 18 Augustus, alien te Dordrecht niers van 3 tot 15 September, de Israelieten van 6 tot 18 Augustus te Dordrecht. Lichting 1920: lste comp. Pontonniers Van 10 tot 22 'September, 2de comp. Ponton niers van 24 September tot 6 October, de Israelieten van beide compagnieen van 6 tot 18 Augustus, alien te Dordrecht. REGIMENT GEN1ETROEPEN. Lichting 1920. lste! bat. (Pioniers) van 10 tot 22 Septem ber, de Israelieten van 13 tot 25 Augustus, legerplaats biji Zeist. I Ide bat. (Telegraaftroepen) van 10 tot 22 September^ Israelieten van 13 tot 25 Au gustus, te Utrecht. Hide bat. (Verlichtingstroep.) 1/3 gedeelte van 28 Mei tot 9 Juni', T/3 gedeelte van 10 tot 22 September, 1/3: gedeelte van 24 Sep tember tot 6 October/te Israelieten van ait bataljon alien van 28 Mei tot 9 Juni, alien te Utrecht. MOTORDIENST. Lichting 1920. 'Schoolcompagnie ('De bij' dleze compagnie gedetacheerden) van 16 Juli tot 28 Juli te Haarlem. INT EN DAN CETROEPEN. Lichting 1920. Comp. Intendanoetroepen van 10 tot 22 September, de Israelieten van 13 tot 25 Au gustus, nader te bepalen plaais. Wie wel en wie niet moeten opkomen. Voor zoover de te volbrengen herhalingsoefeningen betreft, worden tot de opgeroepen lichtingen geacht ook te behooren de verlofgangers van oudere lichtingen, die tegelijk met de opgeroe pen lichtingen de eerste oefening hebben be- gen?" „Alles, Laurens, wat in mijtt macht sitaat". „Juffrouw Carlton", zei hij, wat stootend en met afgewende oogen, „ik zou niet graag hebben dat zij dacht dat ik te lakenu ben. Ze heeft beloofd, dat ze geen: kwaad van me den- ken zou, al had ik mijn betrekking verloren en i'k zou graag hebben dat u haar zeide als u wil dat u me ook ventrouwt" Catherine zweeg een oogenblik, dee Is uit verbazing, dee Is uit bezorgdheid. „Ik geloof, dat ik haar heb laten merken, dat ik er om gaf, hoe zij over mij oordeelde. Ik ben niet verder gegaam." „Je hebt haar niet gezegd wat ik wees te ziien „Gelooft u, dat ik zoo onbefaoorlijk ziou zijn?" „Nleen, Laurens, ik heb nooit gedachit dat je onbehoonlijk zou doen1; maar sorns zegt iemand op een kritiiek oogenblik meer diaan hij van plan was." „Ik heb niets gezegd. Ik zal nooit iets zeg- gen", zei de jonge man, somber, „want ik heb geen hoop". „Mijn anne jongeni! Je moet niet zoo neer- sladitig zijn. Maar we moeten ons gesprek liever uitsfellen totdat je terug bent. Mis schien zullen we dan nauwkeuriger weten hoe ie positie is. Niet dat ik'm positie geef", zei Oatiierine met een teederen glimladi, „maar i'k dacht aan de wereld em) 'het oog van de wereld." „Als de positie beter is dan we dienken, zou ik dan kunnen bopen?" Catherine schudde het hoofd. „lk kan niets zeggen ik heb te voren zelfs nooit over de zaak gedadht; en daarenboven, ik heb geen machf „Er is raiemand die veel macht heeft", zei Laurens, langzaam, Jtehalvs iuffrouw Carlton aalf. „Maar ik zal haar nooit vragen, rindigd. ,De dienStolichtigen der opgeroepen lich tingen, die nun eerste oerenmg niet hebben volbracht tegelijk met een der pioegen hunner lichting, worden met betrekking tot de herha lingsoefeningen geacht te behooren tot de liching, met welike zij; de eerste oefening heb ben beeindigd; behoort laatstbedoelde lich ting niet tot de opgeroepen lichtingen, dan be- hoeven zijl alzoo dit jaar niet voor de herha lingsoefeningen op te komen. Voorts behoeven met op te komen de verlof gangers, die tot de adnunistratietroepeq. van de hrerboven genoemde korpsen behooreh en wier eerste oefening langer dan maand heeft ged'uuxd. Wijze en uur van opkomst. De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, leder op den voor hem voorgeschreven dag, in uniform gekleed en voorzien van him zakboekje en verdere tot hun verlofsuitrusting behoorende voorwerpen van kieeding en ent rusting op de piaats van bestemming aanmel- den; a. zoo ziji verblijf houden in de piaats van opkomst, uiterlijk 8 uur voortniddags; b. zoo zij| verblijf houden binnen 20 Kilo meter van de piaats van opkomst, uiterlijk 10 uur voormidldags; c. de overige verlofgangers: voor zooveel zij binnen het Rijk verblii'f houden, zoodra mogelijlk na aankomst in de piaats van opkomst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van vervoer langs de op de vervoerbewijlzen aangegeven route moeten beg even; voor zooveel zij: button het Rijk verblijf hou den, v66r 4 uiur namiddags. Vervoer. IDe verlofgangers, die per spoor, tram of stoomlboot moeten reizen of op de rets ten of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt inge- vulde vervoerbewijzen en passagebiljetten, be- hoeven zich v6or hun vertrek naar het korps niet ter gemeentesecretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het sta tion of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den be- ambte, met de uitgiite van plaatsbewijzen be- last, of aan den veerman. 'De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn, dat hun zak boekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze etrook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagdbiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich vo6r hun vertrek naar het koips ter gemeentesecretarie aanmelden, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte bescheiden. Verlofgangers, die in het buitenland ver blijf houden, hebben recht op vrij vervoer, voor zoover de reis gcschiedt binnen het Rijk en dient om zich rechtstreeks naar de piaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in hun zakboekje geen vervoerbewijs, ingericht om daarop te kunnen worden vervoerd van de Nederlandsche gemeente af, waar zij de reis voor Rijksrekening wenschen aan te vangen, dan wordt hun, op hun verzoek, het vereischte vervoerbewijs toegezonden door den burge- meester der gemeente, waar zijl in het verlof- gangersregister zijn ingeschreven. Het is noodig, zich ten minste een half uur vddr het vdrtrek van den trein, de tram of de stoomboot dpn het station of de aanlegplaats te bevinden. De verlofgangers, die zidh vier of meer uren v66r het tijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, gemidtem desgewenischt op de dagem der reis een diaggeld van 0.25, ongeacht den rang, dlien zij bekleeden. Zij; die aanspraak hebben op daggeldi en dit wenscheni te ontvangen, moeten het in ont- vangst nemen' ter gemeentesecretarie, den laatsten werkdag v6dr het vertrek naar het erhlndering. De diensitplichtige, die we- gens ziekto, verblijf op zee of een; andere re- den' in did volstrekte onmogelijkheid vebkeert om: op den bepaaldeni datum in werkdijken dienst te komen, moet zich naar de piaats van bestemming begeven zoodra hiji daartoe in staat is. De opkomst van: een dergelij'keni dienstplichtige blijft echter Voorloopig ach- terwege, indien zij niet binnen 3 dagem na denl bepaaldeni dag heeft piaats gebad. De dienstplichtige ontvangt dan nader bericht omtrent den tijldi, waarop hij: moet opkomen. [Bestaat de redeni van verhdndering in de aanwezig'heid van ziekte of gebreken, dan dient de verlofganger hiovan zoodra moge- mijn vrouw te worden, voordiat tit een naam, onafbankelijkheid, een thuis heb om haar aan te bieden. Daar kunt u op rekenen." En Catherine wilde niet zeggen, hoeveel zij op hem rekende; hoe volkomen zeker zij' was dat hij niets zou doen, wat een man van onbe- vlekte eer en afkomst onwaardig was. Hij nam bijna onmidddlijk daarop af- scheid, en het werd' Catherine overgelaten den toestand te overdenken, die haar zeer moeilijk leek. Het was veel later in den avoud, terwijl zij met Sydney zat, dat Mijnheer Holdien werd aangediend. Hij gaf haar de hand en schorik zijn nichtie eeini stijf knikje, terwijl hiji vrij droog zeide: „Ik zou je graag even spreken, Gatherine „fk ga weg, oom", zei Sydney dadelijk. En haar werk opnemende, veriiet zij de kamer met een moedigen glimlach, hoe wel het Ca therine toescheen dat er trainen in haar oogen stonden. Jufrouw Holden zei echter niets; zij achtte den tijd niet rijp voor tegenwerpingen. „Ik wilde je raadplegen", begon John Hol den op eens. „Ik heb een huwelijksaamzoek voor Rose gehad." „Zoo! Wie is het?" „Kapitein Massiingham. Hier in gamizoen. Een neef van Lord Broxhourne. Ik weet heel weinig van hem af, maar Rose Rose schijmt van hem te houdlen. „0, John, John! Hi} te niet de ware man om Rose's editgenoot tie worden". „Zoo? En waarom niet?" r Hi} te harteloos en zondler beginselen; be- driegelijk en wreed dat weet ik. Rose te je diierbaar, John; laaf haar toekomst niet ver- woest warden door een' huwelijk met dien man" Mifnhew Hiodrten't garidhi wend' hard an vastharadsn. Rjk dbne ovwlaggina van sen gslsgaltecerdia geneeskundige verklaring ter gemeenitescre- tarie te doen blijken:. Strafbepalingen. Hi}, die zonder geldige reden niet tijdig aan deze oproeping voldoet, stel't zich aan bestraffing bloot. Bovendlen kan hiji o.a. door een' ambtenaar van de rijks- of gemeenitepolitie, door de marechauasee of de militaire politic aangehouden; en' naar de piaats van bestemming overgebracbt worden. Vrijstelling. Aan die herhalingsoefeningen nemen.' niet deel: a. ziji, die elders woneni dan in Nedertand, Belgil, HannoverWestfalen en die Ri/npro- vinae 3. 4. '5. b. zij, die wonen in Belgil, Hannover, West falen en de Rifnpr.. voor zoover zij. vo6r den dag van opkomst bij! hun commandant een verklaring inzenden, waaruit blijikt, dat zij meer dan drie uur gaans van de Nederland sche grens af wonen; deze verklaring moet zijn afgegeven door net hoofd van het plaat- selijk bestuur of van de politie of door een Nederlandsch consul air ambtenaar; voorts kan de Minister van Ooriog gehee- le of gedeeltelijke vrijistelling van de herha lingsoefeningen verLeenen aan den dienst- plichtigen: c. die gedurende zoodanigen tijd vrijwillig in werkelijkeni dienst zijn geweest, dat op grond van de door hen in (hen tijd verkregen geoefendheid die herhalingsoefeningen niet of niet voor den vollen duur noodig warden geacht; d. die tij'dens den: duur der herhalingsoefe ningen onmisbaar zijn voor hun ambt, be trekking of bedrijf; e. die k'ostwinner zijh, tenziji er meer reden is voor toekenning van vargoeding; alleen komen hierbdji in*aanmerking zij, due kostwin- ner ziin voor: 1. hun echtgenoote; 2. hun bloed- en aanverwanten in de rech- te linie; hun andere bloed- «i aanverwanteai in den tweedem graad; hun pleegoudeis; dtegenen, in wier ondarhoud zfj inge- vOlge redntertijk vonnis moeten voor zien; f. die onmisbaar zijn voor de instandhou- ding van de middelen van bestaan Yan de onder e. bedoelde personen. Wat onmisbaarheid en kostwinnerschap betreft, moet in het oog worden gehauden, dat vrijstelling om een van deze redenen slechts in drkigende gevailen zal worden verleend. Ziji, die meenen op een van deze gronden voor vrijstelling in aanmeriring te komen, kunnen zich1 met een daartoe strekkend ver- zoekschrift tot den Minister van Ooriog wen- den. Dit verzoek6chnift behoeft niet gezegeld te ziin em kan' ongefrankeerd worden toege- zonden. Het kan ook bij den burgemeester worden ingediend, die alsdan voor de opzen- ding zorg draagt. Vergoeding. Indien' ten gevolge van het verblijf in weritelijken dienst van den opge roepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of komen' te ont- brekeni aan de personen, bierv66r onder e bedoeld, kunnen deze personem in aanmer- king komen voor eenl geldelijke vergoeding, zoo den verlofganger wegens dienstbelang geen. vrijstelling van de herhalingsoefeningeni wordt verleend Verdere inlichtingen toier- omtrent kunnen ter gemeentesecretarie wor den gevraagdl. Rentekaart. Zij, die ingevolge de Invalidi- teitswet verplicht verzekm"d zijn, handelen in hun eigen belang door hun rentekaart me- de te hrengen' bij' hun opkomst. Alkmaar, 14 Mei 1923. De Burgemeester voornoemd, A. F. THOMSEN, lo.-Burgem. HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR ROEPT de in het VEKLOFGANGERSRE- GISTER dezer Gemeente ingeschreven VER- lofgangers, hieromder vermeld, bij dezen OP, om in 1923, ieder voor het achter zijn naam aangegeven tijdvak, krachtens art. 31, eerste lid, in verband met art. 33 der Dienstplicht- wet (Stbl. 1922 Nlo. 43') voor HERHA- LrNOSOEPENI'NGiE'N IN WERKELIJ- iKEN DUEINtST TE KOMEN. MEIJERT HOEP, lichting 1919, 2e Regt Huzaren, 's-Hertogenbosch^ (bat wielrijders), van 315 September 1923. JOHANNES THEODORUS MORSCH, lichting 1918, 2e Regt. Huzaren, 's-raven- hage, van 10—22 September 1923. JOHANNES MARINUS APPELMAN, licbtimig 1918, 2e Regt. IJuzaren, 's Graven- ?,Praatjes alleen' bewijzen niets, Catherine", zei hij. „Ik ben zeker van wat ik zeg, John. En toch ik geloof niet dat tic de vrijheid heb, je te zeggen waarom". „Dan beteekent het niets", zei 'haar neef, koel. „Ik kwam hier om te hooren, of je me soma iets bepaaldis omtrent hem' zeggeni kunt; ik weet, dat je soms op onverwachte manier wat van de menschen te weten komt; en ik dacht, dat je me bij een gewichtige be- slissintg zou kunnen "helpen. Het is zeer ge- wichtig voor niij te weten, met wat soort van man mijn dodder trouwt. Maar ik kan niet alleen maar praafjes aannemen zelfs niet van jou, Catherine. Geef mij feiten." „John, ik zou niet gezegd hehbem, wat ik deed als ik niet zeker van de feiten geweest was „Maar ik moet ze ook weten", zei John kop- pi«- Catherine aarzelde een oogenblik. Zij dacht aan Sydney's weigering om haar oom' het ver- haal van haar liefdesgeschiedenis te doen, maar zij wist niets van Sydney's belofte aan Rose, om de waarheid1 te verbergen. Zij ze'f was niet gebonden het stilzwijgen te bewaren en toch wenschte zij zeer srteric, dat ziji niet behoefde te spreken, wamt zij wist, dat Sydney het haar in vertrouwen gezegd* had*. 'Na een paar oogenblikken zwijgens, zdde zij: „Ik kan je een deel zeggen van wat ik weet, zonder een' naam te noemem. Ik weet, dat toen hij Rose het hof begon te maken, hij pas dienzelfde middag zijn engagement met eenander jongmeisjehad verbroken." ,,Had hij het eerst verbrokem? Zoo, dat is al iets", zei John, kalm spottend. „lk heb mannen gekend, die zich niet van de oude liefde afmaakten voordat zij met de nieuwe begonnen". „Maar, John, hto «u am ®ohaim an haao, van 10—22 September 1923. JAN ANTOON HERMAN SMITH, lich ting 1919, 2e Regt. Huzaren, 's-Gravenhage, van 10—22 September 1923. SIMON JONGKIND, lichting 1919, 2e Regt. Huzaren, 's-Gravenhage, van 10—22 September 1923. ADRIAAN CORNELIS BREED, lichting 1919, 2e Regt. Huzaren, 's-Gravenhage, van 10—22 September 1923. Voor nadere bijzonderheden wordt verwe- zen naar de openbare kennisgeving van 15 Md i.l., terwijl de afdeeling Militaire Zaken ter Gemeente-Secretarie verdere inlichtingen verstrekt. Alkmaar. 17 Md 1923. De Burgemeester van Alkmaar, A. F. THOMSEN, loco-Burgemeester. Prorinciaal Meuws UIT HENSBROEK. Bij, de gister gchouclen stemming voor den gemeenteraad is de Raad, die 4 jaar geleden in meerderbeid Katholiiek werd, thans omge- gaan. De uitslag is als volgt Aantal kiezers 442, uitgebracht 434 stem- men, waar onder 4 van cuwaarde, verdeeid als volgt: Procestantsche lijst: D. Wit 188 st., D. Sta- pel 12 st. D. Schaak 3 st., K. Kamp 8 st., J. Baan 1 St., T. Scnrooder 3 St., J. Druif 4 katiiolieke lijst: K. Smal 203 st., W. Wa ver 6 st., P. v.d. Gragt 1 st., C Klaver 1 st., totaal 211 st Zoodat gekozen zijn: D. Wit, D. Stapel, D. Schaak, K. Kamp, K. Smal, W. P. Oude- jans en W. Klaver. UIT SINT PANCRAS. Bij de gister gehouden stemming voor ledeu voor den gemeenteraad zijn verkozeu de hee- ren. H. G. Muurliug, C. Gutter, C. Zeegers, Jb. Slijker, M. Ehiif, D. Kloosterboer en J. v Kampen. UIT URSEM. La de Raadsvergadering 16 Md j.l. gehou den waren alle leden aanwezig. Uit de inge- komen stukken bleek, dat de sluis te Rusten- burg de gemeente een winst van f 1827 heeft opgeleverd, dat het Rijk geen vergoeding meer voor Vervolgonderwijs toekent, en dat de Zangvereeniging „Kunst naar Krachf een hoogere subsidie der gemeente wenschte te ontvangen. Na eenige discussie werd het verzoek dezer vereeniging toegestaain. pleit daarop voor het plaatsen van een muziektent, waarop de voor- De heer Koopman zitter zegt, dat het hem gewenscht voorkomt B. en W. te veroorloven ter voorziening in de kosten een blanco-credict te verleenen. iHiema komt aan de orde de weldra te ope- nen autodienst van Vethaak, waardoor Ur- sem uit zijn isolement zal opgeheven war den. De bespreking van de Electriciteitsvoorzie- n-ing der Zuivelfabriek de Prinses, waarvoor deze spoedvergadering was belegd, leidt tot eene uitvoerige, belangrijke discussie. Terwijl B. en W. in onderhandeling waren voor het leveren van stroom met het bestuur der far briek, bereiikte het Dagelijksch Bestuur van Ursem op 8 Mei een schrijven, dat de Prin ses rechtstreeks van het P. E. N. stroom zal antvamgen, zonden hierin B. en W. te kennen. Art. 12 van het contract, op zegel gesteld, dat met de K. E. M. is aangegaan, luidt: IDe K. E. M. mag gedurende den' duur van deze overeenkomst binnen het verkoopge- biied van Ursem zonder toestemming geen eledrische energie, in welken vonn ook, noch om niet, noch tegen vergoeding stroom leve ren van anderen dan Ursem, enz. De gemeente heeft indertijd f 3800 be- taald door de ovememing van den: aanleg. Van het P. E. N. zou het dus niet meer dan billijk zijn, als de Gemeente dit bedrag ge- restitueerd werd1. Wij hebben, zegt de voorzi't- ter, alle moeite gedaan om met het Bestuur der Prinses een' overeenkomst te treffen, doch zonder succes. De heer Koopman vindt dit eene onver- kwikkelijke zaak, daar het bestuur eener der- gelij'ke fabriek eendrachtig moest samen wen- ken met het gemeentebestuur. Wethouder Schaap wijst op de goedgezin- de manier van B. en W., maar tegenwerkiug was en bleef het gevolg. De heer Koopman twijfelt aan hetgeen men veiineemt, en vreest, dat de strop 3800 is en blijven zal. De voorzitter beweert, dat het niet gaat tegen den directeur der fabriek, maar tegen de P. E. N. en verzoekt den Raad te beslui- ten tot de in trekking van Art. 12 der statu- ten, verfeemd bij: Kon. Besluit van Maart ment, en het meisje in kwestie vroeg, dat hij een eind aan de geheiimhouding zou maken. Qm deze goede en bililijike vraag kreeg hij twist met haar en gaf haar op. Noern je dat een handeling van een hoogstaandi en eerlijk man?" John trok zijn wen'kbrauwen samen. „Misschien was het geen passend engage ment. Het is mogelijk, dat' hij gdijk had en wijs „Er was niets onpassends in, behalve dat het meisje arm was. Rose zal rijk zijn. Je moet er heel: zeker van zijn. dat ze niet om haar geld getrouwd wordt." „Om mijn geld. Zij zal niets apders heb ben dan hetgeen ik haar geef. Kan je instaan voor die geschiedenis Catherine?" „Dan kan i'k zeker". „Dan zal ik er hem' naar vragen; en zijh verklaring hooren,." Dat moet je niet doen, geloof ik". „Onzin, Catherine. Ik dacht, dlat je verstan- diger waaxt. Me zoo iets te vertellen, en dan, te zeggen dat ik er niet naar onderzoeken moet, aat is belachelijfc. Je bent even erg a's Sydney ofschoon ik zeggen moet, dat zij en die jonge Ogilvie Catherine keerde zich plotsding scherp tot hem. Laurens Ogilvie! Wat is er met hem?" „Zij waren in het geheim geengageerd Ik zei mijn meening tegen het jonge mensch en zond hem weg met een, flink standje". „John, je hebt het heelemaal mis. Er is woord van liefde tusschen hen' gespro- Sydney heeft er nooit aan gedadit. Haar hart behooinde geheel aan een ahder". „Aan wien Ik begreep „lk moet nu wel spreken. Je moet het we ten. Het was kapdteiin Massingham". Massing bamQnmogelijVB O^oMti vervolgd I cit 91Q cf

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5